PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera termowizyjna-czy odkryje slabe punkty?



alex
04-02-2003, 16:17
Pytanie jak wyzej. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej materii? Chcemy tej zimy, przed tynkowaniem sprawdzic najwieksze ubytki ciepla, czy sa moze jakies inne metody kontrolujace straty?

Maco
04-02-2003, 23:03
Świetny pomysł.
Nie słyszałem o lepszym sposobie. A skąd taką kamerę bierzecie ?

sanipro
05-02-2003, 06:47
Z wykonaniem zdjęć termowizyjnych wiążą się inne zagadnienia, między innymi:
- zapewnienie odpowiednich warunków do wykonanaia zdjęć (chodzi głównie o temperatury)
- właściwa interpretacja zdjęć.

Jak pamiętam z wypowiedzi na forum zagadnienie fotografii termowizyjnych świetnie zna Wojciech Nitka

pitbull
05-02-2003, 08:14
Swieta racja.

alex
05-02-2003, 10:32
Moze ktos zna emalie do Wojtka Nitki?
A moze ktos jesczze cos o tym wie????
Ile kosztuje? Czy warto?
Dlaczego nie jest to popularne? Tylko raz w Muratorze wyczytalam ze ktos sobie zrobil pomiar, bo zauwazyl bledy w murarce i mial spore zuzycie gazu.
Kamere maja chyba w zakladach energetyki cieplnej oraz na niektorych uczelniach wydzialu budownictwa. Gdzie jeszcze to nie wiem. Nigdzie nie umiem sie dodzwonic.

PanRopuch
05-02-2003, 11:10
Podobno mozna się o tego rodzaju usługi popytać na politechnice. Tak mi przynajmniej mówił mój wykonawca (Poznań).

Maco
05-02-2003, 11:20
alex, poczekaj parę dni. Wojtek Nitka na ogół odpowiada na Forum. Jak nie odpowie to ja gdzieś mam adres, możesz też spróbować http://www.szkielet.pl

sanipro
05-02-2003, 14:22
Adres jest dostępny w profilu: [email protected]

alex
10-02-2003, 14:26
Dla zainteresowanych podaje cene uslugi: 1300zl netto!!!! Robia to w ECO Opole.
Juz wiem, czemu nie jest to popularne!Cena mnie zmrozila i nie zamierzam wydac na to tyle kasy. Nie warto.
Moze ktos ma taka kamere (bagatelka 100tys zl...) i uzyczylby???
Jestem sklonna zaplacic, ale gora 1/3 tej kwoty.

Wojciech Nitka
10-02-2003, 19:43
Zdjęcia z kamer termowizyjnych w świetny sposób obrazują wszelkie mostki termiczne - miejsca ucieczki ciepła z budynku. Niestety do interpretacji zdjęć potrzebna jest dobra wiedza budowlana, szczególnie z zakresie technologii w jakiej zbudowano dom.
Znam firmę w W-wie, która bierze "tylko" 1.200 złotych. Normalna cena waha się w granicach i do 3.000 złotych. Mimo to uważam że warto. Koszt zwróci się w przeciągu roku - dwóch.
Osoby zaintresowane kontaktem z firmą proszę o kontakt e-mailowy.

alex
13-02-2003, 13:05
Panie Wojtku!
W jaki sposob zwroci sie w 2 sezony taki pomiar?

JerzyB
13-02-2003, 21:21
Co ciekawe - termometr laserowy na podczerwień badający z odległości kilku metrów temperaturę obiektu (rozdzielczość 10cm i 0.5C) kosztuje ok. 700zł (nowy!)

Wojciech Nitka
15-02-2003, 12:57
alex,
dzięki kamerze termowizyjnej znajdziesz punkty ucieczki ciepła z domu. Znając te miejsca możesz ucieczce ciepła zapobiec, a tym samych oszczędzać na energii.
Koszt 1200 zł., tj. koszt 75 zł miesięcznie w przeciągu dwóch okresów grzewczym. Wierzę, iż przy mostkach termicznych, usuniętych po badaniach domu kamerą termowizyjną, pieniądze te w okresie tym, zwrócą się.

alex
25-02-2003, 18:32
Kwota powyzsza zwroci sie w przypadku gdy takich mostkow bedzie sporo! My zakladamy, ze nie jest tak zle, ale jestesmy jednak ciekawi, jak jest naprawde. I chyba zdecydujemy sie na taki pomiar tym bardziej, ze znalazlam profesjonalna firme, ktora robi to za 700zl netto (z pelna analiza i dokumentacja)
Widzialam kilka zdjec przez nich zrobionych i wyglada to dosc ciekawie.

Jakby ktos byl zainteresowany podaje tel : + 48 71 372 15 32

Darek1963
25-02-2003, 19:08
Można dostać negatywy do aparatów foto reagujące na widmo podczerwieni (o to chyba chodzi bo ciepłe powierzchnie będą jasne), nie wiem czy to zda egzamin ale będzie dużo taniej.

http://www.afv.pl/index.php?dol=0&gora=1&przod=0&wstecz=0&SE=0&S=wysz.php&SZ=podczerwie%F1&Prod=999&Op=10

Koszt poniżej 60 PLN (z wysyłką) + koszt odbitek i oczywiście trzeba mieć tradycyjny aparat foto.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darek1963 dnia 2003-02-25 20:10 ]</font>

Ryszardj
26-02-2003, 02:11
Alex czym sie kierowalas ze zdecydowana jestes na taka kamere? Swoja droga ciekawy jestem kto lub co zawinilo. jezeli ucieka ci te cieplo , musza byc jakies powody , czy myslisz ze jest to zwiazane ze zla izolacjia domu?..A moze to tylko z ciekawoscim ze jest dobrze ocieplony i nie trzeba juz zadnej izolacji cieplnej?Pozdrawiam Ryszardj p.s Dostalem maila od Ciebie dzieki odpisze.

alex
26-02-2003, 15:05
Jestesmy zdecydowani na ten pomiar, bo mimo wzorowej murarki Ytonga, mamy kilka slabych punktow np 2 duze wykusze i niesystemowe nadproza, do tego wieniec 24cm a nie 36,6. Poza tym dostajesz wytyczne czym i jak zalatac mostki, choc byc moze taka renowacja wydaje sie byc prosta.
Rysiu, jak chcesz moge ci wyslac zdjecia w podczerwieni, sa bardzo interesujace. Poza tym mam obiecane od jednego profesora z instytutu poszanowania energii, ze dodatkowo nam zanalizuje zdjecia, facet jest maniakiem tego tematu.
Mimo wszystko przemawia jednak ciekawosc, a jak wyjda jakies 'kwiatki' to na pewno szybko zwroci sie ten pomysl.

Ryszardj
26-02-2003, 21:13
Kiedy bedziesz miala te zdjecia to prosze podeslij jestem naprawde ciekawy jak to wyglada. Wracajac do tematu rozumiem ze po stwierdzeniu np. ze gdzies tam ucieka cieplo ,czy sa wstanie powiedziec ile tego ciepla ucieka i doradzaja jakich uzyc materailow aby wyelinowac te straty? Ale mam pytanie co sie dzieja gdy juz mamy tynki , to jak w tedy ocieplimy te miejsce od zewnatrz czy wewnatrz ? Pozdrawiam Ryszardj