PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie rur kanalizacyjnych od "wewnatrz"?



31-01-2003, 19:09
Czy wie ktos moze czy mozliwe jest uczczelnienie rur kanalizacyjnych od srodka, tzn. wprowadzenie np. przez sedes jakiejs kamerki i innych urzadzen i uszczelnienie peknietej rury?
Jesli sa takie mozliwosci, to kto to wykonuje (najlepiej w Lodzi) i za ile? Dzieki za odpowiedz.

31-01-2003, 19:16
Nie słyszałym nic o tym. Domyślam sie że jest problem z wymianą u Ciebie takiej rury. Czy duży?

31-01-2003, 19:30
Przeciek najprawdopodobniej znajduje sie w stropie. Od gory polozona terakota, czyli brak dostepu. Ewentualnie daloby sie chyba to uszcelic od dolu, bo jest to stare budownictwo i strop jest "pusty" - od dolu sa tylko deski, trzcina i tynk. Niestety mam problem z sąsiadem. :sad:((

Bartt
31-01-2003, 19:52
Jeśli dobrze zrozuiałem sąsiad z góry zalewa twój strop. Jeżeli nie zgodzi się na wykonanie naprawy to niech ci to da na piśmie, jeśli nie da, to spisz oświadczenia świadków rozmowy (najlepiej postronnych). Dobry fortel typu znajomy budowlaniec udający kontrolę z nadzoru budowlanego i straszący karami, wykwaterowaniem lub czymś podobnym powinien również pomóc
Jeśli jednak to ty zalewasz sąsiada z dołu i to on nie chce kuć swojego sufitu to wystarczy odrobinę poczekać, sam się do ciebie zgłosi baaardzo wkrótce :wink:

Bartt
31-01-2003, 19:58
BTW przyszło mi jeszcze do głowy byś popytał w hurtowniach chemii budowlanej ew. na politechnice. Być może skoro są preparaty uszczelniające przebitą oponę, to i do rur kanalizacylnych ktoś takie coś wymyślił. Trzeba by było tylko wypompować wodę z kolanka, wlać ileś litrów mazi i poczekać - spróbować warto :smile:

31-01-2003, 20:05
Na szczescie to ja zalewam sasiada, a nie on mnie. Jest dosc uparty - czekam juz pol roku.

Bartt
31-01-2003, 20:15
Weż oświadczenie, że wykazałeś dobrą wolę. Jeśli on nie zgadza się na naprawę to naależy go leczyć.
PS Gotuj co dzień grochówkę :grin:

KarinaZ
31-01-2003, 22:24
u nas w wodociągach mają taką "kamerkę na sznurku", wiem bo sprawdzali niedaleko nas kanalizację miejską. Wpuszczali ze studzienki taki cienki i długi przewód w rurę i na TV widzieli co jest w środku ( pewno same ciekawostki ???!!! ).
Popytaj w wodociągach.

Karina

KarinaZ
31-01-2003, 22:25
P.S.
ja, nie pracuję w wodociągach.

Karina

jan100
01-02-2003, 12:32
owszem są kamery do sprawdzania kanalizacji od wewnątrz oraz można powlec kanalizację od środka również. Cena "kamerowania" jest uzależniona od czasu lub długości odcinka. W twoim przypadku można sfilmować kanalizację w celu dokładnego określenia miejsca przecieku a potem wymienić rurę ponieważ nikt nie będzie się "bawił" w powlekanie a i ty jak usłyszałbyś cenę również byś odpuścił. Jest to "ekonomicznie niuzasadnione" delikatnie mówiąc. Reasumując jeżeli jesteś pewien skąd cieknie to nie czekaj tylko wymień rurę, jeżeli nie ( bo wyciek może być wyżej a u twojego sąsiada tylko przechodzić przez ścianę- woda spływa po ściankach zewnętrznych rury ) to kamerowanie w zależności od regionu i "potrzeby" inwestora kosztuje ok.10 zł za metr lub 100-200 zł za godz.. Przed kamerowaniem pion należy wyczyścić. Gdyby to było pęknięcie to po jakimś czasie powinno się samoczynnie uszczelnić lecz u ciebie tak chyba nie jest.