PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne pytanie!



zielonooka
12-02-2006, 17:08
Kochani pomozcie mi w jednej kwestii
bardzo czesto jak zagladam na rozne strony internetowe poswiecone zwierzetom do przygraniecia , adopcjom internetowym itd , czytam gorace apele o przygarniecie kotow...
I bardzo czesto pojawia sie cos w tym stylu jak ponizej..

Śliczna młoda koteczka pilnie szuka domu. Mieszka w zimnej piwnicy, została tam sama gdyż wszystkie inne koty zostały otrute przez mieszkańców. Bardzo się boję, że spotka ją taki sam los.

Moze jestescie w stanie mi pomoc bo prawnik ze mnie zaden , ale z tego co wiem nie mozna sobie bezkarnie otruwac zwierzat - nawet tych bezpanskich za ktorymi sie zaden wlasciel nie ujmie

Jesli macie jakies info jak to wyglada pod wzgledem prawnym - bardzo prosze o napisanie ew. odeslanie do jakiejs strony w ktorej takie informacje znajde.... I wogole moze ktos jest w stanie cos blizej powiedziec jak to wyglada - czy to walka z wiatrakami czy moze warto sie w to zaangazowac....
dziekuje!

zielonooka
12-02-2006, 17:14
A tak wogole jeszcze jedna kwestia...
Wielu z Was buduje domy i pewnie zaczyna myslec o jakims psie czy kocie ( czasami wlasnie po wybudowaniu domu pojawiaja sie warunki zeby takie zwierzatko przygranąc )
Czasem decycja o przygarnieciu i zaopiekowaniu sie zwierzeciem jest naprawde dla nas drobizagiem , a dla nich, dla tych zwierzat zmiana calego zycia i czesto swego rodzaju cudem :)

Moze wzorem innych dzialow na tym forum warto by bylo wstawic tu taki przyklejony watek z linkiem do schroniska czy do miejsca gdzie koty i psy czekaja na nas... na nasza pomoc
nie wiem, czy to dobry pomysl, czekam na opinie
pozdrawiam

ZofiaD
12-02-2006, 19:32
Są dwa powody, dla których sprawa jest trudna z prawnego punktu widzenia. Po pierwsze, w kilkupiętrowym bloku trudno znaleźć sprawcę, a że sprawa jest "niskiej szkodliwości społecznej", policja nie będzie nawet próbować ich szukać. Po drugie, w piwnicach bloków często rozkłada się trutki na szczury, jeśli taki kotek zje trutkę, to po nim i to bez złej woli mieszkańców.
Pomysł z linkami do schronisk bardzo mi się podoba.
Pozdrowionka

tyberian
13-02-2006, 01:07
Witaj Zielonooka, istnieje Ustawa o ochronie zwierząt i sankcje za okreslone wykroczenia przeciw prawom zwierząt. Jeśli chcesz sciągnąć sobie treść ustawy wpisz w wyszukiwarkę :np. prawa zwierząt, powinno wyrzucic treść ustawy. A kesli chodzi o link, popieram !!! Są koty na Forum miau, tak biedne, że serce ściska. Na razie szukam domu dla kotki trikolor. Post jest na forum, może kogoś znasz kto ją weźmie? Jest cudna i następne dwie biedy które powoli umierają z tęsknoty za domem. To straszne, ja próbuję coś znaleźć ale to trudne, mimo to nie chcę zrezygnować. Jeśli choć jednemu znajdę dom to będzie radość. Jeśli trafisz na kogoś kto weźmie dorosłego, dobrze ułożonego kotka siusiającego do kuwety, po szczepieniach, odrobaczone i wysterylizowane, to napisz do mnie . Pozdrowienia

zielonooka
13-02-2006, 09:02
dziekuje za odpowiedz

wiem ze walka z czyms takim nie jest latwa ale...
bardzo zaluje ze ktos w polsce nie walnie takiego przykladowego procesu
bardzo chetnie ja bym to zrobila ale zast sie tez czy prywatna osoba moze oskarzyc inna osoba o np. znecanie sie nad zwierzetami , czy tylko ogolnie pojete panstwo moze tak zrobic - jesli ktos wie to niech sie wiedza podzieli

Tyberian - masz jakies zdiecie tej koteczki? ludzie to wzrokowcy - jak masza nie masz jak wstawic na forum przeslij mailem (napisze ci na priv) to wstawie zdiecie kotki
pozdrawiam

tyberian
13-02-2006, 10:48
Witaj, wysyłam zdjęcie kotki na adres e-mailowy który podałaś, jeśli coś znajdziesz napisz proszę. Pozdrawiam

lewek
13-02-2006, 19:52
Koty trują się często liżąc trutkę na szczury w piwnicach. Na ch.. ta trutka pojęcia nie mam, aż mi się włosy na głowie jeżą jak pomyślę, że jakiś dzieciak też mógłby spróbować (takie ładne - różowe).

Pod blokiem zagryzły kota wypuszczone przez kogoś luzem psy.
Komentarz sąsiadki z sąsiedniej klatki "No, wreszcie będzie porządek z tymi kotami" :evil:
Rozszarpany kot leżał na trawniku przez cały dzień, w środku lata, dzieciaki bawiły się przed blokiem. Nikt nie ruszył palcem.
Po powrocie z pracy pytam faceta, czy mamy łopatę, bo idę pochować kota, a on na to "Zgłoś w spółdzielni to go sprzątną". :evil:
Sama znalazłam łopatę i sama zakopałam kota.

Straszne, po prostu straszne.
Jak ktoś nie ma litosci dla zwierząt to czy będzie miał dla ludzi? Wątpię.

zielonooka
13-02-2006, 20:19
no niestety
czlowieczenstwo objawia sie min w stosunku do zwierzat...

a osobom ktore truja koty i sie ciesza ze "jest z nimi spokoj" z calego serca zycze zeżarcia przez szczury (skadinat tez calkiem mile i madre zwierzatka) :wink:

Sebastiano
13-02-2006, 21:20
A tak wogole jeszcze jedna kwestia...
Wielu z Was buduje domy i pewnie zaczyna myslec o jakims psie czy kocie ( czasami wlasnie po wybudowaniu domu pojawiaja sie warunki zeby takie zwierzatko przygranąc )
Czasem decycja o przygarnieciu i zaopiekowaniu sie zwierzeciem jest naprawde dla nas drobizagiem , a dla nich, dla tych zwierzat zmiana calego zycia i czesto swego rodzaju cudem :)

Moze wzorem innych dzialow na tym forum warto by bylo wstawic tu taki przyklejony watek z linkiem do schroniska czy do miejsca gdzie koty i psy czekaja na nas... na nasza pomoc
nie wiem, czy to dobry pomysl, czekam na opinie
pozdrawiam

ja jestem całym sercem za....
taki wątek powinien się pojawić - naprawdę jest wiele wspaniałych "kundelków" które sprawią radość i odpłacą nam wielkim przywiązaniem.

tyberian
13-02-2006, 21:35
Popieram Zielonooką i Ciebie Sebastiano. Tak na codzień raczej nikt nie myśli o zwierzakach, które czekają na odrobinę miłości i własny dom. W takiej sytuacji są i psy i koty. Jeśli ktoś może dać im szansę to niech to zrobi. Jest tyle smutku na świecie a wcale nie trzeba wiele aby uszczęśliwić małe psie czy kocie serce. Za ciepły kąt i miskę mamy gwarancję dozgonnej miłości, czy to mało?