PDA

Zobacz pełną wersję : Czy konieczna jest zgoda sąsiada???



Richard_S
31-01-2003, 13:45
Hej!

Pytanko...

Czy konieczna jest zgoda sąsiada nan nadbudowę piętra???

Mam wyjątkowo złośliwego s...syna....

Słyszałem ze jest teraz nowe prawo budowlane, i nie trzeba wcale miec zghody sąsiada....

Sprawa dotyczy segmentów-bliźniaków...

Pozdroooooo

witeq
31-01-2003, 14:48
Sprawa jest prosta. Bez pozwolenia wolno wymurowac wszystko , najprosciej mowiac w lustrzanym odbiciu. Jesli ma to byc wieksze to niestety :sad:

Richard_S
31-01-2003, 15:24
Oki, rozumiem, ale nie chodzi mi o całkowite pozwolenie na budowe, tylko o cholerną zgodę sąsiada....

Pozdroooo

wega
31-01-2003, 18:01
niestety...tak..:sad: wyjdzie to już na etapie wystąpienia o Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu.

Bartt
31-01-2003, 18:05
możesz jedynie złożyć wniosek 10 dni przed planowanym urlopem sąsiada, tak by pismo przeleżało na poczcie i po jego powrocie było już za późno. Może mu ten wyjazd zasponsoruj :wink:

wega
31-01-2003, 18:26
Niewiele to da, zawiadomienie wysyłane jest za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i termin liczy się od daty na zwrotce, prawdopodobnie jednak w tym przypadku brak sprzeciwu nie wystarczy a będzie wymagana pisemna zgoda. Dla bezpieczeństwa wskazane jest spisanie takiej zgody u notariusza, jako że oświadczenie woli można w każdej chwili wycofać, urząd musi wstrzymać budowę a inwestor dochodzić swoich praw w sądzie. Sprawę w końcu wygra, ale po jakim czasie?!! Miałem takie przypadki, chodziło o odpalenie kasy...:wink:

miła
31-01-2003, 19:29
dz dobry
zajrzyj pod http://www.trybunal.gov.pl/orzecz
pod wyroki nr SK 2/01 dot. samowoli budowlanej i nr p/11 z 2001 r. może cos ci pomoze. jeszcze nie wiem jak sie te wyroki maja do praktyki, czy tez trzeba przejsc gehenne wlacznie z sko i nsa, gdzie kpa i inne wisza na gwozdziach w toaletach
ja mam gorszego pieniacza
powodzenia