PDA

Zobacz pełną wersję : Ile ceg?y na mur ogrodzeniowy??



Gagata
03-02-2003, 09:16
I tu też zadam to pytanie (może przejdzie...)
Uwaga - zadanie (..chyba dla drugoklasisty....:lol:):
Ile sztuk cegły potrzeba na mur wysokości 2 metry, długości 20 lub 30 metrów? JAK tą cegłę układać? Czy co jakis czas należy postawić szerszy słupek? Jak to zrobić optymalnie (oszczędnie, ale żeby stało).
JAK TO OBLICZYĆ :eek: Pomóżcie.

Ryszard1
04-02-2003, 15:17
A nie lepiej juz, jezeli ma to byc betonowy plot rozejrzec sie za gotowymi takimi wylewanymi betonowymi panelami na ploty.
Widzialem oferty, sa calkiem, calkiem,

kgadzina
04-02-2003, 15:26
Jeśli ma to być płot szczelny to może rozważ zrobienie zwykłej siatki na słupkach, ale np. na wys. 2 m i posadzenia przy tym winobluszczu lub/i innych szybko i gęsto rosnących pnączy.

Gagata
05-02-2003, 08:51
Ryszard-no właśnie nie miał być betonowy tylko z cegły :smile:
Ale-zainteresowała mnie ta oferta gotowych paneli betonowych o której piszesz. Jakie to kształty? Czy to można zobaczyć gdzieś na www?

Gagata
05-02-2003, 08:57
Kgadzina - rozważałam taką ewentualność. Ale ja muszę JUŻ, szczelnie (także jeśli chodzi o akustykę) oddzielić się od jednego chama i prostaka, który lakieruje samochody oraz pracuje na pile tarczowej.

Ryszard1
05-02-2003, 17:11
On 2003-02-05 09:51, Gagata wrote:
Ale-zainteresowała mnie ta oferta gotowych paneli betonowych o której piszesz. Jakie to kształty? Czy to można zobaczyć gdzieś na www?

Nieraz widac takie ogrodzenia betonowe przy drogach, bylem nawet kiedys w wytworni/sklepie. Robia naprawde rozne ciekawe wzory.
Mozna podpatrzec tez na www. A znalesc najprosciej wpisujac np slowo : ogrodzenia betonowe w dowolna wyszukiwarke, np wp.pl czy onet.pl

Jasiu
05-02-2003, 17:37
W jednym z otatnich Ładny Dom lub Murator była wkładka na ten temat.

Opisane "step-by-step" jak takie coś samemu zrobić i co będzie potrzebne, w kilku wariantach.

W domu sprawdzę i jeśli was to nadal interesuje to "doniosę" :smile:

Gagata
07-02-2003, 09:01
Bardzo proszę o DONIESIENIE :grin:, Panie Życzliwy (Jasiu)!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2003-02-07 10:13 ]</font>