PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjątkowy owczarek niemiecki - czy komuś nie zaginał



Gafinka
20-02-2006, 09:12
Kochani w zeszłym tygodniu oglądająć swój ugór zobczyłam przy drodze we wsi pięknego owczarka niemieckiego. W wywiadzie ustalilam, ze pies koczuje pod gołym niebem od jakiś 2 tygodni - ciągle w tym samym miejscu, ciągle czekając na swojego pana.
Psa zabrałam i w tej chwili przebywa w domu tymczasowym.
Pies jest super mądry i musiał być bardzo zadbany ( w tej chwili po dwóch tygodanich na mrozie w chłodzie i głodzie nadal wygląda pieknie).
Pies przyjmuje podstawowe komendy, uwielbia jeździć samochodem ( jeździ tak jaby zwiedził w samochodzie cały świat) jest przyjazny wobec ludzi i innych psów, stateczny i pieszczotliwy - on musiał mieć dobrych właścicieli - którzy wychowali tak fajnego i wiernego psa - nie wiem wiec czemu znalazł się sam w mrozy w obcym miejscu.
Szukam jego wlaścicieli a jeśli ci sie nie znajdą nowego domu dla psa.
http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/7808.jpg

zielonooka
20-02-2006, 10:43
sliczny jest!
dawalas pewnie info na dogomani- nie sadze zeby go ktos wyrzucil raczej sie zgubil...

aha26
20-02-2006, 13:24
wiem,ze kolezance zginęla suczka owczarek niemiecki na białołęce,ale to jest pies więc to jednak nieaktualne a juz mialam nadzieję... :wink:

Zochna
20-02-2006, 18:47
Gafinka - a powiadomilas okoliczne schroniska ? Pewnie tak...
Moze psiak ma tatuaz albo chipa? Wtedy mozna jeszcze szukac wlasciciela przez zwiazek kynologiczny..
Wyborcza drukuje bezplatnie informacje o zgubionych/znalezionych..
Sliczny psiak...

Zochna
20-02-2006, 19:03
Gafinka - kasuje te moje wymądrzania powyżej. Widziałam wpis na dogomanii..

janaro
20-02-2006, 21:15
Kurzce sam bym go wział ale już jednego takiego szałaputa mam w domu.
Jeżeli nie znajdziesz właścicieli to po co mu szukasz nowego domu? Wziął bym takiego w ciemno

Gafinka
20-02-2006, 23:46
Pies tatuażu nie ma - wieć związek kynologiczny niec nie pomoże.
Zgłosiłam go wszedzie gdzie się da, pokazałam na WOT i na razie nic.

Pies jest niesamowity - i sama bym go wzięła - ale ja niestety mam 3 psy a na razie mieszkam w bloku to raz, po drugie to jest facet a mój pies ( amstaff) innego samca na swoim terenie nie zniesie niestety. :(

Dlatego niestety jesli właściciel się nie znajdzie nowy dom dla niego jest konieczny.

janaro
21-02-2006, 01:04
Dlatego niestety jesli właściciel się nie znajdzie nowy dom dla niego jest konieczny.[/quote]

Miejmy nadzieję że rzeczywiście pies się zgubił, a go nie wyrzucono i może przy pomocy forumowiczów uda odnaleźć właścicieli, a jak nie to uda mu się znaleźć dom.

Marek30022
21-02-2006, 08:27
Pies jest piękny. mam co prawda sukę owczarka niemieckiego ale i dla drugiego psa miejsce by się znalazło. Tak na wszelki wypadek rozpoczołem pertraktacje w domu. Na razie idzie ciężko. Nie dlatego, że rodzina nie chce drugiego psa ale boją się wziążć psa wychowanego przez inną osobę.[/list]

Maluszek
21-02-2006, 08:40
Grafinka - a ile lat może mieć ten psiak? Śliczny jest :D

Gafinka
21-02-2006, 10:36
Pies ma pewnie około 5 lat - w tej chwili ciężko to dokładnie określić bo pies jest wychudzony i pogryziony przez pchły ( jest leczony i odkarmainy w tej chwili)
Co do charakteru to jest to najcudowniejszy owczarek jakiego znam i znałam, a w zwiazku z tym, ze przebywa w domu tymczasowym można obserwowac jego reakcje i żadne negatywne nie występują.
Pies jest na bank wychowany w kontakcie bliskim z człowiekiem - dlatego powinien być psem towarzyszem a nie psem stróżującym w kojcu - takiego domu mu szukam.
Ktoś włozyl dużo dobrej pracy w tego psa. Można poczytać moje posty o psach - nie jestem osobą która psa z problemami charakterologicznymi promowała by jako cudownego psiaka. On jest cudowny - ja uczciwie rzecz stawiajać za owczarkami nei przepadam - ale gdybym tylko miała warunki przy tym by skapitulowala, bo pies jest ekstra.

Gafinka
21-02-2006, 10:44
Marek30022 - jak z pertrakcjami będzie bardzo ciężko mogę Was tak całkiem przypadkiem z psem odwiedzić :) - pies jest naprawdę taki, że nie widzę mozliwości co by go nie pokochać :)

Maluszek
21-02-2006, 10:57
Grafinka - obawiam się, że mój pies (3 lata) może mieć problem z zaakceptowaniem dorosłego samca. A przy okazji jak odwiedzisz Marka to po sąsiedzku możecie i nas odwiedzić :D

Gafinka
21-02-2006, 11:26
Jak mi ustalicie marszrutę to mogę poodwiedzać całe szacowne grono :D , piecho uwielbia jazdę samochodem a ja będę miałą okazję podpatrzec rozwiązania budowlane :)

e'mma
23-02-2006, 09:20
Grafinko, Jakie są losy owczarka? I jaki on jest w stosunku do dzieci - czy miałaś okazję to sprawdzić? Jak rozumiem, póki co, przebywa w schronisku?
Pojutrze bierzemy 7-tygodniowego bernenczyka, gdyby ni to - nawet bym sie nie zastanawiała. A tak się tylko zastanawiam, bo pamiętam wspaniałego ON-ka moich rodziców (i też to był pies wyjątkowy, bo porzednie Ok-ki były mocno nerwowe i nie mam generalnie do tej rasy wielkiego zaufania). Daj znać co sie dzieje z "Twoim", bo szkoda by było, żeby za długo przebywał w schronisku...

Gafinka
23-02-2006, 11:55
Pies nie jest w schronisku - ja za długo pomagałam w schronisku, zeby psa tak odtransportowac - dzięki uprzejmości jedne osoby przebywa pod jej opieką.
Będę go w weekend wiozła do lekarza wynajdę gdzieś "testowe dzieci" bo z miejscu tymczasowym dzieci nie ma. Nie sadzę jednak aby były kłopoty - ja też właśnie ze względy na niejednokrotnie sporą nerwowość i sporą pobudliwość za On- kami nie przepadam - ale ten pies ma bardzo zrównowazony, pogodny, łagodny i esktra charakter. Ni tekai On-ek nie On-ek. Wiem, że psie dzieci lubi i nie okazuje agresji. Czy nie jada dzieci sprawdzę w weekend i dam znac.

e'mma
01-03-2006, 10:00
Grafinko,
co z ON-kiem? Znalazl dom? Bo ja wciaz o nim mysle... i czy zjadl jakies dzieci w weekend?

Małgorzata R.
01-03-2006, 18:09
Pies jest u mnie w domku tymczasowym, żadnych dzieci nie zjadł :lol: i nie planuje zjadać :lol: A tak poważnie nie sądzę by okazał agresję wobec dzieci...to zrównoważony pies i bardzo rozumny. Po zadomowieniu się napewno będzie doskonałym opiekunem swojego terenu. Nie jest hałaśliwy, ale umie szczekać " basem" :lol: i nie robi tego bez powodu, tylko jak Ktoś zadzwoni do drzwi i co ciekawe nie na wszystkich szczeka ...mądrala.

ozzie
01-03-2006, 19:28
Fajnie, ze psina jest w milym domku tymczasowym. Mam nadzieje, ze niedlugo znajdzie cudowny domek na stale :wink: Od Gafinki wiem, ze pies jest naprawde kochany, a do tego bardzo ladny.

Gafinka
03-03-2006, 23:39
Owczarek pojechał dziś do nowego domku. Mam nadzieję, że dobrze wybranego - ale i tak z Małgosią pojedziemy w odwiedziny więc sprawdzimy.

ozzie
04-03-2006, 00:39
super wiadomosc :)

tomek1950
04-03-2006, 01:19
Gdyby coś nie tak z nowym domkiem dla paa, czego mu nie życzę, to daj znać.

tomek1950
04-03-2006, 01:19
Gdyby coś nie tak z nowym domkiem dla psa, czego mu nie życzę, to daj znać.

tomek1950
04-03-2006, 01:19
Gdyby coś nie tak z nowym domkiem dla paa, czego mu nie życzę, to daj znać.

Gafinka
05-03-2006, 10:45
Jasne, ze dam znać - mam nadzieję, ze osoby zainteresoane powiedziały mi prawdę - ale dokąd sama nei sprawdzę dotąd pewności nie mam.
Jakby cokolwiek było nie tak psa zabiorę i wtedy dam znac na pwno.

Teska
06-03-2006, 08:32
Owczarek pojechał dziś do nowego domku. Mam nadzieję, że dobrze wybranego - ale i tak z Małgosią pojedziemy w odwiedziny więc sprawdzimy.
:lol: