PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie wełną



acca5
14-02-2006, 14:26
Co sadzicie o wycenie materiału na ocieplenie domu, wełna 15cm Fasrock, klej Cerakol, siatka, podkład, tynk mineralny baranek 2mm cena za m2= 54,86zl po upuście???
Ile moze wynościc robocizna na ocieplanie razem z montazem oczywiscie parapetow i tynkiem mozaikowym na cokole?

jalek
17-02-2006, 21:53
Z tego co się orientuję to dobra cena za materiał. Kupujesz zestaw rockwoola? Bo właśnie rockwool posiada takie zestawy i kształtują się one właśnie gdzieś tak ponad 50 zł. Przynajmniej taką cenę oferuje forumowicz Estech.
Za samą robotę tj: położenie wełny, siatki, kleju tynku itp. na gotowo będę płacił 30 zł. Sam się zastanawiam czy to dobra cena. :wink:

acca5
18-02-2006, 09:16
Cześć, nie jest to wycena wełny Rockwola a kleje i reszta ceracola, zestaw Rockwola wyszedl drożej.

Faraon1
19-02-2006, 19:40
Cześć, nie jest to wycena wełny Rockwola a kleje i reszta ceracola, zestaw Rockwola wyszedl drożej.


Ja za 200 metrów wełny (wszystko) Rockwola zapłaciłem 11 000 a robocizna 17zł/m2
P.S. wełna ,kołki,klej,tynk baranek
P.S. zostało mi dużo kołków uważam że Rockwol przesadza i nie odlicza okien i otworów a daje wszystko na metry do wełny i nie liczy odpadów jest to wielki błąd bo nie wiem co mam z tym zrobić i nie wiem co będzie z tynkiem napewno zostanie tak więc promocja + zestaw myśle że to nie jest dobre

adrek17
24-02-2006, 18:53
wybaczcie pytanie laika ale mam 2 pytania:
1. czy ten "baranek" to juz jest tynk ostateczny czy na to jesszcze trzeba polozyc tynk elewacyjny
2. czy wykonawca stanu surowego zamknietego tez moze polozyc ta welne i potem wstawi sie okna, parapety itd?

dzieki za pomoc

jalek
26-02-2006, 11:10
Z tego co się orientuje to:

Ad. 1 baranek jest tynkiem ostatecznym,
Ad. 2 wykonawca może połóżyć wełnę a potem można wstawić okna

pozdr. jalek.

Kabex
31-03-2006, 11:31
Zalecam na tynk mineralny pomalować farbą silikatową lub silikonową, tynk mineralny jest to cement i wapno bardzo nasiąkliwy i z tego co pamiętam to roockwol daje tynk biały lub szary .