PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C73 KONKRETNY



ALDONKA
08-02-2006, 07:52
Czy jest ktoś kto buduje dom z Muratora C73 KONKRETNY?
Liczę na opinie na temat tego projektu.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=190&IdKolekcji=
:P

ALDONKA
18-02-2006, 19:58
Co myślicie o KONKRETNYM C73 z Muratora?
Mam już pewne pomysły na zmiany, ale potrzebna mi opinia innych osób. :D :D :D :D
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=190&IdKolekcji=
:-? :-? :-?

e.kala
19-02-2006, 18:51
Ja oglądałam ten dom, spełnia moje kryteria odnośnie powierzchni użytkowej, wydaje się prosty w budowie i ma dwa garaże.

Mi nie odpowiada to, że są dwa pokoje na górze(chciałabym 3, żebyśmy spali na górze my i dzieci{2})

Szkoda też, że powierzchnia nad garażem to jedynie schowek dostępny z garażu (a może dałoby się tutaj zrobić pokój lub chociaż garderobę dostępną z poddasza).

Łazienka na górze chyba wypada jakoś tak nad salonem, szkoda, że nie nad łazienką na dole.

Dom jest wąski a długi co mi trochę nie pasuje na działkę.

Oceniłam ten dom pod swoim kątem ale oczywiście to co ja uznaje za wady dla ciebie mogą być zaletami :wink:

ALDONKA
20-02-2006, 20:22
Dzięki za zainteresowanie.
Odnośnie tych zmian które podałaś, to właśnie dokładnie takich byśmy dokonali. Głównie chodzi o położenie łazienki na poddaszu (powinna być nad łazienką z parteru), chciałabym również aby były tam również 3 pokoje.
Co do pokoju nad garażem to dostałam odpowiedź od redakcji Muratora, iż należałoby dokonać zmian w obrębie dachu (chyba kaletnicy). Wszystko zależy od projektanta do którego oddamy projekt do adaptacji. No i ile będzie to kosztowało. Zastanawiamy się też nad częściowym podpiwniczeniem, aby mieć gdzie składować opał.
Są też plany w związku z wielkością i rozmieszczeniem okien w salonie. Ale to na przyszłość. Pozdrawiam
:P :P :P :P :P :P

Cezarek
26-02-2006, 21:22
Ja bedę budował. Mi rozkład odpowiada prawie idealnie.
Zmiany, to połączenie 2 sypialni parteru w jedną i połączenie
łazienki z garderobą. Można zrobić pokój nad garażem, ale trzeba
pozbyć się komina.

Pozdrawiam
Cezarek

ALDONKA
28-02-2006, 21:38
Do Cezarka!
Cieszę się, że są osoby który tak jak ja zainteresowały się tym domkiem.
Nasze rozmowy są tylko wstępem do całej tej przygody. Narazie się orientujemy i pytamy co za ile. Domek nam się podoba ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność.
Właśnie dzisiaj mąż był po raz pierwszy u projektanta. Są pierwsze plany. Mianowicie, chcemy zastąpić strop drewniany (jest taki w projekcie) na żelbetowy - to koszt w projekcie ok. 500 zł. Pokój nad garażem da się przerobić na część mieszkalną (bez podnoszenia dachu), będą 2-3 stopnie zejścia do tego pokoju. Łazienka na poddaszu będzie nad tą co na parterze. Narazie są to wstępne rozmowy, ale bardzo mnie podbudowały.
Czy kupiłeś już projekt? Interesuje mnie czy jest dobrze wykonany i dokładny. Będę wdzięczna za twoje uwagi i refklesje. Pozdrawiam

Cezarek
01-03-2006, 18:38
>Czy kupiłeś już projekt?

Nawet dwa, ponieważ nie wiem na której działce szybciej zacznę.
Mam zrobione dwie wersje:
na małą działkę i na dużą bez garażu, ale z osobnym budynkiem gospodarczo-garażowym. Strop zostawiam drewniany (wiązary).
Moi projektańci nie skarżyli się na wady w dokumentacji, natomiast
nie można się kierować wielkościami podanymi w tabeli orientacyjnych
ilości materiałów ( są różnice), ale to pryszcz. Najważniejsze dla mnie
to prostota budynku i funkcjonalność. Niestety nie stać mnie
na prawdziwy polski dworek (nie mylić z całą masą dworkopodobnych).

Pozdrawiam
Cezarek

ALDONKA
01-03-2006, 20:02
Witam :P
Co do ilości materiałów, to myślę że w każdym projekcie są jakieś braki. Dopiero na dudowie okaże się czego jest za mało. Ale to jak wspomniałeś pryszcz.
Dlaczego decydujesz się na strop drewniany? Pytam dlatego, ponieważ jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co do jego zmiany. Znalazłam parę porównań ze stropem żelbetowym na ten temat, jednak liczą się także opinie innych osób.
Kiedy zaczynasz budowę? My chyba w przyszłym roku. Przed nami cała ta papierologia.
Mam nadzieję że będziemy w kontakcie.
Pozdrawiam Aldonka

Cezarek
02-03-2006, 14:00
> Dlaczego decydujesz się na strop drewniany?

1. Taki jest w projekcie.
2. Nie przeszkadzają mi odgłosy stropu drewnianego.
3. Będę miał więźbę gotową (wiązary), dolny pas bedzie
zarazem stropem.
4. Mam zamiar bardzo szybko zakończy budowę
5. I jeszcze parę innych bzdur.....:-)

Buduję dla siebie, swoimi ludźmi i tak mi będzie wygodniej.
Ja nie porównuję, każdy ma swoje wady i zalety, jestem
zwolennikiem "lekkości", a do tego uważam, że inwestor
powinien wybierac takie technologie w których bedzie się
dobrze czuł.

Papiery mam już złożone, czekam na pozwolenie.

Jeśli chcesz możesz pisa na priva
[email protected]

Pozdrawiam
Cezarek

gourmand
04-03-2006, 08:15
Pozdrawiam,
przychylam sie do opinii moich poprzedników, a ponadto pozwolę sobie zasugerować zmianę dwóch bram garażowych na jedną podwójną. Jest to nie tylko tańsze rozwiąanie, ale i bardziej praktyczne. Ten słupek pomiędzy bramami poprostu często przeszkadza. Powodzenia w budowaniu.

magangs
28-11-2006, 16:17
A można gdzieś w necie znaleźć zdjęcia z realizacji tego projektu?

Agatom
05-02-2007, 23:50
Witam,

Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych powyższym projektem o opinie i spostrzeżenia. Forumowiczów, którzy są w trakcie budowy lub ją zakończyli proszę o wnioski jakie się nasunęły podczas budowy.

Póki co ja mam pytanie dotyczące wymiany stropu drewnianego na np. gęstożebrowy i czy w związku z tym można się pozbyć ze środka salonu belki podpierającej strop. Drugie pytanie to jakiej szerokości są schody.

Pozdrawiam,

kaktus84
08-06-2008, 19:18
ja zaczynam własnie budować robie strop teriva 1 słup wywaliłem(podciąg) podniosłem ścianke kolankową o 25cm powiekszam otwory okienne na 150
+ okna dachowe a schody standardowo 90

kaktus84
08-06-2008, 20:40
Rok temu zdecydowaliśmy się na projekt konkretny.

W końcem czerwca zaczynamy kopać fundamenty i byłbym wdzieczny za jakiekolwiek rady, porady dotyczące tego projektu :D

iza_j
13-04-2011, 09:28
Witam,

Zdecydowaliśmy się na budowę C73.
Niestety na forum jest mało wątków dotyczących tego projektu.
Chciałabym poznać opinie osób budujących lub takich co zbudowały C73.
Co pozmienialiście w projekcie, co pozmienialibyście teraz mieszkając już w wybudowanym domu?

Nasze zmiany to:

1. Dzielimy pokój z balkonem (16) na 2 pokoje.
2. Łazienka na poddaszu nad łazienką na parterze
3. Pokoje na poddaszu doświetlamy oknami dachowymi.
4. Pomieszczenie nad garażem chcemy wykorzystać jako dodatkowe. Jak z wejściem z poddasza, da się zmieścić drzwi? Czy ktoś z Was już to przeprojektowywał?
5. Zastanawiamy się nad balkonem czy jest nam naprawde potrzebny, czy balkon mocno podraża koszty?
6. Powiększamy otwory okienne (w salonie, kuchni i pokojach)
7. Z części wiatrołapu i kuchni chcielibyśmy jeszcze "wykroić" spiżarkę z wejściem od kuchni.
8. Myślimy jeszcze nad dodatkowym zadaszeniem tarasu, dachem w stylu jak zadaszenie nad garażem, podparty np. dwoma słupami drewnianymi (jak balkon) czy murowanymi.
9. Chcemy też zamienić strop drewniany na gęstożebrowy z podciągiem, żeby zlikwidować słup podtrzymujący strop ze środka salonu. Wiem, że kilka osób też zmieniało strop w projekcie, ile kosztowało przeprojektowanie? Czy ktoś z Was ma namiar na architekta, który to dla Was robił?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje

Iza