PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety elektrycznie sterowane - jakie kable sterujace?



przemekk74
18-02-2006, 21:37
Witam
Nie wiem jakie rolety beda ale musze przewidziec to pod instalacje.
1) Co potrzeba doprowadzic do kazdej rolety? +-uziemienie i 2 kable do zwierania czy 3/4 kable dla osobnego gora i dol wlacznika?
2) Co trzeba doprowadzic jezeli chce sie miec centralne sterowanie?
a) po prtostu jeden centralnu wlacznik / wylacznik
b) centralka (czy wystarczy po prostu skretka do kazdej rolety?

Jak wyglada sterowanie centralka - czy centralka moze byc fizycznie daleko od centralnego wlacznika czy takowy nawet nie jest potrzebny!!! (ktos mi mowil ze przytrzymuej sie dluzej ktorykolwiek lwacznik i mozna obslugowac calosc)

3) Jaki jest koszt silniczka i czy potrzeba przekaznika do tego? czy przy sterowaniu bez centralki przekazniki sa takze potrzebne?
4) Podobno sa 2 typy silniczkow.. "elektroniczne" i z kondensatorami - o co chodzi i jakie to ma konsekwecnje?

Jezeli ktos zna watek gdzie to bylo omawiane i gdzie nie bylo bicia piany rolety vs okna antywlamaniowe to chetnie poczytam
Pozdrowienia,
Przemek

zygmor
18-02-2006, 22:19
Nie należy stosować przewodów o przekroju mniejszym niż 1,5mm2

przemekk74
19-02-2006, 06:01
Nie należy stosować przewodów o przekroju mniejszym niż 1,5mm2
do zasialanie to oczywiste ale do roleta <> centralka takze? co tam za prady poza sterowaniem przekaznikiem ida? ile zyl itp
Przemek

FREDY
19-02-2006, 12:11
Ja puściłem 4x1.5 mm do każdego włącznika. Mam sterowanie w jednym miejscu. Jeśli bęziesz chciał konkrety to daj znać na priva. :wink:

przemekk74
21-02-2006, 10:00
Ja puściłem 4x1.5 mm do każdego włącznika. Mam sterowanie w jednym miejscu. Jeśli bęziesz chciał konkrety to daj znać na priva. :wink:
konkret dla mnie to
- co tymi 4 kablami plynie i dlaczego nie moze to byc skretka (prad do przekaznika chyba taki duzy nie jest chyba ze w jednym ze 2 z tych 4 kabli to zasilanie silnika?
Przemek

holusio
21-02-2006, 10:09
wystarczy trojzylowy ale daj cztero to bedziesz mial unijnie
ciezko odpowiadac bez wizji lokalnej ale nie ma tu zadnych komplikacji nawet z centralka choc ja osobiscie nie wlozylbym centralki wole sie przejsc po domku i sprawdzic od czasu do czasu czy wszystkie roletki chodza cichutko ...to taka chyba przypadlosc ze szewc bez butow chodzi :roll:

www.roletyhoryzont.pl

przemekk74
21-02-2006, 11:51
wystarczy trojzylowy ale daj cztero to bedziesz mial unijnie
ciezko odpowiadac bez wizji lokalnej ale nie ma tu zadnych komplikacji nawet z centralka choc ja osobiscie nie wlozylbym centralki wole sie przejsc po domku i sprawdzic od czasu do czasu czy wszystkie roletki chodza cichutko ...to taka chyba przypadlosc ze szewc bez butow chodzi :roll:

www.roletyhoryzont.pl
czy naprawde nikt nie wie co idzoe tymi kablami? Zasilanie silnika czy tylko sterowanie przekaznikami?

holusio
21-02-2006, 12:03
no dobra dobra
wiec tak

do kazdej rolety musisz wrzucic puszke podtynkowa o podwojnej glebokosci do nich doprowadzasz kable z 220 v oraz kable od silnika rolety
do miejsca w ktorym planujesz centralke doprowadzasz prad ktory plynie poprzez wszystkie puszki
pomiedzy puszkami musisz polozyc jeszcze 2 zylowy kabel (w ekranie najlepiej;taki jak uzywa sie np do sprzetu audio)
z dowolnej puszki wyprowadzasz ten kabel do centralki i to wsio :wink:
zastrzegam ze powinienes sie skontaktowac z lokalnym instalatorem bo moze miec system wymagajacy innego schematu :roll:

pozdrawiam 8)