PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa Wiśniowski czy Horman - ceny???



ed-mar
20-02-2006, 11:56
Brama garażowa Wiśniowski czy Horman - ceny???
Nie wiem jaka bramę garażowa wybrać, Słyszałam że Hormann jest dużo droższy od Wiśniowskiego a ja dostałam wyceny odwrotne. Segmentowa złoty dąb bez napędu (wymiar 250 x 210)
Wiśniowski - 3.500 brutto (w cenie montaż)
Hotmann - 28.000 brutto
Moze ktoś wie gdzie mozna kupić taniej????

ed-mar
20-02-2006, 12:07
Pomyliłam się - Hormann 2.800 zł. :lol:
Doradźcie mi coś proszę
Edyta

holusio
20-02-2006, 12:10
zas watek sie powtarz z ta cena hormana to jakas lipa jest na 100 % jaka to brama?
dowiedz sie dokladnie montaz w tym czy + montaz?
www.roletyhoryzont.pl :P

ed-mar
20-02-2006, 12:51
Ponoć wszystko mi w tej cenie dają brama w kolorzez złoty dąb, montaż, rabat itp. Moga mnie oszukać?????? na czym, o co się pytać?????

A czy cena bramy Wiśniowksiego jest ok??

holusio
20-02-2006, 13:00
ja mam firme ktora takie bramy montuje i sprzedaje jesli dalbym ci taka cene to musialabys byc moja zona lub kochanka :P bo nie lubie rozdawac bez zarobku ... :wink:
cena wisniowskiego jest do przyjecia .podpowiem ci ze wisniowski powinien znalezc sie u ciebie w garazu za okolo 4000- 4500 brutto z napedem w zlotym debiei uwazam ze to gorna granica przynajmniej na moim terenie a hormann tez w tych granicach
pozdrawiam

ed-mar
20-02-2006, 13:49
Kochanka jeszcze nie szukam, a ty zapewnie kochanki też nie, ale no no, ... musze się chyba dobrze do ciebie uśmiechać, (albo lepiej do tego pana w firmie co mi dał taką cenę :wink:

ed-mar
20-02-2006, 13:51
Holusio! A co myślisz o bramach BIGTOR?
Przyznam że szukam niedrogiej a słyszałam że one sa dość tanie???

holusio
20-02-2006, 14:00
nie mialem przyjemnosci poznac pana bigtora ale firma poltau ma rozsadne ceny to polski producent na wloskich podzespolach i niemieckim panelu(nie wszystkie) maja bardzo rozsadne ceny i duzo nizsze niz wisniowski mhormann czy normstahl
:wink:

tomasz878
20-02-2006, 15:04
Cena Hormanna jak najbardziej ok. Brama EPU 40 - gr segmentu 2 cm, wzór przetłoczenia poziome, kolor złoty dąb. Za 2.800,- z 7% VAT można kupić mając montaż w cenie i rabat około 5-7 oczek, zależy za ile montują.
Pozdrawiam 8)

holusio
20-02-2006, 15:20
tu mnie masz ani jednej takiej nie sprzedalem jakos mi do glowy nie wpadlo proponowac 2 cmtrowe :wink: :oops:

Henryk123
20-02-2006, 21:19
Ja w grudniu 2005, w Poznaniu, za taką samą bramę (segmentowa, 2500x2100, złoty dąb) ale z napędem, zapłaciłem łącznie z montażem 3800 brutto. Z tego co się wtedy zorientowałem, bramy Hormanna wychodziły wyraźnie drożej. Zwróć uwagę, że Hormann oferuje bramy grubości 2cm (Wiśniowski 4cm) - stąd być może wynika podana przez Ciebie cena takiej bramy.

ed-mar
20-02-2006, 21:33
Czyli mam rozumić że Wiśniowski jest najtańszy, potem Hormann, a co myslisz o bramach BIGTOR-a??

klips
20-02-2006, 21:38
witam, sprawdź jeszcze ofertę normstahla. Jeden z fachowców od bram, który instaluje i Wiśniowskiego i normstahla, zaproponował mi Normstahla w cenie lepszej niż Wiśniowski (cena obejmowała bramę 5,0x2,25), napęd i montaż oraz 7% VAT. jak powiedział Hormstahl ma od jesieni jakąś promocję i napęd firmowy ultra Exelent Lang daje praktycznie w cenie. (Chodzi o bramę G30 w wersji Line). pzdr

ed-mar
21-02-2006, 07:52
Widziałam tę brame Normstahla, mężowi sie podobała, była w kolorze brązowym i taka dziwnie powlakana, mam to być ponoć trwałe. Faktycznie cena atrakcyjna (promocja) około 3.500 z napędem
Ale ja wolę złoty dąb bo pasuje mi do okien.

ed-mar
21-02-2006, 07:53
Proszę jeszcze o opinię dot. BIGTORA????
Mój znajomy ma taką i wygląda bardzo ładnie no i dobrze się sprawuje.
Może jakieś opinie???

Wojtek R
21-02-2006, 08:42
Proszę jeszcze o opinię dot. BIGTORA????
Mój znajomy ma taką i wygląda bardzo ładnie no i dobrze się sprawuje.
Może jakieś opinie???

ja zamawiałem z tydzień temu bigtor-a 2700x2260 złoty dąb z przetłoczeniami za ok 3150 brutto z montażem

co do jakości i użytkowania to będą 3 drzwi w rodzinie z tej firmy i żadnych problemów

KrzysiekSw
21-02-2006, 08:53
Proszę jeszcze o opinię dot. BIGTORA????
Mój znajomy ma taką i wygląda bardzo ładnie no i dobrze się sprawuje.
Może jakieś opinie???

ja zamawiałem z tydzień temu bigtor-a 2700x2260 złoty dąb z przetłoczeniami za ok 3150 brutto z montażem

co do jakości i użytkowania to będą 3 drzwi w rodzinie z tej firmy i żadnych problemów

Oczywiście bez napędu?

Wojtek R
21-02-2006, 09:09
Proszę jeszcze o opinię dot. BIGTORA????
Mój znajomy ma taką i wygląda bardzo ładnie no i dobrze się sprawuje.
Może jakieś opinie???

ja zamawiałem z tydzień temu bigtor-a 2700x2260 złoty dąb z przetłoczeniami za ok 3150 brutto z montażem

co do jakości i użytkowania to będą 3 drzwi w rodzinie z tej firmy i żadnych problemów

Oczywiście bez napędu?

tak

KrzysiekSw
21-02-2006, 10:46
Pisałem już w innym poście - brama Interflex wymiar 2500x2260 z montażem - 2700 brutto, ewentualnie dodatkowo napęd Marantec (zrealizowany na łańcuchu) z automatyką i dwoma pilotami 1200 brutto - razem 3900 brutto. Nie znalazłem tylko żadnego użytkownika takiej bramy, może to źle.....
Natomiast firma handlująca bramami już przeze mnie sprawdzona - kupowałem pokrycie dachowe, handlowiec się poczuwa (reklamowałem jedno okno dachowe)

ed-mar
21-02-2006, 15:03
Dzięki za opinie!!!
Właśnie wróciłam z rozmowy z przedstawicielem Bigtora w Olsztynie i zaproponowali mi cenę 3.060 zł. a po negocjacjach cenowych kolegi z szefem tamtej firmy dali mi cenę 2.800 brutto (bez napędu oczywiście)

holusio
21-02-2006, 16:00
przy takiej cenie zalozylbym normstahla bezdyskusyjnie no ale ty placisz :wink:

stasiupomorze
21-02-2006, 16:16
W zeszłym miesiącu w trójmiescie kupiłem bramę wisniowskiego 2,5 x 2,1
złoty dąb bez automatu za 2860,00. z vatem 7% i montazem w cenie.
Firma zamontowała mi ją zanim zdążyłem dojechać na budowę z pieniędzmi, działa super za miesiąc dokupię sobie automat, obiecali mi że sprzedadzą po kosztach tylko zapłacę za montaż .
pozdrawiam

klips
21-02-2006, 16:46
przy takiej cenie zalozylbym normstahla bezdyskusyjnie no ale ty placisz :wink:

zdecydowanie przyłączam się do holusio - normstahl w porównaniu z Big Torem wypada zdecydowanie na plus a jeżeli cena jest podobna ja wybrałbym normstahla (mam zresztą taki zamiar do dali mi wycenę na poziomie nieco wyższym od Big Tora

Henryk123
21-02-2006, 17:09
Jedna praktyczna uwaga, co do bram firmy Normstahl. Oglądałem taką bramę i posiadała ona całkiem płaską (jak stół) powierzchnię (nie wiem czy tak są wykonane wszystkie ich bramy). W takim przypadku będą bardzo widoczne wszystkie ślady eksploatacji - małe wgnioty, np. wskutek oparcia roweru itp. Paskudnie to potem wygląda. Blacha takich bram - nie tylko Normstahl - ma grubośc około 0.5 mm a w środku jest miękka pianka, stąd ich podatnoś na takie wgnioty. Bramy Wiśniowskiego czy Krispolu posiadają nierówną powierzchnię przypominającą strukturę drewna z mnóstwem małych "wgniotów" i z tego powodu eksploatacyjne małe wgnioty są niewidoczne.

holusio
21-02-2006, 17:24
heniu chodzi ci o plaska powierzchnie bez struktury ktora nie wystaepuje we wszystkich bramach
moge tylko powiedziec ze wiekszosc paneli wykonywana jest przez powtarzajacych sie producentow co tyczy sie przede wszystkim wykonawcow ktorych wymieniles i wszystkich mniejszych lokalnych skladaczy bram
reasumujac gladka powierzchnia nijak nie laczy sie z marka normstahl`a :wink:

a twoje spostrzezenie jest jak najbardziej trafne lepiej jak brama ma powloke fakturowana i jeszcze dodatkowo przetloczona..

21-02-2006, 19:38
Co do Hormanna - sprawdź, czy brama którą Ci oferowali nie ma przypadkiem 2 cm grubości :roll: (konkurencja i zresztą sam Hormann ma zwykle 3,5 - 4cm). Cena wydaje się korzystna, tylko ten mały "zonk" w postaci cieniuchnego skrzydła bramy 8) :lol: . Sama się prawie dałam nabrać ;), ponoć nowa ich sztuczka ;)

ed-mar
21-02-2006, 20:05
Juz chyba zgłupiałam :o , sama nie wiem co wybrać???
Stasiupomorze!!! A twoja brama Wiśniowskiego jaką ma grubość???? bo chyba ta "moja" Hormanna była jednak 2 cm

stasiupomorze
21-02-2006, 20:56
Juz chyba zgłupiałam :o , sama nie wiem co wybrać???
Stasiupomorze!!! A twoja brama Wiśniowskiego jaką ma grubość???? bo chyba ta "moja" Hormanna była jednak 2 cm
Bramy wisniowskiego mają zawsze 40mm i są oczywiscie izolowane w srodku. W sezonie ta cena by była raczej nie możliwa ale w srodku zimy zjezdzają z ceny aby miec co robic.

ed-mar
21-02-2006, 21:39
Dzięki Stasiu :D
Ale i tak dalej nie wiem co wybiorę

Jepet
22-02-2006, 08:14
Cześć!
JA oprócz wiśniowskiego poleca DAKO. Mieszka tam gdzie te bramy robią.
Mam bramę złoty dąb przetłaczaną 3,5x2,3 za 3,800(bez napędu z montazem). Polecam!
Napęd to około 1000zl
Pozdrawiam

Wwiola
22-02-2006, 10:19
A jakie znaczenie ma grubość bramy przy załozeniu, ze garaż nie będzie ogrzewany ?
Tak się zastanawiam czy warto zabijac się o tę grubość.

Mam ofertę na hormana 250x230 z napędem i montazem za 4 tys i bardzo mi (a zwłaszcza mojemu męzowi :D ) podoba ta brama. Czy sądzicie, ze lepiej szukać Wiśniowskiego np, bo podejrzewam, że za tę cenę spokojnie dostanę te 4cm ?

22-02-2006, 11:31
A jakie znaczenie ma grubość bramy przy załozeniu, ze garaż nie będzie ogrzewany ?
Tak się zastanawiam czy warto zabijac się o tę grubość.

Mam ofertę na hormana 250x230 z napędem i montazem za 4 tys i bardzo mi (a zwłaszcza mojemu męzowi :D ) podoba ta brama. Czy sądzicie, ze lepiej szukać Wiśniowskiego np, bo podejrzewam, że za tę cenę spokojnie dostanę te 4cm ?

Nie wiem, jakie znaczenie użytkowe ma w rzeczywistosci różnica w grubości, ale powiem, ze poczułam się naciągana :evil: . Bo "niby" to samo, ale jednak nie... Tak jak "odchudzane" profile okienne Veki produkowane specjalnie na polski rynek. Też "niby to samo', ale nie lubię kiedy Wielkie Koncerny traktują nas jak klienta III kategorii.
Z drugiej strony, jesli w granicach 3500-3800 można kupić bramę z napędem o normalnej grubości i dokładnie takich samych zaletach użytkowych, to dlaczego mam tyle samo płacić za jakiegoś "chudzielca"? Dlatego że z Hormanna?

kolia
22-02-2006, 11:40
W zeszłym miesiącu w trójmiescie kupiłem bramę wisniowskiego 2,5 x 2,1
złoty dąb bez automatu za 2860,00. z vatem 7% i montazem w cenie.
Firma zamontowała mi ją zanim zdążyłem dojechać na budowę z pieniędzmi, działa super za miesiąc dokupię sobie automat, obiecali mi że sprzedadzą po kosztach tylko zapłacę za montaż .
pozdrawiam

Gdzie kupowałeś swoją bramę?

tomasz878
22-02-2006, 12:12
vviola tak tylko obrazowo podam z katalogów Hormanna dla bramy segment. gr 2 cm.
- U=1,0 dla segmentu
- U=1,36 dla płyty bramy
- U=1,8 dla wbudowanej bramy (o powierzchni 10m2) ---> dla bram gr. 4 cm U wynosi około 1,3 dla wbudowanej bramy.
Tak więc trzeba sobie porównać bo 4 cm są na pewno cieplejsze i widać o ile...
:-?

Wwiola
22-02-2006, 12:32
Tylko czy to będzie 1,8 czy 1,3 dla nieocieplanego i odizolowanego termicznie od domu garażu ma naprawdę niewielkie znaczenie. Ja wiedziałam od początku, że za tę cenę dostaję 2 cm. W zasadzie rozmowa zaczęła sie od pyania czy garaż będzie ocieplany.
I zdecduję się chyba na tę własnie bramę. Facet handluje również Wiśniowskim, ale jakos ich bramy mi sie nie podobają. Może to kwestia tylko tego, że w sklepie była pokazana brama hormana taka jaką ja potrzebuję a Wisniowskiego była tylko uchylna.
A w ogóle to jeszcze przypatrzę się dziś pilniej temu Wiśniowskiemu (a raczej jego bramie :D :D :D )

Jepet
22-02-2006, 12:53
Wwiola
A w ogóle to jeszcze przypatrzę się dziś pilniej temu Wiśniowskiemu (a raczej jego bramie :D :D :D )[/quote]

Proponuję sprawdź Wiśniowskiego jak i działającą na tym samym terenie DAKO. wykonwnie takie samo a w cenie rozne.!
Mają duzy asortyment od uchylnych,segmentowych do bram ogrodzeniowych kutych i normalnych.
polecam!

13-12-2006, 11:49
Pisałem już w innym poście - brama Interflex wymiar 2500x2260 z montażem - 2700 brutto, ewentualnie dodatkowo napęd Marantec (zrealizowany na łańcuchu) z automatyką i dwoma pilotami 1200 brutto - razem 3900 brutto. Nie znalazłem tylko żadnego użytkownika takiej bramy, może to źle.....
Natomiast firma handlująca bramami już przeze mnie sprawdzona - kupowałem pokrycie dachowe, handlowiec się poczuwa (reklamowałem jedno okno dachowe)

Krzysiek, jakie opinie po pół roku użytkowania Interflexu?
Gość ma w ofercie bramy Wiśniowskiego i Interflex - bardziej zachwala te drugie, no ale różnica w cenie jest, więc ma w tym interes.
Kupiłbyś drugi raz Interflex?

iza2004
19-06-2007, 23:07
Witam
Czy ma ktoś bramę segmentową z Interflex?
Mam wymiar 2900x2500 i 2 wyceny z automatyką i montażem
Wiśniowski - 6070zł
Interflex - 5280zł

melis
24-06-2007, 14:02
brame o takich wymiarach w okleinie drewnopodobnej to ja Ci z montazem sprzedam w granicach 4500 PLN brutto

kasiula77
24-06-2007, 16:56
ja mam natomiast pytanie o wymiary bramy garazowej, w projekcie mam przewidzianą 240x210,wystarczy czy za mało?Jesli mało to ile jest w sam raz. Czy wymiary bram sa standardowe a tym samym nizsza cena niz na zamówienie?

Teska
24-06-2007, 17:07
Pomyliłam się - Hormann 2.800 zł. :lol:
Doradźcie mi coś proszę
Edyta

ja za hoermanna w 2004 roku dalam 2400 braz, i troszke byla niewymiarowa wieksza wyskokosc.
to cena z montazem ale bez autoamtyki.

Aga - Żona Facia
24-06-2007, 20:52
ja mam natomiast pytanie o wymiary bramy garazowej, w projekcie mam przewidzianą 240x210,wystarczy czy za mało?Jesli mało to ile jest w sam raz. Czy wymiary bram sa standardowe a tym samym nizsza cena niz na zamówienie?

kasiula77 2,40 to nie jest dużo. My mamy 2,60 i w sumie jakby była większa też by było dobrze.
Jeżeli chcesz sie dowiedzieć jakie wymiary są standardowe to podejdź do jakiejś firmy i się o to spytaj. Na pewno bramy na zamówienie mają inną cenę (czytaj wyższą).
Tak samo z drzwiami wejściowymi jak i oknami. Aha i jak jest inny niż biały kolor to też jest dopłata.

np. u nas zrobił się problem z oknami już po wymurowaniu jak przyjechał pan na pomiar. Zrobiliśmy standardowy wymiar 1,8 na 1,5 (szer. na wys.) no i do tego murarz dodał 20 cm na skrzynkę od rolety. A pan OKNIARZ powiedział że skrzynka na rolety ma 16 cm i trzeba było doklejać. Po prostu trzeba o wszytsko dowiadywać sie przed samą budową :roll: :o :evil:

BASAJEW
24-06-2007, 23:10
JESTEM AKURAT SPRZEDAWCĄ BRAM GARAŻOWYCH. MAM W OFERCIE TAKIE FIRMY JAK: WIŚNIOWSKI, HORMANN, NORMSTAHL, KRISPOL, BIGTOR, ANDOVE, INTERFLEX, DAKO. SPRZEDAJĄ MI SIĘ WSZYSTKIE BRAMY I PRAKTYCZNIE NIE MAM PROBLEMÓW Z ŻADNĄ Z TYCH FIRM CHODZ CZASAMI, KAŻDEJ Z TYCH FIRM ZDAŻA SIĘ JAKAŚ USTERKA NAWET W NORMSTAHLU. JEŚLI CHODZI O SERWIS POLECAM BRAMY WIŚNIOWSKI I DAKO. SERWISY TYCH FIRM JEŻDZĄ PO CAŁEJ POLSCE I W OKRESIE GWARANCYJNYM WSZYSTKO NAPRAWIAJĄ BEZ MOJEGO UDZIAŁU. SERWIS POGWARANCYJNY HORMANNA I NORMSTAHLA JEST DOSYĆ DROGI. JEŚLI CHODZI O CENY TO SĄ ZRÓŻNICOWANE I UZALEŻNIONE OD WIELU CZYNNIKOW JAK: PROFILOWANIE PANELA PAZIOME WĄSKIE, BEZ PRZETŁOCZEŃ, JEDNO PRZETLOCZENIE, KASETON I STRUKTURY PANELA WOODGRAIN CZY GŁADKI. A PRZYKŁADOWE CENY PANI BRAMY 2500 X 2100 W KOLORZE ZŁOTY DĄB U MNIE Z MONTAŻEM W WARSZAWIE TO:

WIŚNIOWSKI...............BEZ PRZETŁOCZEŃ............2960.00 BRUTTO
KASETON........................3250.00 BRUTTO

HORMANN EPU40.........JEDNO PRZETŁOCZENIE......3200.00 BRUTTO
KASETON.........................3460.00 BRUTTO

HORMANN LPU40.........JEDNO PRZETŁOCZENIE......3590.00 BRUTTO

NORMSTAHL Z SIŁOWNIKIEM................................4400.0 0 BRUTTO
BEZ SIŁOWNIKA................................3990.00 BRUTTO

KRISPOL ........POZIOME WĄSKIE...........................2900.00 BRUTTO
KASETON.......................................3020 .00 BRUTTO

BIG TOR.........POZIOME WĄSKIE...........................2860.00 BRUTTO
KASETON......................................3140. 00 BRUTTO

DAKO.............POZIOME WĄSKIE...........................2920.00 BRUTTO
KASETON.......................................3160 .00 BRUTTO

ANDOVE..........BEZ PRZETLOCZEŃ.........................2880.00 BRUTTO

rakszas
25-06-2007, 22:20
z tym dako to przesadziłes, są niezli ale w oknach.

Lechosia
11-02-2010, 22:22
Witam,

Mam pytanie dotyczące standardowego wyposażenia bram segmentowych, co powinienem mieć w "zestawie" oraz co powinno się ew.dokupić (czujki, zamki, uchwyty, blokady, etc.) aby zwiekszyć jej funkcjonalność?

W rodzinie i u znajomych dość popularną bramą jest brama firmy Hoerman.
My optujemy za LPU40, woodgrain, ciemny dąb (dark oak), o wym 4500x2150.
Pozdrawiam

lekrol
03-03-2010, 16:44
Witam
Czy ktoś może ma bramę WeatherGuard firmy Amarr - jest to firma amerykańska , grubosc panela 3,5cm. Proszę o opinie.
Pozdrawiam

agatonia
05-03-2010, 13:43
Witam,

Mam pytanie dotyczące standardowego wyposażenia bram segmentowych, co powinienem mieć w "zestawie" oraz co powinno się ew.dokupić (czujki, zamki, uchwyty, blokady, etc.) aby zwiekszyć jej funkcjonalność?

W rodzinie i u znajomych dość popularną bramą jest brama firmy Hoerman.
My optujemy za LPU40, woodgrain, ciemny dąb (dark oak), o wym 4500x2150.
Pozdrawiam

"Lechosia" - standardowe wyposażenie bram segmentowych zależy w dużej mierze, albo przede wszystkim od producenta.
Są tacy , którzy w standarcie do każdej bramy dodają zamek i uchwyt,
a sa i tacy, u ktorych te elementy musisz dokupić. Oczywiście jeżeli kupujesz bramę z napedem , to zamek jest Ci niepotrzebny. Chyba, że nie masz dodatkowego wejścia do garażu, wówczas zamek może sie przydać do zamontowania rozryglowania do napędu ( kiedy braknie prądu).
Co do czujek ( fotokomórki) - są one na wyposażeniu napędów . Ale czy w standardzie ,czy za dopłatą to też zalży od sprzedawcy.
Standardowy napęd w zestawie posiada zazwyczaj głowice + radio+pilot +szynę.
I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, na jaką powinnas zwrócic uwagę przy zakupie bramy segmentowej to jakie spreżyny ma na wyposażeniu
( naciągowe , czy skrętne) :roll:

Lechosia
05-03-2010, 18:07
Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
- wymiar 4500mm x 2125mm,
- kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
- segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
- trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
- szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

Cena z montażem 6200zł.

Pozdrawiam

aadamuss24
05-03-2010, 23:08
Czy jest jakaś typowa wysokość bramy garażowej ?

Lechosia
06-03-2010, 00:46
Czy jest jakaś typowa wysokość bramy garażowej ?

Typowa raczej nie, wymiary są brane z typoszeregu producenta, w którym zawarto zakres wymiarów (długość względem wysokości). Warto zrobić obmiar własnego otworu pod bramę, uwzględnić tynki i podłogę na gotowo i dobrać najbliższy pasujący wymiar właśnie z tego typoszeregu.
Pozdrawiam

edde
06-03-2010, 10:00
za to promocje cenowe na bramy producenci mają przważnie dla tych najpopularniejszych rozmiarów, i tu można czasem dobrze zaoszczędzić

Monika_76
06-03-2010, 19:56
Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
- wymiar 4500mm x 2125mm,
- kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
- segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
- trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
- szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

Cena z montażem 6200zł.

Pozdrawiam

Dobrą cenę masz, tak myslę :)
Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.

Lechosia
07-03-2010, 02:16
Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
- wymiar 4500mm x 2125mm,
- kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
- segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
- trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
- szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

Cena z montażem 6200zł.

Pozdrawiam

Dobrą cenę masz, tak myslę :)
Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.

Witam,
W tej chwili cena nam odpowiada, jej rozpiętość jest ogromna, to samo za 7k też się znalazło. Ogólnie wysłaliśmy zapytanie ofertowe do ponad 10 punktów dystrybucji Hoerman, wygrał gość, który przedstawił bardzo szczegółową ofertę dając nam poczucie indywidualnego traktowania, co bardzo cenimy. Oferta w wielu wariantach, z opisem co trzeba mieć, co można oraz co jest tzw. ściemą ze strony producenta.
Pozdrawiam

aadamuss24
07-03-2010, 04:21
Nie mam jeszcze otworu w murze a chciałby zrobić najbardziej typowy. Garaż podziemny, wjazd na dwa auta. Jaki wymiar byłby optymalny ? pozdr adam

Lechosia
07-03-2010, 19:40
Nie mam jeszcze otworu w murze a chciałby zrobić najbardziej typowy. Garaż podziemny, wjazd na dwa auta. Jaki wymiar byłby optymalny ? pozdr adam

Nie ma czegoś takiego jak "wymiar optymalny". Wszystko zależy od pozostawionego otworu wjazdowego (jak ma być na 2 auta, to przynajmniej 4500cm), wysokości nadproża (tańsze rozwiązania z wyższym nadprożem, np. Hoerman H nadpr.=min21cm), wysokości właściwej do stropu (inne rozwiązania mocowania) i tego jakie samochody mają tam parkować (zwykłe osobówki, czy dostawcze, chłodnie etc).
Do garażu podziemnego wchodzą w grę tylko bramy segmentowe (pionowe i poziome) i uchylne. Na rozwierane nie ma miejsca.
Jak znasz wszystkie odpowiedzi na te pytania wybór jest prosty, patrzysz na typoszereg oferty producenta.
Pozdrawiam

krolik2002
07-03-2010, 21:06
udało mi się poznać przemiłego Pana z Hormanna i będę miał bramę hybrydę :) Panele serii domowej a prowadnice/mechanika od przemysłowej. Podobno mechanizmy przemysłowe to przepaść vs. "cywilne".

Moja brama ma 6000x2450 więc jakiś kłopot mam nie ukrywam. Hormann jako jedyna firma, z którą się kontaktowałem chce mi to sprzedać bo inni producenci kręcą nosem i wolą typówki.

adi_
07-03-2010, 21:54
kazdy ci sprzeda brama jaka chcesz nawet o bardziej nietypowych wymiarach tylko trza isc do takiego dilera co mu sie chce dupe w tej sprawie ruszyc
bo im latwiej jest zamawiac typowki bo dzwoni i mowi pani jadzie 1 poprosze 3 4 tez 3 i tak dalej a tak to musi jechac dookladnie pomiezyc zadac ci pare pytan i dopiero wyslac faksem zamowienie pozdrawiam mam hormana i mam wisniowskiego horman to zwykla a wisniowski segmentowa

wolusie77
25-03-2010, 22:45
Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
- wymiar 4500mm x 2125mm,
- kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
- segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
- trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
- szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

Cena z montażem 6200zł.

Pozdrawiam

Dobrą cenę masz, tak myslę :)
Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.

Cena faktycznie bardzo dobra. Nam wycenili bramę LUP40 5000x2125mm, kolor ciemny dąb, przetłoczenia M, napęd SuperMatic P na 7400zł. Sprawdzałam u dwóch przedstawicieli i cena była podobna.
Zebrałam ofert u konkurencji i wychodzili taniej tj.:
1) Wiśniewski, gładka, orzech - 6160 zł
2) Krispol, gładka (PASAT slick lub Sirocco slick), napęd Marantec - 6700 zł
3) Normstahl g60 Trend 6080zł (ale nie jest gładka:-( więc odpada), Eurotrend Iso - 7200 zł
4) i Poltau z Łodzi, z napędem FAAC - 6014 zł
Zastanawiam się nad bramą Poltau, Wisniewski lub Krispol (z uwagi na dobry napęd). Może ktoś ma doświadczenia z tymi markami i doradzi co najlepsze?
Pozdrawiam.

lasci
12-04-2011, 21:28
Hormann 2500x2125 LPU40 panel 4 cm przetłoczenia M zewnętrzny złoty dąb z napędem i dwoma pilotami - 4100 zł brutto z montażem takaoferte dostałem a Wisniowskiego za 3900zł i teraz mam dylemat która firma jest lepsza,czekam na jakąs pomoc bądz też sugestie. A co powiecie na temat drzwi zewnętrznych wejsciowych,jakie są dobre? metalowe?pcv? czy też drewniane?

run10
15-11-2011, 09:19
Nie wybierajcie produktów wiśniowskiego bo jak nie będzie coś działało to będziecie sami naprawiali bo oni mają wszystkich gdzieś tylko żeby sprzedać .ostrzegam ostrzegam czytajcie inne fora i osoby nie zadowolone piszcie bo może to w końcu do kogoś dotrze że tak się nie postępuje .

ellaj
15-11-2011, 22:17
Hormann 2500x2125 LPU40 panel 4 cm przetłoczenia M zewnętrzny złoty dąb z napędem i dwoma pilotami - 4100 zł brutto z montażem takaoferte dostałem a Wisniowskiego za 3900zł i teraz mam dylemat która firma jest lepsza,czekam na jakąs pomoc bądz też sugestie. A co powiecie na temat drzwi zewnętrznych wejsciowych,jakie są dobre? metalowe?pcv? czy też drewniane?
Jezeli juz to Hormann.
Ja mam grafitowa Normstala. Jestem bardzo zadowolona.

nasa1
24-11-2011, 21:28
Do mojego domciu wyłącznie ALUMINIOWA brama firmy NASSAU gr. 45 mm, wykonanie przemysłowe, kolor wg RAL, bo oklein nie robią.
Nie oceniam innych producentów. Aluminium, to aluminium i to mnie zawsze przekonuje. Poza tym nazwa podobna do mojego nicka :-D

monix78
28-11-2011, 19:15
Ja zamówiłam bramę WIśniowski z napędem z nice'a (chciałam 2 piloty). Segmentowa,wymiar 4500x2250, kolor winchester, przetłoczenia wysokie, napęd, montaż (ubiegły piątek). Cała przyjemność kosztowała mnie brutto 5700 + na "flachę" dla montażystów.
Sprawdzałam wcześniej ceny w Krispolu i Hormannie również. Wiśniowski wyszedł najtaniej.

atsyrut
02-04-2012, 14:15
czyli wynika z tego ze Wiśniowski jest polecany :) przynajmniej pod kątem ekonomicznym

witek86
02-04-2012, 14:36
a co hormana albo krispolu nie pasował? jeśli sugerować się ceną to pewnie będzie lepsza ale już ktoś mądrze powiedział że biednych ludzi nie stać na takie rzeczy

atsyrut
03-04-2012, 08:56
a co hormana albo krispolu nie pasował? jeśli sugerować się ceną to pewnie będzie lepsza ale już ktoś mądrze powiedział że biednych ludzi nie stać na takie rzeczy
a jeśli porównac krispol i horman? Którą z tych dwóch byś polecił?

Marza
04-04-2012, 23:52
Poproszę również o sugestie jaki napęd do bramy hormana= tzn hormana czy nice? Brama mała 2500x2125

witek86
05-04-2012, 10:23
maranteca:) tak aby było w czym wybierać!
ja osobiście bym ten wybrał ale wiem że jest najdroższy.(ok 800zł)

witek86
05-04-2012, 10:26
a jeśli porównac krispol i horman? Którą z tych dwóch byś polecił?

obie bramy dla mnie na jednym miejscu! w jednej i drugiej znajdzie się jakiś plus i minus!
prawidłowy montaż dobry silnik( o ile ma być ) i dbanie o czystość i można być spokojnym

Multi
29-04-2012, 11:15
Witam wszystkich
mam bramę garażową Wiśniewski segmentowa i mam mały problem po ułożeniu płytek cermamicznych na progu wjazdu do garażu brama garażowa zamyka się i po dojechaniu do końca ponownie otwiera się na około 20-30cm proszę o pomoc co to może być :confused:

edde
29-04-2012, 14:30
naped do regulacji pozycji zamkniętej bramy, poszukaj w instrukcji napędu jak to się robi albo wezwij serwisanta, chyba, ze jakis forumowicz poratuje szybką instrukcją jak to się robi w wiśniowskim o ile napęd też masz firmowy (ja akurat mam normstahla wiec szczegółami nie pomogę)

goshia7
02-09-2012, 13:42
Witam, zastanawiamy się z mężem jaką bramę wybrać? Pod uwagę bierzemy dwóch producentów: Wiśniowski i Hormann. Cenowo wbrew pozorom Hormann wyszedł nam najtaniej.
Jeszcze nie wiem jaką decyzję podejmiemy ale mąż mówił, że w pracy już od kilku lat mają bramy Hormanna- automatyczne i jeszcze żadnego problemu z nimi nie było. Wszystko działa sprawnie a używane są bardzo często.
Pozdrawiam

witek86
02-09-2012, 19:02
Witam, zastanawiamy się z mężem jaką bramę wybrać? Pod uwagę bierzemy dwóch producentów: Wiśniowski i Hormann. Cenowo wbrew pozorom Hormann wyszedł nam najtaniej.
Jeszcze nie wiem jaką decyzję podejmiemy ale mąż mówił, że w pracy już od kilku lat mają bramy Hormanna- automatyczne i jeszcze żadnego problemu z nimi nie było. Wszystko działa sprawnie a używane są bardzo często.
Pozdrawiam

Podchodzi mi pod pytanie retoryczne

goshia7
03-09-2012, 22:04
Podchodzi mi pod pytanie retoryczne

Dokładnie, nie oczekuje odpowiedzi. To jest tylko informacja i opinia na temat bramy Hormanna

bwojtek
04-09-2012, 09:48
Cenowo wbrew pozorom Hormann wyszedł nam najtaniej.
A ten Hormann to nie czasem 2cm grubości? Jeżeli garaż w bryle budyku to dość ważna kwestia.

witek86
04-09-2012, 11:09
Może to bramy uchylne

finlandia
04-09-2012, 22:13
Nie, Horman ma w ofercie bramę z bardzo cienkich paneli. Czasem niewyedukowani sprzedawcy mogą coś takiego wycenić całkiem niechcący :) Ale z drugiej strony Horman to wcale nie są jakieś bardzo drogie bramy.

goshia7
06-09-2012, 10:30
A ten Hormann to nie czasem 2cm grubości?

:no: Oczywiście, że nie :)


Może to bramy uchylne

Bramy segmentowe


Ale z drugiej strony Horman to wcale nie są jakieś bardzo drogie bramy.

Porównując wszystkie wyceny to faktycznie Hormann wcale nie ma jakichś wysokich cen. A ja może dodatkowo trafiłam na jakąś promocję? :)

witek86
06-09-2012, 16:02
Bramy ogólnie nie są drogie jak już wchodzimy w kolory przetłoczenia dodatki napędy to można szaleć

goshia7
06-09-2012, 17:22
Bramy ogólnie nie są drogie jak już wchodzimy w kolory przetłoczenia dodatki napędy to można szaleć

Dokładnie, ale i w tym przypadku cena nie jest jakaś tragiczna. Wcześniej myślałam, że bramy garażowe są o wieeeeele droższe :rolleyes:

witek86
07-09-2012, 10:22
Tylko tak jak wspomniał kolega finlandia, dowiedz się czy ci nie proponują tej "chudszej" bramy.jeśli nie a cena cie zadowala to co się zastanawiać :)
sprawdź tylko czy montaż równie sprawnie im idzie jak wycena i już:)

goshia7
07-09-2012, 17:00
Tylko tak jak wspomniał kolega finlandia, dowiedz się czy ci nie proponują tej "chudszej" bramy.jeśli nie a cena cie zadowala to co się zastanawiać :)
sprawdź tylko czy montaż równie sprawnie im idzie jak wycena i już:)

Na wszelki wypadek zadzwoniłam do tej firmy żeby się upewnić :) i sprzedawca potwierdził, że brama jest z tych grubszych, ocieplona, na pasku. Tylko nie mam pojęcia jak z montażem?? Może uda mi się dotrzeć do kogoś, kto miał z nimi już do czynienia i coś się dowiem :)

andrzejwwa
09-09-2012, 18:06
Mam bramę Hormana od 4 lat, wraz z ich automatem i nie mogę o tym sprzęcie złego słowa powiedzieć - poprostu o niej zapominam.

witek86
10-09-2012, 16:43
Na wszelki wypadek zadzwoniłam do tej firmy żeby się upewnić :) i sprzedawca potwierdził, że brama jest z tych grubszych, ocieplona, na pasku. Tylko nie mam pojęcia jak z montażem?? Może uda mi się dotrzeć do kogoś, kto miał z nimi już do czynienia i coś się dowiem :)
szczerze to przy hormanie jeśli ktoś choć ma jakieś pojęcie o montażu bram i montował kiedyś hormana to spokojnie powinien sobie dać radę!
ważne by otwór był dobrze przygotowany

goshia7
10-09-2012, 17:58
szczerze to przy hormanie jeśli ktoś choć ma jakieś pojęcie o montażu bram i montował kiedyś hormana to spokojnie powinien sobie dać radę!
ważne by otwór był dobrze przygotowany

To akurat jest firma, która zajmuje się tylko i wyłącznie sprzedażą bram Hormanna. Skoro tak mówisz to pewnie nie mają problemu z montażem :)

JACUR
27-08-2013, 19:23
Czy cena na bramę WIśniowski 5 tys. brutto z montażem to drogo ?
Brama kolor ral 7016 antracyt rozmiar 2700x2500

pdw88
19-09-2013, 16:09
Dostałem dziś wycenę bramy wiśnowskiego bez przetłoczeń, w orzechu 5000x2250 z napędem optimum 1100 za kwotę 6970zł. Czy za tą kwote to dobry wybór?
Jak z jakością owego napędu?

misiupl
19-09-2013, 21:39
pdw88 ja mam podobną:
krispol z wąskim przetłoczeniem, kolor winchester, wym.:5000x2500 z napędem nice spin41 (1000N) za 6422 z 8% vat

julo23
23-09-2013, 23:27
Ja mam od niedawna Wiśniewskiego ale już żałuje bo okazało się że jest niewypoziomowana jak potrzeba
Spróbuje reklamować ale wiadomo jak to jest jak juz sie zapłaci.

78konopiel
24-09-2013, 09:02
Wlasnie dlatego, żeby firmy nie olewaly klienta po skasowaniu, nie odpuszcza imho. Tu byl kiedyś post, gdzie np. hormann tlumaczyl co i jak, chodzilo o drzwi zewn. Jak sie odpusci, to jest to kolejny sygnal przyzwalania na bylejakosc. w przypadku bram usluga nie konczy sie na zamknieciu kasy i przeslaniu towaru do klienta ale na prawidlowo dzilającym sprzecie do FACHOWO wykonanym montazu.

witek86
24-09-2013, 11:11
Ja mam od niedawna Wiśniewskiego ale już żałuje bo okazało się że jest niewypoziomowana jak potrzeba
Spróbuje reklamować ale wiadomo jak to jest jak juz sie zapłaci.

co masz na myśli mówiąc źle wypoziomowana ?

julo23
01-10-2013, 17:26
No po prostu nie jest w poziomie idealnie. Jedna strona jest niżej minimalnie, pozatym na rolkach które są po obu stronach bramy - widać na ich trzpieniach co są one przymocowane - że są inne odległości. Druga sprawa rygiel - wchodzi tylko końcóweczką i praktycznie nie rygluje.
Pewnie dlatego brama tak trzeszczy przy pracy. Poza tym jak sie zamknie brame to jest u góry leciutka szparka, widać jak przebija światło. W dodatku wydaje mi sie że uchwyt siłownika który jest przymocowany do bramy jest źle przykręcony - nie dolega całą powierzchnią i całkiem możliwe że sie niedługo urwie i nie bedzie wtedy nawet do czego przykręcić go ponownie . Może uda mi sie dziś zrobić zdjęcie jeśli nie bedzie juz za ciemno.

jakbym wiedział że Wiśniewski ma takich montażystów to na pewno bym wybrał Hormana. Oszczędności pare groszy a teraz trzeba się użerać.

MMichal
01-10-2013, 17:38
Witam



jakbym wiedział że Wiśniewski ma takich montażystów to na pewno bym wybrał Hormana. Oszczędności pare groszy a teraz trzeba się użerać.

czy myślisz, że inna marka zagwarantuje lepszy montaż ? tu są ludzie i tu są ludzie skąd zatem pewność, że montażyści Hormanna lepsi ?

Pozdrawiam

witek86
02-10-2013, 10:52
z tym że każdą bramę można skopać montażem się zgodzę ale są takie które już trzeba chcieć to zrobić by wyszło źle!
a co z reklamacją ?nie skutkuje? winą tego wszystkiego może być właśnie brak poziomu (o ile jest to drastyczna różnica a nie 1-2mm)

pdw88
06-10-2013, 20:56
Mam dylemat odnośnie napędu do zamówionej bramy Wiśniowskiego 5x2.25m. Pierwotnie montowany miał być napęd producenta bramy - optimum 1100 jednakże montażysta zasugerował wymianę napędu na faaca d1000 lub beninca jim.4. Proszę o pomoc co z tych propozycji zasługuje na uznanie.

Brass
07-10-2013, 06:43
Choć te inne napędy są również dobre, to ja jednak proponuje pozostanie przy napędzie OPTIMUM. Nie będzie problemów w razie jakiejś reklamacji. Komplet to komplet.

lukasza
15-11-2013, 15:34
Choć te inne napędy są również dobre, to ja jednak proponuje pozostanie przy napędzie OPTIMUM. Nie będzie problemów w razie jakiejś reklamacji. Komplet to komplet.

Dziś wiozłem pod lupę bramę do domu. Padło na marki nie drogie jak Wiśniowski i Krispol. Odrzuciłem cenowo Hormana i Normsthal nie tylko, że droższe, ale coś te nazwy firm obco brzmią. Kasę zostawię u siebie w Wielkopolsce - Krispol lub u Wiśniowskiego. Padło na Wiśniowskiego. 4 wyceny. 2 telefoniczne i nic nie wnoszące. 2 wyceny osobiste ... ufff rozrzut cenowy duży. Wieć podaję co mi proponowali i o co się bić.

Garaż wolnostojący.
Założenie mam światło 5,5-2,20 i montuje 2 bramy uchylne po 2,6 (uchylne dla mnie ok bo mam sporo miejsca przed bramą) lub też 1 brama 5mb lub 5,5mb.
Wygląd: koniecznie przetłoczenie poziome, koniecznie złoty dąb.

Wycena 1, 8% VAT, Pana nic nie interesuje że garaż wolnostojący. Ceny z montażem
brama segmentowa 5,5x2,1. Napęd Nice (1000). Cena 5800.
brama segmentowa 5x2,1. Napęd Nice (1000). Cena 5200.
W tym przypadku optuję za wersją 5mb bo do wjazdu starczy (garaż potem ma 8 m szerokości) a będzie nieco lżejsza. Martwi mi za to fakt, że średnio wychodzi mi dziennie 6 cykli użycia bramy a producent coś pisze o bramie na 15 000 co oznacza, 2500 dni, czyli niespełna 7 lat .... mało.

bramy uchylne: 2,5x2,1 za 2300 zł z napędem i 1600 zł bez napędu.

Oferta 2:
brama segmentowa 5x2,1. Napęd Optimum (1100). Cena 7600 VAT 23%.
bramy uchylne: 2,6x2,1 za 3600 zł z napędem optimum (chyba 800 ale strzelam).

także rozrzut duży i jest o co męczyć sprzedawców. Na dziś cena b. dobra jest w promocji ale tam tylko brama uchylna jest do 2,5 - troszkę mało. 2,75 to ideał.

kori
15-11-2013, 23:37
otrzymałam wycene bramy WIśniowski 250x230 z napedem Nice spi21, cena 4.5tys brutto
czy to dobra oferta??

lukasza
16-11-2013, 20:59
otrzymałam wycene bramy WIśniowski 250x230 z napedem Nice spi21, cena 4.5tys brutto
czy to dobra oferta??

ZŁA
Napisz jaki kolor, segment czy uchylna. Teraz Wisniowski ma promocje na uchylne i segmentowe , 4 kolory, z napędem, wymiar może być 2500x2250 w cenie ok 2,1 tys i 3 tys do tego dolicz montaż z ... 300 i wychodzi cena z 8% VAT około
2400 za uchylna
3400 za segment
4500 to dużo ale i ja takie oferty widziałem u siebie

kori
17-11-2013, 10:22
A czy znacie może bramy segmentowe firmy Nice??
Jakie macie o nich zdanie??

ok**t
17-11-2013, 10:33
A czy znacie może bramy segmentowe firmy Nice??
Jakie macie o nich zdanie??

Te bramy robi dla nich Krispol, a więc jest to poziom Krispolu. Wg mnie ok.
Ważny jest wybór napędu nie kupuj napędów nieznanych no name i najtańszych.

kori
17-11-2013, 10:55
Ok a jaki napęd nice powinnam wybrać??

ok**t
17-11-2013, 12:22
Ok a jaki napęd nice powinnam wybrać??

NICE SPIN - konkretny model w zależności od wielkości bramy

koremore
15-12-2013, 16:51
Witam
chciałam dokupić napęd do bramy firmy Wiśniowski i na moje pytanie jaki powinien być to napęd otrzymałam taką odpowiedź:
(pisownia oryginalna)

"Dobór napędu do bramy garażowej w Fabryce Wiśniowski jest trochę skomplikowany ale postaram się to wyjaśnić.
Z zasady to Fabryka sama dobiera napęd jeśli kupujemy bramę w wersji automatycznej.
Jeśli będzie to brama (zakładam że chodzi o bramę segmentową) typu UniPro Multi Fabryka
dobierze napę MIDO.
Jeśli będzie to brama UniPro Fabryka dobiera napęd Optimum.
Dla bramy o wymiarach 4750*2250 będzie to napęd Optimum 600.
Natomiast kupując napęd oddzielnie do bramy dowiadujemy się że dla bramy o powierzchni
10,7 m2 należało by dobrać napęd Optimum 1100.
Pozorna niekonsekwentna?
Tak ale tylko pozorna.
W rzeczywistości będzie to ten sam napęd tylko w różnych obudowach.
Czyli do bramy automatycznej UniPro Multi 4750*2250 Fabryka dobiera napęd
najmocniejszy: Optimum 1100 ale umieści go w obudowie z napisem "Optimum 600".
Dla czego?
Dla mnie nie jest to zrozumiałe ale chodzi o politykę handlowo-marketingową."

Czy ktoś się spotkał z taką praktyką? Dodam, że pytałam w kilku punktach i tylko z jednej firmy zajmującej się dystrybucją tych bram otrzymałam tak pokrętną odpowiedź.

78konopiel
28-12-2013, 13:28
jesli juz zostal zawezony wybor do 2-3 producentow, to wybierz tego, ktory ma w swojej ofercie i brame, i naped. tzn. jest producentem zarowno bramy jak i napedow. minimalizujesz przyszle problemuy w ten sposob. nie wiem, czy wisniowski produkuje tez napedy, ale hormann tak - sprzedakje swoje bramy ze swoimi napedami

78konopiel
28-12-2013, 13:31
hmm, jak cos jest az tak skomplikowane, to nie jest proste :DDDD
jak cos nie jest proste, to nalezy poszukac innego rozwiazania

78konopiel
28-12-2013, 13:32
powyzsza odpowiedz odnosila sie do wpisu koremore :)

Gamling
07-04-2014, 23:19
Witam wszystkich,
mam pytanie oczywiście w temacie bram. Zabieram się powoli za wycenę bram do mnie i zastanawiam się nad dodaniem przeszklenia. Jak duży może to być koszt? Celuję w jakichś stosunkowo niedrogich producentów w rodzaju Wiśniowskiego. Przy okazji czy macie jakichś sprawdzonych sprzedawców w Krakowie?

witek86
08-04-2014, 11:57
a widziałeś takie przeszklenia w bramie ?
może to pomoże ci podjąć decyzję

Gamling
08-04-2014, 12:07
Jeszcze nie widziałem. Jak rozumiem sugerujesz delikatnie że jak zobaczę to mi przejdzie? Problem polega na tym że niestety nie mam okna w garażu i fajnie by było mieć jakieś światło dzienne.

Lapeno
08-04-2014, 12:54
Jeszcze nie widziałem. Jak rozumiem sugerujesz delikatnie że jak zobaczę to mi przejdzie? Problem polega na tym że niestety nie mam okna w garażu i fajnie by było mieć jakieś światło dzienne.

Pytam bez złośliwości - po Ci światło dzienne w garażu? Jeżeli coś w nim będziesz robił to w większości przypadków przy otawrtej bramie. Jeżeli natomist się zamkniesz, to i tak będziesz palił światło górne.
Co więcej, w ilu garaż-warsztatach bym nie bym nie był, to i przy otwartej bramie na maxa i tak palą górne światła.

Gamling
08-04-2014, 13:24
Pytam bez złośliwości - po Ci światło dzienne w garażu? Jeżeli coś w nim będziesz robił to w większości przypadków przy otawrtej bramie. Jeżeli natomist się zamkniesz, to i tak będziesz palił światło górne.
Co więcej, w ilu garaż-warsztatach bym nie bym nie był, to i przy otwartej bramie na maxa i tak palą górne światła.

Coś w tym jest. Aczkolwiek dziś trochę podzwoniłem i w przypadku Wiśniowskiego koszt przeszklenia to jakieś 350 zł. Czekam oczywiście na dokładną kalkulację ale cena nie zabija. Więc mocno się zastanawiam.

witek86
08-04-2014, 13:39
Coś w tym jest. Aczkolwiek dziś trochę podzwoniłem i w przypadku Wiśniowskiego koszt przeszklenia to jakieś 350 zł. Czekam oczywiście na dokładną kalkulację ale cena nie zabija. Więc mocno się zastanawiam.

tak jak sam zauważyłeś wiśniowski to jakiś super producent to to nie jest .
a te szybki w bramach to ładnie tylko w ulotkach wyglądają
takie jest moje zdanie ale oczywiście ty możesz mieć inne

Brass
08-04-2014, 14:15
tak jak sam zauważyłeś wiśniowski to jakiś super producent to to nie jest .


A konkretnie to o co ci chodzi?

witek86
08-04-2014, 15:56
A konkretnie to o co ci chodzi?

a konkretnie że wykonanie jest troszkę słabsze niż hormana normsthala czy choć by krispola

JDIT
08-04-2014, 16:53
Witam, my kupowaliśmy w Krakowie bramę Hormana na ul. Kocmyrzowskiej ( nie pamiętam dokładnie nazwy firmy) mniej więcej vis a vis Lidla. W tym czasie zaproponowali nam najniższą cenę spośród kilku innych ofert w Krakowie. Nie było też żadnych problemów z montażem i terminami, także polecam :)

Gamling
08-04-2014, 23:53
Witam, my kupowaliśmy w Krakowie bramę Hormana na ul. Kocmyrzowskiej ( nie pamiętam dokładnie nazwy firmy) mniej więcej vis a vis Lidla. W tym czasie zaproponowali nam najniższą cenę spośród kilku innych ofert w Krakowie. Nie było też żadnych problemów z montażem i terminami, także polecam :)

Dzięki za info - sprawdzę tą firmę.

modena
09-04-2014, 16:48
Witam.
No i mnie też czeka wybór Wiśniowski / Hormann .Oczywiście wybrać muszę szybko ,' natentychmiast' :) Brama 550x225 , złoty dąb , segmentowa, ocieplana( garaż w bryle)

Wiśniowski byłby z firmy która to serwisuje i zajmuje się tym kilkanaście lat , lokalnej ,ale wychodzi drożej od Hormana .Wiśniowskiego nie brałam od początku pod uwagę, ale podobno jest lepszy od Hormana:confused: ( przynajmniej wg słów sprzedawcy)

Horman byłby z firmy wielkiej , która jednemu Panu w mojej wsi zamontowała tak że ma dziurę i przewiew. :confused:

Wiśniowskiego miałabym do wyboru z napędem Supra matic ( od Hormana) ale wychodzi drożej niż brama Horman z tym napędem o jakieś edit 270 zł :sick: lub z napędem Somfy dexo pro 1000 ( czy jakoś tak) , edit : koszt taki sam


Czy to prawda że Wiśniowski ma sprężyny skrętne( lepsze) a Horman naciągowe ( gorsze i po paru latach się rozciągną )

Co sądzicie o bramach Wiśniowski ( pytanie zwłaszcza do branży) i napędach Somfy?
Pozdrawiam

ClNEK
09-04-2014, 17:48
Nie znam oferty Hormana ale sprężyn naciągowych przy tym rozmiarze bramy to chyba nikt nie używa. Mówienie, ze Wiśniowski jest lepszy od Hormana jest sprzeczne z rzeczywistością i zapewne tak mówi sprzedawca Wiśniowskiego.

autorus
09-04-2014, 19:32
Ja biorę Wisiowskiego bo mam sprzedawce sprawdzonego blisko. Napęd nice.

Brass
09-04-2014, 20:04
Trochę dziwne, że Wiśniak wychodzi drożej od Hormanna. Natomiast stwierdzenie, że Hormann jest lepszy od Wiśniowskiego też jest stwierdzeniem na wyrost.

autorus
09-04-2014, 20:21
Bylo juz na forum ze podstawa to dobry montaż. Reszta to szczegóły.

modena
09-04-2014, 22:21
Trochę dziwne, że Wiśniak wychodzi drożej od Hormanna. Natomiast stwierdzenie, że Hormann jest lepszy od Wiśniowskiego też jest stwierdzeniem na wyrost.

.
Nie wiem co będzie z dobrym montażem a to jest podstawa. Dodatkowo montaż do dolnego pasa wiązarów ( nie mam stropu)
Miał ktoś taki przypadek , jak to zrobić ?

Brass
10-04-2014, 10:21
Montaż do wiązarów nie stanowi problemu. Czasami trzeba dokręcić co nie co aby zamontować napęd.

witek86
10-04-2014, 12:22
albo ktoś chce cię skroić na wiśniowskim albo ktoś policzył za mało w hormanie:)

jeśli duża firma to chyba z reklamacją w sprawie złego montażu nie powinno być problemu?

modena
10-04-2014, 21:09
albo ktoś chce cię skroić na wiśniowskim albo ktoś policzył za mało w hormanie:)


Ano racja witku86 :) jedno i drugie ;) , po przekopaniu wszystkich ofert i analizie netto/brutto itp. wyszło że jednak toszkę ;)namieszałam i ceny wychodzą podobnie a nawet prawie tak samo ( w zależności z jakim napędem) a Wiśniowski z napędem supramatic jest droższy "tylko" o 270 zł :yes:

DLACZEGO Horman nie ma przetłoczenia L:mad:

bwojtek
11-04-2014, 07:06
Wiśniowski wcale nie jest taki tani. Zwłaszcza przy dużych bramach i porządnym automacie. Poproś jeszcze o ofertę Normstahla - jest promocja na bramy Secura (automat za 1zł)..

modena
11-04-2014, 12:02
Wiśniowski wcale nie jest taki tani. Zwłaszcza przy dużych bramach i porządnym automacie. Poproś jeszcze o ofertę Normstahla - jest promocja na bramy Secura (automat za 1zł)..
Bwojtku czyli zastosować zasadę gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta :D
Ale nie znam żadnych opinii na temat Normstahla :( nie brałam go wcale pod uwagę . Jaki byłby najlepszy napęd i czy mają przetłoczenie L :eek: idę oblukać w necie :yes:

bwojtek
11-04-2014, 12:41
Ale nie znam żadnych opinii na temat Normstahla :( nie brałam go wcale pod uwagę . Jaki byłby najlepszy napęd i czy mają przetłoczenie L :eek:

Napęd Magic 1000, przetłoczenia masz różne: http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/670/717.html
Opinie są nawet na tym forum.

modena
16-04-2014, 10:57
To znowu ja :) :rolleyes:
Ustaliłam już że na Normstahla mnie nie stać :rolleyes:;) , przyznaję że przetłoczenia mają bardzo ekstra :)
Mam wielką prośbę :)
Czy dysponujecie zdjęciami po montażu dużej bramy ,takiej 550lub 500 cm ? Jeśli ktoś ma i mógłby się podzielić fotkami to będę bardzo wdzięczna:)Interesują mnie dwie wersje
1) horman ,złoty dąb z przetłoczeniem M
2) wiśniowski ,złoty dąb, gładki-smothgrain, bez przetłoczeń ( L)

Zdaje się że będziemy wybierać po wyglądzie :o
Na oględzinach w terenie widuję tylko małe bramy :(
Pozdrawiam

bwojtek
16-04-2014, 12:23
Ustaliłam już że na Normstahla mnie nie stać :rolleyes:;) , przyznaję że przetłoczenia mają bardzo ekstra :)

Dziwne sprawa... Wiśniowski 5500x2250 Smoothgrain złoty dąb kosztuje cennikowo 6930 netto z automatem Optimum. Ten sam rozmiar bramy Normstahl Secura w aktualnej promocji to 7241 netto z lepszym napędem (Magic 1000). Faktycznie budżet na całą budowę się posypie :( Zwłaszcza jak zmienić Optimum na coś rozsądniejszego.

autorus
16-04-2014, 12:41
Osobiscie to bym prooonowal zmienic naped. Jak juz nie chcesz magic to spokojnie wez nice. Bramy wisniowski ok ale ich naped to juz niekoniecznie.

modena
16-04-2014, 12:54
Dziwne sprawa... Wiśniowski 5500x2250 Smoothgrain złoty dąb kosztuje cennikowo 6930 netto z automatem Optimum. Ten sam rozmiar bramy Normstahl Secura w aktualnej promocji to 7241 netto z lepszym napędem (Magic 1000). Faktycznie budżet na całą budowę się posypie :( Zwłaszcza jak zmienić Optimum na coś rozsądniejszego.
Bwojtku rozesłałam oferty w rejonie i przysłano mi wyceny na 8. 200zł z vat 8 % :( , wszyscy takie same , jakby się umówili :(
GDYBYM dostała wycenę na 7.241 zł to bardzo chętnie bym wzięła tego Normstahla .Różnica nie rozbiłaby mi tak bardzo budżetu;) ( chyba;))
Wiśniowskiego mam wynegocjowanego z napędem Supramatic za 6.800 , a horman kosztowałby tak samo.
Horman nie ma bram bez przetłoczeń :( , wiśniowski ma i normstahl też ma .

Idę szukać dalej w takim razie

modena
16-04-2014, 13:15
Osobiscie to bym prooonowal zmienic naped. Jak juz nie chcesz magic to spokojnie wez nice. Bramy wisniowski ok ale ich naped to juz niekoniecznie.
W wiśniaku to bym zmieniła napęd oczywiście , ale że niby tego magic z firmy N też zmienić na inny .Nie mam zaufania do Nice :(

autorus
16-04-2014, 15:57
Musisz mieć jakieś traumatyczne przeżyciu co do nice. U mnie brama garażowa, rozwierana i rolety lecą na nice i na prawdę nie ma z nimi żadnego problemu. Te dwie pierwsze to już z 8 lat. Będę musiał pomalować bo wygląda nieteges ale działa :)

modena
16-04-2014, 16:00
Musisz mieć jakieś traumatyczne przeżyciu co do nice. U mnie brama garażowa, rozwierana i rolety lecą na nice i na prawdę nie ma z nimi żadnego problemu. Te dwie pierwsze to już z 8 lat. Będę musiał pomalować bo wygląda nieteges ale działa :)
:D nie, tylko za dużo czytam i gdzieś pisali że nice nie ten teges :D.Ale prawda że wszystko co produkowano kilka lat temu np.8 ,jest trwalsze niż to co się teraz produkuje :)

Brass
16-04-2014, 16:46
A przypadkiem napędy OPTIMUM nie robi dla Wiśniowskiego NICE?

bwojtek
16-04-2014, 20:38
Być może robią to te same skośne oczka ;)

witek86
17-04-2014, 10:31
Być może robią to te same skośne oczka ;)

hahaha
"bo jak oni zobaczyli stan naszych dróg to myśleli że ta autostradę to już skończyli " hahaha

tomekwa
29-09-2014, 09:00
Czy ktos miał do czynienia z nowymi panelami Wiśniowskiego 60mm?
Mam oferty na:
Normstahl Superior+ 42 (42mm, nie wiem jaki tam dają napęd) ok. 7000 zł
Hormann (przetłoczenie M, 40mm, supramatic) ok. 6000
Hormann (przetłoczenie L, 40mm, supramatic) ok. 6700
Wiśniowski (60mm, Mido) ok. 5700

I zastanawiam się nad Wiśniowskim, gdyż parametry izolacji termicznej są bardzo dobre.

autorus
29-09-2014, 09:41
Ale pamiętaj ze brama będzie cięższa. Choć oferta jest kusząca. Jest teraz jakaś promocja ?

tomekwa
29-09-2014, 09:47
Mam nadzieję, że zwiększając grubość paneli przewidują zwiększenie obciążenia, zwłaszcza, że brama to 5000x2250.
Jest teraz promocja- te panele za 125 netto w stosunku do standardowych. Dodatkowo sprzedawca dal mi dobry (moim zdaniem) rabat. Podobnie jest z Normstahl, który tez ma promocję (pierwsza wycena ~8400).

autorus
29-09-2014, 10:17
Fakt. A do kiedy trwa promocja ? Bo sprawdzałem nowe bramy i niestety ceny to ok 11tys czyli za dużo.

tomekwa
29-09-2014, 10:31
Wiśniowski odlicza na stronie, że zostało jeszcze 46 dni. A Normstahl ma do 30 listopada.

finlandia
29-09-2014, 10:53
Izolacyjność termiczna w bramach jest w większości na bardzo wysokim poziomie. Przepuszczalność powietrza - na żałośnie niskim. Nie pamiętam już u ktorego producenta widziałem klasą 1. Przeciętne stalówki mają klasę 2 (lepszą), a dobre drzwi klasę 3. Dobre okna - klasę 4. Także - przez płaszcz bramy ucieknie mało ciepła, ale wokół niej - przewieje bardzo dużo zimnego.
Teoretycznie te grube bramy mają dodatkowe uszczelki, także może jest to warte zainteresowania? Oczywiście - kosztem trwałości mechanizmu..

tomekwa
29-09-2014, 11:39
Finlandia masz na myśli "Klasy przepuszczalności powietrza" czy "odporność na obciążenie wiatrem" ?

autorus
29-09-2014, 11:41
promocja trwa jeszcze 45 dni. Ale jest jeden problem, bo nie można jak to było w bramach standardowych założyć napędu jaki się chce. dają somfy jak pamiętam i tyle. Nie wiadomo też czy w tej promocji wchodzą jakieś standardowe kolory czy wszystkie.

tomekwa
29-09-2014, 11:51
Wisniowskiego dostałem ofertę na: "Unitherm, przetłoczenia G lub W, kolor Antracyt, struktura Sandgrain, automatyka Mido z szyną, rygiel wewnętrzny"
Musisz zapytać konkretnego dystrybutora.

autorus
29-09-2014, 13:51
no niestety ale nie ma w promocji koloru jaki potrzebuję :( Ciekawe czy jest możliwość aby za dopłatą go domówić.

autorus
29-09-2014, 14:19
W promocji jest napęd wisiowskiego, czyli kiepsko :( Już wiem czemu taka cena.

tomekwa
29-09-2014, 15:01
W promocji jest napęd wisiowskiego, czyli kiepsko :( Już wiem czemu taka cena.
Też to zauważyłem. Co Twoim zdaniem byłoby lepsze?

autorus
29-09-2014, 15:30
chyba wszystko. Dopytaj się bo niektóre punkty mogą ci wymienić ten napęd. Pewnie przesadzam.

odnośnie bram unitherm to są one tylko w promocji i nie ma ich jako takich. Maja byc dopiero w połowie następnego roku. Cena +20/30% więcej niz unipro. Niestety tyle czekać nie moge wiec albo kupie unipro albo w przypływie szaleństwa PRIME. Rożnica cenowa to ok 4tys :(

tomekwa
29-09-2014, 15:44
Też mi promocja gdy nie można zamówić, zapłacić i zamontować :)
Ja teoretycznie mogę poczekać 1/2 roku (garaż mam nieogrzewany i oddzielony drzwiami zewnętrznymi KMT) ale to trochę bez sensu.

autorus
29-09-2014, 15:54
No właśnie się zastanawiam, skoro mamy garaże nieogrzewane to po co się pakować w cieplejsze bramy?

Rożnica jest 0,17. Bo standardowa ma 1,07W/m2K a ta 0,9W/m2K .

:confused::confused::confused:

tomekwa
29-09-2014, 17:37
Bo dzięki temu chyba będzie cieplej zimą nawet w nieogrzewanym. Chyba, ze zle rozumuje,

autorus
29-09-2014, 17:58
Gdyby chodziło o ogrzewany to można by się zastanowić. Wszak będą straty ciepła z instalacji co. Ale my kurcze nie mamy co w garażu. U mnie dogrzewa grunt i wywiewnik z rekuperatora. Ta energia jest darmowa. A temperatura w środku +5 może trochę więcej. Chyba sobie odpuszczę.

tomekwa
30-09-2014, 08:48
Wiesz, może nie pozwoli ciepłu, którego jest mało, się wydostać, ale chyba cieplejsza brama nie pozwoli również dostać się do środka nadmiarowi zimna.
Oczywiście dopłacać do tego nie zamierzam, ale jak dają 'prawie za free' to warto rozważyć.

autorus
30-09-2014, 08:57
jasna sprawa.

tomekwa
01-10-2014, 10:27
To może ktoś podpowie, czy warto brać Normstahla za 7000 czy tego Wiśniowskiego za 5700 (Hormanna nie chce)?

ClNEK
01-10-2014, 11:28
W jaki kolor celujesz ? może sprawdź jeszcze ofertę Novofermu i będziesz miał cenowo pośrodku z panelem 45mm

autorus
01-10-2014, 11:35
Ja biorę wisniowskiego bo mam serwis w pobliżu . Czy warto dopłacać ? Wątpię.

tomekwa
01-10-2014, 13:22
Kolor N: zbliżony do DB703 albo szary metalik, W:Antracyt (sandgrain).
Najbardziej do mnie przemówi: serwis, warunki gwarancji i jakość.

autorus
01-10-2014, 13:44
Czyli przemawia do Ciebie wszytko :) Masz problem z wyborem z głowy.

Odpowiedz na moje zapytanie na facebook:

"Więcej kolorów już od 16.11.2014, kiedy brama UniTherm wejdzie do standardowej oferty. "

tomekwa
01-10-2014, 13:53
Autorus - czyli co? W czy N?

ClNEK
01-10-2014, 14:01
Spytaj o Novoferm Satin Gray :)

autorus
01-10-2014, 14:05
Ja biorę W bo tak jak pisałem mam fachowy serwis w pobliżu. Jak trzeba będzie coś podregulować to nie będzie problemu. A na pewno będzie trzeba. . Nie wiem jeszcze czy wezmę unipro ale pewnie tak.

tomekwa
01-10-2014, 15:34
Spytaj o Novoferm Satin Gray :)

Poszukam ale nie spotkałem się dystrybutorem w moich okolicach.
A co niby mają specjalnego te bramy?

autorus
01-10-2014, 15:45
Jeśli nie masz dystrybutora to sobie daruj. Serwis to podstawa.

tomekwa
01-10-2014, 15:50
Serwis to podstawa.
Masz rację. Serwis i warunki gwarancji. Dlatego cały czas rozważam droższy Normstahl, bo gwarancje dają na 10 lat.

autorus
01-10-2014, 16:06
Nie o takiej gwarancji myślałem. Chodzi o to aby jakby co do regulować. Jak coś się ma zepsuć to będzie to raczej szybko. Na elektronikę nikt ci nie da 10lat. Na panele tak. Tylko co się może zepsuć w panelu ?

autorus
01-10-2014, 16:07
Na kominy ceramiczne tez dają 10lat gwarancji a i tak jest to nie do wyegzekwować.

tomekwa
01-10-2014, 18:57
"udzielamy 10 lat gwarancji na wszystkie elementy bram włączneie z częściami zużywalnymi, takimi jak rolki, sprężyny, zawiasy i powierzchnie bram." 2 lata na elektronikę napędów a 5 lat na części mechaniczne napędu.
To trochę więcej niż inni. Ale muszę poprosić o szczegółowe warunki gwarancji.

autorus
01-10-2014, 19:06
sam widzisz, 2 lata na elektronikę. Ale nie spodziewałem się niczego więcej wiec jest ok. Akurat każdy tyle daje.

tomekwa
01-10-2014, 19:10
Biorąc jednak po uwagę rodzaj oferowanych napędów ceny obu firm bardzo się do siebie zbliżają.
Muszę dopytać sprzedawcę, ale gdzieś wyczytałem, że N do dużych bram daje napęd o sile 1000N, ten napęd Wisniowskiego to tylko 600, biorąc pod uwagę, że dokładają grube panele to chyba proszenie się o kłopoty.
Muszę sprawdzić to dokładnie.

Edit:
Normstahl daje na 100% napęd 1000N. Wiśniowski daje 600 ale argumentuje to tym, że taki napęd wystarcza nawet do bram o powierzchni 20m.kw. Sprężyny są zawsze dobierane do konkretnej bramy, dlatego przy małych bramach są one mniejsza a przy dużych większe i to one podobno równoważą potrzebne siły.

maloszyce1
03-10-2014, 22:06
Krispol ma 60 w całym zakresie kolorystycznym

bwojtek
04-10-2014, 07:11
Wiśniowski daje 600 ale argumentuje to tym, że taki napęd wystarcza nawet do bram o powierzchni 20m.kw.
Nie wierz w cuda. Zobacz choćby na stronie NICE jakie oni zalecają maksymalne powierzchnie bram do danej siły napędu (podpowiem - max. 13m2 dla 1000N).

autorus
04-10-2014, 07:28
Myślę tak samo.

finlandia
04-10-2014, 09:50
Pewnie 600 da rade dopoki wszystko bedzie mechanicznie chodzilo jak igla. Ale brama nie zawsze bedzie nowa czysta i nasmarowana a wtedy będzie potrzebowala większej siły.

tomekwa
06-10-2014, 10:18
Sprzedawca zaproponował mi zamianę we własnym zakresie na Came HG1000 i znowu zagwozdka bo opinii o tym napędzie jak na lekarstwo :(

autorus
21-10-2014, 17:40
ja mam wybór spider albo spin40. Kurcze, w konfiguratorze nice wyskakuje tylko spin. Głupi juz jestem od tych napędów. Ktoś doradzi, chciałbym coś z nice.

misiupl
21-10-2014, 18:14
Spin40 to właśnie napęd nice

Mam u siebie spin40/A czyli 1000N, niestety jeszcze e kartonie

autorus
21-10-2014, 18:28
To proszę rozpakować ;)

tomekwa
21-10-2014, 19:15
Zdecydowałem się na Wiśniowskiego. Dealer Normstahlu nie był chętny do większego obniżenia ceny a Wiśniowskiego sprzedała mi najstarsza firma w mieście z zapewnieniem, że na 24 miesiące sami przejmują serwis gwarancyjny i wymienili mi napęd na Came HG1000.

autorus
21-10-2014, 19:29
Czy ktoś może potwierdzić ze wiśniewski w malowaniu ral nie ma struktury gładkiej ?

piotrjazewicz
22-10-2014, 00:29
Ja tam sprzedaję bramy firmy N.. dobre bramy, łożyskowane rolki, obudowa prowadnic dobry napęd w cenie :) napędy firmy W - się chowają, stąd większość dilerów proponuje do tego Nice albo inne napędy dostępne na rynku :)

finlandia
22-10-2014, 07:33
Ja tam sprzedaję bramy firmy N.. dobre bramy, łożyskowane rolki, obudowa prowadnic dobry napęd w cenie :) napędy firmy W - się chowają, stąd większość dilerów proponuje do tego Nice albo inne napędy dostępne na rynku :)
Chciałeś powiedzieć że część dilerów którzy żyją z bram. Bo Wiśniowski na ogół jest sprzedawny wszędzie i ktoś kto ma z nim do czynienia raz na miesiąc czy jeszcze mniej (np. ja) zupełnie nie będzie widział żadnej różnicy w bramach czy napędach.

piotrjazewicz
22-10-2014, 08:00
Finlandia tak, ale czasem klienci porównują cenę np bram z napędem, gdzie jeśli weźmiemy bramę bez napędu Wiśniowskiego i porównamy z ceną bramy np Hormanna czy Normstahla same bramy mają ceny podobne, różnica się pojawia gdy doliczamy napęd który w H kosztuje średnio koło 1300zł, a w W około 600-800 podajże. Co do samych bram nie ma się czego czepiać :)

autorus
22-10-2014, 08:01
Ja jak niektórzy wiedzą analizuję krispol :) mają gładkie panele w RAL. I dają napęd nice spin41. A to podstawa.

autorus
22-10-2014, 09:52
Bramy w markecie bym nie kupił. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

aguso
22-10-2014, 12:52
Czy ktoś może potwierdzić ze wiśniewski w malowaniu ral nie ma struktury gładkiej ?

W Wiśniowskim można zamówić RAL na strukturze Woodgrain (czyli nie gładkiej).

witek86
22-10-2014, 12:59
bramy z marketu to gratuluję:)
a dlaczego musi być nice spin juz somfy czy marentec się nie nadają ?

autorus
24-10-2014, 22:21
w innym miejscu mam nice i nie chce kombinować z pilotami.

tomekwa
27-11-2014, 14:50
Wczoraj zakończono montaż bramy garażowej. Niestety nie mam zdjęć z zewnątrz bo pozostawiłem dotychczasowe wejście z płyt (ochrona). Okazało się, że panele były tak oklejone folia ochronną, że pozostał na nich ślad po jej ściągnięciu. Złożona została reklamacja i czekam.
Do bramy zamontowano silnik 1000, mimo, że standardowo dają 600N.

291387

autorus
27-11-2014, 15:14
Powinni ci bez problemu uwzględnić reklamacje. Dobrze, że wiozłeś ten mocniejszy :)

tomekwa
27-11-2014, 15:17
Wiśniowski nie przewiduje innego, wg nich wg obliczeń 600ka w zupełności wystarcza. Dostawca na moja prośbę wstawił do oferty i dostarczył 1000N.
Panele zapewne wymienią, ale już mam w garażu cieplej niż było :)

Pietruszka33
21-02-2015, 19:39
witam nie wiem o jakich wielkościach bram mówicie ale ja za bramę Hormanna z napędem i montażem 2500X2370 gr 40mm przetłoczenie L ciemny dab zapłaciłem 4600zł

Busters
23-06-2016, 14:50
Brama segmentowa hormann LPU40 wymiar: 5000x2250 napęd Supramatic E cena wraz z montazem 6800zl
Jest to pierwsza wycena jaka dostałem co o niej myslicie?

Ile Wy placiliscie za bramy hormanna lub wisniowski ?

trais
10-07-2016, 23:51
Teraz kupic wisniowskiego unitherm 60mm czy novoferm 45mm??

witek86
11-07-2016, 16:38
Teraz kupic wisniowskiego unitherm 60mm czy novoferm 45mm??

kup taką jak ci się bardziej podoba:)