PDA

Zobacz pełną wersję : We?na mineralna czy mozna j? ubijac ????



szuwar
03-02-2003, 22:07
Witam Grupowiczów!!
mam takie pytanie chce upchnąc dodatkowo trochę wełny 5 cm pomiedzy regips a scianę żelbetową przy oknie skosnym !!!
(wieje mi miedzy regipsami jak cholera )
po rozwaleniu ścianki regipsowej na oceplinie jes wełna ok 15 cm ale b luzno połozona i przewiewa stamtad wiatr (wełna lezy pomiedzy sciana zelbetową a blacha dachu (skosu) w którym jest okno skosne !! okno od srodka obudowuje regips !!

Pytanie zasadnicze CZY można na siłe zbic wełnę bo słyzałem ze pod wpływem wilgoci ona pecznieje i moze byc potem niedobrze (np rozeprze mi scianki regipsowa albo blache na dachu ????

dzieki za kazde sugestie
pozdrawiam SZUWAR

pitbull
04-02-2003, 07:57
Zadne ubijanie - w ten sposob zmienisz wlasciwosci materialu. Termoizolacja to wtedy on juz na pewno nie bedzie.

szuwar
04-02-2003, 08:19
tzn. że wszystko musi być kładzione luzem, ? zezeli tak zrobię to dalej będzie mi wiało pomiedzy regipsami a przeciez uszczelnienie jest tez troche w pionie czy to wełna się z czasem nie ubije i nie osiądzie???

Ps nie chodzi mi o ubicie wełny na kamien :smile::smile: ale o to żeby mi nie wypadała ze szpar itd !! czylipowiedzmy o 2 krotne zmniejszenie jej objętosci co wy na to ???

można czy raczej nie zalecacie??

pozdrawiam SZUWAr

kgadzina
04-02-2003, 08:23
Możesz się pokusić o tzw. "utykanie" szpar wełną. To brzmi (i działa) zdecydowanie lepiej niż "ubijanie".:smile:

szuwar
04-02-2003, 08:30
własnie tak o to mi chodzi tylko czy jak wełna łapie wilgoć to pęcznieje ???

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: szuwar dnia 2003-02-04 09:32 ]</font>

04-02-2003, 10:12
wprost przeciwnie, wełna po zawilgoceniu się zbija i taci własności termoizolacyjne.

pitbull
04-02-2003, 11:05
Zgadza sie. Optykac mozesz - bedziesz optykiem :grin:

dobrzykowice
05-02-2003, 16:24
welna sluzy do termoizolacji a nie ochrony przed wiatrem !
Do tego jest przeznaczona tzw wiaroizolacja czyli specjalna folia
którą oklada się miedzy innymi na dachach