PDA

Zobacz pełną wersję : ile za doprowadzenie mediów - poratujcie



halszka1938
03-02-2003, 19:54
forum czytam już od bardzo dawna i stąd właśnie wziął się pomysł na zrealizowanie odwiecznego marzenia o wybudowaniu małego ale własnego domku; żeby to zrobić musimy sprzedać nasze mieszkanie, ale nie sądziliśmty,że pójdzie to tak szybko; mamy upatrzoną działkę która nam się bardzo podoba, ale jest pewien problem chcemy negocjować cenę ale do tego dobrze byłoby znać przybliżony koszt uzbrojenia działki i tu właśnie proźba do bardziej doświadczonych forumowiczów ile kosztować będzie doprowadzenie wszystkich mediów(prąd woda gaz kanalizacja) które są w drodze oddalone o ok 25-30m; dodam jeszcze bo nie wiem czy to ma znaczenie działka którą chcemy kupić jest jedną z 4 wydzielonych z większej; na nie nie ma jeszcze nabywców; czy jeśli doprowadzimy media jako pierwsi nasi przyszli sąsiedzi będą jakoś zobowiązani do tego żeby zwrócić nam część pieniędzy?
będę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi

Teska
03-02-2003, 21:16
Halszka mnie kosztowało uzbrojenie 17 tyś .Nadmienie ze w naszej grupie jest okolo 30 osob ale jak co do czego to tak: eee nie chce sie teraz budowac nie potrzebuje narazie mediów.. nie mam kasy, a nam zalezało.:smile:
Najlepiej nalezy liczyc na Sie:smile:
Pozdrawiam:smile: :smile:

Bartt
03-02-2003, 21:22
Z mediami poczekaj na pozostałych nie licz na to, że się potem dorzucą :smile:
woda i kanaliza po 100zł/mb, gaz jakieś 200-300/mb (ale jeśli gazownia ma ekonomiczny interes może partycypować), prąd płacisz od kW, a nie odległości. Pozdrawiam

03-02-2003, 21:53
Prąd będzie kosztował cię 95 do 120 zł za 1 KW niezależnie od odległości, gaz nam wycenili na ok 2000 zł (odległość 40m), woda 400 zł za "wcinkę" i ok. 2000 za doprowadzenie wg cen wodociagów, ale od razu powiedzieli żeby szukać prywatnych wykonawców to zrobią taniej. Gaz i energia -projekty i uzgodnienia robią w cenie przyłącza, woda- chyba samemu trzeba to załatwiać.

agnes
04-02-2003, 06:44
Woda z kanalizą -150 mb. gaz jak będzie się gazowni opłacało ciągnie w drodze nitkę na swój koszt /od drogi do domu inwestor/Prąd -za kw .Projekty- energetyka i gazownia w cenie przyłaczy ; wodno-kanalizacyjno-deszczowe natomiast opłaca inwestor /100 zł za przyłącze/ i jeszcze ZUD -woj.dolnośląskie.Żadnego perzyłącza nie opłaca się ciagnąć samemu czasami sa to kwoty porównywalne do wybudowania stanu surowego domu. Lepiej wykopać studnie ,uzdatnic wodę i pompować niż płacić naprawdę duże pieniądze za przyłącze wodne. Potem gdyby sasiedzi się dołożyli do inwestycji taka studnia zawsze się przyda,można oszczędzać wodę z wodociągu,podlewać ogród,myć samochód itp.

Jasiu
04-02-2003, 07:52
Czyli żeby uporządkować:
1. Prąd 120,- PLN za 1 kW (typowo na dom 15 kW)
2. Gaz przy tej odległości powinien wynieść około 2.000
3. Kanalizacja, jeśli robi gmina to około 1000 za "włączenie"
4. Woda - jak inni pisali 100-200,- PLN za metr + wcinka, ale cene podnosi np.: przepust przez drogę.

Musisz też doliczyć za:
1. Studzienkę wodomierzową (1-2 tys.)
2. Licznik gazowy
3. Nie wiem jak z ZK (skrzynka energetyczna), czy się płaci i ile kosztuje ? Dopiero to robie :smile:

Reasumując: razem z papierami (projekty, zgody, uzgodnienia) musisz przewidzieć na to ca 10 tys. Ale w zależności od specyficznych warunków może być więcej lub mniej.

A na innych bym nie liczył.

halszka1938
04-02-2003, 09:43
dziękuję wam baaaaaaaaaaaardzo; już teraz wiem jaką cenę zaproponaować za działkę żeby jeszcze zostało coś na dom;

halszka1938
04-02-2003, 10:25
nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: droda dojazdowa do działek ma 5m szerokości, w związku z zachowanie prawidłowych odstępów czy możliwe będzie poprowadzenie w niej wszystkich mediów?

marian1
04-02-2003, 11:28
Woda 100-200 zł za mb. to wg. mnie bardzo dużo. W świętokrzyskim firmy podają cenę 40 zł. za mb. a przy długim przyłączu nawet 35 zł.

Jasiu
04-02-2003, 15:22
Teoretycznie tak

Odległości między "mediami" to od 1 do 1,5 metra (dokładnie ile pomiedzy gazem, a prądem, prądem, a wodą ,itp, nie pamiętam, ale to nie ma znaczenia nawet jakby było:
|<-1,5->|<-1,5->|<-1,5->|
to masz cztery media na 4,5 metra

spajak2
21-02-2003, 09:30
Po co do domku jednorodzinnego 15 kW? Chyba, że chcesz go prądem ogrzewać. 10 kW wystarcza w zupełności nawet z naddatkiem.

Teska
21-02-2003, 09:33
u mnie jest 12 KW taki jest teraz wymóg ZE..musielismy poprawiac projekt:smile:

greg29
21-10-2008, 21:16
Witajcie
Moze ktos powie mi w chwili obecnej ile biora wykonawcy za przylacze wody i gazu (instalacja wewnetrzna) do domu?
Chodzi mi o cene za mb oraz za wcinke wody i zawor glowny gazu w domu.
Generalnie interesuje mnie cena w Trojmiescie :lol:
Moze ktos ma niedrogich i pewnych instalatorow gazu i wody?
Jakies numery telefonow....
Pozdrawiam. :roll:

pawciupag
04-12-2008, 18:56
ja mogępowiedzić na temat wodociągu, bo właśnie wczoraj za niego zapłaciłem

132 metry - fi63 PE100 SDR 11 ST (droga rura wzmacniana, bo idzie w skraju drogi dojazdowej)
nawiertka na rurę stalową fi 90, 2 zawory, zasuwa, studnia wodomierzowa fi800, zawór przelotowy, przewiert przez drogę 3,5 metra.
Za wszystko z robocizną zapłaciłem 20 000 zł. Robiła firma prywata. Średnica 63mm zrobiłem bo sąsiad będzie się na końcu podpinał i odda połowę kosztów przyłącza.
Reasumując: 132 metry wykopu w trudnych warunkach, bo część w drodze utwardzonej z doprowadzeniem drogi do porządku, przewiert i wykonanie rurociągu ze studzienką wyszedł średnio 150zł/mb (robocizna i materiały) - wydaje mi się że to drogo

telkom2
05-12-2008, 15:28
witam
Robilem przylacze wody w zeszlym tygodniu.
Media mam przy drodze wiec tylko 10m bylo do przeciagniecia.
Koszt calosc (material plus robocizna) 3700 netto.
Przylącze prądu tez z tego roku: 2700zl za całość (material plus robocizna).
pozdrawiam.

tamtu
06-12-2008, 06:05
Wszystko chyba zależy od miejsca. U nas media kosztowały(doprowadzenie do granicy - wszystkie koszty , włącznie z papierami i skrzynkami):
prąd: 1 650 pln
gaz: docelowo ok. 5 000 pln
woda i kanalizacja: ok. 3 800 pln, ale tutaj ok. 4 000 dołozyła gmina.

Media robiło wspólnie 13 działek.

Pozdr
Tamtu

tamtu
06-12-2008, 10:19
Upss nie doczytałam :(

Mogą chcieć się dołożyć lub nie. Ogólnie jeśli działki nie są sprzedane a ty media pociągniesz, to efekt będzie taki, że działki zostaną sprzedane drożej, no bo mają juz media w poblizu.
To jest akurat powszechna praktyka u tych, którzy chcą zarobić na sprzedaży działek. Pierwsze działki sprzedawane są tanio, bo są bez mediów. Nowi właściciele "ciągną" media, no bo będą im potrzebne. Kolejne działki już jako te które mają media blisko są o wiele droższe.
Kwestia zwrotu za doprowadzenie zależy głównie od tego czy aby kolejne działki mogły się dołączyć wymagana jest np. twoja zgoda, bo muszą np. przejść przez twoją działkę itp itd.

W naszym przypadku działki były sprzedane niemal jednocześnie. I nawet ci, którzy nie mieli w planach budowy domu partycypowali w kosztach wody i kanalizacji, choć wcale nie musieli.
Jedynie w kwestii gazu było inaczej, bo tutaj podpisywaliśmy umowę z terminem odbioru gazu, więc partycypowali tylko ci, którzy byli zaintresowani. No ale to zrobiła już gazownia i koszty wyszły naprawdę niskie - 2700 - koszt do gazowni a do tego 2300 pln za projekt podłączenia i instalacji już na działce oraz skrzynkę.

Tamtu

greg29
20-01-2009, 08:35
Zaplacilem za:
woda z wprowadzeniem do budynku - (z zasuwa, innym materialem) 25 mb z wcinka - 3.500 PLN
gaz z wprowadzeniem do budynku i podlaczeniem do kotla - (rury, dwie wymagane skrzynki) - 3.500 PLN
uwazam, ze jak na gdanskei warunki nie za drogo.

iwcia74
26-03-2009, 12:04
a ile w tej chwili powinnam liczyć za prąd?

portlant
10-04-2009, 16:55
należy zadwonić do elektrowni gdzie poinformują cię ile kosztuje 1kW i skontaktować się z firmą która wykona takie zlecenie podłaczenia.ceny są bardzo zrożnicowane w zależności od terenu czy prąd będzie podłączony z supa elektrycznego czy będzie to kabel ziemny.W gre wchodzi tez materiał. U mnie w mieście wymosi to ok 95-160 zł za 1 kW

aniaImariusz
21-04-2009, 20:57
Woda 100-200 zł za mb. to wg. mnie bardzo dużo. W świętokrzyskim firmy podają cenę 40 zł. za mb. a przy długim przyłączu nawet 35 zł.

w świętokrzyskim czyli gdzie ??
ja dziś usłyszałam wycenę mojego przyłącza wody (robocizna + materiały) - 9500 zł :cry: za ok 40m (w tym ok 6mb kostki brukowej)

czar_ni
04-05-2009, 13:29
Znaleźliśmy działkę marzenie tylko doprowadzenie mediów trochę studzi nasz zapał , byłam dziś w gazowni i za ok. 120 metrów krzykneli sobie ok 12 tys (linia główna 8700,- + ok 3000,- od grancy działki do domu). Zgodzili się tylko dlatego ,że chcemy ogrzewać gazem.
Wszystkie media są w takiej odległości mniej więcej i zaczynam się zastanawiać czy to ma sens.
Tu moje pytanie do innych użytkowników : Czy jakaś firma może to zrobić taniej niż gazownia ? Czy gazownia da zgodę na rozbudowę sieci nie przez nich ?
Jakie mogą być orientacyjnie koszty doprowadzenia prądu i wody (droga polna)? Czy załatwiać to w elektrowni, wodociągach czy znowu lepiej przez prywatne firmy. Jest różnica cenowa (doprowadzenia) między prądem idącym kabem w ziemi a na słupie ?
Czas realizacji przyłącza gazowego powiedzieli mi do 9 miesięcy :(

maggie_may
05-05-2009, 19:18
Trochę dziwne,że z góry wiedzą jakie będą koszty przyłącza. Ja płaciłam 1600zł. resztę kosztów przyłącza wraz ze skrzynką w granicy działki pokrywa gazownia. A koszt będą znać po przetargu bo na każde przyłącze taki ogłaszają. Do ceny dolicz jeszcze cenę projekt u mnie 500zł.
Jeśli chodzi o pozostałe media to :
- woda i kan. do domu całość / projekt, robocizna, materiał, liczniki, odbiór / - 12 000zł.
-prąd do skrzynki ok. 3200zł.
Wszystkie media mam w ulicy.

czar_ni
05-05-2009, 20:21
Trochę dziwne,że z góry wiedzą jakie będą koszty przyłącza.

Czemu dziwne ? poszłam z mapką terenu na której jest zaznaczona działka, pan wyszukał u nich swoje mapki dla tego terenu i zrobił przy mnie kalkulację łącza- w tym zawarł i cenę projektu i uzgodnienia terenowe itd. Wyliczył mi co do złotówki - na forum zaokrągliłam.
Po dniu następnym w urzędach za wodę powiedzieli mi 8400 zł za prąd 2000 zł ale czeka się na niego 2 lata :o no chyba ,że zrobi się projekty we własnym zakresie to trochę krócej MOŻE rok :o na pytanie o możliwość przyspieszenia przez zatrudnienie firmy prywatnej usłyszałam ,że nie wyrażą na to zgody bo to ich własność.
Czy to jest norma ?? Nie mogę w to uwierzyć ... Co mam zrobić chcąc wybudować dom szkieletowy , który stanie w około 5 miesięcy ?? Nic tylko walić głową w ścianę...


a ile w tej chwili powinnam liczyć za prąd?
z tego co sie dziś dowiedziałam do 200 metrów podłączenia jest stała oplata 2000 zł a powyżej jest jakaś zwyżka (cena dla przyłącza 11 kW)


Woda 100-200 zł za mb. to wg. mnie bardzo dużo. W świętokrzyskim firmy podają cenę 40 zł. za mb. a przy długim przyłączu nawet 35 zł.

wg mnie też dziś w wod-kan'ie usłyszałam ,że standardowo jest cena 50 zł/ m w naszym przypadku będzie to ok 70zł/m (przejscie pod drogą gminną) a w trudnych przypadkach stawka maksymalna to 100zł/m
mimo ,że mam do zrobienia ok 120 metrów przyłącza cena nie uległa zmianie.


nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: droda dojazdowa do działek ma 5m szerokości, w związku z zachowanie prawidłowych odstępów czy możliwe będzie poprowadzenie w niej wszystkich mediów?

"nasza" droga dojazdowa ma ok 6 metrów i już dziś kręcili nosem by puścić koło gazu ,który nią pójdzie wodę :roll:

warlus
15-05-2009, 16:19
witam
Robilem przylacze wody w zeszlym tygodniu.
Media mam przy drodze wiec tylko 10m bylo do przeciagniecia.
Koszt calosc (material plus robocizna) 3700 netto.
Przylącze prądu tez z tego roku: 2700zl za całość (material plus robocizna).
pozdrawiam.
Nie wiem gdzie budujesz ale ceny jakie podałeś .... ...hmmmmm chyba z Chicago.
Za 10 mb przyłącza wody 3700 netto???? No w grę wchodzą jeszcze złote rury.
I prąd też okropniasto dużo.
Ja za 50 mb gazu (komplet) 3500 zł, t5yleż samo prądu 4200 z opłatą za przydział mocy, woda 2600. Ceny robocizny , materiału i projektów. Dotarłem do ludzi z obsługi odpowiednich mediów (gaz, wodociąg, energetyka). Nie tknąłęm palcem przy żadnej dokumentacji oprócz złożenia osobiście wniosku o wydanie warunków przyłączenia tych mediów.
Budowa Nieporęt.

gawo
26-05-2009, 16:36
witam, mam pytanie, ile zapłacę za podłączenie i doprowadzenie pod działkę prądu,kanalizacji i wodociągu - jest to odległośc 33m. Chodzi m i ocałkowity koszt z robocizną,projektami,pozwoleniami i materiałami (tak oreintacyjnie) Miejscowosc Dębę Wielkie,okolice Minska Mazowieckiego... będę wdzięczny

Savik
01-06-2009, 11:50
Witam, dostałem dzisiaj ofertę na doprowadzenie instalacji wod-kan-gaz (każda nitka ok 40 m) z materiałem na 10 000,00 PLN.
Powiedzcie czy to dobra cena, czy szukać dalej?

czar_ni
01-06-2009, 11:53
Ja mam ofertę wody za 70 zł za metr (choć może po obejrzeniu w terenie cena spadnie do 50 zł/m) od naszej komunalki co by wychodziło 2800 zł za Twoje 40 metrów, kanalizacja przypuszczam kosztowałaby tyle samo gdyby była. Gaz mam 100 zł za metr ale to już ze wszystkimi projektami, uzgodnieniami itd.

Savik
01-06-2009, 11:57
Czy ta cena 70 PLN za metr to z materiałem? Od czego zależy zjazd ceny na 50 PLN ??

czar_ni
01-06-2009, 12:01
Od trudności w terenie tzn asfaltów, jakości ziemi (bez skały), libetu do ponownego ułożenia. Generalnie mówili ,że stosują 3 progi cenowe 50,70,100 zł za metr. Ceny są cenami na gotowo też ze wszystkimi uzgodnieniami itd.

czwarek
17-10-2009, 18:56
Czy ktoś się orientuje ile może kosztować przeprowadzenie samej energii elektrycznej do niezabudowanej działki budowlanej i czy taka praktyka jest stosowane przez energetykę.Odległość jaką mam do najbliższego słupa to jakieś 100 m. okolice Piaseczna i od czego mam zacząć.

slalom
18-11-2009, 11:52
Witam,
czy moglby mi ktos napisac w jaki sposob sprawdza sie te wszystkie warunki doprowadzenia mediow?Tzn. jestem zainteresowany kupnem dzialki ale wczesniej chcialby sprawdzic czy, kiedy i za ile maja szanse byc doprowadzone media do tej dzialki?Jak to dziala?Czy ide poprostu do gazowni, elektrowni i wodociagow w danej miesjcowsci, pokazuje mapke z dzialka o ktorej mowa i dostane jakas odpowiedz?

Z gory dzieki za pomoc

pozdrwiam

sandra&piotr
19-11-2009, 22:27
zacznij od gminy

sandra&piotr
19-11-2009, 22:32
tak jeszcze dodam, że uzbrajanie naszej działki trwa już od 4lat (mapki, pozwolenia, projekty, pozwlenia, urzędy) i mamy już... gaz na działce. prąd miał być w tym roku w czerwcu, a o wodzie nie wspomnę.
tak więc orientować i chodzić trzeba, a jak będzie życie pokaże.
powodzenia

tejo
03-12-2009, 18:01
Witam

Czy ktos moglby mi zdradzic tajemnice, czemu doprowadzenie wody na odleglosc 35metrow , rura 90mm, kosztuje w Szczecinie od 10000 pln do 16000pln? Czy wykopanie dolu o glebokosci 1,4 metra jest az tak kosztowne czy moze polozenie tej rury? A moze zasypanie? Pozwolenie na budowe "nabiera mocy urzedowej" i trwa casting na wykonanwcow, ale czuje ze sam wynajme koparke i poloze te rury, a do podlaczenia wezme specjaliste z przedstawicielem ZWiKu...

cyma2704
04-12-2009, 15:34
Właśnie tak zrobiłam i za 158 m rury 60 i 6 m przyłącza do domu zapłaciłam 2000 zł. Pomocnikami fachowca przez 8 godz. byli dwaj moi panowie. Było to jednak kopane w drodze nieutwardzonej 12m i resztę na nieużytkach. Fachowiec był z lokalnych wodociągów i wykonał to na urlopie.

3740an
05-12-2009, 20:42
może ten Pan z wodociągów przyjedzie nad morze ? i nam pomoże bo u nas ceny trzepią z rękawa i już niewiem co mam robić bo co jeden to ma leszą cenę.

BERNADETKA
10-12-2009, 09:00
Białystok gaz
Doprowadzenie ze skrzynki do domu < 70 m >+ instalacja wewnątrz + projekt całość 7500 zł netto

tomaszkrakufff
29-03-2010, 15:01
witam,

może ktoś z dobrych budowniczych pomoże :

mamy upatrzoną działkę, za przyzwoite pieniądze.działka jest jako 4 z kolei od drogi, przez 3 poprzednie przechodzi wytyczona droga służebna, kończąca się na granicy "mojej" działki.Droga służebna szerokości 4 m
woda i kanalizacja przy drodze, przy pierwszej działce.
odległość około 150 m do drogi głównej i mediów.
stąd mam kilka pytań - może ktoś wie i pomoże :

1.ile szacunkowo może kosztować podciągnięcie tych mediów (i co można załatwiać samemu żeby było taniej)
2.czy nowi właściciele (na razie działka 2 i 3 nie są kupione) będą mogli się wpiąć do "moich" rur w drodze służebnej bez mojej zgody i zwrotu części kosztów?

toma1
05-04-2012, 18:23
Witam odswierze temat.Dzisiaj zaplacilem za przylacz wody i kanalizacji 2650zl, 35mb i mam pytanie czy to duzo czy malo, ile aktualnie kosztuje mb takiego przylacza.

pionan
06-04-2012, 06:11
toma, jesli z materiałem do tanio. Pzdr

toma1
09-04-2012, 11:44
Mialem swoja studnie kanalizacyjna fi315 i sam placilem koparke reszte materialu dawal instalator "pionan"