PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WB3990 pracownia AGROBISP



milka-nowa
16-02-2006, 19:29
Szukam kontaktow z ludzmi budujacymi dom WB 3990. My wprowadzilismy pewne zmiany w projekt tak by pelniej spelnial nasze potrzeby. Chetnie podzielimy sie doswiadczeniami z budowy i wykonczenia. Domu oczywiscie. Pozdrawiam. :D :D :D

graphit
08-12-2008, 11:42
Witam. Jestem bardzo zainteresowany tym projektem, w przyszłym roku chce zacząc budowe. Chciałbym z państwem nawiązać kontakt i wysłuchać doświadczeń związanych z budową domu wg tego projektu. :)

milka-nowa
12-12-2008, 10:28
Witam! Myślałam już, że nikomu nie podobał się ten projekt a tu niespodzianka. Projekt jest bardzo fajny i dobrze się w tym domu mieszka. My wprowadziliśmy pewne zmiany:
-zrezygnowaliśmy z garażu,
-powiększyliśmy dolną łazienkę,
-powiększyliśmy górną łazienkę,
-zrezygnowaliśmy z podziału pokoju na dole, przez co otrzymaliśmy ładny salon,
-podnieśliśmy ściankę kolankową,
-dodaliśmy okna na poddaszu, na ścianach (w sypialni i łazience),
-zrezygnowaliśmy z okien dachowych,
-pod schodami zrobiliśmy mikro piwniczkę.
Teraz jak już mieszkamy sądzimy, że nasze zmiany dobrze wpłyneły na funkcjonalność domu, choć jeszcze nie wszystko jest idealnie. Budując ponownie ten sam dom prawdopodobnie zrezygnowała bym z betonowych schodów i dodatkowo postawiła bym jeszcze jeden komin (w salonie).
Mam nadzieję, że w czymś Wam pomogłam.

graphit
12-12-2008, 15:48
Witam. Ja też mam zamiar zrezgnować z garażu. Chciałbym powiększyć łazienkę na poddaszu, na dole chyba zostanie tak jak jest. Na pewno myślałem o kominku w salonie. Przydałaby się też spiżarka, myślałem o zrobieniu jej pod schodami ale nie wiem czy nie za mało miejsca tam jest. Mam jeszcze dwa pytanka, byłbym wdzięczny za odpowiedz.
Jak wysoką macie państwo sciankę kolankową i z jakiego materiału państwo budowali mury zewnętrzne, czy tak jak wg projektu, z porothermu 38 cm czy innego. Dziękuje serdecznie za wszelką pomoc i pozdrawiam :D

milka-nowa
12-12-2008, 18:24
Ściany zewnętrzne mamy trójwarstwowe tj.: od środka cały pustak biały suporeks, 6 cm styropianu i połowa szarego suporka. Scianka kolankowa ma ok 1 m. A pomysł ze spiżarnią pod schodami jest dobry i do zrobienia. My tak mamy tylko musieliśmy ją pogłębić do poziomu fundamentu.