PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRANAT pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

milarz
22-11-2010, 20:20
Tak. Tak mi wyliczyli w biurze gdzie robię adaptację. Ja też z jednej strony chce tylko pralkę i suszarkę a z drugiej kilka pólek.

Mam prośbę do tych, którzy mają pomieszczenie nada garażem bez zmian. Czy te wymiary są prawdziwe. Proszę wymierzcie swoje pomieszczenie!

tommiberry
22-11-2010, 21:10
Milarz-ale masz zamiar podnosic garaz albo scianke kolankową w garazu? Czy te wyliczenia są dla projektu bez zmian?

milarz
22-11-2010, 21:20
na tą chwilę nie planuję żadnych zmian w pomieszczeniu nad garażem no może za wyjątkiem okien połaciowych

tommiberry
22-11-2010, 21:30
na tą chwilę nie planuję żadnych zmian w pomieszczeniu nad garażem no może za wyjątkiem okien połaciowych

Ok-dzięki za info-pytam poniewaz zamierzam podniesc scianke kolankową w caly domu o jeden pustak więc wyjdzie mi ciut większe to pomieszczenie.

A jesli moge spytac to jakie zmiany planujesz w projekcie?

mirela99
23-11-2010, 07:17
http://img521.imageshack.us/img521/838/dscf4593.jpg (http://img521.imageshack.us/i/dscf4593.jpg/)
http://img84.imageshack.us/img84/4786/dscf4592.jpg (http://img84.imageshack.us/i/dscf4592.jpg/)
http://img268.imageshack.us/img268/4068/dscf4591c.jpg (http://img268.imageshack.us/i/dscf4591c.jpg/)
http://img29.imageshack.us/img29/2498/dscf4590b.jpg (http://img29.imageshack.us/i/dscf4590b.jpg/)
http://img25.imageshack.us/img25/7439/dscf4589n.jpg (http://img25.imageshack.us/i/dscf4589n.jpg/)
http://img8.imageshack.us/img8/853/dscf4588o.jpg (http://img8.imageshack.us/i/dscf4588o.jpg/)

Nie za bardzo widać na zdjęciach wielkości. Okazało się, że moja kolankowa w tym pomieszczeniu ma 60 cm (po zamontowaniu płyt GK zmiejszyła się do 55 cm). Oprócz tego mam zlikwidowane schodki - więc i to wpływa na wysokość kolankowej.
Tutaj dokłądne wymiary mojego pomieszczenia:
http://img196.imageshack.us/img196/3254/garderoba2.jpg (http://img196.imageshack.us/i/garderoba2.jpg/)


Za zdjeciu po pierwsze pomieszczenie jest dużo dłuższe i jednak nie przedzielone ścianką

mirela99
23-11-2010, 07:22
Hmmmm z tego co widze zapomnialas o jednym oknie na parterze. A mianowicie brakuje boku domu lub tylniego okna do garazu. Domyslam sie ze to wyglada tak:
2 sztuki 150x140-okna frontowe
1 sztuka 180x230-drzwi tarasowe
2 sztuki 60x120-tyl domu (lazienka/kotlownia)
pozostaje jedno okno 150x120 a brakuje nam jeszcze okna z boku domu(w salonie) oraz okna na koncu garazu-tyl domu.
Okna frontowe nie są jednakowe, to kuchenne jest niższe (ma 150x120). Faktycznie nie wpisałam jednego okna w garażu (my go nie mamy) więc do tego co wyżej należy dodać jedno 60x120.
Więc jeszcze raz:
parter: 150x140 dwie sztuki (dok domu i pokój na parterze), 150x120 jedna szt.(kuchnia), 180x230 jedna szt (tarasowe), 60x12o trzy szt (łazinka dolna, pom gosp i garaż)., okręgłe fi 60,
piętro: 120x140 dwie szt (dwa pokoje)., balkonowe z łukiem 150x220/240
połaciówki 78x140 cztery sztuki

tommiberry
23-11-2010, 14:42
PROSBA O OPINIE:

CZY Z PERSPEKTYWY CZASU ZMIENILIBYSCIE COS W SWOIM GRANACIE?

Co myslicie o tych zmianach. To są moje planowane zmiany. Wiem ze wiekszosc z tych zmian zostala juz przez część z was wprowadzona. Ale czy z perspektywy czasu zalujecie ze cos zrobiliscie albo czegosd nie zrobiliscie? Czy poprawilibyscie jeszcze cos?

Ponizej moje zmiany które napewno chce wprowadzić:

-podniesienie scian kolankowych domu wraz z garazem o jeden pustak-stropy pozostają bez zmian na tym samym poziomie
-nad garazem stworzenie dwóch pomieszczen-przedzielonych scianką -z jednej strony garderoba a z drugiej pralnia z suszarnią
-dodatkowe dwa okna połaciowe nad garazem-jedno z jednej strony a drugie z drugiej (jedno w garderobie a drugie w suszarni-chociaz nad tym w garderobie sie zastanawiam)
-likwidacja spizarki w kuchni
-likwidacja okrągłego okna z przodu domu-zamiast tego podwójne okno w miejsce pojedynczego w kuchni
-likwidacja łuku w drzwiach balkonowych
-poszerzenie drzwi tarasowych do 3 częściowych -do szerokosci okolo 3 metrów
-powiekszenie tarasu z tylu domu az do konca garazu (na całą długość domu)
-okno dachowe nad schodami

oraz być moze:
-powiększenie salonu w którąś strone-np wydluzenie o metr domu, bądź dodanie wykuszu do salonu (wówczas na gorze balkon i drzwi balkonowe pojedyncze w obu pokojach)
-powiekszenie garazu do dwu-stanowiskowego
-zrównanie z tylu domu, sciany garazu do sciany domu (powiekszenie garazu w ten sposób)

milarz
23-11-2010, 21:07
mirella99 o ile podnosiłaś ściankę kolankową nad garażem i dlaczego nie masz schodków w dół?

mirela99
24-11-2010, 07:33
Powiem szczerze, że to "samowolka" murarzy, ale teraz z perspektywy jestem z niej zadowolona :). Nie wiem ile miała pierwotnie mieć, u mnie jest na wys. 60 cm (po płytach jakieś 55 cm). I z perspektywy uważam, że to nie jest za dużo. Ale z drugiej strony podwyższenie garażu spowodowało by powstanie stodoły - a tego chciałam za wszelką cenę uniknąć. Więc dżwigajcie co się da, ale koniecznie zastanówcie się, czy domek będzie nadal zgrabnie wyglądał z zewnątrz.
A co do zmian - zrobiłabym wykusz (jadalnia) ale tutaj jest cholerny problem z izolacją balkonku - unikałabym wszelkich balkonów - to duża kasa a w przyszłości proporcjonalnie duży problem i może powiększyłabym garaż na 2 stanowiska - ale tutaj musiałabym najpierw się zastanowić jak to będzie wyglądać. Baaardzo zadowolona jesten z dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, okna nad schodami. Żałuję,że nie zrobiłam rekuperacji i schodów nie betonowych (ale to ze względu na wygląd). No i z mojej dużej garderoby jestem baardzo zadowolona :)

Claudii
24-11-2010, 08:20
czy macie jakieś wyceny zabudowy garderoby jak powyżej na fotce ?
pytałam w BRW na podstawie tego zdjęcia , wycenili 1800zł
kurde mnie trochę szkoda tych 35m2 nad garażem na sama garderobę i suszarnię , macie jakieś pomysły ?

tommiberry
24-11-2010, 14:16
Baaardzo zadowolona jesten z dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, A gdzie masz to pomeiszczenie-pod schodami?

Lukasz.I
24-11-2010, 16:27
Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

1. Likwidacja spiżarki oraz okrągłego okienka.
2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
3. Przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym, maksymalnie w stronę garażu, posiadam piec z podajnikiem gabarytowo dość duży, gdybym nie przesuną komina podajnik miałbym w drzwiach. Projekt zakłada piec gazowy.
4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
Załączam kilka zdjęć mojego domu.
Pozdrawiam

tommiberry
24-11-2010, 18:09
Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
Załączam kilka zdjęć mojego domu.
Pozdrawiam



Witam Lukasz

Fajnie ze jestes juz na tak dalekim etapie budowy domu-ja swój dom w takim stanie bede mial najpredzej za dwa lata.

Mam do ciebie prosbe-mozesz wrzucic jakies zdjecie tego pomieszczenia nad garazem? Masz chyba identyczne jak ja chce zrobic tzn podniesc caly dom o jeden pustak na sciance kolankowej.

Prośba również o wrzucenie fotki i opisanie powiekszania holu-poniewaz pierwszy raz sie stykam z takim pomyslem w tym projekcie.

Jeszcze jedno pytanie-napsiales ze budujesz ten dom od roku, a widze ze masz juz stan surowy zamkniety. Mozesz powiedziec ile czasu zajelo ci wybudowanie Stanu Surowego zamknietego od czasu kiedy dzialka stała pusta. TZn chodzi mi o czas budowy (stan surowy +stan otawrt+stan zamkniety).

Pytam poniewaz zaastanawiam sie czy jesli zaczne budowac na poczatku przyszlego roku dom, to czy do konca roku 2011 bede mial stan surowy zamkniety(metodą gospodarczą)

Pozdrawiam :)

mirela99
25-11-2010, 06:50
A gdzie masz to pomeiszczenie-pod schodami?

Nie, mówię o ten dobudówce z tyłu garażu.
Aha - zaczęliśmy budować we wrześniu zeszłego roku, otwarty był w listopadzie a zamknięty w kwietniu.

tommiberry
25-11-2010, 12:31
Aha - zaczęliśmy budować we wrześniu zeszłego roku, otwarty był w listopadzie a zamknięty w kwietniu.

Czyli zaczeliscie od zero budowac we wrzesniu 2009. Do listopada 2009 zbudowaliscie stan surowy otwarty (fundamenty, partert,1pietro,dach). Do kwietnia 2010 mieliscie stan zamknięty??

mirela99
25-11-2010, 13:36
Tak. W tym było około 4 miesiące przerwy.

tommiberry
25-11-2010, 14:49
No to naprawde super tempo-mieliscie jedna ekipe która to wszystko robila? czy budowaliscie systemem gospodarczym?

Lukasz.I
25-11-2010, 16:09
Witam Lukasz

Fajnie ze jestes juz na tak dalekim etapie budowy domu-ja swój dom w takim stanie bede mial najpredzej za dwa lata.

Mam do ciebie prosbe-mozesz wrzucic jakies zdjecie tego pomieszczenia nad garazem? Masz chyba identyczne jak ja chce zrobic tzn podniesc caly dom o jeden pustak na sciance kolankowej.

Prośba również o wrzucenie fotki i opisanie powiekszania holu-poniewaz pierwszy raz sie stykam z takim pomyslem w tym projekcie.

Jeszcze jedno pytanie-napsiales ze budujesz ten dom od roku, a widze ze masz juz stan surowy zamkniety. Mozesz powiedziec ile czasu zajelo ci wybudowanie Stanu Surowego zamknietego od czasu kiedy dzialka stała pusta. TZn chodzi mi o czas budowy (stan surowy +stan otawrt+stan zamkniety).

Pytam poniewaz zaastanawiam sie czy jesli zaczne budowac na poczatku przyszlego roku dom, to czy do konca roku 2011 bede mial stan surowy zamkniety(metodą gospodarczą)

Pozdrawiam :)

Jeśli chodzi o zdjęcia pomieszczenia nad garażem, oraz holu to postaram się zamieścić w sobotę. Natomiast wiatrolap pomniejszyłem na rzecz holu, wynika to z doświadczenia, obecnie w domu, którym mieszkam posiadam takie rozwiązanie. Jest to miejsce chyba najchłodniejsze w budynku tak, więc postanowiłem zminimalizować jego powierzchnię.

Budowę rozpoczęliśmy dokładnie w połowie listopada zeszłego roku, jednak jak pewnie pamiętasz ostatnia zima była i śnieżna i mroźna. Tak, więc prace z powodu pogody wydłużyły się do połowy marca, mam na myśli stan surowy otwarty. Wszystkie inne prace, to znaczy, zamknięcie budynku, instalacje, posadzki, tynki, ocieplenie (poddasze oraz mury), wykonałem do października bieżącego roku. Natomiast na dzień dzisiejszy jestem na etapie robienia łazienek, to znaczy kierowniczką tego etapu jest moja żona:).

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie, odnośnie tego czy w ciągu jednego roku będziesz wstanie wybudować dom metoda gospodarczą. Wszystko zależy od tego, jaką suma dysponujesz i jak sprawna ekipę zatrudnisz.

Pozdrawiam

tommiberry
25-11-2010, 17:39
Dzieki Lukasz za odpowiedz. A mozesz powiedziec ile cie kosztowalo wybudowanie domu do stanu surowego zamknietego badz otwartego takim tempem?

croolewna
26-11-2010, 11:52
Tomiberry ,
Co do wykuszu - nie liczyłam dokładnie kosztów. Oprócz kosztu ścianek dochodzą okna - zamiast 1 okna wejdą 3 mniejsze (90cm), płytki na balkonie nad wykuszem, barierka i okna balkonowe na poddaszu.
Garaż będzie dłuższy o ok. 1 m od domu, drzwi zmieszczą się na bocznej ściance powstałej przez wydłuzenie.

Mój entuzjazn odnośnie budowy ukróciły problemy z uzyskaniem kredytu :( mam nadzieje że mimo wszystko sie uda..

Caroline&Tom
27-11-2010, 14:53
Witam wszystkich :)
Jestem nowa na waszym forum i od kilku dni czytam o GRANATACH, które budujecie. My jesteśmy dopiero na etapie kupna projektu i zdecydowaliśmy się na Granata.
Bardzo bym chciała nawiązać kontakt z kimś z województwa łódzkiego, kto buduje lub mieszka już w GRANACIE i zobaczyć ten domek w realu.
Mam nadzieję że jest tu ktoś taki, kto pokaże swojego Granacika początkującym inwestorom.

28-11-2010, 13:40
Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

1. Likwidacja spiżarki oraz okrągłego okienka.
2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
3. Przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym, maksymalnie w stronę garażu, posiadam piec z podajnikiem gabarytowo dość duży, gdybym nie przesuną komina podajnik miałbym w drzwiach. Projekt zakłada piec gazowy.
4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
Załączam kilka zdjęć mojego domu.
Pozdrawiam


mam pytanie do Łukasza ile kosztowały zmiany do projektu i czy przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym spowodowały to że dach został podzielony na dwie prawie równe częśći ,w projekcie od strony garażu jest znacznie mniejsza .Granat w tym wydaniu bardzo mi się podoba

28-11-2010, 14:10
Jeszcze jedno Łukaszu mógłbyś przesłać mi dziennik budowy Granata ,z jakiego pustaka budowałeś ile wyniósł Ciebie stan surowy zamknięty i zdjęcie przodu domu.

Caroline&Tom
28-11-2010, 17:34
Niedługo wybieram się do architekta w celu adaptacji projektu, w związku z tym pojawiły się u mnie takie pytania:
Czy na etapie adaptacji projektu trzeba nanieść na projekt takie zmiany jak poszerzenie otworów okiennych bądź drzwiowych?Czy może to zrobić kierownik budowy i wpisać do dziennika budowy?
Jeśli chodzi o schody, to czy mogę je sama zaprojektować czy musi to zrobić osoba z uprawnieniami budowlanymi?
Pewnie będę miała jeszcze więcej pytań,bo to dopiero początek moich zmagań w celu realizacji marzenia o Granaciku :)

Lukasz.I
29-11-2010, 13:11
Jeszcze jedno Łukaszu mógłbyś przesłać mi dziennik budowy Granata ,z jakiego pustaka budowałeś ile wyniósł Ciebie stan surowy zamknięty i zdjęcie przodu domu.

Witam
Zmiany, które wprowadziłem nie wymagały ingerencji projektanta, zmiany naniosła osoba,która wykonała dla mnie projekt budowlany. Zmiany wliczone były w cenę projektu budowlanego, za który zapłaciłem wraz z projektem przydomowej oczyszczalni ścieków, oraz projektem przyłącza elektrycznego 3,500 tys.

Natomiast, co do komina, to przesunięcie go maksymalnie w stronę garażu spowodowało raczej większa asymetrie dachu, jeśli brać jako punkt odniesienia ten komin(widać to na zdjęciu).

Pozdrawiam

Iwlonka
01-12-2010, 10:15
;)

croolewna
03-12-2010, 10:32
Założyłam dziennik budowy ale nie mogę znaleźć informacji jak wkleić link do niego pod moje posty.. pomóżcie, laik jestem..

enya1984
03-12-2010, 20:39
Dzisiaj z mężem w końcu po długich "przeprawach" oficjalnie staliśmy się posiadaczami działeczki ;) Z tej euforii od razu kupiliśmy projekt ;) A więc już chyba oficjalnie dołączamy do Waszego grona. Dziękujemy za cenne rady, w miarę możliwości też będziemy się starać opisywać wzmagania budowlane i oczywiście zamieszczać zdjęcia.
Pozdrawiamy

saxys
09-12-2010, 12:30
Jeśli chodzi o ściankę kolankową to chciałem sprecyzować, że mam tak: strop + 3 pustaki + wieniec. Można było źle zrozumieć moje wcześniejsze posty, że jeszcze dodatkowo mam 3 pustaki, to oczywiście byłoby szkaradztwo.

Co do pytania Claudi o wykusz to moja ściana w salonie jest wystarczająco długa bo mój granat ma 9,5 m szerokości.

Mam pytanie do wszystkich. Mam ogrzewanie podłogowe i chciałbym wiedzieć czy można na to położyć najzwyklejsze na świecie panele??

ania_84
09-12-2010, 18:46
Witam, od jakiegoś czasu śledzę forum GRANAT, ponieważ mamy zamiar budować taki domek. mam tylko pytanie do "wasiek" jakie wymiary ma Wasz salon z kuchnią? proszę o kontakt [email protected]

wasiek
10-12-2010, 10:50
Witaj ania_84....:) fajnie, że podoba Ci sie nasz projekt.....podaję wymiary mojego salonu razem z kuchnią.....długość 9,5m a szerokośc 5,6m czyli 53,2m2.... przestrzeń jest super...i nie zamieniłabym na oryginalne wymiary....:) czasami warto chociaż troszkę wydłużyć lub poszerzyć granat....albo i jedno i drugie tak jak my to zrobiliśmy ....
Pozdrawiam i jak masz jeszcze jakies pytanie to.....pytaj.... teraz jestem częściej na forum, bo mam w pracy dostep do neta....:)

mirela99
13-12-2010, 10:09
Mam pytanie do wszystkich. Mam ogrzewanie podłogowe i chciałbym wiedzieć czy można na to położyć najzwyklejsze na świecie panele??
Mam w całym domu podłogówkę. Gdzie się dało dałam płytki (najlepiej przewodzą ciepło), w dwóch pokojach mam panele (trochę gorzej przewodzą), w jednym deskę trójwarstwową (jeszcze mniej niż panele, ale mam też w tym pokoju ścienne) i w jednym przemysłówkę (tam mam tylko ścienne). Możesz dać sobie co chcesz, ale na etapie projektu podłogówki musisz uwzględnić już rodzaj porycia podłogi. Jak źle przewodzący materiał to trzeba zagęścić rurki.

saxys
17-12-2010, 07:53
A czy z tymi panelami, pod którymi jest podłogówka nic się nie dzieje? Nie odstają? Nie robią się z nich banany? itp?

mirela99
20-12-2010, 08:13
Problemem paneli na podłogówce nie jest wykrzywianie ale gorsze przewodzenie ciepłą.

milarz
28-12-2010, 20:29
hej coś tu cicho ostatnio.

Dostałem pierwszą wycenę budowy
stan surowy zamknięty (bez okien) ok 35700zł
szczegóły w moim dzienniku.
Proszę o waszą opinie, ile was kosztowała robocizna?

mirela99
29-12-2010, 10:19
U mnie wyszło 22, ale nie polecam nikomu ekipy. Musieliśmy poprawiać drenaż i ocieplać fundamenty. Do tego umazali kilnkierkę czarną zaprawą.

milarz
29-12-2010, 17:34
mirella to kwota z dachem czy bez?

zakończyłem także adaptacje , złożyłem wniosek o PNB. poniżej działka z naniesionym planem budynku.
dostałem także drugą wycenę 55000(netto)

wasal
29-12-2010, 20:42
Witam,

Ile potrzeba zakupić pustaków na Granata - 24x24x59 i 12x24x59 ?
starczy 1500 całego i 600 1/2 ???

mirela99
30-12-2010, 07:37
mirella to kwota z dachem czy bez?


bez dachu

EWA 28
30-12-2010, 11:27
Witam,

Ile potrzeba zakupić pustaków na Granata - 24x24x59 i 12x24x59 ?
starczy 1500 całego i 600 1/2 ???

;)Bloczki YTONG 24
184,32m2 ( 56,5/1m2) 10414,08,-
:yes:Bloczki YTONG 11,5
470szt. ( 4,2,-/1szt) 1974,00,-
Nam wyliczyli tyle i tyle zakupiliśmy, ale czy starczy :confused:to nie wiem :confused:, bo to się dopiero okaże
.

wasal
30-12-2010, 12:12
dziękuję EWA 28 za pomoc,

wasal
30-12-2010, 13:12
też zakończyłem etap 0, od wiosny ruszam z murami!:no:

wasal
30-12-2010, 15:13
Ile potrzeba :confused:betonu na strop, przy zastosowaniu TERIVY ?

milarz
01-01-2011, 21:33
mam pytanie dotyczące zestawienia materiałów, które dołączone jest do projektu. Jak ono się ma z rzeczywistością. Ja będę budować dom z pustaka mega max Kozłowice 25 plus 15 styropianu ile wam poszło pustaków. Może ktoś podpowie jak przeliczyć ytong na pustaka ceramicznego?

marzena-m
02-01-2011, 14:52
witam.Mam pytanie,czy jest osoba na tym forum,która buduje granacika w wojewodztwie pomorskim lub kujawsko-pomorskim.byłabym bardzo wdzięczna..Ja też wybrałam ten projekt i chciałabym go wcześniej zobaczyć na żywo.

marzena-m
02-01-2011, 14:54
Czy ktoś buduje granacika w woj. pomorskim lub kujawsko-pomorskim.Prosze o odpowiedz.:D

mariano998
03-01-2011, 20:57
Witam ja buduję w kujawsko-pomorskim. Ale na razie mam stan surowy zamknięty.
Nie wiem czy taki etap prac Cię interesuje.

wasal
04-01-2011, 10:00
Jaki jest koszt okien do projeku Granat?

marzena-m
04-01-2011, 11:07
mariano998 byłabym wdzięczna gdybym mogła go zobaczyć.jeśli jest taka możliwość to podaj mi swój adres na e-mail [email protected] ewentualnie jak można sie z toba skontaktować aby się wczesniej umówic na spotkanie.z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

EWA 28
04-01-2011, 12:57
Jaki jest koszt okien do projeku Granat?

Ja wyceniałam okna w... "JEZIERSKI" trzy różne profile, koszt od ok10800,-najtańsze do ok. 13500,-
Ponad 12000,- okna z trzema szybami.
WYCENA Z GRUDNIA 2010
...i jeszcze jedno, bez okrągłego okna, a okno w sypialni na górze proste nie z łukiem
... oczywiście bez okien dachowych

marzena-m
04-01-2011, 13:33
Zwracam się z prośbą. jeżeli ktoś ma wybudowanego granata w województwie pomorskim lub kujawsko-pomorskim to prosze o kontakt na e-mail [email protected]. Chciałabym zobaczyc ten domek na żywo.

wasal
04-01-2011, 15:00
ja wyceniałam okna w... "jezierski" trzy różne profile, koszt od ok10800,-najtańsze do ok. 13500,-
ponad 12000,- okna z trzema szybami.
wycena z grudnia 2010
...i jeszcze jedno, bez okrągłego okna, a okno w sypialni na górze proste nie z łukiem
... Oczywiście bez okien dachowych

na pewno to okna z pcv ?

marzena-m
04-01-2011, 21:03
chciałabym bardzo serdecznie podziekować mariano998. Chetnie skorzystam i jeszcze raz bardzo dziekuje i zycze powodzenia.

EWA 28
05-01-2011, 12:21
na pewno to okna z pcv ?

A czemu pytasz, za dużo czy za mało wyszło twoim zdaniem?
Będę w domu to jeszcze raz zerknę do wyceny i napisze ci dokładnie, co to za okna!

wasal
05-01-2011, 12:56
A czemu pytasz, za dużo czy za mało wyszło twoim zdaniem?
Będę w domu to jeszcze raz zerknę do wyceny i napisze ci dokładnie, co to za okna!

Myślałem, że plastiki wyjdą do 10.000 PLN (bez dachowych).:(

wasal
05-01-2011, 13:13
Liczyłem na koszt okien z dachowymi 4szt. - 14tyś. max

EWA 28
05-01-2011, 20:09
Liczyłem na koszt okien z dachowymi 4szt. - 14tyś. max
Niestety musze Cię zmartwić:(
Już opisuję dokładnie...
:(OKNA PREMIUM 10870,18,- (2 szyby)
:(OKNA ELITA THERMO 11740,77,- ( 2szyby)
:(OKNA ELITA THERMO 12405,77,- (3 szyby)
:(OKNA PREMIUM ULTRA 13502,92 (3 szyby)

...tak jak już wspominałam , bez okna okrągłego, okno balkonowe bez łuku i jeszcze jedno o czym wcześniej zapomniałam jest doliczone jedno okno 60/60 do garażu. Kwota z montażem, ale UWAGA .. bez rolet. :(koszt rolet + ok 4700,-
Co prawda Pani wspomniała o rabacie ( jakieś 30%), ale trzeba brać pod uwagę że ceny poszły w górę, i pewnie nie tylko 1% Rabat będzie na rolety!
Okna dachowe 1szt / 839,97,- (cena przed upustem 1119,96,-/1szt)
Okno dachowe 1szt / 919,58,- do łazienki (cena przed upustem 1226,10,-/1szt)

wasal
05-01-2011, 21:22
Niestety musze Cię zmartwić:(
Już opisuję dokładnie...
:(OKNA PREMIUM 10870,18,- (2 szyby)
:(OKNA ELITA THERMO 11740,77,- ( 2szyby)
:(OKNA ELITA THERMO 12405,77,- (3 szyby)
:(OKNA PREMIUM ULTRA 13502,92 (3 szyby)

...tak jak już wspominałam , bez okna okrągłego, okno balkonowe bez łuku i jeszcze jedno o czym wcześniej zapomniałam jest doliczone jedno okno 60/60 do garażu. Kwota z montażem, ale UWAGA .. bez rolet. :(koszt rolet + ok 4700,-
Co prawda Pani wspomniała o rabacie ( jakieś 30%), ale trzeba brać pod uwagę że ceny poszły w górę, i pewnie nie tylko 1% Rabat będzie na rolety!
Okna dachowe 1szt / 839,97,- (cena przed upustem 1119,96,-/1szt)
Okno dachowe 1szt / 919,58,- do łazienki (cena przed upustem 1226,10,-/1szt)
są to ceny bez rabatu30% ?

EWA 28
06-01-2011, 09:29
są to ceny bez rabatu30% ?

...tak bez rabatu, ale rabatu nawet nie starczy na rolety:(

wasal
07-01-2011, 13:28
...tak bez rabatu, ale rabatu nawet nie starczy na rolety:(

skąd masz wycenę stropu Teriva ?
ja dostałem wycenę na 7000 zł :jawdrop:

nosean
07-01-2011, 18:50
Jaki jest koszt okien do projeku Granat?

koszt okien dachwych - 5 szt. (dodatkowe nad klatką schodową, firmy fakro) ok 3700,00, a pozostałych (bez okrągłego) z oknoplastu Kraków ( 3-szybowe, już z rabatami, roletami i montażem) to 18 600,00.
ceny aktualne - z "promocji świątecznej" :-)

wasal
08-01-2011, 12:46
Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

1. Likwidacja spiżarki oraz okrągłego okienka.
2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
3. Przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym, maksymalnie w stronę garażu, posiadam piec z podajnikiem gabarytowo dość duży, gdybym nie przesuną komina podajnik miałbym w drzwiach. Projekt zakłada piec gazowy.
4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
Załączam kilka zdjęć mojego domu.
Pozdrawiam


to ile masz pustaków od stropu?

sieko22
08-01-2011, 20:47
czy ktoś może mi powiedzieć ile jest powierzchni do tynkowania?

milarz
09-01-2011, 20:32
witam
proszę o orientacyjny koszt położenia instalacji elektrycznej i hydrauliki?

wjmaciejewski
09-01-2011, 22:20
Czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia z rozmieszczeniem pętli w pomieszczeniach Granata ogrzewania podłogowego wodnego o ile ktoś ma najlepiej na adres [email protected]
Ja planuje z żoną ogrzewanie podłogowe w całym domku, zasilane z kotła na ekogroszek.

EWA 28
10-01-2011, 11:02
skąd masz wycenę stropu Teriva ?
ja dostałem wycenę na 7000 zł :jawdrop:
Strop kupiliśmy tam gdzie wszystkie materiały od początku budowy , w hurtowni u nas w Głogowie!

Claudii
10-01-2011, 18:32
milarz 25tys robocizna +materiały oraz kaloryfery,suszarki,stelaże pod geberity, bojler 200l,podłogówka itp
elektryka 7tys i punktów ile chciałam + 3 siły

sieko22 ok 500m2 cały parter łącznie z sufitami+poddasze ściany

Claudii
10-01-2011, 19:29
Czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia z rozmieszczeniem pętli w pomieszczeniach Granata ogrzewania podłogowego wodnego o ile ktoś ma najlepiej na adres [email protected]
Ja planuje z żoną ogrzewanie podłogowe w całym domku, zasilane z kotła na ekogroszek.

u mnie to wygląda tak

milarz
10-01-2011, 21:45
witam otrzymałem pierwszą wycenę do okien
okna wimarol z Wrocławia Wratislavia 70 classical 70 profile schuco ct70
ok 11500zł w tym okno okrągłe, w sypialni z łukiem oraz 3 dodatkowe w wykuszu 180/90 plus ok 9000 za rolety i brame wisniowski co wy na to. Może ktoś potrafi coś powiedzieć na temat tych okien?
szczegółowa wycena w dzienniku

tommiberry
10-01-2011, 22:09
Witam

Mam pytanie i prosbe do was. CZY KTOS ZBUDOWAL GRANATA Z YTONGU?

Ile potrzebowaliscie bloczków i ile was kosztowaly?

Przeczytalem wszystkie strony forum ale nie przypominam sobie jakiegos dluzszego tematu na temat ytonga.

Widzialem na poprzedniej stronie takie wyliczenia EWA 28:
Bloczki YTONG 24
184,32m2 ( 56,5/1m2) 10414,08,-
Bloczki YTONG 11,5
470szt. ( 4,2,-/1szt) 1974,00,-

Ale czy to sie dotyczy granatu z garazem? i jak to wyglada na sztuki?

Pozdrawiam

tommiberry
11-01-2011, 06:15
Jeszcze jedno pytanie-czy wszyscy robiliscie badania geologiczne przed budową?

wasal
11-01-2011, 07:57
Jeszcze jedno pytanie-czy wszyscy robiliscie badania geologiczne przed budową?

może wystarczy sąsiada spytać? jeśli jest :)

EWA 28
11-01-2011, 10:46
witam

mam pytanie i prosbe do was. Czy ktos zbudowal granata z ytongu?

Ile potrzebowaliscie bloczków i ile was kosztowaly?

Przeczytalem wszystkie strony forum ale nie przypominam sobie jakiegos dluzszego tematu na temat ytonga.

Widzialem na poprzedniej stronie takie wyliczenia ewa 28:
Bloczki ytong 24
184,32m2 ( 56,5/1m2) 10414,08,-
bloczki ytong 11,5
470szt. ( 4,2,-/1szt) 1974,00,-

ale czy to sie dotyczy granatu z garazem? I jak to wyglada na sztuki?

Pozdrawiam

tak, dotyczy granatu z garażem!:)

jeśli chodzi o badania geologiczne to my robiliśmy , na podstawie tych badań określono jaka jest gleba i jak głęboko musimy kopać pod fundamenty :)

tommiberry
11-01-2011, 15:38
Jestem pierwszy w tych okolicach. Ci którzy juz tam mieszkają budowali sie ponad 50 lat temu.


EWA 28 -mozesz powiedziec ile to jest sztuk tych Ytongów.?

tommiberry
11-01-2011, 16:10
Mam do was jeszcze jedno pilne i wazne pytanie. Otóz podzwonilem dzisiaj po architektach i zastanawia mnie jedna kwestia. JEdni oferuja adaptacje projektu ale nie projektują na dzialce przylaczy mediów i nie biora za to pieniedzy, a inni je projektują i wówczas cena jest o okolo 1500zl wyzsza.
CZy u was architekci projektowali takie przylacza i czy to jest konieczne?

wasal
11-01-2011, 21:04
Mam do was jeszcze jedno pilne i wazne pytanie. Otóz podzwonilem dzisiaj po architektach i zastanawia mnie jedna kwestia. JEdni oferuja adaptacje projektu ale nie projektują na dzialce przylaczy mediów i nie biora za to pieniedzy, a inni je projektują i wówczas cena jest o okolo 1500zl wyzsza.
CZy u was architekci projektowali takie przylacza i czy to jest konieczne?

niestety trzeba projektować media, pewnie oddzielnie wyjdzie drożej!

wjmaciejewski
11-01-2011, 21:08
u mnie to wygląda tak

Dziekuje, widze ze rurki sa od siebie ulozone w odleglosci ok 15cm. Jak sie spisuje ogrzewanie podlogowe? W wiatrolapie nie robiliscie podlogówki?

Claudii
11-01-2011, 22:27
robiliśmy w wiatrołapie,ale nie do samych drzwi wyjściowych,to stare zdjęcie w trakcie.Podłogówka super sprawa, mało spala węgla i jest cieplusio.Nie załuję jednak tego co wszyscy ,żeby zrobić wszędzie.Uważam,że na parterze ok ale na poddaszu nie a już na pewno nie w sypialniach. Ponoć jest niewskazana dla osób z problemami krążeniowymi i coś w tym ...wprawdzie mnie to n ie dotyczy ale bolą mnie czasami stopy.

Claudii
11-01-2011, 22:34
co do projektowania mediów to energetyka sama robi projekt i to jest w cenie kw które chcesz,gazownia pewnie też i kanalizację też projektuje biuro projektowe na zlecenie gminy, z wodą nie wiem.Nic więcej nie trzeba do pozwolenia na budowę jedynie architekt nanosi na mapkę szambo lub poś a geodeta w dokumentacji powykonawczej (pobudowlanej) nanosi na mapce przyłącza czyli media.

tommiberry
12-01-2011, 17:03
DZieki wam za odpowiedz. Mam jeszcze jedno wazne pytanie. POniewaz dzisiaj otrzymalem juz projekt granata, zadzwonilem do Pani która za 3100zl brutto zaoferowala sie zrobic adaptacje proejtku itd. A wiec Pani archotitekt powiedziala mi ze jezeli zmieniam kubaturę, bądź obrys zewnętrzny budynku to ona musi przerysowac caly projekt. A wiec z tego co mówi zarówno podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak, czy poszerzenie granata w bok(tj poszerzenie garazu, poszerzenie salonu np. o 0.5m) bedzie sie wiazalo z przerysowaniem calej projektu za co ona juz bierze minimum 5tys zl.

Z tego co czytam i rozmawialem z kilkoma osobami to zmiany takie które nie powoduja koniecznosci zmiany konstrukcji dachu nie wymagaja przerysowywania projektu. WOBEC TEGO PROSZE POWIEDZCIE MI-WIEKSZOSC Z WAS PODNOSILA SCIANKE KOLANKOWĄ O 1 PUSTAK, ORAZ NIEKTÓRZY Z WAS POSZERZALI GARAZ. CZY TE ZMIANY WIAZALY SIE Z PRZERYSOWYANIEM PROJEKTU? ILE WOBEC TEGO PLACILISCIE ARCHITEKTOM?

PILNE-PROSZE O RADE

Claudii
12-01-2011, 17:30
tommiberry powiem tak ,że ta pani ma przerost ambicji :jawdrop: zmienialiśmy garaż na 2-st ,architekt po prostu czerwonym długopisem dorysował kawałek garażu,podnosiliśmy też ściankę kolankową nad garażem i to kier.bud.wpisał do dziennik + inne zmiany ,które wyszły podczas budowy ,powtarzam DORYSOWAŁ a nie przerysował ,jedynie co to zrobił projekt piwnicy na osobnej kartce
jednym słowem babka kombinuje jak może ,pewnie ma rację ale po co przepłacać jak można taniej.Nas ta impreza wyszła 2500 czyli adaptacja +kierownictwo budowy.Za 5 tys to miałabym projekt indywidualny wraz z projektem poś a Ty nie dośc ,że płacisz za gotowy projekt to jeszcze tyle kasy za przerysowanie , bez sensu i nie wiem czy w projekcie Granat jest w ogóle pozwolenie na przerysowanie całego projektu bo wiem ,że jest na różne zmiany.

tommiberry
12-01-2011, 17:39
No dobra ale w takim razie powiedzcie-czy podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak-to sie powinno wrysowac na planie?

BO ty Claudii mówisz ze scianke kolankową wam kierbud wpisal w dziennik-czyli nie rysowaliscie jej w projekcie-dlaczego?.

Jesli ktos moglby wrzucic na forum jakies zdjecie, bądź skan, badz moze mi przeslac na maila [email protected] zdjecie/skan z projektu gdzie widac ze architekt tak jak mówicie skreslil i czerwonym dlugopisem dorysowal zmiane? Tak abym mogl pokazac Pani Architekt i innym, bo jak do tej pory od wszystkich slyszalem ze chyba trzeba bedzie przerysowac. Bardzo prosze kogos o przeslanie mi takiego fragmentu z projektu gdzie widac ze zostala zmieniona sciana zewnetrzna.

Gdybys np.CLaudii mogla mi wyslac ten kawalek z poszerzeniem garazu to rowniez bylbym wdzieczny.

A Pani Architekt wydaje sie bardzo uczciwa, chyba tylko sie malo zna bo jest mloda. Powiedziala abym zalatwil zdjecie czegos takiego-czyli zmian na projekcie i ona sie dowie co i jak.

Claudii
12-01-2011, 18:05
No dobra ale w takim razie powiedzcie-czy podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak-to sie powinno wrysowac na planie?

BO ty Claudii mówisz ze scianke kolankową wam kierbud wpisal w dziennik-czyli nie rysowaliscie jej w projekcie-dlaczego?.


i tak i nie tzn .myśmy ścianki kolankowej nad garażem nie rysowali w projekcie, bo nam to wyszło dopiero podczas budowy jak i inne zmiany typu schody wejściowe w powietrzu.Kier.bud.wpisał te zajścia do dziennika i do oddania budynku kseruje się poszczególne strony z projektu gdzie wyszły zmiany z poprawkami na czerwono.
Owszem jak masz planowane zmiany to wtedy nanosi się poprawki do projektu ale ,żeby przerysować projekt ... nie jestem pewna czy autor projektu daje takie uprawnienia .
Fotki garażu postaram się zeskanować jutro w pracy.
Nasz architekt to stary wyga .

tommiberry
12-01-2011, 19:19
Ok CLAUDII, to prosze cie o przeslanie fotek/skannów jak naniesione byly zmiany czerwonym dlugopisem na projekt
. Powiedz mi jeszcze-w momencie kiedy poszerzyli ci w projekcie garaz. To rozumiem ze takie poszerzenie zostalo wprowadzone tylko na jednym z tych rzutów a nie na wszystkich(bo tak naprawde zmieniają sie wówczas wszystkie rysunki, rzuty elewacji itd...)

Czy ktos inny moglby mi jeszcze dodatkowo wyslac skan/fotke jak wygladalo naniesienie zmian na projekt (poszerzenie domu, podniesienie scianki kolankowej) ? Czy jeszcze ktos inny sie moze wypowiedziec jak to wyglada w innych rejonach polski? Czy wy rowniez nie przerysowywaliscie calego projektu i wszystkich rysunków tylko nanosiliscie zmiany czerwonym dlugopisem?

milarz
12-01-2011, 19:34
tommiberry zobacz w moim dzienniku tam jest skan rzutu parteru po adaptacji. Architekt naniósł zmiany dokładnie tak jak ci napisała claudii.

tommiberry
12-01-2011, 19:51
Milarz ale jakie zmiany miales robione? Bo ten wykusz u ciebie jest jakby narysowany przez pracownię projektową-jest na czarno. A nie wyglada jakby ci go architekt dorysowal. Reszta obrazku jest ciezko czytelna-czy mozesz wyslac mi ten sam skan w wyzszej rozdzielczosci na maila podanego pare postów powyzej? I mozesz powiedziec jakie zmiany wymiarów zewnętrznych miales robione?

milarz
12-01-2011, 20:19
zmiany jakie robiłem dokładnie opisałem w dzienniku.
Tak na szybko
wykusz
okna dachowe nad klatką schodową i w pomieszczeniu nad garażem
drzwi zamiast okna w garażu
nie zmieniałem wymiarów domu
nie podnoszę ścianki kolankowej ( przynajmniej nie mam w planach)

wykusz jest na czarno ponieważ architekt porostu dokleił kawałek rysunku i wziął to w kółko
( to już na czerwono) jako zmianę.
skan rzutów wysyłam mailem

tommiberry
12-01-2011, 20:31
Ale jak to dokleił wykusz? Nie rozumiem-fizycznie dokleił kawalek kartki na projekt? Przeciez wszystkie zmiany powinny byc na czerwono...

A generalnie to chyba wszyscy podnoszą sciane kolankową o przynajmniej jeden pustak-moze warto sie zastanowic.

Tak czy inaczej wielkie dzieki za fotki.

wjmaciejewski
12-01-2011, 20:45
My ściankę kolankową podnosiliśmy o jedną cegłę na etapie budowy. Robią adaptacje projektu nie braliśmy tej zmiany wogóle pod uwagę , ale nasz kierownik nie widział przeciwskazań abyśmy ją podnieśli w trakcie budowy bo tak nam doradzono aby ją powiększyć i nie żałujemy.

wasal
12-01-2011, 20:54
ile jest orginalnie w projekcie pustaków na sciance kolankowej??

tommiberry
12-01-2011, 20:54
wjmaciejewski-czy robiliscie stosowny wpis o podniesieniu scianki kolankowej w dzienniku budowy? Czy jedziecie troche na wariata i macie nadzieje ze sie uda?

wjmaciejewski
12-01-2011, 20:56
Nam architekt naniósł wszystkie zmiany w programie do projektowania jakimś CADzie na czerwono i wydrukował. Także zrobił nam projket adaptacyjny z wszystkimi pozwoleniami , papierami i rzutami budynku ze zmianami. Poprostu zeskanował projekt ktory zakupilismy naniosl w programie zmiany , wydukowal i obindowal dokladajac kopie pozwolen wszystkich. Takiego projektu adaptacyjnego zrobil 3 kopie jak dobrze pamietam(2 dla nas, 1 dla starostwa).

Nasze największe zmiany to : zaprojektowanie piwnicy pod czescia budynku, usunięcie piżarni oraz okienka okrągłego, wyciągniecie garażu z przodu i tyłu, powiększenie tarasu, i inne drobne zmiany.

Całość adaptacja wyniosła nas 2,5tys zł z gotowymi dokumentami i pozwoleniem na budowę bo to architekt nam załatwiał wszystko.

wjmaciejewski
12-01-2011, 20:59
ile jest orginalnie w projekcie pustaków na sciance kolankowej??

Generalnie ok 3,5 cegły wychodziłoby według projektu oryginalnego na domku Robena 24

wjmaciejewski
12-01-2011, 21:01
wjmaciejewski-czy robiliscie stosowny wpis o podniesieniu scianki kolankowej w dzienniku budowy? Czy jedziecie troche na wariata i macie nadzieje ze sie uda?

My opisu jeszcze zadnych zmian ktore robilismy w trakcie budowy nie robilismy, ale pewnie do oddania budynku zostana one naniesione, bo nasz architekt ktory robil nam adaptacje jest jednoczenie naszym kierownikiem budowy :)

tommiberry
12-01-2011, 21:03
Kurde-kazdy widac robi inaczej. Ale rozumiem ze nie przerysowywał wam wszystkich rysunków, nie przeliczał kubatury budynku, nie zmienial rzutów elewacji?

A nie poleci moze ktos jakiegos architekta z woj.łódzkiego?

tommiberry
12-01-2011, 21:05
wmaciejewski-mozesz mi na priva podac namiar do swojego architekta? Wiem ze taka adaptacje mozna robic na ogledlosc. Moze by sie zdecydowal. ewentualnie na maila [email protected]

Tak czy inaczej wielkie dzieki za info.

Czekam jeszcze na info od innych osób jak robily-bo widac kazdy inaczej-ale nikt nie przerysowywal projektu calego domu.

milarz
12-01-2011, 21:19
Wojtek
budowałeś z tego co piszesz z pustaka 25 ściany nośne i z 12 działowe
ile ci poszło materiału?

wjmaciejewski
12-01-2011, 21:21
Kurde-kazdy widac robi inaczej. Ale rozumiem ze nie przerysowywał wam wszystkich rysunków, nie przeliczał kubatury budynku, nie zmienial rzutów elewacji?

A nie poleci moze ktos jakiegos architekta z woj.łódzkiego?

Zmieniał kazdą strone z projketu gdzie zmiana była widoczna

tommiberry
12-01-2011, 21:25
Wmaciejewski-to widac ze porządny chlop. To podeslesz mi jakis namiar do niego na priva albo maila? pogadalbym czy by sie podjal realizacji na odleglosc. Widac ze chlop wie co robi.

wjmaciejewski
12-01-2011, 21:33
Wojtek
budowałeś z tego co piszesz z pustaka 25 ściany nośne i z 12 działowe
ile ci poszło materiału?

Budowałem z Robena 24cm na ściany nośne i 11,5cm ściany działowe
Wiec 24 wyszło nam 2448szt
a 11,5 wyszło nam ok. 730szt

wjmaciejewski
12-01-2011, 21:35
Wmaciejewski-to widac ze porządny chlop. To podeslesz mi jakis namiar do niego na priva albo maila? pogadalbym czy by sie podjal realizacji na odleglosc. Widac ze chlop wie co robi.

Sprawdz poczte , wyslalem dwa maile

tommiberry
12-01-2011, 21:37
SPrawdzilem juz WMACIEJEWSKI-jeszcze raz Bardzo dziekuje ci za pomoc.

milarz
12-01-2011, 22:02
Wojtek
jakie zmiany robiłeś w projekcie?

wjmaciejewski
12-01-2011, 22:03
Wojtek
jakie zmiany robiłeś w projekcie?

parenaście minut temu pisałem o tych większych zmianach

Claudii
13-01-2011, 07:23
TOMMIBERRY -przestań się zadręczać bo osiwiejesz zanim wybudujesz :D ,idź do jakiegoś starego architekta albo biura , to oni się mają na tym znać a nie Ty ...

tommiberry
13-01-2011, 10:36
Dzieki Claudoo za dobre slowo. Faktycznie sie troche przejmuje ale dobrych fachowców jak na lekarstwo. A zaplacic 3tyszl a 5 czy 6 tys to jest różnica. Wiec kombinuje z tanszymi fachowcami.

enya1984
13-01-2011, 21:25
Czy ktoś z doświadczonych forumowiczów pomoże mi z założeniem dziennika budowy Granata? Postępowałam tak jak w instrukcji, którą znalazłam gdzieś na forum ale efekt nie jest taki jak powinien - w ogóle go nie ma :( help

mirela99
14-01-2011, 07:49
Jak widzę te pytania ... z jednej strony Was rozumiem, sama na początku się wszystkim przejmowałam, a że jestem perfekcjonistką to wszystkim się interesowałam i chciałam jak najlepiej i ... jak najtaniej. Budując dom MUSICIE liczyć się z tym, że wielu rzeczy nie uda Wam się dopilnować i musicie przestać się tym nadmiernie przejmować. Mnie od początku załamał fachowiec, który totalnie umazał mi jasnoszarą klinkierkę czarną zaprawą (klinkierka 300% droższa niż kolor czarny). I mam czarny komin a miał być jasnoszary. Popłakałam się a teraz śmiać mi się z tego chce. Jest tyle problemów i różnych przeciwności, że TRZEBA uzbroić się w cierpliwość. Bezsensem jest pytanie o wyliczanie cegieł, każdy ma inny projekt (choć ten sam) a okazuje się, że po wybudowaniu jeszcze inaczej wyjdzie. Mi np. sypialnię nie wiem jakim cudem powiększyli o przeszło 3 m.
Wyluzujcie i nie spinajcie się tak :).
A co do zmian w projekcie. Ceny są różne, bo jeden np. zrobi od razu projekt wjazdu, drugi będzie latał za wszystkimi papierami po urzędach, trzeci załatwi mapki a czwarty projekt zagospodarowania działki. Tak samo z mapkami, geodetami itp.

milarz
14-01-2011, 10:13
enya1984
ja na niego wczoraj wpadłem przez przypadek
http://forum.muratordom.pl/entry.php?112054-GRANAT-chatka-Eweliny-i-S%C5%82awka

tommiberry
15-01-2011, 15:44
HEj mam do was pytanie. Bylem wczoraj u architekta i z duzym rabatem wyliczyl mi 4500zl brutto za :
-adaptacja projektu +projekt zagospodarowania terenu
-adaptacja instalacji wewnętrznej +projekt instalacji zewnętrznej (na terenie dzialki)
-projekt przylacza wodno kanalizacyjnego
-adaptacja instalacji wewnętrznej + wewnetrzna linia zasilajaca
-adaptacja instalacji co (gaz miejski)
-adaptacja instalacji wewnetrznej (gaz)
-projekt instalacji zewnetrznej (gaz)

I tutaj do was pytanie, bo generalnie wydaje mi sie ze czesc z tych projektów i adaptacji nie jest konieczna poniewaz projekt juz takową posiada-ale moze sie nieznam.

WIec pytanie do was czy faktycnzie to wszystko jest mi potrzebne i czy koles mnie nie naciąga. Najdrozszy jest projekt przylacza wodno kanalizacyjnego (800zl)

DOdatkowe pytanie-czy VAT na adaptacje projektu i te przyłacza, oraz za kierbuda to 8% czy 23%? I czy mozna to potem odzyskac ?

Pozdrawiam

Claudii
15-01-2011, 20:28
nie , tak , nie

tommiberry
15-01-2011, 20:58
nie , tak , nie

A mozesz rozwinąć swoją mysl? Bardzo ladnie prosze :D

rysiek2011
16-01-2011, 18:24
Witam wszystkich, jestem zainteresowany projektem, ale co mnie marwi to trochę wydaje mi się że salon jest za mały. Proszę wszystkich o pomysły jakie macie na powiększenie salonu, a także wszelkie możliwe zdjęcia Waszych granatów które pomogą podjąć mi decyzję co do tego projektu poproszę na [email protected]. Za wszelakie pomysły i rady z góry dziękuję i pozdrawiam rysiek

wasal
16-01-2011, 19:56
Witam wszystkich, jestem zainteresowany projektem, ale co mnie marwi to trochę wydaje mi się że salon jest za mały. Proszę wszystkich o pomysły jakie macie na powiększenie salonu, a także wszelkie możliwe zdjęcia Waszych granatów które pomogą podjąć mi decyzję co do tego projektu poproszę na [email protected]. Za wszelakie pomysły i rady z góry dziękuję i pozdrawiam rysiek

ja kuchnie zrobiłem w pokoju na dole i salon został z jadalnią ok 31m2

tommiberry
16-01-2011, 20:02
CLaudii, prosze odpowiedz do którego pytania jest która odpowiedz poniewaz nie bardzo sie orientuje. A w tym tygodniu chcialbym podjac decyzje odnosnie wyboru architekta.

Claudii
16-01-2011, 20:16
no tak jak pytałeś....
-część tych adaptacji NIE jest potrzeba czyli instal.wewn.,ja robiąc instal.elektr.nie trzymałam się projektu tylko robiłam wg własnych potrzeb
- TAK chce Cię naciągnąć na koszta
- NIE vatu za usługi nie można odliczyć

ale niech się też inni wypowiedzą ;)
p.s. szukaj dalej innego biura bo 4500 to wciąż za dużo , jak jesteś ze śląska to podeślę Ci mojego architekta

tommiberry
16-01-2011, 21:06
no tak jak pytałeś....
-część tych adaptacji NIE jest potrzeba czyli instal.wewn.,ja robiąc instal.elektr.nie trzymałam się projektu tylko robiłam wg własnych potrzeb
- TAK chce Cię naciągnąć na koszta
- NIE vatu za usługi nie można odliczyć

ale niech się też inni wypowiedzą ;)
p.s. szukaj dalej innego biura bo 4500 to wciąż za dużo , jak jesteś ze śląska to podeślę Ci mojego architekta

Niestety jestem z Łódzkiego a ceny jakie slyszalem za adaptacje to nawet 6000zl.

Mozesz w takim razie powiedziec co jest konieczne i co powinien taki architekt zrobic abym mógl uzyskać PNB i budowac dalej dom. Szczerze mówiac to mialem sie na niego zdecydowac i jutro sie z nim kontaktowac ale w takim razie sie jeszcze wstrzymam.

milarz
16-01-2011, 21:30
tommiberry
niezbędne jest adaptacja projektu do lokalnych warunków
projekt zagospodarowania działki
i WLZ ale z tego co wiem nie jest niezbędne od razu możesz załatwić później (mi projektant jednak poradził żeby robić od razu po to jest też na pozwolenie budowlane więc dobrze żeby poszło razem)
mnie adaptacja, projekt zagospodarowanie działki WLZ i zmiany (wymienione w moim dzienniku) kosztowały 3250zł

tommiberry
16-01-2011, 21:41
Dzieki Milarz, tylko kurde w dalszym ciagu nic niewiem. Moze przejade sie jutro do wodociagów i zapytam kolesia na temat tego "projektu przylacza wodno kanalizacyjnego" za 800zl.

Mimo wszystko dzieki za info.

wasiek
16-01-2011, 22:01
Tommiberry ja za sam projekt wody - od studzienki wodociągowej do domu zapłaciłam 500 zeta i to tylko tak mało, bo robił mi młody.....a projekt to linia niebieskiej rury wodnej, która idzie prostą linią od studzienki do domu na odległość 80metrów..ot i cały projekt..... ale podpisy kosztowały....:(

tommiberry
16-01-2011, 22:04
Aha-czyli ty wasiek twierdzisz ze to jest normalne? Bo wlasnie on mi tlumaczyl ze pod tym muszą sie podpisac branżyszci.

A czy ktos sie jeszcze orientuje jak jest z tym VATem za kierbuda i architekta?


JESZCZE JEDNO PYTANIE- CZY Z ARCHITEKTEM ADAPTUJĄCYM PROJEKT I Z KIERBUDEM PODPISYWALISCIE UMOWE NA USLUGE? CZY W TAKIEJ UMOWIE POWINIEN BYC KONKRETNEY ZAKRES PRAC?

milarz
16-01-2011, 22:05
u mnie projekt i podłączenie robi zakład wodociągów i kanalizacji i kosztuje to ok 6000zł
makabra co!

rysiek2011
17-01-2011, 09:08
ja kuchnie zrobiłem w pokoju na dole i salon został z jadalnią ok 31m2

I tu jest problem bo pokój też chciałbym mieć. Niestety nie można mieć wszystkiego:bash:

wasiek
17-01-2011, 10:12
Można mieć więcej przestrzeni , powiększając granat....:)

tommiberry
17-01-2011, 17:54
Ponawiam pytanie:

CZY Z ARCHITEKTEM ADAPTUJĄCYM PROJEKT I Z KIERBUDEM PODPISYWALISCIE UMOWE NA USLUGE? CZY W TAKIEJ UMOWIE POWINIEN BYC KONKRETNEY ZAKRES PRAC?

wasiek
17-01-2011, 18:36
Tomek, wysłałam Ci dzisiaj skany, dostałeś? W sprawie umowy z architektem i kierownikiem budowy nie wypowiadam się, bo ja miałam umowę ustną....ale to kolezanka i nadal jestesmy koleżankami...:yes::yes::yes:
Pozdrawiam

tommiberry
17-01-2011, 20:06
Pochwalę sie efektami w budowie mojego domu. W tym momencie tylko na komputerze ale zawsze cos :D

Na forum bylo juz duzo zdjec, ale takich wirtualnych nie wiele.

Z glownych zmian to:
-poszerzenie garazu i salonu o 0.5m z kazdej strony
-podniesienie scianki kolankowej nad calym domem o jeden pustak
-obrocenie komina
-wieksze drzwi tarasowe
-powiekszenie lazienki na parterze-przesuniecie okien
-taras z tylu domu
-betonowe wsporniki dachu na tarasie
-likwidacja spizarki

Na rzutach wnetrza domu na podlodze widac pierwotny plan domu.

Powiedzcie co sadzicie o wprowadzonych przeze mnie zmianach.

Przedstawiam rowniez kilka zdjec ze srodka.
http://images50.fotosik.pl/539/535a8e9950267914.gif (www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/375/11ffb5b6720b9031.gif (www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/375/a69ada08db9ac1eb.gif (www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/520/c073d056a05159c2.jpg (www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/533/e33e994561cb5d2c.jpg (www.fotosik.pl)

tommiberry
17-01-2011, 20:13
Tomek, wysłałam Ci dzisiaj skany, dostałeś? W sprawie umowy z architektem i kierownikiem budowy nie wypowiadam się, bo ja miałam umowę ustną....ale to kolezanka i nadal jestesmy koleżankami...:yes::yes::yes:
Pozdrawiam

Odpisalem ci mailem rano. Tak czy inaczej jeszcze raz bardzo dziekuje za skany :)

Jeszcze lazienka
http://images49.fotosik.pl/539/3e19329ac4075b2dmed.gif (http://www.fotosik.pl)

mirela99
18-01-2011, 08:51
Powiększenie łazienki - a w sumie to jego brak - to moja najwięsza wtopa. Jak przyszło mierzyć kabinę prysznicową, to okazało się, że ciężko dobrać zadowalającą wielkość kabiny. Ostatecznie zmieściła się 65x60x35. Mała, ale to było jedyne wyjście. Zazdroszczę, że pomyślałeś o tym wcześniej.
ps. a to okno w łazience to jest w połowie ścianki działowej ?

Claudii
18-01-2011, 10:09
jak dla mnie dolna łazienka jest w zupełności wystarczająca, mnie się zmieściła kabina 90 , no chyba ,że się murarz rypnął :P

rysiek2011
18-01-2011, 11:12
Tommiberry świetna robota, bardzo zaciekawiły mnie Twoje posty.
Czy mógłbyś poprzesyłać również mi wszelkie skany, szykuję sobie zmiany, bo w niedługim czasie wybieram się do projektanta i wszelkie zmiany mile widziane.
Z góry dzieki bardzo [email protected]

mamuś
18-01-2011, 12:38
W Radomiu zapłaciłam za adaptacje ok.1800, i jestem w szoku że czasami chcą 6tyś.!

mamuś
18-01-2011, 12:59
Dawno tu nie zaglądałam, my zrobiliśmy takie zmiany:-likwidacja spiżarki i okrągłego okna, odbicie lustrzane, poszeżenie domu o 1m.od strony pokoju i pomi eszczenia gospod. , okno nad klatką schodową, drzwi wyjściowe w garażu(od strony ogrodu) , okienka małe 2 w garażu i 1 na strychu, doprojektowanie balkonu i drzwi 90 do pokojów na podaszu. Mam nadzieje że jasno napisałam. Chcieliśmy zacząć kopać fudamenty wczoraj przyjechała koparka troche powalczyła z naszą gliną i po godzinie odjechała.

tommiberry
18-01-2011, 17:30
Powiększenie łazienki - a w sumie to jego brak - to moja najwięsza wtopa. Jak przyszło mierzyć kabinę prysznicową, to okazało się, że ciężko dobrać zadowalającą wielkość kabiny. Ostatecznie zmieściła się 65x60x35. Mała, ale to było jedyne wyjście. Zazdroszczę, że pomyślałeś o tym wcześniej.
ps. a to okno w łazience to jest w połowie ścianki działowej ?


Wiec lazienka zostala powiekszona kosztem kotlowni o 30cm. Razem ze scianka dzialową zostaly przesuniete okna w strone garazu. Wiec okno od srodka wygladają tak samo jak pierwotnie. Z zewnatrz sa bardziej po stronie garaz-widac to zreszta na rzucie z tylu domu-chociaz nie wiele. Na ten moment w projekt wrysowana jest kabina 115x90 np taka:http://allegro.pl/kabina-prysznicowa-gl-brodzik-115-x-80-nowosc-i1397844779.html
a od sciany do okna jest az 123,5cm.

Dzieki czemu miesci sie tam calkiem spora kabina-nawet taka z sauną :D

Zaznaczam jeszcze ze takowe rozwiązanie jest mozliwe ze wzgledu na fakt iz po poszerzeniu lazienki drzwi zostaly prawie max przesuniete w strone kotlowni, dzieki czemu wypadają prawie na przeciwko okna, a nie po ukosie jak w projekcie. DZieki temu po prawej stronie powstala spora wnęka w którą mozna wcisnąc duza kabine i umywalke z szafką o dlugosci 1m.

Musze przyznac ze lazienka CLaudii nam sie bardzo podoba-z tym ze my chcielismy taka duza kabine prysznicową z wanną i innymi bajerami.

Dodam ze w projekcie dodane zostalo jeszcze kilka okien dachowych, okno w kuchni jest poszerzone do 200cm, a drzwi tarasowe do 280cm.

Pozdraiwam

tommiberry
18-01-2011, 17:44
Jak widzę te pytania ... z jednej strony Was rozumiem, sama na początku się wszystkim przejmowałam, a że jestem perfekcjonistką to wszystkim się interesowałam i chciałam jak najlepiej i ... jak najtaniej. Budując dom MUSICIE liczyć się z tym, że wielu rzeczy nie uda Wam się dopilnować i musicie przestać się tym nadmiernie przejmować.
Wyluzujcie i nie spinajcie się tak :).


No i ja się spiąłem, podzwonilem jeszcze do kilku architektów i wypytalem co jest potrzebne. Oczywiscie kazdy mówi co innego. Ale pojechalem do wodociągów i tam mi Panowie juz wszystko wyjasnili.
A mianowicie na przylacze wody nie jest potrzebna zgoda ani projekt. Najlepiej jest jeszcze przed wykonaniem mapki do celów projektowuch poprosic jakiegos hydraulika o podłaczenie wody na dzialke-co ze wszystkim kosztuje 2tys zl(rura, robocizna, liczniki,inwentaryzacja itd), a nastepnie wykonac dopiero mapke do celow projektowych.

Do czego dążę, finalnie okazalo sie ze tych 800zl za projekt przylacza zewnętrznego nie musze placic. Pan architekt udal wariata i powiedzial,"no tak , jak tak to nie potrzeba, no jaaasne", ale poczatkowo sie upieral ze jest to wymagane. I taki sposobem zamiast zaplacic 4500brutto , to zaplace 3700. Z przylaczami ale na terenie dzialki.

Takze ja na ten moment uwazam ze jesli ktos nie ma za duzo pieniedzy to warto dzwonic, pytać, chodzić, czytac bo mozna naprawde duzo kasy zaoszczedzic. Wiadomo ze przy koszcie calej inwestycji jaką jest dom 800zl to nie duzo ale pomyslcie ile kazdy z was musi pracowac aby zarobic te 800zl. A tak mam 800zl w kieszeni.

Pozdraiwam i dzieki za pomoc.

Jeszcze odpowiem sam na swoje pytanie. VAT za architekta i kierbuda do 23%, z tym ze czesc z tych ludzi ma taki maly obrót ze nie są platnikami VATu, ale zawsze trzeba pytac czy netto czy brutto.

Claudii
18-01-2011, 17:57
jak architekt i kier.bud mają małe obroty:no: ..... syna wysłałam do technikum budowlanego na architekturę i wpoiłam mu jak może żyć mając w ręku fach architekta i kier.bud. posłuchał aż mu się oczka zaiskrzyły .Jakby ktoś pytał to za 5 lat zgłoszę jego kandydaturę hahaha

tommiberry
18-01-2011, 18:01
Claudiii, sam ostatnio kazdego dnia o tym mysle. Powinienem byl isc na architekta a nie na informatyka. Najlepsze jest to ze w rozmowie z wiekszoscią z tych architektów-im praktycznie wcale nie zalezy na tym aby cos u nich zrobic. Mają do klienta podejscie obojetne, co swiadczy o tym ile muszą miec ofert i ilu klientów. Tak czy inaczej jeden z architektów mi przekazal taką informacje o zwolnieniu z VATu przy malych obrotach-widocznie sa tacy.

Iwlonka
18-01-2011, 18:51
Kochani ja za narysowanie planu od podstaw i adaptacje uzgodniłam 3300 pln. Uważam,że to przystępna cena jak czytam wasze ceny:)
Moje pytanie do Was.. ile płaciliście za nadzór budowlany???

tommiberry
18-01-2011, 19:00
Mi powiedzial ten architekt 2400brutto

Iwlonka
18-01-2011, 19:16
Mój zaproponował kwotę 2000 brutto . Nie wiem czy szukać dalej, czy cena miesci sie w granicach?

Claudii
18-01-2011, 20:38
a mój 1000:P ale ja to jestem stara handlara i wiem gdzie uderzyć by było taniej .

tommiberry
18-01-2011, 21:05
Powiedzcie mi czy zastanawialiscie sie nad dachem naczółkowym? Na dach czterospadowy mnie nie stac ale cos takeigo nie powinno byc wiele drozsze niz dach dwu-spadowy.

Gdyby ktos nie wiedzial co to znaczy naczółkowy to podaje link do przykladowych projektów.
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/pow._100_-_150_m2,dach_naczolkowy,strona_2.html

A ponizej prezentacja granata z takim dachem. W 2 wersja:
-w 1 wersji dach naczólkowy tylko nad balkonem
-w 2 wersji nad calym domem

Bede wdzieczny za waszą opinie czy wam sie podoba i który wybrac-mam 2 dni na decyzje.

Wersja 1
http://images46.fotosik.pl/523/32e758604a925ce1.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/537/ff00be2f39d7348a.jpg (www.fotosik.pl)

Wersja 2
http://images39.fotosik.pl/537/44fb7652f8a63de5.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/537/dad9ca10b05f110b.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/537/ffb8003fcde1bb8c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/523/7d4abe1220269aba.jpg (www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/517/a0f1adc37076186b.jpg (www.fotosik.pl)

Iwlonka
18-01-2011, 21:44
Claudii to podpowiedz młodym, gdzie uderzyć żeby było tanej??:)
Tommiberry druga wersja jak dla mnie wygląda lepiej, może dlatego że w początkowej wersji miałam plan z takim dachem.
Sam robisz te wizualizacje??

Claudii
18-01-2011, 22:36
do architekta na emeryturze hahahah....
mnie osobiście się podoba wersja oryginalna ale Tomm jest w swoim żywiole więc tworzy nam tu jakieś Granatniki :wink:

A jak Ci się tak nudzi wrzuć proszę projekt górnej łazienki,bo własnie jestem na etapie gromadzenia materiałów na jej wykończenie , niestety nie mam cierpliwości do robienia wizualek .

tommiberry
19-01-2011, 05:55
Iwionka-sam robie te wizualizacje
Claudii-jesli chodzi o drugie pietro to narazie sie specjalnie nim nie zajmowalem, poniewaz tam nie bedzie wiele zmian, za wyjatkiem zmiany ukladu sprzetów w lazience. Tak jak i ty nie mam czasu, a to co zrobilem do tej pory bylo z musu poniewaz musialem podjac decyzje w tych sprawach. Ale pewnie nie dlugo zajmę się poddaszem to wówczas wrzuce cos na forum

PS.NIE WIECIE CZY DUZO DROZSZY JEST TAKI DACH NACZÓŁKOWY? EWENTUALNIE O ILE....

mirela99
19-01-2011, 07:04
Górna i dola łazienka (prawie są już gotowe - brakuje kabiny i mebelków).

http://img94.imageshack.us/img94/7399/012ogj.jpg (http://img94.imageshack.us/i/012ogj.jpg/)

http://img841.imageshack.us/img841/2810/022cm.jpg (http://img841.imageshack.us/i/022cm.jpg/)

http://img148.imageshack.us/img148/3204/032kc.jpg (http://img148.imageshack.us/i/032kc.jpg/)

http://img837.imageshack.us/img837/40/29511931.jpg (http://img837.imageshack.us/i/29511931.jpg/)

http://img545.imageshack.us/img545/2166/52746381.jpg (http://img545.imageshack.us/i/52746381.jpg/)

Claudii
19-01-2011, 07:17
dzięki ... fajnie :) tą na górze będę miała inaczej poustawianą , umywalkę na kominie , tam w rogu narożna wanna
widzę na dole czarną szafkę pod umywalkę , co to za firma ? , szukam takiej grafitowej lub białej

mircial
19-01-2011, 10:20
mirela99 mam pytanie odnośnie dolnej łazienki-masz ją w oryginalnych rozmiarach?? bardzo podoba mi się wc pod oknem.Tylko czy tam jest dość miejsca żeby np umyć okno??

mirela99
19-01-2011, 12:32
dzięki ... fajnie :) tą na górze będę miała inaczej poustawianą , umywalkę na kominie , tam w rogu narożna wanna
widzę na dole czarną szafkę pod umywalkę , co to za firma ? , szukam takiej grafitowej lub białej
u mnie umywalka nie mogłaby być na kominie, bo mam tam akurat przejście do garderoby. A co do szafki - to jest robiona przez stolarza na zamówienie.


mirela99 mam pytanie odnośnie dolnej łazienki-masz ją w oryginalnych rozmiarach?? bardzo podoba mi się wc pod oknem.Tylko czy tam jest dość miejsca żeby np umyć okno?? - tak łazienkę mam w oryginalnych wymiarach (choć ciągle się będę upierać, że mogłam ją conajmniej 10 poszerzyć kosztem wielkiej kotłowni). Miejsce jest do umycia okna - przecież zawsze można uklęknąć na misce wc, przynajmniej teraz nie widzę w tym problemu.

damian88
19-01-2011, 15:00
co myślicie o takiej wycenie przez architekta adaptacji i reszty cen :
Koszty byłyby następujące:
- adaptacja projektu gotowego 2000zł jeśli nie ma Pan zamiaru wprowadzać istotnych zmian w projekcie
- sprawy formalne około 500zł
- mapę mogę zamówić w Pańskim imieniu - koszt około 650 do 800zł
- kierowanie budową jeśli byłby Pan zainteresowany - koszt około 500zł za kondygnację + 50zł za każdą wizytę na budowie

tommiberry
19-01-2011, 16:28
co myślicie o takiej wycenie przez architekta adaptacji i reszty cen :
Koszty byłyby następujące:
- adaptacja projektu gotowego 2000zł jeśli nie ma Pan zamiaru wprowadzać istotnych zmian w projekcie
- sprawy formalne około 500zł
- mapę mogę zamówić w Pańskim imieniu - koszt około 650 do 800zł
- kierowanie budową jeśli byłby Pan zainteresowany - koszt około 500zł za kondygnację + 50zł za każdą wizytę na budowie

Trzeba by to podsumowac i wtedy zobaczyc jaka cena z tego wyjdzie.

Mirela-fajne wizualizacje, łazienka dolna widze bardzo podobna do mojej projektowanej.

rysiek2011
20-01-2011, 08:51
No, właśnie wszystko zależy od tego co jest w gesti projektanta, żeby potem nie doliczał dodatkowej kasy za każde podejście, za każde wrysowanie przyłącz jednego czy drugiego itp.

Timmibarry; Jeszcze raz dzieki za info na priv, projektant za zmiany w postaci wydłużenia budynku o ok. 1 m krzyknął dodatkowo 500 dla gościa który ponownie przeliczy nośność dachu, czy coś takiego,

Mirela; ładna łazieneczka,

Jestem coraz bliżej podjęcia ostatecznej decyzji i zakupu GRANACIKA.
Pozdrawiam wszystkich

tommiberry
20-01-2011, 19:20
Timmibarry; Jeszcze raz dzieki za info na priv, projektant za zmiany w postaci wydłużenia budynku o ok. 1 m krzyknął dodatkowo 500 dla gościa który ponownie przeliczy nośność dachu, czy coś takiego,



No to calkiem nie drogo. Zastanów sie tylko jak bedzie wygladal dom jak go poszerzysz o 1 metr tylko w jedną stronę. Co zrobisz z oknami w kuchni aby nie powstala duza pusta sciana, itd...

JUz w pierwotnym projekcie jest dosc nie symetryczny.

Nie mówie ze to zly pomysl-sam sie nad tym zastanawialem. Ale wez to i kilka innych kwestii pod uwage.

klinkaa
20-01-2011, 23:45
Witam
Jestem nowa na forum, ale od 2 lat zakochana w granacie i jestem szczęśliwą posiadaczką tego domku. Jeszcze w nim nie mieszkam i trochę potrwa zanim się do niego wprowadzimy... Po przejściach z pierwszym geodetą i jego zmianie trafiłam na bardzo kompetentnego pana który poprowadził nas przez całe papiery związane z pozwoleniem. Mimo, że mój mąż jest elektrykiem, cały dom postawił sam z pomocą taty i teścia. Przy większych pracach (stropy tradycyjne pomagali również bracia). Obecnie mamy dom przykryty papą. Więźba uszykowana pod dachówkę. Na fachowców wydaliśmy tylko tyle co na więźbę. Reszta prac wykonana samodzielnie. Nawet ja biegałam po dachu przy zakładaniu papy, docinałam deski itd... w tym roku planujemy wstawić okna i być może tynki. W prowadziliśmy kilka zmian również takie, o których raczej nikt nie wspominał.
Po pierwsze odbicie lustrzane.
Mamy piwnicę pod połową budynku tzn pod korytarzem, łazienką i małym pokojem.
Z racji piwnicy kotłownia przeniesiona piętro niżej. Łazienka w połączenia pom. gosp.
Oddzieliliśmy tylko ubikacją za którą został prysznic (wejście z łazienki).
Planowaliśmy okno dachowe nad schodami, ale ja kaskaderem nie jestem i powiedziałam, że myć go nie będę. Stanęło na oknie w murze nad schodami.
Zmieniliśmy kierunek klatki schodowej
Schody do piwnicy pod schodami w projekcie
W połowie klatki schodowej do piwnicy zrobiliśmy drzwi na ogród.
Komin w salonie powstał w ścianie, a nie przy ścianie (jak w projekcie) po czym okazało się, że trzeba nim uskoczyć bo był problem z montażem kosza lukarny. Więc nie polecam...
Drzwi tarasowe w salonie zamienione z oknem
I takie standardowe
Ścianka kolankowa na domu podniesiona o jedna cegłę (porotherm), na garażu o 2
zrezygnowałam z spiżarki i okrągłego okienka

Claudii
21-01-2011, 07:12
Witaj klinkaa wśród Granatowców :) podziwiam takich ludzi co własnymi ręcami budują , bez fachowców.
Masz rację z tym oknem nad schodami to samobójstwo je tam wstawiać i niepotrzebnie dach dziurawić. Co do komina w salonie mamy tak jak piszesz w ścianie, odsunięty od kosza ok 1,70m i to wiedzieliśmy na początku jak górale zerknęli na projekt,zaraz chłopaki krzyczeli że przesunąć komin.
Pozdrawiam i szybkiego zamieszkania życzę.

wasiek
21-01-2011, 07:43
Klinkaa, witaj w gronie Granatowców...:)....Twoje zmiany w projekcie są ciekawe i rzeczywiście troszkę inne od naszych. Byłoby fajnie gdybyś wkleiła zdjęcia tych zmian. .....kolejny inny granat.....My też budowaliśmy odbicie lustrzane i też zrobiliśmy zmiany nietypowe....np zamiana miejscami pokoju z łazienką dolną i pomieszczeniem gospodarczym. Co do braku spiżarki to proponuję zastanów się jeszcze..... z doświadczenia powiem, że nie wyobrażam sobie teraz domku bez tego pomieszczenia.....:yes::yes::yes:....jest nieocenione.....a i komin można tak przestawić jak u mnie, że nie wychodzi w koszu i jest ścianą spiżarki....:)... i na dodatek zimnym pomieszczeniem, pomimo, że za scianą mamy kominek....:).. w którym często palimy dla przyjemności patrzenia w ogień...
Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają drzwi na ogród w połowie ściany pod schodami...koniecznie wstaw zdjecie....
Okno w korytarzu nad schodami też nie jest takie straszne a daje bardzo duzo światła.....
Pozdrawiam
Nina

klinkaa
21-01-2011, 09:26
Witam, Dziękuję za tak miłe przyjecie. Na prośbę Waśka wstawiam zdjęcia tego wyjścia na tył domu (teraz określenie na ogród to za dużo powiedziane hehe- ale sama tak napisałam). Są to zdjęcia nieaktualne, ale zawsze coś. Jak widać otwory okienne na zimę były były zabezpieczone starymi oknami, wygląda to nie zbyt ciekawie, ale jest za to bardzo praktyczne. Jeśli chodzi o spiżarkę, to będę miała piwnicę, więc jakoś ścierpię jej brak. A z małym pokojem w moim przypadku było tak, ze był to warunek, że ma być z przodu. I Granat jako jedyny z takimi gabarytami miał go z przodu i tak to się zaczęło...

loxley
21-01-2011, 12:31
Witam
Jestem nowa na forum, ale od 2 lat zakochana w granacie i jestem szczęśliwą posiadaczką tego domku. Jeszcze w nim nie mieszkam i trochę potrwa zanim się do niego wprowadzimy... Po przejściach z pierwszym geodetą i jego zmianie trafiłam na bardzo kompetentnego pana który poprowadził nas przez całe papiery związane z pozwoleniem. Mimo, że mój mąż jest elektrykiem, cały dom postawił sam z pomocą taty i teścia. Przy większych pracach (stropy tradycyjne pomagali również bracia). Obecnie mamy dom przykryty papą. Więźba uszykowana pod dachówkę. Na fachowców wydaliśmy tylko tyle co na więźbę. Reszta prac wykonana samodzielnie. Nawet ja biegałam po dachu przy zakładaniu papy, docinałam deski itd... w tym roku planujemy wstawić okna i być może tynki. W prowadziliśmy kilka zmian również takie, o których raczej nikt nie wspominał.
Po pierwsze odbicie lustrzane.
Mamy piwnicę pod połową budynku tzn pod korytarzem, łazienką i małym pokojem.
Z racji piwnicy kotłownia przeniesiona piętro niżej. Łazienka w połączenia pom. gosp.
Oddzieliliśmy tylko ubikacją za którą został prysznic (wejście z łazienki).
Planowaliśmy okno dachowe nad schodami, ale ja kaskaderem nie jestem i powiedziałam, że myć go nie będę. Stanęło na oknie w murze nad schodami.
Zmieniliśmy kierunek klatki schodowej
Schody do piwnicy pod schodami w projekcie
W połowie klatki schodowej do piwnicy zrobiliśmy drzwi na ogród.
Komin w salonie powstał w ścianie, a nie przy ścianie (jak w projekcie) po czym okazało się, że trzeba nim uskoczyć bo był problem z montażem kosza lukarny. Więc nie polecam...
Drzwi tarasowe w salonie zamienione z oknem
I takie standardowe
Ścianka kolankowa na domu podniesiona o jedna cegłę (porotherm), na garażu o 2
zrezygnowałam z spiżarki i okrągłego okienka

Witaj w gronie budujących "naprawdę gospodarczym systemem" :-) zastanawia mnie tylko czy to nabpewno odbicie lustrzane? Ja też mam lustro ale garaż mam wg twego zdjęcia mam po lewej ....... chyba że to wina "czteropaka" który przed chwilą zniszczyłem ;-)

klinkaa
21-01-2011, 13:32
Loxley dziękuję za zwrócenie uwagi. Muszę przyznać, że prawdziwa ze mnie blondynka (a ja myślałam, że jak przefarbuje włosy to rozum mi zostanie a jednak...hehe. Faktycznie teraz weszłam na stronę Krajobrazy.com i okazuje się, że nie mamy odbicia. I co najgorsze nie wiem skąd się wzięło to przekonanie. Teraz chyba już zapamiętam.

Mamy jeszcze jedna zmianę o której nie napisałam. Otóż na poddaszu do pomieszczenia na garażu wydzielony jest korytarzyk między łazienką a sypialnią. Z drzwiami będziemy mieli mały problem bo okazało się, że ocieplenie dachu będzie zachodzić na drzwi, ale taki problem to nie problem zrobi się drzwi harmonijkowe np

milarz
21-01-2011, 18:20
witam proszę o info jak jest powierzchnia dachu w granacie bez zmian?

tommiberry
21-01-2011, 19:41
Na którejs stronie bylo napisane. Chyba ludzie pisali ze od 210-do 270 metrów-różnie róznym osobom wychodzilo

Poza tym takie info masz zapewne w kosztorysie w projekcie-niestety nie mam go przy sobie to ci nie powiem. Ale jak sobie teraz sprawdzilem na symulacji to po poszerzeniu o 0.5 z kazdem strony wychodzi 210m2. ALe pewnie czegos nie uwzględniam

kkwiat
21-01-2011, 23:37
Witam My tez budujemy granata jestesmy na etapie adaptacji projektu
jak narazie to wprowadzilismy takie zmiany:
-likwidacja okienka w spiżarni
-podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak
-balkon okrągły na prostokątny
-bez zadaszenia tarasu
-zmiana tarasu na prostokątny
budujemy bez garazu

tommiberry
21-01-2011, 23:49
Witam nowego granatowca-hehe

Czy moze ktos kto juz wybudowal powiedziec mi odnosnie gornej lazienki:
-jaka jest szerokosc i wysokosc drzwi które prowadzą do pomieszczenia nad garazem ?
-jaka jest odleglosc od sciany po lewej stronie do tych drzwi.?

Pozdrawiam

klinkaa
22-01-2011, 07:18
witam proszę o info jak jest powierzchnia dachu w granacie bez zmian?


My razem z garażem mieliśmy 230m2. I taka mała wskazówka przy zakładaniu dachu. Podniesienie ścianki kolankowej nie zmienia konstrukcji dachu,ale... Jeśli podniesiesz ją zbyt wysoko lepiej byłoby obniżyć kleszcze (wtedy trzeba zamówić dłuższe) w przeciwnym razie pomieszczenia wyjdą Ci po np. 3 metry. Można wtedy regipsem obniżysz sufit, ale powstanie luka pomiędzy stryszkiem a poddaszem (szkoda pustej przestrzeni). I jeszcze jedno w projekcie więźba jest bardzo przesadzona my mamy wg projektu, ale krokwie nie muszą być takie masywne.
Pozdrawiam

klinkaa
22-01-2011, 07:25
kkwiat okrągły balkonik dodaje dużo uroku, przemyśl jeszcze raz tą decyzję. Oczywiście to Twój dom i nikt Ci nic nie narzuci, ale obawiam się, że straci...

klinkaa
22-01-2011, 07:33
Witam wszystkich, jestem zainteresowany projektem, ale co mnie marwi to trochę wydaje mi się że salon jest za mały. Proszę wszystkich o pomysły jakie macie na powiększenie salonu, a także wszelkie możliwe zdjęcia Waszych granatów które pomogą podjąć mi decyzję co do tego projektu poproszę na [email protected]. Za wszelakie pomysły i rady z góry dziękuję i pozdrawiam rysiek

Ja widziałam gdzieś w internecie zdjęcia granata, który ma zabudowany taras za domem. Wydłużyli w taki sposób salon o szerokość tarasu. Konstrukcji dachu to nie zmienia bo i tak w tym miejscu był daszek

enya1984
22-01-2011, 11:32
kkwiat okrągły balkonik dodaje dużo uroku, przemyśl jeszcze raz tą decyzję. Oczywiście to Twój dom i nikt Ci nic nie narzuci, ale obawiam się, że straci...

A ja wyszperałam przypadkiem w necie Granata z prostokątnym balkonikiem i wcale nie wygląda tak źle. http://www.sprawdzonedomy.pl/oferty.php?nier=3

enya1984
22-01-2011, 11:36
link oczywiście nie działa ;/ ale jak wejdziecie na ta stronę sprawdzonedomy to już bez problemu znajdziecie domek a potem zdjęcia.

DaMa
22-01-2011, 16:29
No to calkiem nie drogo. Zastanów sie tylko jak bedzie wygladal dom jak go poszerzysz o 1 metr tylko w jedną stronę. Co zrobisz z oknami w kuchni aby nie powstala duza pusta sciana, itd...

JUz w pierwotnym projekcie jest dosc nie symetryczny.

Nie mówie ze to zly pomysl-sam sie nad tym zastanawialem. Ale wez to i kilka innych kwestii pod uwage.

Ja wstawiłbym okno np. 200 z niesymetrycznymi "taflami"

DaMa
22-01-2011, 16:36
witam proszę o info jak jest powierzchnia dachu w granacie bez zmian?

Dom poszerzony 0,7m i garaż 1m = 211m

klinkaa
23-01-2011, 09:38
A ja wyszperałam przypadkiem w necie Granata z prostokątnym balkonikiem i wcale nie wygląda tak źle. http://www.sprawdzonedomy.pl/oferty.php?nier=3

Faktycznie wygląda nawet fajnie. Za to bardzo podoba mi się to prostokątne okienko w spiżarce. Gdybym ją robiła pewnie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie.

wiktoria3420
23-01-2011, 18:47
Witam. A teraz wkleję kilka zdjęć naszego granacika. Aktualnie czekamy na postawienie ścianek działowych i to by było tyle na ten rok!!

Witam o ile metrów powiększył sie domek o ten wykusz?

enya1984
23-01-2011, 20:58
Faktycznie wygląda nawet fajnie. Za to bardzo podoba mi się to prostokątne okienko w spiżarce. Gdybym ją robiła pewnie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie.

Okienko prostokątne w spiżarce tej wielkości też mi się podoba i właśnie taka zmianę mamy wprowadzoną do projektu. :) Tak się jeszcze zastanawiam nad tym balkonem....

mirela99
24-01-2011, 07:30
To może jeszcze kilka spostrzeżeń.
Balkonik okrągły jest droższy w budowie (co z płytkami z cokolikami ?).
Okno nad schodami - szkoda mi było wydawać kolejnego tysiaka jednak go wstawiliśmy. Okno jest od strony południowej i rano przez niedo wpadają piękne promienie słoneczne na parter. Radzę zastanowić się nad nim, to jedna ze zmian, z których jestem cholernie zadowolona. Nie wyobrażam sobie jaką miałabym tam ciemnicę.
No i okrągłe okienka - to także podraża i to całkiem sporo.
A wykusz - super, szkoda że na to nie wpadłam wcześniej :(.

Claudii
24-01-2011, 08:03
niby granacik mały skromny domek ale jak sie zrobi te wszystkie nasze zachcianki- wykusz ,powiększenie garażu , dodatkowe okna połaciowe , piwnice to wychodzi majątek.
Nas najbardziej szarpnął garaż 2-st ze ścianką kolankową jak w domu , to jak drugi malutki domek.

wjmaciejewski
24-01-2011, 13:03
kkwiat Gdzie budujecie tego granata? Jakie wojewodztwo?

klinkaa
24-01-2011, 13:59
A może ktoś z Was jest z okolic Turku? Niedaleko nas znalazłam jeszcze 3 granaty...

kkwiat
24-01-2011, 21:48
kkwiat Gdzie budujecie tego granata? Jakie wojewodztwo?

W wielkopolsce okolice piły

loxley
25-01-2011, 09:15
Loxley dziękuję za zwrócenie uwagi. Muszę przyznać, że prawdziwa ze mnie blondynka (a ja myślałam, że jak przefarbuje włosy to rozum mi zostanie a jednak...hehe. Faktycznie teraz weszłam na stronę Krajobrazy.com i okazuje się, że nie mamy odbicia. I co najgorsze nie wiem skąd się wzięło to przekonanie. Teraz chyba już zapamiętam.

Mamy jeszcze jedna zmianę o której nie napisałam. Otóż na poddaszu do pomieszczenia na garażu wydzielony jest korytarzyk między łazienką a sypialnią. Z drzwiami będziemy mieli mały problem bo okazało się, że ocieplenie dachu będzie zachodzić na drzwi, ale taki problem to nie problem zrobi się drzwi harmonijkowe np


klinkaa !!! Też właśnie chcę zrobić ten korytarzyk kosztem łazienki i sypialni , tylko jak on będzie szeroki ? i co z kominem ? bo chyba będzie lekko wystawał ?
p.s. mamy podobne wizje co do Granata.... ;-)

wjmaciejewski
25-01-2011, 12:07
klinkaa !!! Też właśnie chcę zrobić ten korytarzyk kosztem łazienki i sypialni , tylko jak on będzie szeroki ? i co z kominem ? bo chyba będzie lekko wystawał ?
p.s. mamy podobne wizje co do Granata.... ;-)

My zrobilismy korytarzyk kosztem lazienki, szerokosc gdzie jest komin ok 90cm na gotowo, bynajmniej mowiono nam aby taki minimalnie byl bo wezszy to rzeczywiscie nie praktyczny.

milaluka
25-01-2011, 12:32
Witam Granatowiczow :) sledze Wasze forum od dluzszego czasu i postanowilam sama dolaczyc :) Budujemy z mezem Granata od pazdziernika `09, systemem gospodarczym, bez kredytow itp... wiekszosc z Was pewnie wie o co chodzi ;)
hmmmmmmm piszecie o zmianach, a wiec my zrezygnowalismy ze spizarki i okienka okraglego, maz sie uparl zeby kotlownie obnizyc do stanu garazu, na co ja pukam sie w glowe, bo tam nie ma miejsca na piec, a gdzie tam jeszcze robic schodki... sciane kolankowa podnieslismy o 2 pustaki (chcialabym pokazac wam zdjecie jak sie prezentuje ale jeszcze nie potrafie tego zrobic ;) okno dachowe zostalo tylko w lazience i mamy tez zrobiony stropo-dach. W lecie zamierzamy robic przylacza i pomalutku pchac do przodu ta biede ;)

milaluka
25-01-2011, 12:39
cos pokombinowalam i chyba zobaczycie naszego Granata

milaluka
25-01-2011, 13:05
tak przegladam zdjecia z budowy i przypominam sobie zmiany... wysunelismy dach po bokach 80cm (w planie z tego co pamietam jest 60cm) na tarasie zalewane, okragle slupy, schody tez mamy zalewane, w gornej lazience zamurowane drzwi do pomieszczenia nad garazem. w zamian zrobilismy wlaz w stropie i wlaz tez jest zrobiony na korytarzyku u gory na strych. Mamy tez zrobione okienko na klatce schodowej,ale prawie w calosci zaktywa go ta wysunieta czesc dachu na tarasie i nie wiem czy okno zostanie czy bedzie zamurowane....wyszlo tak ni w 5 ni w 9...moze wpanie troche swiatla przez nie... bo tak to bedzie z tych schodow czarna dziura. teraz wiem ze najlepszym rozwiazaniem byloby tam okno dachowe, ale teraz juz przepadlo.

klinkaa
25-01-2011, 13:13
Loxley Faktycznie komin delikatnie wchodzi w korytarzyk. Nie mogę Ci odpowiedzieć jaką mam szerokość korytarzyka bo nie mam jeszcze ścianek działowych na poddaszu.

p.s. może to jakiś znak hehe


milaluka Witam w gronie do którego sama niedawno dołączyłam. Śliczny masz domek. Z pewnością projekt podoba się tu wszystkim... hehe. A jeśli chodzi o obniżenie kotłowni to trochę się nasłuchałam na temat : "Jakie to ważne jest zaniżenie kotłowni", bo mój teściu jest hydraulikiem. A ze schodkami dacie radę. Najwyżej mąż "za karę" (bo w końcu On to wymyślił) po drabince będzie chodził.

milaluka
25-01-2011, 13:17
Kalinkka mowisz ze tez przerabialas ten temat.. i co macie w koncu ja obnizona??? jak to wszystko wyglada? my bedziemy miec piec weglowy i ja tak rozumujac po babsku nie wyobrazam sobie gdzie ten piec tam stanie.

a zdj wstawilam po to zeby osoby ktore nie sa zdecydowane co do poniesienia tej scianki kolankowej zobaczyly jak wyglada po podniesieniu na 2 pustaki :)

klinkaa
25-01-2011, 13:21
tak przegladam zdjecia z budowy i przypominam sobie zmiany... wysunelismy dach po bokach 80cm (w planie z tego co pamietam jest 60cm) na tarasie zalewane, okragle slupy, schody tez mamy zalewane, w gornej lazience zamurowane drzwi do pomieszczenia nad garazem. w zamian zrobilismy wlaz w stropie i wlaz tez jest zrobiony na korytarzyku u gory na strych. Mamy tez zrobione okienko na klatce schodowej,ale prawie w calosci zaktywa go ta wysunieta czesc dachu na tarasie i nie wiem czy okno zostanie czy bedzie zamurowane....wyszlo tak ni w 5 ni w 9...moze wpanie troche swiatla przez nie... bo tak to bedzie z tych schodow czarna dziura. teraz wiem ze najlepszym rozwiazaniem byloby tam okno dachowe, ale teraz juz przepadlo.

Też mamy podobnie powiększony dach. W dodatku powiększone jest trochę zadaszenie tarasu tak, żeby nachodziło na drzwi z tyłu domu. I faktycznie to okienko na schodach jest przysłonięte przez dach, ale zawsze odrobina światła wpadnie.

klinkaa
25-01-2011, 13:23
Kalinkka mowisz ze tez przerabialas ten temat.. i co macie w koncu ja obnizona??? jak to wszystko wyglada? my bedziemy miec piec weglowy i ja tak rozumujac po babsku nie wyobrazam sobie gdzie ten piec tam stanie.

Przerabialiśmy ten temat, kiedy zastanawialiśmy się czy robić piwnicę i stanęło na tym, że mam piwnicę pod połową budynku. U mnie kotłownia zajmuje pomieszczenie wielkości łazienki i kotłowni razem a i tak nie wiem jak się zmieści zapas węgla.

milaluka
25-01-2011, 13:29
czyli my jednym slowem mamy nie przemyslana do konca ta budowe...:/ opal bedziemy trzymac w garazu, z ta mysla tam stanol - bo pierwotnie granat mial byc bez

klinkaa
25-01-2011, 13:34
czyli my jednym slowem mamy nie przemyslana do konca ta budowe...:/ opal bedziemy trzymac w garazu, z ta mysla tam stanol - bo pierwotnie granat mial byc bez


Więc skoro garaż ma stanowić magazyn opału może trzeba było pomyśleć o wejściu do kotłowni kosztem garażu tzn chodzi mi o zrobienie schodków w garażu.

Iwlonka
25-01-2011, 13:35
Milaluka napisałam do Ciebie na priv. Sprawdz proszę czy dostałas wiadomośc...

milaluka
25-01-2011, 13:48
Więc skoro garaż ma stanowić magazyn opału może trzeba było pomyśleć o wejściu do kotłowni z garażu (kosztem garażu)

zostalo tak jak jest w planie, czyli garaz jest "garazem" dla nas bedzie skladem opalu, i jest przejscie z garazu do kotlowni, ktore przesunelismy max w strone okna

klinkaa
25-01-2011, 14:03
zostalo tak jak jest w planie, czyli garaz jest "garazem" dla nas bedzie skladem opalu, i jest przejscie z garazu do kotlowni, ktore przesunelismy max w strone okna

Ale może warto byłoby pomyśleć o małej przeróbce teraz jeszcze masz szanse zepsuć trochę by zyskać więcej miejsca w kotłowni (przy czym nie wiem jakie macie ku temu możliwości). Warto się nad tym zastanowić.

milaluka
25-01-2011, 14:55
Więc skoro garaż ma stanowić magazyn opału może trzeba było pomyśleć o wejściu do kotłowni kosztem garażu tzn chodzi mi o zrobienie schodków w garażu.
Dopiero teraz zrozumialam o co Ci chodzi jak dokladnie napisalas o co chodzi. :) ale nie jest to do konca rozwiazanie bo wejscie do kotlowni z garazu bedzie na pozionie garazu (nie ma tam roznicy wysokosci -tam nie potrzeba schodkow) ale jest miedzy korytarzem a kotlownia, rozumiecie o co mi chodzi -schodki, piec -jedno na drugim chyba...

tommiberry
25-01-2011, 18:21
...

klinkaa
25-01-2011, 18:37
Dopiero teraz zrozumialam o co Ci chodzi jak dokladnie napisalas o co chodzi. :) ale nie jest to do konca rozwiazanie bo wejscie do kotlowni z garazu bedzie na pozionie garazu (nie ma tam roznicy wysokosci -tam nie potrzeba schodkow) ale jest miedzy korytarzem a kotlownia, rozumiecie o co mi chodzi -schodki, piec -jedno na drugim chyba...

Ja mam z domu do garażu zrobiony wąski korytarzyk (kosztem kotłowni, która jest złączona z łazienką), kolejna zmiana o której kompletnie zapomniałam. I dlatego nie mogłyśmy się zrozumieć. Moja wina...

klinkaa
25-01-2011, 18:44
Podepnę sie do wątku-co to za drzewa? Sa to 4 drzewa z tego co widze sa to dwa gatunki.

Prosze o pilną pomoc poniewaz musze okreslic gatunek drzewa aby uzyskac pozwolenie na ich wycinke:

Drzewko 2 i 3 to na bank akacja i tu z wycinką chyba nie jest aż tak źle. Na drugi gatunek stawiam na dąb, ale nie jestem pewna.

tommiberry
25-01-2011, 18:54
Drzewko 2 i 3 to na bank akacja i tu z wycinką chyba nie jest aż tak źle. Na drugi gatunek stawiam na dąb, ale nie jestem pewna.

Hmmm-dzieki.

Zastanawiam sie bo drzewka 1 i 4 mają charakterystyczny jasno/zielonkawy nalot...

klinkaa
25-01-2011, 19:06
Nie znam się na drzewach, ale akacji jest u nas sporo, dlatego w tym przypadku jestem pewna.
Większość drzew ma z północnej strony "nalot" to są porosty nawet kiedyś o tym w szkole nas uczyli jak się w lesie nie zgubić... hehe

klinkaa
25-01-2011, 19:11
Naczytałam się ostatnio na temat wentylacji. Jak macie rozwiązany ten problem w Waszych domach?

tommiberry
25-01-2011, 19:19
Nie znam się na drzewach, ale akacji jest u nas sporo, dlatego w tym przypadku jestem pewna.
Większość drzew ma z północnej strony "nalot" to są porosty nawet kiedyś o tym w szkole nas uczyli jak się w lesie nie zgubić... hehe

Na innym forum zasugerowano mi ze to o czym mówisz ze to Akacja- ze jest to wierzba krucha lub wierzba biala. Ale w sumie akacja mi do tego bardziej pasuje. TYlko czy akacje rosną takie wysokie?

milaluka
25-01-2011, 19:26
to pierwsze zdj. to chyba olszyna

klinkaa
25-01-2011, 19:33
Na innym forum zasugerowano mi ze to o czym mówisz ze to Akacja- ze jest to wierzba krucha lub wierzba biala. Ale w sumie akacja mi do tego bardziej pasuje. TYlko czy akacje rosną takie wysokie?

U mnie utrapieniem były brzozy-ogromna ilość samosiejek i odrostów z korzeni. Na sąsiedniej działce jest sporo akacji i to naprawdę pokaźnych rozmiarów.

klinkaa
25-01-2011, 19:36
I tak sobie myślę, że może warto byłoby pogrzebać pod śniegiem i poszukać suchych liści ewentualnie żołędzi, Albo porozmawiaj z osobą od której kupiłeś działkę. Może to ułatwiłoby rozwiązać zagadkę...

milaluka
25-01-2011, 19:48
moze tu cos znajdziesz: http://drzewa.nk4.netmark.pl/dodatki/artykuly/zima/zima.php

loxley
25-01-2011, 20:02
Tommibery !!!!

Prosze o pilną pomoc poniewaz musze okreslic gatunek drzewa aby uzyskac pozwolenie na ich wycinke:


wystarczyło by jak byś do każdego drzewka zdjęcie 1 listka zrobiła :-) ..... no ale . Mówiłaś że 2 gatunki , ja na moje "sherwoodowe" oko widzę 3 : na pewno akacja, potem olcha i ten z tymi paroma suchymi konarami to raczej dąb - ale na 100% cie potwierdzę. Co do pierwszych dwóch jestem raczej pewien.
Aha !!! to 7 od góry też nie jestem pewien do końca ....

tommiberry
25-01-2011, 20:06
Problem jest taki-dzialka kupiona od gminy-wiec poprzedniego wlasciciela brak.

Jutro rano musze zlozyc wniosek o pozwolenie na wyciecie.

Tak naprawde chodzi o to abym sie tylko nie wyglupił ze to zupelnie inne drzewo. CHodzi tylko zeby bylo podobne bo nikt tego nie bedzie sprawdzał chyba.


Nie ma zadnych lisci-leżą głęboko pod sniegiem-zgnile juz.

loxley
25-01-2011, 20:13
Problem jest taki-dzialka kupiona od gminy-wiec poprzedniego wlasciciela brak.

Jutro rano musze zlozyc wniosek o pozwolenie na wyciecie.

Tak naprawde chodzi o to abym sie tylko nie wyglupił ze to zupelnie inne drzewo. CHodzi tylko zeby bylo podobne bo nikt tego nie bedzie sprawdzał chyba.


Nie ma zadnych lisci-leżą głęboko pod sniegiem-zgnile juz.



Jedno jest pewne ! ! ! Sosna ani świerk to nie jest !!!! :-) :-) :-) Powiedz w urzędzie że to platany, to ich w czwartek rano masz na placu :-) pozdrawiam

klinkaa
25-01-2011, 20:23
Loxley jakie sprawne oko, że zauważyłeś różnicę między 1 i 4. I zarazem jestem z siebie dumna, że rozpoznałam akację (potwierdziłeś moje przypuszczenia)

tommiberry
26-01-2011, 11:08
Witam

klinkaa
26-01-2011, 15:01
Witam

Wiem ze to nie forum o drzewach ale to juz ostatni raz :P

Co to za drzewo, liscie wykopalem spod sniegu. Drzewo ma okolo 300cm obwodu.

Na moje oko to jest topola.

klinkaa
26-01-2011, 15:09
Byłam dzisiaj odebrać wycenę okien. Mam 4 wersje, ale dwie z nich są godne uwagi. Może ktoś z Was ma któreś okna. Pierwsze to profil Royal z Thermoplast zrobił mi wycenę 10.300zł oraz profil Veka Libris KNS za 8800zł (z oknami do garażu i dzielonymi oknami na poddaszu oraz małym okienkiem na klatce schodowej). Okna jednostronnie barwione. Ceny z montażem.



.

klinkaa
26-01-2011, 15:13
No i... jak zobaczyłam cenę okna balkonowego z łukiem to już mi się go odechciało. Brak łuku przeżyję, wolę za tą różnicę w cenie pralkę kupić.

wasal
26-01-2011, 15:21
Byłam dzisiaj odebrać wycenę okien. Mam 4 wersje, ale dwie z nich są godne uwagi. Może ktoś z Was ma któreś okna. Pierwsze to profil Royal z Thermoplast zrobił mi wycenę 10.300zł oraz profil Veka z Wodzisławia Śląskiego za 8800zł (z oknami do garażu i dzielonymi oknami na poddaszu oraz małym okienkiem na klatce schodowej). Okna jednostronnie barwione. Ceny z montażem.
!


.
możesz podać dokładniej za jakie okna jest to cena

klinkaa
26-01-2011, 15:24
możesz podać dokładniej za jakie okna jest to cena

chodzi Ci o wymiary okien?

wasal
26-01-2011, 15:30
chodzi Ci o wymiary okien?

czy wszystkie okna z projektu + dachowe?

klinkaa
26-01-2011, 15:36
czy wszystkie okna z projektu + dachowe?

Bez dachowych, okna w projekcie plus okno na stryszku nad garażem (nie wiem czy było w projekcie), wąskie okienko na klatce schodowej, a okna w pokojach na poddaszu będą dwuskrzydłowe. W cenę wliczone są też te drzwi balkonowe z łukiem. Ponieważ kotłownię mam połączoną z łazienką jest jedno okno tylko trochę szersze.

milaluka
26-01-2011, 16:19
No i... jak zobaczyłam cenę okna balkonowego z łukiem to już mi się go odechciało. Brak łuku przeżyję, wolę za tą różnicę w cenie pralkę kupić.

i ile takie okno/drzwi balkonowe kosztuje???

tommiberry
26-01-2011, 16:21
Dzieki za info na temat drzewa.
Orientujecie sie czy to prawda ze topolę mozna wyciąć bez zezwolenia?

arfaniel
26-01-2011, 16:33
Witam
Ja też interesuje się „Granacikiem” . Obecnie jestem na etapie kupna działki. Mam małą prośbę mianowicie chciałbym jeżeli to oczywiście możliwe aby ktoś wysłał mi kilka zdjęć na maila i proszę również o kosztorys. Projekt bardzo nam się podoba ale zastanawiamy się czy salon nie będzie za mały. Dlatego mile widziane były by żuty waszych „Granatów”. Jeżeli ktoś nie chce się dzielić takimi informacjami to OK. Wszystko rozumiem i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem. Jeszcze mój mail: [email protected]
PS. Jeżeli ktoś zechciał by podzielić się co by zmienił po zakończeniu budowy to również proszę pisać.

wasiek
26-01-2011, 16:48
Arfaniel, sorki ale wystarczy poczytać kilka stron wcześniej gdzie są opisy co kto zmienił, i jak sie mieszka w granacie.....a i tak jak kupisz juz projekt to dopiero wtedy nasuną ci się też wątpliwości co do rozkładu w granacie. Jest też bardzo dużo zdjęć wstawianych przez zamieszkałych już granatowców.....:).... troszkę wytrwałości i ....czasu na czytanie a będziesz wiedział wszystko czego chcesz się dowiedzieć, bo forum to prawdziwa skarbnica wiedzy....:yes::yes::yes:
Pozdrawiam

klinkaa
26-01-2011, 17:06
i ile takie okno/drzwi balkonowe kosztuje???

Przy wycenie razem z montażem kosztuje 2-2,5tyś (plus montaż)- zwykłe połowę ceny. Pamiętaj też (ja dowiedziałam się całkiem niedawno), że kupując towar z usługą płacisz 8%podatku, kupując same okna 23%. (W sumie Vat zawsze można odliczyć)









0

klinkaa
26-01-2011, 17:14
Arfaniel, sorki ale wystarczy poczytać kilka stron wcześniej gdzie są opisy co kto zmienił, i jak sie mieszka w granacie.....a i tak jak kupisz juz projekt to dopiero wtedy nasuną ci się też wątpliwości co do rozkładu w granacie. Jest też bardzo dużo zdjęć wstawianych przez zamieszkałych już granatowców.....:).... troszkę wytrwałości i ....czasu na czytanie a będziesz wiedział wszystko czego chcesz się dowiedzieć, bo forum to prawdziwa skarbnica wiedzy....:yes::yes::yes:
Pozdrawiam

Witam Cię Arfaniel. Niestety Wasiek ma rację. Przeczytaj kilka ostatnich stron. Jestem tam o sposobach na powiększenie salonu. Ja dwa lata błądziłam po internecie szukając zdjęć naszego domu zanim znalazłam to forum. A jeśli chcesz mieć jeszcze lepszy pogląd jak wygląda na żywo Granat napisz gdzie mieszkasz. A nuż w okolicy stoi już taki dom.

loxley
26-01-2011, 19:47
Dzieki za info na temat drzewa.
Orientujecie sie czy to prawda ze topolę mozna wyciąć bez zezwolenia?

Orientujemy się . NIE. przynajmniej u mnie .....

tommiberry
26-01-2011, 19:57
OK-Dzieki wam za info.

kkwiat
26-01-2011, 22:20
=klinkaa;4532269]Przy wycenie razem z montażem kosztuje 2-2,5tyś (plus montaż)- zwykłe połowę ceny. Pamiętaj też (ja dowiedziałam się całkiem niedawno), że kupując towar z usługą płacisz 8%podatku, kupując same okna 23%. (W sumie Vat zawsze można odliczyć )





My też zrezygnowaliśmy z okna balkonowego z łukiem poniewaz dowiedzielismy sie jaka jest różnica cenowa.

wasal
27-01-2011, 09:29
Ile potrzeba cegły na kominy, i jaki jest jej koszt + wklady ceramiczne?

klinkaa
27-01-2011, 12:22
Ile potrzeba cegły na kominy, i jaki jest jej koszt + wklady ceramiczne?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie, ze względu na to, że brat prowadzi budowę przez "płot" i część materiałów wymieniamy między sobą w zależności od aktualnej potrzeby. Prawdopodobnie było to ok. 2tyś cegły pełnej (cena 0,9-1,3 zł) i wkład kominowy mamy tylko w jednym kominie. Ja kupowałam go po 100zł za metr-czyli 3szt (ale cena była już wtedy wyższa ok 120zł/m). Wyczystka, trójnik i jakiś skraplacz kosztowały 300zł ich łączna długość to pewnie coś koło 1 m-może mniej nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić. Długość komina sprawdź w projekcie ja mam piwnicę więc był trochę wyższy. W piwnicy robiliśmy obudowę komina z tego pustaka do obudowy komina, ale zrezygnowaliśmy z tego. No i jeszcze wełna i klej w sumie sto parę złoty. Zapomniałabym o cegle klinkierowej kupiliśmy paletę czyli 415 szt zapłaciliśmy prawie tysiąc zł (a to i tak nie dużo)-trochę tej cegły nam zostało. Do tego cement do murowania komina z klinkieru (jakiś specjalny) i barwnik zapłaciłam 50zł. Końcówkę na komin kupiliśmy ceramiczną zapłaciliśmy 170zł. W sumie pewnie jakieś 4,5 tyś. Za same materiały. Podobno za murowanie klinkieru biorą tyle co koszt cegły klinkierowej.

klinkaa
27-01-2011, 12:24
My też zrezygnowaliśmy z okna balkonowego z łukiem poniewaz dowiedzielismy sie jaka jest różnica cenowa.

Liczyłam się z wyższą ceną, ale 100% to za dużo. Tylko teraz łuk będziemy musieli skuwać...

wasal
27-01-2011, 12:47
Nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie, ze względu na to, że brat prowadzi budowę przez "płot" i część materiałów wymieniamy między sobą w zależności od aktualnej potrzeby. Prawdopodobnie było to ok. 2tyś cegły pełnej (cena 0,9-1,3 zł) i wkład kominowy mamy tylko w jednym kominie. Ja kupowałam go po 100zł za metr-czyli 3szt (ale cena była już wtedy wyższa ok 120zł/m). Wyczystka, trójnik i jakiś skraplacz kosztowały 300zł ich łączna długość to pewnie coś koło 1 m-może mniej nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić. Długość komina sprawdź w projekcie ja mam piwnicę więc był trochę wyższy. W piwnicy robiliśmy obudowę komina z tego pustaka do obudowy komina, ale zrezygnowaliśmy z tego. No i jeszcze wełna i klej w sumie sto parę złoty. Zapomniałabym o cegle klinkierowej kupiliśmy paletę czyli 415 szt zapłaciliśmy prawie tysiąc zł (a to i tak nie dużo)-trochę tej cegły nam zostało. Do tego cement do murowania komina z klinkieru (jakiś specjalny) i barwnik zapłaciłam 50zł. Końcówkę na komin kupiliśmy ceramiczną zapłaciliśmy 170zł. W sumie pewnie jakieś 4,5 tyś. Za same materiały. Podobno za murowanie klinkieru biorą tyle co koszt cegły klinkierowej.
Dzięki wielkie za odpowiedz, tylko zastanawia mnie długość wkładu ceramicznego- tylko 3 metry?
komin chyba ma ok 8 m

klinkaa
27-01-2011, 13:07
Dzięki wielkie za odpowiedz, tylko zastanawia mnie długość wkładu ceramicznego- tylko 3 metry?
komin chyba ma ok 8 m

Może nie jasno się wyraziłam. Pisałam o cenie za metr. Na metr wchodzą 3 szt po 33cm. Tak więc jeśli piszesz o 8 metrach kupisz 24 elementy. Idąc dalej cena metra w tej chwili pewnie kolo 120zł x 8m = 960zł

wasal
27-01-2011, 13:22
Może nie jasno się wyraziłam. Pisałam o cenie za metr. Na metr wchodzą 3 szt po 33cm. Tak więc jeśli piszesz o 8 metrach kupisz 24 elementy. Idąc dalej cena metra w tej chwili pewnie kolo 120zł x 8m = 960zł

Teraz wszystko jasne, dzięki:)

wasal
27-01-2011, 13:33
Może ktoś pamięta ile potrzeba m3 drzewa na krokwie, łaty i kontrłaty?

klinkaa
27-01-2011, 13:42
Teraz wszystko jasne, dzięki:)

Nie ma za co. Cieszę się, że mogłam pomóc.

klinkaa
27-01-2011, 13:51
Może ktoś pamięta ile potrzeba m3 drzewa na krokwie, łaty i kontrłaty?

To jest w projekcie... Na więźbę u nas wyszło 8,5 m3, nie wiem jak z łatami itd bo u nas robiliśmy na razie pełne deskowanie i papę.

wasal
27-01-2011, 14:12
To jest w projekcie... Na więźbę u nas wyszło 8,5 m3, nie wiem jak z łatami itd bo u nas robiliśmy na razie pełne deskowanie i papę.

Mój projektant nic takiego nie zamieścił:( , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?

klinkaa
27-01-2011, 14:21
Mój projektant nic takiego nie zamieścił:( , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?

Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby

wasal
27-01-2011, 14:29
Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby

Też tak myślę z tym wkładem!
na jakim teraz jesteś etapie?

klinkaa
27-01-2011, 14:38
Też tak myślę z tym wkładem!
na jakim teraz jesteś etapie?

Wystarczyłoby, gdybyś zajrzał na poprzednie strony... Idziesz na łatwiznę i ciągniesz za język. Szukamy okien. Może uda się zrobić tynki w tym roku.

wasal
27-01-2011, 14:52
Witam
Jestem nowa na forum, ale od 2 lat zakochana w granacie i jestem szczęśliwą posiadaczką tego domku. Jeszcze w nim nie mieszkam i trochę potrwa zanim się do niego wprowadzimy... Po przejściach z pierwszym geodetą i jego zmianie trafiłam na bardzo kompetentnego pana który poprowadził nas przez całe papiery związane z pozwoleniem. Mimo, że mój mąż jest elektrykiem, cały dom postawił sam z pomocą taty i teścia. Przy większych pracach (stropy tradycyjne pomagali również bracia). Obecnie mamy dom przykryty papą. Więźba uszykowana pod dachówkę. Na fachowców wydaliśmy tylko tyle co na więźbę. Reszta prac wykonana samodzielnie. Nawet ja biegałam po dachu przy zakładaniu papy, docinałam deski itd... w tym roku planujemy wstawić okna i być może tynki. W prowadziliśmy kilka zmian również takie, o których raczej nikt nie wspominał.
Po pierwsze odbicie lustrzane.
Mamy piwnicę pod połową budynku tzn pod korytarzem, łazienką i małym pokojem.
Z racji piwnicy kotłownia przeniesiona piętro niżej. Łazienka w połączenia pom. gosp.
Oddzieliliśmy tylko ubikacją za którą został prysznic (wejście z łazienki).
Planowaliśmy okno dachowe nad schodami, ale ja kaskaderem nie jestem i powiedziałam, że myć go nie będę. Stanęło na oknie w murze nad schodami.
Zmieniliśmy kierunek klatki schodowej
Schody do piwnicy pod schodami w projekcie
W połowie klatki schodowej do piwnicy zrobiliśmy drzwi na ogród.
Komin w salonie powstał w ścianie, a nie przy ścianie (jak w projekcie) po czym okazało się, że trzeba nim uskoczyć bo był problem z montażem kosza lukarny. Więc nie polecam...
Drzwi tarasowe w salonie zamienione z oknem
I takie standardowe
Ścianka kolankowa na domu podniesiona o jedna cegłę (porotherm), na garażu o 2
zrezygnowałam z spiżarki i okrągłego okienka

Czytam, czytam:) , Ja dopiero staruje z murami na wiosnę i chce na zime zamknać. Tynki maszynowe 25-30m2 z materiałem. Nie wiem ile wychodzi metrów, różnie wyczytałem chyba 450m2.
Wiesz ile kosztuje hydraulika ?

klinkaa
27-01-2011, 14:57
Czytam, czytam:) , Ja dopiero staruje z murami na wiosnę i chce na zime zamknać. Tynki maszynowe 25-30m2 z materiałem. Nie wiem ile wychodzi metrów, różnie wyczytałem chyba 450m2.
Wiesz ile kosztuje hydraulika ?

Nie mam pojęcia jeszcze o tym nie myślimy. Zresztą mną nie ma co się sugerować w tym temacie bo teściu jest hydraulikiem (koszty robocizny odpadają), ma też nie najgorsze kontakty w hurtowniach więc i ceny materiałów bedą trochę niższe.

Też sugeruje się tymi 450m2. Zobaczymy jak będzie...

milaluka
27-01-2011, 16:19
Mój projektant nic takiego nie zamieścił:( , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?

hmmmm my mamy wklad kajnerowy ale tylko do komina gazowego, do dymnego mowili ze nie trzeba...

loxley
27-01-2011, 20:22
Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby

najpierw Wasal :

do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

a teraz :


odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......

klinkaa
27-01-2011, 21:19
najpierw Wasal :

do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

a teraz :


odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......

No to mnie zagiąłeś strażaku... Ja już nie mam szansy na naprawę błędu, ale dla innych cenna wskazówka.

wasal
27-01-2011, 21:38
najpierw Wasal :

do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

a teraz :


odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......

dzięki za radę, bardzo pomocna!

wasal
28-01-2011, 15:37
Jaki jest koszt stropu Teriva + beton ?

loxley
28-01-2011, 16:39
Jaki jest koszt stropu Teriva + beton ?

wasal !!! poczytaj posty poniżej albo najlepiej wejdz na dziennik claudii .
mi wyszło coś ok 8 tyś ... + stal oczywiście,szałunek i stemple.

tommiberry
28-01-2011, 17:18
Pytanie do was-ile w praktyce czekaliscie na PNB? Oczywiscie mam na mysli-od momentu zlozenia wniosku o PNB.

wasal
28-01-2011, 18:33
wasal !!! poczytaj posty poniżej albo najlepiej wejdz na dziennik claudii .
mi wyszło coś ok 8 tyś ... + stal oczywiście,szałunek i stemple.

Czytałem i trochę się zdziwiłem, mi wycenili Terive 7400 + 16m3 betonu po 260zł/m3
Chciałem trochę zgłębić temat

Clea
28-01-2011, 19:05
Witam, my również należymy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Jesteśmy na etapie papierkologi i moje pytanie do Was ile płaciliście za wykonanie projektu zjazdu z drogi powiatowej na działkę prywatną ??

klinkaa
28-01-2011, 20:15
Pytanie do was-ile w praktyce czekaliscie na PNB? Oczywiscie mam na mysli-od momentu zlozenia wniosku o PNB.

PNB czyli pozwolenie na budowę? My czekaliśmy 1,5 miesiąca. Normalnie podobno idzie to u nas załatwić w ciągu miesiąca, ale w naszym przypadku opóźnienie wynikało z tego, że: trafiliśmy na gorący okres świąt Bożego Narodzenia i warunki zabudowy na naszą działkę były zrobione na poprzedniego właściciela i trzeba było je przepisać na nas. A masz warunki zabudowy, albo teren był objęty planem zagospodarowania przestrzennego?

Witaj Clea
nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć nie miałam takiego problemu.