PDA

Zobacz pełną wersję : Panele kto ma 2Xpłyte eko 5mm pod nimi



mareksr
15-02-2006, 19:29
Tak jak w temacie kto ma 2 warstwy płyty eko tej zielonej z hipermarketu grubosc 5mm pod panelami na klik.Ciekawi mnie czy tak mozna zrobić czy z panelami nic sie nie bedzie działo w trakcie uzytkowania.
Drugie pytanko to odnosnie tej płyty to ona jest chyba zrobiona z miekkiej pilsni czy nie wyszło by taniej jak by kupic wiekszy format płyty z miekiej pilsni chyba sa około 1m na 2m .
Moż badał ktos temat????

boorg
15-02-2006, 23:20
Możesz położyć ale pod warunkiem, że warstwy będą ułożone w stosunku do siebie pod kątem 45%. Jednak podłoga będzie głośniejsza.
A jeżeli chodzi o wielkość płyt EKo to przy większych byłby dość spory problem i przy montażu pękałyby (w końcu to dosyć kruchy materiał). A cena jest zapewne taka sama.
A jeżeli chcesz lepszej ceny: to taką płytę możesz kupić w wielu punktach. Ponegocjuj trochę - kupisz taniej. :wink:

17-02-2006, 10:01
Dlaczego pod kątem 45st? Przypadkiem nie pod katem 90st (prostopadle do siebie)

Poza tym nie jestem pewien czy przy 1 cm ugięcia paneli nie będą już tak duże, że popękają wpusty np. tam gdzie będą nogi od łóżka czy szafy...

Rozumiem, że ta podwójna warstwa związana jest z chęcią docieplenia stropu? To może lepiej parkiecik...

joogjan
17-02-2006, 10:49
U mnie miał być parkiet a jest panel drewniany Baltcwood.Różnicą w wysokości wylewek pomiędzy holem a salonem zniwelowałem w taki właśnie sposób.W salonie powstało wspaniałe pudło rezonansowe.Dudni jak .... :( . Stanowczo nie polecam. Ponoć do takiego odgłosu można się przyzwyczaić .(jak z resztą do wszystkiego)

boorg
17-02-2006, 15:17
Dlaczego pod kątem 45st? Przypadkiem nie pod katem 90st (prostopadle do siebie)
Spróbuj odwrócić kwadrat o 90 stopni i zobacz co to dało. :lol: Płyta EKo to prostokąt o bokach 0.65x0.75 m dosyć zbliżony do kwadratu. Poza tym układ diagonalny ma tą zaletę, że podczas pracy poszczególnych elementów, siły każdej warsty równoważą się - stąd nie ma zbyt wielu naprężeń.