PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakiej firmy dachówkę betonową ?



Buczole
14-02-2006, 16:34
Jakiej firmy dachówkę betonową wybraliście i dlaczego ?
W jakim miesiącu kupowaliście dachówki ?
Zakup w najbliższym czasie odradzał mi jeden
ze sprzedawców twierdząc, że promocje będą w
okolicach maja - co Wy na to ?

pozdrawiam

Piotr

Katarina Ols
14-02-2006, 17:24
Witam, wybraliśmy firmę Nelskamp - dlaczego - polecił nam nasz wykonawca, a dodatkowo gościu z hurtowni gdzie zamawialiśmy, Braasa są produkowane również u nas i bywają gorszej jakości, podobno bywa więcej stłuczek, a ceny są podobne. Jesteśmy zadowoleni z wyboru, możesz obejrzeć w dzienniku budowy jak wyszło :wink:

GL35
14-02-2006, 17:49
Bardzo długo wybierałem między Brasem a Euronitem. Wziąłem po sztuce do domu pooglądałem, pomacałem, przeanalizowałem zamki, wzmocnienia, gładkość i wybrałem Euronit. Wybór nie był łatwy i ze 100-procentowym przekonaniem.

14-02-2006, 18:05
A jaki masz kolor dachówki Euronit? Czy po przecięciu dachówki w środku jest taka sama jak na zewnątrz czy jest w kolorze cementu? Euronit reklamuje swoją dachówkę jako barwioną w masie. Po przecięciu naszej brązowej dachówki okazało się, że w środku ma kolor cementu.

GL35
14-02-2006, 18:25
Mam grafitową. Po przecięciu nie jest taka jak na wierzchu. Zresztą nie może przecież taka być, jest wyprodukowana z piasku, żwiru a te kruszywa nie "naciągną" farbą.

14-02-2006, 18:26
Ale skoro reklamują ją, że jest barwiona w masie, to taka powinna być.

GL35
14-02-2006, 18:34
Popieram, masz rację.

zielonooka
14-02-2006, 18:41
zastanawialam sie nad Brassem i Euronitem

w koncu stanelo z pewnych wzgledow (glownie uporu faceta) na Robenie

ale gdyby nie to bylby pewnie Euronit

Andrzej Wilhelmi
14-02-2006, 19:48
Oczywiœcie wszyskie firmy produkujšce w Polce dachówki cementowe robiš produkty na bardzo przyzwoitym poziomie. Z szerokiego grona wyrobów ja osobiœcie polecam BRAASa. Aktualnie doskonała promocja. Pozdrawiam.

Maciek Kra
14-02-2006, 20:12
Też braasa, dobra jakość i najniższa cena; 19,9 mkw i boczne po 18,5.

Buczole
14-02-2006, 20:47
dobra cena - ale netto czy brutto ?

pozdrawiam
Piotr

Andrzej Wilhelmi
14-02-2006, 20:58
Brutto. Kup przez dekarza zarobisz 15% na podatku VAT! Pozdrawiam.

Krupiarz
14-02-2006, 21:38
A ja jestem zdecydowany na Euronit. I zakup finalizuję w przeciągu tygodnia (mam nadzieję).
Negocjacje trwają, ale cenę na dachówkę podstawową mam zdecydowanie lepszą niż Brass, a dachówki skrajne są o 20% tańsze niż podawanej tutaj ceny dachówki Brassa (choć i tak atrakcyjne).

Poza tym skoro oba produkty są zbliżone pod względem jakości i ceny to w moim przypadku dochodzi kryterium lokalnego patriotyzmu :-).

W sumie to dokonaliśmy wyboru dachówki wirtualnie bez oglądania jej na składzie. Ostatecznie jednak w sobotę zabrałem żonę na skład i Euronit w komplecie z systemem rynnowym Bryza i oknami VELUX został pobłogosławiony i namaszczony :-).

Pozdrawiam

Buczole
15-02-2006, 06:54
czy dachówki Nelskampa rozpatrywaliście ?
wydają mi się najbardziej gładkie ze wszystkich
(bez dopłat jak w Brasie za dodatkową powłokę) i
mają najmniej dziur na krawędziach

pozdrawiam
Piotr

Andrzej Wilhelmi
15-02-2006, 17:47
Nelskamp jest ok i ma dużš paletę kolorów, ale to dachówka produkowana w Niemczech jak zabraknie parę sztuk to trzeba trochę poczekać. Ja żeby zakończyć dach czekałem miesišc. Pozdrawiam.

Rezi
15-02-2006, 20:02
sąsiad ma dachówki Euronit
ostatnio pod dekarzem który był na dachu popękłay 4 dachówki wychodzi na to ze po 5 latch troszkę skruszały. Oglądajać mojego okna dachówki Euronitu na osiedlu domków jednorodzinnych byłem święcie przekonany ze jezeli btonowa to tylko BRASS ( po paru latach straciły kolor, pojawiły się odbrawienia kiedys były grafitowe - dzisiaj są odciniu cementu).

Majka
15-02-2006, 20:37
Brass, brązowy, trzyma się już 8 lat :wink:

tomek159
15-02-2006, 20:46
O dwóch lat mam Braasa brązową celtycką.generalnie jest OK ,trzyma brazowy kolor ,barwiona w masie,natomiast jak chyba wszystkie dachówki betonowe nie lubi jak sie po niej chodzi.(dzieki Bogu mam duży ogród wiec na codzień nie testuję jej wytrzymałości - twardo stąpam po ziemi :D
Choć na dzień dzisiejszy kupiłbym ceramiczną,niewiele droższa ,waga ta sama,a chyba gładsza i np.nie trzyma sie jej tak śnieg.Na dziś za skarby świata nie mogę z dachu zrzucić czapy śniegu (0,4 m na koszowej :evil: )
a wydawało mi się,że powinno samo spaść :(

Buczole
16-02-2006, 21:08
Rezi

kolor straciły dachówki Euronitu czy Braasa ?

pozdrawiam

Darek Rz
16-02-2006, 22:16
Witam

Braas brązowa celtycka .Rozmiawiałem z kilkoma "dachowcami "Pytajac -Euronit czy Braas ??? Każdy z nich odpowiedział że tylko Braas -Dlaczego ??Nie wiem :lol: .

pozdro D.RZ

Rezi
17-02-2006, 07:31
Rezi

kolor straciły dachówki Euronitu czy Braasa ?

pozdrawiam

Euronitu - Brassa mam u siebie od 4 lat i nic się nie dzieje

GL35
17-02-2006, 14:21
To dziwne, bo ja mam 4 lata grafitowy Euronit i też nic się nie dzieje.

pawel_l
17-02-2006, 14:29
Choć na dzień dzisiejszy kupiłbym ceramiczną,niewiele droższa ,waga ta sama,a chyba gładsza i np.nie trzyma sie jej tak śnieg.Na dziś za skarby świata nie mogę z dachu zrzucić czapy śniegu (0,4 m na koszowej :evil: )
a wydawało mi się,że powinno samo spaść :(
Chciałbym mieć Twój problem. U mnie (Unibet) zjeżdza z dachu najmniejszy spłachetek śniegu. :)
Tak na poważnie to jest to bardziej kwestia kąta nachylenia niż gładkości dachówki. Dwa lata temu Unibet był w cenie ok. 65% ceny najtańszej ceraicznej.

tomek159
17-02-2006, 19:26
w 2004 r. za celtycką płaciłem 2,30 brutto a za ceramiczną miałbym zapłacić 2,90 brutto (Rupp ceramica ) ale doszedłem do wniosku,że szkoda mi 2,5 tyś (dziś bym nie pożałował bo dach jak i większość materiałów mam na 20-30 lat) ale to był początek ,jeszcze nie miałem zniwelowanego terenu a już wydałem na materiały budowlane 70 tyś uciekajając przed VAT-em a zaczynałem z mocnym postanowieniem oszczędności tak bym nie pluł sobiew brodę pod koniec budowy,że trzeba było oszczędzać od samego początku jak to czynią niektórzy forumowicze.Oczywiście to postanowienie nie kolidowało z zakupami tylko dobrych materiałów za najniższą - wynegocjowaną cenę ) Pozdr

Buczole
20-02-2006, 15:16
czy ma ktoś dachówkę Nelskamp?
jaką cenę dostaliście na tę dachówkę?

pozdrawiam

SIOUX
20-02-2006, 15:32
A ja wybiorę UNIBET... niezła dachówka w dobrej cenie.

jaclic
20-02-2006, 21:51
Mialem okazję przejeżdżać obok fabryki Brassa w Płońsku, zajechałem żeby popatrzeć co mają. I wiecie co, na stróżówce przy wjeździe ich dachówka jest pokryta mchem... No jeśli u siebie w fabryce nie dają rady tego zwalczyć to chyba nie polecam.
Wybrałem ceramiczną.

pjotr
20-02-2006, 22:07
Od trzech lat 2S z IBFu brązowa. Jak na razie bez zarzutu. Śnieg się zsuwa znacznie szybciej (no może nie w koszach) niż u sąsiadów z odnuliny chociaż grzeją a ja jeszcze nie. Wybierałem z pomiędzy Brasa, Euronitu i IBF-u. Mimo iż Euronit mam nie daleko wziąłem IBF. Brass 2S była znacznie droższa. Co do mchu to go na razie nie ma, mimo iż dom szerszą stroną skierowany jest na północ i śnieg zalega tu wieki. Jak dach wygląda można obejrzeć na zdjęciach (link w stopce).

pawel_l
21-02-2006, 07:44
Mialem okazję przejeżdżać obok fabryki Brassa w Płońsku, zajechałem żeby popatrzeć co mają. I wiecie co, na stróżówce przy wjeździe ich dachówka jest pokryta mchem... No jeśli u siebie w fabryce nie dają rady tego zwalczyć to chyba nie polecam.
Wybrałem ceramiczną.

Jeśli wziąłeś nie szkliwioną to ma szanse porosnąć szybciej niż cementowa.

Wojtek R
21-02-2006, 07:46
[quote="tomek159"]w 2004 r. za celtycką płaciłem 2,30 brutto a za ceramiczną miałbym zapłacić 2,90 brutto (Rupp ceramica ) ale doszedłem

to Cię ucieszę w 2005 ruppa kupowałem po 2,20 :wink:

tomek159
21-02-2006, 07:53
[quote=tomek159]w 2004 r. za celtycką płaciłem 2,30 brutto a za ceramiczną miałbym zapłacić 2,90 brutto (Rupp ceramica ) ale doszedłem

to Cię ucieszę w 2005 ruppa kupowałem po 2,20 :wink:

Ale moja leży juz na dachu prawie dwa lata,i nie kapie mi na głowę :lol:
a czekając do roku 2005 miałbym conieco mokro w domku :wink:

Maciek Kra
21-02-2006, 14:44
A ja mam dziwne pytanie: a jak skontakotować się z przedstawicielem firmy Nelskamp ???? Na stronie jest telefon do niemiec tylko, to jakieś jaja :o :o :o zobaczcie sobie: http://www.nelskamp.de/pl/navi/kontakt/index.html

chyba chcieli tak podkreślić że to nie polska dachówka że zdecydowali nie dawać namiarów w Polsce, to jakaś pomyłka marketingowa chyba :D

Buczole
21-02-2006, 15:22
do przedstawiciela Nelskamp'a mam telefon (61) 81 55 000
tylko trochę przydrogawo wyszła im wycena pokrycia

pozdrawiam

lonly
22-02-2006, 08:09
Mialem okazję przejeżdżać obok fabryki Brassa w Płońsku, zajechałem żeby popatrzeć co mają. I wiecie co, na stróżówce przy wjeździe ich dachówka jest pokryta mchem... No jeśli u siebie w fabryce nie dają rady tego zwalczyć to chyba nie polecam.
Wybrałem ceramiczną.

Jeśli wziąłeś nie szkliwioną to ma szanse porosnąć szybciej niż cementowa.
He he W ubiegłym roku byłem w Jastrzębiej Górze i widziałem dom z dachówką ceramiczną szkliwioną - angoba piięęęęknie porośnięty mchem - fakt, że blisko morza. Na szkle mech też porośnie jak mu bedzie dobrze :lol: U mnie 3 rok Brass bez zarzutu.

Zbigniew Rudnicki
22-02-2006, 12:59
Przy wyborze firmy i rodzaju dachówki dobrze jest wybrać takie, które będą produkowane także za 20 lat.
Bo jedna duża wichura i musimy dokupić.

pawel_l
22-02-2006, 13:25
Robimy to metodą fusów, butelki czy kart? :wink:

joanka77
22-02-2006, 13:49
Jakiej firmy dachówkę betonową wybraliście i dlaczego ?
W jakim miesiącu kupowaliście dachówki ?
Zakup w najbliższym czasie odradzał mi jeden
ze sprzedawców twierdząc, że promocje będą w
okolicach maja - co Wy na to ?

pozdrawiam

Piotr

Wybraliśmy dachówkę Braas celtycką (bo była w takiej samej cenie a z wyglądu była bardziej gładka niż Euronit), czerwoną (bo się zdecydowanie mniej nagrzewała na słońcu niż brązowa). Mieliśmy trzy rodzaje pojedynczych dachówek i robiliśmy im testy ;)
Dach kryliśmy w sierpniu, ale zakup był w czerwcu, bo to miały być ostatnie dni promocji. Potem oczywiście się okazało, że praktycznie całe lato były różne inne promocje :)