PDA

Zobacz pełną wersję : Ile razy kontakt z geodetą?



pawlem
19-02-2006, 09:04
Za chwilkę stanę sie właścicielem nieruchomości - działki budowlanej. Gdzieś wyczytałem że przed zakupem powinienem mieć wymierzoną działkę przez geodete, po to aby dokładnie wiedzieć gdzie są granice działki. Działka jest na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych. Mam juz wyrys z ewidencji gruntów, zapoznałem sie też z miejscowym planem zagospodarowania. Widziałem też mapę (załącznik do tego planu). I tak przecież bede zmuszony spotkać sie na swojej budowlanej drodze z geodeta w momencie gdy bedę starał sie o pozwolenie na budowę. Czy wówczas geodeta wrysowywuje tylko budynek w działce czy przy okazji też określa już dokładne granice działki?

Chyba sie pogubiłem

:cry:

Ula i Sławek
19-02-2006, 09:45
Geodeta zrobi to, o co go poprosisz i za wszystko weźmie opłatę. Tak bynajmniej było u nas.
Pierwsze spotkania dotyczyły mapek do celów projektowych.
Drugie, aby zaliczyć sprawę uzgodnienia przyłączy przez ZUD, bo to geodeta pośredniczy między inwestorem a ZUDem. To on nanosi projekty tras przyłączy na mapę zasadniczą gminy.
Trzecim było wyznaczenie granic działki, ponieważ była ona bardzo dawno wyznaczana i słupki graniczne "zapadły się pod ziemię".
Podczas czwartego spotkania nastąpiło wytyczenie granicy domu przed wykopen dołu pod fundamenty, a gdy dół już był to greodeta naniósł precyzyjnie punkty skrajne domu.
Będzie też piąte spotkanie, aby geogeta zrobił inwentaryzację powykonawczą.

Drugie spotkanie nie musi być drugie, lecz może być przed inwenaryzacją powykonawczą.

Ale z uwagi na fakt, że weszło nowe budowlane dające staroście dezyzję pozostawoenia ZUDu, albo jego likwidację, nie wiem czy punkt drugi jest nadal aktualny. Może niech wypowie się ktoś, kto po wejściu nowego planu rozpoczął papierologię dążącą do rozpoczęcia budowy.

Jeśli obawiasz się, że mogą być jakieś różnice między rzeczywistością a danymi na mapie to poproś właścicieli działki, aby polecili geodecie wytyczenie granic jeszcze przed spisaniem aktu notarialnego.