PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma



krzysztofh
03-02-2003, 12:16
Ogólnie wiadomo, że należy wykonać izolację poziomą. Najlepiej pod wartwą styropianu na chudym betonie. Izolację należy wiwinąć na ściany. Ale co z nią zrobić w otworach drzwiowych drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych i bramy garażowej? Gdzie i jak ją zakończyć?

inwestor
03-02-2003, 14:40
Rozumiem, że chodzi o izolacje podłogi parteru .
Pomiędzy scianą domu a cokołem powinna być wykonana izolacja pozioma, izolacja ta powinna być połączona z izolacją wykonaną na chudziaku. Sprawdź czy tak masz zrobione ? Zobacz z czym jest polączona izolacja pozioma pod ścianami zewnętrznymi i będziesz miał odpowiedź.
W otworach drzwiowych izolację poziomą najlepiej polączyć z izolacją pionową ścian zewnętrznych.
Pozdrawiam

Bartt
03-02-2003, 20:34
Izolacji nie wywijasz na ściany tylko łączysz ż izolacją pionową fundamentów na zakładkę, jeśli starczy jeszcze, by wywinąć ją na ściany to OK

wbrat
10-05-2006, 10:04
Podciągam temat, bo wydaje mi się, że powyższe odpowiedzi nie są wystarczające. W jaki sposób prawidłowo zakończyć izolację poziomą podłogi na chudziaku przy otworach drzwiowych i balkonowych? Mam już pewne informacje z forum, ale chcę WIĘCEJ!!! 8)

magangs
16-07-2007, 12:18
A moje pytanie odnośnie izolacji poziomej jest trochę innej natury. Czy izolacja pomiędzy ścianami fundamentowymi a murami domu jest od nich jakoś "klejona" czy jedno na drugim po prostu leży i nie przesuwa się dzięki dużym obciążeniom?