PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogi zanim zacznisz budowac zapytaj!



mstrogow
08-02-2006, 20:10
Podłogi to nasza specjalnosc.Nikt nie robi tego lepiej !!!Duże doswiadczenie najlepsze wyposażenie !Nie ma rzeczy niemożliwych ,wszystko jest do zrobienia- reszt to kwestia ceny.Porady -zanim zaczniesz zapytaj-to nic nie kosztuje 032/6137226, 0501965905

Jerzysio
08-02-2006, 20:28
..... no to ja pytam..
jakie podłogi ?
J

myszkaxs
08-02-2006, 20:29
ja tez pytam jakie podlogi - kamien, panele, parkiet itd?

mstrogow
08-02-2006, 21:08
Parkiet ,mozaika, deska parkietowa ,panele ,legary +deska podłogowa, linoleum ,pvc ..Kamień i flizy (kafelki) to juz inna branża.Scisła specjalizacja drewno i drewnopochodne wieloletnia praktyka w Niemczech i Austrii najnowsze trendy,wiedza i maszyny na najwyższym poziomie .

Krupiarz
09-02-2006, 06:45
Rozumiem, że umowy podpisywać nie muszę, ale z porady skorzystam:

Planuję w większości pomieszczeń w domu podłogi drewniane, z desek z drzewa modrzewiowego.
Deski już mam, póki co stan surowy, schną, pocięte na wymiar 4,5x14 cm. Oczywiście będą wyrobione i układane na pióro-wypust.

Pytanie brzmi: w jakiej technologii ich układać na parterze i poddaszu?
Na parterze planuję wylać chudy beton, następnie folia i styropian o grubości 10 cm (2x5 cm), na to wylewka ok. 5-6 cm. i następnie legary no i podłoga (pod legary jakiś filc by nie skrzypiało). Czy to rozwiązanie jest ok? Czy gdy jest 10 cm. styropianu i dość grube deski dać jeszcze między legary jakąś wełnę, czy jest to zbytek łaski w tym przypadku? Jak grube (wysokie) dać legary?

Na użytkowym poddaszu planuję strop Terriva, na to nadbeton, styropian (3 cm), wylewka ok. 5 cm no i tak samo podłoga.

Ok. czy coś zmienić? Jeżeli tak, to co i dlaczego?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

mstrogow
13-02-2006, 18:49
Generalni podłoga na legarach zastepuje jastrch i nie ma potrzeby wpędzac sie w dodatkowe koszty.Krupiarz ty chcesz jastrych a na to podłoge na legarach .Moze planujesz póżniej zmiany.Ja bym to tak widział: na parterze pod chudy beton (jezeli nie ma piwnicy warstwa odcinajaca podciaganie kapilarne wody o gr min 150mm)
chudy beton ,izolacja przeciw wilgoci zachodzaca na sciany-papa termozgrzewalna z warstwa foli aluminiowej.Legary heblowane o wilgotnosci max 15% i przekroju 50x80 mm dwie warstwy(skrecone srubami tworza kratownice o wys.100mm) .Izolacja cieplna.Pobodnie poddasze tylko juz bez papy z dobra izolacja akustyczna ( puste przestrzenie to "pudła rezonansowe")To tak ogólnie bo jest jeszcze sporo szczegółów Deski przy frezowaniu pióra i wpustu musza miec 9% +/- 2% wilgotnosci i nie za szerokie (kiedys zalecano proporcje gr:szer to optymalnie 1:4) szerokie dechy -szerokie fugi