PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRANAT pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

enya1984
05-02-2012, 20:56
Szperałam ostatnio w necie na forach internwtowych i znalazłam że wiele osób na temat kuchni w narożniku wypowaida się negatywnie, (zajmije dużo miejsca, niewygodny dostep do tylnych palników, mala funkcjonalnośc itd), ale są też zwolennicy tego rozwiązania ;) Z tego co czytałam to już podobno zlewozmywak w rogu jesty lepszym rozwiązaniem - choć tez znalazłam przeciwników takiego wynalazku. A i jeszcze koniecznie sprawdź czy ceny okapów nad narozną kucnię nie są dużo droższe - bo gdzieś też to przeczytałam.

klinkaa
06-02-2012, 12:30
Szperałam ostatnio w necie na forach internwtowych i znalazłam że wiele osób na temat kuchni w narożniku wypowaida się negatywnie, (zajmije dużo miejsca, niewygodny dostep do tylnych palników, mala funkcjonalnośc itd), ale są też zwolennicy tego rozwiązania ;) Z tego co czytałam to już podobno zlewozmywak w rogu jesty lepszym rozwiązaniem - choć tez znalazłam przeciwników takiego wynalazku. A i jeszcze koniecznie sprawdź czy ceny okapów nad narozną kucnię nie są dużo droższe - bo gdzieś też to przeczytałam.

Jeśli chodzi o okapy. Ceny narożnych są powalające z tego co czytałam. Można zrobić ściankę z regipsu i zamontować zwykły. Więc z tym nie byłoby problemu. Z ciekawości poruszyłam ten temat na "naszym" granatowym forum, bo jestem ciekawa czy ktoś z Was wpadł już na ten pomysł. Rozmawiałam dzisiaj ze specjalistą od mebli powiedział mi, że główną wadą jest ogromna szafka narożna. I jeśli płyta będzie zamontowana prawidłowo (czyli maksymalnie blisko brzegu) to nie ma problemu z dostępem do tylnych palników.

kasiah73
07-02-2012, 10:48
Cześć, ja mam kuchnię w rogu, zobacz jak to wygląda.
http://imageshack.us/f/717/dsc0011li.jpg/

Tinka25
07-02-2012, 13:04
Kasiu, a możesz wstawić więcej zdjęć Twojego domku? chętie zainspirujemy się :))

klinkaa
09-02-2012, 12:16
Cześć, ja mam kuchnię w rogu, zobacz jak to wygląda.
http://imageshack.us/f/717/dsc0011li.jpg/

Dziękuję za zdjęcie. Masz śliczną kuchnię. Przyłączam się do Tinki i proszę o jeszcze...
Możesz napisać czy przy otwieraniu szuflada nie ociera się o piekarnik i odwrotnie?

milarz
09-02-2012, 20:28
kuchnia się robi

Tinka25
10-02-2012, 09:56
no milarz, daleko jesteś, pozazdrościć. Przynajmniej pogoda nie komblikuje Ci prac. U nas miały być wstawiane okna, ale musimy czekać aż mróz zelżeje, dopiero wtedy można dalej budować...

kasiah73
10-02-2012, 11:20
No właśnie, otwierając drzwiczki piekarnika, muszę uważać na meble i dosuwać szuflady.
Przygotuję jeszcze parę zdjęć, ale nie umiem wklejać.....

klinkaa
10-02-2012, 13:54
kuchnia się robi

Super!!!

U nas też prace stoją... Za zimno brrr... A tu centralne, tynki, sufity w piwnicy (bo ściany mam wytynkowane :yes:) i nawet gres na podłogę kupiłam. Wszystko czeka :bash:. Za kilka dni drzwi wejściowe przyjadą...

Danielito
12-02-2012, 09:26
Witam serdecznie wszystkich "Granatowiczów". Od dłuższego czasu wraz z żonką przeglądamy projekty i przyznam szczerze, że Granat najbardziej przypadł nam do gustu. Mamy ogromną prośbę jeśli ktoś jest chętny i nie sprawi mu to problemu o podrzucenie paru fotek z realizacji upragnionego projektu. Chcemy mieć szersze spojrzenie przed wyborem jakim jest budowa własnego domku. Nasz mail [email protected], z góry dziękujemy za życzliwość i mamy nadzieję, że dołączymy do grona szczęśliwych "Granatowiczów". Pozdrawiam. Daniel

mapex
12-02-2012, 18:03
Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?

klinkaa
12-02-2012, 19:23
Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?

My tak mamy... Deski i papa. Dachówkę położymy na sam koniec.

Tinka25
13-02-2012, 06:30
My też mamy deski pod dachówką.

loxley
13-02-2012, 09:54
Zwracam się z prośbą do Grantowiczów - mianowicie chodzi mi o deskowaniu przed położeniem dachówki co o tym sądzicie?

Jak masz nadwyżki kasy do wydania .../ wg. mnie niepotrzebne/ , chyba ze będziesz dachówkę dawać za 3-5 lat. Niepotrzebny wydatek no i dodatkowy ciężar - chyba ... .ja tak przynajmniej myślę . To jest jak robienie dachu na dachu. No ale to jest moje zdanie - niech ci co mają deski powiedzą o plusach tej techniki. Tylko nie mówcie że wam desek z szałowania zostało ;-)

tommiberry
13-02-2012, 13:06
Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU


To tylko taka ciekawostka :D

klinkaa
13-02-2012, 22:32
Wczoraj udalem sie do castoramy z reklamacją na ostatnio wystawioną fakturę. A mianowicie na fakturze nie byly wpisane pozycje PKWiU i prosilem o ich uzupelnienie. Na co Pani przy okienku przekazala mi info ze oni juz od tego roku nie wypelniają tych pól. Troche slaba akcja bo jeśli chodzi o zwrot VAT to trzeba bedzie samemu szukac PKWiU


To tylko taka ciekawostka :D

To ja Ci Tommiberry podam taką ciekawostkę jeśli chodzi o PKWiU i odliczenia. Kupujesz cegłę klinkierową masz wpisane PKWiU albo sam znajdziesz nie ważne... Sprawdzasz można odliczyć, ale... do czego ją użyłeś? Na komin OK masz zwrot! Na płot zapomnij... Tak samo kupiłam bramę wjazdową PKWiU znajduje się na liście... Niestety... Jeśli ją zamontujesz jako barierkę na schody (np hehe) możesz ją odliczyć bo jeśli założysz ją tam gdzie każdy normalny człowiek montuje bramę i furtkę to już jej nie odliczysz. No cóż ogrodzenie to już nie dom... Podobnie jest ze stalą wszelkie druty, złącza śrubowe odliczysz. Gwoździe i siatki już nie. A jako ciekawostkę powiem Wam, że do znajomego wparowała inspekcja i liczyli mu kafelki na ścianach... Hehe

tommiberry
14-02-2012, 05:43
dobre :)

A bramę przesuwną moge sobie zamontowac jako barierke na schody? :D

croolewna
14-02-2012, 07:03
tommiberry ja planowałam sama poszukać PKWiU, wydrukowałam wszelakie tabele, zasiadłam i.. poddałam się po 5 minutach :) oddałam sprawę w ręce znajomej księgowej, ona wynalazła te numery a i tak urząd skarbowy mnie wezwał i okazało się że któraś z rzeczy nie podlega odliczeniu (chociaż PKWiU na liście był :mad:)
No ale w końcu DZIŚ odebrałam zwrot podatku :lol2: szkoda tylko, że pójdzie na spłatę długów hihi..

mapex
15-02-2012, 13:09
LOXLEY - podzielam Twoją wypowiedź a zarazem dziękuje Granatowiczom za swoje opinie. Idąc dalej czy zwiększałeś wys. elem. K 1, pewien inż. uważa, że po włożeniu wełny przy tych rozmiarach wys elm może być zbyt mała cyrkulacja?

damian88
15-02-2012, 20:11
Witam,

Mam do was pytanie ,czy jak mam deskowany dach i na to papę (papierowa) czy mogę położyć na to jeszcze membranę ?? bo ta papa nie jest za dobra w 5-6 miejscach kapie a nie mogę zlokalizować dziury . dodam że będę miał dachówkę . czy jak położę na papę i membranę to będzie to na coś źle wpływało ??
pozdrawiam

monikałódzkie
16-02-2012, 08:06
Witam, rozważam kwestię budowania kominka otwartego w salonie - czy ktoś taki posiada - co o tym sądzicie? Jeżeli mogłabym prosić to dajcie Kochani jakieś fotki kominków w granacie. Pozdrawiam

klinkaa
16-02-2012, 12:36
Witam, rozważam kwestię budowania kominka otwartego w salonie - czy ktoś taki posiada - co o tym sądzicie? Jeżeli mogłabym prosić to dajcie Kochani jakieś fotki kominków w granacie. Pozdrawiam

Moja ciocia miała otwarty kominek i po jej doświadczeniach z pewnością się na taki nie zdecyduję...
Po pierwsze dlatego, że dwa razy mało się nie spalili po tym jak strzeliło palące się drewno i żar znalazł się na fotelu...
Po drugie wydaje mi się że nie da tyle ciepła co kominek z wkładem...

My myślimy nad piecem kaflowym, tylko drogi interes...

Tinka25
17-02-2012, 08:53
Eh, ale mamy pod górkę z budową, mieliśmy 3 tygodnie temu mieć okna wstawiane, wpierw mróz, teraz ilość śniegu w drodze dojazdowej to uniemożliwia..nie wiem, czy my zdążymy z wykończeniem do końca roku jak tak dalej pójdzie...

leszekf
17-02-2012, 10:41
Tinka, nie martw się, zdążysz. Sąsiedzi w marcu weszli na działkę a w połowie sierpnia się przeprowadzali na wykończony parter. Wg mnie to już "hardcore", ale można.

Tinka25
17-02-2012, 11:10
Pocieszyłeś mnie trochę...w sumie nie ma uwarunkowań finansowych by budować, bo i tak wzieliśmy "kreskę", ale jak nie problem z murarzami, bo oczywiście robią 5 zleceń na raz, to warunki atmosferyczne, oczywiście wspominałam, że mamy problem z mediami - brak pozwolenia na szambo a zarazem dalekosiężne plany miasta by pociągnąć sieć kanalizacyjną, brak gazu (jakoś się*z tym już pogodziłam), ciągle coś...

klinkaa
20-02-2012, 12:05
No tak... Mróz odpuścił więc wszyscy są na budowie, a na forum ciszaaaaa.....

croolewna
20-02-2012, 13:32
No tak... Mróz odpuścił więc wszyscy są na budowie, a na forum ciszaaaaa.....

Zgadza się :)
Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..
Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :) Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.

klinkaa
20-02-2012, 17:03
Zgadza się :)
Do nas w sobotę dojechały okna - wreszcie! Pięknie się prezentują. Od razu zaczęłam sprzątać i zrobiło się tak przyjemnie w naszym granacie..
Wczoraj, mimo, że to niedziela podjechał do nas elektryk i zrobił wstępny plan instalacji i wycenę. Okazuje się, że już muszę mieć zaplanowane rozmieszenie mebli i rozrysowane schody bo inaczej nie da się zaplanować gniazdek, włączników, oświetlenia itp. Pan elektryk zaskoczył mnie paroma pytaniami - np. czy będziemy mieć otwieraną na prąd bramę wjazdową od ogrodzenia..psiakość, skąd to wiedzieć na tym etapie? Internet w każdym pokoju? A antena do telewizora? Albo czy będą latarenki w ogrodzie.. Mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :) Jeśli robienie elektryki jest jeszcze przed Wami zastanówcie się od razu nad tym wszystkim.

Jeśli chodzi o internet lepszym rozwiązaniem byłaby chyba domowa sieć bezprzewodowa...

nosean
20-02-2012, 20:02
to może kilka zdjęć z mojego Granata (nie wiem jak mi wyjdzie, bo to pierwszy raz
https://picasaweb.google.com/104937186751780277296/DropBox?authuser=0&feat=directlink

mircial
21-02-2012, 16:18
nosean ale śliczne masz łazienki :) poproszę o więcej zdjęć :)
Pozdrawiam :)

Tinka25
22-02-2012, 13:23
jaki współczynnik powinna mieć welna do ocieplenia dachu?

jjjustyna
22-02-2012, 17:57
my dajemy knaufa 039

milaluka
22-02-2012, 20:30
Nosean bardzo ładne masz łazienki :) Już myślę jak namówić męża żeby przerobił kanalizacje tak, żeby wc zrobić pod oknem, bo na razie mamy wszystko na jednej ścianie ;/ a podoba mi się tak jak u was :D

nosean
23-02-2012, 18:26
Dziękuje :-). Mam nadzieję, że łazienka na dole będzie funkcjonalna. To się okaże "w praniu". Wydaje mi się że kabina prysznicowa jest trochę za duża (jest 90-tka, choć ja chciałam 80-tkę) - brak jest miejsca na jakiś kosz na pranie, co i gdzie ręczniki powiesić... Łazienki nie są jeszcze skończone - na górze brak luster, baterii i umywali - jak będzie całość - to się pochwalę (jak będzie czym :-)

nosean
23-02-2012, 21:11
jaki współczynnik powinna mieć welna do ocieplenia dachu?

my mamy 0,035 W/mK - rockwool (toprock)

klinkaa
25-02-2012, 21:54
nosean ale śliczne masz łazienki :) poproszę o więcej zdjęć :)
Pozdrawiam :)

Nosean śliczny ten Twój Granat

nosean
26-02-2012, 18:32
Nosean śliczny ten Twój Granat
Dziękuję. Jak będą całe łazienki to pokażę. Resztę, też, bo na razie to tylko białe ściany

marzena-m
26-02-2012, 20:55
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Jeszcze niedawno tylko śledziłam forum i budujących granata. Mialam rowniez przyjemnosc dwokrotnie obejrzec ten domek na zywo dzieki dwom wspanialym forumowiczom za co bardzo dziekuje bo tylko przekonali mnie, że ten domek jest rewelacyjny. Tak bardzo mi sie spodobal że jestem posiadaczką projektu granat. Mam nadzieje rozpocząć budowę tego roku ale obecnie czekam na pozwolenie. Pozdrawiam

klinkaa
27-02-2012, 08:51
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Jeszcze niedawno tylko śledziłam forum i budujących granata. Mialam rowniez przyjemnosc dwokrotnie obejrzec ten domek na zywo dzieki dwom wspanialym forumowiczom za co bardzo dziekuje bo tylko przekonali mnie, że ten domek jest rewelacyjny. Tak bardzo mi sie spodobal że jestem posiadaczką projektu granat. Mam nadzieje rozpocząć budowę tego roku ale obecnie czekam na pozwolenie. Pozdrawiam

Ach te papiery... My od momentu pierwszej wizyty geodety do pozwolenia czekaliśmy 7 miesięcy. W tym czasie warunki zabudowy były tylko przepisane na nas bo wcześniej były zrobione na rodziców. Pozdrawiam i niech mury pną się do góry.

portnej
27-02-2012, 11:25
witajcie.
Na wiosne jak tylko ziemia przeschnie :P zaczynamy coś robić - wkońcu.

Gromadzimy materiały na fundamenty i mam pytanko do Was odnosnie ich izolacji, a konkretniej o lepik itp.
Gdzien tu widzialem na forum kupe czasu temu że ktos ich malował dysperbitem, ktos inny mówi mi zeby robic na ciepło...

Znalazłem na allegro cos takiego: http://allegro.pl/fundamenty-izolbet-masa-gruntujaca-20-kg-walbrzych-i2087593717.html

Czy takie cos bedzie ok?
I ile tego trzeba?

pzodrawiam

damian88
27-02-2012, 13:08
do,, portnej '' ja właśnie takim czymś jak dałaś/eś w linku malowałem wyszło mi 40 kg tego .
tylko że u mnie było malowane to dopiero po ociepleniu fundamentów tzn. styropian siatka i na to klej i wtedy jak wyschło to malowane dysperbitem dopiero , nie wiem czy tak jest ok ale tak mi zrobili :P pozdrawiam

mapex
28-02-2012, 13:46
Mam prośbę czy ktoś z Was zachował okienko okrągłe a zrezygnował ze spiżarni? Chciałbym zachować to okienko gdyż nadaje fajny klimat. Jednak skoro rezygnuje ze spiżarni to szkoda ściany gdyż mogłyby tam być szafki (nie koniecznie hm) wierzę, że ktoś z Was już to rozwiązał i i wklei kilka zdjęć za co wielkie dzięki

klinkaa
01-03-2012, 08:49
Mam prośbę czy ktoś z Was zachował okienko okrągłe a zrezygnował ze spiżarni? Chciałbym zachować to okienko gdyż nadaje fajny klimat. Jednak skoro rezygnuje ze spiżarni to szkoda ściany gdyż mogłyby tam być szafki (nie koniecznie hm) wierzę, że ktoś z Was już to rozwiązał i i wklei kilka zdjęć za co wielkie dzięki

Ja nie mam ani okienka ani spiżarki, ale widziałam gdzieś w internecie (nie wiem czy na naszym forum) zdjęcia z tym okienkiem w kuchni bez spiżarni. No i... jeśli zastanawiasz się nad zostawieniem takiego okna upewnij się czy jego cena Ci odpowiada...

croolewna
01-03-2012, 08:55
mapex ja jestem na etapie planowania kuchni. Odradzono mi spiżarkę, mam orginalne wymiary kuchni i rzeczywiście nie jest zbyt wielka. Nie mogę przeżałować tej spiżarni, to tak przydatne miejsce.. Zamiast niej chcę zrobić dużą wysywaną półkę cargo. Okrągłe okno zabierze część i tak niewielkiej przestrzeni, dobrze to przemyśl. Szczerze mówiąc, nawet gdybym zostawiła spiżarnię to z okrągłego okienka zrezygnowałabym, pod tą ścianą można przecież ułożyć półki.

Tinka25
01-03-2012, 09:32
bez przesady, mnie okno okrągłe kosztowało 250 zł, to nie jest chyba majątek w obliczu tego, że na budowę generalnie trzeba zapłacić ponad 300 tyś. a uważam, że urok tego domku jest również w tym okrągłym oknie, patrząc na wizualizację gotowego domku z internetu dlatego nam się ten dom tak podoba, bo ma wszystkie elementy, które ma, i likwidacja któregoś z nich może zburzyć te piękno, dlatego też pozostawiłam i okrągłe okienko, i łuk w drzwiach przy balkoniku, by zachować dokładnie ten wizerunek w którym się zakochałam.

monikałódzkie
01-03-2012, 11:46
bez przesady, mnie okno okrągłe kosztowało 250 zł, to nie jest chyba majątek w obliczu tego, że na budowę generalnie trzeba zapłacić ponad 300 tyś. a uważam, że urok tego domku jest również w tym okrągłym oknie, patrząc na wizualizację gotowego domku z internetu dlatego nam się ten dom tak podoba, bo ma wszystkie elementy, które ma, i likwidacja któregoś z nich może zburzyć te piękno, dlatego też pozostawiłam i okrągłe okienko, i łuk w drzwiach przy balkoniku, by zachować dokładnie ten wizerunek w którym się zakochałam.

Tinka, ale masz tę spiżarnię zachowaną - dopytujemy z mężem (mapex), bo nam też szczerze mówiąc wydaje się, że w tym okienku jest dużo uroku.

marta_k99
01-03-2012, 14:12
My też zostawiliśmy okienko okrągłe bo jest w nim wiele uroku. Ale nie mam pomysłu jak to zrobić w środku bo kuchnie mamy przeniesioną do pokoiku na dole a tam mamy salon. Myślę żeby zastawić to jakąś witryną czy jakoś tak:) mam dużo czasu do namysłu bo nie widzę u nas szybkiego wykończenia domku.

milaluka
01-03-2012, 18:51
Mapex znalazłam dziennik, gdzie są zdjęcia z oknem okrągłym w kuchni. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111850-Dziennik-Moniki-i-Andrzeja-Granat/page3
Jak dla mnie to tak ni w 5 ni w 9 :D

milaluka
01-03-2012, 18:54
U nas w sobotę będzie montaż okien. Już nie mogę się doczekać :)

mapex
02-03-2012, 08:27
Milaluka wielkie dzięki - podzielam Twoją opinie i chyba będę zmuszony z niego zrezygnować hm. Szkoda bo przy wyborze projektu bardzo nas kręciło:rotfl:

milaluka
02-03-2012, 09:35
:) Owszem, to okienko bardzo urzeka gdy patrzy się na projekt Granacika :) Na zewnątrz wszystko jest ok, a w srodku tylko wtedy, gdy w kuchni jest jednak ta spiżarka...

croolewna
02-03-2012, 10:32
Do mnie wreszcie dojechały okna i domek nabrał takiego wyglądu:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103959&d=1330591604

milaluka
02-03-2012, 11:03
Croolewna super domek sie prezentuje. :) U nas maja montować jutro. Wy macie z Oknoplastu, jak dobrze pamiętam? Platinium? Który kolor wybrałaś??

portnej
02-03-2012, 11:16
Witam, mam pytanie odnośnie kominów w domu granat.

Czy w tym projekcie są dwa kominy? Jeden ten głowny dymowy a drugi wentylacyjny?
Czy jesli buduje sie komin systemowy dymowo-wentylacyjny z kanałem wentylacyjnym to osobny komin wentylacyjny tez trzeba?
Może niektorym to pytanie wydac sie smieszne ale mimo wsyztsko prosze o odpowiedz

croolewna
02-03-2012, 11:16
Croolewna super domek sie prezentuje. :) U nas maja montować jutro. Wy macie z Oknoplastu, jak dobrze pamiętam? Platinium? Który kolor wybrałaś??

Tak, zgadza się, Oknoplast, Platinium, kolor to mahoń. Jest bardzo ładny, okna są z plastiku ale mają strukturę drewna, nawet znajomy dał się nabrać, że to drewno :)
Brama garażowa jest w tym samym kolorze, drzwi też takie planujemy.

milaluka
02-03-2012, 11:22
Ja wybrałam dąb bagienny - teraz się martwię czy nie będą za ciemne :( dam znać jutro jak wyglądają...

milaluka
02-03-2012, 12:12
Witam, mam pytanie odnośnie kominów w domu granat.

Czy w tym projekcie są dwa kominy? Jeden ten głowny dymowy a drugi wentylacyjny?
Czy jesli buduje sie komin systemowy dymowo-wentylacyjny z kanałem wentylacyjnym to osobny komin wentylacyjny tez trzeba?
Może niektorym to pytanie wydac sie smieszne ale mimo wsyztsko prosze o odpowiedz

U nas jest 2 tak jak w planie. I odpowiednia ilość kanałów jest w nich zrobiona. (tzn. czy odpowiednia to się pewnie okaże). poza nimi żadnych innych nie mamy

Clea
02-03-2012, 13:54
Croolewna, a gdzie macie kominy? Hmm, chyba później :D

Clea
02-03-2012, 13:55
Pytanko od ogółu :) Robiliście te ukryte żebra w stropie nad parterem?

mircial
02-03-2012, 18:59
croolewna i milaluka ale wam zazdroszczę że macie już okna :( my okna będziemy dopiero koło sierpnia-września wstawiać :( ojjj ale odległa wizja :(
Pozdrawiam wszystkich granatowiczów :)

rysiek2011
03-03-2012, 16:06
Witajcie, widać wiosna przyszła, u mnie także na etapie okien. W środę wstawiamy:lol2:

croolewna
03-03-2012, 19:31
Croolewna, a gdzie macie kominy? Hmm, chyba później :D

Są, są, na miejscu według projektu. Oto dowody:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103971&d=1330591633

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103975&d=1330591643

mircial
03-03-2012, 22:09
croolewna mogę Cię prosić o zdjęcia pokoi na górze?? a dokładnie chodzi mi o te pokoje z balkonami nad wykuszem :) też właśnie dajemy takie okna balkonowe i zastanawiam się czy pokój jest wtedy ustawny czy nie lepiej zostać przy oknach jak w projekcie?

Clea
04-03-2012, 10:46
Croolewna, dziękuję za fotki kominów, na wcześniejszym zdjęciu ich nie było widać :D Czy ten komin nad pokojem z balkonikiem jest zrobiony w kwadra,t a nie jak w projekcie czyli prostokąt? Nasi budowlańcy właśnie myślą o kwadratowym, aby wyjąć komin z kosza ze względu na obróbkę, kombinują bo już za chwilkę zaczynamy wykopy :)

mapex
04-03-2012, 17:11
Croolewna, dziękuję za fotki kominów, na wcześniejszym zdjęciu ich nie było widać :D Czy ten komin nad pokojem z balkonikiem jest zrobiony w kwadra,t a nie jak w projekcie czyli prostokąt? Nasi budowlańcy właśnie myślą o kwadratowym, aby wyjąć komin z kosza ze względu na obróbkę, kombinują bo już za chwilkę zaczynamy wykopy :)

Jeżeli jesteś na etapie wykopów to nie ma problemu przesuń komin i nie kombinuj z kwadratem. Pokaż projekt cieśli, który CI wskaże jak rozwiązać problem mniej więcej tak jak jest u mnie - przesunął go do holu nie powodując żadnych zmian a zarazem nie jest w koszu.

milarz
04-03-2012, 18:51
u mnie praca wre kuchnia prawie gotowa ( zabrali do poprawki wiszącą szafkę i front szafki narożnej) W czwartek po 2 tygodniowej przewie wrócił do mnie wykończeniowiec zabrał się za łazienkę górną. W miedzy czasie pomalowałem pokoje dzieci.

milarz
04-03-2012, 18:52
jeszcze dwa

milarz
04-03-2012, 19:00
proszę i info ile wam poszło styropianu na ocieplenie domu.
pilne z góry dzięki

Claudii
04-03-2012, 19:56
żeby się jeszcze te pomalowane ściany nie brudziły ... ja po roku mieszkania mam dość gładzi. W miejsca szczególnie narażone kładę tapetę,bardzo fajnie wychodza te kombinacje jedna ściana pomalowana ,a jedna wytapetowana. Nie wyobrażam sobie sterylnych wnętrz , no chyba ,że się w maskach i rękawiczkach chodzi.
Ścianka kolankowa to jest dopiero koszmar w utrzymaniu czystej :o

marta_k99
04-03-2012, 20:16
U nas poszło ok 200m styropianu.

croolewna
05-03-2012, 06:38
croolewna mogę Cię prosić o zdjęcia pokoi na górze?? a dokładnie chodzi mi o te pokoje z balkonami nad wykuszem :) też właśnie dajemy takie okna balkonowe i zastanawiam się czy pokój jest wtedy ustawny czy nie lepiej zostać przy oknach jak w projekcie?

Postaram się wrzucić zdjęcia z pokoi w tym tygodniu,mam jakąś tam wizję umeblowania, wszystko co potrzebne dzieciom na pewno się zmieści, mam tylko problem z umiejscowieniem kaloryferów, chyba wylądują pod oknami dachowymi.

croolewna
05-03-2012, 06:42
Croolewna, dziękuję za fotki kominów, na wcześniejszym zdjęciu ich nie było widać :D Czy ten komin nad pokojem z balkonikiem jest zrobiony w kwadra,t a nie jak w projekcie czyli prostokąt? Nasi budowlańcy właśnie myślą o kwadratowym, aby wyjąć komin z kosza ze względu na obróbkę, kombinują bo już za chwilkę zaczynamy wykopy :)

Rzeczywiście komin wygląda na kwadratowy ale jest prostokątny. Dobry fachowiec da radę z obróbką :) powodzenia!

mircial
05-03-2012, 07:54
milarz pięknie i już tak domowo u Ciebie :) Kiedy przeprowadzka?

mircial
05-03-2012, 07:58
croolewna jestem bardzo ciekawa jakie masz wizje urządzenia tych pokoi bo szczerze mówiąc zastanawiam się już nad zmianą tych okien na takie jak w projekcie ale poczekam i podpatrzę jak Ty te pokoje urządzisz :) A z tym grzejnikiem pod okno dachowe to chyba dobry pomysł :)
Czekam na fotki :)

croolewna
06-03-2012, 11:33
Mam do Was pytanko odnośnie schodów - czy ktoś ma schody ze spocznikiem? Czy w klatce schodowej o orginalnych wymiarach takie schody się mieszczą? Czy nie będą za strome?
Mircial pamiętam o Tobie, jak tylko znajdę chwilę to porobię fotki w pokojach u góry.

Claudii
06-03-2012, 11:43
mój stolarz od razu odrzucił schody ze spocznikiem , nie zmieszczą się

croolewna
06-03-2012, 14:30
mój stolarz od razu odrzucił schody ze spocznikiem , nie zmieszczą się

tego się obawiałam.. a jak się sprawdzają zabiegowe?

mircial
06-03-2012, 15:02
croolewna my mamy schody ze spocznikiem :) tylko że my mamy je betonowe. No mam nadzieję że o mnie pamiętasz :)

Claudii
06-03-2012, 15:50
nie widzę potrzeby mieć spocznika, zabiegowe sa ok, mamy dosć szerokie stopnie więc schody sa bardzo wygodne i nie takie strome.

croolewna
07-03-2012, 13:02
Dzięki dziewczyny. W sobotę przychodzi stolarz od schodów i muszę się zdecydować na coś. Zrezygnowałam ze spiżarki pod schodami, zrobię je ostatecznie ażurowe.
Planuję też kuchnię, może będę mieć wizualizację za kilka dni.

Tinka25
07-03-2012, 17:48
U nas wreszcie dojechały okna, więc pokazuję kolejny etap:)

croolewna
08-03-2012, 12:27
Tinka, sama radość, prawda? :) to juz stan prawie zamknięty. Widzę, że masz od razu z roletami i zostawiłaś okrągłe okienko. W jakim kolorze masz okna?

Tinka25
08-03-2012, 13:15
Okna to jest złoty dąb

Tinka25
08-03-2012, 13:17
sam dom jak pisałam kiedyś jest dość zmieniony w środku, poszerzony o 1,5 m, garaż z tyłu nie jest cofnięty. Generalie okolice kotłowni są dość zmienione, ale zależało mi, żeby wygląd zewnętrzny przypominał granata

mircial
08-03-2012, 16:55
croolewna a ty jaki masz kolor okien??
Tinka25 jaki jest koszt rolet zewnętrznych??

Tinka25
08-03-2012, 19:14
Nie wiem jaki jest koszt samych rolet, okna kosztowały mnie 20 tyś. z roletami i montażem.

croolewna
09-03-2012, 09:36
croolewna a ty jaki masz kolor okien??
Tinka25 jaki jest koszt rolet zewnętrznych??

Mahoń. Wrzucę wkrótce nowe fotki do dziennika budowy.
Póki co mam wizualizację kuchni ale w jakimś formacie, którego nie umiem tu umieścić..

olkaikrzyś
10-03-2012, 14:05
Czy ktos z was ma zamontowany kociol z podajnikiem Defro Akm Uni ?jesi tak to prosze o opinie... dzieki:)

basiek033
12-03-2012, 07:17
Witam. Czy piorunochron jest obowiązkowy?

Claudii
12-03-2012, 07:20
nie , instalacja odgromowa nie jest obowiązkowa

loxley
12-03-2012, 15:08
Ma ktoś drzwi tarasowe w salonie przesuwane? Kurcze dylemat mam. Nie wiem czy warto doinwestować .... szer wnęki mam 180cm a okna Brugmann Prestige Vip ? Może ktoś z mieszkających doradzi ? Najlepiej kobiety bo my faceci się ponoć nie znamy :-)

olkaikrzyś
12-03-2012, 20:09
U nas zamontowane jest Dako z przesuwaniem poszerzone do 200cm,polecam to rozwiazanie,ale fakt ze koszt wyzszy..

croolewna
13-03-2012, 07:01
Ja też mam przesuwane. Do takiego niewielkiego salonu to dobre rozwiązanie. Dokupilam system wspomagający otwieranie/zamykanie, okno idze leciutko, dziecko jest w stanie je zamknąć. Cena rzeczywiście mała nie jest, mam Oknoplast -ok 3,5 tys.

croolewna
13-03-2012, 11:00
A u nas elektryk działa, wczoraj weszli też tynkarze i zaczęli zabezpieczać okna. Schody wymierzone i zaplanowane, będzie coś w rodzaju spocznika z tym, że będzie podzielony na 2 części.
Zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną zmianę - jednak zrobimy korytarz do pomieszczenia gospodarczego nad garażem kosztem łazienki.

jjjustyna
13-03-2012, 13:54
croolewna , olaikrzyś -pokażcie jak wygladają drzwi przesuwne od strony salonu.

croolewna
13-03-2012, 14:23
croolewna , olaikrzyś -pokażcie jak wygladają drzwi przesuwne od strony salonu.
proszę bardzo:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103969&d=1330591628

jjjustyna
13-03-2012, 17:05
dzieki. Czyli otwiera sie tylko jedna część drzwi. Nie obawiacie sie, że otwór bedzie za mały, gdy zechcesz np. wynieść stól na taras ?

croolewna
14-03-2012, 06:49
dzieki. Czyli otwiera sie tylko jedna część drzwi. Nie obawiacie sie, że otwór bedzie za mały, gdy zechcesz np. wynieść stól na taras ?
Tak, otwiera się tylko jedna część. Ale z wynoszeniem stołu damy radę ;) do pokojów też wnosisz meble przez pojedyncze drzwi. Bardziej się martwię tym, jak my nierozkładane łóżka na poddasze wniesiemy :)

AgaKuba
14-03-2012, 20:13
Witam serdecznie :)
Nie wiem jakim cudem ten wątek mi gdzieś uciekł i dopiero na niego trafiłam :)
Muszę zatem nadrobić :)

milarz
14-03-2012, 20:38
pochwalę się postępami. Pokoje dzieci są gotowe sypialnia dziś otrzymała podłogę no i w łazience widać światełko w tunelu.

monikałódzkie
15-03-2012, 08:41
Czy mogę podpytać drogich Forumowiczów jakiej marki okna montują w swoich granacikach i skąd właśnie taki wybór? Może ktoś zna markę "AVANTE" i może coś powiedzieć na ich temat. Z góry dziękuję za podpowiedzi:)

Izulek
15-03-2012, 08:57
My mamy Avante, montowane w 2008 roku, mieszkamy od 2009, generalnie jesteśmy zadowoleni. Tylko w salonie w oknie tarasowym rozszczelniła się szyba, ale wymienili i jest ok.

AgaKuba
15-03-2012, 12:45
My okna mamy firmy Budvar a dlaczego? Bo akurat dostaliśmy dobrą wycenę tych okien i poczytaliśmy o nich dużo dobrego. Mamy takowe w obecnym mieszkaniu.

Tinka25
15-03-2012, 15:19
mam pytanie, kiedy mam iść do stolarza by przyszedł i wymierzył schody ażurowe dla klatki schodowej, za 2 tygodnie biorą się za tynki, czy to już czas?

Claudii
15-03-2012, 16:16
najlepiej po tynkach i po położeniu płytek lub paneli na dole i na górze , stolarz musi znać dokładne wymiary długości i szer.schodów

AgaKuba
15-03-2012, 16:51
najlepiej po tynkach i po położeniu płytek lub paneli na dole i na górze , stolarz musi znać dokładne wymiary długości i szer.schodów

dokładnie

basiek033
15-03-2012, 16:57
Makroterm zrobił wycenę instalacji wod-kan
kotlowni gazowej z piecem DE DIETRICH
instalacji grzejnikowej co +42m podlogówki razem z robocizną 42tys.To dużo czy okey?

AgaKuba
15-03-2012, 17:52
Nie podpowiem bo wszystko z mężem robiliśmy sami.

W zeszłym roku instalacja wod-kan + piec węglowy z podajnikiem i podłogówka (60m) to koszt 25tyś - takie info otrzymał sąsiad jak dawał prace do wyceny

milarz
15-03-2012, 20:50
mnie instalacja gazowa, wod-kan kosztowała ok 50000. wszystkie materiały plus piec, zasobnik kolektor słoneczny podłogówka na całości

basiek033
17-03-2012, 08:24
Dziękuje za odpowiedz.

Poszukam innego hydraulika zobaczymy jaką da cenę ,też chce solary do ogrzewania wody jest to bardzo praktyczne.

croolewna
17-03-2012, 16:28
mam pytanie, kiedy mam iść do stolarza by przyszedł i wymierzył schody ażurowe dla klatki schodowej, za 2 tygodnie biorą się za tynki, czy to już czas?

Tinka, ja poprosiłam stolarza żeby przyszedł przed tynkami. Spotkał się z elektrykiem i razem rozrysowali schody i zaplanowali jak ma wyglądać oświetlenie stopni. Ale jeśli nie planujesz czegoś takiego, to po tynkach wystarczy.

portnej
21-03-2012, 20:33
Do mnie wreszcie dojechały okna i domek nabrał takiego wyglądu:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=103959&d=1330591604

ja mam pytanko odnośnie fundamentów w miejscu gdzie jest garaż a dokładniej jego wjazd.

Tak jak ma zrobione croolewna,i jest tak również na zdjeciu projektu - że fundament w miejscu bramy garażowej kończy się na równi z ziemią...

Czy to ma tak być, czy to już wymaga zmian w projekcie?
I czy to cały fundament pod całością garażu można tak zrobić....?
I co wtedy znowu z górną cześcią ściany?

Może ktoś podpowiedzieć?

Claudii
21-03-2012, 21:29
to jest tzw różnica fundamentów,też tak mam ....ławy jednak mam bez uskoku czyli na tym samym poziomie wszędzie ,natomiast bloczkami fund.garaż jest obniżony co powoduje ,że pomieszczenie nad garażem też jest niżej i u mnie są 2 schodki z górnej łaienki do pom.nad garażem

portnej
22-03-2012, 05:50
to jest tzw różnica fundamentów,też tak mam ....ławy jednak mam bez uskoku czyli na tym samym poziomie wszędzie ,natomiast bloczkami fund.garaż jest obniżony co powoduje ,że pomieszczenie nad garażem też jest niżej i u mnie są 2 schodki z górnej łaienki do pom.nad garażem

Tak, rozumiem, tylko czy wymaga to zmian w projekcie?
Czy można tak zrobić bez problemów w trakcie budowy.
Fundamenty bede miał całe lane betonem...

Tutaj na zdjeciu głównym http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161/opis widać że jest jeszcze inaczej (inaczej jak ma na zdjeciu croolwna), bo nie ma w całosci na jednym poziomie fundamentu pod garazem, a tylko wjazd do garażu jest na poziomie gruntu, a resezta funddamentu jest na takiej samej wysokosci jak fundament pod domem.

rysiek2011
22-03-2012, 11:35
Też tak mam żadnych zmian w projekcie nie robiłem.

Claudii
22-03-2012, 12:25
no właśnie tak jest w projekcie .... ja jedynie co zmieniałam to szer.ław i to miałam naniesione na projekt

portnej
23-03-2012, 19:14
ahaaaa...

czyli jesli robie fundament cały na jednym poziomie i domu i garazu, to na wjazd do garazu przewidzaine jest wcieciew fundamencie?
dla mnie byłoby to zbawienne...

Claudii
23-03-2012, 20:20
portnej , ławy fundamentowe to jedno ... w projekcie są z uskokiem pod garażem czyli tzw ławy "schodwe".Jeżeli zrobisz je na jednym poziomie to nie ma problemu...my zrobiliśmy (już podczas budowy) na jedny poziomie (fachowiec stwierdził ,że ten uskok jest bez sensu,po co załamywać ławę) i kierownik budowy nawet tego nie naniósł na projekt ,nie dokonał wpisu w dziennkiu budowy , ba nawet nie wiem czy się kapnął a później już wszyscy o tym zapomnieliśmy , zakopaliśmy i po sprawie:)
Natomiast fundamenty (czyli bloczki fundamentowe układane na ławy )to drugie i tymi właśnie bloczkami robisz fundament wg własnych potrezb zależnych od ukształtowania terenu (punkt zerowy)itp....

portnej
24-03-2012, 19:47
Claudii - dzieki za odpowiedz.

Dopiero przeczytałem, a już mamy PRAWIE wykopane dziurki...
W zasadzie pod domem w całosci, o pod garazem też... bo w trakcie kopania doszlismy do wniosku że jednak piwniczka to by sie przydała .... :P

No i tak zaczeła sie akcja kopania głeboookiej dziury pod fundament na garaż... - łopatami na 2 metry.
Gdzies miedzy slowami padła koparka, ale rece rwały sie do roboty wiec heya i do przodu.

Po wybraniu kawałka, szwagier schylił sie i mówi że pęka ... zdązył wstac i za jego plecami oberwała sie hałda ziemi ( stał już w wykopie na 2metry). Zdążyłem go złapać za reke i w trakcie wyciagania oberwała sie ściana przed nim...
Gdyby tam zostałschylowny to ... :(

Na szczescie nic sie nie stało... wtedy zapadła decyzja o koparce.

A wygladało to tak...

Na pierwszym zdjeciu szwagier w wykopie.
Chwile pózniej już było tak oberwane jak na 2 fotce. Została tam łopata której nie dało sie wyciagnać - potem sie okazało ze jest złamana w pół.
Na ostatniej mój tata z sztychówką i sztylem na 2,5metra....

Nie ma sie za wiele czym chwalić, chyba ze moze swoja głupotą, ale moze niech to bedzie dla kogos przestrogą jak bedzie chciał kopac tak głęboko.

W październiku kopaliśmu studnie na 9 metrów, ale to całkiem inna bajka... wtedy nic sie nie oberwało...

W poniedziałek bedziemy zalewali wykopy pod domem, a garaz powoli bo to co koparka wybrała zaraz zostało zasypane przez obrywające się ściany.

milarz
25-03-2012, 19:25
witam.
Nie wiem czy już pytałem ile wam poszło styropianu na ocieplenie domku ( proszę o info czy jest jak w projekcie czy powiększony). U mnie praca ostro idzie do przodu kafelkarz skończył górną łazienkę ja już prawie wszystko pomalowałem. Pozostało jeszcze łazienka na drugi raz. od poniedziałku zaczynały parter. Mam nadzieję że do świąt skończę malowanie i panele na dole no i fachowiec da radę z łazianką. zaraz po świętach montaż schodów i przeprowadzka.


kilaka zdjęć wrzucam do dziennika.

rysiek2011
26-03-2012, 09:59
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c10ad63a0a2e5332.html

uczę się wklejać zdjęcia ale coś mi nie idzie, w każdym bądź razie" Granacik" rośnie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5121db5b36982633.html

AgaKuba
31-03-2012, 07:28
milarz, rysiek macie okazałe Granaty :D

Tinka25
04-04-2012, 18:22
Jak to u Was było...założyli elektryki, przyszli hydraulicy, położyli jakieś rurki - ale jeszcze nie te od ogrzewania, przyszedł murarz, powiedział, że jak ma robić tynki na ścianach jest ryzyko podeptania rurek, poza tym, teraz izolacja tylko folią, hydraulik twierdzi, że te rurki dobrze kładzie każdy ma swoje zdanie a my głowę jak banie. Jaka jest kolejność? w ogóle są też spory co wpierw tynki na ścianach czy podłoga...teraz póki co jest chudziak wylany.

Claudii
04-04-2012, 20:23
elektryka , tynki,hydraulika+co+cw+podłogówka,wylewki na podłogę

rysiek2011
05-04-2012, 06:51
elektryka , tynki,hydraulika+co+cw+podłogówka,wylewki na podłogę

w zupełności popieram

u nas elektryka położona po świętach tynki, zaraz potem umówiony już hydraulik i na koniec wylewki

loxley
05-04-2012, 12:15
elektryka , tynki,hydraulika+co+cw+podłogówka,wylewki na podłogę

Dokładnie ! Zaraz po świętach zaczynam ten etap, z tym że przed elektryką jeszcze mam okna ;-)

Tinka25
05-04-2012, 18:31
Dzięki, a mam pytanie ile czasu schną tynki i wylana posadzka?

Claudii
05-04-2012, 18:44
aż wyschną;) ...... wylewkom trzeba dać 5 dni a tynkom znacznie dłużej 1-3mc -zależy od pogody,temp.w domu,wilgotności itp

Widzę ,że zależy Ci na czasie , spoko ! tynki niech sobie schną , w niczym to nie przeszkadza ani nie hamuje prac... robisz mnóstwo innych rzeczy a tynki do pomalowania czy tam gładzi zostawiasz na sam koniec bo i tak "fachowcy" pokiereszują nie raz ściany

Tinka25
05-04-2012, 19:32
nie jest tak źle, przeprowadzkę planujemy na późną jesień więc jeszcze sporo czasu:) wiadomo, trzeba jakoś ogarnąć wokół domu w międzyczasie, można ocieplać domek itd będziemy cierpliwie czekać:) z pogodą będzie raczej lepiej w końcu chyba ciepło przyjdzie

tommiberry
06-04-2012, 20:18
Wszystkim forumowiczom-Wesołych świąt :)

rysiek2011
07-04-2012, 08:19
Dzięki timmiberry i ode mnie dla wszystkich zdrówka,zdrówka,zdrówka i wszystkiego dobrego....;)

olkaikrzyś
07-04-2012, 09:48
Wszystkim forumowiczom Zdrowych Spokojnych Swiat ! Wytrwalosci w drodze do celu pod tytulem"mieszkam w nowym domu" :D

mircial
07-04-2012, 11:55
Ja również życzę wszystkim budującym i już mieszkającym w swoich "granacikach"-Zdrowych i wesołych świąt :)

Tinka25
07-04-2012, 19:22
Ja również życzę radosnych Świąt Wielkanocy...a wracając do naszych tematów z czego macie parapety zewnętrzne i dlaczego z danego materiału?

damian88
07-04-2012, 21:17
witam. u mnie wyszło ocieplenia 230 met z tym że ja mam wykusz . a jeśli chodzi o parapety to mam z czegoś takiego jak w linku zobacz pod nazwą
,,KAMIENNE PŁYTKOWE- imitacja płytki klinkierowej''

http://www.omega-phu.pl/zasady-zamawiania-welny-mineralnej

zapłaciłem 1.100 zł za wszystkie parapety myślę że to nie drogo i niby są trwałe :)

pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIAT !!!!! :)

damian88
07-04-2012, 21:24
pochwalę się moim Granacikem :P


110496

damian88
11-04-2012, 23:48
wie może ktoś ile jest metrów tynku w naszych domkach ?

Tinka25
12-04-2012, 06:40
Ile kasy wydaliście na wykończeniówkę? zostało mi 120 tyś. gotówki a jestem na etapie tynków wewn za ktore jeszcze nie zapłaciłam, czyli przed mną hydraulika, te tynki, ocieplenie domu, wylewka na podłodze, doróbki murarskie przy oknach, ocieplenie domu no i typowa wykończeniówka, mam się*co skrobać?? oczywiście standard normalny, bo wiem, że na dom można wydać 500 tyś jak i również 100 tyś.

Claudii
12-04-2012, 18:40
będzie ciężko zwłaszcza ,że dużo pochłonie hydraulika (u mnie 25tys)i jeszcze więcej elewacja zewn. (u mnie 30tys)......
ja miałam 120 na czystą wykończeniówkę czyli farby,płytki,kuchnia,wyposażenie łazienek,panele,drzwi itp...kasa rozpłynęła się jak po maśle i nie wszystko jeszcze mamy zrobione...a standard mamy na średnim poziomie bez "wodotrysków"

Tinka25
12-04-2012, 20:42
Mamy jeszcze mieszkanie na sprzedaż, jednak nie uśmiecha mi się wydawać tej kasy na dom, liczyłam, że z mieszkania spłacę 1/3 kredytu ehhh, budowa to chyba coś więcej niż studnia.

rysiek2011
14-04-2012, 09:32
Tinka25 jestem na tym samym etapie co Wy zostało mi 190 tysia i martwię się że nie starczy, więc myśle że będzie ci ciężko.

mapex
16-04-2012, 07:17
damian88 - gratuluje ładny domek mam pytanie czy podnosiłeś ściankę kolankową jeżeli tak to o ile? to samo pytanie zwracam do forumowiczów granacika pro po ścianki kolankowej - za odpowiedzi z góry dziękuje.

kazio483
16-04-2012, 14:12
damian88 - gratuluje ładny domek mam pytanie czy podnosiłeś ściankę kolankową jeżeli tak to o ile? to samo pytanie zwracam do forumowiczów granacika pro po ścianki kolankowej - za odpowiedzi z góry dziękuje.

podniosłem dom o 4 pustaki a garaż o 2. Płyta stropowa jest wspólna. Dzięki temu, mam pomieszczenie (garaż) wyższe niż 3 mb - nadaje się ono do prowadzenia firmy w przyszłości.111639111640

rysiek2011
16-04-2012, 16:15
mapex też podniosłem dom i garaż. Moim zdaniem warto bo pokoje na górze bardziej ustawne (mniejsze skosy). Podnosząc garaż o 3 pustaczki. Zrobiłem sobie garderobę - przejście od sypialn,i oraz pralnio-suszarnie - wejscie od łazienki

Tinka25
16-04-2012, 18:22
Ja mam ściankę kolankową na 2,5 pustaka i też mi wyszła garderoba oraz pralnia

mapex
16-04-2012, 19:41
Ja mam ściankę kolankową na 2,5 pustaka i też mi wyszła garderoba oraz pralnia

dziękuje Wam bardzo za podjęcie tematu - żeby było łatwiej to ile macie cm w najniższym punkcie (od posadzki do dachu) i czy po podniesieniu nasz Granacik zachowuje wygląd zewnetrzny? Pozdrawiam i czekam na wskazówki wave:

damian88
17-04-2012, 00:05
ile wyszło wam metrów tynku ??

olkaikrzyś
17-04-2012, 07:38
580m2-mamy wykusz,garaz2st,klatka i salon powiekszony o metr.

Tinka25
18-04-2012, 15:55
U nas 635 m, ale też granat jest powiększony od internetowego projektu

croolewna
23-04-2012, 06:39
Cichutko na forum od kilku dni.. U nas już podłączona woda :cool: dziś jedziemy podpisać umowę z wodociągami. Prąd już też skończony, czekamy na podłączenie. Mężuś zaczyna montować grzejniki a mnie strasznie korci żeby coś zacząć robić w ogrodzie. Nie moge patrzeć na te sterty gruzu a tu trzeba jeszcze czekać na koparkę żeby wyrównała teren zanim zacznę sadzić tujki. A jak u Was postępy na wiosnę?

Tinka25
24-04-2012, 13:20
Czy ma ktoś cegłę/klinkier z cegły ręczie formowanej we wnętrzu? planuję obłożyć ścianę na klatce schodowej, w tle tv i barek między kuchnią a salonem i chciałam podpatrzeć*jak mają to inni. Marzy mi ś^ę też*surowa cegła nad blatem kuchennym, choć wiem, że to średnio praktyczne...

Kasia-Piotr
27-04-2012, 20:29
Witam Wszystkich. Jest to 244 strona forum i byłoby czasochłonne sprawdzanie wpisów dlatego pytanie mogło się już pojawić. Otóż jestem ciekaw czy ktoś budował Granacika w zachodniopomorskim? Dokładniej okolice Kamienia Pomorskiego. Widziałem Granata w Gryficach, ale nie znam ludzi w nim mieszkających (głupio tak z ulicy wejść do obcych i o dom wypytywać). Widziałem też że ktoś właśnie rozpoczął budowę w okolicach Trzebiatowa. Bardzo proszę o kontakt [email protected] . Wysłucham każdej rady i sugestii, ponieważ planuję budowę tego cuda.

mircial
28-04-2012, 09:35
loxley jeszcze raz bardzo dziękujemy :) Pozdrawiam

Saper1982
01-05-2012, 08:13
Witam Wszystkich Serdecznie ,

kompletujemy właśnie z żoną dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o kredyt i chciałbym zerknąć na zrobiony już kosztorys. I tutaj mam do Was ogromną prośbę aby podesłał mi ktoś życzliwy taki gotowy kosztorys zaakceptowany przez bank :) Poniżej podaje swojego e-maila . Z góry dziekuje Wszystkim za pomoc .


[email protected]

Claudii
03-05-2012, 08:14
Saper, poszperaj w moim dzienniku a znajdziesz... jest w formie tabeli. Na ceny zrób jednak korektę wg aktualnych "trendów" :)

Clea
06-05-2012, 12:22
I My się pochwalimy, budowa ruszyła z kopyta :) Najpierw była wielka dziura na piwnicę:
http://images49.fotosik.pl/1504/d0e0475a51b62385med.jpg (http://www.fotosik.pl)
A teraz już gotowa piwnica i zalany strop (na zdjęciu jeszcze nie zalany), od wtorku zaczynamy z ścianami parteru
http://images41.fotosik.pl/1496/a1b8707d7c227a23med.jpg

croolewna
11-05-2012, 10:10
Witajcie,
mam pytanie do Was o podłogówkę w salonie. Nie jesteśmy z męzem przekonani - z jednej strony miło byłoby postawić nóżki na ciepłej podłodze w zimie ale nie chcemy płytek w salonie. Pod panelami czy drewnem już nie będzie takiego efektu, panele się niszczą, drewno izoluje.. co myślicie?

W moim granacie zamontowany piec, kończymy kaloryfery no i tę podłogówkę. I czas na wylewki. A w międzyczasie chciałabym zająć się ogrodem i zrobić już podjazd :)

Claudii
11-05-2012, 10:20
moim skromnym zdaniem ,podłogówka w salonie jest boska .... zalety : cieplutko nawet przy -25( równomiernie) ,brak kaloryferów,do wielkiej zalety,wygody,praktyczności zaliczam kafelki w salonie - nie widać kurzu i smug jak na ciemnych panelach a co za tym idzie sprzątam raz na tydzień (bez wysiłku) nie martwię się o rysy ,plamy ,uszkodzenia itp
podłogówka i kafle w salonie dla mnie rewelacyjne rozwiązanie !

leszekf
11-05-2012, 19:01
Witajcie,
mam pytanie do Was o podłogówkę w salonie. Nie jesteśmy z męzem przekonani - z jednej strony miło byłoby postawić nóżki na ciepłej podłodze w zimie ale nie chcemy płytek w salonie. Pod panelami czy drewnem już nie będzie takiego efektu, panele się niszczą, drewno izoluje.. co myślicie?
Nieprawda.
Panele się nie niszczą bo jak może je zniszczyć temperatura < 35stC. Bardziej może zniszczyć słońce latem lub kominek. Podłoga z drewna też może być.... ale z litego twardego drewna, zwykle egzotycznego (np. jatoba, merbau, akacja, dąb) - swego czasu (ok roku 2008..2009) w którymś numerze muratora było o tym. Tzw deska barlinecka i tego typu wyroby nie wchodzą w grę bo tam 80% to sosna lub świerk.

wasiek
11-05-2012, 21:36
Hej,
croolewna ja mam w salonie merbau deski na podłogówce a w pozostałej części kafle i powiem ci, że za nic bym tego nie zmieniła. Mieszkamy już trzy lata i nic sie nie niszczy a merbau jak najbardziej odpowiednie drewno na podłogówkę. Powiem więcej, w sypialni na dole mam tez merbau na podłogówce ale parkiet. Powiem to samo co Claudi... podłogówka jest boooska...nie zastanawiaj się tylko słuchaj starych granatowców....kafle i zimą i latem są milutkie dla naszych stópek. Zimą cieplutkie ale latem w upały chłodne....:rolleyes:

croolewna
14-05-2012, 10:28
No i się skuszę :)

damian88
16-05-2012, 00:36
witam :D

ile wyszła was instalacja elektryczna ??

patrycek8930
16-05-2012, 16:14
Witam wszystkich mam pytanie czy wystaczy 50 tys na same materiały by zbudować granata w surowym stanie otwartym bez garażu

Tinka25
16-05-2012, 19:32
U nas elektryka wyszła ok 10 tyś., ale nie żałowaliśmy kabli ani puszek

rysiek2011
17-05-2012, 07:46
patrycek8930 - cieżko będzie ale wiele nie zabraknie
damian88 - elektryka- 4700 towar 4000 robota

mircial
17-05-2012, 12:10
patrycek8930 wydaje mi się że tak 55- 60 tyś byś potrzebował .Jeszcze zależy z jakich materiałów będziesz budował

patrycek8930
17-05-2012, 15:18
Dzieki wielkie za odpowiedz a czy ta sypialnia 12,5m2 nie jest troche za mała jak jest waszym zdaniem?

Tinka25
17-05-2012, 19:24
Niebawem czeka nas ocieplanie i obrabianie okien naszego granata. Chcemy parapety z cegły ręcznie formowanej, no i chyba będę musiała już kupić materiał nie tylko na parapety ale na cokół i część elewacji, zaczęłam bawić się jaką elewację chciałabym, załączam moje wypociny. PS mąż twierdzi, że dekor z cegieł powinien być pociągnięty wyżej na cały wykusz gdzie jest okno balkonowe, co Wy na to, jak sądzicie, lepiej, żeby to była cegła w kolorze czerwieni, czy może w szarościach-zieleniach? jest taki wybór w hurtowniach, że dostaję obłędu już....załączam kolor elewacji jaki mi się podoba (nie potrafię określić jaki to kolor) i efekt o jaki mi chodzi pokazany na innym projekcie

Claudii
19-05-2012, 22:07
patrycek ,która sypialnia ?... ta na górze z balkonikiem ? ...ło matko ,u mnie stoją ciężkie antyczne meble a jeszcze jest tyle przestrzeni ,że się gonić można :D
kurde kto to potem ma sprzątać ?? no można nająć gosposię

olkaikrzyś
21-05-2012, 17:36
czy mozecie napisac ile wyszlo wam metrow wylewek?(garaz na 2stanowiska)bez piwnic?
Ile w tej wersji projektu??

pozdrawiam

wasiek
21-05-2012, 18:58
Tinka, ja mam dokładnie tak zrobione jak masz na zdjęciu, tyle tylko, że z klinkieru.....chodzi mi o klinkier wokół drzwi wejściowych i na pięterku przy oknie balkonowym. Mam też okna obrobione klinkierem co dodaję uroku naszemu domkowi. Wejdź do mojego dziennika i zobacz, gdzieś tam są zdjęcia ....:yes:

mircial
26-05-2012, 10:57
Witam:) ale tu cisza...
Mam pytanie jaki macie kolor podbitki?? ja będę miała czarną dachówkę ,okna kolor-orzech i mam problem z dobraniem koloru podbitki czy zrobić ją ciemny brąz czy coś pod kolor okien czyli orzech??

damian88
26-05-2012, 11:23
117635 mircial ja mam kolor Pinia i bardzo ładnie wygląda , okna mam kol. dębowy a dach też mam czarno-brązowy. zobacz na fotce :) pozdrawiam

Tinka25
26-05-2012, 20:52
Wasiek, dzięki za informacje, a propo podbitki, mam złoty dąb

Tinka25
26-05-2012, 20:53
Damianie, możesz wrzucić zdjęcia całej Twojej elewacji

damian88
26-05-2012, 22:23
proszę bardzo Tinka25 . to jest tylko styropian,siatka na to,klej i grunt . a Wygląda jak na gotowo :) pozdrawiam

mircial
27-05-2012, 08:42
damian88 i Tinka25 bardzo Wam dziękuję :) Może jeszcze ktoś pokaże swoja podbitkę??

Tinka25
29-05-2012, 06:56
Cześć, mam straszny dylemat, jak odnosicie się do okrągłego okienka. Mi wszyscy doradzają usunąć gdy przyszło zaprojektować*elewację..:( uważacie, że pasuje, czy nie? przesyłam Wam kilka propozycji od architekta

Tinka25
29-05-2012, 06:58
i jeszcze pozostałe projekty

Tinka25
29-05-2012, 12:53
Przesyłam jeszcze moją*kombinację

attri
30-05-2012, 12:46
Witam. Jak rozwiązaliście sprawę wentylacji w garażu i w łązience na górze?Budowaliście kominek wentylacyjny od dołu czy rura spiro z sufitu połączona z kominkiem na dachu?

Tinka25
30-05-2012, 12:54
Rura, ale nie spiro, zwykla połączona kolankami do kominków na dachu

attri
30-05-2012, 13:25
Rura PCV? 110mm czy 160mm?
Kratka wentykacyjna w syficie czy w ścianie?
Jeżeli w suficie to czy masz problemy ze skroplinami, czy nie robią się plamy przy suficie?

Tinka25
30-05-2012, 13:37
Tak ,to wygląda, hydraulik zapewnia, że nic się nie będzie z tym działo. Choć mamy małe obawy...

mirela99
30-05-2012, 13:43
mam rurę spiro w łazience od sufitu, zakonczona kominkiem wentylacyjnym (nie dachówką). W garażu wychodzą mi na zewnątrz zwyke rury (w ścianie).
Podbitkę mam jasnoszarą. Wg mnie powinna pasować do okien i do drzwi (jeden odcień). Ewentualnie biel (do wsystkiego pasuje). Nie ma nic gorszego (wg mnie) jak pstrokaty dom (jeden odcieńdrzwi, inny okien i jeszcze inny podbitki czy dachu). Wszystko musi być przemyślane i dobrane ze sobą.

cez116
30-05-2012, 17:16
Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum. Zakończyłem właśnie budowę Granata w Zgorzelcu. Przy zakupie drzwi wybraliśmy zły kolor i został mi komplet drzwi wewnętrznych. Wymiary drzwi jak w projekcie. Drzwi to Porta NOVA okleina Protadur orzech 5 wzór 6.1 dwie pary jedne do pomieszczenia gospodarczego (prawe) drugie do holu z wiatrołapu (lewe 90), wzór 6.2 do pokojów na górze i do pokoju na dole, wzór 6.5 do łazienek, jedne drzwi 70 wzór 6.1 do pomieszczenia pod schodami (lewe 70). Wszystkie drzwi mają podcięcia wentylacyjne ( mam wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją. Ościerznice to Porta Clasic regulowane. Drzwi są bez klamek i zamków, wykorzystałem w swoich takich samych tylko orzech 4. Drzwi są zapakowane z gwarancjami. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected]. Przepraszam , że nie w temacie podbitek ( mam PCV w kolorze wiśniowym jak dachówkę i okna dachowe).

rysiek2011
07-06-2012, 08:08
A CO TU TAKA CISZA ??????
Może ktoś mi coś podpowie w temacie KOMINKA. Generalnie kominek będzie z płaszczem wodnym tylko mam dylemat JAKI???? Jak ktos ma jakieś doświdczenie poproszę o ocenę. Z gory dzięki

Claudii
07-06-2012, 20:07
mam z firmy Kratki, jestem zadowolona

milarz
08-06-2012, 09:46
miałem mieć kominek z płaszczem ale zrezygnowałem ze względu na podłogówkę na całości domu. Ale po kilku przepaleniach w zwykłym kominku stwierdzam że to bez sensu: kurz popiół w skrócie mówiąc nie chiałbym mieć kotłowni w salonie.

rysiek2011
10-06-2012, 17:02
mam z firmy Kratki, jestem zadowolona

Claudii jeśli można wiedzieć ile mocy 19 czy 24 kW

Claudii
10-06-2012, 17:22
16kw, i w zupełności wystarczy.Używam kominka w okresach przejściowych i chłodne letnie wieczory.W zimie przy włączonym ogrzewaniu (podłogówka w salonie)kominka używam od święta ,ponieważ nie da się wysiedzieć przy jednoczesnym paleniu w kominku i ogrzewaniu.Temp.dochodzi wówczas do 30st.

mircial
11-06-2012, 12:14
Mam pytanie montować okna dachowe w pokojach czy zrezygnować z nich?? Czy w pokojach nie będzie za ciemno??

Claudii
11-06-2012, 12:28
montować ! ja osobiście nie wyobrażam sobie nie mieć okien dachowych a szczególnie u dzieci i w górnej łazience.

patrycek8930
11-06-2012, 16:12
Od jakiej wysokosci zaczyna sie ten skos na poddaszu bez podnoszenia scianki kolankowej tak jak jest w projekcie

Claudii
11-06-2012, 19:02
1metr

portnej
11-06-2012, 20:03
mam pytanko do granatowców odnosnie łazienki i pomieszczenia gosp. na dole budynku.
Kwestia taka że w projekcie widać na rysunku w tym miejscu jedno okno. I jest jakby podzielone ścianą działowa pomiedzy łazienką a np. kotłownią - czy dobrze to odczytałem?

Generalnie pytam dlatego, że kotłownia która tam miała być zostanie przeniesiona do piwnicy ( która wyszła znienacka pod garazem ), i planujemy połączyć pomieszczenie gospodarcze z łazienką w jedno pomieszczenie aby zrobić większa łazieneczke.

Czy tam są jakieś dwa małe okienka połączone w taki sposób ze widać jakby było jedno czy inaczej?

pozdrawiam

Claudii
12-06-2012, 06:51
2 osobne okienka,jedno w wc drugie w gosp.

patrycek8930
12-06-2012, 08:23
Dzięki Claudi za odpowiedz Ty tutaj chyba robisz za dyzurnego i odpowiadasz wszystkim na wszystkie pytania ahhahha

mircial
12-06-2012, 18:42
Ja również dziękuję Claudi za odpowiedz :)

loxley
13-06-2012, 00:00
Mam pytanie montować okna dachowe w pokojach czy zrezygnować z nich?? Czy w pokojach nie będzie za ciemno??

Ja nie żałuję że zrezygnowałem ... otwory w oknach powiększyłem do 150x150 tak jak w salonie , i teraz po tynkach jaśniutko . Dodam że te okna mam na stronę południową, w sypialni też zrezygnowałem ... 3 tys do przodu nie licząc montażu.

Tinka25
13-06-2012, 13:35
Ja zostawiłam w sypialni i tam jest ok, ale w pokojach pozostałych na dzień dzisiejszy zrezygnowałabym. Uważam, że dodatkowe doświetlenie jest zbyteczne, tylko niepotrzebna robota z myciem mnie teraz czeka. Jedyny plus, że te pokoje są teraz super przytule, takie jaśniutkie.

renklodka
13-06-2012, 20:28
Witam,od dawna czytam to forum, ale nie miałam okazji nic pisać.Chciałabym podzielić się informacją o oknach, jestem przeciwniczką okien dachowych, nie robiliśmy na górze w żadnym pokoju, tylko w łazience i nad klatką schodową.Sąsiad ma i mówi,że jak pada śnieg lub deszcz, to słychać, no i dziwne uczucie, jak się leży i patrzy na dziurę w dachu- a jak ktoś zaglądnie? To żart oczywiście, ale ja nie mam i wcale nie jest ciemno.

Claudii
13-06-2012, 20:36
każdy chwali swoje itd...a no słychać deszcz,wpada też słoneczko ,widać gwiazdy,jest nastrój ,mycie nie jest takie straszne jak się ma obrotowe...cały widz tkwi w tym,że jak domek to domek z poddaszem i oknami,o których tylko można pomarzyć w bloku:o..amen

loxley
14-06-2012, 08:05
Claudii !!! A może byś co postawiła na ten tysięczny post ??? ;-) Nie mówię już o grilu ... heeheee

Claudii
14-06-2012, 08:08
u mnie zawsze goście mile widziani .... wejściówka kosztuje tylko roślinkę :D urządzam ogródek i mini oczko wodne

mircial
14-06-2012, 12:21
Dziękuję wszystkim za odpowiedz :) Zostawiam okno dachowe w sypialni,w pokoju i na klatce schodowej no i oczywiście w łazience - czy dobrze zrobiłam to się okaże.... :)
Pozdrawiam

patrycek8930
14-06-2012, 12:50
Czy kominek z plaszczem wodnym sie wogole oplaca.Jak dlugo sie musi nagrzac zeby w domu bylo cieplo

olkaikrzyś
14-06-2012, 19:57
Jestemy na etapie ocieplenia poddasza i stad pytania:
-Jakiej firmy welne uzywaliscie oraz jaka grubosc kladliscie?
-Czy stelaze montowane byly krzyzowo i czy warto wybrac wlasnie ten sposob i czy w praktyce jest szansa uniknac ewentualnych pekniec plyt.

pozdrawiam

rysiek2011
15-06-2012, 14:55
URSA SILVER DF 39 - jestem w trakcie ocieplania

attri
17-06-2012, 19:04
Planujemy z mężem rozkład podwieszanego sufitu w salonie oraz kominek. Macie może jakieś zdjęcia tych dwóch rzeczy, bo szukamy inspiracji?

Tinka25
20-06-2012, 07:10
Jak dobieracie kolor drzwi schodów podłóg i okien, wszystko w jednej toancji? czy na piętrze macie takie same drzwi jak na parterze? czy macie białe (jasne drzwi) czy ciemne? mam totalny mętlik...mam okna złoty dąb i zaczynam żałować, mogłam wziąć białe, które do wszystkiego pasują...

Claudii
20-06-2012, 07:23
stolarka drzwiowa,okna,schody na dole -u mnie w jednej tonacji ... ale na górze z drzwiami się wyłamałam i dałam wenge- dla mnie ok
im mniej nabazgrane tym schludniej,czysto

trzymaj się złotego dębu , chociaż jakbyś wszędzie dała białe drzwi,białe listwy to myślę, że nie zgrzeszysz za bardzo a co do białych okien to nieźle trzeba się naszorować.

AGABA2
20-06-2012, 09:49
Witam,
proszę o informację ile kosztowało zrobienie podbitki PCV w projekcie Granat
Pozdrawiam, Agnieszka

mirela99
20-06-2012, 13:24
Jak dobieracie kolor drzwi schodów podłóg i okien, wszystko w jednej toancji? czy na piętrze macie takie same drzwi jak na parterze? czy macie białe (jasne drzwi) czy ciemne? mam totalny mętlik...mam okna złoty dąb i zaczynam żałować, mogłam wziąć białe, które do wszystkiego pasują...
Ja podczas wybierania okien bardzo zwracałam uwagę właśnie na to, aby były w środku białe i mnie nie ograniczały. Jest taka niepisana zasada, że nie powinno we wnętrzu być więcej niż 2-3 rodzaje drewna. Faktem jest, że białe drzwi pasują do wszystkiego, są bezpieczne. Zresztą tak samo jak okna. U mnie w galerii masz drzwi białe. Oprócz palisandru na schodach i blatach kuchennych i paneli w dwóch pokojach - nie mam innych drewnokolorowych dodatków.
Na piętrze nie musisz mieć takich samych drzwi jak na dole, ale już w jednym korytarzu - koniecznie jeden kolor.
Parapety - u mnie w każdym pokoju inny - dobrany pod dane wnętrze.
I jeszcze pamiętaj o listwach przypodłogowych :).

Tinka25
20-06-2012, 17:51
Dzięki Wam za dobre rady:) mam już okna złoty dąb z dwóch stron, więc teraz myślę, że drzwi dam białe (nowoczesne) z wiatrołapu do domu szklane, do tego wysokie białe listwy przypodłogowe, na podłogę myślę płytki drewnopodobne a ściany popiel. Mirello, Twoje wnętrza są w moim klimacie:) dzięki za Wasze inspiracje

renklodka
20-06-2012, 20:45
Ile kosztuje na gotowo ocieplenie wełną /18+5/ + płyta gipsowa i szpachla ? Czy 39 zł za m to dobra cena?

croolewna
21-06-2012, 08:50
Tinka, do mnie dziś przyszły drzwi, kolor orzech kaspijski. Okna, parapety, drzwi wejściowe i bramę garażową mamy w mahoniu, ten orzech kaspijski jest dość zbliżony. Lubię, jak jest harmonia w kolorach;schody też mają być podobne. Ale Ty też sobie nieźle wykombinowałaś :)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=121196&d=1340264533

rysiek2011
21-06-2012, 17:23
Ile kosztuje na gotowo ocieplenie wełną /18+5/ + płyta gipsowa i szpachla ? Czy 39 zł za m to dobra cena?

BaRDZO DOBRA!!!:yes:

mircial
21-06-2012, 19:05
A ja się pochwalę-mamy już gotowy Dach!!! :)
Ale to cieszy już przynajmniej widać że to dom :)

Tinka25
23-06-2012, 20:55
Kochani Granatowicze, ostatnio sobie tak rozmyślam, oglądam rosnące domki i większość z nich idą w nowoczesne klimaty, popielate okna niesymetryczne, kostkowa bryła itd Czy nie macie czasem wątpliwości, że teraz wybralibyście dom w innym stylu?

Claudii
23-06-2012, 21:28
ja ledwie wybudowałam swój a już miałam mieszane uczucia....marudziłam ,że to nie jest to , że mogłam wybrać inny a najlepiej kostkę z przeszkleniami, jednym słowem nie byłam wniebowzięta :no: Cyba większość tak ma , zresztą powiedzenie ,że pierwszy budujesz dla wroga,drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie jest prawdziwe. No cóż kolejnych nie wybuduję , mam to co mam , inni mają mniej:D

rysiek2011
25-06-2012, 07:10
Pamiętajcie dziewczyny że moda przeminie a nasze domki są dla nas do końca życia. Ważne że nam się podobają, są funkcjonalne, w miarę tanie w budowie co akurat dla mnie jest ważne poza tym nie można mieć wszystkiego.

mirela99
25-06-2012, 15:43
Ja żałuję. I nie przekonują mnie argumenty, że granat jest ponadczasowy. Kostka, albo kształt litery C (w srodku taras) lub L, wielkie okna, wysokie sufity na kilka metrów .... takie mam marzenia.

Claudii
25-06-2012, 16:47
No to może niespełnieni Granatowcy odpowiedzmy na pytanie dlaczego dokonaliśmy złego wyboru ......?

Ja jako odwieczny blokers,gdy pojawiła się szansa na domek byłam tak podjarana ,że chciałam mieć choćby małą skromną chatynkę.
Nie sniły mi się takie cuda jak tu Mirela opowiada, nie wiedziałam co to antresola itp ani nigdy nie widziałam na żywo domu nowoczesnego.
Po edukacji na muratorze szczęka mi opadła z wrażenia na widok takich domków ale było już za późnno na zmiany.
W miarę jedzenia apetyt rośnie drogie Panie,pojawia się nowa moda ,coś nietuzinkowego i zapierającego dech w piersiach,zresztą jak we wszystkich dziedzinach. Nowy sprzęt,nowa bryka,ciuch to wszystko jest łatwym celem z domem już sprawa jest skomplikowana.
Mamy 2 wyjścia : wygrać w totka i wybudować nowy, zacisnąć zęby i pokochać to co się ma:yes:

Tinka25
25-06-2012, 20:27
Fakt, to jest chyba kwestia mody, która zmienia się w zawrotnym tempie.

Nie było mody na kostki gdy wybierałam projekt. Ja jestem na takim etapie, że jeszcze mogę pomieszać style i tak mam zamiar zrobić...

croolewna
26-06-2012, 07:14
Ja może nie żałuję wyboru projektu ale teraz np. dodałabym piwnicę, chociaż pod częścią domu, żałuje że nie mam schowka na odkurzacz, deske do prasowania itp., ewentualne konfitury też nie wiem gdzie pomieszczę, że o rowerach i taczkach nie wspomnę. Tak jest, człowiek zawsze mądrzejszy jest po fakcie. Ale pomyślcie jakie przed nami wyzwanie, żeby dostosować granata do naszych zmieniających się potrzeb ;)

mirela99
26-06-2012, 07:40
A ja wiedziałam, że są takie cuda. Jednak dałam się przez architekta i mojego męża przekonać, że to jednak przepaść finansowa. Uległam niestety ...

Claudii
26-06-2012, 07:44
na babski rozum taki dom powinien być tańszy,w nim nic nie ma tylko sterylność

Tinka25
26-06-2012, 08:25
Crolewno, a nie masz spiżarki przy kuchni? my za garażem dorobiliśmy pomieszczenie gospodarcze (obecnie jest to druga kotłownia, gdyż na razie nie mamy gazu), schowek można też zrobić pod schodami na górę. Nad garażem mam bardzo dużą pralnię i garderobę. Jest trochę tych pomieszczeń*dodatkowych.

Tinka25
26-06-2012, 08:30
Mam pytanie z innej beczki w jakiej kolorystyce macie łazienki, wczoraj bylam w sklepie i wyszłam głupsza niż weszłam. Bardzo podobają mi się szarości, zrobię jedną a drugą*nie wiem najchętniej zrobiłabym dwie szare, ale mąż puka się po głowie jak mnie słucha.

marzena-m
26-06-2012, 14:01
Witam, od wczoraj jestem w posiadaniu pozwolenia na budowe. Mam piwnice pod caloscia. Pozdrawiam

marzena-m
26-06-2012, 14:02
Teraz kredyt i zaczynamy budowac

Claudii
26-06-2012, 14:02
fajnie :D

mirela99
26-06-2012, 15:29
Mam pytanie z innej beczki w jakiej kolorystyce macie łazienki, wczoraj bylam w sklepie i wyszłam głupsza niż weszłam. Bardzo podobają mi się szarości, zrobię jedną a drugą*nie wiem najchętniej zrobiłabym dwie szare, ale mąż puka się po głowie jak mnie słucha.
mam czarną i szarą i ... męża nie słuchałam. On pewnie i tak tych kolorów nie odróżnia ;).


na babski rozum taki dom powinien być tańszy,w nim nic nie ma tylko sterylność
ale jest duuużo droższy, często przez to, że niestandardowy. Np. jasnoszara klinkierka kosztowała mnie dwa lata temu 8 pln za sztukę, kiedy antracytowa (matrix) kosztowała ... 2,50 :D.
A duże okna moich znajomych kosztowały .... 5 x tyle co moje. To samo płaski dach ...

jjjustyna
26-06-2012, 17:26
Mam prośbe do bardziej zaawansowanych granatowcow: czym obkładaliscie łukowe schody przy wejsciu do swoich domków.? Rozmawiamy z wykonawcami i okazuje sie, że jest jakiś mega problem z ułozeniem klinkieru na takich schodach ?

croolewna
27-06-2012, 06:22
Crolewno, a nie masz spiżarki przy kuchni? my za garażem dorobiliśmy pomieszczenie gospodarcze (obecnie jest to druga kotłownia, gdyż na razie nie mamy gazu), schowek można też zrobić pod schodami na górę. Nad garażem mam bardzo dużą pralnię i garderobę. Jest trochę tych pomieszczeń*dodatkowych.

Nie mam, zrezygnowaliśmy ze spiżarki bo kuchnia wydawała się nam za mała, schody mam ażurowe bo chciałam optycznie powiększyć salon no i teraz mam za swoje.. cała nadzieja w pomieszzceniu nad garazem, chociaż ma tam być sauna, gabinet, siłownia, strych, spiżarka i kto wie co jeszcze :)

croolewna
27-06-2012, 06:52
Mam prośbe do bardziej zaawansowanych granatowcow: czym obkładaliscie łukowe schody przy wejsciu do swoich domków.? Rozmawiamy z wykonawcami i okazuje sie, że jest jakiś mega problem z ułozeniem klinkieru na takich schodach ?

Mamy podobne schody, mąż chce u góry kłaść gres a z boku specjalny gruby, ziarnisty tynk. Ale muszę to jeszcze obejrzeć, chociażby na zdjęciach zanim się ostateczie zdecydujemy.
Tu poczytasz więcej: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?93939-Czym-ob%C5%82o%C5%BCy%C4%87-schody-wej%C5%9Bciowe/page3

mirela99
27-06-2012, 07:41
Nasz architekt pozmieniał schody i balkonik - nie mamy łuków. Wspominał, że to problematyczne będzie bardzo (np kupno listewek, takich małych rynienek aby woda nie kapała).

rysiek2011
27-06-2012, 17:47
Nasz architekt pozmieniał schody i balkonik - nie mamy łuków. Wspominał, że to problematyczne będzie bardzo (np kupno listewek, takich małych rynienek aby woda nie kapała).

Napewno spadną koszta, okna łukowe droższe wykończenia też, więcej terakoty klinkieru, nie wspomnę o roletach .
Ja też urządzałem wszystko bez łuków i nie żałuję, a na uroku nie straciło. Lepiej kaskę zostawić na wykończenie z zewnatrz i zagospodarowanie.
Ale to oczywiście moja opinia.

Sempronia
02-07-2012, 18:24
Domek na pewno się podoba bo jest jednym z najczęściej nabywanych w sieci, ale zawiera błędy konstrukcyjne (znajomy budował).
W tym artykule (http://hebius-linkownia.blogspot.com/2009/08/jesli-dom-to-dworek-z-balkonem.html) architekci wypowiadają się o nim i wskazują na istotny błąd projektowy: komin zaprojektowany na styku lukarny z dachem, ostrzegają, że może być to miejsce awaryjne.
A ja z całego serca polecam projekt indywidualny. Różnica w cenie może z 3 tysiące średnio, jakość nieporównywalna, a i budowa tańsza.

Tinka25
02-07-2012, 20:13
Większość zainteresowanych chyba już wie o tym błędzie, dlatego warto z zewnątrz zrobić granata, lecz trochę zmodyfikowanego w środku, tak właśnie zrobiliśmy my.

damian88
03-07-2012, 13:41
witam . mam pytanie ile macie kW piec .
mi wyliczyli 20 kW na eko-groszek .

proszę o szybko odp bo muszę zamówić

pozdrawiam

olkaikrzyś
03-07-2012, 20:07
DEFRO AKM 22Kw dzis byl rozruch :D

mapex
04-07-2012, 08:08
Kocioł Klimosz 25KW

Tinka25
04-07-2012, 18:24
Stolarz który ma robić moje schody przysłał mi swoje realizacje...są tylko białe, bo właśnie w takim kolorze mi odpowiadają, jak Wam się podobają?

mapex
05-07-2012, 07:21
Wyglądają bardzo fajnie - właśnie w tym kolorze świetnie się komponują do całości ( Oj daleko mi do tego etapu ale dach już przykryłem). pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Wam udanych wakacji.:bye:

mircial
05-07-2012, 08:23
Tinka25 piękne schody mi się najbardziej podobają te na drugim zdjęciu.Ja też jeszcze mam daleko do tego etapu tak jak mapex mam dopiero skończony dach

croolewna
06-07-2012, 06:38
Ja sobie wymarzyłam całe w ciemnym drewnie ale Twoje schody wpadły w oko mojemu mężowi :)
My jestesmy umówieni ze stolarzem na sierpień więc musimy się szybko decydować.

Tinka25
06-07-2012, 21:17
Przyszła moda na styl glamour i mnie pochłonęła całkowicie, białe schody, dużo szarości, białe drzwi i wysokie listwy przypodłogowe.. mmmm

croolewna
11-07-2012, 11:54
Wracając do tematu półokrągłych schodów pokażę Wam jak to u mnie wygląda:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=124650&d=1342002390

Jeszcze nie podjęliśmy decyzji czym obłożymy schody.


Mam przy okazji pytanie z innej beczki do osób, które mają drewniane, ażurowe schody - na czym się Wam wspierają? Są montowane do ściany, na belkach wspierających? Ile tych belek? W którym miejscu? Nie wygląda to brzydko? Może macie fotki?
Pytam, bo nasz fachowiec od schodów coś kombinuje :/