PDA

Zobacz pełną wersję : Ceramika + silikaty



Tomek23
19-02-2006, 14:53
Jak myślicie czy mogę w jednym budynku wykonać ściany nośnie z ceramiki i silikatów. Chodzi mi o wykonanie ścian zewnętrznych z ceramiki (MAX), natomiast wewnętrznych z Silki E (nośne i działowe). Tym sposobem chciałbym wykorzystać lepsze właściwości izolacji akustycznej silikatów (piec na EkoGroszek) oraz wykorzystać kanały w Silce E. Co na ten temat sądzicie?

pzw
19-02-2006, 15:23
A do czego chcesz wykorzystać kanały w silikatach ?

Tomek23
19-02-2006, 15:27
A do czego chcesz wykorzystać kanały w silikatach ?

Do prowadzenia instalacji elektrycznych i teletechnicznych (zgodnie z przeznaczeniem w Silce E)

Tomek23
20-02-2006, 17:23
Może jednak ktoś mi pomoże?

Majgeniusz
20-02-2006, 17:46
A do czego chcesz wykorzystać kanały w silikatach ?

Do prowadzenia instalacji elektrycznych i teletechnicznych (zgodnie z przeznaczeniem w Silce E)
A jak położysz kable poziomo?

Tomek23
20-02-2006, 21:17
A do czego chcesz wykorzystać kanały w silikatach ?

Do prowadzenia instalacji elektrycznych i teletechnicznych (zgodnie z przeznaczeniem w Silce E)
A jak położysz kable poziomo?

W metalowym korycie mocowanym do ściany pod sufitem. Na sufit karton-gips. Montowałem już w ten sposób instalacje teletechniczne u wymagających klientów gdzie było trochę kabelków. Dziurka w stropie i kabelek do góry, dziurka w silce i kabelek na dół. Wszędzie pięknie i łatwo się dochodzi. W sumie prawie zawsze i elektrycy do koryt się dorzucali :) Zakładaliśmy dwukomorowe i wszystkie instalacje tam lądowały.

Majgeniusz
20-02-2006, 22:29
To znaczy, że sufit podwieszany? lub na stelażu?

Tomek23
20-02-2006, 23:12
To znaczy, że sufit podwieszany? lub na stelażu?

Na stelażu

Sp5es
21-02-2006, 02:31
Tak koncepcja to bardzo zdrowe rozwiązanie, absolutnie standard na zachodzie, gł. Niemcy. Głęboko polecane.

Tomek23
22-02-2006, 14:57
Tak koncepcja to bardzo zdrowe rozwiązanie, absolutnie standard na zachodzie, gł. Niemcy. Głęboko polecane.

Zdrowe rozwazanie to: ceramika+silikaty czy instalacje po sufitem, a może obydwa?

Sp5es
22-02-2006, 20:59
Standard to łączenie tych materiałów. Jedynie na połączeniach materiałów w czasie tynkowania przez linię łączenia dać siatkę szklana -pas 30 cm. Inaczej może pękać.

Instalacja elektryczna do woli.

GregMarzden
23-02-2006, 15:51
Jeśli chcesz skorzystać z silki tylko ze względu na kanały, to radziłabym, żebyś odpuścił.
Głównie ze względu na to, że utrzymanie przy murowaniu drożności tego kanału jest bardzo trudne. Same kanały nie są zbyt szerokie, a wystarczy zachlapać brzegi zaprawą/klejem, a juz będzie trudno przepchać tam kabel.
Poza tym, jeśli trzymać się instrukcji murowania z kanałem, to będzie bardzo dużo odpadów. Samego narożnika nie można zrobić z kanałem (czyli składając dwa bloczki prostopadle i jeden na drugim. Czyli trzeba przycinać. Ale rozumiem, że w rogu nikt nie chce prowadzić instalacji.
Mimo to przy tej technologii trzeba mieć zaufaną ekipę, która 'nie pójdzie na skróty', no i nie liczymy się z odpadami.
Można by się skupić tylko nad kilkoma kanałami i je tylko porządnie wyprowadzać, ale kto wie przy murowaniu, gdzie będą biegły kable...

Pozdrawiam

Stefa od Grega