PDA

Zobacz pełną wersję : Co lepsze? -thermopor czy max???????????



Paulka
09-02-2006, 10:30
....Jak w temacie.
Pomózcie ludzie, bo jestem skołowana. Miał byc max, ale ktos znowu namieszał nam w głowach :-?
Bardzo prosze o opinie

Paulka
09-02-2006, 11:03
wiem, że temat mało porywający....
Ja naprawdę przeczytałam już trochę na ten temat...ale chcialabym trochę aktualnych opinii.

Małgonia
09-02-2006, 14:07
mam to średnio raz w tygodniu! tę kołowaciznę!
ostatnia rada dot. cegły pełnej, od osoby zajmującej się głównie remontami. Ma swoje racje, a przede wszystkim,klasyczna,wysezonowana cegła ma tez najlepsze właściwości kumulacji ciepła. Jestem w rozterce.

Paulka
09-02-2006, 14:39
To jest nas dwie :wink:
wkurza mnie, że na takie pytania nie ma jednej, dobrej odpowiedzi - każdy ma jakieś tam swoje racje. A my musimy wybrac...
Dlatego chciałabym poznać jakieś opinie...
LUDZIE!!! JESTEŚCIE TAM???

Witos
09-02-2006, 20:05
zalosujcie, bo na to pytanie niema poprawnej odpowiedzi.
A brałyście pod uwagę Porotherm? Nie dość ze sciany to jeszcze strop gęstożebrowy.

Danielek
09-02-2006, 20:34
a jaka sciana ? jak ocieplona ? moim zdaniem jesli 3 warstowa to nie warto inwestowac wdrozszy material, jesli 2 warstwowa ale 15cm styropianu jako ocieplenieto takze nie warto, ale jesli ciensze ocieplenie to wtedy mozna pomyslec o cieplej ceramice. Mysle ze wyjdzie drozej ciepla ceramika + cienkie ocieplenie niz zwykly max/u-220 + 12-15 cm styropianu

adaman
09-02-2006, 20:44
tak czy inaczej, to jeżeli chcesz ocieplać styropianem to wszelkie teorie o efektywnym wykorzystaniu porothermu biorą w łeb i ja bym się nie zastanawiał nad wyborem, brałbym to co tańsze, chyba, że trafisz na jakąś super promocje i ściany z porothermu wyjdą taniej

krzysq
17-01-2007, 09:53
Witam

Dokładnie mam ten sam problem. Ceny pustaka MAX i thermoporu 30P+W przynajmniej w okolicy Bochni się zrównały za 1 m2. Muszę wybrać do końca tygodnia. Mam duże zaufanie do majstra - więc dezycję podejmmę po rozmowie z nim która odbędzie się dopiero w sobotę. Po zeskanowaniu internetu wybrałbym osobiście thermopor - przy założeniu że jest ta sama cena za 1 m2

pozdrowienia z Bochnii
krzysq

Anaor
17-01-2007, 10:08
A jak ja mam w projekcie:
ściany - gr. 37cm - „POROTHERM”
stropy - typu „TERIVA”, na poddaszu - drewniany
dach - drewniany, pokrycie - dachówka lub blacha
- kąt nachylenia dachu - 30'
ocieplenie stropu - wełna mineralna „ROCKWOOL”
tynk - mineralny
To tak mam robić czy jak.

krzysq
20-01-2007, 11:16
Witam

Wybrałem Thermopor 30.
Obecnie za MAKsa musiałbym zapłacić niecałe 3 zł a za Thermopora 4 zł.
Na m2 ściany wchodzi 22 sztuki MAKsa i 16 Thermopora co po pomnożeniu daje około 65 zł za m2 ściany. Wszycy twierdzą, że poryzowana ceramika jest dużo lepsza ale jest dużo droższa. Ale w tym momencie galopujące ceny materiałów a szczególnie tego najpopularniejszego MAKsa doprowadziły do wyrównania cen (po prostu MAKs drożeje duuuuużo szybciej niż inne pustaki).

Pamięta ktoś ceny z początku roku (stycznia) 2006? - pamiętam dobrze bo wtedy robiłem pierwsze kosztorysy
MAX - 1,4 zł >>>>>>>>> m2 ściany - 30 zł
Thermopor 30 - 2,8 zł >>> m2 ściany - 45 zł

Pozdrawiam
krzysq

max2
20-01-2007, 13:14
Witam
skad te ceny,
28.12.2006 dostalem ostatni transport MAXA, razem jest tego 50 palet 96szt.na palecie,cena za jednego MAXA 1,95 zł Brutto z transportem (ok.cegelnia od dalona 45 km od miejsca budowy) + 7,00zł za palete zastaw.Nie musicie kupowac wszystkiego w skladzie budowlanym.
Pozdrawiam

krzysq
20-01-2007, 13:47
Ceny pochodzą z okolic Bochnii (woj małopolskie, między Krakowem a Tarnowem). Pustaki pochodzą z firmy Laier z Tarnowa (Wola Rzędzinska). W grudniu 2006 pustaki MAX były troszeczkę tańsze około 2.50 zł za sztukę.
Nie wiem czy Leier jest drogą firmą ale ze względu na bliskość tak dużej "cegielni" niecałe 40km wszyscy korzystają z produktów tej firmy.



Pozdrawiam
krzysq