PDA

Zobacz pełną wersję : Kto zbudował/buduje z betonu komórkowego KOLBUSZOWEJ?



Lee
20-02-2006, 13:33
Pytanie takie jak w temacie.
Interesuje mnie wasze zdanie na temat jakosci bloczkow,wszystko co mozecie powiedziec na ten temat(chodzi mi o bloczki na klej gr 42cm).
Czy to dobra alternatywa dla YTONGA? Cenowo napewno tak (bo 10tyś taniej na całym systemie,dom 180m2+60m2garaz)

Mysle ze ktos sie znajdzie co miał podobne problemy :(

Lee
20-02-2006, 18:09
Nikt ?
Dostałem wycene za transport policzyli 5500zł :o 3 transporty ok 200km :o :o

toomas
20-02-2006, 19:05
Nikt ?
Dostałem wycene za transport policzyli 5500zł :o 3 transporty ok 200km :o :o
Ja dopiero zamierzam. Kupiłem bloczki w PSB. Za transport nic nie policzyli :)). Płaciłem ok 9.4 za 1 bloczek 36 cm odm 400 p+w.

jajmar
20-02-2006, 19:24
Ja wybudowałem z BK24 z Kolbuszowej ścianki działowe gr 12 cm wszystko ok.

toomas
20-02-2006, 19:43
10000 różnicy jak ci to wyszło chyba że YTONGa kupujesz z 4 ręki u mnie cały Ytong Kompletny kosztował 28600 dom metrazem zbliżony w cenie transport z hds-em 8) Pozdrawiam
Taka różnica jest możliwa. Mi na dom o pow. 114 ma samych bloczkach wyszło w Y drożej o 8 tys. Nie wliczone u kształtki i elementy docieplenia wieńca. Więc 10 tys jest IMHO realną różnicą pomiędzy Y a Solbet-Kolbuszowa.

Lee
20-02-2006, 20:40
wyszło i to bite 10tyś złoty.
Dostałem wycene z YTONGA nie z 4 reki tylko prosto od producenta z 20%rabatem z transportem,cały system wyszło 31 980zł z vat.
Zas z Kolbuszowej,te same ilosci,tez cały system,15%rabatu,prosto od producenta, wyszło 22 120zł z vat.Mowa tu o bloczkach gr.36cm
Moze to nie 10 tys ale brakuje tylko 140zł do 10tysiecy.
Wycena na bloczki 42cm (reszta taka sama ) wyszło 2 000 tyś wiecej,wiec 8tysmniej niz YTONG
Róznica jest i to ogromna :o

macdac
21-02-2006, 07:55
Witam
Wybudowalem praktycznie caly dom z materialow z Kolbuszowej.
Sciany zewnetrzne z 36 cm na klej; P+W odmiana 400.
Sciany nosne 24 cm na klej; odmiana 600
Sciany dzialowe 12 cm na klej; odmiana 600.
Nadproza , klej, obudowa wienca.
Strop teriva z pustakami keramzytowymi.

Bloczki 36 P+W nie sa zbyt dokladnie zrobione jezeli chodzi o dopasowanie czolowe
piora i wpustu. Moj majster stwierdzil ze dzieli je roznica klasy w stosunku do orginalnego YTONG-a. Sam teraz widze ze gdzieniegdzie mam dosc spore szczeliny pionowe na scianach zewnetrznych (3-4 mm). Moze jest to tez troche wina wykonania ale
na 100% nawet przy super dokladnosci nie bedzie tak jak YTONG.
Pozostale rozmiary bloczkow nie mam zadnych zarzutow.

Co do ceny tych bloczkow (kupowalem w lipcu 2005) bezposrednio u producenta w Kolbuszowej (odbior w Glogowie Malopolskim bo tam maja produkcje , transport organizowalem we wlasnym zakresie ale bylo to zaledwie 15 km).

Bloczki 36 P+W 7,8 zl /szt
Bloczki 24 5,2 zl /szt
Bloczki 12 2,56 zl /szt
Ceny brutto nie zawieraja transpotru.

Lee
21-02-2006, 08:57
Pomyslałem ze złoze zapytanie do prefbetu w Powodowie,tez produkuje 42,36,30 i te reszte na klej odm.400.
Przynajmniej tak maja na stonce internetowej
http://www.prefbet.com.pl/ofirmie.html
a tu rozczarowanie :D nie prowadza juz sprzedazy 36 i 42 i zadnych innych rozmiarów w odm.400.
Jka myslicie dlaczego? 8)
Udzielono mi informacji ze firme wykupił zagraniczny inwestor o nazwie XELLA :evil: :evil: i wstrzymał produkcje własnie tych bloczków i żaden z czterech zakładów prefbetu nie produkuje juz 36,42 i w odm.400
To mnie w....iło, wykupują konkurencje i wycofuja alternatywe dla ich drogiego YtONGA :evil: :evil:
K... ale sie w....
Zachwile przejmną slobet i reszte zakładów konkurencyjnych i drodzy foroficze,zwolenicy betonu komurkowego zostanie nam tylko Ytong ze swoimi kosmicznymi cenami
:evil:

Ulik
21-02-2006, 11:10
witam

ja tez wybudowalam caly dom z bloczkow Kolbuszowej.
jestem zadowolona i z jakości i z ceny

nie pamietam dokladnie cen- ale we wrześniu za bloczek 36 cm odmiany 400 placiłam poniżej 7 zł brutto.

W każdym razie materiał na cały dom o pow 128 m2 razem z nadprożami i ociepleniem wieńca wyniósł mnie 16800 razem z transportem (trzy kursy)

dom jest bardzo cieply- przy ledwo tlącym sie kominku jest już ciepło
wydaje mi sie, że nie ma potrzeby robienia ściany grubszej niż 36 cm...ale to tylko moja opinia

pozdrawiam
ula

toomas
21-02-2006, 12:39
witam


dom jest bardzo cieply- przy ledwo tlącym sie kominku jest już ciepło
wydaje mi sie, że nie ma potrzeby robienia ściany grubszej niż 36 cm...ale to tylko moja opinia

pozdrawiam
ula

i takie opinie mnie ciesza bo tez sie wachałem czy nie wybrac 42 cm ale jednak zoslaem przy 36 cm :))

holusio
21-02-2006, 12:52
uslyszales co chciales uslyszec

ale jestem w szoku ze moja krytykowana opinia o duzo drozszym ytongu wkoncu zostala przez kogos potwierdzona :o

Lee
21-02-2006, 13:09
holusio twoje opinia zawsze była jedna :D "beton komurkowy tak tylko nie YTONG" :D teraz po przeliczeniu kosztow moge potwierdzic to co pisałeś
Myslałem z e to bedzie ok.2 tyś roznicy ale 10 tyś to mnie zbiło z nóg.
Jeszcze dzis jak mi powiedziano ze xella wykupiła prefbet i wycofał konkurencyjne materiały to mi rozne mysli przyszły do głowy.Np.bedzie produkowac w tych zakładach swoje produkty tylko da nazwe YTONG i juz cena o jakies 25% do gory.T
Tak se mysle tak dokonca to nigdy niewiadomo co kupujesz,mozesz płacic tylko za marke.

toomas
21-02-2006, 13:36
uslyszales co chciales uslyszec

ale jestem w szoku ze moja krytykowana opinia o duzo drozszym ytongu wkoncu zostala przez kogos potwierdzona :o

Ja od samego początku byłem nastawiony na polskich prodycentów BK (tzn innych niż Y).

Lee
22-02-2006, 16:51
Dzwoniłem dzis do kolbuszowej i sie dowiedziałem ze od 1 marca podnoszą ceny o 15% :-? Narazie nie produkcja stoi bo wymieniają linie produkcyjną,ale lada dzien maja ruszac na nowych maszynach.
Wydawac bedą dopiero w kwietniu.

toomas
22-02-2006, 17:01
heh no to sie mi udało. Ja zamówiłem ze 2 tyg temu materiał. Gość w PSB mówił że podniosą ceny ale prognozował że o ok 5% :)) Terz jeszce czekam az snieg sie na działce stopi i umawiam powoli transport .

Pozdrawiam

KasiaPa
22-02-2006, 19:06
Słuchajcie, moze zamiast bloczku 36 wystarczy 24x24x59 na sciany zewnetrzne.Rozmiawiałam z moim murarzem, ktory stawia domy juz 10 lat i uwaza ze nie ma zadnej roznicy, oprocz ceny....(tylko zalezy to od rodzaju pozniejszego ocieplenia budynku)

Lee
22-02-2006, 19:54
jezeli zamierzasz ocieplac dom to niema sensu pakowac sie w gr 36 lub 42.Wystarczy 24cm ale lepiej jakies mocniejszy np.odm.600
Ja gdybym zamierzał ocieplac to bym chyba wybrał jakis silkat np.ludynia.

KasiaPa
22-02-2006, 19:59
Hmm... nic nie wiem na temat silikatu. Moze mogłbys mi przyblizyc jego cechy?Pewnie jest drozszy od BK?

Lee
23-02-2006, 08:27
Niewiem czy droższy,chyba ceny porownywalne ok.43zł m2,napewno charekteryzuje sie lepszą akumlacją cieplna na co powino sie zwrocic uwage przy scianie dwuwarstwowej,poprostu budynek trzyma lepiej ciepło w sobie,wolniej sie wychładza,sciana ma wiekszą wytrzymałośc na sciskanie.
Masz linki poczytaj ,policz koszty, zobaczysz co bedzie dla ciebie lepsze.

http://www.grupasilikaty.pl/katalog_produktow.php

http://www.xella.pl/html/pol/pl/ks.php?area_code=1&language_id=10&countries_id=9

http://www.ludynia.pl/

ged
25-02-2006, 22:52
:o Mnie facet z Kolbuszowej powiedział (jakieś dwa tygodnie temu), że nie będzie drożej "bo dlaczego ma być drożej" - tak powiedział!
Pytałem o 30 cm bez pióra, bo chcę sklejać również w pionie i docieplić.

25-02-2006, 23:00
... (kupowalem w lipcu 2005) bezposrednio u producenta w Kolbuszowej (odbior w Glogowie Malopolskim bo tam maja produkcje ...

odbiór niedaleko Głogowa ale ... Budach Głogowskich ... bo tam maja produkcje

pzdr

Lee
26-02-2006, 10:56
Ceny idą do gory juz od srody czyli 1 marca niestety
Dostałem wycene tydzien temu i powiedziano mi ze jezeli do konca lutego zapłace materiał to bedzie on po starej cenie,od 1 marca wycenią na nowo,srednio ceny idą o 15% do goru,na mojej ilosci to bedzie jakies 3,5 koła wiecej :-?
Podwyzka ta zwiazana jest z wymianą lini produkcyjnej na nowa, wiec moze jakoś bedzie lepsza.
Jedno mnie jeszcze zdziwiło, w piotek rozmawiałem z przedstawicielem Solbetu W Solcu,tez chodziło o wycene, zaproponowano mi zebym kupił materiał w Kolbuszowej bo mam blizej, z taka roznica ze zamias 42cm bedzie 40-tka bo w kolbuszowej nie produkują 42 cm.Troche sie zdziwiłem bo wycene dostałem z Kolbuszowej własnie na bloczek 42cm
Tak se pomyslałem ze niby jedna firma a niewiedza co u kogo jest dostepne,na dodatek w róznych cenach.Za wyjątkiem Solbetu Lubartów bo ma te same ceny co z Solca KUjawskiego
Co to ma?
:roll: :roll:

KasiaPa
26-02-2006, 11:00
Dziekuje Lee za podpowiedz
Juz podjełam decyzje i mysle ze bedzie ok.. :D

ged
26-02-2006, 11:04
Zobaczysz, że cena wzrośnie, a za miesiąc spadnie więcej niż wzrosła. Gwarantuję. To jest wiosenna przedsezonowa zagrywka firm. Sam to stosuję bo jest na takiej panice spory zysk. Odpowiedz mi jaki sens miałoby informowanie przez sprzedawcę o dacie podwyżki. Lepiej byłoby podwyższyć bez szumu i zyskać na nowej cenie.. prawda? Myślisz, że on proponując wcześniejszy zakup ma inny cel niż wywołanie paniki?

Lee
26-02-2006, 11:06
Niema za co
ciesze sie ze mogłem pomóc
:)

Lee
26-02-2006, 11:36
ged mam nadzieje ze ta twoja teoria to sie sprawdzie bo nie zapłaciłem za materiał :) poczekam troche a potem wysle zamowienie ponownie,moze zostanie po starej cenie.
A to co piszesz to moze sie sprawdzic,bo tak sie składa ze w ostatnim miesiacu wycene złozyłem w wielu hurtowniach na rozne materiały, beton komórkowy chyba wszystkich dostepnych producentow i zakazdym razem słyszałem to samo
ze jak zapłace do konca lutego to bedzie po starej cenie bo od marca ceny rosna :)
ged moze zajmujesz sie sprzedazą BK? mozemy ubic targu :)

ged
26-02-2006, 13:37
Różnymi metodami wyciskam z klientów kasę, ale BK nie sprzedaję. Cena spadnie, tego jestem pewien. Bardziej obawiam się wykupywania zakładów przez XELLę. To częsta praktyka bogatych zachodnich firm na biednych rynkach. Jeśli Kolbuszowa wymienia park maszynowy, to tym bardziej cena spadnie, bo nowe maszyny zwiększą produkcję i aby ją sprzedać musi być taniej. Biznes jest w ilości a nie w cenie. Rozsądna firma ustala cenę na największym poziomie za jaki ma zbyt na towar bez magazynowania. Jeśli na towar się nie czeka, a w Kolbuszowej się chyba nie czeka, oznacza to, że mają nadmiar towaru. Ponadto, jeśli mówią że do 1 marca będzie taniej, oznacza to, że mają go bardzo dużo. Cenę mogą na miesiąc dwa podnieść, bo wszyscy ruszają z budowami na wiosnę, klient nie ma wyboru i kupi. Panikę robi się celowo, bo ona nic nie kosztuje,a zysk jest.

toomas
26-02-2006, 18:26
Różnymi metodami wyciskam z klientów kasę, ale BK nie sprzedaję. Cena spadnie, tego jestem pewien. Bardziej obawiam się wykupywania zakładów przez XELLę. To częsta praktyka bogatych zachodnich firm na biednych rynkach. Jeśli Kolbuszowa wymienia park maszynowy, to tym bardziej cena spadnie, bo nowe maszyny zwiększą produkcję i aby ją sprzedać musi być taniej. Biznes jest w ilości a nie w cenie. Rozsądna firma ustala cenę na największym poziomie za jaki ma zbyt na towar bez magazynowania. Jeśli na towar się nie czeka, a w Kolbuszowej się chyba nie czeka, oznacza to, że mają nadmiar towaru. Ponadto, jeśli mówią że do 1 marca będzie taniej, oznacza to, że mają go bardzo dużo. Cenę mogą na miesiąc dwa podnieść, bo wszyscy ruszają z budowami na wiosnę, klient nie ma wyboru i kupi. Panikę robi się celowo, bo ona nic nie kosztuje,a zysk jest.

W Kolbuszowej sie czasami czeka..np ja czekam ok 2 tyg :))

marcin_budowniczy
26-02-2006, 19:24
Lee popraw tego byka w tytule bo mnie oczy szczypią

Lee
27-02-2006, 09:32
marcinie prosze specjalnie dla ciebie
:lol:

marcin_budowniczy
27-02-2006, 10:03
czasami się nie obrażaj :-)

Lee
27-02-2006, 10:18
gdzie tam ja sie nie obrażam :lol:
zawsze pałe miałem z dyktand :lol:

Darek Opole
09-03-2006, 17:11
Witam!
Jaki tynk zewnętrzny kładliście na 36 cm jednowarstwową ścianę z BK?

toomas
09-03-2006, 18:19
Ja dopiero planuje srtandardowy cem-wap..gr ok 15mm. Na to farba silikatowa lub silikonowa.

Darek Opole
09-03-2006, 18:42
toomas, czy będzie gładki czy może jakiegoś "baranka" będziesz robił?

toomas
09-03-2006, 19:02
raczej gładki. Baranek łapie brud, może mnie niż kornik. ale wydaje mi się że gładki jest najłatwiejszy w utrzymaniu czystości. Pozatym znam ekipe która naprawdę ładne tynki robi (czytaj równe). Pozatym na BK zaleca sie kładzenie tynku o grubości ok 15 mm a tego cienkowarstwowe nie spełniają. Zakładam, że budujesz z BK na p+w czyli bez spoiny pionwej.

Darek Opole
09-03-2006, 22:32
Tak z Kolbuszowej.
Mnie wykonawca naciąga na cementowo wapienny i na to mineralny, żeby ładnie wyglądało, jak wspomniałem o malowaniu cementowo wapiennego to powiedział, że tak już się nie robi, że to brzydko wygląda.
Nie wiem co robić, mineralny to dodatkowe koszty.

toomas
10-03-2006, 08:40
Tak z Kolbuszowej.
Mnie wykonawca naciąga na cementowo wapienny i na to mineralny, żeby ładnie wyglądało, jak wspomniałem o malowaniu cementowo wapiennego to powiedział, że tak już się nie robi, że to brzydko wygląda.
Nie wiem co robić, mineralny to dodatkowe koszty.

Trudno mi doradzic. e tam brzydko. Moze nie jest w stanie zrobic odpowiednio równego tynku aby wygladało ładnie...Mussisz sam gdzies poszukac i moze znajdziesz domek z tynkiem na gladko..

Darek Opole
10-03-2006, 21:32
Może ktoś już ma tynk cementowo-wapienny malowany i podzieli się wrażeniami?
Może jakieś fotki?

Geno
10-03-2006, 21:36
Może ktoś już ma tynk cementowo-wapienny malowany i podzieli się wrażeniami?
Może jakieś fotki?
Dobrze wykonany,róny tynk i pomalowany jakimiś dobrymi farbami na pewno nie wygląda źle - przynajmnij takie miałem doświadczenia przy renowacji zabytków a z farb to rózne miałem okazje użyć - Keim,Quickmix,Caparol,Sarsil chyba Kabe itd.

13-03-2006, 06:35
Może ktoś już ma tynk cementowo-wapienny malowany i podzieli się wrażeniami?
...

mam tynk ... lecz nie cementowo - wapienny tylko wapienno - cementowy... malowany, jest OK ...

pzdr