PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt adaptacji projektu



majki
13-02-2006, 08:02
Witam
Mam ofertę adaptacji projektu ( koszt kupna projektu gotowego + opłata za wszelkie adaptacje + projekty ) = 6000 na fakturę.
Cena ok, czy nie ?
Powiedzcie jak u Was było ?
Dzięki z góry i pozdrawiam, Majki

GrzesioO
13-02-2006, 11:43
Heja!
U mnie było tak:
1250 zł projekt (zamiast 1500 zł, bo nie mieli lustrzanego odbicia)
1500 - adaptacja (spore zmiany + przeliczenie tarasu)
700 zł - pzt

Czyli razem jak nic grubo mniej niż 4 tys.

Moim zdaniem za drogo, bym szukał dalej.

niedzio
14-02-2006, 11:15
Zależy jak obszerne te adaptacje (tzn. czy przesunięcia i zmiana ścian nośnych, doróbki podciągów itd, bo to wymaga ponownych przeliczeń konstrukcyjnych).
Czy cena obejmuje rónież projekt podłączenia mediów oraz przede wszystkim ile kosztował projekt typowy i czy był kupowany w tym samym miejscu co robione adaptacje.
Pzdr

majki
14-02-2006, 22:42
Niedzio - adaptacje raczej obszerne : dodanie pokoju = przesunięcie ścian, dodanie deskowania dachu, przesunięcia / likwidacje / zmiany w oknach, zmiana w częsci dachu.
Mają byc projekty podączeń mediów, proj. inst. wewnętrznych.
Projekt got. kosztuje 1550 zl, kupować będzie arch i sam uzgadniać zakres zmian z twórcą projektu.

Pozdrawiam, Majki

niedzio
15-02-2006, 13:14
Generalnie wydaje mi się, że jest to cena do przyjęcia (jeśli obejmuje również projekty podłączy itp.).
U mnie w projekcie też było sporo zmian, najwięcej ze wszystkiego kosztowały (będą mnie kosztować) zmiany konstrukcyjne oraz składające się na ogólny koszt przesunięcia instalacji wod-kan. i elektrycznej.
Przed przystąpieniem do inwestycji sprawdziłem rynek i generalnie architekci proponowali mi nowy projekt (na bazie moich przemyśleń) za ok. 8500 PLN (w zwyż). Przy czym teraz nie wiem, czy cena obejmowałaby przyłącza itp.
Jeśli chodzi o mnie, to nie mamy za bardzo co porównywać cen, gdyż zmiany architektoniczne miałem wyceniane "ulgowo" (koligacje rodzinne :) ), jednak porównując ewentualne upusty jakie otrzymałem, wydaje mi się, że zaproponowana w twoim przypadku cena jest do przyjęcia.
Dowiedz się, czy architekt zajmie się również ZUD'ami i innymi sprawami (chociażby uzgodnienie spraw przyłącza elektrycznego itp).
Życzę powodzenia :)