PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłacze elektryczne



arecki1338
11-02-2006, 10:52
Mam dzialke, chcialbym teraz do niej doprowadzic prad. mam decyzje o warunkach zabudowy, projekt domu, a w nim te wszystkie inne dodatki typu projekt elktr, wodn-kan,gazowy. czyli teraz musze isc do energetyki zeby mi zrobili warunki techniczne, i teraz moje pyanie jak to wyglada w praktyce, daje im jakas mapke dzialki+ wniosek o wydanie warunkow, jak dlugo to trwa, ile moze kosztowac. Czy musze robic jeszcze jakis dodatkowy projekt zeby mi pociagneli ten kabel i postawili skrzynke na granicy dzialki? czy moge np, zalatwtwic te warunki, a z reszta inwestycji jeszcze sie wstrzymac na jakies 3 miesiace, czy po uzyskaniu tych warunkow od razu mnie skasuja za ta ustalona moc, ktora tam im podam. Poadzcie mi jak to zalatwic. bo nie mam o tym pojecia. na budowe przylacza w tej chwili juz chyba nie trzeba uzyskiwac pozwolenia, wystarczy samo zgloszenie, czy sie myle?

Arek

iwona_b
14-02-2006, 08:01
nie napisałeś skąd jesteś...

Składasz wniosek o warunki techniczne przyłączenia prądu. Czekasz chyba coś ok. 2 tyg. do miesiąca. Opłata za to to chyba ok. 200 zł (pisze chyba bo nie pamiętem dokładnie ile czekałam i ile płaciłam). Jak dostaniesz te warunki - przyśla ci do domu pocztą, to dostaniesz też umowę do podpisania. Umowę musisz podpisać w ciągu 30 dni od otrzymania, bo potem traci ważność. W umowie masz napisane ile musisz zapłacić. Aha, we wniosku musisz podać ile będzie potrzebował kilowatów... Opłata za 1 kilowat to coś ok 120 zł. ja mam ich 10 więc zapłaciłam 1200. Ale UWAGA w waunkach napiszą ci kiedy podłączą ci prąd - z reguły piszą ze za 2 lata. Mi też tak napisali. I jeśli chcesz mieć ten prąd wcześniej musisz napisać do zewtu pismo o przyspieszenie przyłącza, w którym piszesz, że pokryjesz koszty dokumentacji czy cos takiego. Za takie "przyspieszenie" - prościej mówiąc ŁAPÓWKĘ zapłacisz dodatkowo ok. 2000 pln.

Pozdrawiam,

Iwona

Mireks6
15-02-2006, 12:11
zapłacisz dodatkowo ok. 2000 pln.
Nie strasz Areckiego takimi kwotami. Ja właśnie obrałem taką drogę podłączenia prądu, czyli zainwestowałem trchę grosza w pana projektanta, żeby ZEWT się nie męczył 2 lata :evil: Usługa ta kosztuje mnie w porównaniu z Twoim wyliczeniem skromne 500 PLN. I w związku z moim zaangażowaniem (finansowym) ZEWT ogłasza skraca gotowość podłączenia mnie za ok. 7 m-cy. Po prostu trzeba poszukać fachowca, a nie iść dopierwszego lepszego.
Pozdrawiam

iwona_b
15-02-2006, 12:20
Mireks6 - niestety nie wiem skąd jesteście. Kwota 2000 "obowiązuje" u mnie, czyli rejon Piaseczna (k. Warszawy). Sama jeszcze nie płaciłam, ale z dwóch różnych żródeł otrzymałam taką właśnie informację co do tej kwoty.


Iwona

Mireks6
15-02-2006, 21:58
Niestety, znów daje o sobie znać rejon. Mieszkam w Siedlcach. W zasadzie nie jest daleko od Wawki, ale dzięki Bogu takie ceny jeszcze do nas nie zawędrowały. I jak tu ma być tanie budownictwo w stolicy i jej obrzeżach, jak za tę samą robotę gościu bierze 4xwięcej niż np. Siedlcach. Zgroza :evil:

iwona_b
16-02-2006, 07:15
faktycznie nóz otwiera się w kieszeni...

Przecież czy w Siedlcach czy w W-wie facet tyle samo się napracuje.
Ale trudno, nie mam wyjścia - musze zapłacić, bo czekanie do lipca 2007 jakoś mi się nie uśmiecha. Tym bardziej, że pozwolenie na budowę mam ważne do X.2007.


Pozdrowienia

Iwona

arecki1338
16-02-2006, 09:34
dzieki za odpowiedzi. za tydzien bede mial warunki tech z energii, jz sie nie moge doczekac, jestem strasznie ciekawy co tam madrego napisza. Jestem z woj.pomorskiego

korba
18-02-2006, 10:06
Witam a jakie pisaliście szacowane roczne zużycie energii??

malkul
19-08-2010, 10:47
Witam. Problem stary i nigdy nie zniknie. więc proszę o pomoc : jak najlepiej uzasadnić pismo z prośbą o przyśpieszenie realizacji przyłącza. Muszę napisać i utknęłam. Pomóżcie laicy i fachowcy :rolleyes:

marcin714
03-09-2010, 07:55
Nie wiem o jakim piśmie myślisz. Jeśli o takim zwykłym ponagleniu to powiem ci, że jeśli jeszcze nie przekroczyli terminów to możesz sobie darować bo i tak nikogo to nie wzruszy i nawet pewnie ci nie odpisza. Jeśli już są po terminach to też ich bardzo nie wzruszy ale bynajmniej ci odpiszą, że się nie da bo siła wyższa.

Jeśli zaś myślisz o tym aby przyspieszyć sprawy poprzez branie ich w swoje ręce tzn opracować dokumentację techniczną to takie sprawy załatwia się na etapie podpisywania umowyi teraz może być już nie czas na to.

Co do cen za projekt to poza porównywaniem lokalizacji ważney jest zakres projektu. Takie porównanie jak powyżej ma siejak to, że w siedlcach za projekt budynku zapłacilem 2000 a w Piasecznie 20 000 tylko zapomniałem dodać ,że w siedlcach projektowano garaż a w Piasecznie willę z basenem. Sami widzicie, że jeśli teraz zamienić im zadania to ten z Piaseczna będzie cacy.