PDA

Zobacz pełną wersję : ciekną Veluxy



wg
08-02-2006, 07:17
Witam,
Zauważyłem, że dwa okna ciekną tzn. woda przedostaje wię w górnej części pomiędzy ramą a skrzydłem i kapie (niewielkie ilości). Na oknie są topniejące nawisy lodowe i prawdopodobnie one są przyczyną (przynajmniej wczoraj były).
Czy ktoś też tak ma, czy mam się martwić że są źle zamontowane czy takie coś może się zdażyć w skrajnych warunkach. Dodam, że mieszkam ponad rok i dotąd nie ciekło nic.

Rezi
08-02-2006, 20:19
te okna nie maja prawa przeciekać
okno mogło się wypaczyć lub następstwo wady montażu ... wkażdym razie aby mieć pewność skontaktowałbym się z serwisem Veluxa

piotr.o
09-02-2006, 08:56
Popieram poprzednika. prawdopodobnie cieknie to co spływa po folii lub papie pod pokryciem. może to być spowodowane błednym montażem tzn. brak rynienki odprowadzającej wodę. montowana jest ona na połaci nad oknem. Najpierw wezwałbym ekipę która robiła dach, a potem veluxa. Pozdrawiam Piotr

katerhasser
09-02-2006, 10:12
właśnie - nad oknem powinna być rynienka odprowadzająca skropliny spływające z foli dachowej.
pewnie jej nie ma albo jest spartolona.

holusio
09-02-2006, 10:32
czy sa to veluxy czy inne okna ktore potocznie wszyscy nazywaja w ten sposob -wina pewnie jest po stronie montazu dach popracowal lub inne czynniki
dlatego polecam okna roto poniewaz uszczelnienie maja wykonane na zasadzie wpustu uszczelki w kolnierz okna i nie ma ingerencji wkretow i innych ktore moga naruszyc strukture okna poza tym mozna je regulowac bez demontazu np w przypadku zmiany przekatnej-to od pracy wiezby moze sie przytrafic.

reasumujac--montaz do dupy.. :oops:

Andrzej Wilhelmi
10-02-2006, 22:57
Myślę, że przyczyna jest zupełnie inna. Przeciek jest pomiędzy ramą a skrzydłem skropliny z dachu nie mogą się tam dostać. Skoro mieszkasz to musisz ogrzewać a jak tak to skąd te sople? Prawdopodobnie masz okna z nawiewnikiem, który w twoim przypadku stał się wywiewnikiem gdyż nie masz skutecznej wentylacji grawitacyjnej lub masz zamontowany wentylator wyciągowy, który powoduje zasysanie zimnego powietrza przez wywietrznik. Pozdrawiam.