PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GRANAT pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

wasiek
15-11-2007, 18:55
no nie, zanim ja napisałam posta to Ty zdążyłaś wkleić juz drugiego......
Co do schodów, to te schody, które pokazał Fato sa właśnie schodami zabiegowymi a te o których mówi Twój mąż - ze spocznikiem..... :D

wasiek
15-11-2007, 18:57
a i jeszcze jedno..... na początku każdy znas był laikiem budowlanym......
poczekaj a zobaczysz jak szybko trzeba nauczyc się dużo nowych rzeczy, żeby wiedzieć czy przypadkiem fachowcy nie wpuszczają Cię w maliny...... :D :D :D

fato
15-11-2007, 19:09
Fato a Ty co??? Gdzie te duże ilości zdjęć??? Pokazałeś kilka na zachętę i to już koniec???
Zobacz jak młodsi stażem granatowcy chwalą się poszczególnymi etapami....no zapraszam do pisania i wklejania.... czekamy :D :D
I najważniejsze Anijka jeżeli czytasz jeszcze nasze forum, to odezwij się i pokaż nam swojego Granata. U Ciebie prace są najbardziej zaawansowane, no nie bądź taka co to nie chce się pochwalić swoim domkiem....proszę...... :D :D :D[/quote]


No właśnie jakoś się obijam, ale ta pogoda mnie bardzo przygnębia. Postęp na budowie owszem jest fotki wkleję jak tylko będzie chwila czasu mogę jedynie zdradzić, że kominy już mam wymurowane więźba też już jest i oczywiście czekam z niecierpliwością na troszki ładnej pogody Ps. chyba jak każdy :D
A nawiasem mówiąc Anijka z niecierpliwością czekam na twoje fotki z granacika heh pewnie już mieszkacie :) Pozdrawiam wszystkich GRANATOWCóW

misha555
15-11-2007, 19:27
wasku dziekuje za wyjasnienia dotyczace schdow :) teraz juz wiem na czym stoje, a raczej po czym bede zbiegac :)
ciekawa tylko jestem czy te schody to tez murarze beda chcieli zrobic w tym roku... :) bo jesli tak to bede musiala zasiasc juz do robienia dokladnego rysunku... oczywisci jesli uda mi sie przekonac meza do moich racji.. :)

aaaa....zapomnialam tez nadmienic, ze murarz-kieras po raz kolejny wykazal si calkiem niezla inicjatywa...nie dosc ze namowil meza do podniesienia sciany kolankowej zrowno domu jak i podwojnego garazu (wiec garderobo/pralnio/schowek to bedzie naprawde wielkie lotnicho) to jeszcze przekonal go do umieszczenia okna dachowego na klatce schodowej :lol: zaczyna mi sie podobac ten majster !! :wink:

dzis dowiedzialam sie ze panowie codziennie pod koniec pracy robia sobie ognicho na naszej dzialeczce....chyba im kupimy kilka kilogramow kielbachy do podsmazenia :) niech sie uracza :D

wklejajcie fotki - ja tak lubie sobie podpatrywac wasze pomysly na zmiany wieksze i mniejsze :)
pzdr

wasiek
15-11-2007, 19:32
Fato a ten wolny czas to znajdziesz teraz czy znowu za miesiąc???? :roll: :D :D :D
Wolałabym teraz, bo tak samo jak Marta lubię oglądać fotki powstającego Granata.

sylwia 25
15-11-2007, 19:49
:o ale sie rozpisaliscie !!!!

FAto - ja tez sie przyłącze - wklejaj fotki i to duzo !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jelsi chodzi o schody to nam nasz poprzedni majster ( ktory był super na początku i tez go strasznie chwaliłam - a potem wyszły problemy :()
"spiep...." i schody sa całkowicie do poprawy i ci nowi murarze jak skończa działowe scianki beda podkuwać dolewac i juz sama nie wiem co jeszcze- jedno jest pewne maja takie same zdanie jak my co do tych schodów i na szczęscie wiedza co zrobić zeby były dobre !!!

Poprzedni majster dostał pare zdjec schodów zabiegowych i mial zrobic takie same - wyszly inne a on stwierdził ze w takim razie to on nie wie jak ma je zrobic

a jak juz sie tak na niego zale to opisze jeszcze pewna sytuacje z jego udziałem

Jak przyjechal na dzilake juz po zakonczonej wspolpracy z nami po jakies swoje rzeczy zastal naszego ciesle z ekipa i mu nagadal jak to ma na nas uwazac zebysmy mu zapłacili i dodał jedno zdanie ktore do dzis kroluje u nas na budowie i wszscy sie smieja do bólu

PAMIETAJ LEPIEJ WZIĄĆ WIECEJ PIENIEDZYNIŻ JEST USTALONE ZEBY BYLO Z CZEGO ODDAWAĆ NIŻ WZIAC ZA MALO

no normalnie az teraz sie smieje jak to pisze hihihi

misha555 - jestem w głębokim szoku i ciesze sie ze chociaz u ciebie pogoda nie krzyzuje planópw bo u mnie teraz lezy ok 10 -15 cm sniegu :( Oby tak dalej , a fachowcy to naprawe jakby ich piorun strzelil tak im to szybko idzie POWODZENIA

wasiek
15-11-2007, 19:56
Sylwia, fajny on był.....ten fachowiec znaczy się..... :D
U mnie z kolei moi fachowcy od stanu surowego zawsze mówili -
da się zrobić.....po czym partolili proste sprawy, bo trudno było zajrzec do zmian do projektu... :cry:

wasiek
15-11-2007, 19:59
aaaa co do rozpisania to chyba od tego jest ta stronka....czyż nie? :D :D :D
Gosia a gdzieżeś Ty się podziała??? Czyżbyś jeszcze nie miała internetu i tylko z pracy nadajesz? Jeżeli tak to wielka szkoda, że nie możesz na bieżąco z nami pogawędzić.... :)

sylwia 25
15-11-2007, 20:20
aaaa co do rozpisania to chyba od tego jest ta stronka....czyż nie? :D :D :D
Gosia a gdzieżeś Ty się podziała??? Czyżbyś jeszcze nie miała internetu i tylko z pracy nadajesz? Jeżeli tak to wielka szkoda, że nie możesz na bieżąco z nami pogawędzić.... :)

hmmm a moze Gosia przezywa kryzys budowalny ???????? ale nie mysle ze nie , teraz chyba w poniedzialek maja wejsc fachowcy od tynkow

tak czy tak GOSIA czekamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dobra ide klasc moich chorowitków spac

a co do rozpisania to wlasnie fajnie jak jest co poczytać wiec piszcie !!!!!

misha555
15-11-2007, 20:33
mam nadzieje ze gosi snieg nie przysypal, skoro wszedzie tak pada :)

kurcze, z tymi schodami mowicie, ze tak ciezko murarze kumaja rysunki??
musze meza napuscic zeby jutro porozmawial z tymi naszymi fachowcami....bo ja jak juz wracam z pracy, to tylko (i az!!) rosnaco mury ogladam :) ale murarzy juz nie ma, ognisko wygaszone...
ciekawe co powiedza na rysunek (ktorego jeszcze nie mialam czasu przygotowac)

a ja sobie zaraz poczytam wasze dzienniki:)

wasiek
15-11-2007, 20:47
Słuchajcie, właśnie wróciłam ze spaceru wieczornego z moim pieskiem. Wcale sie nie zanosi, żeby ten przedwczesny atak zimy szybko miał się skończyć a przynajmniej tutaj na północy. Zmarzłam pomimo czapki i rekawiczek.....brrrrr Po powrocie spojrzałam na termometr za oknem - w tej chwili u mnie na 5 pietrze jest -5 stopni, na dole na pewno jest o wiele zimniej.......

Izulek
15-11-2007, 21:26
Ale miałam co czytać wieczorkiem :D
U nas gotowe fundamenty, taras, jutro robią wejście. Bloczki posmarowane dysperbitem.
Jeszcze tylko ocieplą fundament, zrobią drenaż, rozłożą kanalizę i zasypią i przerwa do wiosny....
Więcej niestety się nie uda w tym roku, ale na wiosnę mam nadzieję szybko zacząć i cieszyć się z postępów.
U nas na razie nie pada, temperatura na parterze -3 stopnie. Prognozy na przyszły tydzień są obiecujące :)

sylwia 25
15-11-2007, 21:40
Izulek - no wlasnie prognozy obiecujace niby od poniedziałku oby oby, bo u mne od 16 nasypało z 20 cm sniegu i dalej przybywa a temperatura na 1 pietrze -1,5 st.wiec nimy nie tak zimno ... ale drogi zasypane niektore nawet nie przejezdne :(
Moj mąz kierowca ( mamy firme trasnportowa ) co prawda jezdzi osobowym samochodem ale jak wyjechal o 10 rano tak jeszcze nie wrocil a zrobil tylko 500 km
normalnie ta trase robi w 7 godzin a tu ponad 12 i jeszcze z 1,5 godz do domu :(

sutruh
16-11-2007, 05:48
Nina a wiesz, że miałam też ekipę do tynków za 20 zł, tylko że na druga połowe stycznia, jak mi przykro było :-? niby 3zł różnicy, ale razy metry na ścianach i sufitach :cry: ponad 1.000 zł różnicy

dzisiaj będziemy mieli wkład kominkowy, mam nadzieje że jutro będzie pierwsze rozpalanie :D

sutruh
16-11-2007, 08:20
hahahhahahaha :lol:
teraz dopiero przeczytałam kolejną stronkę z Waszej wczorajszej rozmowy :D Nina niestety jedynie w pracy mam teraz internet, ale Wam zazdroszczę że możecie sobie porozmawiać a nie jak ja pisać bez echa :lol:

Marta ty chyba szybciej odemnie zamieszkasz w granacie :o , gratuluje ekipy, hahahah nie przysypał mnie śnieg bo go w ogóle u nas nie ma :lol: jak na razie :roll:

Sylwina nie mam kryzysu budowlanego :lol: :lol: :lol: sobie wymyśłiłaś :lol:

czkało mi sie z wieczorka, ale nie wiedziałam że to przez WAS :lol: :lol: :lol:



http://photos14.nasza-klasa.pl/dev36/0/028/779/0028779756.jpg

ale duże zdjęcie!!! no dobra też trochę zajmiemy miejsca
ta blondyna to ja :lol: Gosia :lol: ,a ten obok to mój najwspanialszy mężczyzna świata - Piotruś to głównie on jest naszym wykonawcą, inwestorem, robi zapasy materiałowe i ta budowa też jest głównie przez niego, mieszkał od zawsze w blokowisku i marzył o domku :D no i niedługo spełni się jego marzenie :D

ściskam Was Wszystkich gorąco, pa

sylwia 25
16-11-2007, 08:46
Witajcie!
HA Gosia przynajmniej cie zmobilizowałysmy do pisania hahaha
tak jak jestes w pracy to pisz duzo !!!!

U mnie roboty dachowe STOP bo dzis wyglada u mnie tak :

http://sswierczyna.w.interia.pl/zdjecie.JPG

http://sswierczyna.w.interia.pl/DSC00061.JPG

http://sswierczyna.w.interia.pl/DSC00062.JPG

nic tylko siedzić i ryczec

sutruh
16-11-2007, 10:06
cześć Sylwia :D , a gg wyłączone :(

jaka piękna zima u Ciebie, nie martw się zaraz pewnie przyjdzie odwilż i będzie po śniegu

sylwia 25
16-11-2007, 10:27
Gosia - jestem po formacie i nie mam twojego GG napisz do mnie juz jestem dostepna :)

2magda5
16-11-2007, 11:42
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

CO ZA PIEP........
NASTĘPNA EKIPA SZLAK NIECH ICH TRAFI
KUR...... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



sorki :x Ja wam dziewczyny naprawde współczuje tego śniegu i że prace stanęły zapalnowane i chociaż z tego podu wasze ekipy jakąś wymówke maja

ale u nas jest 4 na plusie a ta banda pieprzonych ciesli zrobiła sobie wolne
bo o 7 rano było 0
mogli przyjechać troszke później :evil:

sylwia 25
16-11-2007, 11:49
2magda5 - wspólczuje !!!! ale powiedz to sa Ci sieśle co robili teraz u Twoich rodziców???? czy cos mi sie pomyliło

Ani@
16-11-2007, 17:21
Witam, po przerwie, ale sie dzieje, juz 13 strona naszego granatowania :D

U mnie tez od dzis tynkarz przestal zacierac piaskiem kwarcowym, bo juz jest za chlodno.
Poza tym tynki cale zrobione (poza garazem - zostawiamy go na pozniej), zostalo jeszcze zatarcie tym piaskiem.
Teraz panowie robia izolacje na chudej podlodze, w nastepnym tyg hydraulik.

Jezeli chodzi o wnetrza, to juz sobie dawno wszystko zaplanowalam tylko...co chwila zmieniam zdanie :lol: w nocy snia mi sie wirujace kafelki, kuchnie, zestawienia kolorystyczne, masakrrrrra :lol: maz w ogle nic nie chce slyszec o wykonczeniowce, JUZ jest przeze mnie zameczony, zreszta tak jak pan z pobliskiego salonu z glazura i terakota - jestem tam srednio 2-3 razy w tyg i maz nawet ostatnio cos bąknął, że to co robie, to sie nazywa dręczenie czlowieka :lol:
Ta mala lazienka jest naprawde mala :wink: uparlam sie na kibelek i umywalke na stelazu, w zwiazku z czym umywalka musi byc naprawde nieduza (jej glebokosc powinna sie miescic w granicach 25-30cm). Ciekawe, czy w ogle bedzie sie dalo umyc w tym dlonie? 8)
Zamowilam juz kafelki do gornej i dolnej lazienki, mam wybrany gres na schody, taras, a takze do wiatrolapu, hallu, tego korytarzyka do kotlowni, kotlowni i garazu - zreszta wszedzie beda te same. Tylko jeszcze sie glowie nad kuchennymi kafelkami, bo ostatnio dostalam newsa, ktory moze calkiem zmienic moja kuchenna koncepcje dot. mebli :lol: ...jak skonczy sie ta budowa popadne w apatie, jak nic :lol:

Izulek
16-11-2007, 18:08
Ania ja może nudna jestem :lol: , ale rozmieściłaś urządzenia tak jak na projekcie?
Ja już jestem przerażona wykończeniówką :wink:

Ani@
16-11-2007, 18:39
Izulek - nie, no co Ty - nudna! - :lol: teraz to moj zywiol -> na dole mam identycznie jak w projekcie - kabina spora - 90x90 z murowanym kafelkami brodzikiem. Potem kibelek na stelazu i umywalka na stelazu. jasne, stonowane kolory, zero dekorow. Stelaze od kibelka i umywalki utworza poleczke, ponad ktora bedzie spore lustro - bedzie zajmowalo cala przestrzen od kabiny do sciany. Probowalam cos kombinowac - ustawic kibelek na niskiej sciance prostopadlej (ktora tworzylaby jednoczescie bok prysznica), ale kibelki sa dluzsze niz szersze, take mijaloby sie to - w przypadku tej lazienki - z celem.
Na gorze tez w zasadzie bez zmian. Tylko wanna prostokatna, umywalka i kiebelek tam gdzie w proj. Zdecydowalam sie tam tez ostatecznie na prysznic, zobacze, jak sie bedzie sprawdzal - bedzie to otwarta deszczownia (tu zaszalalam - strasznie mi sie podobala hansgrohe (http://www.lazienki-sklep.com/sklep,2226,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,345732,0.html) i nie moglam sobie odpuscic) w tym rogu ktory sciana tworzy z kominem - na scianie komina bedzie jedna stala scianka szklana i nic wiecej. Jak sie nie bedzie sprawdzalo, to dodam jeszcze dwie :lol: , choc kusi mnie taka otwarta "kabina"

Ps. Gosia - przesympatycznie wygladacie. Pozdrowienia od Też_Blondyny :lol:

2magda5
16-11-2007, 19:02
Tak ci sami, była umowa że u nich zbijają więźbę i folie kładą
do nas wchodzą robią to samo potem zmiana i do rodziców dachówke
kładę a potem do nas


I znowu dzień zmarnowany a nawet dwa bo jutro podobno też sobie wolne biorą :evil:

P.S ale ta Ani@ szaleje...
a ile radochy z mężem pod takim otwartym prysznicem..... :wink:

wasiek
16-11-2007, 21:21
Hej, hej...
no tak mnie nie było ( byłam u Córki i wnuuuusia mojego kochanego :D ) i cicho na forum....hmmhmm :wink: coś chyba znowu muszę rozruszać wszystkich..
Na początek - Gosia miło, że wstawiłaś Wasze zdjęcie :) Ładnie wyglądacie......
Ani@ Ty z kolei dostaniesz reprymendę, że tak długo nic a nic sie nie odzywałaś... :-?
A co, jak widzę to jestem najstarsza z Was wszystkich więc mogę sobie pozwolić... czyz nie??? :D :D :D
Magda, tylko spokojnie - cieślę wejdą i szybko wszystko zrobią. - Trzymam kciuki za błyskawiczne pokrycie dachu dachówką.
Izulek, nie ma to jak wszystko idzie sprawnie na budowie, to wtedy zaczynamy już myśleć o wykończeniówce....i tak trzymać....

Ani@
17-11-2007, 06:35
Wasiu, tylko letko :lol:

Nie odzywalam sie, bo mialam juz totalnie kosmiczna jazde z dachowka. Zreszta musze wreszcie wstawic pare zdjec i zakonczyc historie, bo sporo osob do mnie pisze na pw w sprawie creatona.
Historia zakonczyla sie tak, ze juz mam prawie skonczony dach (brakuje tylko okien polaciowych i paru brakujacych dachowek, ktore za jakis tydzien maja sie pojawic). I wywalczylam proste dachowki. 4 miesiace super-nerwowy, ale jestem z siebie dumna! :D

Magda - no zaszalalam, ze ciesze sie straszliwie z tego dobrodziejstwa, jakim jest net, bo udalo mi sie znalezc prawie polowe taniej niz w linku 8)

wasiek
17-11-2007, 08:19
Ani@, oki zawsze będzie letko..... :D :D :D
A tak na poważnie, to sama często zagladam do wątku założonego przez Ciebie o Creatonie i widzę, że to nie tylko Tobie coś złego z tą Firmą się przytrafiło. Opisz tam całe rozwiązanie... a u nas wklejaj zdjęcia z pokrytego ciężko wywalczoną dachówką dachu...ufff.....szkoda tylko tych nerwów i czasu, który niestety straciłaś na walkę z nieuczciwym producentem czy hurtownikiem? Kto w końcu przyznał się do winy?

2magda5
17-11-2007, 16:37
To jest domek mojej mamy

http://images23.fotosik.pl/114/9622880adff41402.jpg (www.fotosik.pl)


A to jeden z pokoi i stan w jakim go zobaczyliśmy gdy pojechaliśmy
oglądać domki i już wiadomo dlaczego cieśli nie było w piątek
mogli chociaż gnojki po sobie sprzątnąć


http://images32.fotosik.pl/47/1e19c63df0e10081.jpg (www.fotosik.pl)

Hajduczek
17-11-2007, 16:48
No no widzę że prace postępują w szalonym tempie. A my byliśmy na spotkaniu z Architektem i ostatecznie przedstawilismy zmiany jakie chcemy wprowadzić.
U nas z nowości jakiej tutaj u Was nie ma to przedłużenie dachu od garażu na wiatę.
Likwidujemy okienko okrągłe ale pozostawiamy atrapę na tynku- coś tam wymyślimy może napis " A.D. 200..."
[b] Waśku[b] przestawimy komin w spiżarni :)
Obstajemy też przy zaprojektowaniu schodów z podestem - odwrócimy bieg schodów , na dole dołożymy dwa schodki a na górze 1- zobaczymy jak to się uda na etapie projektowania.
Podnosimy też dosyć sporo poziom budynku. Tak po cichu liczymy na to że przez to też uda się nam obejść w jakiś sposób pompe do kanalizy :/ i uda się nam wpiąć do grawitacyjnej sieci.
Pozdrawiam wszystkich [b]Granatowiczów[b] i dzielcie się fotografiami, to bezcenne wskazówki:)

wasiek
17-11-2007, 19:14
Magda, to ja miałam "lepszych" fachowców :) Teraz jak ostatnio kopalismy wokól domu, to mój mąż odkowpywał butelki po piwie!!! Były zakopane w glinie obok domku...wyobrażacie to sobie? Ja od razu każdemu z fachowców na początku mówiłam, że w ogóle nie toleruję picia na budowie.... no to co robilii.... pili piwo a butelki zakopywali cobym nic nie widziała... :) :) :) :) dobre co?
Hajduczek, ciekawa ta zmiana, rzeczywiście nikt z nas nie dodał wiaty do budynku...

sylwia 25
17-11-2007, 21:45
Hej ja na momencik bo strasznie mi sie chce spac
tylk wspomne o wiacie
My ze wzgledu ze mamy jednospadowy dach nad garazem mamy w planach zrobic wiate ale to dopieru po przestawieniu metalowego garazu i specjalnie dach jest zrobiony poda takim katem zeby jeszcze wyszła taka wiata na przyczepe kampingową , mam nadzieje ze za rok lub dwa zrobimy :)

dobranoc

2magda5
17-11-2007, 22:33
Ta.......
chodze i śmieję jak przypomne sobie tą flaszke
a ekipa cieśli młoda, główny majster więcej niż 35 mu nie daję :D

angelb
18-11-2007, 00:30
Witam serdecznie wszystkich "Granatowców"Od dłuższego czasu poszukuję projektu. Projekt domku "Granat"podoba mi się ,ale bardzo chętnie za nim się zdecyduje na ten projekt obejżałabym Granata w realu.Czy ktoś z Was pokazałby mi swojego Granatka?jestem z Torunia...pozdrawiam

wasiek
18-11-2007, 10:18
Angelb witaj, jak nie znajdziesz nikogo bliżej siebie, to ja zapraszam do mnie. Chociaż od razu mówię, że ja mam wersję Maxi Granat :D
Z Torunia do Elbląga to tylko jakieś 170km 2,5 godziny jazdy

sylwia 25
19-11-2007, 20:40
hmmm
a co to za zastój????????
Przyznam ze nie mam weny do pisania , no bo ja tu mieć skoro nic sie nie uklada , snieg nie topnieje , mróz trzyma i polowa dachu jeszcze bez dachówki :( :( :(

no ale juz sie nie zale
za to chociaz podbije wątek

Pozdrowinia!!!!

wasiek
19-11-2007, 20:42
no właśnie dopiero usiadłam i patrzę a tu cisza......

wasiek
19-11-2007, 20:44
Sylwia, spójrz troszkę z innej strony.... :D
masz już połowę dachu pokrytą ..... czyz tak nie lepiej?
U mnie mąż dzisiaj zazbroił płytę kotłowni i jutro będą wylewać beton.
A ja mam dzisiaj pecha od samego rana....
Najpierw rano, wrócił mój mąż ze spaceru z psem i mówi, że znowu mam samochód łysy!!!!!
Znaczy - kołpaki po raz trzeci w tym roku mi ukradli na osiedlowym dobrze oswietlonym i widocznym parkingu!!!!
Powiedziałam, że teraz dotąd dopóki sie nie wyprowadze stąd, to nie kupię oryginalnych kołpaków!!!
Jutro idę do marketu i kupuję takie zwykłe najzwyklejsze kołpaki ...i w ogóle nie będę zwracać uwagi na to, że moja tojotka będzie brzydko wyglądać!!!!!

sylwia 25
19-11-2007, 21:02
Wasiek - pewnie ze mozna spojrzec na to w ten sposób no ale....
moze to dlatego ze dzis u mnei tez taki kiepski dzień, najpierw rano w jednym aucie mielismy defekt ( zamarzła ropa w filtrze ) no nic strasznego awaria szybko ususnięta, a potem nie wiadomo dlaczego w drugim aucie ktorym jezdzi nasz keirowca , rozerwał sie pasek wielorowkowy na cale szczescie udało sie wszystko naprawic ale jednak ten dzien dzis nie sprzyja ...
moze jutro bedzie i lepiej i tego sie trzymajmy

Wspólczuje tego nieprzyjemnego zdarzenia , niestety na chamstwo nie mozna nic poradzic :( masz racje kup normalne za pare złotych i sie nie przejmuj !!!!

misha555
19-11-2007, 21:03
jako ze u nas na zachodzie pogoda wciaz ladna - roboty trwaja...
i tak oto parter mamy juz wymurowany :)

http://images30.fotosik.pl/115/d743b4e5949bae8cmed.jpg

http://images24.fotosik.pl/115/ac87f6ba2bc155f9med.jpg

sobotni spacer na budowę - zwiedzanie :)

w garażu - za nami wyjscie na ogrod, po prawej wejscie do kotlowni
http://images34.fotosik.pl/50/2fdb1be592284b78med.jpg

lazieneczka:
http://images32.fotosik.pl/50/9c5c73720dcc4ccfmed.jpg

gabinet, czy tez jak kto woli: pokoj goscinny:
http://images32.fotosik.pl/50/95e3574bdb3df5camed.jpg

tu beda schody:
http://images34.fotosik.pl/50/c62595378a6fd32amed.jpg

kuchnia...po lewej dodana prez nas scianka dzialowa pomiedzy kuchnia i salonem (chociaz moj maz twierdzi ze salon to mial ksiaze Radziwiłł, amy to jedynie duzy pokoj miec mozemy :D):
http://images27.fotosik.pl/115/ecf8fae0a3689d48med.jpg

skrytka (najwieksze pomieszczenie w naszym granacie :) hihi ):
http://images31.fotosik.pl/50/34d7748bffbab9e5med.jpg

koniec zwiedzania :)

jutro wrzuce kilka fotek z zalewania stropu :lol:

pozdrawiam i zycze milej nocki (a jutro lepszej pogody dla tych z poludnia, polnocy i wschodu)
Marta

wasiek
19-11-2007, 21:26
Mischa, a ta "skrytka" to gdzie ???? bo tak coś nie kojarzę obok komina....i jeszcze z oknem?? Tylko spiżarka jest obok komina ale u Ciebie ten komin jest za ścianą więc jak będziesz miała kominek w salonie?

Hajduczek
20-11-2007, 08:52
Ekspresowym tempem mishaa idzie ta Wasza budowa, jest co podziwiać. A my musimy zrobić odkrywkę gruntową więc czekamy na "letnią" sobotę do robót ziemnych.

misha555
20-11-2007, 16:38
Ano Wasiu skrytka jest w standardowym miejscu, obok kuchni, dokladnie jak w projekcie. Ja nie mam lusttrzanej wersji - tylko standardowa, moze dlatego troszke inaczej to Tobie wyglada :)
jest przeogromna !! :o za scianka (na zdjeciu po prawej) zmiesci sie cala skrzynka piwa !! ku uciesze mego malza :-?
na szczescie chcemy zrobic jeszcze schowek pod schodami, wiec tam bedzie miejsce na mopy, odkurzacze i inne sprzety "prawiecodziennegouzytku" :D

misha555
20-11-2007, 16:40
.........ale gdzie ja wstawie zamrazarke ???? ktos ma pomysl?? pytanie skierowane do Granatowiczow ktorzy nie powiekszali skrytki....chociaz takich to chyba miedzy nami nie ma co??

misha555
20-11-2007, 16:41
.........aaaaa a skoro jestesmy przy tematach kuchenno-skrytkowych...........jesli mnie pamiec nie myli to ktos to wszem iwobec obiecal zdjecie kuchni od znajomych :) :lol: .......... czekamy czekamy :)

2magda5
20-11-2007, 18:26
misha555 ja jestem w szoku :o :o

mój granat też jest bez zmian ale ta spiżarka to malutka mi wyszla

a ty jej nie poszerzałaś?

u nas jutro foliowanie dachu

ale mówie wam mam już dość tego domu

wczoraj dzwoni cieśla, że trzeba drzwi z przejścia z łazienki do garażu
na piętrze przesunąć bo mu krokwia weszła w drzwi :o
ja się go pytam jak mam te drzwi wymurowane w szczycie przesunąć?
A on no nie wiem na nowo przemurować

no i murarz będzie z jednej strony wycinał a z drugiej zamuruje otwór
i wyrówna dobrze, że to YTONG
ale jak on to zrobił wszystko miało być zgodnie z projektem

jolanta koscielna
20-11-2007, 18:58
witam dopiero dzisiaj zdecydowalam sie do was dołaczyc choc forum odwiedzam juz poł roku zreszta kiedy zaczełam budowac granata bardzo mi wszyscy pomogliscie i za to wam dzieki :lol: :D Jola

wasiek
20-11-2007, 19:40
Witaj Jola, hmhmhm.... budujesz granata, czytasz nasze forum od tak długiego czasu, korzystasz z naszych inspiracji ( od tego jest to forum ) ale, że przez tyle czasu sie nie odzywałaś???? Nie korciło Cie czasami, żeby cos napisać o swich przejściach z budową naszego Granata?
No to teraz rehabilitacja i wklejasz zdjęcia, dużo zdjęc ze swojej budowy.......ooooo ... to taka mała "kara" za podczytywanie i sie nie odzywanie :) :) :) Granatowcy popieracie mnie? :D :D :D

słej
20-11-2007, 20:01
witaj Jola
miło, że się odezwałaś,
co Cię skłoniło do nagłej aktywności?
ja jeszcze nie buduję a już mnie wątek o granacie bardzo interesuję,
wasiek chyba nie udało się mishy555 wszystkich fotek wrzucić i dlatego ta dezorientacja
pzdr wszystkich sympatyków granacików

misha555
20-11-2007, 20:28
misha555 ja jestem w szoku :o :o

mój granat też jest bez zmian ale ta spiżarka to malutka mi wyszla

a ty jej nie poszerzałaś?



Ano Magda spizarki nie poszerzalismy, bo nie bardzo bylo w ktora strone......albo bysmy stracili kawalek wiatrolapu albo kuchni, takze tak humorystycznie to potraktowalam o wielkosci spizarki :D

ze zmian w Granacie to mamy tylko duuuuuzy garaż i podniesiona sciane kolankowa domu o 1 pustak a garazu o 2 (zeby bylo symetrycznie :) )

a ten twoj ciesla to naprawde udany gagatek :) ale sobie wymyslil: przemurowac na nowo..... :wink:

misha555
20-11-2007, 20:30
No i witamy Jole w naszym gronie :)
za kare teraz Jola musi nas wszytskich zaprosic na kawe i pokazac jakie postepy poczynila w budowie... :D
pozdrawiam

wasiek
20-11-2007, 20:40
No, dobrze, że się odzywacie...bo tak jakos smutno jest na tym forum jak nikt nic nie pisze....
Sławek, masz rację - zdezorientowana byłam totalnie zdjeciami Marty, dotyczącymi spiżarki.... no i to drugie odbicie.....Marta, ale teraz juz wszystko wiem... :D :D
A tak w ogóle to jakiej wielkości macie w końcu te spiżarki???
Moja ma 170cm na 125cm co razem daje powierzchnię 2m2 i troszkę i uważam, że jest to wystarczająca przestrzeń na schowanie tam szczotki jak i zakupów typu maka, cukier itp itd....

wasiek
20-11-2007, 20:41
aaaa i Jola czekamy na zaproszenie na kafkę i oglądanie zdjęć..... :D :D

2magda5
21-11-2007, 08:45
Moja spiżarka z projektu dł 202 szer 111

ale jak tam Misha stoi na zdjęciu to naprawdę wrażenia jest takie jakby była
2 razy większa

a może i dlatego, że tam jeszcze stropu nie ma i tak jasno jest
dużo światła wpada i takie złudzenie :D

kurde czary...

sutruh
21-11-2007, 10:50
:D :D :D

TYNKI SIE ROBIĄ

- poniedziałek, gruntowanie ścian, montaż listew narożnych poziomowanie - pionowanie :lol:
- wtorek, sufity w salonie, wiatrołapie, łazience, pokoju, pom. gosp.
- środa, ściany salonu :D i może coś jeszcze

ekipa ok ,ale bałaganu przeogromnego narobili :o

jolanta koscielna
21-11-2007, 17:45
Dzieki za miłe przywitanie :P a jesli chodzi o pytanie czy nie korciło mnie zeby sie wcześniej odezwac to czasem myslałam ale tak jakos wyszło Moze mi nie wszyscy wierzą ale ja zaglądam na forum przez ostatnie pól roku prawie codziennie Mój granat jest na etapie dachowki mam mase zdjec od wykopu az po teraz ale szczerze mowiąc nie bardzo wiem jak mam ich wkleić :oops: Moze ktos mi podpowie

wasiek
21-11-2007, 18:08
Jola, już mówię Ci krok po kroku:
1. wchodzisz na www.fotosik.pl i tam zakładasz sobie konto - wchodzisz w opcje rejestruj sie
2. tam wpisujesz login jaki chcesz mieć ( czyli nazwa uzytkownika i hasło.
3. zreszta tam też jest to opisane krok po kroku
Potem jak będziesz miała juz konto, to wchodzisz w opcje dodaj zdjęcia i dodajesz - wybierasz w rozszerzeniu dysk i miejsce na swoim komputerze tam gdzie masz zdjęcia i kilkasz dodaj.
Widzisz, zdjęcia, które chcesz nam pokazać muszą byc na serwerze a nie na Twoim komputerze :D
A tutaj na stronke jak chcesz wkleić to musisz kilknąć IMG u góry na żółto jak piszesz odpowiedź :-) otworzyć zdjęcie juz wklejone na fotosiku,klikną na to małe zdjęcie, żeby się powiększyło i klikasz prawym przyciskiem myszy na tym zdjęciu i wybierasz opcje kopiuj adres obrazka. To co skopiowałaś wklejasz w pisanej odpowiedzi po IMG a jak wkleisz adres obrazka to jeszcze raz klikasz na IMG na żółto u góry. Potem sprawdzasz czy widać to zdjęcie klikając na dole opcję na zółto podgląd
powinno to wyglądać tak:

adres obrazka na fotosiku

wasiek
21-11-2007, 18:11
mam nadzieję, ze w miare jasno napisałam. Jak nie to pytaj :-) i na pewno nauczysz się a my bedziemy mogli obejrzeć zdjęcia z budowy kolejnego Granata..... na które wszyscy czekamy z niecierpliwością.

Ani@
21-11-2007, 19:08
No to może ja się wyrwę z naszymi ostatnimi poczynaniami :lol:
Jest dachówka!!!

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl151.jpg

I wnętrza (tynki jak widać juz są, na podłodze grunt, na to ultrament (zaprawa/szlam uszczelniający) - czylio to, co widać, jak wyschnie troszkę, na to 2 x folia 0,2, styro itd

Kuchnia i kawałek pokoju

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl221.jpg

Kuchnia i spiżarnia

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl222.jpg

pokoj od strony okna kuchennego

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl223.jpg

Gabinet na dole

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl224.jpg

Sypialnia na górze

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl225.jpg

Pralnio-suszarnia

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl226.jpg

No Jola, to teraz Ty dawaj :D

Izulek
21-11-2007, 20:15
Ani@ ale super :) to musi być radość jak już domek jest na takim etapie.

I ja od razu mam pytania :lol: :
- ja też planuję dwa okna w salonie i ciekawa jestem jaka jest szerokość ściany w kuchni do tego pierwszego okna,
- i czy mi się wydaje, czy drzwi tarasowe przesunęłaś lekko w lewo?
- i WIELKA prośba wklej zdjęcie schodów - interesuje mnie jak będzie wyglądał ten schowek pod schodami.

Ach tam - poprostu dawaj więcej zdjęć, bo napatrzeć się nie mogę :)

Izulek
21-11-2007, 20:23
I dalej oglądam i dalej pytam :) - jakie dałaś wymiary okien na górze w pokojach i na dole tych dwóch w salonie? Takie jak były w projekcie u góry 120x140?

sylwia 25
21-11-2007, 23:23
Witajcie
Ja juz w lepszym nastroju a dlaczego zobaczcie sami !!!

O godzinie 13 pojechałam z meżem na budowe tak poprostu sobie popatrzec , nacieszyć sie i ku naszemu ogromnemu zdziwieniu zobaczylismy naszych dekarzy na dachu !!!!!

snig na dachu dalej był a oni twardo sie wzieli za robote poodsnieżali sobie i ukladali dachówke a oto dowody !!!!

tyle zrobili zanim zaatakowała nas zima :
cały tył bez szczytu i cały garaż :)
http://images31.fotosik.pl/52/3f6931cfcd747d65med.jpg

http://images33.fotosik.pl/52/6c96e5f99f8fb0d9med.jpg

dzis ujżeliśmy taki widok

http://images25.fotosik.pl/116/7db8420ea78a7f11med.jpg

a juz za parenaście munut było tak :)

http://images23.fotosik.pl/116/a5b7e7920cd79d44med.jpg

http://images31.fotosik.pl/52/e515a974e5c9509fmed.jpg

oto nasz CIESLA-DEKARZ POLECAM na 1000 % jesli ktoś z okolicy potrzebuje na przyszły rok albo ipoznije namiary moge podac na PW
http://images34.fotosik.pl/52/45fd033b66e41fbcmed.jpg

http://images27.fotosik.pl/116/7a2bb137f8cc0ef6med.jpg

http://images25.fotosik.pl/116/0c8a86ea6a30f395med.jpg

http://images28.fotosik.pl/116/7030f64a6b590cf4med.jpg

Ani@
22-11-2007, 10:09
- ja też planuję dwa okna w salonie i ciekawa jestem jaka jest szerokość ściany w kuchni do tego pierwszego okna

Dlugosc tej sciany to 2,45, poniewaz okna sa rozmieszczone symetrycznie w pokoju tez tyle pozostaje.
Podam Ci teraz wymiary okien. Aby sie one pomieścily po zrobieniu tynkow ma pozostac + 3 do 5cm.
Okna na elewacji bocznej góra -> sz: 1165, w: 1400
Okna na elewacji bocznej dół -> sz: 1165, w: 1520
Okno pojedyncze kuchenne tez ma troche inny wymiar niz w proj -> sz:1465, w: 1235
Te wymiary wynikaja ze "standardów" jakie sa w roznych okiennych firmach - czyli lepiej zawczasu wybrac firme i dopasowac wymiary okien do ich standardowej rozmiarówki (inaczej sa spore doplaty, bez sensu, jezeli roznica to czasem raptem 2 czy 3cm w jedna czy druga strone...)


- i czy mi się wydaje, czy drzwi tarasowe przesunęłaś lekko w lewo?
Nie, drzwi nie przesuwałam - one musza byc tak bardziej w lewo, bo sa symetryczne usytuowane wzgledem tych drewnianych podpor zadaszenia tarasu. :D


i WIELKA prośba wklej zdjęcie schodów - interesuje mnie jak będzie wyglądał ten schowek pod schodami.


mowisz- masz :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/d2.jpg
choc jakosc zdjecia jest nie za bardzo, ale mam nadzieje, ze mniej wiecej widac o co chodzi.
:)

misha555
22-11-2007, 18:16
Wooow Ani@ ale fajnie wyglada ta skrytka pod schodami :) ja tez chce taka:) chyba wydrukuje to zdjecie zeby majstrom pokazac.....

a jak dzis nasz synek usnie, to powklejam pare fotek z zalewania stropu :D mamy juz caluski zalany.....teraz niech troche przeschnie i na poczatku grudnia majstry przyjda postawic sciany poddasza :lol:

misha555
22-11-2007, 18:18
Sylwia szkoda ze mieszkamy (a raczej bedziemy mieszkac) od siebie tak daleko, bo twojego cisle/dekarza wzielibysmy od reki!! Imponujaco szybka robota no i efekt wspanialy....
my chcemy brazowa ceramiczna dachowke podwojne "s" ale ciezko nam znalezc dokladnie takie, jakie sie nam podobaja.....mam nadzieje, ze do wiosny cos znajdziemy :)

2magda5
22-11-2007, 18:32
Ani@, Sylwia gartulacje :D

domki super wyglądają

u mnie dalej foliowanie, jutro obijanie płytą OSB boków balkonu
i chyba majster zacznie murować działówki
ale się okaże jak pojadę w sobotę na wizje lokalną
to popsrtykam fotki

Izulek
22-11-2007, 21:12
Ani@ dziękuję Ci bardzo za zdjęcie schodów i schowka. Teraz już na pewno wiem, że tak chcę. Do tej pory wiedziałam, że taki schowek to dobry pomysł, ale nie mogłam sobie do końca wyobrazić jak to będzie wizualnie. Ale widzę, że jest super.
Pozdrawiam

sutruh
22-11-2007, 22:04
cześć dziewczynki :D
to są zdjęcia z poniedziałku z pierwszego dnia pracy tynkarzy, super ekipa stan na dzisiaj to skończony cały salon, pokój, łazienka, wiatrołap no i oczywiście wszystkie sufity, jutro mają zrobić przedpokój i pom. gospodarcze i sprzątanie po sobie, a w poniedziałek obrobią okna i do widzenia :D :D :D
na razie tynkujemy tylko dół - powód brak kasy :( i będziemy mieszkać na razie tylko na dole
Piotruś szczęśliwy bo nie musi tego sam robić :)
http://images27.fotosik.pl/117/2b597c376be894c7.jpg

miejsce na kominek
http://images29.fotosik.pl/117/870c883431eb6ee9.jpg

rozmazany salon
http://images26.fotosik.pl/116/b5465ef21ce0d96f.jpg

kuchnia, my nie mamy spiżarni
http://images26.fotosik.pl/116/41628b6670b2c326.jpg

to był pierwszy dzień zmagań naszych fachowców od tynków w poniedziałek efekt końcowy, a od wtorku Piotruś zakłada kombinezon i bierze się za podłączanie ogrzewania bo sylwester coraz bliżej i sylwestrowa parapetówa też hihihihihih

mariusz221
22-11-2007, 23:29
Witam wszystkich!! będę jednym z nielicznych mężczyzn na tym forum, jesli dane mi będzie tu pozostać. Moj własny projekt zakupie dopiero za miesiąc ale juz dokładnie obserwuje co sie dzieje u pozostałych. Mam pytanie czy posiada ktoś dane na temat betonu ile poszło na fundamenty, stropy, może jakieś kosztorysy, ponieważ bardzo jestem ciekaw ogólnych kosztów. pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze bezstresowego budowania a w przyszłości mieszkania w swoich domkach.

ps. moj email [email protected]
ps.2 jeżeli jest ktoś z woj. podkarpackiego lub okolic to z chęcią zobaczę na zywo ten piękny domek
pozdrawiam

sutruh
23-11-2007, 06:38
witam Hajduczka, Jolę i Mariusz :D :D :D

Sylwia trzymam kciuki najmocniej w świecie za Waszą budowę i szybką przeprowadzkę :D

Ani@ pięknie ten Twój granat się prezentuję, widze że dachówka na dachu czyli koniec kłopotów z creatonem??? W środku czyścutko, bialutko marzenie :D

Marta jak oglądam Wasz domek to nie wiem czy to nie był fajny pomysł z tym o wiele szerszym garażem, my mamy poszerzony garaż o 1m, no ale dwa auta sie nie zmieszczą :lol: chyba że jedno na drugi

Magda jak obiją Ci płytą boki balkonów to pamiętaj żeby przed położeniem dachówki ocieplić te miejsca bo póżniej będziesz sie bujała ze ściąganiemi dachówki i kombinowaniem jak styropian zamontować, my niby czytamy na okrągło forum, ale o tym zapomnieliśmy :-? i później Piotrek kombinował jak z dachu nie zlecieć :o

Iza pomysł na łazienkę zaakceptowany, chciałam wkleić go na forum ale jest w jakimś dziwnym formacie zapisany, którego do fotosika nie można wkleić, wyślę Ci na priv, może Ty będziesz bardziej sprytna i pomożesz mi go pokazać dziewczyną :roll:


[/b]

2magda5
23-11-2007, 07:29
Sutruh dzięki za radę przekaże połówce niech kombinują

sutruh
23-11-2007, 07:56
Iza udało mi się z łazienką

http://images31.fotosik.pl/53/9fa31ed6ac9d13bemed.jpg

nasza łazienka jest większa niż w projekcie, szerokość ok. 180cm dł. 210cm,
nad sedesem jest okno strzelnicze :lol: wkleje zdjęcia łazienki to zobaczycie dlaczego, a drzwi będa zaraz przy szafkach

sutruh
23-11-2007, 07:59
są wymogi odnośnie otwierania sie drzwi do łazienki??? chodzi mi o to czy mają otwierać się na zewnątrz czy do wewnątrz??? czy jak inwestor sobie chce tak je montuje :wink:

Izulek
23-11-2007, 08:09
Sutruh - no pięknie Twoja łazienka wygląda ... :)
Masz więcej możliwości, bo przy szerokości takiej jak w projekcie to niewiele można zdziałać :(. W moim dzienniku mam wklejony pomysl na moja łazienkę .. tylko ciekawe czy w trakcie budowy się zmieni ten układ czy nie ...
Na razie w poniedziałek zasypujemy fundamenty i ... czekamy do wiosny

nikita1
23-11-2007, 09:44
Cześć, wg przepisów dot. drzwi łazienkowych muszą się one otwierać na zewnątrz.Gdyby ktoś np. miał wypadek(zatrucie czadem, poślizgnięcie) można się tam dostać bo od środka nie da się ich zatarasować.Inna rzecz, że przez typowe , tanie drzwi wewnętrzne wypełnione tzw. plastrem miodu każdy dorosły facet przechodzi jak przez masło... ;)

DaMa
23-11-2007, 11:27
Witam!
Piękne fotki dziewczyny tak trzymać:).

Wasiek fotek nie ma bo nic się nie zmieniło nadal papierologia, w przyszłym tygodniu dopiero składamy papiery do starostwa.
Hajduczek super, że tak blisko będziemy mogli się "podglądać". My zaczniemy na wiosnę (mamy taki zamiar).
Sutruh popieram Nikita1 drzwi wejściowe do budynku i łazienkowe muszą być otwierane na zewnątrz.

Pozdrowiam!

sutruh
23-11-2007, 11:51
Sutruh popieram Nikita1 drzwi wejściowe do budynku i łazienkowe muszą być otwierane na zewnątrz.

DaMa ale "muszą" bo tak twoim zdaniem powinno być, czy "muszą" bo jest to gdzieś zapisane i jak przyjadą odebrać budynek to będe miała problemy??? kurcze a w projekcie drzwi zewnętrzne otwierają się do środka

pomóżcie mi bo tak się zastanawiam i drzwi łazienkowe to różnie się otwierają w domach, żeby nie było kuchy

u nas drzwi zewnętrzne otwierają się na zewnątrz, bo przez to będzie większa powierzchnia do manewru w wiatrołapie, ale te w łazience to bym wolała żeby się otwierały do środka, żebym kogoś nie trafiła tymi drzwiami wychodząc z łazienki :lol: i żeby nie obijać drzwi od pom. gosp. z tymi od łazienki, chociaz jak mamy zmiejszone pom. gosp. to może nie będą drzwi się na wzajem stykały :roll:

DaMa
23-11-2007, 12:09
Suruh jeśli chodzi o drzwi wejściowe do budynku to mała poprawka (zmieniono rozporządzenie p.poż.) dot. obecnie to tylko budynków gdzie jednocześnie może przebywać pow. 50 osób a wiec w naszym przypadku nie obowiązuje :oops:
Jeśli chodzi o drzwi łazienkowe to w Polsce muszą być otwierane za zewnątrz (np. w Niemczech nie obowiązuje)

sutruh
23-11-2007, 12:57
DaMa dzięki za informacje, więc trzeba coś pokombinować z dzwoneczkiem przy drzwiach żeby każdy słyszał że się otwierają :lol: :lol: :lol:

misha555
23-11-2007, 20:21
Sutruh a propos garazu......
tak najbardziej to sie cieszy malz, zwlaszcza na ogromna podwojna brame :) cos czuje ze razem z synkiem beda spedzac cale godziny naciskajac pilota od tejze bramy i bawiac sie to spuszczajac brame to ja podnoszac..... (przynajmniej bede miala chwile dla siebie :) )
szcze mowiac to jest najwieksze pomieszczenie calego Granata i troszke teraz zaluje ze nie udalo mi sie przepchnac pomyslu z powiekszeniem domku wzdluz o 2 cegly......no ale jak to sie mowi : juz po ptakach.. :)

obiecalam wkleic zdjecia z wylania stropu.....ale cos nam komp szaleje i nie bardzo chce laczyc sie z ciezko chodzacymi stronkami jak np. fotosik :(
moze dzis jeszcze sprobuje :)

misha555
23-11-2007, 20:27
Witam wszystkich!! będę jednym z nielicznych mężczyzn na tym forum, jesli dane mi będzie tu pozostać. Moj własny projekt zakupie dopiero za miesiąc ale juz dokładnie obserwuje co sie dzieje u pozostałych. Mam pytanie czy posiada ktoś dane na temat betonu ile poszło na fundamenty, stropy, może jakieś kosztorysy, ponieważ bardzo jestem ciekaw ogólnych kosztów. pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze bezstresowego budowania a w przyszłości mieszkania w swoich domkach.

ps. moj email [email protected]
ps.2 jeżeli jest ktoś z woj. podkarpackiego lub okolic to z chęcią zobaczę na zywo ten piękny domek
pozdrawiam


Witam Mariusza wsrod uroczych dam snujacych opowiesci o budowaniu :lol: obys byl u czestym gosciem !!

Mariusz na nasz stan "0" poszlo rowne 25k PLN; w tym robota murarza wzial 5k.
jesli chodzi o beton to:
21,5m3 B15 na fundamenty (mamy podwojny garaz)
12m3 B10 na zalanie plyty

na strop natomiast:
16m3 B20 (podwojny garaz + dom)[/b]

wasiek
23-11-2007, 20:46
Właśnie wróciłam z wojaży na nasze wschodnie ziemie a tu nowy przyszły Granatowiec się pojawił :-) ........... witam nowego, trzeciego rodzynka w tym towarzystwie. Obys tylko jak rozpoczniesz juz budowę był częstszym bywalcem - ujawnionym oczywiście - niż pozostali dwaj :D :D :D
Dziewczyny ładnie wam domki rosną..... :)
U mnie powolutku ale tez do przodu...... :)

sylwia 25
24-11-2007, 08:30
mariusz 221 - witamy serdecznie
u nas poszło tak :

1. Na ławice kopane 90 cm w ziemi poszło - 21.5m3 betonu B15 ale mielismy do tego baardzo duzo grubego gruzu( typu kostki chodnikowe ite.)
gazaż mam powiekszony o 1m na szerokośc i o 1 m na dlugośc

2. Na fundamenty do góry ( bo nie robilismy z bloczków tylko tez lane ) - 13m3 B15

3. Chudziak - 8,5 m3 B15

4. Strop - pełny lany nie terriva - 13m3 B20

pozdrawiam

misha555
24-11-2007, 09:47
w koncu udalo mi sie wrzucic zdjecia do fotosika :roll:

zatem krotka dokumentacja z zalewania stropu:

przygotowania w garażu:
http://images33.fotosik.pl/54/c5063f5ec94d5476med.jpg

lasek w garazu (ach jak ja marzylam o takich lasachi borach kiedy widzialam zdjecia innych inwestorow........jak widac marzenia sie spelniaja :D ):
http://images25.fotosik.pl/117/c52bbf4ef34d38a1med.jpg

szalowanie balkoniku:
http://images26.fotosik.pl/117/c82cd13a73b96939med.jpg

tyl Granata:
http://images31.fotosik.pl/54/4c3b870eadbeb1c4med.jpg

taki bede miala widok z sypialni :) :
http://images34.fotosik.pl/54/6cc12320bd4a6d82med.jpg

jak sie kilku panow do roboty wezmie:
http://images30.fotosik.pl/117/e7f9b697c77ae0d2med.jpg

to juz po niedlugiej chwili zalewanie zakonczone:
http://images26.fotosik.pl/117/43ff87cfb8b5659bmed.jpg

a to "dziury" na podpory dachu nad tarasem (powiekszylismy taras i wysnelismy dach, aby caly taras byl zadaszony):
http://images31.fotosik.pl/54/629e5af3dff7b160med.jpg

2magda5
24-11-2007, 16:24
misha555 kolejny etap za wami.


A u nas tak na razie jest reszta bez zmian
brak ścianek działowych i kominów

jakoś tak dziwnie bez tych okien dachowych
http://images29.fotosik.pl/118/5ca69449448a7a48.jpg (www.fotosik.pl)

i front
http://images23.fotosik.pl/117/4d9192271d26fd8e.jpg (www.fotosik.pl)
dzisiaj miała być wiecha ale cieśle się nie pokazali

sutruh
24-11-2007, 17:31
cześć pokaże Wam dzisiaj zdjęcia wytynkowanych pomieszczeń, jeszcze trzeba posprzątać, chłopaki zrobią to w poniedziałek

http://images33.fotosik.pl/55/eb5c5ee1be17949b.jpg

http://images32.fotosik.pl/55/b6afaa7a73b9b1d9.jpg

http://images25.fotosik.pl/117/2417df58fffb9ce1med.jpg

http://images24.fotosik.pl/117/44cd27629b193f80.jpg

słej
24-11-2007, 21:23
nie mogę pokazać nic ze swojej budowy bo takowej nie ma jeszcze :(

wasiek
25-11-2007, 10:14
Gosia, zupełnie inaczej wyglądają pomieszczenia jak jest już tynk, nie uważasz? Robi się wtedy już tak domowo a nie budowlano..... :D
Magda no i widzisz Twój domek tez jest już pod dachem a tak jeszcze nie dawno martwiłaś się..... :)
Marta u Ciebie jeszcze chwila i będzie ten sam etap co u Magdy..... :) :)
Tylko Fato jak zwykle zaspał i nic nam nie pokazuje......
oooo zapomniałam o JOOLI, która miała nam pokazać swoje fotki..... Jola napisałam krok po kroku jak wkleja sie zdjęcia, jeżeli masz problem to przeslij mi kilka zdjęć na mojego maila a ja zrobie to za Ciebie i wszyscy będziemy mogli obejrzeć jeszcze jednego Granata..... :D :D :D czekam.....adres maila w stopce...

sutruh
26-11-2007, 09:28
pada śnieg, pada śnieg ... trala la la la :D

Nina domek w środku wygląda przepięknie, w sobotę wsadziliśmy na nowo kozę i już nie mogę się doczekać tych wieczorów przy kominku hihiihihi

pozdrawiam, Gosia

acha znacie stronę www.nasza-klasa.pl? jest od roku więc może już znana, jeżeli nie, wiejdźcie na nią i szukajcie znajomych fajna zabawa :D

Ani@
26-11-2007, 18:45
Sutruh, moj maz na naszej-klasie znalazl juz 18 osob z podstawowki...nawet jakis spotkanie planuja :) . Fajnie sie tak spotkac po...20 latach :o :lol: ale ten czas leci :P

Jak fajnie u Was te tynki wygladaja! Jakby juz sciany byly pojechane jakims fajnym smietankowo - bezowym kolorkiem :D

U nas tez od jutra koza sie bedzie pasla w duzym pokoju :lol: na razie jakas nagrzewnica chodzi (az sie boje o rachunek za prad :roll: ) - podsusza tynki w malej lazieneczce. Od jutra tez wchodzi hydraulik - dzis juz rozlozone sa izolacje na foliach. Pod koniec tygodnia wylewki :D

sutruh
27-11-2007, 07:06
Ani@ dzięki, nasze tynki teraz jeszcze zabawniej wyglądaja bo są w jasne ciapki, ale Wy idziecie z budową jak burza, ja bym chciała żeby u nas wylewki były do 10 grudnia, zobaczymy

wczoraj był majster od schodów robił pomiary zobaczymy co mi powie w piątek, ciekawe czy uda mu się zmieścić schody z spoczynkiem czy nie :lol: ich montaz będzie zaraz przed świętami 20-21 grudnia

pozdrawiam, Gosia

2magda5
27-11-2007, 10:15
U nas okropna śnieżyca zasypało Wrocek koszmarnie
z prac dachowych nic nie będzie
murarz z kominami u nas walczy
a potem za działówki się weźmie znalazłam super rozwiązanie do
spiżarki żeby nie robić zwykłych drzwi będą chowane ścianie

nie da się fotki ściągnąc ale zobaczcie z ciekawości
jak to wygląda
http://www.eclisse.pl/zest.htm

Ani@
27-11-2007, 16:12
U nas okropna śnieżyca zasypało Wrocek koszmarnie
z prac dachowych nic nie będzie
murarz z kominami u nas walczy
a potem za działówki się weźmie znalazłam super rozwiązanie do
spiżarki żeby nie robić zwykłych drzwi będą chowane ścianie

nie da się fotki ściągnąc ale zobaczcie z ciekawości
jak to wygląda
http://www.eclisse.pl/zest.htm

Magda, u nas co prawda nie bedzie to w takim systemie jak pokazujesz, ale tez nie beda otwierane - beda przesuwane (po scianie, oczywiscie wew spizarki)
Z kolei drzwi z lazienki do pralnio-suszarni beda prawdopodobnie drewniane, żaluzjowe łamane i owierane w strone lazienki (na sciane przy kominie) -wydaje mi sie, ze otwieranie do srodka, gdy w parlni jest stopien nizej jest bardzo niewygodne...a jak Wy rozwiazujecie te "zamkowe" - ścięte drzwi? :lol:

sylwia 25
27-11-2007, 16:21
Ani@ - chyba nie wiem o jaki drzwi chodzi " zamkowe - ścięte" ????
u nas nie bedzie spiżarnik wszedzie bed normlane drzwi.
Mam jeszcze jedna zmiane o ktorej nie pisalam wczesniej, zmniejszyłam drzwi do salonu powiększając sciane po stronie salonu i tama bede miec drzwi przesuwne co prawda nie te firmowe ale beda
skrzydło drzwi bedzie takie samo (oczywiscie z inna klamka) jak wszystkie drzwi w domu ale bedize przesuwane na sciane od strony przedpokoju , beda sie otweirac na storne lewa czyli do wiatrołapu
musialam tak zrobic bo "brakowało mi sciany " w salonie hihihi

wszystkie drzwi beda 90 tylko jedne beda 80 te do spizarki pod schodami bo wieksze nam nie wejda

Dzis murarz robi scianke dziłowa miedzy kuchnia a salonem, przy kominku robie ja wieksza o 60cm

a tak to juz pewny luz nastał i odpadło troche nerwów budowlanych - teraz ma nastapic regeneracja hihihi

zmieniając temat, to od wczoraj zimna na całego ale przynajmniej nie ma duzego mrozu tylko -1

Pozdrawiam wszystkich i życze pogody ciby robota u wszystkich szła tak jak nalezy !!!!!!!!!!!!!!!!

Ani@
27-11-2007, 17:06
Ani@ - chyba nie wiem o jaki drzwi chodzi " zamkowe - ścięte" ????

Sylwia, mysle, ze ominely Cie zamkowe drzwi, bo podnioslas scianke kolankowa :lol: Jak pisalalam wyzej - to te drzwi z lazienki do pomieszczenia nad garazem :)

U mnie dzis byla czteroosobowa zaloga panow od hydrauliki - kladli centralne i wyglada na to, ze uwina sie w jeden dzien! :o - gdy bylam po raz ostatni na budowie - tuz po 15 - to wlasnie konczyli centralne i mieli poprawic tylko jedna rzecz - wczesniej, gdy robili wode - zrobili nicponie napowietrzacze kanalizacji i wciskali mi, ze to praktycznie to samo co odpowietrzenie :lol:

sylwia 25
27-11-2007, 17:47
Ani@ - dzieki za wytłumaczenie :) no racja mnie to omięło ale ze względu na to ze wogule nie mam pomieszczenia nad garazem bo mam dacj jednospadowy .

super ze fachowcytacy szybcy oby tylko byli tak samo dokladni. :)

wasiek
27-11-2007, 18:57
Ani@ sorki ale o czym Ty mówisz? odpowietrzacze, napowietrzacze??? Czy to jest to samo co odprowadzenie pionu kanalizacyjnego do samego dachu i zrobienie tam kominka odpowietrzającego? Ja nie mam nigdzie więcej żadnych odpowietrzaczy czy napowietrzaczy :o :o

wasiek
27-11-2007, 19:01
A tak w ogóle to rozglądam sie za piecem. Wiem, że ma to byc piec na eko groszek, tylko jeszcze nie wiem w 100% jakiej firmy. Cały czas myslę o Klimoszu - Ling Combi ( żeliwny) Dzisiaj właśnie targowałam cenę i zobaczę jutro co z tego wyszło. Dosyc drogi ten piec Klimosza a nie wiem do końca jak działa.... A Wy jaki macie zamiar wstawic piec???

2magda5
27-11-2007, 19:03
Ani@ no właśnie z tymi drzwiami to było zamieszanie murarz coś
je źle wymierzył i krokwia weszła w otwór ale ma je poprawić

ja mam gazraż na równi z domem bo tak murarze zrobili
nawet nie wiedziałam, że ma być niżej a dzisiaj cieśle podparli sobie
według swojej teorii dwoma belkami krokwie co w poprzek idą pod sufitem
bo nie chce, żeby się dach zawalił normalnie to jakaś samowolka fachowców

mój mąż oszlał zachowuje się jak baba
okna wybrał parapety wybiera kupił bejce na podbitke teraz biega za rynnamii po co ja mam się jemu wtrącać jak mu tak dobrze idzie
zapytał sie mnie jaki kolor okien chcę i pod tym kątem dobiera
(okna mają być w okleinie złoty dąb) wszystko :)

wasiek
27-11-2007, 19:13
Magda dobrze masz i wcale nie przerywaj swojej połówce skoro ma tyle zabawy..... :D :D :D
U nas ....Ja wybieram, ja załatwiam, negocjuję i ja kupuję.... ja .... chyba u mnie jest odwrotnie i mój mąż też postanowił mi nie przeszkadzać.....hihihihi :lol: :lol: :lol:
Ma rację bo nie musi ciągle szukać, patrzeć ile co gdzie kosztuje ... i ... jest pewnie zdrowszy z tego powodu......

wasiek
27-11-2007, 19:20
Hej, hej i co nikt mi nie odpowie jaki ma zamiar piec wstawić do Granata?

Izulek
27-11-2007, 19:22
Hej :)
melduję się posłusznie :)
Chociaż nic ciekawego już u mnie w tym roku dziać się nie będzie :(
Wczoraj zasypali fundamenty i koniec na ten rok.
Zastanawiam się tylko czy teraz przykrywać ten stan zerowy folią ??
A wygląda to tak: fundamenty od wewnątrz posmarowane dysperbitem i zasypane i zagęszczone, z zewnątrz dysperbit, styropian, folia kubełkowa, drenaż naokoło i podsypane piachem tak do 3/4 wysokości. Na bloczkach u góry papa termozgrzewalna.
Co radzicie z tym zrobić do wiosny?

A ... jutro jedziemy podpisać umowę kredytową :roll:

Izulek
27-11-2007, 19:26
U nas będzie najpewniej gazowe ogrzewanie - póki co to na gaz z butli, a mam nadzieję, że wkrótce doczekam się gazu ziemnego.
Początkowo myśleliśmy o ekogroszku, ale niestety kotłownia za mała .... u Ciebie Nina to co innego ...
więc nic sensownego nie odpowiem :cry:

Darek i Agata
27-11-2007, 20:07
Cześć Granatowicze,

Ponieważ na wiosne zaczynamy budowe chciałem prosić was o małą pomoc. Chcemy budować z pustaków ceramicznych. Możecie mi podesłać info na temat ile wyszło wam pustaków, przymierzamy się do zakupu materiałow na ściany.
Myślałem by dać 38 na ściany zewnetrzne i docieplić je styripianem 5 cm.

Ale i tak bardzo mnie interesują wasze wyliczenia pustaków.
Aha no i dachu też. Ile metrów ma dach w granacie?
Dzięki
Darek (Agata juz śpi :) )

sylwia 25
27-11-2007, 20:16
A tak w ogóle to rozglądam sie za piecem. Wiem, że ma to byc piec na eko groszek, tylko jeszcze nie wiem w 100% jakiej firmy. Cały czas myslę o Klimoszu - Ling Combi ( żeliwny) Dzisiaj właśnie targowałam cenę i zobaczę jutro co z tego wyszło. Dosyc drogi ten piec Klimosza a nie wiem do końca jak działa.... A Wy jaki macie zamiar wstawic piec???

my jestesmy zdecydowani na ten sam piec, mamy znajomgo ktory od parunastu lat zajmuje sie wlasnie tymi sprawami i od roku czy 2 ma wlasnie ten piec u siebie w domu, jest bardzo zadowolony i daltego tez nam go polecił , napisz potem jaka cene załatwilas

Izulek - u nas byl ten znajomy i patrzyla w projekt no i jak to u nas wyglada i stwierdzila ze piec sie zmiesci hmmmmmmm a on jest wlasnie na ekogroszek

Darek i Agata - witajcie , gratuluje decyzji o budowei , my budujemy z betonu komórkowego 24 cm i na to 12 lub 15 cm styropianu , jesli chodzi o dach to mamy zmiane nad garazem i tam jest dach jednospadowy i wyszło tego dokładnie 215 m2 ( za tyle placilismy jak roibli dach )
a tak szczerze mowiac to dokaldnie nie jestm w stanie Ci napisac ile tego bloczka poszlo bo sciany nosne w srodku sa z tego samego

Ani@
27-11-2007, 20:27
Ani@ sorki ale o czym Ty mówisz? odpowietrzacze, napowietrzacze??? Wasiek, po dalszej czesci postu wnioskuje, ze masz dobrze zrobione! :lol: Zgodnie z przepisami przynajmniej na jednym pionie (jezeli bedzie to jeden, to najlepiej, by ten najbardziej oddalony od zbiornika - u mnie - szamba) powinna byc zalozona wywiewka - czyli wyprowadzenie ponad dach pionu zakonczonego kominkiem wentylacyjnym. Trzeba tylko pamietac o odpowiednich odleglosciach od czerpni powietrza czy okien :wink: Gdyby zrezygnowac z wywiewki , to z duzym prawdopodobienstwem w domu zacznie po prostu smierdziec :-? Czyli BLEEEEEEEE jakby powiedzial - w połaczeniu z koszmarnym zmarszczeniem buziaka moj dwulatek :lol:

Nina - ja czekam na gaz, kupilismy juz niedlugo uzywanego Buderusa (olej) i niestety bedziemy bulic za paliwo. Gaz z butli u nas nie wchodzi w gre, bo mamy za mala dzialke.

Iza - kiedys kojarze, ze czytalam w ktoryms z muratorow jak zabezpieczyc kolejne etapy budowy przed zimowa przerwa, poszukam, jak znajde, to skrobne :D

Magda - ja z kolei moge przybic piatke z Nina :lol: - maz wszystkie decyzje chetnie ceduje na mnie (ale tez uczciwie musze przyznac, ze on pracuje, a ja - na czas budowy - przedluzylam swoj urlop wychowawczy wlasnie po to, by takie decyzje podejnowac 8) ), jednak nie zawsze chce brac na swoje barki cala odpowiedzialnosc i najczescie jest tak, ze jak cos wybiore/obmysle jakas koncepcje to daje to mezowi do przyklepania :lol:

No i ciekawa jestem jak ostatecznie bedzie wygladal Wasz dach :wink: w sumie z tego co piszesz wynika, ze to projekt autorski :lol:

Sylwia - jestem dobrej mysli, hydraulicy z polecenia, 4 ich bylo i az furczalo :lol: no ale zobaczymy co tam zastane jutro rano :wink:

Ani@
27-11-2007, 20:33
Darek i Agata - ilosc pustakow przeliczyl mi w skladzie budowlanm doradca techniczny. Troche sie pomylil, jednak w sumie nieznacznie - z tego co pamietam mialam ostatecznie ze 2-3 palety do zwrotu...ale to bym musiala przekopac faktury i znalezc te zwroty...postaram sie to odszukac :)

Tak z ciekawosci - czemu tylko 5cm styropianu? Troche malo... -teraz "standard" to 12 - 15cm.

Dach ma ok. 220m kw :)

wasiek
28-11-2007, 18:05
Hej, byłam dzisiaj na budowie....... :) pieknie tam jest zimą... pod warunkiem, że jest mróz i biały snieg.....:) :)
Zresztą sami zobaczcie....to nasza droga wjazdowa i piękny zachód słońca......dzisiaj mogłam wjechać, choc troszke się slizgałam....
http://images34.fotosik.pl/62/b809c894fc494c4dmed.jpg

wasiek
28-11-2007, 18:11
aaa, coby było ciekawie to wczoraj mieli mi skonczyć instalować rekuperator bo dostałam już wcześniej nową centralę. I wiecie co? Wczoraj Panowie przyjechali na budowę, podłaczyli rury do centrali i przeciagnęli jedną brakującą wczesniej rurę do wiatrołapu i uznali pracę za skończoną... :o :o :o
Dzisiaj jeden z nich zadzwonił i mówi, że chce kasę za wykonana robotę.....dobre co? A ja na to, że jak skończą to na pewno im zapłacę ale najpierw muszą skończyć i uruchomic mi rekuperator.....zdziwienie było wielkie bo jak to, to nie umie Pani właczyc do kontaktu? Mówię, że umiem ale na końcówkach rur brakuje jeszcze zamontowanych anemostatów....odpowiedź ale u góry nie ma Pani sufitów zrobionych.... ale na dole mam... i tak w kółko. W końcu powtórzyłam, że zapłacę i to bardzo chętnie ale jak praca będzie skończona i rekuperator włączony.... .. wredna jestem?

sylwia 25
28-11-2007, 18:12
Hej, byłam dzisiaj na budowie....... :) pieknie tam jest zimą... pod warunkiem, że jest mróz i biały snieg.....:) :)
Zresztą sami zobaczcie....to nasza droga wjazdowa i piękny zachód słońca......dzisiaj mogłam wjechać, choc troszke się slizgałam....
http://images34.fotosik.pl/62/b809c894fc494c4dmed.jpg


CUUUDOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NO TO CO POPISZECIE TROSZKE DZIS????????

wasiek
28-11-2007, 18:22
a tak to wygląda w salonie. Rury tak brzydko sobie wiszą i czekają, żeby je ładnie zakończyć..... :roll: :roll: :roll: A i pierwszy "kinkiet" wisi w swoim miejscu docelowym....po drugiej stronie balkonu jest miejsce na drugi kinkiet....
http://images34.fotosik.pl/62/ca875b7c1035f7e4med.jpg
Podłoga przygotowuje się do ogrzewania. Na razie podłoga pomalowana została emulbitem i na to położono jedną warstwę papy w celu dobrej izolacji poziomej. Na to pójdzie jeszcze folia budowlana, styropian, folia i rurki od ogrzewania podłogowego.....
Powoli, powoli a dojdziemy do celu........ zamieszkania w nowym domku :D :D
http://images31.fotosik.pl/62/b7cb918f39045b4cmed.jpg

wasiek
28-11-2007, 18:23
Sylwia, witam....
ja jestem i cały czas piszę.... jak widać.... :D :D :D

wasiek
28-11-2007, 18:25
Gosia, a jak tam u Ciebie sprzątanie po tynkach,aa......

sylwia 25
28-11-2007, 18:26
Wasiek - ja tez jestem , co prawda dorywczo bo dzieciaki nie daja posiedziec ale czytam, czytam licze na duzo zdjec od wszystkich :)

wasiek
28-11-2007, 18:30
No, to tak jak ja. Akurat wrócił mój mąż z budowy i musiałam mu obiadek podać, bo ciężko pracuje mój biedaczek.....

wasiek
28-11-2007, 18:32
Sylwia, jak same nie powstawiamy zdjęć to chyba innych nie zobaczymy..... :wink: :wink: :wink:
A może ktoś jeszcze jest na forum i czyta?????
Halo, Granatowcy, gdzie się podzialiście?????

sylwia 25
28-11-2007, 18:37
hmm w tym problem ze nie mam nic nowego ale jak sie zmobilizuje to jutro podajce na budowe i cosik pstrykne :) :) :)

misha555
28-11-2007, 18:40
HAlo Halo
ja tez caly czas czytam :)
ale zdjec nie mam nowych wiec niczego nie powklejam
pogoda u nas na zachodzie tez mrozna choc sniegu juz nie ma (bylo go tylko toszenke przez 1 dzien), ale i tak musimy czekac jeszcze z tydzien az sie stropy "stęgną" i wtedy murarze zadecydują czy uda się jeszcze cos zmajstrowac na budowie :)
na razie czekamy i podziwiamy postepy WASZE.. :)
szukamy tez styropianu, okien, dachowek, drewna i chcemy juz teraz zima wiekszosc materialow kupic, bo mamy gdzie je przechowac, a zima zawsze ceny sa troszke nizsze :lol:

poznalam ostatnio przemila dziewczyne, ktora okazalo sie byc projektantem wnetrz....
chyba namowie ja zeby obejrzala nasza kuchnie i salon i cos ladnego tam wymyslila.....albo moze lazienke na gorze tez jej pokaze?? :)
pozdrawiam i wklejajcie zdjecia

Darek i Agata
28-11-2007, 18:40
dzieki Ani@ i Sylwia 25 za dobre chęci w odnalezieniu ilości pustaków ceramicznych na dom , a co do "standardu" ocieplenia 12-15 to przy szerokości pustaka 38 wydaje mi sie przesadą tak grube ocieplenie. Porotherm podaje że 38 nie trzeba wogóle ocieplać co mi sie wydaje zbyt odważnym stwierdzeniem. Ale najlpeiej się zapytać tych co tak wubudowali.
Nie chcę zrobić z domu termosu i dać zbyt duzego ocieplenia, zwłaszcza że nie planuje wentylacji wymuszonej. No ale to są wszystko plany, czeka mnie jeszcze spora ilość konsultacji w tych sprawach.

wasiek
28-11-2007, 18:53
Halo, halo witam Darka....Agata śpi?.... :D :D :D
to tak na marginesie...:) ..Oj, duzo jeszcze przed Toba ... duzo... ale to i tak jest warte późniejszych chwil spędzonych rano na tarasie ...... tak myślę, bo sama jeszcze tego nie znam....ale myślę, że w najblizsze lato poznam to uczucie.... :wink: :wink: :wink:

Ani@
28-11-2007, 21:45
Hej,
jak obiecalam tak zrobilam - podaje ilosci cegiel, jakie zuzylismy na dom :) (choc prawde mowic Darek nie wiem, czy jest to dla Ciebie wiadomosc dnia :wink: , bo przeciez Ty zamierzasz budowac z cegly o innym wymiarze)
1. cegla SZ 220 288x188x220 - 3.000szt. (- 120 szt zwrotu)
2. cegla U 220 250x188x220 - 1548szt. (- 396 zwrotu)
3. cegla K3 250x120x220 - 1.176szt.
4. bloczek betonowy (fundamenty) - 12x24x38 - 1575szt (- 2 palety - nie pamietam juz, ile na 1 palecie bylo)

Nina, u nas dzis tez jest bialo :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d5.jpg
srednia sypialnia (góra)

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d6.jpg
najmniejsza sypialnia (góra)

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d3.jpg
garaż przygotowany do zalania

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d4.jpg
obraz z drabina :lol:

Ani@
28-11-2007, 21:52
Halo, Granatowcy, gdzie się podzialiście?????

Czasem trzeba popracowac na budowie, co nie? Ten dom sam sie nie zbuduje :wink:
Wasiek, czy ja dobrze widze, ze u Ciebie w duzym pokoju na podlodzep o lewej stoja jakies roslinki? Czy tam zimujesz krzewy w doniczkach? Ja mam zgryz, bo jestem zielona w kwestii zieleni :lol: i zastanawiam sie, jak przezimowac takie miniaturki-jałowce. Sa w doniczkach - plastikowych (na razie ich nie przesadzalam, bo jeszcze nie do konca usyalilam kolorystyke schodow wejsciowych, a one maja tam stac :D ). Czytalam tu na forum, ze mozna je w tych doniczkach zakopac na czas zimy w ziemi, ale jakos mi tak ich zal jest :roll: nie wiem, czy dadza rade...a bardzo by mi ich szkoda bylo, bo to pierwszy nasz prezent "na nowa chate", ktory otrzymalismy na wiechowej imprezie :D

2magda5
29-11-2007, 12:21
Ale tu się dzieję...
Z zamkniętymi oczami wlazłam na poddasze ale wlazłam
:D jak tam kurde dużo miejsca
wszak jescze brak ścian działowych ale to pomieszczenie nad garażem to ekstra suszarnia wyszła

u nas solary, piec gazowy kondensacyjny, podłogówka, kominek z płaszczem
wodnym a gaz z butli

Kurde gdzie ta wiosna?? :D :P
Ani@ pięknie, biało ja już bym się wprowadzała :D

Dach się nie robi i robić się nie będzie dopiero w przyszłym tygodniu
zaczna dachówkę kłaść u mojej mamy a teraz u niej łaty kładą

U nas to kominy poszły w górę a działówki to też nie wiem
czy się wtym roku doczekam

I z tego powodu na odstresowanie się oglądam namiętnie
chirurgów i skazanego

a mąż niech sobie buduje domek
i czekamy na wieści z banku kiedy kredyt na wykańczaniówke dostaniemy
to w tedy będę "szaleć" w rozsądnych i przemyślanych zakupach oczywiście

Darek i Agata
29-11-2007, 18:14
Dzieki Ani@ za info. Każda informacja jest cenna, ostateczniej decyzji jeszcze nei podjeliśmy.
wasiek dzieki za przywitanie.
Dziś byłem w tartaku. Czy cena 750 zł netto za m3 drzewa na więźbę dachową to dużo? Powiedzieli że po nowym roku ma byc jeszcze droższa.
Na razie czekam na wycene materiałów z kilku źródeł.
A do Magdy muszę się wybrać i obejżeć jak rośnie domek, ostatnio jak widziałem to strop dopiero był, a teraz :)

wasiek
29-11-2007, 19:02
Witam dzisiaj wszystkich czytających i piszących. Kolejny dzien budowlany juz za nami.... :)
Darek, nie wiem czy Ciebie pocieszę ale siebie na pewno. Jak ja kupowałam drewno na więźbę ( z kłopotami ) to płaciłam 850 brutto za m3, czyli netto wychodziło gdzieś 695zł. Niestety, z tego co widzę, to ceny nadal galopują....
Magda powiem Ci, że ja na początku też miałam zamiar zainstalować solary, zresztą jeszcze niedawno o tym myslałam ale po wyliczeniach mojego kolegi zrezygnowałam z tej inwestycji. Okazało się, że rzeczywiście jest to droga inwestycja i wcale nie zaoszczędzę na ogrzewaniu latem wody tylko przez instalację solarną. Ogrzewając eko groszkiem, koszt podgrzania wody latem wcale nie jest taki horrendalny a do przeżycia - bez ponoszenia , powiedzmy 10 tysięcy na solary. Środki te przeznaczę na innym cel :D :D :D

Ani@
29-11-2007, 19:25
Magda, ja mialam podobny tok myslenia jak Nina, ale juz teraz Wam zazdroszcze tych solarow...ech...moze kiedys...

Wrzucam foty z dzis - to bloto wyglada okropnie :lol: ten styropian byl taki bielutki :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d7.jpg

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d8.jpg

wasiek
29-11-2007, 19:27
Ani@, a wylewki to z miksokreta, czy z betoniarki?

wasiek
29-11-2007, 19:28
Ja wstępnie umówiona jestem na 10.12 na wylewki. Muszę jeszcze zamówić piasek i kupic cement aż 4 tony chyba.... i 40 ton piasku. Jak możesz to napisz cenę za wylewki i czy z materiałem Twoim czy fachowcy robia swoim materiałem...dzieki....

Darek i Agata
29-11-2007, 19:34
No to wasiek z ceną drewna mnie nie posieszyłaś. 750 netto to i tak było najtaniej :(
Moge Was jeszcze pomęczyć i prosić was jeżeli macie wyliczenie ile wychodzi metrów ścian zewnętrznych, działowych itp.
Mam zamiar policzyć to sam, ale zanim to zrobie orientacyjnie bym chcial wiedzieć. Dzięki za pomoc.

wasiek
29-11-2007, 19:36
Darek, ja Ci niestety nie pomogę.... :D chociaz bym chciała..... :D mój Granat jest duzo większy od pozostałych...ma "tylko" 200m2.....no cóż tak wyszło, chociaż juz stwierdzam, że jest dla nas za duzy.....ale... te przestrzenie są boskie.... :D :D :D

sylwia 25
29-11-2007, 20:39
Witajcie!
Darek - my za wiezbe placilismy 600 zł netto i udalo sie tylko czec wziac na fakture i zaplacic z vatem reszta w cenie netto , a jesli chodzi o ilosc sciank to szczerze mowiac nie wiem bo nigdy tego nie liczylismy

Ani@ - bosko , jeszcze troche i wykonczeniówka pełna para pojdzie co????????

2magda5
29-11-2007, 20:58
Darek i Agata zapraszam jest co oglądać
YTONG 36 - 1120 szt
YTONG 24 - 672 szt
YTONG 11,5 - 520 szt
dachówka ROBENA falista plus - 2000 szt
krawędziowe lewe i prawe - 120 szt

Ani@ tempo u ciebie niesamowite.... :D
tylko pogoda niech to schnie ładnie

Ani@
29-11-2007, 21:06
Nina, tak - to miksokret :) O tej porze roku swietna sprawa. Place 13zl/m kw z moim materialem (2 tony cementu, piasek...ok. 12m szesc, takie siatki z drutu z oczkiem 10cm (1mx2m - na gorna kondygnacje, bo grubosc wylewki bedzie tam mniejsza, wlokno szklane - 3kg, 200m tasmy dylatacyjnej z pianki i jeszcze taki plastyfikator w plynie (w lazience mam wodna podlogowke).

Darek - tym razem niestety nie moge pomoc - nie mam takich wyliczen :(

Sylwia - bosko, bosko :D , ciesze sie tym bardziej, ze przez sprawe z Creatonem i tynkarza-zbiega mielismy opoznienie. Fajnie, gdy tyle sie dzieje. Po wylewkach pewnie nie bede juz tak czesto wstawiala zdjec, bo prace bardziej rozciagna sie w czasie.

Magda - no wlasnie od jutra daje podlodze dwa tygodnie, aby okrzepla i wstawiamy okna. W miedzyczasie moze uda sie wreszcie zainstalowac okna polaciowe i pare brakujacych dachowek :D

Izulek
30-11-2007, 09:26
A co to jest ten miksokret? :oops:

Ani@
30-11-2007, 09:55
Iza, to taka jakby ...pompo-mieszalnia do podawania betonu. Na terenie dzialki stoi takie Urzadzenie :lol: z silnikiem (mocuje sie je na hak do auta, jest wielkosci wysokiej przyczepki) mieszaja sie tam skladniki wylewki, jest taka dlugasna gumowa rura o srednicy ok. 10-12cm, ktora pompuje to (przez takie dodatkowe urzadzenie, ktore chyba koziol sie nazywa - stoi ono juz na podlodze w domu) na podloge. Plus jest taki, ze jest to konsystencja polsucha, wiec jest malo wody do odparowania :) Yyyyy...mam nadzieje, ze nie przeczyta tego jakis fachman :lol: bo pewnie mu sie troche wlos na glowie zjezy :lol: ale przynajmniej zrozumiale, nie?
Takze nazwa wziela sie z mieszania, w efekcie ktorego na podlodze powstaje cos, co mozna porownac do przeorania przez kreta calej dzialki :lol: potem to sie wygladza, wibruje i szybko mozna po tym chodzic.

Izulek
30-11-2007, 10:45
Ania wszystko jasne :)

sutruh
30-11-2007, 11:52
Ania jak ja bym chciała mieć takie kretowisko :lol: u siebie na podłodze

bardzo zrozumiale i obrazowo wytłumaczyłaś zjawisko miksokreta :lol: gratuluje

u nas też biorą 13zł za m2 + nasz materiał, czy stolica czy jakaś tam zielona góra stawki po równo

wasiek
30-11-2007, 16:30
Hejka w ten Andrzejkowy wieczór..... :D
wiecie co, ja mieszkam na północy w takim sobie miasteczku ( około 150 tys mieszkańców ) ale ceny są wyzsze niż u Gosi w W-wie i Ani..... :o :o :o U mnie Pan od miksokreta zaśpiewał mi 16 zł za metr, no i mój materiał.....zgroza....a wydawało mi się, że w stolicy jest najdrożej....Jeszcze będę się z nim targować a co mi tam..... :)
Rurki do ogrzewania podłogowego zakupione, rozdzielnia też, tylko hydraulika brak. Mam nadzieję, że już mi nie przełoży terminu......za kolejny tydzień...trzymajcie kciuki, żeby w końcu wszedł do mnie w ten poniedziałek....i zrobił to co ma do zrobienia, chociaż jak pomyślę ile znowu muszę wydać, to już mi skóra cierpnie. Dlaczego to wszystko tak drogo kosztuje????

wasiek
02-12-2007, 21:05
Jak widzę to wszyscy śpią i nikt nie ma nic do napisania...... szkoda....
a Andrzejkowe wróżby dobre chociaż były...???
Fato może wstawisz troszkę zdjęć swojego Granata? Jola a co z Tobą??? My wszyscy jesteśmy ciekawi Twoich zdjęc a tu....cisza..... jeszcze raz powtórzę , jak nie wiesz jak wklejać zdjęcia to przeslij mi je mailem a ja założe Tobie stronke i wstawie te zdjecia tutaj na forum...... czekam.... :) :) :)

wasiek
02-12-2007, 21:08
aaaa napiszę jeszcze, że wczoraj zakupilismy wszystko co jest potrzebne do instalacji centralnego odkurzacza i mój mąż będzie to sam instalował. Jednostkę centralna pewnie kiedys tam zakupię ale na razie robimy sama instalację. Nie jest to takie aż drogie, żeby tego nie zrobić..... a jak u Was? Czy ktoś z Was też będzie miał CO???

2magda5
03-12-2007, 08:58
Nam też się marzy centralny teraz jest w promocji BEAM elektrolucsa
z separatorem na wodę i pył co się przyda przy kominku
ok 2300 kosztuje ale trzeba doliczyć całą instalacje rurki, gniazda
ale chyba zrobię wycenę

http://www.beam.pl/?strona=promocja

Ani@
03-12-2007, 18:30
Jezeli chodzi o odkurzacz centralny, to u mnie nie bedzie - mysle, ze by sie nie sprawdzil - czesto odkurza maz, a wtedy to jedzie tak taran i nie ma zmiluj :lol: czy jakis klocek lego, galazka od choinki czy wylany slodki soczek, to wciaga i kaplica. Juz widze oczyma wyobrazni, jak ta slodycz oblepia scianki tej wewnetrzej instalacji, potem do tego przyklejaja sie jakies klaki i robi sie syf :roll: Niestety nie dla nas ten wynalazek :(

Nina, trzymam kciuki, aby hydraulik zjawil sie w obiecywanym terminie.
Zobaczcie (tfu tfu) jak nam pogoda dopisuje :D Oby tak dalej! Ja wlasnie sobie policzylam, ze nam nie starczy kasy :lol: - w zwiazku z tym wprowadzam ciecia budzetowe - na pierwszy ogien zmienilam plany jezeli chodzi o wybor ceramiki do kibelkow - bedzie chyba najtansza seria Kola - Nova/Nova Top 8) ...jedyna "ekstrawagancja", za jaka jeszcze nie zaplacilam a nie odpuszcze, bedzie mlynek/rozdrabnicz do odpadkow (nie trawie tych syfkow w zlewozmywakowym sitku :roll: )

Wklejam ostatnie zdjecie przed dluzsza przerwa - wylana podloga w pokoju :)

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d9.jpg

Pozdrawiam Was!

ps. Jola, no nie daj sie tak dlugo namawiac :lol: wklejaj foty!

wasiek
03-12-2007, 20:19
Oj Ania, dzieki,że trzymasz kciuki ale niestety niewiele to pomogło. Hydraulik i tak nie przyszedł. Na telefon z pytaniem dlaczego jeszcze go nie ma, zaczął od tej strony....a bo Pani nie dzwoniła.... No i co z takim zrobić??? Najpierw umawia sie na 200% na 3 grudnia a potem takie teksty wali.....
Jutro niby ma wejść i do końca tygodnia zrobić całość ogrzewania. Pożyjemy, zobaczymy.....

wasiek
03-12-2007, 20:20
A twoja podłoga jest super.... :D też już chciałabym takie mieć..... :cry: :cry:

wasiek
05-12-2007, 21:55
no nie, znowu muszę wyciagac nasza stronkę z zapomnienia dwudniowego.... Co tam nic sie u Was nie dzieje? Nie wierzę....u mnie robi sie jednak ogrzewanie..z takim oto efektem.... :) :) :)
http://images29.fotosik.pl/121/62e2fc6bed1e56e8med.jpg

http://images31.fotosik.pl/70/a845636ef6a467c9med.jpg
Dawać mi tu swoje zdjęcia, ino już!!! :D :D :D

2magda5
06-12-2007, 07:34
No u nas kompletnie nic nie robią murarz skończył kominy ale go choróbsko
ścięło z nóg i czekamy jak dojdzie do siebie bo musi otynkować garaż
bo brama już czeka, okna będą 5 stycznia a cieśle dalej walczą z tym ogromnym dachem mojej mamy i chyba napewno naszego dachu nie zobaczymy w tym roku :evil:

Izulek
06-12-2007, 07:59
Ja teraz to tylko mogę czytać, bo u nas nic się nie dzieje - z wyboru. Czekamy do wiosny.
W grudniu i styczniu chcemy kupic materiały budowlane - poroterm, dachówkę, styropian, wełnę. Podpowiedzcie co jeszcze warto kupić zimą?

Ani@
06-12-2007, 15:10
Nina, no super, ze sie doczekalas hydraulika! Gratuluje kolejnego etapu :D
U nas nic spektakularnego - co by zaslugiwalo na obfotografowanie :wink: - sie nie dzieje. Zakladane sa okna polaciowe, montowane rynny, bedzie robione odwodnienie liniowe przy wjezdzie go garazu, odprowadzenie deszczu z rynien itd. jutro jade do urzedu skarbowego po druki do zwrotu czesci vatu. Czuje przez skore, ze wypelnienie tego moze byc niezlym wyzwaniem :lol:

Magda - przesylam zyczenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Waszego murarza :D

Iza - moja siostra (tez buduje dom) mowila mi, ze na przelomie grudnia i stycznia mamy sie lapac za drzwi zewnetrzne, bo ktos jej doniosl, ze taniej ma byc troche. Poczekamy - zobaczymy :wink:
Przepraszam, jezeli juz wczesniej pisalas, ale nie pamietam - czy kupilas drewno na wiezbe? Jezeli nie, to zima jest swietnym okresem - najlepiej scinac, gdy jest mroz (no, tu moze bym maly problem jak na razie :lol: ) i gdy sobie polezakuje pare miesiecy, to ladnie sie podsuszy i powykreca to co ma sie powykrecac. Oczywiscie ma lezakowac po przykryciem (z folii, ale aby byl przewiew) Potem tylko trzeba je przepuscic przez taka maszyne, ktora je wyrowna, zaimpregnowac i masz piekna wiezbe!

wasiek
06-12-2007, 20:41
Ani@, widzę, że przymierzasz się do tego samego co ja, czyli odpis Vatu....troszke już poczytałam, wydrukowałam sobie zestawienie materiałów do odpisu i teraz muszę znaleźć czas, żeby to zrobić... :( :( :(
Druki możesz też wydrukować z internetu, żeby nie chodzic do US.
Moi hydraulicy robia dalej i przy okazji narzekają na poprzednich, którzy niestety schrzanili sprawę. Oczywiście za przeróbki będę musiała im dopłacić.....niestety nie ma nic za darmo....Muszę też przesunąć wylewki, bo panowie sie nie wyrobią..... czyli zaczyna sie znowu przesuwanie terminów....Jak ja tego nie znoszę.... :evil: :evil: :evil:

misha555
06-12-2007, 20:51
No Wasiu podlogowka rozlozona imponujaco :)
juz zazdroszcze,bo niestety chyba nie uda mi sie przekonac polowki do tego typu ogrzewania..... :(

u nas tez wszytsko stoi i czeka na murarzy.....jesli jakies chorobsko nie rozlozy to mooooze wejda w przyszlym tygodniu....bardzo bysmy chcieli jeszcze przed zima postawic sciany na poddaszu po to zeby zima moc zamowic juz okna...
rowniez teraz chcemy zakupic drewno na wiezbe, dachowki i wszelkie akcesoria dachowe, no i pomalu tez pomyslec o piecu, instalacjach itp, zeby na wiosne juz tylko roboty szly na biezaco bez zakupow. :roll:

bardzo prosze o duuuuuza dawke zdjec, bo zaczynam juz myslec o drzwiach, wnetrzach, kolorach, podlogach, meblach itp itd......a ze z moim polotem artystycznym jakby to powiedziec ..... cienko...... to musze sie zdac albo na podpatrywanie albo na projektanta......zaczne od tanszej wersji :) hihi

pozdrawiam i zycze spokojnej nocki

Hajduczek
07-12-2007, 20:20
Faktycznie piękny widok tego ogrzewania podłogowego, jest na co popatrzeć.

2magda5
08-12-2007, 22:51
Dzisiaj we Wrocku pogoda była wiosenna :D
W końcu cieśle zaczęli układać dachówke u rodziców ale co z tego zamiast łapać pogode i w sobotę robić to te burżuje oczywiście nie przyszli bo stwierdzili, że w soboty w Niemczech się nie pracuje..... :evil: :evil:
Czy im wszystkim się już w tyłkach poprzewracało????? :evil:
Z nadmiaru ofert, że mają w czym przebierać czy już tacy bogaci i pracują z nudów? Bosze co za kraj i mentalność dzisiejszych "fachowców"

wasiek
09-12-2007, 21:55
Hej, wszystkim....
No to ogrzewanie - czyli rozłożenie rurek mam juz za sobą :D Dzisiaj właśnie skończyli. Wszystkie rurki na podłogówkę rozłożone i na grzejniki też podciagnięte. Teraz czekam do środy na Pana wylewkarza i będę miała podłogę ..... :D :D :D
Az mi sie miska jarzy..... :D :D :D Z panami hydraulikami umówiłam się na poczatek stycznia, żeby przyszli podłaczyć już wszystkie kaloryfery , zbiornik na wode i przede wszystkim piec....Do tej pory mój mąż ma zrobić ściany, czyli wycekolować je....
Coby nie było zbyt miło, to panowie ocieplacze niestety, nadal nawalają... :evil: :evil: :evil:
Pogoda jest tak przyzwoita, że wystarczyłoby im tylko kilka dni, żeby zakończyć ocieplenie tego mojego domku...a tu nic.... :cry: :cry: :cry:
A teraz fotki....:-)
korytarz od strony schodów i zawijasy na mały korytarz....:) z boku po prawej stronie widać gniazdo odkurzacza centralnego i rury idące do górnego gniazda...
http://images34.fotosik.pl/74/030f13586b8da50cmed.jpg

a tutaj górna łazienka.....12 metrów ... to jest to.... :D :D :D
http://images31.fotosik.pl/74/6c5304b39b8afebemed.jpg

Na zdjęciu tym można zaobserwować jak długo schnie wieniec i zbrojenie zalane betonem.

wasiek
09-12-2007, 22:02
wiecie, co jest najgorsze w tym wszystkim????
Glina, którą mam na działce!!!! Widok jest okropny i ja nic nie moge teraz z tym zrobić!!! Musze czekać chyba do lata, żeby woda, która stoi wyparowała pod wpływem wysokiej temperatury.... :evil: :evil: :evil:
Za kazdym razem jak jadę na budowę.... to niedobrze mi się robi jak widzę wszędzie glinę, glinę i bagno z niej powstałe..... :o :o :o

misha555
10-12-2007, 20:18
Wasiu co tam glina !! Pomyśl sobie, jak cieplusio bedzie Ci w nozki stapajac po takiej podlodze :D i jak przyjemnie bedzie wnusiowy w pupe, kiedy bedzie szalal po twojej podlodze :)

ja to chyba moge sobie tylko pomazyc o takim przedsiewzieciu.....

cos nam rozlozylo murarzy i dzis wracajac z pracy nie bardzo widzialam jakiekolwiek postepy w budowie.....a mieli przyjsc po 10.grudnia....wiec moze od jutra?? :)

wlasnie uzgodnilismy z ciesla zaszalowanie schodow.....maz bardzo chcial te ze spocznikiem, ale ciesla stwierdzil, ze nie da rady, chyba ze zrobi dwa spoczynki....nie wiem, szczerze mowiac jak on to widzial.
W kazdym razie wydrukowalismy mu zdjecie fato i powiedzial: no, to da sie zrobic :)
ma zaszalowac, uzbroic i na koniec zdjac szalunek - calosc roboty ze swoimi dechami 2kPLN. myslicie ze to duzo?? oczywiscie stal nasza, beton nasz i wszelkie inne potrzebne do tego materialy.....
Za ile Wam ciesle przygotowali schody??
jeszcze nie dalismy 100%owej odpowiedzi, wiec jesli mieliscie tansza robocizne, to jeszcze popytamy :)

pozdrawiam

misha555
10-12-2007, 20:23
2magda5 masz calkowita racje: poprzewracalo sie w tylkach jak nic !!
jesli robotnik wie, ze jest dobry, to zaraz wymaga....malo tego ze odpowiednich pieniedzy to jeszcze fika z czasem pracy.....niedlugo sie to bedzie konczyc, jak zaleje nas fala wschodnich obcokrajowcow i male zolte raczki beda sie zabieraly za takie roboty!!

a tak z innej beczki.........
zaczelam sie przygladac (takie zboczenie na przyszlosc) dachom i kominom......
jak myslicie, czy cegla na kominie powinna byc jasniejsza czy ciemniejsza od dachowki?? Planujemy dachowke w brazie i obawiam sie ze nie znajdziemy cegly w identycznym odcieniu.....

z gory dzieki za wszytskie podpowiedzi

wasiek
10-12-2007, 20:44
Mischa a mnie się marzą takie schody...
http://images30.fotosik.pl/125/1e7b9a0a5a217524med.jpg
Pytałam stolarzy wokół siebie i żaden nie robi giętych poręczy. Znalazłam tutaj na forum namiar na stolarza, fakt aż koło Poznania - i jestem z nim po wstepnej rozmowie, gdzie stwierdził, że dla niego odległość to żaden problem. Zobaczę jeszcze jak z wycena za takie cudo....

wasiek
10-12-2007, 20:49
Co do komina, to ja ze względów praktycznych zrobiłam kominy w tynku i na to odpowiedni kolor farby jak dachówki. Taki sam kolor tynku będzie chyba - jeszcze nie jestem pewna na 100% - cokół na domku. Będzie wtedy wszystko grało.

misha555
10-12-2007, 21:17
jezusicku, a gdzie ty chcesz Wasiu takie schody w Granacie pomiescic????? :roll:
Ja wiem, ze ty masz wersje maxi, ale takie schody zajmuja mase miejsca!!
no ale jesli sie zdecydujesz, to daj fotki, jak to wyglada w realu, bo tu na tym zdjeciu robia niezle wrazenie :)

pzdr

wasiek
10-12-2007, 21:40
Mischa, ja napisałam, że takie bym chciała a teraz rola stolarza, żeby dobrać do mojego korytarza. Pamietaj, że ja nie mam sciany od strony salonu tylko filar a wneka na schody jest długa chyba na 3 metry, więc może nie w takim rozmiarze ale ciut mniejszym można zmieścić u mnie.
Zobaczymy co odpisze mi stolarz, zdjęcia korytarza już mu wysłałam... :D

wasiek
10-12-2007, 21:44
Mischa, nie dziwi Ciebie, to, że wszyscy pozostali Granatowcy cos jakby śpią? Tylko my cos piszemy od czasu do czasu, żeby stronka nie spadła tak w ogóle w czeluści jakieś. Czyżby wszyscy odłożyli budowanie do wiosny???
Halo, halo.......jest tam kto????

Izulek
10-12-2007, 21:54
Nie śpią :P czytają :D tylko pisać nie mają o czym :cry:
Oglądam Wasze zdjęcia i ... jak ja już chciałabym być na etapie wykończeniowym ... cokolwiek to znaczy :lol:
Nina, schody piękne, może mają szanse zmieścić się u Ciebie, bo faktycznie miejsca masz sporo więcej niż tradycyjny Granacik.
A ja myślę o elewacji. Podoba mi się brązowa dachówka (mężowi tradycyjna - czerwona :roll: ) i tak sobie myślę czy ktoś ma granacika z brązowym dachem?? I jaką planuje elewację, jakie wykończenia - schody wejściowe, taras, cokoły?

Izulek
10-12-2007, 22:02
Izulek - u nas byl ten znajomy i patrzyla w projekt no i jak to u nas wyglada i stwierdzila ze piec sie zmiesci hmmmmmmm a on jest wlasnie na ekogroszek
No tak Sylwia, to mnie może i pocieszyłaś, a Twoja kotłownia ma rozmiar taki jak w projekcie? I gdzie umieszczony byłby piec? A co z węglem? Gdzie go będziecie magazynować? I nie obawiasz się, że kotłownia jest blisko łazienki i pokoju i może będzie się brudzić, kurzyć przy tym piecu??

wasiek
10-12-2007, 22:11
Iza, witam ... :D miło chociaż, że ktoś czyta... :lol: :lol:
Dachówkę może nie jednolicie brązową ale jesienny liść Robena ma Gosia - sutruh. Obejrzyj jej fotki. Naprawdę ładnie granacik wygląda z tą dachówką. Zresztą, moja dachówka - miedź angoba - tez jest bardzo ładna a przynajmniej nam sie podoba... :) :) :)
Pozdrowienia dla wszystkich czytających a nie piszących..... :D

2magda5
11-12-2007, 08:12
Czytamy.... :D
No właśnie tylko mały zastój u mnie tylko murarz muruje ścianki działowe
szczyty dokończone, komin skończony my mamy położone płytki na kominie
brama garażowa będzie 20 grudnia, okna 5 stycznia

dzisiaj leje dach u rodziców niedokończony więc u nas dach to wielka niewiadoma kiedy zaczną a ten dach to najważniejsza sprawa

wasiek
11-12-2007, 08:30
Hej Magda, na północy dzisiaj tez leje a ja ocieplenie nadal mam nie skończone... :evil: :evil: :evil: Jak przez ubiegły tydzień pogoda była jak cacy na skończenie ocieplenia zewnętrznego to nie mieli czasu...... :evil:

2magda5
11-12-2007, 10:50
Dzisiaj zjechała do nas wełna jak wstawią okna to mąż będzie ocieplał poddasze
Wasiek można książke napisać na temat terminów fachowców
i jacy oni są słowni

dobrze, że nam odpada ocieplenie ale ciekawe jakich tynkarzy znajdziemy

sylwia 25
11-12-2007, 12:04
Hej
Witam sie jako ta czytająca nie pisząca z racji zastoju , odwyku itp....

u nas skonczone scianki dizalowe i jeszcze maja tylko pozabijac okna na zime , czeka nas teraz poszkiwanie okien i chcemy zamowic gdzies na marzec i lecze ze przed oknami uda nam sie skonczyc te kominy w marcuz eby dekarze do porzadku zakonczyli dach.

ja nawet w dzienniku nie pisze ale chyb adizs cos skrobne co bym nie spadla za daleko

ogladam Wasze fotki z robót podlogowych i tynkarskich i juz marze o takim etapie a jeszcze tyle przede mna :(

Pozdrawiam serdecznie z zimnych i płaczących deszczem Czechowic !!
podobno od czwartku ma przyjsc zima i ma potrwac oczywisice do świat :x

sutruh
11-12-2007, 13:51
cześć :D

u mnie też deszcz pada :( fakt że do budowania pogoda już nie jest nam potrzebna, ale do lepszego samopoczucia owszem

jeżeli chodzi o schody to będziemy mieli schode ze spoczynkiem, drewniane,
wysokość stopni 18 cm, z tym że jeden stopień (drugiej części do góry) będzie zaczynał się na spoczynku, rama będzie drewniana a sztachetki będą chromowe
coś mniej więcej na ten wzór
http://www.budujemydom.pl/images/stories/polecane_produkty/815d.jpg
montaż tych schodów nas wyniesie 4.600zł nic nas nie interesuje to tak orientacyjnie dla misha555 bo pytała o schody
montaż miał być po świętach ale przenieśliśmy go pod koniec stycznia jak juz tynki będą super suchutkie i posadzki również, żeby nic nam się nie powykrzywiało
jeżeli chodzi o posadzki to klopski mały wyszedł bo byliśmy umówieni i nic z naszej umowy ustnej nie wyszło bo pan posadzkarz o nas zapomniał, ale obiecał że do świąt znajdzie termin :x dzwoniłam i szukałam innego to dopiero w styczniu są wolne terminy więc zobaczymy

pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny granatowe :D
Gosia

wasiek
11-12-2007, 15:48
Gosia, ładne schody ...ale jak pamiętam to chyba miałaś zrobiony spocznik z betonu? A z jakiego drzewa będą te schody? Bo przyznam cena jest wybitnie kusząca.... :D :D :D
Ja robiłam przymiarkę u stolarzy na miejscu, to za schody zwykłe proste bez kręconych barierek stolarz zażyczył sobie 10 tysięcy- schody z debu...
Piszesz o wylewkach.... :evil: no ja mam to samo, jutro miał przyjechać i robic mi wylewki....i co???? figa z makiem :evil: :evil: :evil:
Nie zdążą się wyrobić. Przyjedziemy może we czwartek a jak nie to w piątek.....ciekawa jestem kiedy rzeczywiście do mnie dotrą....

2magda5
11-12-2007, 16:08
Sutruh schody piękne... :D rewelacja

sutruh
12-12-2007, 06:25
schody będą z buku i nałożona będzie na nie bejca jak najbardziej przypominająca ten kolor
http://www.ikea.com/PIAimages/22206_PE088063_S4.jpg
są to meble z ikei takie będę miała frony w swojej kuchni murowanej ten sam kolor stołu i krzeseł i drzwi wewnętrzne to tez będzie sosna z tą bejcą

sutruh
12-12-2007, 06:27
aha Nina spoczynek z betonu zastanie obłożony drewnem, zostanie tak jak jest nie będziemy go rozwalać

słej
12-12-2007, 08:12
Wasiek w moim powiecie w miejscowości Strzegowo jest producent schodów giętych
http://www.beldowicz.pl/

a to kilka linków producentów z Polski:
http://www.sob-drew.pl/schody.html
http://www.bialic.pl/
http://www.centrumdrewna.com/schody_drewniane.php
http://www.werner.schody.pl/
http://www.stopnie.pl/wycena.html
http://www.tralex.com.pl/pl/
http://www.schody.multigrip.pl/galeria.htm

2magda5
12-12-2007, 09:54
U nas murują ścianki działowe łazienka wyszła super z tą wnęką na brodzik
a i z kotłowni też za dużo nie ubyło zmieści się cały osprzęt do solarów, podłogówki, baniak 300l na wodę, pralka i piec kondensacyjny to nawet
całkiem sporo, a w pomieszczeniu nad garażem będzie suszarnia.

Chciałam fotki zrobić ale mój mąż pozabijał murarzowi okna żeby mu nie wiało
i jest troche za ciemno i foty takie nie wyraźne

misha555
13-12-2007, 16:32
Magda wrzucaj wrzucaj chocby niewyrazne :) ja jeszcze nie mam gory, wiec moze podpatrze cos ciekawego u ciebie :)
pzdr

2magda5
13-12-2007, 17:21
Okej pojade na działke i porobie, wejść po drabinie łatwo gorzej zejść :D
u nas wszystko wymurowane do połowy ścian bo taka podobno technologia
mój tato z mężem w sobotę mają wstawić tymczasowe drzwi bo za tydzień w czwartek będzie brama a wśrodę okno tarasowe

Dzisiaj piękna pogoda jesienna cieślom został jeden bok dachu moich rodziców
większa ilość gąsiorów założona więc tylko takie kosmetyczne sprawy
jak pogoda dopisze to w poniedziałek za nasz dach zię wezmą ale ja im i tak nie wierzę pożyjemy zobaczymy.

Po 10 dniach w końcu mamy ostateczną decyzje o kredycie
czekamy jak na konto wpłyną ale oczywiście musiałam odbyć 4-ro godzinny maraton - do banku po papiery z banku do sądu w Oławie o wniosek na zajęcie hipoteki a potem z powrotem do banku moje biedne autko zajechane
nawet się już na nie nie moge patrzeć.
Nigdy więcej kredytów!!!!świstki papierki i podpisiki koszmar :)

2magda5
14-12-2007, 21:41
Z wieści budowlanych: ścianki troche "podsychają" przy tej temp 0st to raczej
zamrażają, dachu na pewno w poniedziałek nie zaczną oczywiście ślimaczą sie u mamy coś ta kosmetyka dłużej potrwa

A z wieści przyziemych to moja córa dwa dni przed urodzinami (w niedziele)
dostała rewelacyjny prezent :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
OSPĘ WIETRZNĄ no i dwa tygodnie siedzimy w domku
a siostra ma 1,5-ra rocznego synka i ciekawe jak wigilia przebiegnie chyba moja bida pod kloszem będzie siedziała :roll:

a to nasze skarby
http://images33.fotosik.pl/79/2e11eaee815b366e.jpg (www.fotosik.pl)

sylwia 25
15-12-2007, 10:04
witajcie
Magda nie tylko u ciebie takie ieispodzianki chorobowe my wczoraj prawie wyladowalismy w szpitalu , moja cora od wtorku miala po 40 st goraczki i dostala antybiotyki woczraj zsinialy jej palce przy tempie potem dreszcze , leki wszystkie zwymiotowala i bylo albo szpital oddzial a zaryzykowac zastrzyki - problem byl bo on jest uczulona na jakis tam skladnik ktory jesty i w tabletkach i w zastrzykach ale potqabletchach wyjdize tylko wysypka jakby co a po zastrzylkach moze byc wstrzas - na szczescie dzis rano miala juz 2 zastrzyk i jest ok nic sie nie dzieje , ale tempoa jest nadal i lekarka stwierdzila ze to mononukleoza :( :( :(
i tez siedximy w domu zero wychodzenia , zakupy swiateczne... no nie wiem jak to bedzie...

pozdrawiam wszystkich

misha555
15-12-2007, 11:36
ojojoj, ale sie narobilo.....
bardzo Wam Dziewczyny wspolczuje :( a zwlaszcza Waszym skarbom, ktore pewnie kiepsko sie czuja :( ja tu sie chcialam trosze pouzalac nad przeziebieniem mojego maluszka, ale widze ze to nic w porownaniu z Waszymi przejsciami....
trzymam kciuki zeby do swiat wszyscy juz byli zdrowi i mogli sie cieszyc nastrojem, spotkaniami, odpoczynkiem no i oczywiscie prezentemi :)

co u nas? ano u nas wlasnie ciesla szaluje schody....bardzo chcialam miec identyczne jak fato ale okazalo sie to niemozliwe :( :evil:
minimalna ilosc schodow na zabiegu, zeby stopnie nie byly za wysokie, ciesla oszacowal na piec a nawet na szesc !!!
stwierdzil, ze wlasciciel schodow ze zdjecia albo ma strop nizej (i przez to dowiedzialam sie ze murarze zrobili 15cm wyzsze sciany - bo tak bedzie wygodniej i bardziej przestrzennie!! :evil: ) albo ma glebsza klatke schodowa.....

gdybym wiedziala, ze murarze sobie samowolke odprawiaja i to odbije sie na moich schodach, ale bym na budowie pozamiatala.......normalnie sie zdenerwowalam..... :x

no nic, przyzwyczaje sie do 5-ciu stopni choc srednio mi sie podoba taki uklad...

pojde dzis na spacer i porobie fotki...sama jestem ciekawa jak idzie robota...

pozdrawiam i wracajcie do zdrowka

wasiek
15-12-2007, 13:05
Hej,
piszecie o chorobach dzieci - współczuję, bo nie jest to zbyt miłe i dla dzieci i dla rodziców. Ja mam u siebie mojego wnusia, który tez jest przeziebiony. Tak, że głowa do góry może do świąt będzie lepiej?
A u mnie w końcu mam juz podłogę... :D :D :D :D
Wczoraj przyjechali z wielką maszyną i w ciągu 8 godzin zrobili całą górę i dół.Teraz to wszystko schnie. Gdyby to nie były suche wylewki robione miksokretem to na pewno nie zdecydowałabym się teraz na wylewki. Temperatura w nocy jest ujemna i mogłyby mi popękać. A tak do wtorku musimy czekać i potem będzie już można normalnie chodzić.

Tak wyglądało po rozsypaniu piachu wymieszanego w maszynie z cementem, włóknem szklanym i plastyfikatorem....

http://images34.fotosik.pl/79/59cd93d223bb0104med.jpg

http://images32.fotosik.pl/79/da921a9e675049ebmed.jpg

Żeby to nam szybciej wiązało to zostawiliśmy na noc, zresztą na dzień też, włączoną pełną butlę z gazem i tak sobie grzeje pomieszczenia.

http://images28.fotosik.pl/127/53767c0857c0251amed.jpg :D

2magda5
15-12-2007, 16:08
Takie życie baby, nie miałas problemów znajdź faceta i miejcie dzieci :D
ale co to za życie bez dzieci.....kiedyś może w końcu skończą chorować

Ani@
15-12-2007, 17:00
Magda :( wspolczuje, jednak lepiej, jak coreczka przechodzi ospe teraz, nizby miala zachorowac jako nastolatka czy dorosla - mozna wtedy zejsc :( tak Cie pocieszam, bo moj starszy juz chorowal i pamietam, ze najbardziej dobijala mnie ta koniecznosc siedzenia w domu przez pol miesiaca :evil: no ale wyjscia nie ma. Do Świat moze wiekszosc strupkow podeschnie i juz nie bedzie zarazala :)

Sylwia, tez trzymam kciuki za szybko powrot do zdrowia coreczki :D . A moze zrobisz zakupy przez net? Ja przyznam, ze wiekszosc prezentoow tak kupuje 8)

Nina - no co za znajome widoki! :D I za zdrowko wnusia tez trzymam, moj mlodszy tez zaglutowany, takze chyba teraz wszyscy tak maja :wink:

Misha - kciukow juz mi nie starcza :lol: , ale za Twojego skarba tez trzymam.
Niezlych masz tych budowlancow - sami sobie o 15cm podwyzszyli?! :o Ty wez posprawdzaj, czy Ci salonu z drugiej strony domu nie postawia, bo tam im bedzie wygodniej :lol: Policze swoje schodki i wstawie zdjecie - ja na pewno nie mam jak Fato (mam wiecej stopni, nie wiem czy 5-6, sprawdze to, ale jest bardzo wygodnie...takze sie nie martw :D )

U mnie masa zmian, jutro postaram sie zrobic foty i wstawic. :D

Jezeli chodzi o wykonczeniowke, to Gosiu oczyma wyobrazni Twoja murowana kuchnie i juz mi sie podoba :D Uwielbiam takie klimaty, zreszta jak klimaty ikeowskie :oops: - rumienie sie, bo moglabym i pewnie bede miala sporo mebli i Ikeji (jak mowi moj synek :lol: ). Takze bedziemy miec bejcowane sosnowe drzwi :D

Ostatnio ciezko mi sie spi :( - mecza mnie zestawienia kolorystyczne, latajace kafle, rolety...masakra. Moze za duzo czasu spedzam na forum o wnetrzach (http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,35.html) :wink: - przy okacji polecam - mozna znalezc tam wiele inspiracji i zobaczyc jakie bledy niektorzy popelniaja. Na niektore rzeczy do tej pory nie zwracalam uwagi i sporo sie tam nauczylam.

Pozdrawiam Was cieplutko i lece na wirtualne poszukiwanie kafli na sciane kuchenna :lol:

2magda5
15-12-2007, 20:43
Taaa inspiracji jest wiele tak jak materiałów oczopląsów można dostać, podejrzałam kuchnie z wyspą i teraz czekam na projekt powinnam go mieć przed świetami ciekawe czy nie będzie ciasno

a to znalazłam na forum(mam nadzieję, że mnie nikt nie udusi)
oczywiście tych szafek po lewej nie będzie

http://images26.fotosik.pl/127/0bcff1954bf9ba72.jpg (www.fotosik.pl)

muszę mieć projekt, żeby na oślep nie robić kontaktów

wasiek
16-12-2007, 09:37
No, ładnie ładnie.....
Na wnętrzach, rzeczywiście mozna znaleźć dużo inspiracji. Też często tam zaglądam. A w ogóle stwierdziłam, że murator to choroba.... :D :D :D tak zwane uzależnienie się kłania, nie uważacie? Ja, jak tylko wrócę z pracy to pierwsze co robią to włączam kompa i sprawdzam czy jest coś nowego, potem siedzę do późna i zwiedzam inne domki... :) :) :)
Z drugiej strony dużo również nauczyłam się i moge teraz rozmawiać ze wszystkimi fachowcami. Z konieczności po pierwszych wpadkach budowlańców zaczęłam się uczyć tego co ma być u nas wykonane ...no i teraz wiem dużo więcej niż przed budową...
Ani@ co do snu to ja mam to samo. U mnie dochodzą też do głosu wyliczanki typu... na to mi nie starczy to może w zamian wezmę cos innego....
Ale z jednego nie zrezygnuję....schody muszą być takie jakie mi się podobają i już. Czegoś innego nie będzie ale schody będą... :D :D :D
Już nawet podpisałam umowę - wczoraj....
Realizacja nastąpi wtedy kiedy dla mnie będzie najdogodniej czyli w kwietniu.
Gosia a gdzie Ty jesteś ,,, nic nie piszesz....

Ani@
16-12-2007, 17:05
Ani@ co do snu to ja mam to samo. U mnie dochodzą też do głosu wyliczanki typu... na to mi nie starczy to może w zamian wezmę cos innego....


Nina, a u mnie nie ma takich wyliczanek :roll: .......zart :lol:
Mysle, ze jest niewiele osob, ktore beda mialy kase w nieograniczonej ilosci na wszystko czego dusza zapragnie. U mnie beda drzwi sosnowe bejcowane, choc pierwotnie mialy byc lite debowe. To juz na pewno. No i obawiam sie, ze na drewniane parapety tez mi moze nie starczyc kasy. Z czasem pewnie sypna sie kolejne kompromisy i jestem juz na to psychicznie przygotowana :lol: choc w kwestii ceramiki sanitarnej ostatecznie zdecydowalam, ze kibelki i umywalki nie beda jednak z serii nova, bo mimo ze bardzo korzystnie cenowo wypadaja to niestety mego oka za nic nie ciesza :-?
Juz teraz moge napisac, czego bym ponownie nie zrobila - dzis juz bym takiej drogiej glazury nie kupowala - hihi, nawet jej jeszcze nie polozylam - caly czas lezy w magazynie sklepu.

Niestety dzis sie srednio czuje, jakby mnie jakies przeziebienie rozbieralo (tfu,tfu) i nie bylam na dzialce, takze zdjecia beda za pare dni. Teraz jestem na etapie poszukiwania drzwi przejsciowych - garaz/kotlownia. Chyba zdecyduje sie na antywlamaniowe z atestem, bo wtedy znizka w ubezpieczeniu jest :) gerda, witex, zbimet...przychodzi Wam cos jeszcze do glowy?

ps. Nina - z ciekawosci - ile placisz za te giete schody (sliiiczne!)?
ps.2 Czy macie jakies patenty na rozwiazanie klatki schodowej? - boje sie o szybkie pojawienie sie sladow malych lapek na scianie - nie mam pomyslu jak temu zapobiec - a raczej mninimalizowac straty :lol:

wasiek
16-12-2007, 17:14
Ani@ z tymi drzwiami to chyba u mnie skończy sie podobnie.... :) :) :) Na razie czekam na wycenę którąś z kolei na drzwi dębowe. Jedne mam za 2200 inne za 1980 i ciekawe jaką jutro usłyszę cenę... :)

wasiek
16-12-2007, 17:20
Ze stolarzem negocjowałam i uzyskałam cenę 14tys. Do tego jeszcze obłoży mi debem filary i mały korytarz za 2,5 tys. Tak jak powyżej napisałam, że zadaniem stolarza będzie dopasować odpowiednie schody do mojej klatki, to tak też sie stało. Wprawdzie nie wpuściłam stolarza do środka domku bo podłoga była jeszcze wczoraj zbyt swieża ale obejrzał sobie od drzwi jak wygląda to w rzeczywistości i schody, które będę miała wyglądaja tak jak poniżej na zdjeciu;
http://images26.fotosik.pl/127/3b07973a172eb00dmed.jpg

wasiek
16-12-2007, 17:21
tylko balustrada będzie miała dwie wstęgi drewniane a nie metalowe.

słej
16-12-2007, 18:42
schody naprawdę robią wrażenie, ozdobią salon i wejście

wasiek
16-12-2007, 18:50
Dzięki Sławku, ja tez tak myślę i dlatego powiedziałam sobie, że na schody nie będę żałować. Sama zresztą pocieszam siebie, że takie same schody firma typu marchewka robi w cenie 22 tysiecy złotych. Tyle na pewno nie zapłaciłabym bo to już lekka przesada. A te schody co wstawiłam poprzednio tez kosztują około 25 tysięcy. Wprawdzie jeszcze troszkę się gryzę, że nie będzie drzwi do wiatrołapu, no ale cóż jak kompromis to kompromis.... :) :) :)

sutruh
18-12-2007, 07:04
cześć wszystkim :D

no i z posadzkami d..a, teraz przed chwilą dzwoniłam bo mieli być w piątek, ale niestety nie wyrobią się, może między świętami :evil: w co przeogromnie wątpię, tak więc w chwili obecnej nic się nie dzieje

wczoraj dostaliśmy od geodety mapkę po wykonawczą 600zł nas kosztowała i od razu zaniosłam ją do gminy do protokołu odbiorczego wody, pan powiedział że do świąt dostaniemy protokół do ręki więc chociaż tyle, kolejny dokument do odbioru domu :)

Nina schody superanckie, bardzo ładne i efektowne, bardzo mi się podobają :D

Ani@ szkoda że mieszkasz na drugim krańcu Polski, mogłybyśmy umówić sie na spacer i wspólne zakupy po ikei cz też ikeji hihihihihihih

jeżeli chodzi o kompromisy przy wykończaniu to u nas są wszech obecne :D :D :D i na porządku dziennym, bardzo się ciesze z tego że pierwszym zakupem po otrzymaniu pozwolenia na budowę było ogrodzenie, bo teraz już bym 3 tys. nie wydała na słupki i siatkę :lol:

dziewczynki jeżeli chodzi o choróbska to nas też nie omijają, Filip leży z zapaleniem płuc w domu i tak ma być przez najbliższe trzy tygodnie, a ja niestety na 7 stycznia mam wyznaczoną datę operacji, mam nadzieje że to tylko tak groźnie brzmi i jak mi brzuszek otworzą to sie okaże że wszystko jest w porządku i po tygodniu o wszystkim zapomnę, no ale zobaczymy :(

pozdrawiam cieplutko, Gosia

Izulek
18-12-2007, 11:24
A ja mam do Was pytanie: szczególnie do tych z Was, którzy podnosili ściankę kolankową nad domem.
My też planujemy podniesienie, zarówno nad domem (1 pustak) jak i nad garażem (2 pustaki).
Nasz wykonawca stwierdził, że wymaga to przeprojektowania więźby, mówil tez o innym osadzeniu okien dachowych.
Jakie sa wasze doświadczenia? Zmienialiście coś w projekcie więźby i usytuowaniu okien połaciowych?

A wogóle to coś z pamięcią u mnie nie tak :roll: bo nie mogę sobie przypomnieć kto podnosił ściankę ..... :cry:

2magda5
18-12-2007, 15:39
Izulek jak mnie pamięć nie myli to chyba Sylwia podnosiła?

Sutruh szybkiego powrotu do zdrowia dla ciebie i synka :D
Moja zapalenie płuc miała w styczniu tego roku i długo kaszlała jeszcze po chorobie a nie mówiąc o 14 zastrzykach w pupke

Ani@
18-12-2007, 15:41
ja niestety na 7 stycznia mam wyznaczoną datę operacji, mam nadzieje że to tylko tak groźnie brzmi i jak mi brzuszek otworzą to sie okaże że wszystko jest w porządku i po tygodniu o wszystkim zapomnę, no ale zobaczymy :(
pozdrawiam cieplutko, Gosia

:( Gosiu, mam nadzieje, ze to nic powaznego, trzymam mocno kciuki aby wszystko poszlo po Twojej mysli.

Iza, z tego co pamietam (zwracalam na to uwage, gdy ogladalam foty), to Sylwia miala podniesiona scianke. Na 14 stronie sa zdjecia Magdy, Sylwii i moje. Najlatwiej sobie wybrac zdjecia z widokiem od frontu. Widac roznice np. spogladajac na zakonczenie dachu przy tym gornym balkoniku (na jakiej wysokosci okna balkonowego to wypada. Niestety zdjecie Sylwii sie nie otwiera (przynajmniej u mnie :( ) - moze da sie namowic aby wstawic je raz jeszcze? Sylwia, a Ty musialas w zwiazku z tym cos zmieniac w konstrukcji wiezby?

U mnie news dnia to fakt, ze jednak damy rade finansowo podolac drewnianym parapetom, co mnie strasznie cieszy. W sumie, to tych parapetow u nas tak duzo nie ma :lol: ( - raptem 5 -> u mnie odpada kuchnia, lazienka i garaz)

Ani@
18-12-2007, 15:43
O Magda, pisalysmy w tym samym czasie :)

misha555
18-12-2007, 17:33
ano my podnosilismy scianke o 1 pustak nad domem i nad garazem......ale zmiany konstrukcji wiezby wymagalo u nas tylko poszerzenie i wydluzenie garazu do dwusytanowiskowego !! O oknach tez nikt nic nie wspominal.....
Mam nadzieje, ze w zwiazku z tym dach mi na glowe kiedys nie spadnie :wink:

pozdrawiam

Izulek
19-12-2007, 08:37
Hej dziewczyny :)
obejrzałam sobie zdjęcia - dzięki Ania :)
Wczoraj mój mąż spotkał się z naszym kierownikiem budowy i ten stwierdził, że absolutnie nie trzeba zmieniać konstrukcji dachu, my jedynie musimy wydlużyć krokwie tak aby wystawały 60 cm ponad lico ściany, ale to juz wynika z MPZP.
Powiedział jedynie, że w związku z podniesieniem ścianki okna połaciowe będą na wysokości 1,5 m. Obydwoje jesteśmy wysocy, więc wydaje mi się, że nie będzie problemu.
A u Was na jakiej wysokości wypada dolna krawędź tego okna dachowego?
Pozdrawiam

wasiek
19-12-2007, 18:41
Iza, nie wiem na jakiej wysokości są u nas okna dachowe ... mogę je otworzyć, chociaż wolałabym, żeby były troszkę niżej. No cóż ja kurdupel jestem...:D :D :D . Wprawdzie nie podnosiliśmy scianki - są tylko 3 pustaki, wieniec i murłata - ale muszę ci powiedzieć, że to w zupełności wystarczy. Jest to naprawdę odpowiednia wysokość. Zapraszam po raz kolejny do siebie. Zobaczycie sobie już konkretnie to co Was interesuje.
Sylwia ma podniesioną ściankę ale ona też nie ma wieńca, i o tym też trzeba pamiętać.
U mnie wczoraj odkopali oczyszczalnie i dzisiaj zastanawiają się co z tym dalej zrobić. A wygląda to nieciekawie... zdjęcia w moim dzienniku.

wasiek
19-12-2007, 19:22
Gosia, trzymam kciuki za szybkie zapomnienie po 7 stycznia. Mam nadzieję, że to nic groźnego i szybko zapomnisz o tym nieprzyjemnym "zdarzeniu" a w międzyczasie Twój Filipek wyzdrowieje i będzie czekał z niecierpliwością, kiedy mamusia wróci już do domku..... :)
Pozdrowionka i życzenia powrotu do zdrowia dla wszystkich naszych najmłodszych..... :D :D :D

Ani@
20-12-2007, 08:26
Iza, u mnie tez pewnie jest cos ok 150 - gdy podejde do okna moge przez nie wygladac "normalnie" (mam 172cm :wink: ) - im wyzej okno tym lepiej doswietla pomieszczenie, oczywiscie bez przesady z ta wysokoscia, bo fajnie jest moc sobie przez nie powygladac :) Idealny uklad to bylyby dwa okna jedno nad drugim :wink:

sutruh
20-12-2007, 11:18
Ani@ i Nina dziękuje :D

Izamy mamy podniesione ścianki o jeden pustak i okno otworze normalni nie ma problemu (170cm-taka moja wysokość) ale przez okno widzę tylko :lol: niebo hmm... musze się wybrać do sąsiadów i sprawdzić co z połaciowego okna można jeszcze zobaczyć więcej :lol: tzn. czy oni mnie będą widzieć bo ja ich nie widzę hihiihihhi

sylwia 25
22-12-2007, 14:10
Witajcie
u nas szał przed swiąteczny typowo nie budowlany hihi
Martynka juz wyzdrowiała ale za to złapało Dominika na szczescie tylko przeziębienie.
Przyznam szczerze ze nie poczytałam co napisaliście bo naprawde to byl męczący czas , ale obiecuje ze nadrobie tymczasem chciałam Wam przekazac najlepsze zyczenia

http://sswierczyna.w.interia.pl/kartka%20S.jpg

pozdrawiam

2magda5
22-12-2007, 17:03
A u nas małe zmiany

mamy bramę garażową
http://images26.fotosik.pl/130/74bd522df2441784.jpg (www.fotosik.pl)

tymczasowe drzwi potem będą w kotłowni do wejścia do garażu
http://images28.fotosik.pl/130/8c89b53adef1f81b.jpg (www.fotosik.pl)

to jest widok na łzienkę
http://images31.fotosik.pl/85/8313f4428c4ad105.jpg (www.fotosik.pl)

moja córa "pod prysznicem"
http://images33.fotosik.pl/85/6c2fd8c54403adcc.jpg (www.fotosik.pl)

a tu wnęka na pralkę w kotlowni
http://images34.fotosik.pl/85/4058e5ebec3b6746.jpg (www.fotosik.pl)

widok na wiatrołap
http://images28.fotosik.pl/130/d60e85875f6babb2.jpg (www.fotosik.pl)

a to widok na lasek będzie gdzie na spacerki chodzić
http://images33.fotosik.pl/85/c1d8ed3d916e0a49.jpg (www.fotosik.pl)


Oczywiście dach nie zrobiny mają wpaść w czwartek po świętach
okna mamy gotowe tylko, że skzrynki z roletami będą 4 stycznia mam
nadzieję, że dach już chociaż w połowie ułożą.


Wszystkiego dobrego w Święta Bożego Narodzenia :D

Ani@
22-12-2007, 18:59
Magda! :lol: Hihi, zobacz zdjecie nizej! identyczny wzor! :lol:
Wy tez macie Normstahl?

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d10.jpg

Poza tym u nas tez spore postepy -> sa juz podlogi na poddaszu nieuzytkowym - z plyt osb

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/d11.jpg

i odpalilismy juz instalacje elektryczna, czyli stala sie jasnosc! :lol: Poza tym - co widac na pierwszej focie - mamy juz okna! I opaski wokol nich :D I polaciowe wszystkie tez juz sa!

A na koniec - dla Was wszystkich najserdeczniejsze zyczenia zdrowych, cieplych i rodzinnych Świąt! A w przyszlym roku, niech nasze Granaty coraz bardziej granatowe beda! :D

siorka74
22-12-2007, 19:40
witam wszystkich
długo nic nie pisałam bo u mnie nic się nie działo.
4 grudnia podpisaliśmy akt notarialny i już jesteśmy właścicielami 48 arowej działeczki :D
projekt granata robi nam architekt indywidualnie, a dzisiaj szukaliśmy z geodetą kamieni granicznych :) strasznie zmarzłam ale udało się odkopać kilka
Mam nadzieje że uda mi się wkleić foto naszej działki

siorka74
22-12-2007, 20:35
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aad0b0a1154e77c5.html

siorka74
22-12-2007, 20:38
http://images33.fotosik.pl/87/5c647954a6752ad0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5c647954a6752ad0)

siorka74
22-12-2007, 20:40
http://images31.fotosik.pl/87/904bb714fdb2b4e1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=904bb714fdb2b4e1)

Ani@
23-12-2007, 08:47
Hej, zmniejsz prosze zdjecia, bo cale granatowe forum sie rozjechalo.

2magda5
23-12-2007, 09:35
Ani@ brama jest Hormana złoty dąb one sa chyba wszystkie
na jedno kopyto robione :D

Ani@ pytanko kiedy tynkowaliście ten kawałek ściany nad garażem?
bo cieśle chcą zostawić metr od ściany bez dachówki żeby nie połamali
tynkarze dachówek a jeszcze chcą najpierw podbitke zrobić bo podobno ta nasza dachówka to łamliwa i delikatna (Roben falista plus)

[/b]

Ani@
23-12-2007, 16:06
Ani@ pytanko kiedy tynkowaliście ten kawałek ściany nad garażem?


Ten kawalek trzeba zrobic wczesniej, bo wlasnie potem nie da sie dobrze tej sciany ocieplic - albo tak jak piszesz - dociagnac dachowki do konca. U mnie zchodzili od razu calym rogiem w dol, tak samo oczywiscie z drugiej strony. Tylko my nie tynkowalismy - polozylismy styropian, siatke i dwie warstwy kleju. Tynk bedzie wiosna, bo tak doradzal majster - po pierwszej zimie jak cos popeka, to latwo bedzie naprawic. U nas podbitka dopiero po tynku.

wasiek
23-12-2007, 21:44
Hej, hej siorka powtórzę prośbę Ani :) zmniejsz zdjęcia bo czytać sie nie da.... :D
Korzystając z wolnego czasu od gotowania, pieczenia i wielu innych typowych czynności dla tego okresu chciałabym Wam wszystkim i Waszym rodzinom złożyć życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę również, pomimo dużych wydatków budowlanych :D :D :D aby Mikołaj o Was nie zapomniał i zawitał do Waszych choinek a w przyszłym roku coby wchodził do Nas wszystkich przez Nasze granatowe kominy.... :) :) :)
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.....

wasiek
23-12-2007, 22:20
http://www.24grudnia.net/kartki/images/1196011037001.jpg

siorka74
24-12-2007, 08:21
sorki za to zdjęcie :oops: ale to był mój pierwszy raz
pzdrowionka

sutruh
24-12-2007, 09:46
Serdecznych spotkań rodzinnych, pukania do drzwi, przyjaznych twarzy, dużo radości, serdecznych objęć, pocałunków, szczęśliwych wspomnień, aby Twoje święta były właśnie tym czym powinny być - odrobiną ciepła w środku zimy, światłem w mroku.
życzą
Gosia Piotr i Filipek

2magda5
27-12-2007, 17:25
Witam Granatowiczki po świętach :D

U nas 1000000% zadowolenia wpadłam dzisiaj na działkę a tam praca wre
panowie dachówkę układają jak byłam po 14 to pół dachu od strony ogrodu ułożona!

wasiek
27-12-2007, 21:39
Wszystkiego najlepszego po świętach.... :D
Magda, Ty masz dobrze........a u mnie pracownik sie zatruł i pracy niet... :( :( :(

wasiek
27-12-2007, 21:44
Siorka, ładny ten Twój kawałek ziemii.... i.... witaj w gronie Granatowców... :)

2magda5
28-12-2007, 09:26
Chłopaki wczoraj na dachu marudzili, że muszą między świetami pracować :D
Nawet dzisiaj murarz wpadł dokończyć ścianki chociaż troche dziwne ale o 9 rano jak dzwonił było minus 4 kurde żeby to nam się latem nie rozsypało

Wasiek to musiał dobrze świętować ten wasz majster

2magda5
29-12-2007, 09:04
Czy moja ekipa jest solidna i rzetelna? :)

W czwartek cieszyłam się, że zaczęli w końcu układać dachówkę
a w piątek mój mąż dzwoni, że ściągają dachówkę bo źle ułożona :o
pytam się go po powrocie jak dach a on mówi, że właśnie drugi raz w ciągu jednego dnia znowu ściągają dachówkę :evil:

Dziś sobota jade w południe na budowę, mieli być i układać, zobaczymy czy są
a dzisiaj jeszcze zakończenie prac murarskich będziemy mieć już wszystkie ścianki wymurowane:D

No i mam nadzieje, że okienka 5 stycznia będą

wasiek
29-12-2007, 09:36
Magda, tak właśnie pracują fachowcy....Ty się cieszysz ( jako inwestor ), że w końcu robią Ci to co powinni ...a tu klops, okazuje się, że oni tez nie wszystko wiedzą. I tak masz szczęście, że poprawiają swoje błędy. Gorzej byłoby, gdyby zostawili a my jako laicy i tak byśmy nie wiedzieli czy to dobrze czy źle. Dachówka ....to dachówka ma leżeć na dachu..... :)

2magda5
29-12-2007, 14:31
Byłam na budowie i cała strona od ogrodu ułożona
zakończenia prac muraskich dzisiaj nie, w poniedziałek skończą

misha555
29-12-2007, 18:32
Halo Halo,
mam nadzieje, ze Wszytskim Wam Świeta minely spokojnie i wesolo. Mimo ze nie zlozylam zyczen na forum myslalam o Was bardzo serdecznie :)

Magda mam nadzieje, ze uda mi sie uniknac nierzetelnej pracy kogokolwiek przy moim granaciku...choc nigdy nie wiadomo co bedzie...
swoja doga ciekawi mnie, kto u Ciebie wylapal, ze dachowka jest zle polozona?? ja chyba bym sie w zyciu nie zorientowala, ze cos jest nie tak...

a u nas po swietach znow praca wre :) murarze zadowoleni, wypoczeci objedzeni po swietach wrocilli, zeby ze zdwojona precyzja i predkoscia dokonczyc dziela :lol:
dzis zalali schody i postawili sciane kolankowa nad garazem, zalali caly wieniec i zaczeli scianki dzialowe na poddaszu. Wroca po Nowym Roku na jeszcze jeden dzien, zeby wszystko dokonczyc i dopiescic - jak to majster mowi :)

drzewo na wiezbe mamy miec w trzecim tygodniu stycznia, wiec po wyjsciu murarzy bedzie ze 2-3 tygodnie przestoju.
niestety nie wzielam dzis aparatu na budowe :( ale jutro obiecuje poprawe :) i powklejam co trzeba :P
pozdrawiam wszystkich

misha555
29-12-2007, 18:38
siorka ale ziemi to Wy macie piekny ten "kawalek" :)
my jestesmy w posiadaniu 30 arow i troszeczke, ale wydzielilismy sobie 1200m na uzytek domowo-ogrodowy, reszta niech sie obsiewa i przynosi plony :) a wy jakie macie zamiary? Chcecie powiekszyc Granata jeszcze bardziej niz Wasiek ?? czy sobie lasek posadzicie ??
juz nie moge sie doczekac, kiedy zaczniecie budowe i bedziemy mogli ogladac koljene zdjecia :)

2magda5
29-12-2007, 19:37
Głowny majster od dachu czyli szef firmy
dwóch kładzie dachówkę, dwóch orynnowanie i deskę doczołową a jeden pomagier od wszystkiego

siorka74
30-12-2007, 14:04
Witam wszystkich
Misha555 Szczerze to trochę mnie przeraża wielkość tej działki pewnie na połowie posadzimy jakieś choinki i będziemy sprzedawać na święta :D . Jeśli chodzi o projekt granata to trochę pozmienialiśmy i wyszło około 150 m2 powierzchni użytkowej

wasiek
30-12-2007, 21:04
Siorka, to opisz nam zmainy jakie wprowadziliście, że wyszło 150 metrów.A jak masz projekt po adaptacji to możesz wkleić i my sobie obejrzymy go.... :D :D :D
Z ciekawością...nieukrywaną co tez można jeszcze innego i nowego zrobić w naszym projekcie... :)
Dawaj, dawaj i się nie ociągaj....

wasiek
30-12-2007, 21:54
A tak w ogóle to ciekawe dlaczego nie odzywają się starzy granatowcy. Czytają nas? I tak sobie moga nic nie pisać? Fato, Gata, Anijka, Horbatka, Asia&Darek, rad_milano, szady, kamelko, szymon79, AgaKuba, DaMa, anna łach, Darek i Agata, dzejms_bond, queene, beciaitomek, Hajduczek, jolanta koscielna, mariusz221,
Izulek i słej jeszcze cos od czasu do czasu napiszą ale pozostali???
Ani@ a Ty to już w ogóle się obijasz...... :D :D :D
Odezwijcie sie i napiszcie co tam u Was słychać jeszcze w starym roku..... :D :D

Dużo nas, nieprawdaż.... :D

siates
31-12-2007, 10:36
Witam wszystkich Granatowców i nie tylko!!!!

Z okazji nadchodzącego NOWEGO ROKU 2008 życzymy wszystkiego dobrego i szybkiego zamieszkania w swoich domkach.

My z mężem zaczynamy budowę Granata w kwietniu.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008!!!!!!!!!!

siorka74
31-12-2007, 13:01
http://images28.fotosik.pl/134/6cd2dfccebd883d0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6cd2dfccebd883d0)http://images33.fotosik.pl/93/cdf3be19b7388882m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cdf3be19b7388882)

siorka74
31-12-2007, 13:05
http://images33.fotosik.pl/93/f8ae68b0581c85dem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f8ae68b0581c85de)[http://images34.fotosik.pl/93/a640e47b47330500m.jpg[/img][/URL][/img]http://images34.fotosik.pl/93/a640e47b47330500m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a640e47b47330500)http://images27.fotosik.pl/133/2d2b6d8d0605a67em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2d2b6d8d0605a67e)http://images34.fotosik.pl/93/4c0b0e7bcc7dd379m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4c0b0e7bcc7dd379)

wasiek
31-12-2007, 15:00
No i proszę, można jeszcze zmienić naszego Granata. Drzwi przesuwne to jest to o czym ja nie pomyślałam jak dokonywałam wyboru okien. Gdym mogła to zmienić to pewnie teraz wstawiłabym takie drzwi tarasowe. Kuchni nie chciałam zamykać bo teraz mam taką i nie jest ok. Poza tym spiżarka to jest to co napewno jest potrzebne w kuchni. W moim mieszkaniu rodzinnym - to znaczy jak byłam dzieckiem - przy kuchni była duża spiżarka i pamietam, że było to fajne miejsce do zabawy .... :D :D :D Dawno to było ale pamietam.... :D :D :D

siorka74
31-12-2007, 17:02
Kuchnia będzie tylko przysłonięta ścianką, w moim obecnym mieszkaniu wyburzyłam ścianę i mam otwartą kuchnie, bardzo mi się to podoba ale musiałabym mieszkać sama bo pomimo moich próśb reszta rodzinki często zapomina o włożeniu np. rzeczy do zmywarki :D .

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008 :D

sylwia 25
31-12-2007, 21:46
siorka 74

Kuchnia będzie tylko przysłonięta ścianką, w moim obecnym mieszkaniu wyburzyłam ścianę i mam otwartą kuchnie, bardzo mi się to podoba ale musiałabym mieszkać sama bo pomimo moich próśb reszta rodzinki często zapomina o włożeniu np. rzeczy do zmywarki .

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008

ja teraz tez mam otwartą kuchnie i na dodatek brak zmywarki i dlatego postanowilam w naszym granaciku nieco przedłuzyc scianke od kominaa i z tego powodu ze nie robie spizarki czesc kuchni bedzie przysłonięta :)

Ile wpadek miał Kaczyński,
ile dziewczyn miał Łyżwiński,
ile Giertych miał idei,
ile w Tusku jest nadziei,
ile Lepper ma wyroków
tyle szczęścia w Nowym Roku

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ W NOWYM 2008 ROKU !!!!!!!!!!!!

wasiek
01-01-2008, 10:30
Z noworocznym powitaniem
Witam wszystkich Granatowców w Nowym Roku Budowlanym 2008
Oby ten rok przyniósł nam wszystkim spełnienie naszych dużych i małych marzeń i żebysmy następny Nowy Rok witali juz w NASZYCH GRANATACH
A wszystkim czytającym naszą stronkę również życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :D :D :D

Izulek
01-01-2008, 17:30
I ja pragnę Wam wszystkim złożyć noworoczne życzenia: wszystkiego o czym marzycie, aby się spełniło, no i budowanie granata, żeby lekkim było :)
Pozdrawiam

AgaKuba
01-01-2008, 19:24
Witam po długiej nieobecności.
Na początku pragnę złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku :D Spełnienia marzeń i wszystkiego co tylko pragniecie :D

Jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe :) Lada dzien powinno być.
Przypomnę, że bedziemy budować Granata bez garażu. Jak do tej pory zdążyliśmy kupic już dachówkę no i nosimy się z zamiarem kupna na dniach Porothermy. Budowe chcemy rozpocząć na przełomie lipca-sierpnia.
I ...mam taką prośbę, gdyż nie mogę odnaleźć tej informacji ... potrzebuje się dowiedzieć ile potrzeba Porothermy o wymiarach 36,5cm i na ściany nośne wewnetrzne 24cm. Jeśli jest to możliwe to prosiłabym o podanie ilości sztuk wraz z wymiarami Porothermy ze względu na to, iż każdy producent ma inne wymiary.
Będe za tą informację bardzo wdzięczna :)

wasiek
01-01-2008, 20:02
Witaj Siates w gronie Granatowców... :D Budowa- początek w kwietniu a...papierkomania juz za Tobą? Masz już ten najważniejszy dokument?
Agakuba Witamy ponownie, ja ci nie pomogę ale dziewczyny pewnie tak.... :D :D :D
No widzicie jakie to proste? Agakuba sie odezwałą, to może pozostali uspieni granatowcy też coś napiszą o swoich poczynaniach. Nam naprawde miło czytać o wszystkich pracach posunietych do przodu....zachęcam, zachęcam... :wink: :wink:

wasiek
01-01-2008, 20:03
o i przy okazji jeszcze nową stronke zaczęłam....miłe.... :D :D :D

sylwia 25
01-01-2008, 22:32
no no no i na Nowy ROk mamy nowa stronke :wink:

Widze ze forum sei ruszyło i to bardzo dobrzez bo z checia poczytam co u tzw uśpionych Granatowców sie dzieje wiec piszcie kochanie i wklejajcie zdjęcia

AgaKuba- ja nie pomoge , budowalismy z betonu komorkowego ... , zycze powodzenia !!!

Siates- witaj !!!

zmykam spac , dobrej nocki !!!!!!!

AgaKuba
02-01-2008, 07:39
Dziękuje za miłe przyjęcie :)
Na pewno będą zdjęcia i cała historia poczynań :)
Wraz z małżonkiem byliśmy biernymi uczestnikami forum, gdyz nasza aktywność kończyła się na czytaniu :wink:

Sylwio25 a czy mogłabyś podać ile poszło Wam tego betonu komórkowego i jakie miał wymiary no i czy powiększaliście troche Granata czy nie.
Jakoś sobie wtedy sami przeliczymy to co nam potrzeba :)
Z góry wielkie dzięki

siates
02-01-2008, 08:59
Witam!!!!
Dziękuję za miłe przywitanie.Jescze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!
Robota papierkowa prawie gotowa.Projekt jest już dawno u architekta.Zostało nam tylko pójść do wodociągów z przyszłym sąsiadem.Musi on podpisać pozwolenie na podłączenie sie do jego kanalizy.Mieliśmy mieć już to zrobione przed świętami tylko mój mąż ciągle jest na rozjazdach i mało miał czasu.A później tylko PnB, ale z tym już nie problem.

Ani@
02-01-2008, 10:02
Na poczatku - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Granatowcy!!! :D



Ani@ a Ty to już w ogóle się obijasz...... :D :D :D


Nina, ja sie odzywam, bo ....%#@&(&##$%$ - no juz nie wyrabiam z tematem tynkow :x mysle, ze moge spokojnie przyznac mojemu tynkarzowi mistrzostwo swiata w konkursie, na najdluzej kladzione tynki (tradycyjne). Raptem 500m kw. Ile to mu zajelo czasu...i dalej zajmuje? :roll: ...no to juz czwarty miesiac minie 10 stycznia!!!!! Ma jeszcze do zrobienia zaciagniecie piaskiem kwarcowym duzego pokoju i hallu oraz wiatrolapu. Jedyny plus to taki, ze zdazyly porzadnie wyschnac :lol:
Pozostali panowie pod koniec tygodnia zaczynaja ocieplanie poddasza (kupilam juz cala welne, karton-gipsy, stelaze itd). W tym tygodniu musze sie tez umowic na spotkanie z panem, ktory zrobi mi zabudowe w wiatrolapie i w pralnio-suszarni, a niewykluczone, ze takze kuchnie (gdy sie okaze, ze jest tylko troche drozsza od ikeowskiej, ktora pierwotnie planowalam, za do lite drewno - w ikei tylko ramki sa z drewna, reszta to fornir).
Acha, majster tez cos przebakuje o zrobieniu juz teraz wylewki (3mm) pod gres (ma 12mm) aby nie bylo roznicy na styku z drewnem (20mm). Chce tez polozyc szybko gres w kotlowni i odpalac co.
Ubezpieczylismy tez domek i zalozylismy monitoring.

Siorka - fajnie zobaczyc kolejne wcielenie Granata! Jedyna rzecz na minus, na ktora zwrocilam uwage, to drzwi na gorze w lazience - otwieraja sie "na schody" - nie myslalas o zmianie na lewe?

Witam tez nowych (starych :wink: ) granatowcow :D

AgaKuba
02-01-2008, 12:42
Przeszperałam forum i znalazłam kilka rzeczy które mnie interesują.
Wypatrzyłam, że misha555 budowała z Porothermy.Jesli możesz to napisz mi jakie wymiary ma Twój Granat no i ile sztuk Porothermy poszło na wybudowanie domku i wymiary Porothermy.Będziemy baaardzo wdzięczni :D

Znalazłam jeszcze coś takiego:
YTONG wyszedl mi tak:
scianki dzialowe 11,5 (520 szt) - 2 470 zl
sciany nosne 24 (672szt) - 6 580 zl
sciany główne 36,5 (1000 sztuk) - 14 500 zł
suma: 23 550
Co pisała 2magda5
I znowu mam prośbę ... podaj dokładne wymiary Ytonga :) (dłxszerxwys)

siorka74
02-01-2008, 12:51
Na początku - WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU
Ania@ - faktycznie zmienie te drzwi, w wyobraźni już widzę jak córka biegnie do góry a syn z rozmachem wychodzi z łazienki i katastrofa
:-?

Izulek
02-01-2008, 13:04
Witaj Siorka
mam pytanie: czy poszerzaliście Granata?, trudno odczytać z tych zdjęć wymiary pomieszczeń, a interesuje mnie dolna łazienka :)
Pozdrawiam

misha555
02-01-2008, 17:45
Wypatrzyłam, że misha555 budowała z Porothermy.Jesli możesz to napisz mi jakie wymiary ma Twój Granat no i ile sztuk Porothermy poszło na wybudowanie domku i wymiary Porothermy.Będziemy baaardzo wdzięczni :D


AgaKuba jak tylko położę mojego maluszka spać, spróbuje przeliczyć ile tego wyszlo :)

2magda5
02-01-2008, 18:33
Ytonga 11,5 zabrakło nam 180 sztuk, ścianek działowych murarz wyliczył 100m2 zapłaciliśmy 2500 tys

YTONG 36,5 - dł. 60cm szer. 36,5cm wys.20 na palecie 40szt
24 - dł 60cm szer 24 wys 20cm na palecie 50szt
11,5 - dł 60 szer 11,5 wys 20cm na palecie 64 szt

Praca wre dach układaja tylko aparat po 5 latach odmówił posłuszeństwa
(nigdy więcej cyfrówek CANONA) trzeba się udać do Media Markt na poświąteczne zakupy.

Oczywiście świeży (czteromięsięczny) kierowca czyli Ja zaliczył parkowanie w tył
innego auta :evil: ale skończyło się na strachu i małych złościach małżonki kierowcy a nawet rysy na zderzakach nie było :lol:

AgaKuba
02-01-2008, 19:20
misha555 dziękuje Ci bardzo i czekam z niecierpliwością na odpowiedż :D

2magda5 Tobie również baaardzo dziękuje :D
Koniecznie dokonaj zakupu aparatu bo ciekawa jestem jak u Ciebie wygląda Granacik :) A to parkowanie to taki "chrzest bojowy" ;) Zapewne każdy kierowca ma jakieś swoje małe bądz większe wpadki związane z parkowaniem ;) Tylko połowa z nich do tego nawet się nie przyznaje ;)

wasiek
02-01-2008, 19:48
Magda, czyli jak pisze Aga masz już chrzest bojowy za sobą..... :D :D :D
Ja jeżdże już od ponad 20 lat i miałam tylko jedno wydarzenie a mianowicie zaliczyłam słup od lampy :( Facet zimą wbiegł mi na ulicę a, że tego dnia była szklanka i ja nacisnęłam na hamulec ..:lol: :lol: :lol: .no to trafiłam prosto w słup. Uczucie bezsilności okrutne, samochod sam jechał, zero reakcji na ruchy kierownicą....i to był mój chrzest..... :) :) :)