PDA

Zobacz pełną wersję : uwaga!!! na firmę NORMSTAHL, bramy garażowe



mat1
10-02-2006, 09:39
nie polecam tych bram są wadliwe, a w dodatku poważne problemy z ewentualną reklamacją, ani normstahl, ani firma montująca nie są zainteresowani usuwaniem usterek

slawciol
10-02-2006, 12:10
8)

AgnesK
18-02-2006, 15:39
Mam Normstahla od października 2004 i żadnych problemów (odpukać). Jakie wady występują u Was?

Maciek-MZM
24-02-2006, 14:23
Mam Normstahla od pazdziernika 2005. Moze i krotko ale brama dziala znakomicie. Na poczatku po pewnym czasie przestala reagowac na pilota. Zadzwonilem do serwisu, firma przyjechala, sprawdzila ze ktos przypadkiem odlaczyl urzadzenie nadawajace i odbierajace, podlaczyli, zabezpieczyli zeby nie bylo podobnych przypadkow i jest ok.
Jedyne co mnie wkurza to szpara na dole, po cholere ocieplenie bramy jak ta szpara wieje jak diabli?

AgnesK
24-02-2006, 17:23
U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.

rafal9
24-02-2006, 17:31
U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.

Co???
Podnosi się fundament?
Dilerzy widać niczym nie odstają od murarzy i innych ekip w sztuce konstruowania wymówek.

Maciek-MZM
24-02-2006, 17:34
U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.

Mowie o szparze w samej bramie!! A nie miedzy brama a posadzka

AgnesK
24-02-2006, 18:52
Ok, spokojnie panowie, bez krzyków. :wink:

Rafał 9, jak więc to wytłumaczysz? Gdy minęły mrozy (te na poziomie -20 st) wszystko wróciło do normy. Za problemy z otwieraniem bramy odpowiedzialny jest także fakt, że brama po prostu przymarzała z jednej strony do metalowego progu. Mój mąż daje sobie z tym bez problemu radę, ja jednak nie. Ale wyjaśnienie, które przytoczyłam wyżej naprawdę padło z ust dilera. Przyznam szczerze, że trudno mi to sobie wyobrazić.

Maciek, wszystko jasne. Jak rozumiem masz bramę segmentową (?).

Maciek-MZM
27-02-2006, 09:23
Maciek, wszystko jasne. Jak rozumiem masz bramę segmentową (?).

Tak segmentowa. Chyba zalepie ta dziure bo az takiej wentylacji w barazu nie potrzebuje...

Maluszek
27-02-2006, 09:42
Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?

Maciek-MZM
01-03-2006, 15:48
Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?

To jest w samym module bramy, zrobione przez producenta, podobno niemieckie normy przewiduja wentylacja garazu i wlasnie taka szpare mam. Nie wiem co mowia polskie normy, ale wiem ze czasem za mocno wieje :)

Tomek_J
02-03-2006, 07:33
Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów

Eeee... ?!?!?! :o

To ile razy serwis musiał interweniować przez te 2,5 roku ?...

Maluszek
02-03-2006, 09:17
Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów

Eeee... ?!?!?! :o

To ile razy serwis musiał interweniować przez te 2,5 roku ?...

Był 2 razy. Raz, żeby wyregulować bramę. Drugi raz mieliśmy jakiś problem z napędem bramy. Teraz pewnie będziemy znowu dzownić w sprawie konserwacji.

SławekD
02-03-2006, 11:26
Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?

To jest w samym module bramy, zrobione przez producenta, podobno niemieckie normy przewiduja wentylacja garazu i wlasnie taka szpare mam. Nie wiem co mowia polskie normy, ale wiem ze czasem za mocno wieje :)
Sorry ale jakoś nie potrafię sobie tej "szpary' wyobrazić - pierwsze o czymś takim słyszę. Czy to jest jakaś szczelina w samym panelu zrobiona celowo przez producenta ?? W którym panelu jest ... pierwszym licząc od posadzki ??

Maciek-MZM
03-03-2006, 16:08
Sorry ale jakoś nie potrafię sobie tej "szpary' wyobrazić - pierwsze o czymś takim słyszę. Czy to jest jakaś szczelina w samym panelu zrobiona celowo przez producenta ?? W którym panelu jest ... pierwszym licząc od posadzki ??

Od posadzki jest uszczelka, potem szczelina. Widoczna jako aluminiowa listwa. Zachodzi na zakladke tak ze nie jest "na przestrzal". Dalej panele.

http://img232.imageshack.us/img232/5896/imga04143ri.jpg

Normstahl W-wa
15-10-2008, 22:14
Witam Państwa serdecznie. Jestem jednym z dilerów firmy Normstahl w Warszawie. Otóż jeśli chodzi o ą szparę między uszczelką dociskową a panelami, rzeczywiście jest tam prześwit około 5mm na całej szerokości bramy. W starszych modelach bram (jak na zdjęciu) nie było to w żaden sposób uszczelniane. Ostatnio wprowadzono specjalne uszczelki będące na wyposażeniu bramy umożliwiające uszczelnienie tej wentylacji na stałe lub tylko okres zimy. Ja proponował bym albo dokupić taką uszczelkę, albo odkręcić całą uszczelkę dociskową (około 5-6 śrubek) i wyjąć czarne dystanse pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza. Na pewno pomoże :D

Iwonka27
14-11-2008, 10:35
A co Pan powie że diler z Zielonki nie chce przyjechać ( w ramach gwarancji - brama zamontowana w lipcu 2008) i zobaczyć dlaczego pilot nie reaguje na bramę?
Przyjadą ale za dopłata. Czy ja mam za to zapłacić?? dlaczego??

Maciek-MZM
14-11-2008, 10:44
A co Pan powie że diler z Zielonki nie chce przyjechać ( w ramach gwarancji - brama zamontowana w lipcu 2008) i zobaczyć dlaczego pilot nie reaguje na bramę?
Przyjadą ale za dopłata. Czy ja mam za to zapłacić?? dlaczego??

U mnie była podobna sprawa. Radio przestało działać pewnego dnia. Żalux przyjechał docisnął okleił taśma, i pojechał. Bez problemu. Działa do dziś.
Wg mnie, ta firma robi Cię w bambuko.

Iwonka27
14-11-2008, 13:38
Zadzwoniłam do firmy i rozmawiałam z włascicielka ( miła pani) poprosiła by wysłac pilota w kopercie bąbelkowej i od razu go sprawdzą, co myślicie? Z nią była zupełnie inna rozmowa niz z wcześńiejszym pracownikiem, włascicelka powiedziała ze skoro brama jest na gwarancji to oczywiście przyjadą,a le dla oszczędności czasu mam przesłać pilota pocztą.

Maciek-MZM
14-11-2008, 13:54
Zadzwoniłam do firmy i rozmawiałam z włascicielka ( miła pani) poprosiła by wysłac pilota w kopercie bąbelkowej i od razu go sprawdzą, co myślicie? Z nią była zupełnie inna rozmowa niz z wcześńiejszym pracownikiem, włascicelka powiedziała ze skoro brama jest na gwarancji to oczywiście przyjadą,a le dla oszczędności czasu mam przesłać pilota pocztą.

Czyjego czasu? Twojego? A jeśli pilot będzie ok to masz wymontować radio z napędu i im wysłać? Moim zdaniem olewają sprawę powinni przyjechać i tyle! Bo jeszcze z rok tak będą cię robić...

Iwonka27
14-11-2008, 14:22
wobec Twojego powyższego posta zadzwoniłam tam jeszcze raz i powiedziałam zeby do mnie przyjechali , pod koniec tegodnia mają do mnie dzwonić by umówić się konkretnie na godzinę i przyjadą.

Normstahl W-wa
14-11-2008, 17:19
Witam Pani Iwonko firma o której prawdopodobnie mówimy, ma czterech serwisantów i elektronika, rzeczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby wczytanie pilota jeszcze raz, lub wymiana wadliwych elementów. W okresie gwarancyjnym dojazd i serwis są bezpłatne (chyba że ustalono inaczej np: diler z W-wy sprzedaje bramę w miejscowości oddalonej o 250km i informuje klienta przed zakupem, że w razie reklamacji klient partycypuje w kosztach dojazdu). W tym przypadku ma Pani 100% rację, a oni obowiązek dojazdu i naprawy, z którego na pewno się wywiążą :) Tym bardziej iż to tak na prawdę producent, czyli Normstahl jest odpowiedzialny za wadliwe funkcjonowanie bramy, czy automatu, a nie diler. Tak więc w okresie gwarancji za dojazd i naprawę wadliwego sprzętu dilerom płaci producent (oczywiście jeśli błędy te nie wynikają z niepoprawnego montażu, lub eksploatacji). Z własnego doświadczenia pragnę również dodać, iż jeśli towar ma jakieś wrodzone wady, czy usterki powinny one się ujawnić w przeciągu pierwszych 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie nic się nie dzieje, lub jeśli zostanie to poprawnie naprawione, przez kolejne lata jest bardzo mała szansa, że coś się popsuje.

Moris77
15-11-2008, 11:04
Tak więc w okresie gwarancji za dojazd i naprawę wadliwego sprzętu dilerom płaci producent (oczywiście jeśli błędy te nie wynikają z niepoprawnego montażu, lub eksploatacji).

Ale się uśmiałem, chyba powtórzyłeś sobie to z 1000 razy i w to uwierzyłeś.
A swoją drogą to obowiązkiem instalatora jest zapewnić obsługę po sprzedażową i zapewnić prawidłowe działanie.
Najlepiej napisz pismo reklamacyjne, wyślij poleconym i zobaczysz zjawią się prędko, sprawdz tylko czy nie rozładowała się przypadkiem bateria w pilocie bo to na pewno nie podlega gwarancji.

Normstahl W-wa
15-11-2008, 19:57
Witam kolejnego zdesperowanego użytkownika :lol:
Rzeczywiście gwarancja nie obejmuje baterii w pilocie, ale nie przesadzajmy, wymiana baterii nie jest bardzo skomplikowaną operacją i można to zrobić bez problemu samemu. Lub podjechać z pilotem i nową baterią, do dilera powinien to bez problemów wymienić nieodpłatnie. Wydaje mi się, że problemy związane z Państwa bramami w większości nie wynikają tak na prawdę z wadliwości urządzeń (które są tylko rzeczami i nie ukrywam, że czasem rzeczywiście nawalają), ale z niepoprawnego montażu, lub braku życzliwości u moich kolegów po fachu. Bramy, które sprzedaję montuję własnoręcznie, nie wyręczam się podwykonawcami, dla których liczy się sztuka, a nie zadowolenie klienta. Może w tym jest klucz do niezawodności (jeśli coś ,,spieprzę" muszę jechać tam jeszcze raz i poprawiać) :-? .
Tak więc mi reklamację trafiają się bardzo rzadko i zawsze są eliminowane.
Ale wyprzedzając nie miłe komentarze zaznaczam, że nie logowałem się tu dla własnej reklamy, czy wychwalania swoich umiejętności, ale aby ewentualnie państwu pomóc i udzielić fachowej porady.
P.S.
Ja swoim klientom pomagam wymienić baterię nawet po okresie gwarancji :lol:

Moris77
15-11-2008, 23:17
Witam kolejnego zdesperowanego użytkownika :lol:
Rzeczywiście gwarancja nie obejmuje baterii w pilocie, ale nie przesadzajmy, wymiana baterii nie jest bardzo skomplikowaną operacją i można to zrobić bez problemu samemu. Lub podjechać z pilotem i nową baterią, do dilera powinien to bez problemów wymienić nieodpłatnie. Wydaje mi się, że problemy związane z Państwa bramami w większości nie wynikają tak na prawdę z wadliwości urządzeń (które są tylko rzeczami i nie ukrywam, że czasem rzeczywiście nawalają), ale z niepoprawnego montażu, lub braku życzliwości u moich kolegów po fachu. Bramy, które sprzedaję montuję własnoręcznie, nie wyręczam się podwykonawcami, dla których liczy się sztuka, a nie zadowolenie klienta. Może w tym jest klucz do niezawodności (jeśli coś ,,spieprzę" muszę jechać tam jeszcze raz i poprawiać) :-? .
Tak więc mi reklamację trafiają się bardzo rzadko i zawsze są eliminowane.
Ale wyprzedzając nie miłe komentarze zaznaczam, że nie logowałem się tu dla własnej reklamy, czy wychwalania swoich umiejętności, ale aby ewentualnie państwu pomóc i udzielić fachowej porady.
P.S.
Ja swoim klientom pomagam wymienić baterię nawet po okresie gwarancji :lol:
Człowieku przeczytaj uważnie mojego posta albo przestań wąchać to świństwo jestem daleki od desperacji w przeciwieństwie do Ciebie.
Jak będziesz pisał takie bzdury o zwracaniu poniesionych kosztów przez "dilerów" (diler kojarzy mi się z narkotykami, lepiej mów partnerami) to chyba od jutra centrala będzie na ciebie refaktórować wszystkie koszta związane z obsługą gwarancyjną swoich produktów.

Normstahl W-wa
16-11-2008, 13:20
Specjalnie dla Moris77 definicja dilera prosto z encyklopedii:
Diler - spolszczona wersja angielskiego terminu dealer oznaczającego sprzedawcę.
Dilerem czasem nazywa się człowieka (lub firmę) handlującego produktami określonej marki, pośrednika między producentem a kupującym. Nazwą tą szczególnie chętnie posługują się salony samochodowe.
Wybacz, ale nie wszyscy obracają się w takim środowisku jak ty i chyba nasza dalsza rozmowa na tym poziomie nie będzie miała sensu. Jeśli to ty przeczytasz dokładnie mój post; dowiesz się, że rzeczywiście PARTNER HANDLOWY odpowiada za poprawne działanie i montaż i to on ma obowiązek serwisu bramy w okresie gwarancji (zwłaszcza jeśli usterki wynikają z niedbałego montażu i w przyszłości niszczą inne elementy). Natomiast jeśli brama przykładowo zaczyna rdzewieć, za nowy panel lub całą bramę, a także demontaż i montaż elementów dilerowi płaci producent, czyli Normstahl. Analogicznie jest w przypadku dojazdu, resetowania, czy wymiany podzespołów w wadliwych automatach za to również płaci producent.
Chyba, że Moris77 ma podpisaną umowę z firmą Normstahl na jakiś innych warunkach :o
Tak czy inaczej rozliczenia typu: kto płaci za co, a za co nie dla klienta w okresie gwarancji nie powinny być istotne, gdyż klient nie powinien płacić w tym okresie za nic. Usterki powinny być usunięte przez sprzedawcę, jeśli są z tym problemy proponuję kontaktować się z producentem, który ma swojego własnego serwisanta.

Moris77
16-11-2008, 16:43
Ale się nakręciłeś, było o naprawie pilotów, a tu jazda na maksa "zardzewiałe panele" czy takie rzeczy się zdarzają, wiesz to z doświadczenia ? Jutro każdy użytkownik bramy będzie oglądał czy przypadkiem jemu nie zaczęła już rdzewieć.

[quote="Tak czy inaczej rozliczenia typu: kto płaci za co, a za co nie dla klienta w okresie gwarancji nie powinny być istotne, gdyż klient nie powinien płacić w tym okresie za nic. Usterki powinny być usunięte przez sprzedawcę, jeśli są z tym problemy proponuję kontaktować się z producentem, który ma swojego własnego serwisanta.[/quote]
Zgadzam się w 100 %
A nawiązując do dilowania to owszem możesz się tak nazywać ale na pewno bardziej elegancko jest być partnerem. Znalazłem w troszkę innej encyklopedii
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Diler
Dyskusję kończę i pozdrawiam :wink:

Normstahl W-wa
16-11-2008, 17:47
Rdzewiejące panele były oczywiście tylko łopatologicznym przykładem. Dziękuję za link do Nonsensopedii. Na szczęście tak źle ze mną nie jest, za to bardzo cieszę się, że mimo to się dogadaliśmy. :lol:

Iwonka27
17-11-2008, 11:46
Mam tylko nadzieję że zadzwonią naprawde do mnie, tak jak obiecywała właścicielka , niczego tak bardzo nienawidze to niesłowności! :evil:

mocca
18-11-2008, 20:36
Iwonka27, z mojego doswiadczenia Normstahlowego (i nie tylko) radzę Ci nakresl szybciutko 2 zdania i wyslij do firmy faxem, potwierdz pocztą poleconym, tak dla wlasnego sumienia... a zobaczysz ze to naprawdę dziala! :lol:

mam w kompie fajne gotowe pismo do normstahla nt ich bram pisane z pomocą rzecznika praw konsumenta, moge podeslać na @

Iwonka27
19-11-2008, 10:56
Chętnie , poproszę :D

tomasz_tomczak
22-11-2008, 23:42
A skąd wiadomo, że to jest sprawa sterowania - kłopot z pilotem albo odbiornikiem?
Czy brama ma też inne sterowanie, jakiś przycisk stacjonarny? Bo może warto powiedzieć, że "napęd nie działa". W takim przypadku może nie sugerowali by takiej głupoty jak wysyłanie pocztą pilota.
Totalna bzdura.

Czy pojawią się w wyznaczonym terminie?

Iwonka27
24-11-2008, 10:28
Jeszcze nie było kontaktu z ich strony, powiedziano mi pod koniec przyszłego tygodnia, czyli myślę że w czwartek, piątek będzie kontakt ( obym nie była pierwszym naiwniakiem RP)

tom.f
25-11-2008, 17:32
Witam,

Mam ten sam problem, szpara jakieś 0.5 cm przez którą nawiewa zimne powietrze.

-----------------------------------

Już nieaktualne, po kontakcie bezpośrednio z firmą Normstahl, okazało się że trzeba oderwać fragment uszczelki i włożyć w szczelinę.

Iwonka27
28-11-2008, 13:51
Jestem naiwniakiem, nie zadzwonili do mnie w sprawie reklamowanego telefonicznie pillota, a teraz nie mogę się dodzwonić, cholerka :-?

Halo, firmo ULTRA z Zielonki !! :-?

Iwonka27
01-12-2008, 09:22
Sama tam zadzwoniłam, odebrał facet urwany z choinki, mówiąc że ktoś do mnie dzwonił a ja nie odbierałam.

Powiedział mi że do mnie jest daleko trasa Zielonka - Konstancin że się jedzie do mnie 4 godziny :o :o :o - suma sumarum: opieprzyłam, bo mi już nerwy puściły i niby będą we wtorek o 14ej. :evil:

Iwonka27
09-12-2008, 15:23
Byli , naprawili w ramach rekompensaty dodali drugiego pilota :o jestem w szoku :wink:

Podobnież ktoś źle zapisał mój numer telefonu i dlatego nie oddzwaniali, być może grunt że brama działa...

finlandia
10-12-2008, 12:52
iwonka, jak widzisz czasem potrzeba konsekwentnie dążyć do celu..
a swoją drogę dwa słowa fakxem czy listem działają jak trzeba - sam cos o tym wiem jak widzę reklamację na piśmie a zgłaszaną ustnie, jeszcze przez znajomego.

Moris to chyba w większości swoich wypowiedzi odreagowuje stres swojej pracy podważając tezy z forum.. no ale niedowiarki też są potrzebni na tym świecie:)

A ten prześwit.. kurczę, byłem ostatnio na szkoleniu z bram niemieckiej konstrukcji uchylnej TORBAU SACHSEN i też usłyszałem że jest to wymagane w ich normach...

Ale zaraz - to wątek o Normstahlu - chociaz mi kiedyś wypowiedzieli z automatu umowę (bo nie sprzedawałem bram z powodu braku fachowej wiedzy) to dażę ich sympatią i spokojnie bym im dalej zaufał..

Pshamrog
02-01-2009, 13:01
Czy ktos z Państwa ma doświadczenia w użytkowaniu bram bocznych Normstahla?
Czy prawdą jest, że nie pasuja one do naszego klimatu, gdyż nie są dość szczelne (uszczelki szczotkowe niedostatecznie "trzymają" ciepło?
Ciekaw jestem Państwa opinii.
Pozdrawiam
przemek

nun
08-01-2009, 19:42
Witam mam pytanie odnośnie gwarancji bramy uchylnej normstahl posiadam taką i tam jest napisane że przegląd należy zrobić po 6 miesiącach od daty zakupu ale czy po 1rok ,2,3 latach i co ile taki przegląd ma być zrobiony w gwarancji jest o tym mowa przy bramach segmętowych i innych ale nie przy tej

SkyMobile
08-03-2009, 15:17
Witam mam pytanie odnośnie gwarancji bramy uchylnej normstahl posiadam taką i tam jest napisane że przegląd należy zrobić po 6 miesiącach od daty zakupu ale czy po 1rok ,2,3 latach i co ile taki przegląd ma być zrobiony w gwarancji jest o tym mowa przy bramach segmętowych i innych ale nie przy tej

Tak zgadza się przegląd jest po pół roku za darmo ale proszę spróbować wezwać wcześniej żeby sprawdzili poprawność działania bramy !! Ja zamówiłem bramę w firmie Nawigator - szczerze odradzam po 4 miesiącach brama zaczęła się dziwnie zachowywać i przechodzić w stan serwisowy ( mrygająca lampa od automatu )
wezwałem serwis,serwisant przyjechał postał, podumał nie bardzo wiedział co się dzieje.
Popsikał WD-40 po prowadnicach i wystawił kwit na 450 zł !!!!!
Przyczyna usterki - kurz !!!! nie wiem ale jezeli te bramy są tak wrażliwe na kurz to powinny być odsłonięte jeszcze jednymi drzwiami od zewnątrz zeby czasem nie zawiało piaskiem bo się zatrze
Brama co prawda przestała się zatrzymywać w połowie ale znając życie za dwa dni bedę miał to samo

Pozdrawiam
KB

Giz
11-03-2009, 11:39
witam,

posiadam brame garazowa firmy Normstahl od 7+ lat, od 3+ latek z automatem firmy FAAC i (odpukac) zero zastrzezen co do konstrukcji czy dzialania zarowno samej bramy czy automatu.

po montazu, brama byla sprawdzana po paru miesiacach uzytkowania.

pzdr 8)

darekw127
18-03-2009, 20:46
Czy znacie dystrybutora z Warszawy, który ma swoją stronę pod adresem www.bramynormstahl.pl? Działa on także na Allegro.

Jeśli ktoś miał do czynienia, to proszę o opinię. Dzięki. :)

wiesiekczesiek
15-05-2009, 08:12
Ja też mam bramę Normstahla i jestem z niej w sumie zadowolony choć miałem parę problemów z ryglami blokowały się a firma Bingo z Wrocławia która mi ją założyła olewała mnie. Przez prawie dwa tygodnie byłem bez garażu nie mówiąc już o tym że musiałem sam się natrudzić żeby w ogóle otworzyć garaż jak oznajmili mi że przyjadą za tydzień lub dwa.

Kleo25
15-05-2009, 22:29
Czy znacie dystrybutora z Warszawy, który ma swoją stronę pod adresem www.bramynormstahl.pl? Działa on także na Allegro.

Jeśli ktoś miał do czynienia, to proszę o opinię. Dzięki. :)
Witam.
Montowali u mnie bramę w zeszłym tygodniu. Na razie jestem bardzo zadowolona, brama chodzi lekko i cicho. Jednak z tego co tu wyczytałam, dystrybutora poznaje się po serwisie. Jeśli będę miała jakieś problemy z bramą dam znać. :lol:

MARG_PL
18-08-2009, 17:45
Dziwne spotykają Państwa problemy z tymi bramami - ja dzis zamówiełem (Kraków)i się dziwie przecież o wszystko można sie dopytać u sprzedawcy, na stronie producenta pisze jak jest z gwarancją - do 10lat brama, do 2 naped - serwisy płatne (cena na stronie brutto) pierwszy po 6 kolejne co 12 miesiecy - podobnie jak z samochodem.

Spytałem się sprzedawce o rygle blokujące sie - odpowiedział że może tak być w przypadku gdy brama była montowana w powietrzu - pózniej np zakładane płytki i wtedy opada ona za nisko.
Niedziałający pilot - batria, mechaniczne uszkodzenie lub zresetowanie napedu przez spadki napiecia zwłaszcza gdy jest to prąd budowlany dlatego w Polsce sa tylko 2 lata gwarancji, w niemczech 5,
Uszczelka zimowa mozna ja samemu zakłozyc lub sciagac i jest szpara dla wentylacji.
Mi odpowiada ta brama jest cicha, ma rygle działające z napędem, malowana farbą nawierzchniową i jest gładka z zewnątrz

Bobek Budowniczy
09-10-2009, 15:06
A ile zapłaciliście za taka bramę z montażem? oczywiście gdzieś bliżej 2009 roku? chodzi mi o model EURO.

brzezik
07-12-2012, 12:10
Uwaga na bramy garażowe firmy NORMSTAHL !!!

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą NORMSTAHL. Mam bramę garażową, segmentową firmy NORMSTAHL oraz wjazdową z napędem Firmy Nice natomiast przy kupnie poprosiłem o zamianę radia na radio firmy NORMSTAHL. Posiadam do bramy 3 szt. pilotów. Problem mój związany jest właśnie z tymi nieszczęsnymi pilotami. BARDZO CZĘSTO (w ciągu 2 lat użytkowania 8 razy) piloty rozprogramowują się. Kilka razy już nie mogłem wjechać do domu, gdyż (co ciekawe) obydwie bramy (i ta garażowa i ta przesuwna) nie reagowały na pilota. Po 3 razie sam nauczyłem się już programować te piloty, jednak jest to dość uciążliwe. W ciągu ostatniego miesiąca tylko, miałem znowu dwa takie przypadki. Po zgłoszeniu sprawy do firmy montującej (Eko Okna z Poznania) oraz spotkaniu z przedstawicielem firmy NORMSTAHL te ostatni stwierdził tylko ze piloty są już po gwarancji i właściwie nic nie może mi pomóc. Dodam tylko że w samochodzie mam jeszcze 3 inne piloty innych firm do pracy i drugiego mieszkania i nigdy nie miałem jeszcze przypadku rozprogramowania się pilota. Tylko te firmy NORMSTAHL rozprogramowują się samoczynnie. W razie pytań lub pomysłów co do przyczyny proszę o kontakt [email protected]

panfotograf
22-01-2014, 22:54
Witam.
Od jesieni 2009 roku mam pięciometrową bramę segmentową NORMSTAHL 5000-2250 "TREND" + napęd ultra excellent zamontowaną przez GR STAMET z Sieradza.
Co roku zimą mam ten sam problem. Jak tylko temperatury spadają poniżej minus10 stopni, brama nie chce się domykać i trzeba jej "pomagać" przy otwieraniu. Pani w serwisie mi powiedziała poprzedniej zimy że "przy tak niskich temperaturach oni nie pracują". A ja co mam zrobić?:mad: Jak zrobi się cieplej brama już działa poprawnie:o.
Prowadnice umyłem od wewnątrz rozpuszczalnikiem, kółka nasmarowałem WD 40. Co mogę jeszcze sprawdzić? Myślałem że pionowe prowadnice są krzywo przykręcone i brama się klinuje, ale poluzowanie ich czy regulacja nic nie daje. Prowadnice poziome są poziome (sprawdzałem+poprawiałem).

Piloty do bramy pomalowano jakimś tandetnym srebełkiem które zaczęło schodzić po miesiącu użytkowania, a po dwóch latach oba piloty zaczęły się zacinać (święci się diodka- trzeba wyjąć baterię) a obudowy pilotów rozpadły się.

Charlie
22-01-2014, 23:49
Zrobiłeś wszystko co mogłeś zrobić - gratuluję.
Zostało Ci już tylko jakoś współżyć w zgodzie ze swoją bramą i jej fochami poniżej 10* albo kupić sobie nową.

nikt ważny
23-01-2014, 09:07
WD 40 to żaden smar, mogłeś nim tylko wymyć zabrudzenia a nie nasmarować. Kup porządny olej maszynowy i kilka kropel na oś rolki jeżdżącej w prowadnicy ale też nie zapomnij o zawiasach na panelach, je także przemyć i przesmarować trzeba
Powinno pomóc

bwojtek
23-01-2014, 09:14
Jak tylko temperatury spadają poniżej minus10 stopni, brama nie chce się domykać i trzeba jej "pomagać" przy otwieraniu.
Opisz dokładnie problem. Co się dzieje? Brama przy zamykaniu "odbija" i mruga napęd czy zamyka się ale jest nieszczelna?
Tak samo przy otwieraniu - na czym polega dokładnie problem?

Prowadnice poziome są poziome (sprawdzałem+poprawiałem).
A to akurat wcale nie jest dobrze, że są poziomo :)

panfotograf
23-01-2014, 09:59
Brama przy zamykaniu odbija - tzn. nie zamyka się do końca, jakieś 50 cm przed końcem się cofa i mruga światło w napędzie. To samo podczas podnoszenia - zatrzymuje się na początku (i na końcu też, jeśli jej nie wspomagam "ręcznie").


Prowadnice poziome są poziome (sprawdzałem+poprawiałem).
A to akurat wcale nie jest dobrze, że są poziomo - a jak powinny być?

Spróbuję dzisiaj z tym olejem maszynowym.
Dzięki

bwojtek
23-01-2014, 10:07
Brama przy zamykaniu odbija - tzn. nie zamyka się do końca, jakieś 50 cm przed końcem się cofa i mruga światło w napędzie. To samo podczas podnoszenia - zatrzymuje się na początku (i na końcu też, jeśli jej nie wspomagam "ręcznie").
Jest to efekt zadziałania zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowego a dzieje się to zimą jak rosną opory. Ultra Excellent miał mechaniczną regulację progu zadziałania za pomocą potencjometrów. W jakim je masz położeniu? Przy tak dużej bramie można podkręcić siłę na maxa.
Prowadnice powinny mieć lekki spadek "w kierunku bramy" (brama powinna mieć tendencję do samoczynnego opadania). Konieczna może też być regulacja naciągu sprężyn.

A jak pracuje brama przy obsłudze ręcznej? Czuć jakiś wyraźny opór w newralgicznych miejscach przy otwieraniu/zamykaniu?

panfotograf
23-01-2014, 10:14
Ultra Excellent miał mechaniczną regulację progu zadziałania za pomocą potencjometrów. W jakim je masz położeniu? Przy tak dużej bramie można podkręcić siłę na maxa.
Gdzie to się reguluje?

bwojtek
23-01-2014, 10:16
Gdzie to się reguluje?
236899
F1 i F2

panfotograf
23-01-2014, 10:20
Nasmaruję i spróbuję podregulować.

bwojtek - dzięki za pomoc i szybką odpowiedź

panfotograf
23-01-2014, 18:02
bwojtek - jestem ci winien duże piwo. :bye: Podkręciłem oba potencjometry o pół obrotu i brama działa bez zająknięcia!:D

Próbowałem ręcznego podnoszenia i opuszczania z odłączonym napędem i nie ma żadnych wyczuwalnych oporów czy przyblokowań, więc była to jedynie wina zbyt czułego ustawienia zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowego.

bwojtek
24-01-2014, 09:21
bwojtek - jestem ci winien duże piwo. :bye: Podkręciłem oba potencjometry o pół obrotu i brama działa bez zająknięcia!:D
Cieszę się, że pomogłem. Jak widać często "wady" nie leżą po stronie produktu a są winą niefachowej instalacji/użytkowania.

dkn3
12-05-2014, 07:11
Mam problem z bramą segmentową była w kolorze grafitowym a teraz przechodzą rudo rdzawe pasy przez środek paneli .Firma która montowała bramę ma przysłać kogoś aby to obejrzał ,chociaż się nie kwapi do tego.Jeśli ktoś ma podobny problem prosiłbym aby napisał o tym. Brama zamontowana była w 2010r.

bwojtek
12-05-2014, 07:59
Mam problem z bramą segmentową była w kolorze grafitowym a teraz przechodzą rudo rdzawe pasy przez środek paneli

Jakiej firmy brama? Jaki model? Możesz zamieścić zdjęcia?

dkn3
14-05-2014, 19:01
Brama jest firmy Normstahl .Jak będe mial chwile to zrobie zdjęcie

bpiter79
23-06-2014, 14:55
To ja może też dorzucę swoje dwa grosze. Brama Normstahl 2500 x 2125, segmentowa z napędem. Założona 2 lata temu, do teraz otwierana ręcznie (brak instalacji elektr. - dom w budowie). Miesiąc temu podłączyłem prąd, sprawdzam, brama się otwiera, ale nie do końca. Blokuje ją na jednej prowadnicy jakieś 20cm przed końcem. Serwis-masakra. Czekam miesiąc i nic. umawiam się na termin, a oni nie przyjeżdżają. Ponieważ jest to budowa, a ja nie mieszkam na miejscu, to ciężko jest mi być na budowie każdego dnia i o każdej porze. Już trzy razy nie przyjechali w ustalonym terminie. Firma Vekor Wodzisław Śl.

edir23
31-10-2014, 11:36
Witam
brama garażowa panelowa normshal, założona 09.2013.
Po roku:
panel zewnętrzny rdzewieje
klamka do wysprzęgania (na środku garazu) zardzewiała
penele od wewnątrz rdzewieją
elementy metalowe zaczynają rdzewieć
masakra
nie polecam

kupowana Stołoski: zamontowana po kilku miesiącach i wezwaniach do montażu i wielkich nerwach (opóźnienie 4 miesiące), odradzam. Pododbno wtedy firma miała jakieś problemy finnasowe i sam normstahl twierdził że nie wyśle naszej bramy bo jest nieopłacona przez Stołoskiego. Koszmar.

Zobaczymy czy napisze coś jeszcze pozytywnego o całej sytuacji, sprawa w toku....

COOLER280
30-01-2015, 13:49
Witam jestem nowy w temacie bram ale stoje przed wyborem i sam nie wiem co mam zrobić propomuja mi brame wiśniowskiego ale tańsza jest brama normstahla opinie o normstahlu w większości są dobre z wiśniowskim różnie w zalezności od napędu Proszę o podpowiedz

Kaśka36
06-02-2015, 17:53
Witam
Jestem na etapie wyboru bramy garażowej. Wybralam sobie bramę BestBram. Czy ktoś korzysta z bramy tej firmy? Proszę o opinie. Jaki napęd wybrać?

Zieleniewo
19-09-2016, 13:09
o bramie tej firmy
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211650-Normstahl-Secura-problem-z-dziurami&p=7270786#post7270786