PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o takim M ?



Magda25
21-02-2006, 22:26
Witajcie!
Prosze o opinie, co sadzicie na temat takiego mieszkania:

Miasto 40 000 mieszkancow, 20 km od Wrocławia, bardzo dobry dojazd. Dzielnica spokojna, wszedzie blisko (urzedy, sklepy itp.) Kamienica z lat 60, 1 pietro, mieszkanie rozkładowe. 60 metrów kwadratowych - 3 pokoje. Niespełna rok temu remontowane: nowe okna, drzwi wejsciowe antywłamaniowe Gerdy, drzwi wewnetrzne nowe. Podłogi w panelach, Kuchnia z meblami w zabudowie +AGD (oprócz zmywarki) Łazienka w ładnych kaflach, kabina prysznicowa - brak wanny. W przedpokoju tynk struklturalny na scianach - rzecz gustu. W całym mieszkaniu podwieszany i podswietlony sufit.
Wspólnota mieszkaniowa, którą opiekuje się zarządca.

Minusy:
w piwnicy nie ma swiatła, podworko dla dzieci po drugiej stronie ulicy, brak balkonu, brak garazu, 1 pokoj jest do wykonczenia - trzeba położyc gładz i panele. Instalacja wodna nie jest nowa.

Cena 120 000 pln moze sie uda 110 000.

Prosze o Wasze opinie, czy kupować mieszkanie w starej kamienicy?
Dodam, ze na klatce schodowej nie czuc wilgoci.
Jakie mogą nas czekać "niespodzianki" zwiazane z kupnem starego mieszkania? Choć przyznam, ze w srodku robi bardzo dobre wrazenie jest gustownie wyremontowane no i ma ładny układ.

Pozdrawiam
Magda

NAWAR
21-02-2006, 22:57
WITAM

MIESZKAŁEM PRZEZ KILKA MIESIĘCY W KAMIENICY (STANCJA)
SUPERRR ZWŁASZCZA JEŚLI SĄSIEDZI SĄ OK.
SPORO KOSZTUJE OGRZEWANIE - Z REGÓŁY TE MIESZKANIA SĄ WYŻSZE NIZ TE W NOWYM BUDOWNICTWIE, I CZY JEST CENTRALNE? {JA MIAŁEM NA STANCJI ELEKTRYCZNE I PIEC KAFLOWY W DUŻYM POKOJU - REWELKA:)}
I CENA - WYDAJE SIE NIE WIELE - WŁAŚNIE ZAŁATWIAM SPRAWY ZWIĄZANE Z ZAKUPEM 40METROWEGO "M2" W BLOKU ZA 95TYŚ

POWODZENIA

Magda25
21-02-2006, 23:03
Tak, jest centralne, podobno mieszkanie jest bardzo ciepłe, a dodatkowo wkrotce ma byc robiona nowa elewacja, wiec pewnie tez ociepla budynek. Sasiadów dopiero sprawdzam :) A posrednik sprawdza czy wszystko pod wzgledem prawnym jest ok.

Magda25
23-02-2006, 17:44
Dzis otrzymalismy odp, ze własciciele mieszkania zgzdaja się na zaproponowana przez nas kwote 110 000. Teraz czujemy niedosyt, że moze powinnismy powiedzieć jeszcze mniej, ale to juz chyba zachłannosc...
Dodam, ze im sie spieszy ze sprzedaza bo sie rozwodzą...
Co sądzicie, proszę o Wasze opinie,bo mam mętlik w głowie... Już nie moge się doczekać kiedy bedziemy mieszkac sami u siebie... ale boje się czy nie ryzykujemy zbytnio inwestujac w tak stare mieszkanie ? Musze sprostować, że kamienica jest z lat 50 a nie 60.

NAWAR
24-02-2006, 00:19
WITAM
CO DO CENY I DECYZJI CZY SIĘ OPŁACI CZY NIE, CZY BRAĆ AKURAT TO CZY NIE TO JA WAM NIE POMOGE PROPONUJĘ POGADAJCIE Z KIMS ZE ZNAJOMYCH, MOZE MAJĄ JAKIES DOSWIADCZENIA W TYM TEMACIE...

ALE JA NIE O TYM - JESTEM HANDLOWCEM - I MOIM ZDANIEM
PO PIERWSZE - SPRZEDAJĄCY NIE POTRAFIĄ SIĘ TARGOEAĆ.

PO DRÓGIE - JAK IM ZALEŻY NA CZASIE A WY NIE MACIE "CIŚNIENIA" POZA CHĘCIĄ SAMODZIELNEGO "M" TO SIĘ TARGÓJCIE.

JEST JESZCZE PO TRZECIE - MOŻE TO MIESZKANIE MA JAKIEŚ WADY O KTÓRYCH NIE WIECIE A SPRZEDAJĄCY NIE MA ZAMIARU WAM O TYM POWIEDZIEĆ.
ŻYCZĘ POWODZENIA W NEGOCJACJACH ;)
POZDRAWIAM[/b]

Mufka
24-02-2006, 15:12
Mi sie wydaje ze to troche drogo :o

Magda25
24-02-2006, 15:34
Kurcze to mnie zmartwiliście bo ja myslałam, ze to dobra cena... Wychodzi 1833 zl za metr. hmmm ale mętlik mam w głowie...

jaFIGA
27-02-2006, 12:11
kurcze wiesz ja sie wychowalam w kamienicy starej w mieszkaniu ponad 100 metrowym kiedy moi rodzice wykupili je na wlasnosc wyremontowali to jets takie piekne... jak jakis ekskluzywny apartament naprawde nie chce sie przechwalac ale moje mieszkanie rdzinne to naprawde przepiekny kšt:) wydaje mi sie ze w bloku nigdy taki efekt by nie wyszedl...mieszkania w starych kamienicach to naprawde mieszkania z ktorych mozna cuda wyczarowac:) ja teraz kupilam tez mieszkanie ale w bloku..chyba niestety... jakis 40 km od wrocławia ma 48 m2 jest po kapitalnym remoncie jednak i tak trzeba przerubki wykonac...troche niefunkcjonalne pokoje i kuchnia ale to jakos da sie zmienic:) co do ceny to zaplacilismy 68 tys za 48 m2 ale mieszkanie jest mniejsze niz twoje dodam tylko ze w przepieknej okolicy z pieknym podworkime z placem zabaw wiec generalnie same plusy...:) mimo wszytko i tak kiedys wroce do jakies kamienicy jak tylko odloze wystarczajaco duzo pieniedzy...te mieszkania maja naprawde ducha historii...wydaje mi sie ze cena nie jest zbyt wygurowana... ale radze zebys zrobila z mezem wstepny kosztorys wykonczeniowy tego co jest do skonczenia zobaczycie czy sie oplaca...a co do wlasciceli jak sie rozwodza to moze zeczywiscie warto negocjowac jescze cene..to nie zachlannosc tylko dbanie o interesy wlasne i wlasne pieniazki powodzenia:)

Chiara
27-02-2006, 14:24
Mi sie wydaje ze to troche drogo :o


Drogo?? :o

Mufka
27-02-2006, 15:06
jesli to nie jest duze miasto to jest to drogo, owszem sa teraz kosmiczne ceny mieszkan w warszawie, gdansku i innych wiekszych mistach, w malych miejscowosciach mieszkania sa duzo tansze. Ale rzeczywiscie jakby byla tu mowa o Olsztynie, Gdansku czy Wroclawiu, to wychodzi tanio :oops:

Chiara
27-02-2006, 16:02
No wiadomo, ze w malych miejscowosciach jest taniej. W Gdansku mieszkania sa po 2.500-3.800 za metr. To jeszcze nie taki kosmos w porownaniu np. z Warszawą. Co do Wrocławia, to się nie orientuję.

jaFIGA
27-02-2006, 16:58
we wroclawiu mieszkania maja sie od 2200 do 3500 za m2. w miejscowosciach niedaleko wroclawia mieszkania sa tansze ale.... i tak drozsze niz w malych miejscowosciach oddalonych dalej niz te 40 km od wrocka...

oli_oli
27-02-2006, 20:56
Ja uważam ze to nie jest drogo.
U nas - miasto ponizej 20k ceny sa podobne, czasami wyższe za gołe mieszkanie, a tu częsciowo umeblowane i z innymi dobrami.

Magda25
28-02-2006, 10:54
Czesc!!

Dzieki serdeczne za odpowiedzi, wiem, ze decyzje musimy podjąć sami, ale człowiekowi nasuwa sie tyle pytan i watpliwosci, ze szuka wszedzie porad!
Wczoraj bylismy 3 raz w tym mieszkaniu, cały czas robi na mnie bardzo dobre wrazenie. Najbardziej ciesze sie z tego, że bedziemy mogli miec duza sypialnie - 16 metrów, taki sam jest pokój tzw. gościnny wiec nie za duży, ale dla nas wystarczy! Kuchnia jest mogłabym powiedzieć "w moim stylu" wiec zaoszczedzi nam to pracy i dylematów zwiazanych z wyborem mebli, kolorem płytek itd....
Jak mówiłam do skończenia jest 1 pokój - sypialnia własnie trzeba tylko położyc gładz na scieanach i suficie i panele albo wykładzine i gotowe - wiec nie jest to bardzo kosztowne.
Wczoraj bylismy w piwnicy, jest w duzo lepszym stanie niz te w blokach z lat 60/70!!! W 2005 roku był kładziony nowy dach, a w tym lub przyszłym roku, bedzie robiona elewacja, więc kamienica bedzie na prawdę śliczna!!
W czwartek mamy podpisywać umowę :)

jaFIGA
28-02-2006, 11:19
I PODPISUJCIE BO WYDAJE MI SIE ZE NAPRAWDE WARTO...ZWŁASZCZA ZE JAK WIDZE JESTES OCZAROWANA MIESZKANIEM..A TO NAWAZNIEJSZE BY WEJSC I CZUC...ZE TO WLASNIE TO ZE TO MOJ DOM BEDZIE:) POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI ZA SPRAWNA FINALIZACJE :)