PDA

Zobacz pełną wersję : Przecieka , czy tylko odparowywuje ?!?!?!



Maciushek
08-02-2006, 21:40
Witam!

No to miałem chwilę spokoju. Kiedy po odeskowaniu i położeniu papy przyszła kłaść gont ekipa dekarzy miałem pewne obawy ( jak to przy dachu bywa ). No, ale panowie pięknie położyli gont bitumiczny i było ok. Kilka burz i deszczy przeszło bez echa. Ani śladu wody. Jakie było moje zdziwienie kiedy na jednym z kominów ( echmm.. wszystkich mam 8 .. ) dostrzegłem, że leci po nim woda. Ewidętny błąd przy obróbce komina , bo woda cieknie po jego zewnętrznej stronie co doskonale widać na strychu.
Ale to nie problem. Pan dekarz umówiłm się ze mną , że jak tylko zejdzie śnieg z dachu, przyjedzie i poprawi i będzie git. OK - przyjąłem do wiadomości. Mój problem ( albo i nie ) dostrzegłem jakieś 2 tygodnie temu. Kiedy to przy obchodzie budynku dostrzegłem pod dachem tarasu zmarzline która trzyma się krokwi i wychodzi jak by z pod niej !?!?! Zastanawia mnie to bardzo gdyż nie było śladów przecieku nawet najmniejsze, zatem skąd teraz te sople ?!?!?! Niedawno miałem ocieplany wełną dach i mama uspokaja mnie, że to dobre działanie foli która w ten sposób oddaje odparowaną wodę która gdzieś musi znajść ujście, ale czy napewno ?!?!?!?

PROSZE, ZOBACZCIE NA MOJE ZDJECIA I POWIEDZCIE CO O TYM MYSLICIE ? DODAM TYLKO, ZE TAKI PROBLEM ZAUWAZYLEM TYLKO W TYM MIEJSCY ! Jak ktoś sobie życzy moge zrobic dodatkowe zdjecia !

www.owczarki-kaukaskie.com/aleksandria/dach.htm

Maciushek
08-02-2006, 21:47
P O M O C Y ! ! ! :-(

Andrzej Wilhelmi
08-02-2006, 21:54
Jestem prawie pewien, że masz źle wykonany kosz. Naprawa będzie możliwa dopiero na wiosnę. Pzdrawiam.

Maciushek
08-02-2006, 22:16
No też brałem to pod uwagę .. miejsce takie newralgiczne ..

Tylko czy w zwiazku z tym ... będę teraz musiał rwać ocieplenie na poddaszu ?! Czy wszystkie prace da się wykonać od dachu, od strony zewnętrznej ?! :-((((((

Andrzej Wilhelmi
08-02-2006, 22:48
Wyłącznie od strony dachu! Pozdrawiam.

marekf
09-02-2006, 07:13
Witam
To może cieknąć po kominie . woda znalazła przejście miedzy papą a deskami.
A szczelinę wentylacyjną między wełną a deskami zostawiłeś?
Jeśli są puste fugi na kominie to trzeba je wypelnić bo tez może cieknąć
Marek

Maciushek
09-02-2006, 21:10
Marek u mnie dach jest ocieplany tak , że najpierw między krokwiami idzie folia, a dopiero nad nią idzie wełna i sznurkowanie. ( właśnie! a Czy to czasem nie odwrotnie powinno być ?! U mojego kolegi widziałem jak najpierw kładki wełne a dopiero potem folie ?!?! )

Fugi są pełne, ale możliwe jest też to co mówisz, bo tam zaraz przy koszy jest komin który jest do poprawki bo też jest obróbka spaprana ! :-(((((

Maciushek
09-02-2006, 21:11
Apropos tej kolejności ! JAK TO MA BYć ?! NAJPIER FOLIA CZY NAJPIERW WEłNA A POTEM FOLIA ?!?!? BO TERAZ TO MNIE NASTRASZYLIśCIE X 3 !!!

Maciushek
10-02-2006, 10:22
? :(

joan
10-02-2006, 10:35
Poczytaj sobie, jak powinno być:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64112

marekf
10-02-2006, 18:45
Witam
Co do kolejności warstw to ja zrobilem tak licząc od wewnątrz
1 płyta kart-gips
2 Folia paroszczelna
3wełna
4folia o wysokiej paroprzepuszuszczalnosci
5szczelina wentylacyjna ok 2,5cm
5deski
6pokrycie z gontu bitumicznego
Wylot szczeliny jest właśnie pod okapem

Marek

Andrzej Wilhelmi
10-02-2006, 22:07
Wlot pod okapem a wylot w kalenicy. Pozdrawiam.