PDA

Zobacz pełną wersję : Gitara



Roman Sówka
21-02-2006, 10:38
Jeśli moge coś wtrącić to mam piekną gitare Niemiecka (Musima)
Pieknie stroi,prosty gryf.
Świetna zarówno do nauki jak i dla wprawionego gracza
Uczyłem sie na Polskiej gitarze (nie polecam)
Mogę sprzedać tą gitare za ok 400zł myśle że jest warta tych pieniedzy
Pozdrawiam

Eluś
21-02-2006, 12:08
Swego czasu nasza córka nalegała, żeby jej kupić gitarę. Nie mamy pojęcia ile taka gitara może kosztować. Do zakupu nie doszło bo obawialiśmy się słomianego zapału córki ,budowa i remonty sam wiesz, że pochłaniają wszystkie pieniądze więc człowiek liczy się z każdym groszem. Kiedy zobaczyłam więc twoją informację wróciły wspomnienia przepięknie wygrywanych kolęd przez naszą córkę na flecie i dobrze by było aby ten kierunek muzyczny kontynuować. czy kwota 400 jest ostateczną? Co z kosztami przesyłki? Córka nigdy nie uczyła się gry na tym instrumencie.Pozdrawiam Ela

Roman Sówka
22-02-2006, 10:29
Swego czasu nasza córka nalegała, żeby jej kupić gitarę. Nie mamy pojęcia ile taka gitara może kosztować. Do zakupu nie doszło bo obawialiśmy się słomianego zapału córki ,budowa i remonty sam wiesz, że pochłaniają wszystkie pieniądze więc człowiek liczy się z każdym groszem. Kiedy zobaczyłam więc twoją informację wróciły wspomnienia przepięknie wygrywanych kolęd przez naszą córkę na flecie i dobrze by było aby ten kierunek muzyczny kontynuować. czy kwota 400 jest ostateczną? Co z kosztami przesyłki? Córka nigdy nie uczyła się gry na tym instrumencie.Pozdrawiam Ela
Szanowna Pani doskonale rozumiem i powiem Pani że umieć zagrać na gitarze to świetna sprawa,jeśli córka ma słuch (a jak grała to pewnie ma)
to nauczy sie bardzo szybko na niej grać.Ja nauczyłem sie sam i zaczynałem o 5 chwytów podstawowych.Teraz gram Bieszczadzkie anioły i Wrzosowisko lub Jacka Kaczmarskiego bez wiekszego problemu.
Gitara jest miekka i łatwo złapać chwyt.
Niewiem ile kosztuje przesyłka DHL-em ale coś mi sie wydaje że ok.60 zł
lub zapytam na poczcie.Do gitary dołoże kostkę i pokrowiec oczywiście koszty wysyłki na mojej głowie.
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tą gitarę
Pozdrawiam serdecznie

fizyk
22-02-2006, 14:09
W jednym miejscu się z p. Romanem zgodzę - dobrze jest uczyć się na gitarze o dobrej jakości. Ja również uczyłem się grać na gitarze polskiej a nawet ZSRR :D . Zdecydowanie do nauki polecam gitarę klasyczną (z uwagi na nylonowe struny).
Ale (tu Pan Roman się ze mną zapewne zgodzi), że podał bardzo mało danych n/t swej gitary. Brakuje rozmiaru, nazwy modelu, wieku.
Roman - napisałeś coś w stylu:
sprzedam niemiecki samochód (FORD), jeżdżący, w dobrym stanie, wart swych pieniędzy.
To troche mało.
Eluś - sugeruję przed zakupem zwrócić uwagę na te dość istotne "parametry" .
Osobiście nie zakupiłbym gitary bez pogrania na niej (albo przeze mnie, albo przez kogoś kto się na gitarach i graniu zna).
A za 400 zł można kupić w sklepie nowego Hohnera (4/4), również niemieckiego ale z gwarancją. Można na nim pograć, poprzebierać. Wybrać najlepiej strojącą. Odwiedź kilka sklepów muzycznych zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

PS
Pozwolę sobie jeszcze zauważyć Romanie, że w naszym forum jest miejsce na ogłoszenia. Ale to tak tylko na marginesie.

Roman Sówka
22-02-2006, 14:47
Zgadzam sie z Panem,natomiast ja nikogo do kupna nie zmuszam a o gitarze pisałem wcześniej (Musima classic) pieknie stroi,prosty gryf 4/4
Pozdrawiam

fizyk
22-02-2006, 15:19
Zgadzam sie z Panem,natomiast ja nikogo do kupna nie zmuszam a o gitarze pisałem wcześniej (Musima classic) pieknie stroi,prosty gryf 4/4
Pozdrawiam

A rok? Model?
Przecież nie napisałem że Pan kogoś zmusza. Miło, że się Pan ze mną zgadza. :wink:

fizyk
22-02-2006, 15:39
Eluś rzuć okiem na ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62424&sid=c33d7f5836fb3adc5d6f90c78657b51d