PDA

Zobacz pełną wersję : Balustrady ze stali - warto?



Pafnucy
15-02-2006, 12:23
Dzis pytanie na czasie, bo wiosna się zbliża i trzeba będzie sie opalać na balkonie, a więc i o bezpieczeństwo zadbać wypada.
I tu rodzi się pytanie, na które odpowiedzieć trzeba: czy iść za głosem serca i kupić sobie jakieś stalowe cudo, czy drewnem się obłożyć i spokojnie liczyć zaoszczędzone grosze?

Na żywo widziałem coś stalowego w Castoramie (ok. 190 zł za metr bieżący) i w jednym "artystycznym" sklepie - tu cena była od 450 w górę. Nie liczę tego, co u ludzi zamontowano a co z ulicy można podpatrzeć. Nie muszę mieć cudów na kiju, ale czy jestem skazany tylko na Casto, czy też można od rzemieślnika kupić coś w miarę porządnego w niezabijającej cenie?

Pozdrawiam,
Pafnucy

Paulka
15-02-2006, 14:37
kkk

invx
15-02-2006, 14:37
to czy stal czy drewno - zalezy tylko od CIebie, od tego co Ci sie jak podoba, co chcesz miec etc. :wink:

jak dorwiesz u siebie jakiegos dobrego, znajacego sie na rzeczy czlowieka, to powinien Ci to wyspawac taniej niz W Castoramie, ale rozniaca duza nie bedzie ...

Pafnucy
15-02-2006, 18:21
to czy stal czy drewno - zalezy tylko od CIebie, od tego co Ci sie jak podoba, co chcesz miec etc. :wink:

jak dorwiesz u siebie jakiegos dobrego, znajacego sie na rzeczy czlowieka, to powinien Ci to wyspawac taniej niz W Castoramie, ale rozniaca duza nie bedzie ...

Bardziej podoba mi się stal, to już wiem, ale jestem na etapie wykonczenówki, a wiadomo, co to oznacza. Kiedyś parę złotych na metrze balustrady pewnie nie zrobiłoby na mnie wrażenia, teraz sytuacja się troszkę odmieniła.

tomek159
15-02-2006, 20:58
Z żoną zastanawialiśmy sie długo czy balustrady w korytarzu zrobić drewniane czy np.stal nierdzewna + szkło.Mamy nowocześnie wykończony dom więc stanęło na nierdzewce.Dwie tafle szkła -może z 1,5 m2 , 2,5 mb balustrady + 3 m samej poręczy .Szukałem najtaniej jak sie dało (Tychy,katowice,Mikołów,Chorzów) no i bez rachunku udało się za 3 300 PLN :( Tyle,że jest super no i już nie boli bo było to pół roku temu choć rozpamiętywałem tą kasę ze 3 miesiące :wink:

Pafnucy
15-02-2006, 22:00
Z żoną zastanawialiśmy sie długo czy balustrady w korytarzu zrobić drewniane czy np.stal nierdzewna + szkło.Mamy nowocześnie wykończony dom więc stanęło na nierdzewce.Dwie tafle szkła -może z 1,5 m2 , 2,5 mb balustrady + 3 m samej poręczy .Szukałem najtaniej jak sie dało (Tychy,katowice,Mikołów,Chorzów) no i bez rachunku udało się za 3 300 PLN :( Tyle,że jest super no i już nie boli bo było to pół roku temu choć rozpamiętywałem tą kasę ze 3 miesiące :wink:

Nie widziałem tego co macie na żywca, ale już mi się podoba. U nas styl jednak nieco inny, troche rustykalny i szkło mi nie bardzo pasuje, ale nierdzewka tak czy inaczej podoba mi się niemożebnie.