PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy fundament ???



aigel
19-02-2006, 22:12
Zamierzam rozpocząc budowe na wiosnę 2007 .
W związku z tym mam pytanie czy lepiej będzie zalać fundament na jesieni 2006 czy poczekać spokojnie do wiosny 2007 i w maju rozpocząć od budowy fundamentu??

poz
aigel

Acent
19-02-2006, 22:20
zawsze to etap do przodu-czyli oszczednośc czasu na wiosnę.Działka mniej rozbabrana.

Wolf PL
20-02-2006, 08:37
Ja miałem ten sam dylemat .I już wiem że w tym roku trzeba zrobić fundament a w nastepnym reszte. Gdy bym miał kasę to napewno wykonał bym jeszcze tej samej wiosny sciany i dach.
Fundamenty będe kopał na wiosnę gdzie intensywnośc opadów jest najmniejsza i nie bedzie problemów z namakaniem gruntu.No i jak sobie postoją rok to osiądą (albo nie),ale tak bedzie bezpieczniej dla ścian i całego domu.Pozatym przed ścianami zdołam zadbać o rozkopaną ziemie , posiać trawkę, aby na nastepny rok mieć porządek.Nie taplać się w błocie z rozkopanej ziemi.

Świerzak
20-02-2006, 08:45
już.. już już :)

ja nie moge sie doczekać aż snieg stopnieje... by zacząć..
tak że nie czekaj bo za rok może być tylko gorzej (czt. drożej :)
a i więcej czasu przez zime... zaplanować wszystko itp.. pozdr..

Geno
20-02-2006, 08:48
Ja miałem ten sam dylemat .I już wiem że w tym roku trzeba zrobić fundament a w nastepnym reszte. Gdy bym miał kasę to napewno wykonał bym jeszcze tej samej wiosny sciany i dach.
Fundamenty będe kopał na wiosnę gdzie intensywnośc opadów jest najmniejsza i nie bedzie problemów z namakaniem gruntu.No i jak sobie postoją rok to osiądą (albo nie),ale tak bedzie bezpieczniej dla ścian i całego domu.Pozatym przed ścianami zdołam zadbać o rozkopaną ziemie , posiać trawkę, aby na nastepny rok mieć porządek.Nie taplać się w błocie z rozkopanej ziemi.
Na wielkie osiadania to bym nie liczył jeśli ciężar ławy od ciężaru gruntu nie będzie większy raczej niż 30%.

marcin_budowniczy
20-02-2006, 09:46
już.. już już :)

ja nie moge sie doczekać aż snieg stopnieje... by zacząć..
tak że nie czekaj bo za rok może być tylko gorzej (czt. drożej :)
a i więcej czasu przez zime... zaplanować wszystko itp.. pozdr..

ja też czekam jak ten śnieg stopnieje i ... START!
Kiedy rozpocznesz? kwiecień czy maj?
kurcze w kwietniu mogą być jeszcze przymrozki, poza tym mam małe bagienko pośniegowe na działce.
Wiosno prędzej!!!