PDA

Zobacz pełną wersję : Viessmann - Vitopend 100



oliviena
20-02-2006, 11:34
:roll:
prosze o opinię użytkowników lub znawców tematu.
Dom 140m2 - myslę o dwufunkcyjnym
Czy to dobry wybór?


Pozdrawiam
oliviena

holusio
20-02-2006, 11:38
uwazam ze nie.

Marek30022
20-02-2006, 12:07
Mam taki kocioł ale jednofunkcyjny z zasobnikiem.
Na tak postawione pytanie trudno odpowiedzieć. Zawsze przy ocenie jakiegoś rozwiązania trzeba brać pod uwagę także jego koszty a w zasadzie to na jaki kocił nas stać pod koniec budowy.

holusio
20-02-2006, 12:14
:lol: :lol: :lol: wlasnie wyszlo zabawnie. :wink:
pomysl nad czyms ze sredniej polki i z serwisem na miejscu sm jestem za ograniczaniem techniki w naszych chatkach
no i uwazaj na marketing pana w krawacie i usmiechajacego sie do kotla z ktorego ma najwieksza prowizje :P

Grzesiek13
20-02-2006, 12:54
Ten kociołek to średnia półka, ma słaby wydatek cwu. Wart swojej niskiej ceny.

oliviena
20-02-2006, 13:41
Ten kociołek to średnia półka, ma słaby wydatek cwu. Wart swojej niskiej ceny.

jaki polecacie - taki ze średniej półki?

oliviena
20-02-2006, 13:46
:roll:

oliviena
20-02-2006, 13:49
:roll:
Jeśli nie ten Viessmann to co polecacie ześredniej półki.
Pytam na forum, bo własnie nie chcę być skołowana od kolejnych sklepowych wersji.
Jaki jest optymalny kocioł gazowy dla domu 140m2 w cenie do 5000 - 6000 tys.


dzięki

Grzesiek13
20-02-2006, 13:56
Ten kociołek w wersji dwufunkcyjnej to słaby wybór, ale w wersji jednofunkcyjnej z zasobnikiem może być. W kwocie 6000zł to masz już kocioł kondensacyjny vitodens 200 viessmann'a i to jest dobry wyrób.

krakauer
20-02-2006, 17:24
Mam od 1.5 roku Vitopenda 100 - jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l. Dom ma 140 m.2.
Kocioł sprawdza się doskonale

Mały
20-02-2006, 17:34
:roll:
Jeśli nie ten Viessmann to co polecacie ześredniej półki.
Pytam na forum, bo własnie nie chcę być skołowana od kolejnych sklepowych wersji.
Jaki jest optymalny kocioł gazowy dla domu 140m2 w cenie do 5000 - 6000 tys.


dzięki
Viesiek 2f to cena rzędu 3 kzł ,a nie 5-6kzł.
Za 6 kzł to masz V100 z zasobnikiem 120l oraz sterownikiem ściennym Auraton 2005 a jak dobrze pogadasz to i prawie z montażem (choc to tak na styk).
Chyba , że nie masz miejsca to obacz Vitopenda 222 (2f z zasobnkiem wbudowanym 50l oraz podwyższoną moca na cele CWU).

nom
20-02-2006, 19:06
:roll:
Jaki jest optymalny kocioł gazowy dla domu 140m2 w cenie do 5000 - 6000 tys.
dzięki

Ja kupiłem vitopend 100 + zasobnik 120l + regulator auroton 2005TX + pompa cyrkulacji obiegu c.w.u - wszytsko za 5100zł.

Można też kupić kocioł jednofunkcyjny + zbiornik polski lub czeski, podobno są tak samo dobre a tańsze.
Ważne gdzie masz serwis, żeby w czasie awarii nie czekać tydzień na przyjazd. Podobno termety też są dobre, a tańsze, zresztą wiszkość kotłów jest wykonywana z tych samych podzespołów (np. w tym kotle pompa c.o. jest wilo, wymiennik jest włoski).

Grzesiek13
20-02-2006, 19:17
Wymiennik to ale zespół gazowy to tak :wink:

NatkaB
20-02-2006, 19:55
Ten kociołek to średnia półka, ma słaby wydatek cwu. Wart swojej niskiej ceny.

napisz mi o nim coś więcej - ja mam właśnie ten "marny" model viessmana
:-? (na swoje usprawiedliwienie dodam, ze kupowałam dom już z tym kotłem). Jak dotąd - jestem z niego zadowolona, "chodzi" już drugi sezon, ogrzewam nim dom 130 m kw. Roczny koszt gazu (12 miesięcy od listopada 2004 do grudnia 2005) - to było 2,5 tyś. zł. Teraz, w największe mrozy zapłaciłam za miesiąc 450 zł.
Może nie powinnam być aż tak zadowolona tylko dlatego że mam kocioł ze średniej półki? :-? :wink:

Grzesiek13
20-02-2006, 19:58
Jak chodzi o ogrzewanie to kocioł OK, tylko problem z większą ilością cwu.

NatkaB
20-02-2006, 20:09
Jak chodzi o ogrzewanie to kocioł OK, tylko problem z większą ilością cwu.

napisz coś więcej (ale tak jak blondynce ;)

Mały
21-02-2006, 06:50
Jak chodzi o ogrzewanie to kocioł OK, tylko problem z większą ilością cwu.

napisz coś więcej (ale tak jak blondynce ;)
Chodzi o to , że jeœli otworzysz więcej kranów to kociołek nie poradzi sobie z produkcjš ciepłej wody. Dlatego też na dom lepiej jest zamontować kocioł 1f z zasobnikiem.

Grzesiek13
21-02-2006, 06:51
Natka kocioł produkuje mało ciepłej wody do np. kąpieli bo 9.8 l/min i brakuje czasami.

NatkaB
21-02-2006, 07:15
Natka kocioł produkuje mało ciepłej wody do np. kąpieli bo 9.8 l/min i brakuje czasami.
teraz rozumiem :wink: choć w praktyce - nie zauważyłam :-?

Grzesiek13
21-02-2006, 07:17
Odkreć baterię wannowa na full to zobaczysz :wink:

tomek159
21-02-2006, 18:41
Kociołek jednodunkcyjny z zasobnikeim 100 l.Jestem z niego bardzo zadowolony.Jedynym mankamentem jest zasobnik 100 l.Jeśli będę kupował kiedyś inny to napewno zasobnik nie mniej niż 150 l bo faktycznie jest problem z cwu.Generalnie jest OK .Dom 180 m2

Grzesiek13
21-02-2006, 21:02
Zwiększ troszkę temperaturę wody w zasobniku.

alienka
06-03-2006, 11:25
Witam,
mam pytanie odnośnie kociołka, o którym tu mowa. Mój vitopend...nie wiem czy to wina jego czy instalacji włącza się gdy kaloryfery dawno są zimne. Mój teść uważa, że tak być nie powinno. Podobną opinię mają inni. Może ja coś źle ustawiam (temp. wody na piecu?) a może rację miał serwisant wissmana, który twierdził, że tak mają kotły ze sterownikami pokojowymi. W każdym razie kociołkowi na przyszły sezon grozi eksmisja z domu. Nie chcę się go jednak pozbywać dopóki nie ustalę, że to rzeczywiście wina kotła i już nic się nie da z tym zrobić.
Bardzo proszę użytkowników o opinię.

Marek30022
06-03-2006, 11:31
Witam,
mam pytanie odnośnie kociołka, o którym tu mowa. Mój vitopend...nie wiem czy to wina jego czy instalacji włącza się gdy kaloryfery dawno są zimne. Mój teść uważa, że tak być nie powinno. Podobną opinię mają inni. Może ja coś źle ustawiam (temp. wody na piecu?) a może rację miał serwisant wissmana, który twierdził, że tak mają kotły ze sterownikami pokojowymi. W każdym razie kociołkowi na przyszły sezon grozi eksmisja z domu. Nie chcę się go jednak pozbywać dopóki nie ustalę, że to rzeczywiście wina kotła i już nic się nie da z tym zrobić.
Bardzo proszę użytkowników o opinię.
I bardzo dobrze. Regulator pokojowy mierzy temp. pomieszczenia a nie kaloryfera. Mój włącza się teraz 3-4 razy na dobę

alienka
06-03-2006, 11:37
Czy mógłbyś mi jeszcze napisać jaką temperaturę masz ustawioną na piecu. Zastanawiam się co mogę poprawić aby np. zmniejszyć zużycie gazu - jest spore ok 10m3 (teraz gdy mróz niewielki) i jeszcze jedno pytanie: mam temperaturę ustawioną na programatorze 20 stopni tymczasem piec wyłącza się gdy osiągnie 18 ? Wszystkie ustawienia są ok (nie mam włączonego trybu ekonomicznego). Może coś z tym programatorem nie tak?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam

Marek30022
06-03-2006, 11:50
Czy mógłbyś mi jeszcze napisać jaką temperaturę masz ustawioną na piecu. Zastanawiam się co mogę poprawić aby np. zmniejszyć zużycie gazu - jest spore ok 10m3 (teraz gdy mróz niewielki) i jeszcze jedno pytanie: mam temperaturę ustawioną na programatorze 20 stopni tymczasem piec wyłącza się gdy osiągnie 18 ? Wszystkie ustawienia są ok (nie mam włączonego trybu ekonomicznego). Może coś z tym programatorem nie tak?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam

Nie pamiętam dokładnie ale chyba powinien się włączać wtedy, kiedy temp. spadnie o jeden stopień niżej od ustawionej. U mnie chyba tak jest. Na piecu temp. wody mam ustawioną na 48 st., tyle ile na zasobniku. W podłogówce temp. wody jest mniejsza.
Jeśli spalasz 10 m sześć gazu ziemnego to wg. mnie nie jest to dużo. Oczywiście zależy co jest ogrzewane.

alienka
06-03-2006, 11:52
Marek30022
Wielkie dzięki! Pocieszyłeś mnie trochę. Ogrzewam 140 m2 GZ 50.
pozdrawiam

fido2001
23-07-2006, 10:01
Witajcie.

Wlasnie jestem w trakcjie remontu mieszkania. DOmek jednorodzinny ( spadek po dziadku ) Zakupilem Vitopend'a 100 WHOA - 2f. rurki miedziane 18stki ladnie powkladane w sciane, zaizolowane, w poniedzialek przychodzi ekipa murarska ktora zatynkuje rurki w scianach. sek w tym ze piec po raz pierwszy uruchomilem wczoraj - proba generalna i jest kilka kwesti co do ktorych mam mieszane uczucia i chcialbym prosic Was o rozwianie moich watpliwosci...

1. Poprzedni piecyk jaki grzal wode w kranie to byl zwykly Junkers - model sprzed 5-7 lat. i.... produkowal zdecydowanie wieksze cisnienie cieplej wody niz ten Vitopend 100. Junkers mial oczywiscie na przednim panelu regulator cisnienia wodu, a w Vito nie moge takowego znalezc... Czy ten piec ma wogole cos takiego jak regulator cisnienia ?? strasznie niskie :( nie ma mozliwosci odkrecenia dwoch kranow rownoczesnie. a prysznic bierze sie jak by polewac sie konewką... Zastanawiam sie czy zwiekszenie srednicy rur doprowadzajacych ciepla wode z 18stek na 22jki moze pomoc w zwiekszeniu cisnienia - zalozenie w przypadku braku regulacji cisnienia w piecu...

2. Czy faktycznie rurek doprowadzających gaz nie mozna chowac w sciane ??

3. Czy rurki gazowe moga rozniez byc miedziane ???

4. Czy do firmy od ktorej zakupilem piec wraz z instalacja nalezy zagipsowanie/zatynkowanie szczelin w scianach ktore wykluli na potrzeby polozenia rur ??

5. Czy rozniez do ich obowiazku nalezy doprowadzenie elektryki w scianie na potrzeby pieca ??

Na razie tyle pytan mi sie nasowa.... Cos mi sie wydaje ze mam pecha z wyborem instalatora....

Pozdrawiam.
Rafał.

Mały
23-07-2006, 18:06
Witajcie.

Wlasnie jestem w trakcjie remontu mieszkania. DOmek jednorodzinny ( spadek po dziadku ) Zakupilem Vitopend'a 100 WHOA - 2f. rurki miedziane 18stki ladnie powkladane w sciane, zaizolowane, w poniedzialek przychodzi ekipa murarska ktora zatynkuje rurki w scianach. sek w tym ze piec po raz pierwszy uruchomilem wczoraj - proba generalna i jest kilka kwesti co do ktorych mam mieszane uczucia i chcialbym prosic Was o rozwianie moich watpliwosci...

1. Poprzedni piecyk jaki grzal wode w kranie to byl zwykly Junkers - model sprzed 5-7 lat. i.... produkowal zdecydowanie wieksze cisnienie cieplej wody niz ten Vitopend 100. Junkers mial oczywiscie na przednim panelu regulator cisnienia wodu, a w Vito nie moge takowego znalezc... Czy ten piec ma wogole cos takiego jak regulator cisnienia ?? strasznie niskie :( nie ma mozliwosci odkrecenia dwoch kranow rownoczesnie. a prysznic bierze sie jak by polewac sie konewką... Zastanawiam sie czy zwiekszenie srednicy rur doprowadzajacych ciepla wode z 18stek na 22jki moze pomoc w zwiekszeniu cisnienia - zalozenie w przypadku braku regulacji cisnienia w piecu...

2. Czy faktycznie rurek doprowadzających gaz nie mozna chowac w sciane ??

3. Czy rurki gazowe moga rozniez byc miedziane ???

4. Czy do firmy od ktorej zakupilem piec wraz z instalacja nalezy zagipsowanie/zatynkowanie szczelin w scianach ktore wykluli na potrzeby polozenia rur ??

5. Czy rozniez do ich obowiazku nalezy doprowadzenie elektryki w scianie na potrzeby pieca ??

Na razie tyle pytan mi sie nasowa.... Cos mi sie wydaje ze mam pecha z wyborem instalatora....

Pozdrawiam.
Rafał.
Ad 1 sprawdź na dzień dobry filtr przed kotłem.
Ad2 można pod warunkiem że będą szybko dostepne (nie zamurowane ale za np kratką)
Ad3 Mogą ale na lut twardy
Ad4 Ja tego nie robię, chyba że przejścia przez stropy, a od murarki są murarze
Ad5 Oni są elektrykami czy hydraulikami? Zadanie podłączenia spoczywa na serwisancie Viessmanna (bezpłatne pierwsze uruchomienie) i on powinien dać kabel , ale oczywiście nie na pół domu tylko ok. 0,5 - 1mb. I tyle.
Aha przejście z 18 na 22 nic nie da.

28-07-2006, 11:33
Hello,

pytanie do znających się na rzeczy:

jaki kociołek do domu 190-200m, co+cwu, bez podłogówki, same grzejniki, rodzina 2+2? :roll:

Rozważam kociołek 1-funkcyjny z zasobnikiem 120-160l, z zamkniętą komorą spalania. Myślę, że w tym przypadku kondensat mija się z celem, a zwykłego atmosferyka nie chcę... Nie mam preferencji co do producenta, zależy mi bardziej na optymalnym sosunku opłacalność/cena. Budżet jakoś to zniesie, więc nie musi być najtańszy 8) . Pomóżcie proszę...

Pozdrawiam,

iga9
01-08-2006, 10:49
Jak juz tu przy tej firmie jesteśmy to zapytam ( a może poradzę)

Viessmann Vitopend 24KW TURBO z bojlerem 100 l
na dom o pow. użytkowej 120m2- pater i poddasze użytkowe: na dole małe wc i kuchnia, na górz dwie spore łazienki. Dół ogrzewany głównie podłogówką a góra grzejniki + na całość komienk z dgp. Nasz instalator polecił nam taki zestaw.

Co o tym myslicie? Może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym? Myśle jednak o zasobniku 120l coby mic komfort uzytkowania :roll: Zalezy nam na tej firmie, bo nasz instalator (obsługujący cześć naszej rodziny) jest jej serwisantem i wiem, ze w razie czego przyjedzie nawet w srodku nocy w niedziele :wink: Kociołek musi byc turbo ze wzgledu na usytuowanie.
Bede wszystkim bardzo wdzieczna za wszelkie opinie :D