PDA

Zobacz pełną wersję : Doprowadzenie powietrza do kominka - czy się da?



Bodiniusz
19-02-2006, 12:16
Mam jakiś badziewny kominek. Do tego bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz.

Pytanie - czy da się to zrobić (tzn. mam jak dociągnąć przez dom: piwnicą, przewiercam strop do salonu.. i co dalej??)

Drugie pytanie - jak poprawić ciąg w kominie? (czy montowanie na końcu jakichś wirniczków i innych rzeczy coś pomoże)

Carlos1
19-02-2006, 16:59
Mam jakiś badziewny kominek. Do tego bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz.

Pytanie - czy da się to zrobić (tzn. mam jak dociągnąć przez dom: piwnicą, przewiercam strop do salonu.. i co dalej??)

Drugie pytanie - jak poprawić ciąg w kominie? (czy montowanie na końcu jakichś wirniczków i innych rzeczy coś pomoże)

Odpowiedz na pytanie 1: podciągnąć z zewnątrz jakąś rurę (ja mam pcv 2x 50 pod wylewką pod kominek i tyle. Można jeszcze założyć pod kominkiem na koniec rury , kratke z bardzo drobną siateczką (żeby jakieś robactwo z zewnątrz nie właziło do środka. A na rure od strony pola założyć też kratkę wentylacyjną z taką sama siateczką i dodatkowo zamykaną. Aby gdy sie nie używa kominka nie dmuchało nam zimnym powietrzem do domu.

Co do drugiego pytania to ponoć takie wirniczki pomagaja ale niewiele. Jak sie ma za mały przekrój komina to ciąg raczej bedzie marny. Ja mam rury 200 i komin wysoki 7,5m. i ciag taki że chce wszystko wyrwać ze środka.

Pozdrowienia.;)

ppp.j
19-02-2006, 17:34
Na obu końcach rurę doprowadzającą powietrze podniósłbym pionowo ponad grunt. Od strony kominka by wpadające powietrze wychodziło o okolicach kominka, bo pewnie nie masz opcji doprowadzania bezpośrednio do wkładu a ze strony zewnętrznej by śnieg nie zatarasował wlotu do czerpni. Więcej przeczytaj tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62224&highlight=