PDA

Zobacz pełną wersję : Siadają korki przy żelazku



BOBO1
09-02-2006, 09:52
Od kilku dni mam problem, a raczej moja żona z prasowaniem. W trakcie prasowania po kilkunastu minutach "wyskakują" korki. Idę do skrzynki i włączam korki. Po kilkunastu minutach znowu siadają. W tym czasie jest włączone tylko żelazko i jedno oświetlenie. Czy wymienić korek na mocniejszy czy problem jest związany z czymś innym. Dziękuje za odpowiedź.

bladyy78
09-02-2006, 10:09
Ja mialem podobnie w bloku. Pewnego dzionka pralka nagle zaczela wybijac mi korki a ze pralka byla stara postanowilismy ja wymienic na nowa bo myslalem ze w pralce robi sie zwarcie. Zdziwilem sie jednak jak ze nowa pralka robi podobnie i co kilka min wybija korki. Wezwalem elektryka ze spóldzilni. Elektryk wybebeszyl skrzynke elektryczna i okazala sie ze w srodku bylo wszystko skorodowane i nadawalo sie tylko do wymiany.

Jarzeb
09-02-2006, 12:38
tez sam "korek" moze byc walniety- bywa czesto
moze byc tez klasa bezpieczenstwa za wysoka (B, C)
pzdr

Wciornastek
09-02-2006, 13:03
Bobo a może żelazko zaliczyło jakieś lądowanie i ma zwarcie?

Bobek
09-02-2006, 13:12
Włącz do tego samego gniazdka coś co ciągnie tyle samo prądu (czajnik grzejnik)i zobacz co sie dzieje jeśli nie wyskoczy to wina żelazka jeśli wyskoczy to może to być zły styk przy bezpieczniku (grzeje sie i dlatego wyłacza obwód) wymieniałem taka rozdzielnie gdzie zwykłe bezpieczniki topikowe wyglądały jak by miały założoną w środku diode- świeciły nawet w dzień po wymianie na esy jest luksus.Zobacz jak zdejmiesz obudowe rozdzielni jak wyglądaja przewody pod bezpiecznikiem który ci wyrzuca.Żelazko powinno chodzić nawet na B-10A

Marek30022
09-02-2006, 13:39
stawiam na żelazko

krzysztofh
09-02-2006, 13:45
U mnie zdaża się, że czasem korki mi wyskakują ale tylko od szampana, bezpieczniki zaś na ogół są OK.
Sorry ale nie mogłem sie powstrzymać.
To troche jak ze "steropianem" chociaż z innej beczki

A poważnie to sprawdź, czy na tym obwodzie nie pracuje np. pralka lub lodówka albo inne uirządzenie którego pracy nie jesteś świadomy bo jest włączone na stałe.
Przy sprawnym bezpieczniku 10A obciążonym tylko prądem pobierającym przez żelazko nie powinno być problemu, chociaż obwody gniazd na ogół zabezpiecza się bezpiecznikami 16A

Bobek
09-02-2006, 15:31
No to jak tak to nauczyciel od urządzeń mawiał ,że korki to są w butach