PDA

Zobacz pełną wersję : Bloczki betonowe z wibroprasy - czy tradycyjnie robione.



ged
08-02-2006, 23:32
Mam możliwość zakupu bloczków betonowych o identycznych rozmiarach i podobnej cenie. Jedna firma robi je na wibroprasie, a druga tradycyjnie ręcznie na stole wibracyjnym. Pan od tradycyjnych mówi że te z wibroprasy są gorsze. Podobno pękają przy upadku na inny bloczek, a on mi daje gwarancję, że wykipruje z wywrotki i żaden nie pęknie ani się nie ukruszy. Te z wibroprasy wyglądają mniej solidnie - żwir posklejany zaczynem, a tradycyjne to monolit. Które wybrać? Z których robiliście?

marekf
09-02-2006, 09:07
Witam
Moim zdaniem te z wibroprasy
Poszukaj innego producenta z wibroprasą i porównaj .
A czy ten od wibratora daje atest??
Marek

mimi31
09-02-2006, 09:12
Konstruktor moich fundamentów powiedział że jeśli będę ścianę robił z bloczków a nie z cegły, jak jest w projekcie, to on chce mieć na te bloczki atest,. Inaczej nie da zgody.

PrzemoBDG
09-02-2006, 09:21
Bloczki z wibroprasy powinny być lepsze. Na pewno wymagaj atestu. Nie powinny się kruszyć, ale też nie powinny być monolitem. Rozkuwany bloczek winien pokazać w sobie kruszywo jakie zostało zużyte do jego produkcji, a to są dość duże frakcje. To kruszywo wzmacnia bloczek, podobnie jak kruszywo które pewno miałeś w betonie użytym do wylania fundamentów.

ged
09-02-2006, 09:30
A czy ten atest to nie fikcja? Dla testów gość zrobi z B25, potem trzepie B10, a mówi i daje atesty na B20. Ja bym raczej robił testy (zrzutowe) każdej palety. Test zrzutowy (opisany gdzieś na forum) polega na zrzucaniu bloczka z 2 metrów na inny bloczek. Jeśli pękają to test negatywny.