PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja sciany jednowarstwowej



anfield
15-02-2006, 10:45
Witam
Mam domek z pustaka Fortis ktory stoi sobie nieotynkowany juz 2 rok.(dodam ze to nie ja podejmowalam decyzje co do materialu z ktorego dom zostal zbudowany stad wachania nas 2W)
Po wstepnym rozpoznaniu zdania sa tak skrajne ze juz glupiejemy.
Jeden fachowiec doradzil najpierw tynk wapienno-cementowy a pozniej na to tynk silikonowy.
Drugi fachowiec dolozylby wate 5 - nie wiem czy mozna od tak sobie ocieplic sciane kiedy okna sa montowane pod sciane jednowarstowa.
A trzeci polozylby klej, siatke i tynk.
Czy ceny jak na krakowskie warunki:
26 za metr kw - tynk wapienno-cementowy
16 za tynk silikonowy
23 za material -podbitka
8zl za robocinze metr bierzacy podbitki powyzej 0,7
sa wygorowane czy tez normalne???

anfield
16-02-2006, 08:03
nikt mi nie moze nic doradzic????
to moze przynajmniej porownanie cen??

gosciu01
16-02-2006, 17:13
to zależy co chcesz osiągnąć.

Jeśli budujesz dom baaardzo ciepły ( 3-5 litrowy ) to dołożyłbym np. 10 cm styropianu i na to tynk na siatce + tzw. wyprawka. Może być tynk silikatowy.
Ale aby był sens dodatkowego ocieplania bloczków fortis, podejście do budowy "ciepłego" domu musi być kompleksowe ( wentylacja, okna, ocieplenie stropu itd ).

Jeśli nie jesteś fanatykiem domów pasywnych, to połóż zwykły tynk. Wystarczy. To znaczy wpierw c-w a później silikatowy-wyprawkę.
Jeśli chcesz mieć zrobione bardzo dobrze, to kładź dodatkowo siatkę, ale to nie jest konieczne i trochę drożej kosztuje.

toomas
16-02-2006, 18:28
Albo zwykły tynk i maluj farbą silikatową lub silikonową. Tynk albo zrobisz nakrapiany (baranek) albo gładki.