PDA

Zobacz pełną wersję : Zaczynam...I licze na Wasza pomoc...



01-02-2003, 23:13
Witam.
Czy istnieje jakas zbiorcza pozycja, w ktorej krok po kroku opisano by wszystkie skladowe domu /pod wzgledem technicznym, oczywiscie?/. Tak, aby wiedziec co jest np. wazne przy wyborze gazobetonu, jakie sa dostepne na polskim rynku itd ? I tak dalej, poprzez ogrzewanie (nadal, pomimo spedzenia paru godzin w internecie nie znalazlem odpowiedzi co wychodzi taniej w ekspolatacji (domek jednorodzinny 130m2 wolnostojacy): kociol na gaz z butli czy z kociol olejowy ze zbiornikiem w piwnicy.
Po przeczytaniu paru postow widze, ze wielu tu profesjonalistow. Prosze o pomoc - bedziecie mieli satysfakcje udzialu w budowie mojego wymarzonego domku :smile:.
Pozdrawiam,
Michal.

KarinaZ
01-02-2003, 23:32
Tak drogi anonimie,
ta zbiorcza pozycja to internet.
Zanim zaczeliśmy myśleć o budowie to kopiowaliśmy wszystkie linki i co-ciekawsze artykuły na twardziela w kompie. Ostatnio sprawdziłam katalog "mój dom" - jakieś 0,5 GB łącznie !
1. Zarejestruj się na Forum, gdyż to jest dobre, jak nienajlepsze,
2. użyj wyszukiwarki wpisując interesujące Cię terminy w ulubionym serwisie - sporo znajdziesz,
3. pochodź po hurtowniach i popytaj. Tylko nie mów " wie pan za rok zamierzam zbudować ...", tylko " Panie na jutro potrzebuję ciężarówkę cementu - ile za to ?",
4. i tak skończysz na dobrej księgarni z fachową literaturą lub u projektanta, który Ci wszystko zrobi za pienoążki...

Powodzenia
Karina

01-02-2003, 23:51
Super :wink:
Na razie mam 70 Mb, wiec jeszcze troszke mi do Ciebie brakuje. Jezeli chodzi o specjalistow - tak, wiem, za pieniazki zrobia to (i mam nadzieje) dobrze. Tyle ze... Musze wiedziec, czy nie robi mnie w tzw. trabe :smile:. A jezeli chodzi o internet - prosze, zajrzyj do muratora - do porowan produktow. Wedlug tego co znalazlem - obecnie NIE MA (tj. nie istnieja) inne kotly niz kotly na paliwo stale (HA!) a ogrody zimowe robi JEDNA firma (HE?!) za jedyne 44.000 zl. Nie sprawdzilem czy z vat :smile:. Dopiero na forum znalazlem troszke wiecej informacji praktycznych. Brakuje czegos takiego jak w finansach - expander.pl w polaczeniu z money.pl - Naprawde wiesz wtedy BARDZO duzo.
No i sie zaraz zarejestruje...
pozdr,
[email protected]

KarinaZ
02-02-2003, 00:03
po roku czasu w necie i wyszukiwaniu danych o budowie domu,
( raczej z przyjemności niż obowiązku ), wiemy bardzo dużo i nie dajemy się robić w bambuko - przynajmnije tak nam się wydaje.
Sporo dzięki Forum - polecam wierw OD DECHY DO DECHY !
Tu naprawdę dużo jest info, sporo przegadane, ale znajdziesz takie Czarne Kruki, że nigdzie indziej !!!
A to siła w rozmowie z partnerem w interesach.

Karina

witeq
02-02-2003, 08:44
Mialem to szczescie ze przed pierwszymi negocjacjami o wszystko i wyborem materialow przeczytalem posty od dechy do dechy. Zajelo mi to pare nocy ale nie uwazam ich za stracone. A co do tego co wybrac czytaj i wyciagaj wnioski. Nie uwierzysz ale po lekturze calosci diametralnie zmienilem zalozenia :wink:.
Ogrzewanie akurat jest proste.Tam wyniki sa bezwzgledne. Najdrozszy jest gaz z butli, placisz za wygode. No moze jeszce reaktor bylby drozszy :smile:.

pik33
02-02-2003, 08:53
Tylko forum Muratora (nie wiem, może są i inne budowlane...)

michael
02-02-2003, 09:32
No juz jestem oficjalnie.
Nocka w plecy, ale juz wiem wiecej niz wczoraj. Forum to JEDYNE miejsce w Polsce, gdzie rzeczywiscie można sie czegos ważnego dowiedzieć. Profesjonaliści i 'starsi koledzy/koleżanki' - Już czas na pare pytan.
1) Czy rekuperator można zakupić za jakieś rozsądne pieniądze? Jeżeli tak, to gdzie ? Czy rzeczywiście warto inwestować w takie, jakie można znaleźć np. na rekuperator.com ??? (mam na mysli z wymuszonym obiegiem itd);
2) Nadal nie znalazlem podsumowania - co w przypadku domku jednorodzinnego wolnostojącego o pow. 130 m2 (z użytkowym poddaszem), przy scianach z betonu komórkowego /ocieplenie styropian, rozsadne okna z pcv - Jakie grzanie: gazowe ze zbiornika z zewnatrz (Wazne: za ok. 7 lat bedzie kladziony gazociag w ulicy) czy raczej olejowe. Jak szybko zwracaja sie kotly kondensacyjne ? (czyt. czy warto w nie inwestowac). I jeszcze jedno (a pro po poprzedniego postu: chyba od gazowego jest jeszcze drozsze elektryczne :smile:.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow,

Michael.

Bartt
02-02-2003, 09:45
Co do literatury wpisz literatura, albo piśmiennictwo w szukaj, możesz też sprawdzić po moim nicku zakładałem gdzieś taki wątek i jest tam kilka pozycji :smile:

Bartt
02-02-2003, 09:46
Michel, właśnie znalazłem to dla ciebie :smile:
http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=6737&forum=34

michael
02-02-2003, 10:50
Juz sprawdzam :smile:.
Dzieki.
I jeszcze jedno: Poniewaz szczuplosc portfela nie pozwala na zrobienie wszystkiego, prosze doradzcie, co zaplanowac (a raczej - jak) aby w przyszlosci mozna bylo wstawic np. pompe cieplna lub rekuperatora.

Michael.

Bartt
02-02-2003, 17:49
Pompę ciepła już na wstępie wykreśliłem z menu :grin:, co do rekuperatora - w etapie wstępnym rozprowadź rury do pomieszczeń, rekuperator możesz zakupić później.

michael
02-02-2003, 18:12
Jak je poprowadzic ? W podlodze(parter) i podlodze poddasza ? Czy musza byc doprowadzone do wszystkich pomieszczen (Lazienka - co z wilgocia ?). I gdzie je zakonczyc :smile:. Bartt pls badz bardziej wylewny :smile:)))).
Na pewno bedzie system rur do pietra od kominka i wymiennika ciepla we wkladzie. Mozna to jakos 'zgrac' ?
Pozdrawiam,
M.

Bartt
02-02-2003, 18:27
Oj michael poszukaj troszkę na forum sam, w jednym wątku nikt nie streści ci treści całego forum 8:

kgadzina
03-02-2003, 08:00
michael - rozumiemm Twoje zainteresowanie, ale przypominasz mi pierwszoklasistę, który już na początku swojej nauki w szkole zaczął pytać nauczyciela mamtematyki o całki. Bo raz kiedyś o nich słyszał i bardzo chciałby wiedzieć co to takiego i jak to "ugryźć".

Wydaje mi się, że systematycznie studiując forum dojdziesz do interesujących Cię wypowiedzi. Ale, na Boga! Nic gwałtem! Domu nie buduje się od dachu. Spokojnie wciągnij się i nie denerwuj. Wszystko musi mieć swój czas. :smile: