PDA

Zobacz pełną wersję : Zgoda sąsiada na ogrodzenie w granicy - a może umowa ?



olinek
22-02-2006, 10:50
Witam. Czy ktoś ma jakiś gotowy wzór pisma które umożliwiałoby zgodne z prawem uzyskanie zgody sąsiada na zbudowanie ogrodzenia w granicy działki ? Czy powinno to być jego (sąsiada) oświadczenie, może to musi być umowa (jaka i o co ?) a może spisane porozumienie (co musi zawierać ?). Oczekuję że ktoś wklei gotowy wzór. Pozdrawiam.

Yogi66
22-02-2006, 11:36
Co to znaczy - ogrodzenie w granicy?
Czy to oznacza, że 1/2 szerokości podmurówki będzie leżała na Twoim gruncie a 1/2 na gruncie sąsiada?

Proponuję nie bawić się w ceregiele i wybudować swoje ogrodzenie na swoim gruncie licując brzeg podmurówki z granicą działki. Na taki przebieg ogrodzenia nie potrzebujesz absolutnie żadnej zgody sąsiada.
Budujesz na swoim.

Powodzenia.

rispetto
22-02-2006, 12:14
Jeśli płot przebiega w lini granicy pomiędzy sąsiadami to też nie trzeba zgody. Co innego z płotem od strony drogi - ten musi bezwzględnie znajdować się na terenie działki i nie może wykraczać poza teren.

olinek
23-02-2006, 10:26
To fakt że na swoim mogę postawić co mi się rzewnie podoba - chodzi mi o to, że zgodę sąsiada mam obiecaną i postawienie ogrodzenia w granicy (podmurówka będzie wystawała) ułatwi życie obu stronom. Wielokrotnie czytałem posty w których Forumowicze żalili się na sąsiadów którzy "przekroczyli granicę" podmurówką mając na to zgodę poprzednich właścicieli działki - niestety w większości ustną - i konflikt gotowy bo prawo wymaga pisemnej. I chciałbym takie przykładowe pismo przeczytać - może skopiować i wykorzystać - nie chcę wyważać otwartych drzwi. No i to co mi się nasuwa - jak sąsiad mógłby się "dołączyć" swoim ogrodzeniem do mojego postawionego w całości na moim terytorium ? ; musi mieć moją zgodę (ja mu ją dam ale nasępny właściciel mojej działki jak sprzedam to już nie musi). Sąsiad w odwecie (takie posty też są) stawia swoje ogrodzenie na "swoim terytorium" i wtedy już ja niemogę się wcisnąć żeby choć siatkę zakonserwować - i konflikt gotowy. Tak więc jeśli możecie to zaproponujcie jakąś "treść" porozumienia. Pozdrawiam.

Aniutka i Roofi
08-04-2010, 08:50
podciągam temat.
Staje w obliczu budowy ogrodzenia, niestety nie mam fizycznie sąsiadów, bo nikt sie jeszcze obok nas nie buduje. Chcę napisać pismo do właścicieli sąsiadujących działek o ustosunkowanie się do propozycji budowy ogrodzenia oraz o partycypacji w kosztach... Może ktoś ma jakiś wzór? Chętnie skorzystam :)

dziękuję

Ania

Aniutka i Roofi
08-04-2010, 12:26
nikt nie wie?

Aniutka i Roofi
12-04-2010, 10:17
A jak z reguły buduje się ogrodzenie?:
na swojej działce czy w osi granicy działek?

Jak moi sąsiedzi się jeszcze nie budują, to jak mam robić ogrodzenie? Na swojej 40cm od granicy działek?

A.

sylwerson
10-10-2010, 08:38
a dlaczego tak? buduj spokojnie w granicy, ale nie właź na teren sąsiedniej działki a kiedy sąsiedzi sie objawia i będą chcieli skorzystac z twojego ogrodzenia dogadaj się z nimi na zwrot części kosztów
i już

miciu
10-10-2010, 20:37
Wątpię aby sąsiedzi chcieli się dołożyć kiedyś do ogrodzenia; i tak będą korzystać z naszego ogrodzenia bez zwrotu części kosztów; przecież nie rozbierzemy swojego płotu sąsiadowi na złość:-(.

sylwerson
12-10-2010, 20:46
ale ty się nie musisz zgodzić, zeby ten sasiad do twojego boku siatki przypiął swoje dwa boki
jak nie dorzuci się do płotu, to swój, równoległy będzie musiał pociągnąć

miciu
14-10-2010, 11:06
Podejrzewam, że wtedy sąsiad by mi odpowiedział, że on płotu nie potrzebuje ( mój i tak będzie go odgradzał od nas ) i nie da grosza ;-(.