PDA

Zobacz pełną wersję : parapety zewnętrzne-niby prosta rzecz???



romka
19-02-2006, 19:30
no właśnie jakie macie ?
mamy duże okna 150 i dylemat-jakie dać parapety
1.marmur lub inny kamień,ale przy tak dużych oknach nie wiem jak by wyglądał -bo daje się dosyć cieńki
2.klinkier-ale nie jestem do niego przekonana,wiem że też jest łatwy do utrzymania czystości,ale.....to nie to
3.drewno -tu od razu zrezygnowałam,lubię gładkie w dotyku.... 8) 8)
może jakieś zdjecia???
pozdro

SławekD-żonka
20-02-2006, 09:49
Plastic is fantastic :wink:
Mamy plastikowe, zdjęcia w albumie, choć nie wiem czy coś na nich widać.

Karorka
20-02-2006, 10:41
my mamy helopal classic
http://www.helopal.pl/
2 cm grubosci ale wyglada to w porzadku - jedno okno mamy 3 m

z kamienia naturalnego zewnetrzne generalnie odradzaja - marmur matowieje - mozna to jakos specjalnie impregnowac ale to raczej klopotliwe

andk
20-02-2006, 11:01
A co tu dotykać.... Zobaczcie co macie na dachu i do tego kombinujcie sobie parapety. A blacha jest najlepsza - i można sobie bezboleśnie wymienić jeśli się znudzi. Jeśli chcecie być niepowtarzalni pomalujcie ją w motylki.... :D :D :wink:

romka
20-02-2006, 11:07
plastikowe mam w mieszkaniu/wewnątrz/i prawdę mówiąc to żałuję.może teraz są lepszej jakości.... :roll:
blacha -hmmm też nie za bardzo
co mamy na dachu ???-karpiówkę no i co do tego proponujesz???? :lol: :lol: myślałam że trzeba patrzeć na okna a nie na dach 8) 8)

andk
20-02-2006, 11:13
A jeśli ceramika - to też ceramikę. Trudno sugerować konkrety jak nie wie się jak to wygląda. A może parapety.... karpiówką? :-?

SławekD-żonka
20-02-2006, 11:18
A blacha jest najlepsza
Rodzice mieli z blachy parapety zewnętrzne - dziękuję bardzo przy deszczu :x

andk
20-02-2006, 12:02
Ideału nie ma. Ja mam okapy 1 m, deszcz bezpośrednio nie zagląda na parapet, a jak już zacina na okna - to już bez znaczenia z czego parapet - szyby zagłuszają... 8)

Rezi
21-02-2006, 19:54
my mamy helopal classic
http://www.helopal.pl/
2 cm grubosci ale wyglada to w porzadku - jedno okno mamy 3 m

z kamienia naturalnego zewnetrzne generalnie odradzaja - marmur matowieje - mozna to jakos specjalnie impregnowac ale to raczej klopotliwe
ścianę macie 2 czy 3 warstwową ?

romka
21-02-2006, 20:21
co do marmuru to może zależy w jakiej okolicy jest dom,jak nie ma zanieczyszczenia to wtedy taki kamień naturalny jest nie do zdarcia????
sąsiedzi mają chyba marmur od ponad 5 lat i nie mają żadnych kłopotów.

Dominik!
21-02-2006, 20:29
Przepraszam, że zapytam - chodzi o parapety na zewnątrz czy wewnątrz?
Bo z jednej strony mowa o klinkierze, a potem o drewnie, więc mam pewne wątpliwości czy aby na pewno o zewnętrzne chodzi.
Poza tym w dziale wnętrza...

romka
21-02-2006, 20:54
chodzi o zewnętrzne.niestety nie umiem wkleić linku do mieszka,ale jakbyś chciał zobaczyć projekt to albo w projektach"projekt mieszko"w pierwszym poście lub na archipelagu.
jest tam gruby,bardzo gruby parapet zewnetrzny z drewna.i to na projekcie ładnie wygląda,ale przychodzi rzeczywistość i poprostu nie wyobrażam sobie czyszczenia takiego parapetu.a też nie za bardzo pasuje mi taki cieńki
pozdro

Dominik!
22-02-2006, 07:24
Ja osobiście mam blachę, ale wybrałem ją tylko z tego powodu, że przy scianie 2W i grubym styropianie było to najprostsze rozwiązanie.
Natomiast potwierdzam, że nieraz słychać na nich krople wody.
Sam deszcz, nawet zacinający nie jest słyszalny, ale ponieważ nie mam okapów, nieraz jak z obróbki blacharskiej spadnie większa kropla wody to słychać wyraźnie.

Karorka
22-02-2006, 08:13
my mamy helopal classic
http://www.helopal.pl/
2 cm grubosci ale wyglada to w porzadku - jedno okno mamy 3 m

z kamienia naturalnego zewnetrzne generalnie odradzaja - marmur matowieje - mozna to jakos specjalnie impregnowac ale to raczej klopotliwe
ścianę macie 2 czy 3 warstwową ?

1-warstwowa

Teska
22-02-2006, 08:33
no właśnie jakie macie ?
mamy duże okna 150 i dylemat-jakie dać parapety
1.marmur lub inny kamień,ale przy tak dużych oknach nie wiem jak by wyglądał -bo daje się dosyć cieńki
2.klinkier-ale nie jestem do niego przekonana,wiem że też jest łatwy do utrzymania czystości,ale.....to nie to
3.drewno -tu od razu zrezygnowałam,lubię gładkie w dotyku.... 8) 8)
może jakieś zdjecia???
pozdro

ja mam klinkierowe i sa super! okna 150

romka
22-02-2006, 09:04
a masz może zdjęcia??
pozdro