PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić w D06?



Beaty
19-02-2006, 14:29
Witam! Jestem nowa :wink: :wink: :wink:
Proszę o radę: buduję D06, mały ma tylko 77m kw. kupiłam kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza i czy to wystarczy żeby było ciepło, czy położyć wszędzie podłogowe ogrzewanie elektryczne, a może kupić jakieś elektryczne grzejniki? :cry: pozdrawiam.

invx
19-02-2006, 18:15
sam kominek na ogrzewanie w calym domu ?
troche malo, pomijajac juz kwestie obslugi.

adam_mk
19-02-2006, 18:24
Witaj
Mam wrażenie, po przeczytaniu Twojego postu, że bardzo wiele o domku, nawet takim małym, musisz się jeszcze nauczyć. :lol:
Dobrze trafiłaś. Pilnie czytaj. Praktycznie wszystkie pytania już zadawano. Funkcja "szukaj" dostarczy Ci kompendium wiedzy i lekturę na całe długie wieczory.
Powodzenia!
Tylko kominek, to jednak trochę niekompletne rozwiązanie problemu ogrzewania.
Pozdrawiam Adam M.

Beaty
21-02-2006, 09:39
Odkąd napisałam tę wiadomość to nie spałam 2 noce , bo przeglądałam "szukaj". Już wiem- podłogówka -maty- w łazience, kuchni, wiatrołapie, gospodarczym, a w sypialniach i w pokoju dziennym na dogrzanie-grzejniki konwektorowe firmy atlantic :P Dzięki za posty w "szukaj" pozdrawiam

Beaty
21-02-2006, 19:36
Myślałam, że tu będzie jakiś ruch, a tu tak cichutko :(

adam_mk
21-02-2006, 19:44
Witam
Postaw problem. Na razie bardzo ogólnie odniosłaś się do tematu.
Jak nazywa się to, czego nie wiesz, nie jesteś pewna, nie znalazłaś metodą - szukaj?
Pozdrawiam Adam M.

Beaty
21-02-2006, 20:02
Zacznę od początku: od pół roku męczyły mnie sprawy ogrzewania , które przy kończących się funduszach osiągnęly apogeum; w czwartek w ubiegłym tygodniu założyłam stałe łącze i wklepałam szukaj "kable grzejne" , wyświetliło mi się mnóstwo stron min. muratordom i tak zaczęła się moja przygoda na forum; gdyby nie Wasza pomoc w stylu poszukaj sobie na szukaj- nie dowiedziałabym się o firmie atlantis; fakt nie postawiłam precyzyjnego pytania "sorki", obiecuję, że będę się starać; jak ktoś buduję D06 i chciałby zobaczyć moją budowę to zapraszam :)

adam_mk
21-02-2006, 20:21
Uważaj, bo wchodzisz na grząski teren (temat).
Jeżeli budujesz nie zakładając w planach ocieplenia budynku 15, 20, lub więcej cm styropianu czy wełny, to podłogowe elektryczne Cię dobije! Poczytaj posty Jeziera, który grzeje się prądem i umie to robić!
Co z wentylacją, która jest potężną dziurą w domu i kieszeni?
Masz to rozpracowane?
Ogrzewanie to nie tylko ogrzewanie! Te czasy już minęły, chyba że jesteś z Onasisów.
To kompleksowe podejście do całej filozofii budowy budynku i jego funkcjonowania (dom 3 lub 5 litrowy np.)
Pozdrawiam Adam M.

Beaty
21-02-2006, 20:44
Dzięki, że się o mnie martwisz. Mam zamiar zrobić tak: poroterm 25 ocieplić styropianem 10 cm FS 15 (już go kupiłam), na podłodze położyć styropian FS20 10 cm (też go już mam), pomiędzy krokwie włożyłam watę 15 cm i jeszcze dołożę 5 cm, a potem tak: w kuchni, łazience, gospodarczym i wiatrołapie- maty grzejne, w sypialniach i pokoju dziennym- grzejniki konwektorowe z atlantisa, a potem mam zamiar codziennie palić w kominku z DGP. Już się boję jak się do tego odniesiesz, ale proszę o konstruktywną krytykę...Acha, grzejniki dobiorę wg projektu, maty też; zapotrzebowanie na ciepło policzyłam. Do lektury obowiązkowo siądę! Pozdrawiam serdecznie :)

adam_mk
21-02-2006, 20:49
Myślę, że rozważyłaś co jest lepsze. Taka koncepcja jest względnie spójna. Ma określony koszt wykonania i średni koszt eksploatacji. Tylko nie zapchlić! Pilnować budowlańców, patrzyć na łapy i łajać za niedoróby! :lol:
Będzie dobrze!
Pozdrawiam Adam M.

Beaty
21-02-2006, 21:05
Uf, :D dzięki!

Beaty
22-02-2006, 07:49
Proszę o pomoc: czy są na rynku inne ubikacje narożne poza tymi z Koła za ok. 776 zł?

ala*
22-02-2006, 11:07
Beaty bardzo chętnie zobaczymy twoją budowę :D

jogurcik
22-02-2006, 11:42
No cóż ja w D06 mieszkam 3 zimę. Mam tylko ogrzewanie kominkowe (moc kominka 13 KW Dovre) z DGP w sypialniach i wiatrołapie. Plus w obwodzie olejaki. Korzystałem z nich tylko pierwszą zimę (budynek sobie sechł). W zeszłą nic, a w tę tydzień (gdy było -25). W kominku nie palę nocą. W sypialniach 21 stpni, nad ranem ok 19 stopni C. Ocieplenie w projekcie to 12 cm styropianu (i tego bym nie zmieniał). Mata grzewcza w łazience i tu sprawdza się doskonale.
Ps. Też jestem nauczycielem (stąd na budowę poswięciłem wakacje i dużo własnej pracy)

jogurcik
22-02-2006, 11:44
Jescze jedno. Najlepiej odnaleźć wątek o D06 w projektach. Kilka lat temu był w czołówce.

24-02-2006, 04:46
Co do grzejników nie jest istotna firma (chyba że kwestia pieniędzy nie jest dla Ciebie decydująca) - grzejnik powinien natomiast mieć regulator elektroniczny- nie bimetalowy daje to oszczędność prądu i przyzwoitą stałość temperatury. Używam obu rodzai sterowników.
Kominek wybrałbym teraz z prostokatną komorą spalania nie nastręcza to problemów przy załadunku równo pociętego drewna. Na D06 12-14 kW wystarczy przy czym powinien być szczelny czyli powietrze dostaje sie tylko poprzez naszą regulację powietrza wlotowego. Jeśli kominek będzie posiadał szpary przy szybach czy drzwiczkach, a tak jest z niektórymi kominkami, drewno będzie się szybko spalać i nad ranem będzie chłodno.
Posiadam Tarnawę z drzwiczkami szlifowanymi bez uszczelki i jestem zadowolony (oprócz kształtu komory) po dołożeniu o godz. 22 nad ranem o godz. 6-7 jest 19 stopni i żar do ponownego rozpalenia - to wszystko oczywiści przy zamkniętym szybrze i dolocie powietrza.
Palenie w kominku jest przyjemne choć czasami uciążliwe, poza tym jest problem z gromadzeniem drewna i donoszeniem go.
Jeśli chodzi o koszty ogrzewania prądem należy liczyć się z kwotą 400-500zł na miesiąc dla 2 taryf, można lekko zejść z kosztami mając piece akumulacyjne, ale są one drogie i zajmują trochę miejsca.
Dobrym rozwiazaniem jest też podgrzewana podłoga tam gdzie można to zastosować - może ona akumulowćciepło z 2 taryfy, a przyjemnie jest też chodzić po takiej podłodze.
Takie mam doswiadczenia - pozdrawiam

Beaty
24-02-2006, 19:57
Kupiłam wkład grzewczy Chazelles Solo D70 z szybrem- chyba dobrze? :roll: A czy te grzejniki ,o których pisałam to są do kitu czy nie , jakie byś polecił? Ja dopiero tym problem grzejników zajmuję się 4 dni...Pozdrawiam :wink:

Beaty
25-02-2006, 19:15
Witam :D Byłam dzisiaj w Castoramie i zdecydowałam się już na 1000% na promiennikowe grzejniki panelowe EWT- działają one na zasadzie wydzielania promieniowania podczerwonego takiego jak jednego z pasm- słonecznego i z ciepłych pieców. Kupiłam jeden na próbę i jestem bardzo zadowolona z komfortu cieplnego jaki daje taki grzejnik 1000 Wat, nawet licznik nie kręci się jak szalony :wink: Pozdrawiam

Beaty
25-02-2006, 19:18
Już się dowiedziałam -ubikacje narożne tylko z Koła :(

28-02-2006, 00:28
Grzejniki promiennikowe grzeją tylko przedmioty znajdujące się w pobliżu, nie powietrze - to i dobrze i źle. Po odejściu od grzejnika jest wyczuwalny chłód - temat był dokładnie opisany na forum. Grzejniki te mają swoich zwolenników i jesli dla Ciebie grzeją przyjemnie to załóż sobie właśnie te.
Każdy grzejnik jest dobry chyba że przepala się, ale wtedy jest po prostu wadliwy. Firmowe są znacznie droższe, a pełnia identyczną funkcję - mam i Atlantiki i nie firmowe - poza ceną nie różnią sie niczym.

Bikerus
28-02-2006, 09:10
Moj znajomy, ma nad morzem ciut wiekszy domek, bo 90m^2 ogrzewany dokładnie tak samo jak w Twoich planach. Styro 14 cm.
Codziennie pali w kominku (Jotul), a dogrzewa elektrycznością.
W czasie ostatnich mrozów sam kominek nie dawał rady ale w ubiegłą zimę bez problemow sobie radził.
Ciekawie rozwiązał sprawę składowania drewna - zeby go nie nosić codziennie, w salonie ma taką małą wnękę (zrobiona przy budowie domu) zabudowaną Senatorem - system jak w szafach wnękowych i tam trzyma drewno.
Wygląda to estetycznie i jest bardzo funkcjonalne...

adam_mk
28-02-2006, 10:11
Tak, tylko w innym wątku czytałem, że w opale można dostarczyć sobie do domu kornika, jakiegoś kołatka, głośnogryza czy coś tak. Kłody schną, a te robale mebli i parkietów próbują.
Adam m.

Beaty
02-03-2006, 21:17
A poradźcie mi -jakiej wielkości ogrzewacz do ciepłej wody powinnam kupić do tego domku- 100 czy 150 litrowy? pozdrawiam :)

zygmor
02-03-2006, 22:16
Jeżeli będziesz miała wannę to taki podgrzewacz napewno Ci się przyda.
Jeżeli nie to może wystarczyć podgrzewacz przepływowy, ale taki kilkanaście kilowatów. Tak mam chwilowo u siebie i wygląda że wystarcza.

Beaty
04-03-2006, 15:14
:roll: Zaczęłam myśleć o podkowie na kominku....... pozdrawiam

Beaty
05-03-2006, 10:12
Dzisiaj niedziela :lol: piękny dzień, pozdrawiam wszystkich- muszę się dobrze nastroić bo jadę do marketu budowlanego.. jeszcze do dzisiaj myślałam o wannie z hydromasażem do mojej małej łazienki, ale jak przy pomocy "szukaj" wyrzuciło mi wszystkie posty na temat tej okropnej wanny :evil: to podjęłam decyzję - zwykła i dokupić jakąś matę ... Chcę z tej wanny normalnie korzystać tj. myć się mydłem, szamponem, wylegiwać w soli, płynach, pachnidłach, olejkach, kąpać psa, namaczać ubrania, prać dywany i nie wiem co jeszcze :evil: A może powinnam pisać dziennik poradźcie :wink:

adam_mk
05-03-2006, 12:00
Spiesz się!
W następną niedzielę pewnie posiedzisz przed telewizorem po wizycie w kościółku!
Adam M.

Beaty
05-03-2006, 18:41
chyba będę pisać pamiętnik- co o tym myślicie pozdrawiam sympatyków tej strony :lol:

Olasa
06-03-2006, 11:32
A może powinnam pisać dziennik poradźcie :wink:

Oczywiście pisz dziennik !!!!!

Będę wierną czytelniczkę, tym bardziej, że na 99% wiosną zaczniemy też budowę d06, więc mogłabym bezkarnie podglądać postęp prac :lol: