PDA

Zobacz pełną wersję : Dach



Bogusław Sołdon
07-02-2006, 21:39
Czy ktoś z Was przekładał dachówki na dachu. Pierwsza zima ujawniła fuszerkę dekarza - nawiewa śnieg i mam wodę na suficie poddasza.

Andrzej Wilhelmi
07-02-2006, 23:25
To że nawiewa śnieg to normalne ale że jest on na suficie to bardzo źle. Tylko skąd wiesz, że ta woda to ze śniegu? Zeby profesjonalnie doradzić należy obejrzeć na miejscu. A tak w ogóle to powinieneś wyegzekwować naprawę od dekarza, gwarancja to minimum 2 lata. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
07-02-2006, 23:28
Jak byś miał problemy zgłoś się do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Bydgoszczy, prężnie działają napewno pomogą. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
10-02-2006, 23:13
Nie wiem czy dostałeś wiadomość. Dla pewności podaję adres: Bydgoszcz ul. Dworcowa 87 tel/fax:0523455225; tel. kom: 0500098631. Pozdrawiam.

Inwestorski
05-03-2006, 15:00
Też mam przecieki - szczególnie przy kominach.
Wykonawca poprawiał w tamtym roku, ale w tym , po zrobieniu ocieplenia, widać zacieki na ściankach skosów i na kominie.
Będę musiał rozebrać warstwę ocieplenia i to obejrzeć.
Czy jest jakiś sposób na uszczelnienie dachówek ?
Miałem b. dużo śniegu między folią a dachówkami.
Czy to fuszerka, zła jakość materiałów?
Nasz dom jest na otwartym terenie i wiatrów jest dużo...

Andrzej Wilhelmi
06-03-2006, 20:39
Nie widzšc dachu trudno coœ doradzić. Œnieg pod dachówkš to nic strasznego ale nie powinien on występować w dużych iloœciach. W celu profesjonalnej oceny zwróć się do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Pozdrawiam.

pokar
06-03-2006, 21:38
Zgadza się!
Trochę śniegu pod dachówką, to nic strasznego, niestety zacieki przy kominie, czy w okolicach obróbek, skrajów, załamań, itp. to już podpada pod fuszerkę. Zaproś sobie Pana misia od dachu do siebie i każ mu stwierdzić co jest grane. Po gadce wychwycisz jaki ma sosunek do sprawy. Gwarancja dwa lata to niezbywalne minimum.