PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prawidłowo spisać umowę z kierownikiem budowy.



bosman
21-02-2006, 09:51
Co umowa z kierownukiem budowy ma zawierać?
Jakie może być wynagrodzenie kierownika budowy na terenie podwarszawskim?

klips
21-02-2006, 15:43
witam,
w zeszłym roku stawiałem stan surowy otwarty z pokryciem dachu dachówką ceramiczną - umówiłem się z kierownikiem budowy na cały ten etap na cenę 3300 PLN, ale był na budowie prawie codziennie a już jak robili zbrojenia, wylewki i inne "trudniejsze" prace to wręcz asystował przy robocie. Podejrzewam, że można znaleźć tańszego kierownika ale w Twoim interesie jest był był z "inego źródła' niż szef ekipy budującej. U mnie tak właśnie było i sprawdziło się w 100% - dzięki kierownikowi parę rzeczy udało się zrobić lepiej niż planował szef ekipy
P.S. oczywiscie kierownik na bieżąco uzupełniał też dziennik budowy, pilnował atestów kupowanych materiałów itd.

bosman
22-02-2006, 10:55
Dzięki za sprycyzowanie do czego może być przydatny kierownik budowy oprócz wypełniania dziennika. Ja mam za ok. 5000 zł Kierownika budowy w tym ma znajdować hurtownie, firmy, negocjować ceny materiałów oraz być na budowie – ustawiać pracę. Jak myślisz jest to cena zawyżona za tą pracę czy nie?.
PS. Masz może wzory umowy z K.B.
Pozdrawiam

PrzemoBDG
22-02-2006, 11:51
Dzięki za sprycyzowanie do czego może być przydatny kierownik budowy oprócz wypełniania dziennika. Ja mam za ok. 5000 zł Kierownika budowy w tym ma znajdować hurtownie, firmy, negocjować ceny materiałów oraz być na budowie – ustawiać pracę. Jak myślisz jest to cena zawyżona za tą pracę czy nie?.
PS. Masz może wzory umowy z K.B.
Pozdrawiam

Nie mam wzorca umowy, ale mogę przytoczyć to co samemu wpisałem jako podstawowe obowiązki:
Przejęcie od inwestora i zabezpieczenie terenu budowy
Prowadzenie dziennika budowy i przechowywanie innych dokumentów: opinii protokołów sprawdzeń i odbiorów,
Zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu
Zorganizowanie i kierowanie budową w sposób zgodny z projektem , pozwoleniem na budowę i przepisami prawa,
Zapewnienie bezpieczeństwa na budowie,
Wstrzymanie robót budowlanych w razie stwierdzenia zagrożenia oraz zawiadomienie o tym właściwego organu,
Zawiadomienie Inwestora o wstrzymaniu robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem,
Realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy przez Inspektora nadzoru inwestorskiego,
Zgłaszanie inwestorowi oraz Inspektorowi nadzoru inwestorskiego odbioru robót ulegających zakryciu,
Zapewnienie dokonywania wymaganych prawem prób i odbiorów instalacji i urządzeń technicznych oraz przewodów kominowych,
Przygotowanie dokumentacji powykonawczej,
Zgłoszenie obiektu do odbioru poprzez odpowiedni wpis do dziennika budowy,
Zapewnienie usunięcia ewentualnie stwierdzonych wad

Na pewno nie była to kompletna lista zadań dla KB, lecz wtedy kiedy tworzyłem umowę tylko to mi przyszło do głowy. Podstawowa zasada jaką się kierowałem to próba przewidzenia ew. sytuacji za które prawnie odpowiedzialność ponosi Inwestor, podczas gdy zarządzanie zdarzeniami mającymi na nich wpływ jest realnie w ręku KB (przez to wpisanie do umowy takich obowiązków, aby można było egzekwować to dlaczego kogoś nie powiadomił, czegoś nie realizował itd.)