PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WIERZBA pracownia HORYZONT



janusz555
03-02-2003, 09:36
Witajcie wierzbowianie!!!

Już właściwie jestem zdecydowany na wierzbę II. Szukałem projektu gotowego przez około 6 m-cy. Ale wierzba po kilku przeróbkach w ramach adaptacji spełnia moje oczekiwania. Przeróbki te to:
- ściana 3 warstwowa
-poszerzyć garaż do 5m (lub równo z wykuszem),
- wydłużyć garaż po to, aby w nim zrobić pomieszczenie gospodarcze
- zlikwidować wykusz.
- zaprojektować więźbę pod dachówkę cementową lub blachodachówkę
- schody przeprojektować ze spocznikiem (i bez stopni jako kątowe na rzecz prostokąta)
- i może jeszcze inne

MAM KILKA PYTAŃ do PYZI:
1.Ile kosztowało Ciebie przerobienie w ramach adaptacji, o którym piszesz.?
2.Czy garażnie jest za wąski na 2 samochody? (możesz podać wymiary garażu)
3.Czy masz adresy wybudowanych już wierzb w okolicy Warszawy?
4. Czy po twoich przeróbkach trzeba robić projekty instalacji wewnętrznych?

Podaję swój adres e-mailowy: [email protected] Odpowiedzi proszę przesyłać również i tam właśnie (szczególnie jeśli chodzi o sprawy, które nie muszą być na forum).

Bartt
03-02-2003, 11:18
znajdź poniżej wątek o wierzbie i tam zadaj swoje pytanie - wszystkim będzie łatwiej śledzić jeden temat w jednym miejscu. Pozdr. Bartek

Joanna Glowacz
28-08-2003, 13:40
Witam,
szukałam i szukałam lecz znalazłam tylko sympatyków i wykonawców projektu Wierzba II (poza Aguchą, ubolewającą nad tym, że nie ma się z kim doświadczeniami podzielić) Ponawiam wiec Jej prośbę o wszelkie informacje na ten temat. Za dwa tygodnie do stojących juz ścian i stropu bedziemy "doklejać" dach. Wkrótce postaram sie zamieścic kilka zdjęć - o ile sa zainteresowani oczywiście.
pozdrawiam
J.

Joanna Glowacz
29-08-2003, 09:29
....muszę przyznać , że jestem nieco zdziwiona. Nie mówię juz o budujących, ale nawet zainteresowanych nie ma???Przeciez to taki przytulny domek, a może tylko mnie sie tak wydaje:-)

jacek s
04-09-2003, 17:07
Cześć, no to już jest nas dwoje,czekam na pozwolenie na budowę i chętnie porównam moją wierzbę z inną wierzbą.
Obejrzałem dwie gotowe wierzby i rzeczywiście to bardzo przytulne domki.

pozdrawiam jacek

Joanna Glowacz
05-09-2003, 08:39
Jacku!!! gdzie widziałeś Wierzby live :o ???? I gdzie zamierzasz postawić swoją?Domyślam się, że wszelkie uwagi dotyczące błędów w projekcie już zdobyłeś

pozdrawiam
Joanna

Ewunia
07-09-2003, 14:41
....muszę przyznać , że jestem nieco zdziwiona. Trzeba było podać link. Dziwisz się, że nie ma chętnych na szukanie tego "cuda" samodzielnie? Pewnie nie tylko mnie owa "wierzba" nic nie mówi.

Joanna Glowacz
07-09-2003, 19:38
Wybacz Ewuniu i pozostali :-) już naprawiam swój błąd. Oto link:

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=41&id_autora=3&spacer=2&proj=WIERZBA

pozdrawiam
Joanna

jacek s
15-09-2003, 14:26
Cześć, domy które miałem okazję obejrzeć zostały postawione w Swarzędzu (zamieszkany) i w okolicach Nałęczowa (wykańczany).
Ja w swoim projekcie nieco pozmieniałem, gdyż mam wierzbę I C
tzn. z garażem, który zadoptowałem na kuchnie i pom. gospodarcze tak że
powstał salon przez całą długość domu około 56m.
Ciekaw jestem czy Ty budujesz oryginał, z czego i jakie doświadczenia już zebrałaś.

pozdrawiam

jacek

Joanna Glowacz
11-10-2003, 12:11
Moja Wierzba ma już dach.
Zapraszam:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=10051&q=asiamiszcz&k=2
Jeszcze dziś dorzucę zdjęcia gotowego już, pokrytego dachówką dachu.

Joanna

magda9976
11-10-2003, 18:48
Dziś dopiero znalazłam to forum i widzę, że projekty "Horyzontu" są popularne.
My kupiliśmy działkę 31x35 i przyznam szczerze mamy dylemat pomiędzy Akacją a Wierzbą.
Akacja podoba mi się bardziej, ale wierzba jest mniejsza i przez to trochę tańsza (tak sądzę)
Joasiu właśnie oglądam twój album na Onecie. Czy mozesz zdradzić ile kosztował was ten stan

Joanna Glowacz
11-10-2003, 19:20
Madziu,
Stan surowy otwarty (dach wykończony, niestety nie udało się dziś zamieścić zdjęć) kosztował nas ok 110.000 (a mogło być taniej!). Budowaliśmy z Ytonga 400 36,5; strop Teriwa;dach foliowany bez całkowitego deskowania pokryty dachówką Braas podwójne S klasyczna czerwień.
Robocizna za poszczególne etapy:

fundamenty: 5.000 PLN
Ściana fundamentowa w projekcie ma 1,20m wysokości poszerzyliśmy ją z 24cm na 30cm. 24cm pod 36 cm pustaczek to trochę za mało.
Roboty murarskie: 10.000 PLN
wliczono w to wykonanie ścian nośnych i działowych, postawienie kominów, wylanie schodów wejściowych, strop i wieniec.
Dach: 9.000 PLN
więźba, foliowanie, kominy w klinkierze, ścianki działowe na poddaszu, 5 okien połaciowych i dachówka wraz z obróbkami blacharskimi i rynnami.

Reszta to koszt materiałów, projektu, przyłączy i całej tej otoczki:-)

Madziu jeślchcesz moge podesłać Ci arkusz, w którym notowaliśmy skrupulatnie wszelkie wydatki od momentu zakupu działki.
Jeśli zdecydujesz sie na Wierzbę - moim zdaniem jest naprawdę grzechu warta :-) służę radą - a przyda się zapewne.

pozdrawiam
Joanna

Joanna Glowacz
11-10-2003, 19:22
Madziu, o której wersji Akacji myślisz? I czy II??

magda9976
12-10-2003, 09:35
Co do Akacji to myśleliśmy o tej z użytkowym poddaszem, ale tak prawdę mówiąc to rozwiązania w Wierzbie są bardzo podobne.
Ja widziałam projekt Wierzby z wbudowanym garażem z przodu i to rozwiązanie najbardziej odpowiadałoby nam. Znalazałam też osoby, które budowały Akację i ciekawa jestem ile ich to kosztowało.
Na Onecie znalazłam wycenę Wierzby i Akacji pod klucz (przez autorów projektu) wierzba - 244 tyś a Akacja 309 tyś. Myślisz, że są to realne kwoty?
My na wiosnę chcielibyśmy zacząć budowę, więc myślę, że czas zacząć załatwiać formalności, ale przede wszystkim wreszcie się zdecydować na projekt.

co do arkuszy to byłabym wdzięczna za przesłanie
[email protected]

Pozdrawiam
Magda

iwona 213
14-10-2003, 08:36
Ja też jestem zainteresowana akacją II jeśli ktoś już buduje to bardzo prosze niech się odezwie.

Joasia Jasia
18-11-2003, 13:13
Melduje się wybudowana Akacja II garaż bok. Chętnie odpowiem na pytanka. Do poczytania nasze wypociny na www.naszdom.erb.pl - o AKACJI właśnie. A co do cen pod klucz... Mieszkamy - na razie na parterze ale mamy zrobione ścianki na poddaszu i całkowity koszt do tej pory to ok. 240 tys z mediami. Liczę nawet szafki kuchenne i kafelki. Stan surowy z oknami i bramą - 100 tys.

magda9976
23-01-2004, 13:59
Joasiu G. - jak tam twoja Wierzba na zimę. O ile twoja propozycja jest nadal aktualna to na wionsę chcielibyśmy Cie odwiedzić i zobaczyś twoją Wierzbę. Nadal jesteśmy w kropce mój mąż jest za Wierzbą, a ja za Akacją. Wyobraż sobie, że siedząc u fryzjera w moim Sochaczewie dowiedziałam się, żę właśnie twoja Wierzba stoi w Sochaczewie dosłownie 5- 4 km od mojej działki i jest już zamieszkana (ale wykończony jest tylko dół). Oczywiście ja jej jeszcze nie widziałam, ale umówiłam się z moją fryzjerką (króra nawiasem mówiąć buduje Magnolę z Horyzontu) ,że pojedziemy obie ją obejrzeć jak sie zrobi trochę cieplej . Dam ci znać jak ona wygląda. Szkoda że w pobliżu nie ma Akacji. Ciekawe może Joasia Jasia ma jakiś cynk na temat innej Akacji (gdzieś w okolicach Warszawy)

Pozdr.
Magda

Joasia Jasia
23-01-2004, 14:57
mamy namiar na Akację w Legnicy i to wszystko. Nikt inny się nie ujawnił..

magda9976
23-01-2004, 17:39
Dla nas to i tak bardzo daleko, szczególnie z naszą 6-miesięczną córeczką to cała wyprawa. Jezeli uda mi się przekonać mojego ślubnego to pobudujemy Akację bez oglądania innej ( a szkoda :cry: ) chyba że się jakaś jeszcze ujawni.
Jutro mamy zeberanie wszystkich włascicieli działek ( zakupionych od jednego właścieciela) odnośnie projektu wodociągu - chyba coś się zaczyna dziać :D

pozdr.
Magda
Oczywiście decyzja jeszcze nie zapadła - cały czas to może być jeszcze Wierzba

Ola i Adamek
15-04-2004, 14:42
Witajcie
Zamierzamy ruszyć z Wierzbą z przyszłym roku. Bedziemy bardzo wdzięczni za wszelkie rady "przed startem" które mogą nas uchronić przed późniejszymi stratami.
Na co zwrócić uwagę przed kupnem samego projektu?

magda9976
16-04-2004, 07:31
Mam pytanie do Joanny Głowacz. Bardzo jestem ciekawa jaka jest w twoim domu powierzchnia poddasza. Czy rzeczywiście to jest tak mało jak na projekcie?

Pozdr.
Magda

Agucha
16-04-2004, 08:47
na poddaszu moim zdaniem jest mało miejsca, architekt optymistycznie zakładał dwa pokoje i łazienkę, ja zostawiłam otwartą przestrzen nie dzieląc jej scianami, bo musiałabym po owych pokojach chodzić w kasku. Mieszkam w swojej Wierzbie od 20 marca 2004 i uwazam ze parter jest bardzo wygodny i funkcjonalny, ja jednak troszkę "poprzestawiałam" ściany i kuchnie zostawiłam otwartą na salon. Mam tez podpiwniczenie (trudna działka i miękka, zawodnina choć piękna działka)

magda9976
16-04-2004, 08:58
A ja myślałm, że góra będzie dla dzieci, a dół dla nas, ale chyba nici z tego ...
Agucha, a gdzie stoi ta twoja Wierzba. Bardzo chętenie chciałabym ją zobaczyć.
A w jaki sposób poprzestawiałaś ściany na dole?

Pozdr
Magda

Agucha
16-04-2004, 09:11
Kamienna Góra województwo byłe jeleniogórskie obecne dolnośląskie (12km od granicy)

Joanna Glowacz
22-04-2004, 08:12
A co to Murator nie przysyła juz powiadomień o nowych wiadomościach w śledzonym wątku???Dobrze, ze przypadkiem zajrzałam.
Witaj Agnieszko - miło Cię ponownie widzieć na forum.
Madziu, oczywiście moja propozycja jest nadal aktualna. Dawno nie zaglądałam na forum, właściwie robię to wtedy, gdy Murotor powiadamia mnie o nowych wiadomosciach...a tu od dłuższego czasu cisza :o
Więc jeszcze raz zapraszam, jeśli nie udało Ci się obejrzeć tej Wierzby w twoich okolicach.
Najlepiej to poddasze zobaczyć na własne oczy. Jeśli chcesz je przeznaczyć dla dzieciaków to myślę, że w zupełności wystarczy, a mieszkajac tam bedą miały sporo frajdy. My przeznaczyliśmy poddasze dla siebie - będziemy mieć sypialnię, łazienkę (chyba 2 x większą niż ta na parterze :-))i połowę z zejściem na schody jako otwartą przestrzeń na bibliotekę, miejsce do pracy i jakiś kącik telewizyjny :-)
A tak na sam juz koniec....zrobiliśmy właśnie taras (nieco powiększony wzgledem projektu)i zjadł nas finansowo. 5500!!! z robocizną :cry:
reszta będzie musiała poczekać

pozdrawiam
Asia

Agucha
04-05-2004, 12:18
przepraszam bardzo zajęta jestem :oops: , obiecuję zamieszczę zdjęcia mojej już prawie gotowej Wierzby. Chociaż projekt jest drogi w wykonaniu nigdy nie załowałam, że sie na niego zdecydowałam. Po małych przeróbkach okazało się, że dom jest wygodny w użytkowaniu. Wiem bo już mieszkam :)
pozdrawiam

magda9976
12-07-2004, 09:19
Chyba Murator faktycznie nie przesyła powiadomień.

Agucha, a dlaczego drogi :( . Mnie się własnie wydawało że Wierzba będzie tańsza od Akacji i dlatego jest to nasza alternatywa. Nie ukrywam że dotychczasowy kosztorys Joanny zachęcał mnie do Wierzby bardzo.

Joasiu, cały czas mamy w planach odwiedzić waszą Wierzbę, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Pozdr
Magda

Agucha
12-07-2004, 11:09
może napiszę "niefachowo" ale więźba w Wierzbie jest strasznie droga, pracochłonna. Kilku stolarzy poproszonych o wycenę mówiło że belki są przewymiarowane (za grube, za duże) - czyli za drogie. Dach jest piękny, ale skomplikowany a poddasze bez ściany kolankowej traci na użytkowej wartości - ale ze ścianą kolankową traci na wartościach wizualnych - coś za coś. Mój dach jest w czarnej angobie (niemiecki producent Kreaton), wygląda rewelacyjnie, kosztował około 40 tys zł (materiały, robocizna). Budując się z tą wiedzą którą teraz mamy, wybralibyśmy dom o dachu dwuspadowym projekt GL63 z katalogu "domy w tradycji" - dom moze nie tak piękny jak Wierzba ale znacznie tańszy i szybszy w budowie.
Moją Wierzbę tez mozna oglądnąć na żywo, zapraszam.

magda9976
12-07-2004, 11:15
Agucha, a masz może jakieś zdjęcie swojej wierzby?

Jeżeli tak to prześlij mi proszę na [email protected] - bardzo jestem ciekawa jak ona wygląda.

Pozdr.

Magda

Marta Sajna
29-09-2004, 15:21
Witam wszystkich sympatyków "Wierzby" :D
My właśnie naszą kończymy. Jesteśmy na etapie ocieplania dachu i kończenia elewacji. Planujemy się wprowadzić w grudniu.

Wybraliśmy "Wierzbę" głównie ze względu na duży salon, przy równocześnie stosunkowo niezbyt dużej powierzchni ogólnej. Choć muszę przyznać, że po tym, jak zdecydowaliśmy sie na adaptacje poddasza, wyszedł z tego kawał chałupy... :D
Marta

Agucha
29-09-2004, 15:34
witaj Marto
ja na razie zostawiłam poddasze w spokoju (trochę ze względów finansowych), ale jest nas dwoje więc parter wystarczy. Faktycznie w salonie jest dużo miejsca, ja mam jeszcze więcej bo wyrzuciłam ten mały "kibelek" a ze spiżarni zrobiłam wc. Jest fajnie. Jeśli masz fotki to poprosimy!

Marta Sajna
30-09-2004, 08:25
Cześć Agucha,
Cóż, nas też jest tylko dwoje, ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się na górę, choc finansowo dała nam nieźle popalić :-?
"Kilbelek" na dole jest słodki (oczywiście nie w dosłownym brzmieniu :wink: ), ale jeśli jego kosztem macie jeszcze większy salon, to pewnie się opłaciło (lubię duże przestrzenie w domu). U nas będzie też duża otwarta przestrzeń na górze, bo zdecydowaliśmy się tylko na mały pokój, łazienkę i garderobę (tę ostatnią pod skosami, żeby wykorzystać przestrzeń i mieć "graciarnię").
Na dole z kolei najmniejszą sypialnię (środkową) jeszcze zmniejszyliśmy, dzięki temu zyskaliśmy większy pokój (ten od strony wejścia), a zmniejszone pomieszczenia wykorzystamy również na garderobę.
Zdjęcia bardzo chętnie Ci prześlę, tylko jest mały problem. Nie mam cyfrówki, więc musisz się trochę uzbroić w cierpliwość (muszę od kogoś pożyczyć). Pzdr, Marta

Agucha
30-09-2004, 11:19
Marto
Ja na górze zrobiłam tylko zamkniętą łazienkę (z wanną narożną) natomiast całą resztę zostawiłam otwartą. Łazienka jest przy tym kominie, ktory na dole jest w salonie, nie w kuchni.
Podobnie jak Ty zmniejszyłam środkowy pokj i tam zrobiłam garderobę, ten pierwszy to u mnie pokój gościnny, faktycznie zyskał przez te parędziesiąt centymetrów. Ja właśnie też nie dysponuję cyfrówką :))))))
A kuchnię zamknęłaś? Ja mam otwartą, ogrodzoną tylko mureczkiem i strasznie jestem z tego zadowolona!

lubię moją Wierzbę :)

Marta Sajna
30-09-2004, 11:47
U nas łazienka na górze jest przy tym samym kominie :D
Kuchnię na dole zamknęlismy, mimo że otwarta wygląda o niebo lepiej (moim skromnym zdaniem). Ale mieszkałam kiedyś przez pół roku w domu z otwartą kuchnią i wiem, że jak się coś gotowało (a nie daj Boże smażyło), to mimo pochłaniacza i otwartych okien śmierdziało w całym domu.
Ale wiem, że pierwszą rzeczą, jaką zmienimy w domu, będzie właśnie przejście z kuchni do salonu. Drzwi na środku ściany są bardzo niepraktyczne (chodzi mi od strony kuchni). Lepiej było je zrobić albo z boku, albo duże rozsuwane. Niestety, tego od razu nie zauważyliśmy... Człowiek sie uczy na błędach :-?
M.

Agucha
30-09-2004, 12:00
Marto
to chyba ja mam:
- bardzo dobry wyciąg
- bardzo słaby węch
i nie przeszkadzają mi zapachy kuchenne :)
Mój salon wydaję się ogromny dzięki tym zmianom. W kuchni szafek mam mało, głównie szuflady i "takie coś okrągłe" na gary w rogu (nie pamietam profejonalnej nazwy) i wiesz, że miejsca mi nie brakuje. Ten murek zrobiłam analogicznie jak klatkę schod. tak na okrągło i wiesz że ciekawie to wygląda (zwłaszcza że ja nie mam tego małego wc). Oj strasznie chciałabym Ci to pokazać !
A i zmieniłam okno w salonie to duże - podzieliłam na dwie części , drzwi są rozsuwane, szyby są do ziemi.
A widok mam na góry i przychodzą sarenki :)

Agucha
30-09-2004, 12:02
Marto
to chyba ja mam:
- bardzo dobry wyciąg
- bardzo słaby węch
i nie przeszkadzają mi zapachy kuchenne :)
Mój salon wydaję się ogromny dzięki tym zmianom. W kuchni szafek mam mało, głównie szuflady i "takie coś okrągłe" na gary w rogu (nie pamietam profejonalnej nazwy) i wiesz, że miejsca mi nie brakuje. Ten murek zrobiłam analogicznie jak klatkę schod. tak na okrągło i wiesz że ciekawie to wygląda (zwłaszcza że ja nie mam tego małego wc). Oj strasznie chciałabym Ci to pokazać !
A i zmieniłam okno w salonie to duże - podzieliłam na dwie części , drzwi są rozsuwane, szyby są do ziemi.
A widok mam na góry i przychodzą sarenki :)

Ola i Adamek
30-09-2004, 12:23
Witajcie
Właśnie wczoraj otrzmaliśmy zgodę na postawienie naszej Wierzby. Chcemy w tym roku zrobić stan zero. Mam pytanie czy 36tys (robocizna 13 700, materiał 22 300) za fundamenty to drogo?
Muszę dodać że mam na myśli fundamenty z ociepleniem i izolacją oraz zasypaniem na zimie oraz fakt że są one schodkowe na spadzie do 1,2 m

Pozdrawiam Adam

Agucha
30-09-2004, 12:45
Adamie, moj współdomownik mówi ,że jeśli z ociepleniem i jak na wasz poznański rejon to chyba to nie jest dużo, ale ja polecałabym Ci wiedzę Joanny Glowacz, bo ona ma wszystko wypisane i wyliczone co do grosza. Teraz pewnie jest jeszcze na uropie ale napisz do niej prywtnego maila a ona napewno w przeciągu kilku dni Ci odpowie, bo to bardzo mądra i miła kobietka :)

Marta Sajna
30-09-2004, 14:58
Agucha,

koniecznie obie musimy zdobyć cyfrówki, bo bardzo intryguje mnie Twoje rozwiązanie kuchenno-salonowe (to musi być przeeeestrzeń), a i sama chciałabym pokazać "Wierzbowcom" nasz domek :lol:

Może faktycznie to ja jestem z kolei przeczulona na te zapachy? Nie wykluczam, że kiedyś może wywalimy tą ścianę...
Na razie zostawimy, jak jest

Adamek,
Postaram się jutro napisać, ile nas kosztowały fundamenty (okolice Krakowa - to tak dla porównania). Niestety tak z głowy Ci nie podam, bo finansami zajmuje się mój Michał.
M.

Ola i Adamek
26-01-2005, 08:14
Wierzbowicze
Pomocy, Help, Ratunku w sensie STROP
W projekcie jest bodajże 6 wspaniałych belek konstrukcyjnych stalowych. Przy obecnej cenie stali to juz kosztuje 21 tys. Mój wykonawca twierdzi iż z Waszych zdjęć wynika że robiliście na podciagach co jest dużo tańsze. Proszę jak tylko macie oblicznie tego stropu to prześlijcie, a wdzięczny będę dozgonnie.

P.S. Fundamenty już stoją - nie wyszły wcale drogo. Teraz sobie zimują ocieplone ale za 3 tygodnie ruszamy w górę. Muszę chwycić aparat i pstryknąć kilka fotek

Pozdrawiam Adamek

Agucha
10-02-2005, 14:06
Witam
Mam juz fotki mojej Wierzby, mam cyfrówkę :)
Mogę podesłać, proszę tylko o małe przypomnienie.

Sławek X
22-02-2005, 18:22
Witam wszystkich Wierzbian, takze niezdecydowanych.

My w naszej wierzbie mieszkamy juz od pażdziernika 2003r.
W naszym projekcie trochę pzmienialismy(z boku w salonie zrobiliśmy
wykusz, nad nim facjatę, podnieślismy ściankę kolankową,zrezygnowaiśmy z tej małej 7-mio metrowej sypialni oraz inne drobiazgi).
Mieszka się super.
Dom stoi koło Otwocka 25 km od Warszawy.

Pozdrawiam!

Ola i Adamek
12-04-2005, 18:37
Witamy Wierzbowiczów
Na początku to w końcu udało się znaleźć czas i umieścić album na
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37863&k=10&q=wierzba&nxt=0

Zmieniliśmy trochę wejście na poddasze w sensie zrezygnowaliśmy z płyty betonowej przez co wejście jest większe i mamy nadzieje że meblowanie będzie łatwiejsze. Z drugiej strony odpadaję teraz schody na słupku, ale chcemy zastąpić je schodami modułowymi również kręconymi.
Jak Wy rozwiązaliście problem miejsca przy schodach na poddasze?
Czy wnoszenie mebli jest rzeczywiście trudne?

Jak potrzeba więcej fotek to chętnie wyślemy

tri
24-07-2005, 20:59
Witam serdecznie!
Przymierzam się do budowy tego domku w przyszłym roku i mam kilka pytań. Jestem zainteresowana wersją c z garażem z boku. Czy ktoś budował tą wersję czy wszyscy budowali zwykła Wierzbę. Domek wydaje się być sliczny, chciałabym jednak obejrzeć możliwie jak najwięcej zdjęc z budowy (może być "zwykłej Wierzby" bez garażu, a także rozwiązań w środku, zwłaszcza jeśli ktoś zmieniał rozmieszczenia ścianek). Czy byłaby możliwość, by ktoś przesłał mi takie fotki? Byłabym bardzo wdzięczna. Jeszcze bardziej byłabym wdzięczna gdyby była możliwość obejrzenia domku "na żywo" najlepiej w okolicach Poznania.
Mam też pytanie odnośnie kosztów budowy. Czy były one bardzo wysokie? Domek mam zamiar stawiać sama, więc z kosztami raczej będę się liczyć i chciałabym postawić w miarę tanio, tym bardziej, że dodatkowo marzy mi się wersja z garażem a więc i dużo więcej dachu.
Kolejne pytanie. Czy ktoś podnosił domek (myśle o 1-2 pustakach by zyskać więcej przestrzeni na poddaszu celem ewentualnego zagospodarowania w przyszłości)?

Bardzo byłabym wdzięczna za każdą odpowiedż i podpowiedź odnośnie Wierzby.

Sławek X
17-01-2006, 09:46
Witam po dłuzszej przerwie.
Strasznie mało tych wierzbowiczów, ale cieszy, że coć powoli to przybywa nowych. A to przecież taki piękny domek.
Tak jak pisałem wyżej trochę pozmienialiśmy i bardzo jesteśmy zadowoleni tak z domu jak i dokonanych zmian (mieszkamy już ponad 2 lata). Dom jest bez garażu.

Ola i Adamek- czy już mieszkacie?

Tri - w najbliższym czasie postaram się wysłać Ci kilka fotek jeśli nadal jesteś zainteresowana. Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem.

Ps. Sporo było powyżej forumowiczów budujących Wierzbę i wszyscy nagle zamilkli. Czyżby byli niezadowoleni lub się rozmyślili?
NIE WIERZĘ!!

Pozdrawiam wszystkich. [/code][/quote][/u]

18-01-2006, 08:32
proszę o zdjęcia :D :D :D

jacekot
18-01-2006, 10:50
Witam
jak to w życiu jedni odchodza , na ich miejsce przychodza nowi
nie chce mi się wierzyć że nikt własnie nie buduje Wierzby i chętnie sie podzieli o swoich doświadczeniach
Ja własnie stoje przed wyborem projektu i w zasadze na 99% bedzie to wierzba , zastawiamy się tylko czy wziąść wersje z garażem czy bez.
Jak czytam poprzednie posty to widze że po obejrzeniu projektu chce nanieśc podobne zmiany jak poprzednicy.
W jakims poscie przeczytałe że konstrukcja wiezby i sam dach jest bardzo droga , może ktoś ma jakieś wyliczenia lub doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich tych którzy budują Wierzby
a tym którzy juz zbudowali i mieszkają w swoich domach - szczerze zazdroszcze

Jacek

jacekot
19-01-2006, 10:18
Witam
Miałem cichą nadzieje że ktoś sie jednak odezwie , z tych starszych osób na forum . Może juz mieszkają w swoich pieknych , wygodnych i przytulnyvh domkach i zapomnieli jak to wymieniali dowświadczenia podczas budowy.
Oststanio widziałem że logował się Sławek x . Mieszkasz już dwa lata , może powiesz czy z dzisiejszej perspektywy i doświadczenia znił bys jeszcze coś w tym domku ?
Ale szczeże to z checią chciałbym abyś podzielił sie ze mną kwestią kosztów i technik budowy stanu surowego otwrtego .

pozdrawiam wszystkich Wierzbowiczów tych już mieszkających i tych budujacych oraz wszystkich pozostałych
Jacek

jacekot
20-01-2006, 09:10
Mam kolejne pytanie . Widze że wszyscy robili zmiany w projekcie.
Jakiego rzędu to sa koszta .
Jacek

Sławek X
25-01-2006, 13:02
Witam ponownie.
Jacku. W sprawie kosztów nie wiem czy coś Ci pomogę, poniewarz staraliśmy się budować jak najtaniej.
I tak stan surowy otwarty pod dach (kryty papą) nie przekroczył 70 tys. zł.
W tym murarz "po rodzinie" ze ścianami działowymi 10500 tys. (zaznaczam, że do dziś wykończylismy tylko dół). Ściany zew. kratówka styropian 10 cm i max.
Jeśli chodzi o resztę kosztów (do wprowadzenia się) to ok. 110-120 tys. zł.
Muszę dodać, że poza tynkami, posadzkami, klepką i montażem okien resztę prac wykonałem sam.
Co do zmian w projekcie to wykusz był naniesiony na projekt i wraz z adaptacją projektu koszt 800 zł.
Pozostałe zmiany załatwił wpisem w dziennik kierownik budowy.
Zgodę projektanta na dokonanie zmian uzyskałem bez problemu i oczywiście bezpłatnie.
W najbliższym czasie postaram się zamieścić parę zdjęć,

Pozdrawiam.

Sławek X
25-01-2006, 14:17
Oto adres http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=1&id=47911
Niestety narazie tylko dwa zdjęcia.

Sławek X
25-01-2006, 16:43
Przepraszam! Ten link powinien zadziałać!!
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47911&q=wierzba&k=5

Joanna Glowacz
01-03-2006, 08:53
Wróciłam na forum i chętnie podzielę się doświadczeniami zdobytymi na budowie "wierzbowego" :wink: domku wg projektu Horyzontu. Zainteresowanych zapraszam do wskrzeszenia tematu.

Joanna

Sławek X
07-03-2006, 07:56
Witam.

No, wreszcie ktoś się odezwał po długotrwałej "ciszy". :lol: Zacząłem już nawet coraz rzadziej zaglądać na forum.
Co słychać u Ciebie Joasiu? Czy już mieszkasz? Bo jakoś zdjęć w Twoim albumie nie przybywa.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że oprócz Ciebie, także i inni będą się tu jeszcze pojawiać.
Jeszcze raz pozdeawiam.

jacekot
07-03-2006, 12:38
Sławku ogladałem Twoje zdjęcia , jeśli to są twoje wnetrza i wszystko robiłeś sam no to moje gratulacje , jesteś zdolny .
Mam pytanie co do schodów z czego są zrobine ? I czy nie ciężko się po nich wchodzi ? Nie ma poreczy ?
A może masz jakieś zdjęcie jak wygląda poddasze ?

Jacek

Sławek X
07-03-2006, 18:30
Witam
Tak Jacku, wszystko to robiłem sam ze względu na koszty. Nawet profile do sztukaterii są własnego odlewu. Kosztowało naprawdę grosze!!!
Schody o które pytasz, są wykonane z betonu i ogipsowane.
Brak jeszcze, jak zauważyłeś balustrady i trepów na stopniach, ale to w przyszłości, ponieważ poddasze nie jest jeszcze wykończone.
Czy są wygodne? Schody kręcone nie są super wygodne, zajmują za to mało miejsca. U mnie stopnie mają 18 cm wys.
Pozdrawiam.

jacekot
08-03-2006, 09:07
Sławku a powiedz mi jakie ogrzewanie wybrałeś dla swojej wierzby i jak się spradza ?
Jacek

Sławek X
08-03-2006, 11:13
Witam.

Otóż, Jacku mamy ogrzewanie gazowe i kominkowe (bez DGP).
Głównie (jeśli nie ma tak ogromnych mrozów jak kilka tygodni temu) to w ciągu dnia i wieczorem grzejemy kominkiem, zaś na noc włączamy C.O. ( piec to De Dietrich z zasobnikiem 55l - wiszący. W salonie i w kuchni ogrzewania z C.O. nie używamy (zakręcone).Kominek w zupełności wystarcza.
Jeśli jesteś zainteresowany jak rozwiązałem problem grzejników w salonie (w ogóle nie ma kaloryferów) to zapraszam do albumu. Zamieściłem właśnie kilka zdjęć.

Pozdrawiam.

jacekot
08-03-2006, 20:11
Witam.

Otóż, Jacku mamy ogrzewanie gazowe i kominkowe (bez DGP).
Głównie (jeśli nie ma tak ogromnych mrozów jak kilka tygodni temu) to w ciągu dnia i wieczorem grzejemy kominkiem, zaś na noc włączamy C.O. ( piec to De Dietrich z zasobnikiem 55l - wiszący. W salonie i w kuchni ogrzewania z C.O. nie używamy (zakręcone).Kominek w zupełności wystarcza.
Jeśli jesteś zainteresowany jak rozwiązałem problem grzejników w salonie (w ogóle nie ma kaloryferów) to zapraszam do albumu. Zamieściłem właśnie kilka zdjęć.

Pozdrawiam.

Jeśli dobrze dojrzałem na zdjęciach to masz taki
niesamowity patent , coś jak połaczenie ogrzewania podłogowego z kaloryferami ?
Jak na to wpadłeś .

A powiedz jeszcze ze swojego doświadczenia czy konstrukcja dachu rzeczywiście jest taka trudna i droga ?
W zwiazku z tym że masz lekki dach to zmieniałeś jej konstrukcje na lżejszą ?

Jacek

Sławek X
09-03-2006, 10:10
Witam.
Jest to system ogrzewania kanałowego firmy Vasco. Wchodzi w to element grzejny, wanna stalowa i ta kratka ozdobna. Ja natomiast wykorzystałem tylko ich element grzejny, poniewarz cały zestaw jest bardzo drogi. Wannę (wykop, szalunek, zalanie betonem i wyłożenie deską podłogową) oraz kratkę wykonałem sam. Po wyliczeniu, gdybym chciał kupić dwa zestawy (2,2m i 1m) to wyniosłoby to ok. 5000zł (2003r).
Po szczegóły zajrzyj tu:
[u]http://www.vasco.be/polish/products/convectorPits.htm

Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza tam gdzie są okna do podłogi.
Nie dość, że nie musisz montować kaloryferów na ścianie (wątpliwa ozdoba) to jeszcze tworzą kurtynę cieplną przed oknami.

Jeśli chodzi o dach to już na etapie budowy założyliśmy, że kryty będzie blachodachówką w związku z tym wszystkie krokwie mają 7x14 cm, zaś narożne 12x14 cm. Materiał na konstrukcję dachu wyniósł ok. 6,5 tys.(pełne deskowanie). Pokrycie 22 tys. z czterema Veluxami i robocizną (marzec 2003r).
Dach jest rzeczywiście "połamany", ale przez to przepiękny. Moim zdaniem dach to 80% uroku tego domu.
Pozdrawiam.

jacekot
09-03-2006, 16:08
Jak juz drążymy temat kondtrukcji poddasza to musze przyznac że również zastanwiam się nad blachodchówką . Czy zmianę grubości konstrukcji doradzał Ci kierownik budowdy czy uwzgledniał to architek w projekcie.
A czy w związku ze zmianą konstrukcji nadal masz na poddaszu sześć słupów ?

Jacek

Sławek X
09-03-2006, 18:06
Witam.
Nikogo nie pytałem tylko sam zdecydowałem, ponieważ krokwie 7x14 są najbardziej popularne, można powiedzieć standardowe pod lekkie pokrycia.
Zauważ, że w projekcie jest nie 6 a 7 słupów a u mnie nadgorliwi "fachowcy" dostawili jeszcze jeden. Niektóre da się wyeliminować wspierając je na belkach ułożonych na śianach działowych.
Inne może uda się "ulokować" w tychże ścianach.

Pozdrawiam.

romwis
20-04-2006, 14:26
Dzień Dobry,
zgłaszam się jako kolejna "ofiara" tego projektu.
Moja, wybrana przeszło rok temu wersja to "Wierzba C" z powiększonym o drugie stanowisko garażem z boku.
Ponadto na etapie adaptacji doszło do likwidacji środkowego pokoiku a tym samym powiększenie sypialni oraz zaaranżowanie garderoby, przełożenie drzwi do łazienki aby były od strony sypialni - powstała całkiem rozsądna część prywatna na parterze. Kuchnia będzie całkiem otwarta.
Więcej zmian na dole nie przewidziałem. A czy Waszym zdaniem powinienem?

Niepokoje:
1. Czy nie za mało oświetlenia dziennego w salonie
2. Czy wygodnie będzie bez drzwi do garażu z wnętrza domu? A może jednak przebić wejście przez kuchnię, trudno!

Dylematy:
1. Czy wykonywać zewnętrzny kominek czy nie?
2. Czy podwyższać, a jeśli tak to o ile bloczków ścianę kolankową - by mieć jednak trochę wygodniejsze to poddasze?
3. Czy poszerzać ścianę fundamentową z tych 24 cm na ileś tam cm?
4. Czy ocieplać ściany zewnętrzne? Naczytałem się sporo o pasywności budynków i to mnie naprawdę wzięło...
5. Jeśli z czasem zamontuję pompę ciepła i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła to chciałbym już teraz zlikwidować drugi komin?
6. Generalnie jaki rodzaj ogrzewania - mam z mediów tylko powietrze, wodę, prąd i drewno...

Stan na dzisiaj: Pełna gotowość - pozwolenie na budowę (i ja) czekamy cierpliwie na zgłoszenie się ekipy budowlanej na placu budowy - teraz są zajęci wylewaniem fundamentów ale nie u mnie :cry:

Bardzo wszystkich proszę o ulżenie moim cierpieniom, doradzenie, ostrzeżenie lub... zniechęcenie do tego karkołomnego pomysłu :-)
Łączę pozdrowienia - RoWis

Joanna Glowacz
20-04-2006, 16:31
Niepokoje:
1. Czy nie za mało oświetlenia dziennego w salonie
2. Czy wygodnie będzie bez drzwi do garażu z wnętrza domu? A może jednak przebić wejście przez kuchnię, trudno!

Witamy, witamy :-) Ja właśnie z mojej Wierzby wracam więc mogę na gorąco podzielić się uwagami:
1. W mojej podstawowej Wierzbie salon jest bardzo dobrze doświetlony. Okno zajmuje prawie 1/3 szerokości ściany. Do tego dochodzi okno tzw"jadalniane" + jesli zamierzasz również zostawic otwartą kuchnię, okienko kuchenne. Jednak u Ciebie problemem jest umiejscowienie garażu od strony kuchni. Rozumiem, że okienka "jadalnianego" nie będzie,a zatem ciemniej będzie również w hallu. Być może rozwiązaniem byłoby wysunięcie garażu do przodu (sensowniej chyba rozwiązano tę kwestię w wersji B)
2. Na brak wejścia do garażu z wnętrza domu nie narzekam, gdyż garaż bedzie się znajdował jakieś 15m od domu :-) A tak poważnie, jesli nie zamierzasz z garażu robić pomieszczenia gospodarczego czy też spiżarni to wejście nie jest niezbędne. Osobiście wolałabym nie kombinować już z kuchnią (pamiętaj, ze znajdują się tam już drzwi od pom. gosp.)
Można ewentualnie zrobić wejście w miejscu gdzie znajduje się u mnie okienko jadalniane lecz wtedy wchodziłbyś z niekoniecznie sterylnego :-) garażu bezpośrednio do salonu. Patrząc z punktu widzenia głównej sprzątającej nie jest to zbyt rozsądny pomysł.


Dylematy:
1. Czy wykonywać zewnętrzny kominek czy nie?
Przezornie zostawiliśmy podwójne przewody spalinowe w kominie ale póki co kominka zewnętrznego nie zamierzamy robić. W przyszłości na 100% gdyż poszerzyliśmy znacznie taras i tam właśnie zamierzamy biesiadować.


2. Czy podwyższać, a jeśli tak to o ile bloczków ścianę kolankową - by mieć jednak trochę wygodniejsze to poddasze?
Na dzień dzisiejszy przyznaję, że podniosłabym poddasze o 1 bloczek lub ewentualnie 2 lecz przy jednoczesnym przedłużeniu krokwii.


3. Czy poszerzać ścianę fundamentową z tych 24 cm na ileś tam cm?
A to już zalezy z czego zamierzasz budować. Nas przy bloczku z betonu komórkowego szer. 36,5cm przeraził nieco 12cm przewis więc poszerzyliśmy ścianę fundamentową do 30cm. Najlepiej jednak zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii do autorki projektu.


4. Czy ocieplać ściany zewnętrzne? Naczytałem się sporo o pasywności budynków i to mnie naprawdę wzięło...
Z decyzjąwstrzymujemy się do wiosny po pierwszej przemieszkanej zimie. Póki co wierzymy we własciwości betonu komórkowego i nie zamierzamy ocieplać domu z zewnątrz styropianem, jeśli już okaże się to konieczne to być moze wełną. NIe uśmiecha mi się pomieszkiwanie w termosiku.


5. Jeśli z czasem zamontuję pompę ciepła i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła to chciałbym już teraz zlikwidować drugi komin?
6. Generalnie jaki rodzaj ogrzewania - mam z mediów tylko powietrze, wodę, prąd i drewno...

Tutaj koniecznie dobrze się zastanów. Na pomył z pompą ciepła wpadliśmy dopiero w tamtym roku kiedy komin już stał. Teraz będziemy go burzyć !!! gdyż jest kompletnie niepotrzebny, a psuje ustawnośc górnej łazienki. Zamierzamy ogrzewać dom pompą + ewentualnie kominek ze względu na fakt, że dostępne u nas media są takie jak i u Ciebie. Jesli chodzi o podgrzewanie ciepłej wody zastosujemy podgrzewacz z wbudowaną pompą ciepła (również ClimyKomfort)z prawie 300l zasobnikiem. Nie bedzie zatem problemu z podgrzewaniem wody poza sezonem grzewczym gdyż są to zupenie niezależne urządzenia.


Stan na dzisiaj: Pełna gotowość - pozwolenie na budowę (i ja) czekamy cierpliwie na zgłoszenie się ekipy budowlanej na placu budowy - teraz są zajęci wylewaniem fundamentów ale nie u mnie :cry:

Widzę że masz sporo zapału - to bardzo istotne na tym etapie :-) Trzymam kciuki i służę poradą.

pozdrawiam
Joanna

Sławek X
20-04-2006, 18:15
Witam.

Polecam podniesienie ścianki kolankowej!! Ja podniosłem ok. 40 cm i choc budynek "poszedł w górę", to moim zdaniem nie wygląda z zewnątrz
aż tak źle. Za to poddasze powiększyło się znacznie. Zapraszam do albumu. Zamieściłem tam dwa zdjęcia z zewnątrz, a wnajbliższym czasie
postaram się zamieścić fotki poddasza.

Pozdrawiam.

romwis
24-04-2006, 23:18
Dziękuję Joanno i Sławku za cenne wskazówki.

Po pierwsze będę podnosił ścianę kolankową o 2 pustaki z betonu komórkowego i...przedłużam krokwie. Długość przedłużenia spróbuję przeliczyć.

W moim przypadku będę wybierał pustaki krajowej produkcji, te najcieplejsze, klasy 350 (np. z Bielska Białej) 36 cm bądź cieńsze-24 cm , które dość dobrze naśladują Ytonga ale są zdecydowanie tańsze. Murowanie na tzw. ciepłą fugę bo bloczki będą te mniej dokładne a chciałbym mimo wszystko uzyskać wynikowo możliwie najcieplejszą ścianę. To wszystko także ze względu na nieskomplikowaność technologiczną mojej ekipy budowlanej.

Sławek - obiecałeś poprzednio, że zamieścisz zdjęcia z poddasza-ja bardzo liczę na to.
Podobną obietnicę złożyli kiedyś także inni, więc zgodnie z ich prośbą- przypominam się.

Joanno- dwukrotnie zwracałem się do p. Jowity - autorki projektu w sprawie grubości i klasy bloczków ale nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi.

Przyjmuję, że oświetlenie salonu jest wystarczjące. Joanno-w moim projekcie owszem okno jadalniane występuje - jest tylko trochę bardziej przesunięte w stronę tarasu by zwolnić miejsce na przyklejony do tego samego boku garaż.

Jeśli chodzi o pompę ciepła i te inne "nowoczesne" rzeczy, to jutro mam wizytę u projktantów i wykonawców zintegrowanych systemów ogrzewania, klimatyzacji, filtracji i rekuperacji w celu zaprojktowania komplekowego rozwiązania dla mojej Wierzby opartego w całości o cyrkulację i wymianę powietrza łącznie z dołączeniem do tego układu kominka w salonie. Podzielę się z Wami wrażeniami i liczbami jak tylko... ochłonę z wrażenia. Wciąż w myślach dążę usilnie jak widzicie do uśmiercenia tego drugiego komina. Tak nawiasem, czy w przedszkolu
lub w szkole rysowaliście kiedyś domki z dwoma lub więcej kominami?! A w tych "wspólczesnych" projektach jest to nagminne.

Bardzo liczę na otrzymanie od Was "gotowca" w sprawie poddziału przestrzeni na poddaszu oraz szkiców i kalkulacji-wykazów kosztów wykonania poszczególnych elementów Wierzby- znów uśmiech do Joanny :-)

Sławkowi gratuluję smaku, zmysłu i smykałki - Twoje rozwiązania i wnętrza naprawdę mogą przyprawić o zawrót głowy. To chyba nie jest do powtórzenia!

W wolnym czasie rozmyślam też nad oczyszczalnią ścieków, co nie jest rzeczą trywialną bo znowu rozwiązań, produktów i ...cen bez liku.

Pozdrawiam ciepło wszystkich wierzbowych forumowiczów

-RoWis

ma
18-08-2006, 14:22
Wlasnie zdecydowalismy sie na Wierzbe C czyli po wielu miesiacach nieudzielania sie powracam na Forum. :) Przeczytalam wszystkie posty o Wierzbie i ciesze sie, ze tyle takich domow juz stoi. Moj pewnie tez stanie (jeszcze trudno w to uwierzyc...)
Drodzy Wierzbowicze! Poniewaz od czasu Waszego budowania uplynelo juz sporo czasu, pozwalam sobie prosic o powtorke z rozrywki czyli powiedzcie w skrocie, najlepiej w punktach, co zmienic, czego byscie nie robili, gdybyscie zaczynali od nowa i ile ten dom naprawde kosztuje oraz na czym warto, a na czym nie warto oszczedzac.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Wierzbolubnych :)

romwis
20-09-2006, 16:45
Widzę, że nasi bohaterowie albo pilnie zajęci są budową i wykańczniem swoich "Wierzb" albo je podzwiają i nie mają czasu zaglądać na forum...

Ale tak na serio to bardzo bym prosił w imieniu swoim i innych o mobilizację.

Dla zachęty opiszę stan na dziś na mojej budowie:

1. wylana stopa fundamentowa wprost do gruntu (szerokość ok. 45 cm, wysokość różna 30-60 cm bo mam istotny spadek terenu pod domem)
2. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych (25 cm) wymurowane i obustronnie na czarno pomalowane
3. wsypany do wnętrza piach, początkowo do wysokości ściany fundamentowej ale potem podczas następnych prac i sierpniowych deszczów jego poziom opadł tak ze 20 cm poniżej
4. wymurowane ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bk 24 cm, odmiany 500
5. wykonany wieniec oraz ułożony strop Terriva a wszystko zalane betonem 2 tygodnie temu, oraz

6. umówiony cieśla, który zamówił w tartaku w moim imieniu materiał i wykona więźbę jak tylko moi murarze wymurują ścianę kolankową (2 bloczki) i zazbroją drugi wieniec
7. tymczasem rozglądam się już za dekarzem (plus materiały) coby jeszcze przed zimą pokrył dachówką i wykonał orynnowanie domu.

I na tym chciałbym zakończyć w tym roku.

Pytanie: czy zaakceptowaliście tak małą grubość izolacji w podłodze na gruncie jaka jest w projekcie? Jeśli nie, to jak rozwiązaliście ułożenie poszczególnych warstw z grubszą (o ile?) izolacją?

Łączę pozdrowienia
-romwis

P.S. Mam sporo zdjęć z przebiegu mojej budowy ale jedne z nich wykonane są aparatem w telefonie (marna jakość) a drugie cyfrową lustrzanką (wielki rozmiar). Jak mogę niektóre z nich w łatwy sposób Wam udostępnić?

miniski
16-11-2006, 06:58
Witam:)
jestem tu nowa i rownie zauroczona tym domkiem. juz na wstepie przekonal mnie projekt a ja bez specjalnych zabiegow przekonalam meza :)a kiedy zobaczylam dom w rzeczywistosci utwierdzilam sie tylko we wczesniejszym przekonaniu.
jednak jest cos co spedza mi sen z powiek - wielkosc
poddasza.prawde mowiac zalamalam sie kiedy zobaczylam jak jest malutkie i nie ma mowy o stworzeniu tam dwoch w miare funkcjonalnych pokoikow dla dzieci i lazienki.
ale kiedy znalazlam to forum i przeczytalam ze podnosicie poddasze zaczelam sie znowu intensywnie tym interesowac.
intryguje mnie niesamowicie jak wyglada sie takie powiekszone o dwa pustaczki od wewnatrz i bryla domu z zewnatrz.
Wiem ze zamieszczacie tu Wasze zdjecia ale mi zaden link sie nie otwiera :(
dlategotez bylabym straszliwie wdzieczna jak by ktos mi przeslal na maila [email protected] badz mozeby dala cos aktualizacja tych linkow, gdyz zupelnie nie mam pomyslu jak sobie wybic ten
projekt z glowy:)
a moze ktos zaczal budowe w tym roku i mialby aktualne ogolnikowe koszty wybudowania tego slicznego domku?
z gory dziekuje :D
magda

romwis
16-11-2006, 11:25
Witaj !

Czekałem, czekałem i się nareszcie doczekałem nowego postu w naszym temacie.

A teraz do rzeczy:
miniski - wysłałem na priv link do mojego albumu-kroniki budowy.

Dom zacząłem budować w czerwcu br i buduję go do tej pory i chyba długo jeszcze będę budował.

Niechcący stałem się budującym tzw. sposobem gospodarczym-sam organizuję kolejne ekipy, robię zaopatrzenie (internet plus miejscowa mała wiejska hurtownia budowlana).
Sam myślę o poprawkach i je uzgadniam z majstrami i trochę biernym KB.
W ten sposób dojechałem do etapu kiedy trzeba wykonać dach-tu podisałem pierwszą umowę z firmą na kompletne pokrycie (Brass - celtycka) z oknami i orynnowaniem i powinni od wczoraj krzątać się na mojej budowie. Powinni, ale ciągle ich nie ma.

Wprowadzilem do projektu Wierzba C kilka zmian: powiększylem garaż o drugie stanowisko, zrezygnowałem z jednego pokoju-pomiędzy sypialnią na dole a gabinetem. Z tego wyszła większa sypialnia oraz garderoba dostępna z sypialni. Duża łazienka będzie miała drzwi na ścianie graniczącej z sypialnią a nie na ścianie w przedpokoju.

W ten spoób utworzy się całkiem spora częśc prywatna domu.

W salonie zmodyfikowałem komin-zmniejszyłem go o połowę, przesunąłem go w stronę środka-oddaliłem od kosza dachowego. Sam komin zbudowałem na stropie-przedtem dobrze to miejsce zazbroiłem-kominek nie będzie wychodził na środek salonu.

Kuchnię robię otwartą na salon. Okno boczne w salonie zamieniłem na drzwi balkonowe. W ten sposób kiedyś gdy w narożniku pomiędzy salonem a garażem wybuduję ogód zimowy-będę mógł przemieszczać się "wewnętrznie" pomiedzy domem i garażem.

Ścianę kolankową podniosłem o 2 bloczki z betonu komórkowego a mimo to ilość powierzchni na poddaszu i jej jakość nie jest imponująca. Ale trzy pokoje i wolną przestrzeń na wypoczynek-bibliotekę oraz sporą łazienkę i saunę da się chyba wykroić?

Jest jeszcze kilka innych, drobniejszych zmian o których opowiem jak będziesz zainteresowana.
Do tej pory wydałem ca. 85 tys. zł ale nie mam jeszcze żadnych przyłączy, instalacji pod podłogą, chudziaka ani ścian działowych na parterze - czekam na instalatoów wod-kan i grzewczych.

Acha z drugiego komina w pokoju technicznym zrezygnowalem zupełnie-w ten sposób odciąłem sobie drogę do myślenia o kotłach i gazie bądź oleju napędowym. A co !!

I sama oceń, czy przypadkiem to moje budowanie nie jest dziwaczne?!

Łączę pozdrowienia

-romwis

miniski
23-11-2006, 07:51
Halo:)
jestem znowu i juz chyba sie stad nie dam rady wydostac :lol:
troche czasu powrot mi zajal bo probowalismy znalezc cos innego ale jak widac - sie nie udalo :D nie ukrywam ze po cichutku ciesze sie z tego faktu bo oczami wybrazni od dawna widze siebie wlasnie tylko w tym domku.
romwis wielkie dzieki jeszcze raz za szczegolowy opis swojej budowy a takze ten swietny "reportaz" fotograficzny.
teraz to juz Twoja wierzba ma pewnie piekny dach, oczywiscie z checia bym obejrzala uaktualnione fotki.
wlasnie wczoraj wszystko na spokojnie przeanalizowalismy i oczywiscie mamy kilka pytan :lol:
ale tak na poczatku jakbys mogl mi powiedziec ile czekales na zamowiony projekt z horyzontu?
a co do pytan o samą budowę to moze w punktach:)
1. wiem ze w projektcie do konstrukcji stropu potrzebne są stalowe belki HEB ( a propo maz pyta jaki to jest HEB 100,120,140 czy inny, jakiej długości i ile sztuk i z jakiego materiału St3(S235) czy 18G2A(S355))
bo tego co wynioskowalismy z twojej kroniki do konstrukcji stropu uzywales jakies podciagi ( a przy okazji o co chodzi z tymi podciagami??, bo cos mi sie obilo o uszy ale nic z tego nie rozumiem)
a moze moglbys mi przeslac na priv scan projektu (jesli o za duzo prosze to sie szybciutko z tego wycofuje)
2. jak tam z ta wieźbą? rzeczywiscie taka skoplikowana? z wczesniejszych wypowiedzi SlawkaX wiem ze mozna zmienic troche wymiary krokwi pod lekkie pokrycie - mysle tu o goncie bitumicznym.
nie ukrywam ze chcialabym zmniejszyc liczbe slupow na poddaszu, co o tym myslisz?
3.a teraz podnoszenie poddasza. o ile wydluzales krokwie przy podnoszeniu o dwa pustaczki? a nie myslales czasem o trzech ale to chyba przesada nie?
no to chyba na razie tyle pytan.
z gory dziekuje i czekam na twoje szybkie i fachowe porady.
strasznie sie ciesze ze masz ochote odpowiadac, sa to niezwylke cenne porady, zaluje ze ja nie moge si podzielic z Toba podobnymi doswiadczeniami a jedynie watpliwosciami. nie mniej jednak jak juz rozpoczne dzielo swojego zycia z checia sie poudzielam jako "budowlaniec" na tym forum.
buziaki:)
magda

romwis
23-11-2006, 14:01
Witaj Magdo,

Dziękuję za pochwały i miły ton !
Przechodzę jednak gładko do kwestii, które Ciebie interesują:

-Dachu jeszcze nie mam ! Mimo, że w umowie z firmą dekarską stoi data rozpoczęcia prac 15 listopada to oststnie telefony dają nadzieję na start 27.XI-zobaczymy a potem obfotografujemy :-)

-Horyzont przesyła projekt w kilka dni od zamówienia ale pamiętaj, że chwilowo mamy napięta sytuację z listonoszami, więc może lepiej zaopatrzyć się w projekt u pośrednika lokalnie?

-W projekcie są belki HEB 200, stal St3S, ale u mnie KB zaordynował zmianę na ekwiwalentną konstrukcję z grubych prętów stalowych rozmieszczonych w dwóch rzędach, ze strzemninami, powiązanych drutem wiązałkowym a później jak cały strop zalane betonem B20.

-Podciągi to osobna sprawa. Jest ich w konstrukcji 3 sztuki. Wykonane z betonu B20 zbrojone podłużnie prętami fi12 i fi16 ze stali klasy A-III (34GS) i poprzecznie strzemionami fi6 ze stali klasy AI (St3SX).

-Dach dodaje uroku Wierzbie i jak magnes przyciąga kolejnych chętnych :-) Więźba do najbardziej prostych nie należy. Może nie jest nadzwyczaj skomplikowana ale wykonana jest z potężnych drewienek by udźwignąć dach z prawdziwych dachówek. Jesli planujesz pokrycie lżejsze: blacha bądź gont bitumiczny to można podjąć wysiłek zmierzający do odchudzenia jej przekrojów, ale to musi zrobić fachowiec: albo Pani Jowita z Horyzontu bądź ktoś kto będzie adaptował Twój projekt ale koniecznie z uprawnieniami.

-Słupy to prawdziwy minus tej konstrukcji-dzielą po swojemu przestrzeń poddasza i zajmują nabardziej cenne miejsca - tam akurat gdzie dach wznosi się na przyzwoite wysokości ! I tu też przy lżejszym pokryciu można by popracować z kumatymi ludźmi nad zmianami.

-Podnoszenie poddasza. Początkowo miałem nie podnosić wcale, ale namówiony przez tzw. otoczenie odważyłem się i podniosłem o dwa bloczki z bk. I teraz liczę, że połacie dachu tę moją brawurę zamaskują.
Odradzałbym podnosić aż o trzy bloczki-nigdzie na www takiego "uniesienia" nie widziałem. Ale z drugiej strony do odważnych świat należy :-) U mnie krokwie są przedłużone trochę za kuso - około 15 cm.

Łączę pozdrowienia

-romwis

miniski
24-11-2006, 18:06
hej:)
Romwis zdecydowanie powinienes prowadzic na forum dziennik swojej budowy.
Bylaby to swietna lektura.
oczywiscie dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi na moje pytania, zapewne niebawem znowu sie odezwe z nową serią:)
Moze w miedzy czasie znajdzie sie ktos kto zechce skomentowac nasze poczynania:)
pozdrawiam i zycze bezkolizyjnej kontynuacji prac nad dachem.
pa! magda

miniski
30-11-2006, 09:13
Halo:)
jest tu kto?
RomWis pewnie juz masz piekne polacie dachu i nic sie nie chwalisz:(
ja juz nie moge sie doczekac az wreszcie moje wystkie zamysly na temat tego domu zaczna sie urzeczywistniac. ale niestety trzeba jescze zime przeczekac:)
a w tym roku dla budowniczych pogoda laskawa. i moze dlatego nikt nie ma czasu poudzielac sie na forum.
no nic, to czekam dalej.
a jakby na forum zajrzal SławekX to mam pytanie co to za fajcate ma nad wykuszem, strasznie mnie to zaintrygowalo.
pozdrawiam wszystkich budujacych Wierzbe:)
pa

romwis
04-12-2006, 16:27
Niestety pokrycia dachu jak nie było tak nie ma, więc chwalić się nie mogę :-(

Ciągle czekam na ekipę i muszę się przyznać, że w ostatni piątek pofatygowałem się z "interwencją" do siedziby firmy dekarskiej - moja anielska cierpliwość została wystawiona na zbyt ciężką próbę. Właściciel obiecał, że w tym tygodniu to już na pewno "wejdzie na budowę". Oby wszedl na MOJĄ !
Codziennie spoglądam na termometr a z Wiadomości to przede wszystkim oglądam wszystkie prognozy pogody - pluchy, śnieg lub mróz to w tych dniach moje największe zmartwienie.

Do Sławka też miałbym pytanko na temat podziału poddasza.

pzdr.

-RomWis

BKM
14-01-2007, 17:11
szkoda, ze wiekszosc linkow podanych w tym watku jest nieaktywna :-(
przymierzamy sie do budowy wierzby i chetnie poczytamy jak innym to sie udaje, tymczasem o wierzbie watkow niewiele...

romwis
25-01-2007, 22:22
Mnie natomiast zaskoczyła niska aktywność w tym wątku.

Przed 2-ma miesiącami zrobiłem eksperyment: zamieściłem link do albumu-kroniki z budowy mojej Wierzby C, i co? I nic. Żadnego odzewu czy komentarza. Post usunąłem po tygodniu w całości.

Sprawa niedziałających linków to zapewne "starania" dostawców usług internetowych czyli głównie Onetu...

Uwaga natury ogólnej:
Prawdopodobnie tak to już jest że zainteresowanie tematem trwa do momentu rozwiązania swoich własnych problemów lub przejściem budowy przez trudne momenty. Potem gwałtownie zanika..

Ale tak na serio to jestem pewien, że większość pochłonięta jest jednak budową.

Jak będziesz miał konkretne pytania wal na mój priv - odpowiem w miarę posiadanej wiedzy czy doświadczenia.

-romwis

kaskarz
20-02-2007, 12:08
Witam forumowiczów. Oczywiście jestem posiadaczką domu Wierzba wersja B.
Na miły początek wkleję zdjęcia (o ile mi się uda).
http://img87.imageshack.us/img87/6012/1fixedft3.jpg (http://imageshack.us)
http://img87.imageshack.us/img87/2217/2fixedig8.jpg (http://imageshack.us)
http://img87.imageshack.us/img87/7589/3fixedsr9.jpg (http://imageshack.us)
http://img58.imageshack.us/img58/7638/4fixedex0.jpg (http://imageshack.us)
Zamieniliśmy okno w pokoju obok łazienki z oknem w jadalni. Podwyższyliśmy dach (przy przedłużeniu krokwi), daliśmy więcej okin połaciowych (ze względu na pomieszczenia, które tam będą). Więcej zmian nie mamy.

romwis
20-02-2007, 12:13
Witaj - bardzo ładna realizacja!
Gratuluję i pzdr.
-romwis

kaskarz
20-02-2007, 12:22
Chcę dodać, że dom jest jeszcze nie wykończony (co widać na zdjęciach). Chętnie obejrzę Wasze Wierzby.
Pozdrawiam...

romwis
20-02-2007, 12:59
Mówisz - masz:
http://foto.onet.pl/d9sq2,wqcwrkgpa3ow

Mojej Wierzbie jak widać daleko jeszcze do stanu surowego zamkniętego..
Ale nie tracę nadziei, choć pokrycie dachowe zabrało mi mnóstwo nerwów, sił i energii-jutro nareszcie dekarze kończą kłaść ostanią dachówkę-a zaczęli dokładnie 18 grudnia 2006!!!
pzdr.
-romwis

kaskarz
20-02-2007, 13:18
wreszcie mogę obejrzeć wersję C. Ale ogromny dom, kawał chałupy! Ile metrów wyszło na poddaszu? Podoba mi się to dodatkowe okno w salonie. Tak było w projekcie (niestety na stronie horyzontu jest przedstawiona tylko jedna wersja)? A my z narzeczonym mówiliśmy, że po podniesieniu dachu metraż nam tak wzrósł!! Ile masz m kw. dachu?
Z tym dachem to faktycznie zeszło się. Myślę, że pogoda też się przyczyniła. Teraz to życzę Ci deszczu, bo mozna sprawdzić szczelność dachu, szczególnie przy kominach i oknach. U nas deszcz (dzień po pokryciu) ujawnił spapraną robotę. Na szczęscie już wszystko jest ok i spokojnie będzie mozna docieplać.

romwis
20-02-2007, 13:44
Wiesz co - z tymi pytaniami o wymiary mam kłopot ogromny. Trochę mi wstyd, ale zmiany w mojej Wierzbie były czynione na gorąco. Kolejne etapy budowy przynosiły kolejne pomysły i namowy osób postornnych: powiększ garaż o drugie stanowisko-"przyda się na wsi trochę więcej miejsca na różne sprzęty", podnieś ściankę kolankową, najlepiej o dwa bloczki komórkowe - "poddasze nabierze rumieńców", powiększ okno w salonie - "doświetlić dom", zrezygnuj z najmniejszego pokoju na parterze i przesunąć okno dalej na ścianie sypialni- "po co ci taka klita-lepiej zrób w tym miejscu garderobę", przestaw drzwi w dużej łazience z holu do sypialni-"zrób sobie prywatną część w domu: garderoba-sypialnia-łazienka do wyłącznej dyspozycji".
Ani się obejrzałem a z mojej Wierzbinki zrobiła się taka olopa!
Ale trochę bardziej na poważnie to:
parter-ca. 100 m2
garaż-ca.45 m2
poddasze-ca.145 m2 (po podłodze-dośc skomplikowana przestrzeń-wiele słupów)
dach-szacuję, że ma 390 m2

Teraz jak widzę wymurowaną klatkę schodową to mam obawy co do schodów na poddasze. Jakie są schody u Ciebie?
Jak podzieliłaś poddasze?

pzdr.
-romwis

kaskarz
20-02-2007, 13:58
Na faktycznie, porad to miałeś dużo. Nie znam tak Twojego projektu, ale podniesienie dachu to dobry pomysł. Z tą sypialnią i gabinetem, mając taaaką powierzchnię na poddaszu do dyspozycji to też dobry pomysł.
My parter zostawiamy ogólnie dotępny. Prywata na górze. Na dole w gabinecie będzie pokój komputerowy, biblioteczka, składnia wszelakich dokumentów, segregatorów itp. takie biuro (uważam za bardzo potrzebne). Pokój będzie gościnny (my mamy tylko 2 na dole-bo garaż). Klatka schodowa w prostokącie z dużymi schodami bo:
1. Z wniesieniem na górę mebli nie chcemy mieć problemów (z racji tego, że nie ma balkonów, nie ma innej drogi)
2. Stawiałam na bezpieczeństwo i nasze i przyszłych dzieci. (Miałam okazję chodzic po krętych, drewnianych (przez co śliskich jeśli jest się w skarpetkach), stromych schodach.
Ale fakt, że ładnie wyglądają.
Poddasze będzie podzielone tak:
w części nad salonem-sypialnia
nad kuchnią-garderoba
nad łazienką i pokojem obok-łazienka z sauną
nad gabinetem-pokoik
nad garażem i wejściem-większy pokój.

A u Ciebie? Jakie masz pomysły?

kaskarz
20-02-2007, 14:06
I dodam jeszcze, że zwróciliśmy uwagę na doświetlenie klatki schodowej. Ma nad nią okno.

romwis
20-02-2007, 14:28
Hmmm! To dobry pomysł z doświetleniem klatki, że też wcześniej nie napisałaś o tym!
Jeśli chodzi o górę, to wstępnie kombinuję by urządzić tam 3 sypialnie:
nad gabinetem, nad sypialnią i nad garazem. Urządzić łazienkę nad pom. technicznym i małym wc na parterze, saunę zaraz obok pomiędzy tą łazienką a pokojem nad garażem. Oraz pozostawić przestrzeń otwartą w okolicy gdzie jest na dole wyjście na taras-tu postawić ze dwa fotele, kilka regałów na książki, barek i jakąś ładną...kozę obok komina. Całość myślałem by utrzymać w tonacji strychu bo i tak nie zamaskuję wszystkich tych słupów-podpór a i domek budowany przecież na wsi!
Robota pokaże jak to się wszystko zmieści i...zagra.
Moja budowa to raczej wyraz zachcianki a nie potrzeby, a z zachciankami to wiadomo: zmienne są okrutnie!
pzdr.
-romwis
P.S. Jeszcze dziś postaram się dorzucić kilka zdjęć do albumu-trochę się uzbierało a i dawno nikt mnie tak fajnie nie pobudził :-)

kaskarz
20-02-2007, 19:10
No to solidna zachcianka! :D
Z tym doświetleniem klatki to u Ciebie chyba nie ma takiej konieczności. Jeżeli nad salonem będziesz miał otwartą przestrzeń to i tak będzie jasno. U mnie po korytarzu na górze trzebaby było chodzić po omacku (tylko mały korytarzyk i wszędzie drzwi). Z tonacją strychu to fajny pomysł. Klimatycznie... Miejsce ze swoim nietuzinkowym urokiem.
Z dużym garażem to dobrze zrobiłeś. Nas ograniczyły koszty. Ale... Nie od razu Rzym zbudowano. Zawsze można postawić wolnostający, jakiś budynek gospodarczy... I tak nie zrobimy teraz wszystkiego na cito. Zajmie nam to zapewne parę lat.
Ps. Cieszę się, że mogę z kimś miło porozmawiać i co ważnniejsze wymienić się pomysłami, doświadczeniami, choć przyznam, że późno trafiłam na to forum :(

romwis
20-02-2007, 20:50
Nie wiem, czy zaglądałaś ponownie do mojego albumu, ale zaległość zdjęciowa wyrównana-wrzuciłem trochę zdjęć z ostatnich sytuacji na budowie. Niektóre są kiepskiej jakości ale zdjęcia potrzebują słońca lub dobrego oświetlenia a tego ostatnio albo brak albo ja melduję się na moim polu w nieodpowiednich godzinach-późno po pracy.
Tak - potwierdzam, moja budowa to chyba bardziej chęć oglądania z bliska naprawdę bardzo ładnego kawałka okolicznej ziemi niż rzeczywista potrzeba posiadania kolejnych metrów kwadratowych czy sześciennych.
To daje dystans do problemów na budowie i nie rodzi niepotrzebnej walki z czasem. Tylko czasami bardzo niesolidni wykonawcy powodują wzrost adrenaliny-tak jak to było z moim dachem tej zimy. Brrr!
Jak zauważyłaś w rogu utworzonym pomiędzy ścianą garażu i ścianą od sypialni-od strony ogrodowej obok siebie wykonałem dwoje drzwi. Jest to część większego planu-chciałbym na którymś tam etapie budowy wykonać w tym miejscu ogród zimowy. W ten sposób bym docieplił dodatkowo budynek-efekt cieplarniany oraz otworzyłbym przejście z garażu do wnętrza domu-którego brak jest w standardowej Wierzbie i Wierzbie C.
Jak będzie zobaczymy?! Ty nie masz tego problemu ze swoją "B-tką"!!

pzdr.
-romwis

kaskarz
20-02-2007, 21:29
Obejrzałam wszystkie zdjęcia. Ale u Ciebie śniegi!! U mnie te zdjęcia, które wkleiłam robione byłu przedwczoraj (a to tak na marginesie).
Widoki, muszę przyznać masz malownicze! My mieliśmy tak w momencie kupowania działki. Teraz to naokoło budowa za budową.
"To daje dystans do problemów na budowie i nie rodzi niepotrzebnej walki z czasem" To dobrze, że masz taką możliwość. a nas czas naciska. Mieszkamy wciąż u rodziców, a pragnienie niezależności mieszkaniowej jest niesamowicie silne.
Jeżeli chodzi o przejście z garażu do domu to rózne są opinie na ten temat. Może w innym projekcie byłoby to ok, ale w tym to przejście jest bardzo niekorzystnie umiejscowione (w wiatrołapie, naprzeciw drzwi od kotłowni), więc zrezygnowaliśmy. Poza tym drzwi 30-to minutowe niezbyt sie prezentują na wejście. I na wieszaki nie ma miejsca. Tyle lat chodzę z bloku do garażu oddalonego jakieś 200m, więc nie czuję potrzeby przejścia z domu do garażu "w kapciach".
A z tym ogrodem to... jescze tego sobie nie wyobrażam... Może dlatego pozostałabym przy ładnym tarasie. Chociaż... Taka oranżeria to jeszcze u nas nowość...

romwis
20-02-2007, 23:14
Jeszcze je (zdjęcia) muszę uporządkować-posegregować mniej więcej chronologicznie bo wrzucałem je trochę chaotycznie - z różnych aparatów fotograficznych i komórek, być może niektóre się powtarzają.
Srogie śniegi mieliśmy w okolicach Płońska tylko okresowo-zima w sumie bardzo "latoś" łagodna, ale prognozy mówią, że znowu zaatakuje pod koniec tego tygodnia. Mam nadzieję, że do tego momentu wszelkie prace przy domu ustaną a ja zapadnę w upragniony sen zimowy. Złapię trochę oddechu i pomyślę spokojnie o następnych pracach na wiosnę. Ten moment (zamknięcia) był pierwotnie planowany na koniec listopada. Ale wyszło jak wyszło, trudno!
Tak - to miejsce skusiło swą niepowtarzalną urodą i spokojem. To przekonanie nabrzmiewało stopniowo i przerodziło się po pięciu latach rozpoznawania w chęć pobudowania czegoś i wtedy padło na "Wierzbę" i wszystko co potem nastąpiło.
Teren budowy staram się porządkować na bieżąco - co można to spalam w ognisku a większość w workach plastikowych wywożę do ogólnodostępnego śmietnika, za każdym pobytem jakąś porcję.
Ogród zimowy to śpiewka przyszłości- ale już na tym etapie trzeba robić pewne przygotowania-dlatego te drzwi: jedne od garażu a drugie przerobione okno w salonie na drugie-boczne drzwi balkonowe.
Kiedy planujesz przeprowadzkę i zasiedlenie swojej Wierzby?
pzdr.
-romwis

kaskarz
22-02-2007, 08:31
U nas na terenie budowy jeszcze bałagan, a to dlatego, że wszystkie deski będą jeszcze wykorzystane na szalunek do fundamentów ogrodzenia, a trzeba tego trochę.
Przeprowadzkę planuję w kwietniu. Jeszcze trzeba zrobić podłogi, zaciągnąć gładź w salonie i kuchni i ogólnie dopieścić szczegóły (robimy to systemem gospodarczym i nie mamy ekip budowlanych tylko wszystko sami, nie licząc dachu, a jeśli jeszcze ma się pracę to idzie to powoli). Musimy na razie poddasze odgrodzić od reszty, bo tam nie ma nic. W tym roku będziemy docieplać dach. Na razie i tak nie jest nam tak bardzo potrzebna, więc przez jakiś okres czasu będziemy musieli pomieszkać tylko na parterze. Ale powoli, powoli wszystko wymaga czasu (i niezłego nakładu finansowego). Powiem, że i tak szybko ten dom stanął, bo zaczęliśmy w lipcu 2006. Tym bardziej, że budowały go 2 osoby-mój tata i narzeczony, za co bardzo ich podziawiam.
Rozumiem, że Ty również w tym roku wprowadzisz się do Wierzby?
Pzdr.

BKM
22-02-2007, 18:49
o jeny - nie sądziłam, że w tym wątku coś się jeszcze ruszy, a tu taka miła niespodzianka :lol:

ale fajnie, że coś tu się dzieje :-)

romwis
22-02-2007, 22:23
BKM-ciągle jesteś zainteresowana Wierzbą?

Prawdę mówiąc to dość trudny projekt mimo, że magnetyzuje oglądających swą urodą.
Dziś będzie o dachu.
Dach jest kuszący. Ale jest to jednocześnie dużą słabością tego projektu bo baaardzo kosztowny w wykonaniu (szacuję u mnie na ponad 50 kpln) gdyż:
a.niesłychanie grube bale w więźbie - prowokują do pokrycia dachówką, co oznacza...większe koszty.
b.jest wielospadowy, czyli dużo kalenic, koszów, obróbek i takich tam elementów=większe koszty.
c.bardzo dużo słupów-podpór dźwigających te ciężkie bale i dachówę=skuteczna dezorganizacja przestrzeni poddasza=większy koszt m2 i kłopot w jego podziale-do tej pory nie mam pojęcia jak mam to u siebie zrobić. Horyzont w projekcie nie ustosunkowuje się prawie wcale do poddasza- traktuje go marginalnie. Ci co jednak liczą na korzyści z poddasza (i np. podnoszą ściankę kolankową) muszą na to uważać - to pułapka!
d.wejście na poddasze przypomina wejście na strych-wąskie i kręte, przynajmniej tak jest w mojej wersji - Wierzba C.
e.mała stromość nachylenia połaci dachu, wszystkie pod katem 35 stopni=mniejsza powierzchnia od wysokości 180 cm=większy koszt m2 bo murować i wykańczać trzeba wszystko!
Krotko mówiąc piękny dach kryje pod sobą dość szpetną przestrzeń!
To tak ku przestrodze. Ale cieszę się, że nie jestem w tej biedzie zupełnie sam :-)
pzdr.
-romwis

kaskarz
26-02-2007, 10:44
Co do dachu to zgadzam się, że jest stosunkowo drogi.
My od początku wiedzieliśmy, że położymy blachodachówkę, więc uszczupliliśmy bale w więźbie.
Ale za pułapkę poddasza nie uważam. Zwróciliśmy uwagę gdzie będą musiały zostać podpory i tak romieściliśmy pomieszczenia, aby owe podpory nie przeszkadzały. Trzeba również zwrócić uwagę gdzie i pod jakim kątem są wszelkie pochyłości, aby zaplanować również wejścia do pomieszczeń.
A klatkę schodową od początku przemyśleliśmy i optowaliśmy za prostokątną, ze względu na utrudnienia jakie mogą powstać przy krętych schodach.
Wierzba jednak swoim dachem powala wiele projektów. Ten dach ma swoisty urok... I myślę, że warto ponieśc trochę więcej kosztów, aby otrzymać taki efekt.

romwis
26-02-2007, 11:42
Wiedziałem, że mój zimny post spotka się z gwałtowną ripostą.
Ale taki był cel mojego głosu: trochę mocniej sprowokować nas do dyskusji :-)
Kaskarz - czy mogłabyś się podzielić tymi rozważaniami na temat podziału poddasza, jakiś odręczny szkic?
pzdr.
-romwis

kaskarz
26-02-2007, 12:40
Wieczorem postaram się wkleić szkic.
Pozdrwiam...

BKM
27-02-2007, 18:57
BKM-ciągle jesteś zainteresowana Wierzbą?


Tak! Jak najbardziej :-)
tylko my jesteśmy dopiero na etapie finalizowania sprawy działki, więc to wszystko jeszcze trochę potrwa :-/

Ale dzielnie Wam sekundujemy i podziwiamy wszystkie (nieliczne) Wierzby :wink:

mamil
04-03-2007, 19:23
Czy ktos moze napisac czy koszty budowy WIERZBY zgadzaja sie z kosztorysem HORYZONTU

mamil
04-03-2007, 19:43
romwis - pogratulowac zdjec i wykonanej pracy jezeli to nie klopot to prosze o te zdjecia na maila [email protected] Czy mozna sie spytac o koszt tych belek HEA ( ile one faktycznie kosztuja ), i ogolnie ile do tej pory wydales? Zaczynam budowe w tym miesiacu wiec kazda informacja zwiazana z WIERZBA bedzie dla mnie pomocna.

Czy ktos buduje Wierzbe w okolicach Bydgoszczy?

mamil
04-03-2007, 19:43
romwis - pogratulowac zdjec i wykonanej pracy jezeli to nie klopot to prosze o te zdjecia na maila [email protected] Czy mozna sie spytac o koszt tych belek HEA ( ile one faktycznie kosztuja ), i ogolnie ile do tej pory wydales? Zaczynam budowe w tym miesiacu wiec kazda informacja zwiazana z WIERZBA bedzie dla mnie pomocna.

Czy ktos buduje Wierzbe w okolicach Bydgoszczy?

mamil
04-03-2007, 19:45
romwis - pogratulowac zdjec i wykonanej pracy jezeli to nie klopot to prosze o te zdjecia na maila [email protected] Czy mozna sie spytac o koszt tych belek HEA ( ile one faktycznie kosztuja ), i ogolnie ile do tej pory wydales? Zaczynam budowe w tym miesiacu wiec kazda informacja zwiazana z WIERZBA bedzie dla mnie pomocna.

Czy ktos buduje Wierzbe w okolicach Bydgoszczy?

romwis
04-03-2007, 21:55
mamil - właśnie dlatego utworzyłem album z fotografiami na portalu Onet by każdy kto zainteresowany mógł tam zajrzeć w dowolnym momencie i jak trzeba wielokrotnie. Wysyłanie tego samego na skrzynkę to duży i chyba niepotrzebny wysiłek ?
Do wszystkich: 1 marca 2007 to dzień zakończenia wszystkich prac związanych z pokryciem dachowym mojej Wierzby i 3 nowe zdjęcia w albumie :-)
To była dla mnie bardzo długa i męcząca przygoda z tym dachem - przyjazd ekipy na budowę: 18 grudnia 2006. Mimo łagodnej zimy zabrało to dwa i pół miesiąca!!
W tym czasie nie obyło się bez kilku pomyłek. Największa to "zmiana" typu membrany dachowej przez firmę dekarską. W umowie miałem Tyvek Solid firmy DuPoint a zobaczyłem zamontowaną na całej połaci Basic 1300 firmy Strotex. Decyzja zrywamy i kładziemy od nowa!!
Do tej pory na to co widzisz na zdjęciach wydałem dokładnie 123365,69 pln. Zawarte tu są też koszty wykonania 406,76 m płotu z siatki z podmurówką betonową (szacuję na ok. 20 000 pln).
Szyn HEA nie kupowałem - u mnie zostały zastąpione specjalną konstrukcją wykonaną z prętów - pisałem o tym wyżej.
Jeśli chodzi o kosztorys z Horyzonta to trudno mi powiedzieć dlatego, że w trakcie budowy zmieniłem zasadnicze wymiary konstrukcji z projektu: powiększony garaż o drugie stanowisko (teraz ca. 45 m2), zmiana dachu tak by ten powiększony garaż został też pokryty, podniesienie ścianki kolankowej o 2 bloczki komórkowe, zmiana wieńca oryginalnego na dwa inne wieńce, rezygnacja z budowy komina w pomieszczeniu technicznym oraz gruntowna zmiana konstrukcji komina w salonie: rezygnacja z grila na tarasie oraz przesuniecie go w głąb pomieszczenia i wybudowanie go na stropie a nie na postumencie na parterze. Zamiana okna w salonie na drugie drzwi balkonowe po to by kiedyś zrobić ogród zimowy dający możliwość przejścia z drzwi garażu do salonu oraz wykorzystać efekt cieplarniany do wspomagania ogrzewania domku. Rezygnacja z najmniejszego pokoju na parterze, wydzielenie tam garderoby, przesunięcie okna w sypialni, powiększenie sypialni, zmiana wejścia do dużej łazienki na wejście z sypialni a nie z holu, powiększenie onkna w tej łazience....
Te wszystkie zmiany spowodowały i będą powodować znaczące różnice w kosztorysie.

pzdr.
-romwis

mamil
05-03-2007, 11:05
romwis Dzieki za szybka odpowiedz. Czy mozesz cos wiecej napisac o tych pretach stalowych, lub masz jakies szkice ktore moga mi pomoc w rozmowie z moim kierownikiem budowy na temat ewentualnej zmiany w konstrukcji stropu. Szczerze mowiac bylem u kilku konstruktorow i zaden nie mial pomyslu jak rozwiazac sprawe tych belek HEA.[/b]

romwis
05-03-2007, 12:17
Pisałem o tych belkach poprzednio tak:
" -W projekcie są belki HEB 200, stal St3S, ale u mnie KB zaordynował zmianę na ekwiwalentną konstrukcję z grubych prętów stalowych rozmieszczonych w dwóch rzędach, ze strzemninami, powiązanych drutem wiązałkowym a później jak cały strop zalane betonem B20. "

Szkicu niestety nie mam ale to wyglądało na konstrukcję przestrzenną z zastosowaniem dwóch rzędów prętów. Grubsze (fi 16 mm) poszły w spodniej warstwie a cieńsze w górnej warstwie (fi 12 mm). Nie pamiętam też dokładnie ile prętów było w każdej z nich (4 lub 5).
pzdr.
-romwis

mamil
06-03-2007, 10:11
Dzieki to juz mi powinno pomoc w rozmowie z KB. Niedługo zaczynam wiec bede czestym gosciem tego forum.

Tak przygladam sie twoim zdjeciom i musze stwierdzidz ze te schody naprawde sa dla kaskaderow lub alpinistow (takie waskie i strome), ale moze sie mi tak wydaje.

romwis
06-03-2007, 10:20
Ja też jeszcze sobie chodzenia po nich do końca nie wyobrażam, ale czas pokaże :-)
Trochę ratuje mnie to, że poddasze traktuję prawie wyłącznie jako przestrzeń dla gości i rodzinki (hi hi) - sam będę pomieszkiwał wyłącznie na dole i tylko czasami chadzał do sauny, która mam nadzieję kiedyś tam stanie.
Teraz rozmyślam nad dwustrefowością ogrzewania i wentylacji w mojej Wierzbie - bo gdy poddasze będzie przez długie okresy nie zaludnione to chciałbym tam utrzymywać wyłącznie temperaturę dyżurną (ok. 10 *C). To samo z wentylacją mechaniczną. Macie może jakieś przemyślenia w tym kierunku?
pzdr.
-romwis

mamil
06-03-2007, 18:32
Niestety nie wiem jak to rozwiazac w twoim przypadku. Ja bede ogrzewal dom EKOGROSZKIEM wiec po prostu skrecilbym DANFOSSY, lub zamontowal jakis regulator temperatury na pietrze.

romwis
22-04-2007, 23:30
Powoli dojrzewam do rozwiązania ogrzewania dla mojej Wierzby : będą dwie strefy ogrzewania. Na dole 100% podłogówka wodna a góra to grzejniki. Do każdej strefy osobna pompa obiegowa - ta ostatnia włączana "mocniej" wtedy gdy goście przybędą a w tzw. międyzczasie tylko głodowe podgrzewanie.
Całość napędzana przez bufor wodny ładowany na kilka sposobów-niektóre źródła potraktowane rozwojowo: panele solarne, powietrzna pompa ciepła etc. Na dzień dobry bufor będą aktywować grzałki elektryczne i ciepło z kominka.
Odbiór do ogrzewania z bufora maksymalnie niskotemperaturowy - dłuższe cykle ładowanie - rozładowanie bufora wodnego. Bufor już się produkuje na indywidualne zmówienie.
Wentylacja będzie mechaniczna z rekuperatorem i gwc żwirowym umieszczonym pod podjazdem do garaży. Też dwustrefowa. Góra wymiana powietrza włączana mocniej okazjonalnie, Dół pracować będzie z krotnościami wymiany przewidzianymi normami.
To są jedynie ciągle moje plany ale mam nadziję na ich konkretne realizacje.
Teraz odpoczywam po wykonaniu i rozliczeniu dachu. Wyszło razem ok. 52 tysiące zł !!!. Dach owszem jest ładny - zobaczcie sami w albumie - są nowe zdjęcia.
Co u Was nowego???
pzdr.
-romwis

mamil
24-04-2007, 15:43
Niestety wybralem najgorszy moment na budowe domu. Materiałów nie ma, nawet na glupie cegły sa zapisy. Robocizna taka jak w anglii lub irlandii. niestety moje zarobki sa nadal polskie. Juz wiem ze ta budowa wyniesie mnie sporo wiecej niz wyliczylem, a liczylem naprawde dokladnie. A co to bedzie za rok jak rusza przygotowania do Euro 2012. Strach pomyslec. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

wolim
04-09-2007, 12:04
Witam wszystkich :)
Właśnie jestem przed zakupem projektu Wierzby. Działkę już mam. Zastanawiam się nad kosztami budowy. Myślicie, że dam radę zmieścić się w 300 000 zł pod klucz? Oczywiście bez wykańczania poddasza (ale ze schodami - na przyszłość).
Pozdrawiam,
MW

romwis
04-09-2007, 17:27
wolim - koszt wykonania zależy trochę od odmiany Wierzby (A,B lub C) i ewentualnie od rodzaju zmain jakie wprowadzisz do oryginalnego projektu.
Zależy on też w jakim trybie poprowadzisz swoją budowę: developer, jedna ekipa na całość, czy sposobem gospodarczym: Ty załatwiasz ekipy do poszczególnych prac i ogrganizujesz materiały na budowę.
Ja ze swoją Wierzbą C ze sporymi zmianami działam według tego ostatniego schematu. Jestem gdzieś tak w połowie i nie przekroczyłem jeszcze 150 kpln.
Tak więc sądzę, że może Ci się uda wybudować pod klucz za sumę kórą wymieniłeś.
Poddasze radzę wykończyć od razu - potem jak już zamieszkasz to będziesz miał bałagan i liczył straty w czasie prowadzenia prac na poddaszu.
pzdr.
-romwis

wolim
05-09-2007, 09:51
wolim - koszt wykonania zależy trochę od odmiany Wierzby (A,B lub C) i ewentualnie od rodzaju zmain jakie wprowadzisz do oryginalnego projektu.
Zależy on też w jakim trybie poprowadzisz swoją budowę: developer, jedna ekipa na całość, czy sposobem gospodarczym: Ty załatwiasz ekipy do poszczególnych prac i ogrganizujesz materiały na budowę.-romwis

Ja zamierzam budować wersję A z prostokatną klatką schodową. Stan surowy zamknięty + wylewki i tynki będę zlecał firmie (lub lokalnym majstrom). Do tego dojdą jeszcze pewnie instalacje. Sam (osobiście) mam zamiar robić drobne prace wykończeniowe, tj. kafle, panele, biały montaż. Ocieplenie z zewnątrz chyba też zrobię bez większych problemów sam - niski budynek, więc nie trzeba jakichś dużych rusztowań.

Jeśli chodzi o zmiany, to nie będę ich zbyt dużo wprowadzał:
1) Zmiana ścian z YTONGA jednowarstwowego na suporeks 24 + styropian (jakoś te dodatkowe 12cm w przypadku YTONGA wydaje mi się przegrywać z 12cm styropianu, jeśli chodzi o utrzymywanie ciepła).
2) Podniesienie o jeden bloczek fundamentów (niska działka) i o jeden bloczek ściany (żeby zyskać nieco miejsca na poddaszu)
3) Zmiany sposobu ogrzewania z pieca gazowego na elektryczny - a więc niewielka przeróbka projektu instalacji (chociaż tu się jeszcze zastanawiam - ogólnie przeraża mnie wizja butli na działce i tego tankowania jednorazowego za dużą kwotę ;) )
Cała reszta zostaje bez zmian.

C.o. mam zamiar robić w plastikach - wersja oszczędnościowa i do tego bardzo mi się podoba cały system montażu - czysto, szybko, bez jakichś specjalistycznych narzędzi i możliwość poprowadzenia w podłogach pod posadzką.

Trochę boję się dachu i stropów, bo czytałem gdzieś, że w tym domu są dosyć nietypowo rozwiązane, przez co pewnie dużo droższe niż standardowe.

Poddasze wykończe jeśli wystarczy mi pieniędzy (stąd wybór tego projektu - w przypadku braku gotówki, można jakiś czas się całkiem wygodnie "gnieździć" na parterze).

Dzisiaj idę do architekta uzgodnić jakie zmiany chcę wprowadzać :)

A tak swoją drogą - budujesz ściany jedno, czy dwuwarstwowe?

Pozdrawiam,
/\/\\/\/

romwis
05-09-2007, 12:45
wolim - też od razu zamieniłem Ytonga na beton komórkowy Solbet ("500") 24 cm, murowane na zaprawę ciepłochronną. Do tego planuję dać 15 cm ocieplenia ze styropianu.
U mnie podobnie: ogrzewanie to głównie elektryczne (grzałki) plus kominek z płaszczem wodnym ładujące bufor wodny. Z bufora zasilać będę pętle podłogówki na parterze i kilka grzejników na poddaszu oraz pobierać ciepłą wodę.
Dobrze, że podnosisz ściankę kolankową tylko o 1-en bloczek-będziesz miał więcej miejsca a mimo to budyneczek nie straci na proporcjach.
Dach to rzeczywiście osobne przeżycie w tym projekcie. Jak mocno nie jesteś przywiązany do dachówek to rozważ proszę odchudzenie przekrojów więźby i połóż blachodachówkę-może wyjść nieco taniej.
pzdr.
-romwis

wolim
10-09-2007, 07:48
A czy ktoś ma i może udostępnić rzuty poddasza lub zdjęcia jego wnętrza? Najchetniej z Wierzby A. ;)

romwis
15-10-2007, 16:55
Na początku października zamknąłem swoją "Wierzbę C ze zmianami" - tak ją nazwał "Horyzont" na swoich stronach prezentując fotografie gotowych i budujących się Wierzb.
Przed tym nadgoniłem niektóre prace, których nie wykonałem "po Bożemu", gdy była na nie pora: ociepliłem fundament, zrobiłem instalację kanalizacyjną i wylałem chudziak w domu i w garażu. Postawiłem też z 12 cm BK ścianki działowe na parterze i na poddaszu.
A ostatnio wstawiłem bramy garażowe (2 szt.), drzwi zewnętrrzne: do garażu i główne wejściowe oraz komplet okien i drzwi balkonowych.
Zamontowałem alarm (Satel Integra 64 około 1900 pln) i monitoring. I tego samego dnia podpisałem umowę z firmą ochroniarską (70 pln/miesiąc netto).
W ostatnią sobotę ubezpieczyłem budynek w PZU (504 pln/rok), korzystając z 20% promocji jaka trwa do końca tego roku.
Ociepliłem też już poddasze - 20 cm wełna URSA.
Rozpocząłem prace związane z instalację hydrauliczną. Równolegle planuję rozkład gniazd, świateł i pstryczków bo mam umówionego elektryka pod koniec tygodnia.
Rozważam też czy by nie ocieplić jeszcze budynku (styropian 15 cm). Samą strukturę wykonałbym już na wiosnę.
Zapraszam do albumu - kroniki budowy. Jest sporo nowych zdjęć.

http://foto.onet.pl/d9sq2,wqcwrkgpa3ow

pzdr.
-romwis

wolim
24-03-2008, 08:01
No i stało się... Budowa rozpoczęta 12 marca 2008 r.

Fundamenty już stoją. Jutro będziemy je zasypywać a na środę planujemy zalać płytę chudziakową.

Koszt stanu zero z dociepleniem ścian fundamentowych: 40 000 zł. W tym 10 000 zł za robociznę. W normalnych warunkach wyszłoby jakieś 5000 zł taniej, ale ja murowałem bardzo wysoko ściany fundamentów (ok. 140 cm), przez co wyszło dużo więcej bloczków i piachu do zasypania. Do tego kierownik budowy kazał zrobić wieniec, ze względu na wysokość ścian fundamentowych.

http://wolim.w.interia.pl/zdjecia_budowa/fundamenty.JPG

romwis
24-03-2008, 20:37
wolim - brawo i witaj w klubie!
Czy budujesz Wierzbę A z prostokątną klatką schodową?
Powodzenia-romwis
P.S. Załóż gdzieś album-kronikę fotograficzną i zamieszczaj duuuużo zdjęć :-)

wolim
01-04-2008, 06:28
Zgadza się, romwis, buduję wierzbę A z prostokątną klatką chociaż dzisiaj troszke żałuję, że nie wziąłem wersji z garażem. Koszt byłby niewiele wyższy.

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że moi murarze kończą murować ściany nośne. Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego rozłożą terive i zaleją strop. Na początek maja jestem już ugadany z cieślami.

A teraz coś dla osób, które zastanawiają się nad kosztami... Na dzień dzisiejszy, odpukać, udało mi się zmieścić z ceną brutto w cenie netto kosztorysu ;) Myślę, że stan surowy zamknięty (z oknami) zamknie się w kwocie ok. 175-180k z robocizną (28k), ale jak już wcześniej pisałem, w normalnych warunkach powinno wyjść nieco taniej.

Pozdrawiam

romwis
02-04-2008, 19:53
wolim - rzeczywiście ostre tempo i niezłe ceny!!!. Ale prośba: pstrykaj dużo zdjęć z każdego etapu na budowie i zamieszczaj w jakimś albumie w internecie: będziesz miał się czym wnukom pochwalić a przy okazji pomożesz innym...
Pozdrawiam.
-romwis

mamil
05-04-2008, 19:37
Panowie jestem na etapie wykanczania WIERZBY. Troche to trwalo mialem sie wprowadzic w Pazdzierniku- niestety te podwyzki i klopoty z materialami w 2007 zrobily swoje.Co do spostrzezen to nigdy w zyciu juz nie wezme projektu z kreconymi schodami- drogie i niebezpieczne.:):) Podczas calej budowy trzeba pilnowac, aby nie zostac oszukanym.Wiem cos o tym , bo na zalanie zamowilem 3 betoniarki kazda z nich miala 6m3- pierwsza zalala okolo 40m2 stropu terriva, dwie nastepne zalaly w sumie 50 m2. Dlatego najlepszym sposobem na udowodnienie jest nagrywanie na zwykla kamere calego procesu zalewania stropu. Inaczej im sie nie udowodni ze oszukali na betonie (niestety odczulem to na wlasnej skorze- robilem tylko zdjecia:(:(:(:()
A wiec tak:
- fundamenty z bloczkow
- sciany 24 cm + 12 ocieplenia
- strop teriva
-poddasze podniesione o jeden bloczek( mozna o wiecej tylko trzeba zwrocic uwage ciesli aby krokwie byly dluzsze niz w projekcie,inaczej dom bedzie wygladal zle z ta podniesiona scianka)
-dach kryty dachowka cementowa euronit ( podczas podpisywania umowy z dekarzami zwrocic uwage, aby byl punkt ze nie moga ciac dachowek na dachu. Ja tego nie mialem i nie moglem wyegzekwowac od nich tego bez podniesienia ceny za robocizne)
- okna PCW dwustronnie oklejane z szybami P4
- instalacia elektryczna + alarmowa( czujki dualne, czujki dymu i czujki antygazowe( bo zdarza sie ze zlodzieje usypiaja domownikow przed wejsciem do domu). Do tego przyciski antynapadowe, ubezpieczenie i ochrona 60 zl brutto.Mysle o monitoringu z funkcja nagrywania oraz o czujakach zewnetrznych.Az strach bedzie tam mieszkac, po tym co napisalem :) :) :) :) :) :) :) :)
- C.O i WOD. plastyki klejone
- tynki gipsowe
-posadzki maszynowe


A tak naprawde to mimo ze ten projekt ladnie wyglada, to jest malo funkcjonalny w srodku
-mala lazienka
-malutki 4 pokoj
-kuchnia z wejsciem przez duzy pokoj- zakupy ,smieci itp
-schody - drogie i niebezpieczne
-mala kotlownia- na piec opalany eko lub miał


Jest to moj drugi dom a juz mysle o WIERZBIE II

romwis
07-04-2008, 22:03
A dlaczego nie można ciąć dachówek na dachu?
Bo zbiera się w rynnach pył betonowy i tamuje przepływ wody deszczowej?

A teraz dalszy ciąg wyliczanki na temat słabości tego projektu:
Wąskie i niewygodne schody kręcone. Po pierwsze wypada je zrobić drewniane. A jak drewniane to robimy je wtedy gdy już wszystko lub prawie wszystko w domu jest zrobione-czyli prawie na końcu! Rezultat: przez cały czas budowy a zwłaszcza w fazie robót na poddaszu nie mamy żadnych schodów i włazimy na górę po prowizorycznej drabinie!
Następny dom będzie ze schodami wylewanymi z betonu już w fazie zalewania betonem stropu!
Inna sprawa, że ja dałem się skusić bo poddasze można wg. Horyzontu wykonać w drugiej fazie! Ale praktyka jest inna: robimy wszystko za jednym zamachem. Rezultat: całkowity brak projektu dla poddasza. Ani konkretnych rysunków podziału poddasza, ani żadnych instalacji na poddaszu. Musisz zlecić doprojektowanie wszystkiego albo fantazjować samemu...
Ciekawe, czy zapotrzebowanie energetyczne budynku bierze pod uwagę istnienie poddasza? Wg mnie nie! Rezultat: podnoszący ściankę kolankową popadają w jeszcze większe problemy bo mimo, że po takim zabiegu przybywa na poddaszu powierzchni użytkowej to bilans całkowitego zapotrzebowania na energię nie widzi tego zupełnie!

mamil
08-04-2008, 08:53
Dachowki sie nie tnie na dachu, bo pyl pozostawiony na dachu wchodzi w pory dachowki w wyniku czego dachowka ma nalot trudny do usuniecia i jest widoczny z daleka.


Do przyszlych zwolennikow WIERZBY - nie kupujcie projektu z kreconymi schodami.

Pozdrawiam.

romwis
08-04-2008, 11:20
mamil- na moim dachu nie widać na szczęście żadnych nalotów, choć zapewne moi dekarze cięli dachówki nie schodząc z dachu...
Widziałem za to, że w rynnach zgromadziła się taka czerwonawa maź, kóra trochę utrudnia spływ wody. Obiecuję sobie, że w tym roku oczyszczę te biedne rynny.

mamil
08-04-2008, 15:21
romwis- Z tego co widzialem masz jakas ladna dachowke ceramiczna, ktore sa zazwyczaj gladkie i nie maja chropowatej powierzchni. To co napisalem dotyczy tylko dachowek cementowych, ktore niestety mam. Chcialem ceramiczna dachowke, lecz w zeszlym roku jak wiesz bralo sie co bylo a nie to co sie chcialo.
Ps. Jak tylko czas mi pozwoli zamieszcze swoje zdjecia z budowy.Pozdrawiam.

romwis
08-04-2008, 15:24
mamil-mylisz się - mam też cementową-Braas'a.
Na zdjęcia czekamy z niecierpliwością :)
pzdr-romwis

beacia25
11-04-2008, 16:28
Witam wszystkich
Przeglądaliśmy z mężem dużo projektów i zdecydowaliśmy się na wierzbę w wersji C z prostymi schodami, jednak chcielibyśmy nanieść parę zmian a mianowicie pod garazem podpiwniczyć a z kotlowni zrobić spizarnię,a co za tym idzie zrezygnowac tam z okna, zostało by tylko okno od kuchni, które byśmy powiększyli, kuchnię zrobić otwartą. Okno od salonu przesunąć bo przy kuchni bedzie garaz. No i zaczelismy sie zastanawiac nad zmianami innych a mianowicie, zrezygnowac z srodkowego pokoju i poszerzyc sypialnie no i zrobic miejsce na garderobe i zrobic przejscie z sypialni do lazienki. No i najwazniejsza rzecz podnosic o jedna cegle czy nie. To by bylo na tyle podpowiedzcie co robić
Jesli ktoś postawił taki sam domek jaki wybraliśmy my to proszę o zdjęcia.

mamil
11-04-2008, 19:38
Szczerze, na waszym miejscu wybralbym WIERZBE II. niewiele wieksze koszty, a projekt naprawde bardziej funkcjonalny. Tymbardziej ze z twojego opisu wyczytalem ze masz zamiar zmieniac projekt podczas adaptacji.Sam zaluje ze nie wybralem WIERZBY II.

mamil
12-04-2008, 13:39
romwis- jak mozesz napisz czy zmiesciles sie w kwocie budowy, taka jaka byla podana w projekcie.Pozdrawiam.

romwis
13-04-2008, 11:54
mamil-nie sugerowałem się kosztami podawanymi przez Horyzont. Nigdy nie widziałem kosztorysu dla wersji C. Poza tym wprowadziłem prawie wszystkie poprawki do projektu o których pisałem wcześniej i o których myśli teraz beacia25 . W czasie budowy doszło pamiętacie do rewolucji cenowej w roku 2007. To wszystko powoduje, że tak naprawdę moja Wierzba to całkiem indywidualny projekt. Do tej pory za to co widzicie na zdjęciach w moim albumie na Onet.pl zapłaciłem około 200 tys. Dużo to czy mało?
beacia25 - dobierz dla siebie dobry projekt gotowy i nie rób ŻADNYCH w nim zmian albo daj do wykonania projekt indywidualny i zrealizuj go tak jak jest zaprojektowany. To moja ciepła rada po kilku latach zabawy w budowanie.
pzdr.
-rw

beacia25
13-04-2008, 16:00
Witam
Romwis chyba masz rację z tym projektem indywidualnym, bo jak kupię projekt i zacznę nanosić zmiany za które muszę zapłacić to wyniesie mnie to samo co indywidualny projekt. To bardzo dobra rada i myśle że własnie tak zrobię, Dziękuję za pomoc i ciepłą radę. Pozdrawiam

romwis
14-04-2008, 22:32
Beacia25 - może za same zmiany w projekcie gotowym dużo nie zapłacisz. Ale najgorsze jest potem gdy już taki pozmieniany projekt trafia na budowę. W zasadzie stajesz się JEDYNYM reprezentantem-mecenasem tych wszystkich zmian wobec wykonawców. Koleś który Ci to narysował gdzieś zniknął, kierownik budowy to rzadki na terenie budowy gość a Ty będziesz ciągana i odpytywana bez przerwy...

beacia25
15-04-2008, 10:11
Witam, czyli jednak lepiej bedzie jak kupie projekt i zaplace architektowi za zmiany jakie naniesie. Nie jest tak prosto z tymi projektami a co to bedzie jak sie zacznie budowa/

mamil
15-04-2008, 15:24
Proponuje poszukac w starych MURATORACH,lub na stronach internetowych. Byly tam przyklady, na co zwrocic uwage podczas wybierania projektu.Warto tez popytac innych co by zmienili gdyby budowali sie jeszcze raz.Wierzba to moj drugi dom ktory buduje, a tez nie wystrzeglem sie bledow. Pozdrawiam.

romwis
15-04-2008, 20:59
Słuchajcie - dla jasności - miałem na myśli to, żeby wystrzegać się WSZELKICH zmian na które ma się ochotę już w trakcie budowy. Zmian w stosunku do projektu (nieważne czy gotowego czy indywidualnego),z którym przystępujemy do budowy.
A przeróbki projektu gotowego (niekoniecznie chodzi tu o Wierzbę) zazwyczaj robi się zbyt powierzchownie. Zaledwie w rzutach likwiduje się lub/i przestawia ściany, przesuwa okna itp. I nie uwzględnienia się niezbędnych szczegółów takich np. jak instalacje, i te szczegóły nieuchronnie wychodzą później w trakcie budowy. I wtedy trzeba improwizować...

beacia25
16-04-2008, 11:29
Hej
Mam prośbe do tych osób, które są z okolic Poznania i mają wierzbę z prostymi schodami. Jestem umówiona na oglądanie wierzby z kręconymi schodami ale chciałabym też obejrzeć ten domek z prostymi schodami. Zdecydowałam już że wybieram projekt wierzba c i moje zmiany jakie wniosę to zamiast kotłowni spiżarnia a kotłownia będzie pod garażem. Mały środkowy pokoik zostawię dla mojego 10 miesięcznego synka, który musi mieć też swoje małe królestwo.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

patkon80
09-11-2008, 20:08
http://img404.imageshack.us/img404/5733/20081109002ch3.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/6258/20081028002kw6.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/3900/20080922bm4.jpg

pawliki
19-02-2009, 09:38
Witam drogich miłosników i posiadaczy Wierzby.
Wraz z żoną przymierzamy się do zakupy projektu Wierzba. Chcielibysmy najpierw obejrzeć i ocenić na żywo domek z tego projektu.
Jesli to mozliwe to jeśli ktoś jest z województwa lubelskiego, lub okolic to chcielibyśmy wpaść i obejrzeć już postawiony(lub wykańczany) domek.
Proszę o odpowiedz na forum lub na priv`a.
Pozdrawiam

Sławek X
11-04-2009, 22:03
Witam po dłuższej nieobecności.
Widzę, że wciąż przybywa "wierzbowiczów".
Jestem właśnie na etapie wykańczania poddasza - po pięciu latach mieszkania na parterze :wink:
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia

sylwiaellada
06-01-2012, 05:49
Zastanawiam się czy ten wątek jeszcze żyje??
Posiadam Wierzbę B ze schodami krętymi (w projekcie).Przymierzam się po kilku latach od zamieszkanie do wykończenia poddasza.Czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś pomysłami w tym temacie (ewentualnie zdjęciami).Będę wdzięczna bo nie wiem jak ruszyć temat.
Pozdrawiam