PDA

Zobacz pełną wersję : Ile mozna zejsc z podanej ceny budowy?



kasienka80
15-02-2006, 15:01
Witam serdecznie,
jestem tutaj nowa i od razu mam wazne pytanie:
za jakis czas chcialabym zaczac budowe domu, wiec zaczynam badac teren cenowy.
Na razie znalazlam kilka fajnych projektow, ktore by mnie i mezowi odpowiadaly. Pojawia sie pytanie:
ile z podawanych na stronie Muratora cen mozna zejsc?
Szczerze powiem, ze ceny mnie troche przerazily.

Podaje linki do projektow, o ktore mi chodzi:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=74&IdKolekcji=
Cena 226 tys.+ VAT

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=267&IdKolekcji=
Cena 221 tys. + VAT

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=296&IdKolekcji=
Cena 209 tys. + VAT

Dodam, ze jestem z Warszawy i dzialke juz mam.

Dzieki z gory za porady. Pozdrawiam

rafal9
15-02-2006, 15:04
Pi razy oko = 20% możesz zejść

Yogi66
15-02-2006, 18:48
Pi razy oko = 20% możesz zejść

Bzdura. Popatrz na projekt i wycenę.
Ta wycena to cena NETTO czyli musisz dodać jeszcze kwotę podatku Vat. Czyli conajmniej 7%. Biorąc pod uwagę, że nie za wszystko można dostać zwrot podatku to należy (jak piszesz) pi razy oko dodać do tej kwoty wyceny jakieś 12-15%. To jest wartość stanu surowego zamkniętego z wykonana elewacją zewnętrzną, dachem i obróbkami. Za tynki wewnętzne, stolarkę wewnętrzną, podłogi, glazury, malowanie, instalacje alarmowe, TV, telefoniczne, (ewentualnie) odkurzacz centralny i jeszcze wiele innych czynności zapłacisz dodatkowe dziesiątki tysięcy złotych. Weż pod uwagę dodatkowo wyższe "warszawskie" ceny robocizny.

Czyli pytanie powinno brzmieć czy przy dużym nakładzie pracy własnej i rezygnacji z dobrych materiałów budowlanych i wykończeniowych zmieszczę się w podanej kwocie ale brutto.
Moja odpowiedź brzmi - małe szanse.

Pamiętaj buduje się albo dobrze albo tanio.

GrzesioO
16-02-2006, 11:28
Ja myślę, że spokojnie możesz DOLICZYĆ 15-20%.
Co najmniej.
Pamiętaj o tym, że oprócz kosztów samej budowy masz jeszcze:
1. papiery
2. przyłącza - ich ceny są często kosmiczne
3. ogrodzenie
4. oraz kilka innych spraw, których się nie da przewidzieć.

Śmiało więc dodawaj 15%.

rafal9
16-02-2006, 12:11
Ale bzdury piszecie.
Te ceny są podane za stan surowy zamknięty z wykonanymi instalacjami i elewacją zewnętrzną.
Nie ma tu mowy o żadnych tynkach wewnętrznych, podłogach, glazurach i innych pierdółach.

Moja odpowiedź jest zasadna w odniesieniu do podanego zakresu prac.

Marek30022
16-02-2006, 12:32
Ja dwa lata temu, kiedy załatwiałem pozwolenie na budowę też pytałem ile będzie kosztować wybudowanie mojego domu i dziwiłem się, że nie otrzymywałem konkretnych odpowiedzi. Po zakończeniu budowy wiem, że jest to po prostu niemożliwe.

Nawet koszty stanu surowego otwartego, trudno jest określić danych takich jak:
1. kto będzie budował: firma, czy tzw. ekipa "górali"
2. Z czego będą budować ściany (tu różnice nie są duże)
3. Jaki dach, deskowanie, czy nie; jaka dachówka tu różnice w cenach są duże.
4. jakie okna plastiki czy drewno, jakie szyby i z jakiej firmy.
5. jaki tynk, mineralny, akrylowy czy też inny.

Nawet drzwi zewnętrzne można mieć za 1500 lub 3000 zł, itp.

Rozpoczynając budowę miałem pewne zgrubne założenia ale w jej trakcie wiele wcześniejszych decyzji ulegało zmianie i to raczej w kierunku podwyższenia kosztów budowy.
[/list]

Zuza35
17-02-2006, 09:13
Z doświadczenia własnego powiem, że nie da się zejść, a faktycznie trzeba doliczyć. Ale mnie wszystko robią firmy wynajęte, więc może jak się zrobi to własnymi siłami to nie będzie tak źle.

REMIGIUSZ
17-02-2006, 09:42
Nawet koszty stanu surowego otwartego, trudno jest określić danych takich jak:
1. kto będzie budował: firma, czy tzw. ekipa "górali"
2. Z czego będą budować ściany (tu różnice nie są duże)
3. Jaki dach, deskowanie, czy nie; jaka dachówka tu różnice w cenach są duże.
4. jakie okna plastiki czy drewno, jakie szyby i z jakiej firmy.
5. jaki tynk, mineralny, akrylowy czy też inny.


[/list]

????
interesujące, stan surowy otwarty , z dachem :o

Witek Sebastian
03-03-2006, 13:49
Wyceny sš zlecane przez projektantów, więc aby przycišgnšć klienta sš zaniżone. W moim przypadku to około 40 procent, bez szaleństw, sztywno trzymam się projektu, a wiele usług opłaciłem bez V..
Jeżeli ma być tanio, to :
- dach 2 spadowy, najlepiej bez okien dachowych, podparty na słupach, a nie na krawędziach budynku
- z małš iloœciš okien, bez szprosów, unikaj okien łukowych i okršgłych
- kup działkę z wszystkimi przyłšczami
- zdecyduj się tylko na jeden komin
- tanie œciany można uzyskać bez dodatkowego ocieplenia z BK odmiany 400, gruboœci zdaje się 36 cm firmy SOLBET /produkcja oparta na licencji YTONG/
-..........zastaw teœciowš, a może wtedy uda się wykończyć dom o pow. użytkowej do 120 m2 do 200 000 zł. POWODZENIA.

Yogi66
03-03-2006, 14:48
Wyceny sš zlecane przez projektantów, więc aby przycišgnšć klienta sš zaniżone. W moim przypadku to około 40 procent, bez szaleństw, sztywno trzymam się projektu, a wiele usług opłaciłem bez V..
Jeżeli ma być tanio, to :
- dach 2 spadowy, najlepiej bez okien dachowych, podparty na słupach, a nie na krawędziach budynku
- z małš iloœciš okien, bez szprosów, unikaj okien łukowych i okršgłych
- kup działkę z wszystkimi przyłšczami
- zdecyduj się tylko na jeden komin
- tanie œciany można uzyskać bez dodatkowego ocieplenia z BK odmiany 400, gruboœci zdaje się 36 cm firmy SOLBET /produkcja oparta na licencji YTONG/
-..........zastaw teœciowš, a może wtedy uda się wykończyć dom o pow. użytkowej do 120 m2 do 200 000 zł. POWODZENIA.

Innymi słowy po co ci nowy Volkswagen? Kup sobie w komisie Poloneza.... :wink: :P

P.s. działka z wszystkimi przyłączami będzie kosztować odpowiednio więcej niż działka bez przyłączy więc o co Tobie chodzi? Gdzie tu oszczędność? Ponadto gdzie Ty widziałeś działkę bez zabudowy z doprowadzonym gazem?

janrenovate
03-03-2006, 15:19
Własnie,po co nam mercedesy i inne superB?
Można zyc i tak:
http://www.earthhandsandhouses.org/