PDA

Zobacz pełną wersję : Szczeniaki w marketach-sklepach zooologicznych



Ewu
20-02-2006, 20:54
Witam wszytkich wielbicieli zwiarzaków.
Bardzo prosze o poradę. Ostatnio gdy byłam w centrum handlowym widziałam za szybą wystawową sklepu zoologicznego małego psiaka. Szczeniak miał bardzo mało miejsca, wchodził we własne kupy, wody nie miał - "bo wylewa" tak odpowiedziała mi sprzedająca, psiak skolmlał - ogólnie tragedia. Kiedy zdenerwowana zwróciłam uwagę, że nie maja prawa trzymać psa w takich warunkach, ani też sprzedawać je tak, wzruszono tylko ramionami. Nie wiecie czy są jakies przepisy które regulują taki handel - przeciez to nie jest ptaszek, królik, myszka czy jakieś inne takie zwierzątko trzymane w klatce TYLKO PIESEK. Jestem oburzona. Chciałam to zgłosić do TOZ ale w moim mieście nie moge znaleźć tej intytucji bo zmienił się ich adres, a nowego nie podano!

Kamil1967
20-02-2006, 21:04
Czyli ta okrutna "moda" dotarła niestety i do nas. :cry: :cry:
Widziałem coś takiego w Belgii, niby kraj cywilizowany a szczeniaki powszechnie są trzymane w takich warunkach.
Przykre to jest.

Ewu
20-02-2006, 21:37
Wiem że z wielu sklepów usuwano takie psiaki i kociaki, kiedyś czytałam nawet artykuł, że tak nie wolno robic ale czy prawnie to jest uregulowane tego nie wiem.Byłam u mojej wet ale powiedziała, że interwencja np z animalsów pomaga lecz na krótko a potem wszystko znowu wraca bo brak przepisów. Tak nie może być. Myślałam że mnie szlag trafi /pardon/ jak zobaczyłam głupawą minę pani sprzedającej w tym "pięknym sklepie".Zastanawiam sie też skąd oni biorą te szczeniaki, ze schroniska?

monig
21-02-2006, 12:49
Dlatego nie kupuję u tych oprawców tylko w sklepie internetowym, który nie sprzedaje zwierząt.

Aga_koty
21-02-2006, 13:14
W takim przypadku najlepiej jest zadzwonić na policję i opowiedzieć jak wygląda sytuacja. Jeżeli uznają, ze sprawa jest poważna to przyjadą. Nie należy się tylko zrażać postawą "co mi tu Pani jakimś psem/kotem głowę zawraca" :wink:
Generalnie taki przypadek podlega pod ustawę o ochronie zwierząt. Jest to przetrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach (czyt. znęcanie się nad zwierzętami) a to jest niezgodne z prawem i karalne.

Marek30022
21-02-2006, 13:21
Nie wiem jakie są przepisy ale chyba od dzisiaj w Warszawie zaczyna działać coś w rodzaju straży miejskiej dla zwierząt.

Ewu
21-02-2006, 22:59
Dziękuję wszystkim, mam nadzieje, że w jakiś sposób uda mi się pomóc temu psiakowi.

CCI
22-02-2006, 02:04
Nie wiem jakie są przepisy ale chyba od dzisiaj w Warszawie zaczyna działać coś w rodzaju straży miejskiej dla zwierząt.
Mozesz rozwinać ten temat :?:

Aga_koty
22-02-2006, 08:07
Nie wiem jakie są przepisy ale chyba od dzisiaj w Warszawie zaczyna działać coś w rodzaju straży miejskiej dla zwierząt.
Mozesz rozwinać ten temat :?:
http://www.strazdlazwierzat.com.pl/