PDA

Zobacz pełną wersję : Dom w budowie-kto korzystał z ubezpieczenia?



ryby
09-02-2006, 15:36
Wiadomo, że przy ubezpieczaniu domu w budowie to nie wyskość składki jest najważniejsza ale to co za nią dostajemy. W związku z powyższym mam pytanie: kto niestety musiał korzystać z polisy z uwagi na takie zdarzenie jak kradzież czy włamanie. Jak to wygląda w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych jeśli chodzi o podejście do sprawy i sposób, termin załatwienia sprawy.
pozdrawiam.

mkmar
09-02-2006, 17:14
Ja ubezpieczałem budowę ale od typowych zdażeń typu ogień, huragan. zalanie itp. itp. Większość firm ubezpieczeniowych typu PZU liczy sobie drożej za budowę niż budynek zamieszkały, natomiast znalazłem np. w Uniqa że składki mają jedne z najniższych na rynku , warunki korzystniejsze i ubezpieczenie budowy liczą tak samo jak budynku i składka zależy tylko od zadeklarowanej wartości obiektu. Szybkość załatwienia sprawy też ekspresowa. Pewnie inaczej będzie w przypadku ubezpieczenia od kradzieży.

ryby
10-02-2006, 23:21
Sami szczęściarze? Nikt nie korzystał?

Rezi
11-02-2006, 11:00
ja korzystałem
w pełnym zakresie łacznie z kradzieżą i nieszczesliwymi wypadkami , do tego moinitoring przez solid + alarm + pies sąsiada
i mogę spac spokojnie :P

11-02-2006, 11:03
ja korzystałem
w pełnym zakresie łacznie z kradzieżą i nieszczesliwymi wypadkami , do tego moinitoring przez solid + alarm + pies sąsiada
i mogę spac spokojnie :P
Ale chyba jeszcze nie KORZYSTAŁEŚ, tzn (odpukać) Cię nikt nie okradł???
My mamy ubezpieczony dom w budowie, ale od zdarzeń losowych. Od kradzieży można ubezpieczyc dopiero zamknięty dom "noszący ślady zamieszkania" - de facto trzeba wstawić łóżko i butlę + kuchenke gazową ;)). Zamierzamy tak zrobić - licho nie śpi :evil: .