PDA

Zobacz pełną wersję : VAILANT VUI zasobnik 20 l



dreju
04-02-2003, 11:11
proszę o opinie na temat tego kotła w kontekście CWU mam 2 łazienki czy nie problemów z ciepłą wodą.

VPS
04-02-2003, 12:06
dreju
Wszystko zależy do tego jaki potrzebujesz wydatek cwu.
Przeczytaj na folderze VUI tam są przykładu typowych czasów poboru.
http://www.vaillant.pl/pdf/VUI_p.PDF

mironmk
04-02-2003, 14:03
To i ja się dołożę - może i mi się rozjaśni. Mój dom to blisko 200 mkw., w tym 3 łazienki, 3- 4 osoby, bez podłogówki, 14 kaloryferów i 3 drabinki. Rozważałem do tej pory jednofunkcyjne
Junkers lub Vaillant. Projektanci przewidywali (fakt, że bez konkretnych pytań o zapotrzebowanie) zasobniki 120 lub 150 lit. Ostatnio dośc przypadkiem polecono mi kocioł Immergas Vitrix kondensacyjny za 7300 netto (z pogodówka) z pojemnikiem 54 l, ale o wydajności takiej jak 120 przy np. Vaillancie, no i sam zbiornik jest ze stali nierdzewnej. W związku z powyższym szukam info na temat tego kotła, ale Forum zawiera tylko kilka opinii nt, a firmowa www Immergasu (polska) jest dość szczątkowa. Może ktoś użytkuje taki kocioł i może podzielić się opinią? I jak tak naprawdę odczytać i porównać info o poborze wody przez pierwsze 10 min. (najczęściej podawane), czemu tylko 10 min. a nie np. 30 min. Poza tym zawsze wraca pytanie, czy jesli nie Viessman (bo drogi) i nie polski (no właśnie czemu nie? np. Torus) to zostaje Junkers lub Vaillant - o tym oczywiście dużo na Forum. A może VPS zawyrokuje? Czas mija i decyzję trzeba podjąć do końca lutego.

dreju
04-02-2003, 15:04
Dzięki VPS ,przeglądałem te informacje chciałbym jednak usłyszeć zdanie kogoś kto kto mial do czynienia z tym urządzeniem ktoś kto użytkuje.Chyba zdecyduje się jadnak na De Dietrich City z zasobnikiem 80 l, pewniejsza sprawa z ciepłą wodą.

VPS
05-02-2003, 00:13
Już kiedyś na forum pisałem, że w domkach jednorodzinnych (często 2 łazienki) jestem zwolennikiem kotła jednofunkcyjnego z odpowiednim zasobnikiem. Natomiast kocioł VUI jest czymś pośrednim miedzy kotłem dwufunkcyjnym, a kotłem z zasobnikiem.

mironmk
W Twoim wypadku zdecydowanie kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem.
Przeczytajcie artykuł z Magazynu Instalatora
Rocznik 2002 "MI"2(42) str 40-42
Bardzo ciekawy i może być pomocny w podjęciu decyzji http://www.instalator.pl/archi/aktualny.html

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-05 01:22 ]</font>

mironmk
05-02-2003, 09:09
Dzięki VPS, już kiedyś polecałeś komuś ten artykuł i już go czytałem. Przyznam, że do tego etapu budowy nie miałem problemu z podejmowaniem decyzji (i na razie z wyborów jestem zadowolony), teraz jednak mam szum informacyjny, zwłaszcza,że, jak to bywa, nie do końca zorientowanemu sprzedawca danej marki potrafi zasiać niepokój. Może odezwą się się użytkownicy Immergasa?