PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa ceny Ytonga



Bartt
03-02-2003, 20:44
Byłem dzisiaj w hurtowni. Od 1 lutego znacznie staniał ytong o jakieś 18%, za BK 600 24cm P+W 63,75 netto/m2 z dowozem (przed rabatem)
a Solbet 600 24 cm P+W 62,25 brutto/m2 też z dowozem, ale niefoliowany (po rabacie 10%)
Jeszcze kilka miesię cy recesji i będzie OK :grin:

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-02-03 21:44 ]</font>

Teska
03-02-2003, 21:47
na wszystko juz daja upusty:smile: okna rok temu wycena 16000 a teraz 10.800:smile::smile: poezja

03-02-2003, 21:49
Teska, o jakich oknach mówisz?
pozdr :smile:

Bela
03-02-2003, 22:12
Teska, też jestem ciekawa jakie to okna?, bo właśnie jestem na etapie ich wyboru.
B

Jasiu
04-02-2003, 08:03
Teska (chyba) pisze o oknach MS (www.ms.pl)

Też do tych sie przymierzam. Okna jak okna - nic nadzwyczajnego, ale sprawiają wrażenie solidnych, firma na tyle duża, że raczej nie zniknie za rok, a i ceny przyzwoite.

Mnie wycenili na 7,5 tys. Najtaniej znalazłem te same za 6,5 - ale to była firma, ktora w ogłoszenu miała tylko "tanie okna"

Pepe
06-02-2003, 21:41
Się zapaliłem do tego Ytonga, ale po sprawdzeniu w cennikach (aktualnych z internetu) okazało się, ze np. Solbet "400" 24cm szer.- 45,7zł/m2 a Ytong "400" 72zł/m2. To są oczywiście ceny wyjściowe, ale już na tym wyjściu różnica wynosi ponad 55% !!!
I co wy na to? Chciałbym to co lepsze, ale czy warto aż tyle dokładać? Poradźcie...

Felek
06-02-2003, 22:26
Ja wciaz jestem co prawda na etapie planowania ale powaznie mysle o Solbecie. Ze wszystkich informacji jakie udalo mi sie zdobyc na temat zarowno Solbetu jak i Ytonga nie wydaje mi sie aby ten pierwszy odbiegal jakoscia od drugiego. Cenowo zas Solbet wciaz prowadzi. Do tej pory nie prowadzilem rozeznania wsrod innych producentow BK ale moze sa jeszcze inne firmy o ktorych trzeba by pomyslec. O ile pamietam to chyba wlasnie Jasiu budowal z BK pod klej i nie byl to ani Solbet ani Ytong. Jasiu od kogo wlasciwie brales swoj BK?

Jasiu
07-02-2003, 08:44
Jeszcze nie brałem, ale mam już obstalowane - HDS'y już grzeją silniki, jak tylko mrozy puszczą to ruszamy :smile:

A brałem z Prefbetu. Prefbet to takie luźne zrzeszenie producentów BK. Ja biorę bloczki z Prefbetu Rurka koło Szczecina (ale nie bezpośrednio od nich). Bloczki z poszczególnych zakładów trochę się różnią jakościowo i cenowo (bo to luźny związek), ale generalnie jak kupujesz bloczki "o podwyższonej jakości wykonania", albo "pod klej" to znaczy, że są to bloczki, które trzymają wymiar z określoną dokładnością (do 2 mm ? - niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem pewien).

Kupuje bloczki 24x24x59 odmiany 600 pod klej, bo:

1. To tylko sciana nośna - nie zależy mi tak strasznie na wsp.U, bo i tak mam zamiar dać więcej izolacji (minimum 12 cm), a 600 jest twardsza.

2. Muruje na klej bo to czystsza robota. Brak spoin to trochę lepsze U i lepsze tzymanie wymiarów (brak osiadania spoiny) i brak przestoju przed kładzeniem stropu.

Mam te bloczki po 4.6 brutto bez transportu - wychodzi 32.2 za m2
Klej kosztuje niecałe 20,- PLN za worek (worek= 1paleta = 40bloczków = 5.7m2 muru) w sumie kompletny materiał na m2 ścnainy nosnej powinien mnie kosztować około 35,- PLN z transportem i innymi duperelami liczę metr ściany za 40,- PLN (plus tynki i ocieplenie ofcourse)

PS. A co do jakości to przy ścianie wielowarstwowej z czego byś nie robił to budynek będzie tak samo trwały. Nie widzę absolutnie żadnej przesłanki, za tym żeby stosować Ytong'a - wyjdzie drożej a ABSOLUTNIE NIC nie będzie lepiej
_________________

Jasiu ze Szczecina

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-02-07 09:48 ]</font>

Jezier
07-02-2003, 12:39
Nowa cena ytonga to 58 zl plus transport (72 to stara cena)

bunio
07-02-2003, 22:02
Kochani właśnie wracam z strony YTONG`a "kup poprzez internet" i widzę PP2/0.4S+GT/36.5x60x20=109.00 zł za m2. Gdzie widzieliście te rewelacyjne ceny? Pozdrawiam Bunio.

Bartt
07-02-2003, 22:37
bunio u dealera, na stronie pewnie leniwy informatyk nie zdążył wkleić nowego cennika :smile:

Rafał17
08-02-2003, 13:26
Ceny Ytonga są rzeczywiście zmienione i można je zobaczyć na stronie http://www.ytong.pl Trzeba tylko dojść do cennika.

Przy porównywaniu wyrobów Ytonga i Solbetu należy być ostrożnym. To że Solbet produkuje bloczki w takim samym kształcie i pakuje w żółtą folię to nie znaczy, że maja one takie same parametry! To tak jakby twierdzić że Fiat 126 i Mercedes klasy S to takie same samochody bo mają 4 koła i 1 kierownicę!
Ale każdy ma prawo wyboru. Ja już go dawno dokonałem i mieszkam w domu z jednowarstwowymi scianami z YTONGA. Już czwartą zimę. A doświadczenia sąsiadów potwierdzają,że mój wybór był dobry!

Pozdrawiam
Rafał

Pepe
08-02-2003, 14:57
Chyba przesada z tym porównaniem. Prędzej przytoczyć tu mozna porównanie Nowej Astry z nową Vectrą :wink:)

KrzysiekMarusza
08-02-2003, 15:29
Czesc !
Rafal17 - z jakiego ytonga zbudowales ? Jak z teoretycznym (jesli miales) zuzyciem
ciepla w porownaniu z tym, co masz ? Czym grzejesz ?
A jesli to odmiana 400 - czy nie masz problemu z trwaloscia osadzenia okien, drzwi,
zawieszeniem szafek itp ?
Ja dzis bylem w hurtowni - 100 zl za m2 ytonag 500 (P+W, 40 cm) NETTO,
jakkolwiek poinformowano mnie ze firmy wykonawcze autoryzowane przez Ytonga
maja najlepsze rabaty
hej

Krzysiek

Felek
08-02-2003, 18:04
Rafal17, czy mozesz powiedziec jakie konkretnie parametry brales pod uwage wydajac swoja opinie? Oczywiscie oprocz ceny.... reszta wydaje sie byc zblizona. A jesli chcemy budowac sciane dwuwarstwowa to roznice wrecz zanikaja.

Wlasnie wracam ze stron Solbetu oraz Ytonga i sam jestem zaskoczony jakoscia Solbetu
Wspolczynnik przenikania ciepla (W/mK):
Ytong odmiana 400 to 0.11, odmiana 600 to 0.17
Solbet odmiana 400 to 0.095, odmiana 600 to 0.113
Wytrzymalosc na sciskanie:
Ytong odmiana 400 to 2MPa, odmiana 600 to 4 MPa
Solbet odmiana 400 to 2.8 MPa, odmiana 600 to 4.6 MPa
Cena wyjsciowa wciaz kozystniej wychodzi w Solbecie. Gdzie sie podzial twoj MERCEDES???

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Felek dnia 2003-02-08 22:05 ]</font>

08-02-2003, 22:14
On 2003-02-08 14:26, Rafał17 wrote:
Ceny Ytonga są rzeczywiście zmienione i można je zobaczyć na stronie http://www.ytong.pl Trzeba tylko dojść do cennika.

Przy porównywaniu wyrobów Ytonga i Solbetu należy być ostrożnym. To że Solbet produkuje bloczki w takim samym kształcie i pakuje w żółtą folię to nie znaczy, że maja one takie same parametry! To tak jakby twierdzić że Fiat 126 i Mercedes klasy S to takie same samochody bo mają 4 koła i 1 kierownicę!
Ale każdy ma prawo wyboru. Ja już go dawno dokonałem i mieszkam w domu z jednowarstwowymi scianami z YTONGA. Już czwartą zimę. A doświadczenia sąsiadów potwierdzają,że mój wybór był dobry!

Pozdrawiam
Rafał


ofiara propagandy

KrzysiekMarusza
09-02-2003, 10:34
Felku - ja bym sie tak bardzo nie przejmowal tymi roznicami w parametrach - w obu przypadkach firmy nie podaja np. przy jakiej wilgotnosci wykonano pomiary - a to
ma zasadnicze znaczenie (wieksza wilkotnosc - wyzszy U - nizsza wytrzym.
Poczekajmy co napisze Rafal :=)

Jasiu
09-02-2003, 11:15
Popieram Krzyśka.

Marketingowcy dla zwiększenia obrotów gotowi są dusze diabłu zaprzedać, a co dopiero leciutko naciągnąć parametry.

09-02-2003, 13:46
On 2003-02-09 11:34, KrzysiekMarusza wrote:
- w obu przypadkach firmy nie podaja np. przy jakiej wilgotnosci wykonano pomiary - :=)


Wlasnie o to mi chodzi. W innych watkach pojawialy sie jednak opinie ze na "oko" wrecz nie sposob odroznic bloczek Solbetu od Ytonga. Podajac parametry obie firmy rowniez biora pod uwage troche inne kryteria, choc aby osiagnac leprze "cyfry" prawdopodobnie odnosza sie one do warunkow suchych. Wnerwia mnie jednak tak radykalne porownanie (marcedes do malucha) bez podania przyczyn. Moim zdaniem jest to spowodowane niewiedza gnojenie Solbetu. Nie chodzi mi tu konkretnie o Solbet bo bronilbym w takiej sytuacji kazdego innego producenta. Swoja droga bloczki innych mniej znanych producentow porownalby chyba do roweru.
Oczywiscie powinnismy przeprowadzac takie porownania ale niech one beda poparte jakimis konkretnymi faktami a nie domyslami i "doswiadczeniami sasiadow" na ktore powoluje sie Rafal.

Felek
09-02-2003, 13:47
To bylem ja, zapomnialem sie tylko zalogowac



On 2003-02-09 11:34, KrzysiekMarusza wrote:
- w obu przypadkach firmy nie podaja np. przy jakiej wilgotnosci wykonano pomiary - :=)


Wlasnie o to mi chodzi. W innych watkach pojawialy sie jednak opinie ze na "oko" wrecz nie sposob odroznic bloczek Solbetu od Ytonga. Podajac parametry obie firmy rowniez biora pod uwage troche inne kryteria, choc aby osiagnac lepsze "cyfry" prawdopodobnie odnosza sie one do warunkow suchych. Wnerwia mnie jednak tak radykalne porownanie (marcedes do malucha) bez podania przyczyn. Moim zdaniem jest to spowodowane niewiedza gnojenie Solbetu. Nie chodzi mi tu konkretnie o Solbet bo bronilbym w takiej sytuacji kazdego innego producenta. Swoja droga bloczki innych mniej znanych producentow porownalby chyba do roweru.
Oczywiscie powinnismy przeprowadzac takie porownania ale niech one beda poparte jakimis konkretnymi faktami a nie domyslami i "doswiadczeniami sasiadow" na ktore powoluje sie Rafal.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Felek dnia 2003-02-09 14:49 ]</font>

Bartt
09-02-2003, 17:06
Felek - to ja bardzo obiektywnie. Ytong różni się zdecdowanie na plus od solbetu i to zarówno jakością, jak i dbałością o klienta:
1 - tego samego dnia widziałem na placu solbet (niefoliowany, poobtłukiwany) i ytong (znacznie mniej ubytków i foliowany - inna hurtownia). Pani od solbetu powiedziała mi, że jak chcę koniecznie foliowany to +10zł od palety i dodała "przecież to bez sensu, bo u producenta i tak mokną na placu zanim w końcu zafoliują" poza tym nie mają rozładunku z HDS "3 gości rozładuje te dwa tiry panu w mig, po co od razu HDS"
2 - od początku nastawiałem się na ytonga
3 - ostatnio mądrzeję coraz bardziej i doszedłem do wniosku, że przy dwuwarstwowej kupię chyba zwykłe bez PW i to jakiegoś polskiego producenta. 3000zł mogę wydać inaczej, chyba, że ytong jescze zejdzie z ceny. Ściany i tak będą stawiali murarze i za ytonga zniżki na usługę mi nie dadzą :smile:

Rafał17
10-02-2003, 09:34
Witam Wszystkich!

Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania i wątpliwości

1. Ogrzewanie (>>>KrzysiekMarusza)
W naszej mini spółdzielni mamy własny system centralnego
ogrzewania. Moje doświadczenia wynikają z porównania temperatur w pomieszczeniach i kaloryferów u mnie i u sąsiadów. Tylko ja budowałem z ytonga i u mnie jest najcieplej przy najzimniejszych kaloryferach. Kiedyś moi sąsiedzi też mi nie wierzyli, ale sami sprawdzili.
2. Trwałość (>>>KrzysiekMarusza)
Do moich ścian (YTONG "400") zamocowałem nie tylko okna, drzwi ale również okiennice. Wiszą na nich również: szafki kuchenne, pokaźnych rozmiarów filtr do wody ze zbiornikiem, półki na książki, a w pokoju syna olbrzymi blat (2,2m x 1,2m) oraz masa innych przedmiotów. Zostały zastosowane zwykłe kołki do betonu komórkowego kupione w Castoramie. Wszystko to było montowane w 1998 i 1999. Przed chwilą zrobiłem dokładną inspekcję i wszystko jest OK.
3. Porównanie parametrów (>>> Wszyscy)
Poniewaz nie jestem fachowcem podpieram się informacjami jakie uzyskałem od moich przyjaciół: architekta (projektował nasze osiedle) i właściciela firmy która to osiedle budowała. Na marginesie dodam, że sami mieszkają w domach z cegły z lat 80tych i są zadowoleni.

Wytrzymałość na ściskanie dla "400":
YTONG ma markę 3 (zgodnie z Aprobatą Techniczną ITB i Polską Normą oraz certyfikatami),
a Solbet 2,8 wg własnej deklaracji i 2 wg Polskiej Normy

Współczynnik przenikania ciepła dla "400":
obie firmy podają tę samą wartość obliczeniową 0,11. Z tą różnicą, że YTONG ma na to potwierdzenie w Aprobacie ITB, certyfikatach oraz wykonywanych co miesiąc badaniach sprawdzających. A Solbet to tylko deklaruje na podstawie jednego badania przez siebie (zresztą!) dostarczonej próbki.

Solbet przyjął strategię naśladowania Ytonga. Najłatwiej i najtaniej jest to zrobić pakując tak samo wyglądające bloczki w żółtą folię. Myślę, że z plagą podróbek kiepskiej jakości każdy z nas się już spotkał w naszym codziennym życiu. Solbet będzie wiarygodny jak potwierdzi swoje parametry wiarygodnym dokumentem. Fachowcy twierdzą, że jest to Aprobata Techniczna ITB, a nie własna deklaracja.

Pozdrawiam
Rafał

alex
10-02-2003, 16:27
Juz pisalam gdzies w watku o Ytongu, ze trzeba z Ytongiem negocjowac, rozmawiac, nie tylko z przedstawicielem, ale i jego szefem tj regionalnym, po prosrtu krecic dziure w brzuchu. Po takich negocjacjach dostalismy cene za 36,5 odmiany 400 80zl/m2(maj2002), a na transport upust 50%

KrzysiekMarusza
10-02-2003, 18:15
Dzieki Rafal - pocieszyles mnie :=)
A propos - czy ktos moze zbudowal cos z bloczkow Termorex f-my Prevar ze Skawiny ?
Aha - i jeszcze pytanie nieco teoretyczne - jakimi wlasciowsciami (poza kolorem)
roznia sie BK "z popiolem lotnym" i "bez popiolu" ?

Dzieki - Krzysiek

Jasiu
10-02-2003, 19:34
http://www.betonkomorkowy.com.pl
Guzior [Katalog] i dalej 1. Co to jest beton komórkowy ?

Generalnie tańszy (bo z odpadów), chyba cieplejszy (!?) i ma większy współczynnik promieniowania jonizującego.

KrzysiekMarusza
11-02-2003, 12:56
Dzieki, Jasiu - nie wiedzialem o tej stronce, rzeczywiscie
przydatna.
Czy ty ten swoj 600 bedziesz ocieplac zaraz po wymurowaniu, czy
po jakims czasie - np. 1 rok (po ustabilizowaniu wilgotnosci) ?
I - ogolnie - czy wszystkie BK maja duzy poziom wilgoci, ze nie
zaleca sie od razu tynkowac ?

Krzysiek

pingo
11-02-2003, 13:22
Solbet jest jakościowo naprawdę b. dobry, nie sądzę aby Ytong był o wiele - jeśli w ogóle - lepszy. Natomiast cała sprzedaż i marketing to już prawdziwe dwa światy - z tego co słyszę Ytong to pełen profesjonalizm, a z tego co wiem z doświadczenia Solbet to prowizorka - o foliowaniu palet czy rozładunku z HDSem można sobie pomarzyć. Ale płacąc za bloczki kilka tysięcy PLN mniej mogłem sobie pozwolić na wynajęcie HDSa za 300 PLN, a palety sam ponakrywałem folią. Kogo stać niech bierze Ytonga, kto musi oszczędzać - niech się nie boi Solbetu.

Jasiu
11-02-2003, 19:24
Nie wiem jak z Solbetem bo ja kupuje z Prefbetu (Rurka koło Szczecina). Do wyboru jest kilka rodzajów, od niewymiarowych za (dosłownie) grosze za sztukę po foliowane i paletyzowane "pod klej" z klejem na pokładzie i firmowym HDS'em - co kto lubi, na co kogo stać :smile:

Plan mam taki, zeby postawić ściany w marcu, a ocieplać w październiku/listopadzie. Ponieważ robie "na klej", a strop będzie terriva, więc mam nadzieje że większość wody odparuje przed ocieplaniem, a reszty pozbędę się (kosztem gazu) w ciągu jednego sezonu grzewczego. Muszę tylko się spieszyć, żeby tynki wewnętrzne (gips maszynowy) położyć przed czerwcem (żeby był czas na wyschnięcie i żeby nie kłaść w czasie największych upałów).

Wogóle to miało byc inaczej. Stan surowy miał być gotowy w listopadzie 2002, a teraz już powinienem mieć stolarke i instalacje wewnętrzne. Marzec/kwiecień to czas na tynki wewnętrzne i wylewki, a ocieplenie na jesieni. Ale nie wyszło :sad:

Rafał17
16-02-2003, 08:21
Pingo jeżeli to co możesz porównać wypada bezwzględnie na korzyść Ytonga, to na jakiej podstawie twierdzisz, że w tym czego nie możesz sprawdzić Solbet dorównuje Ytongowi? Chyba że chcesz ściany docieplać? To masz rację to jest bez znaczenia z czego budujesz.